mark9th

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 6.3.2018  19:38
    Tvář vody (2017)

Každý herec zapadol do svojej role a v podstate nikto mi v príbehu neprekážal, len tej romantiky by tam mohlo byť menej. Samozrejme s terajším chápaním hororu to nemá nič spoločné, kdežto Guillermo chcel až tak vynikať, že v podstate dosiahol nevedomé akceptovanie medzidruhového kríženia a nikto sa nad tým nepozastavuje

• 6.3.2018  19:28
    Já, Tonya (2017)

Vôbec nie tak dobré ako som očakával, ale nebolo to take zlé ako som si myslel, že bude. :D

• 3.3.2018  23:35

ááách..veľmi dobré to bolo. To, čo som očakával od Strážcou Galaxie 2 sa mi dostalo v Ragnarokovi- neokukaný humor,ešte lepšia hudba, nový príbeh a vývoj postáv, a vžitie sa do charakteru, aké si ani sám Hemsworth nepredstavoval. Marvelovka roka!

• 3.3.2018  23:00

Jeden z najhorších tzv. superheroes movies aký som kedy videl. Film, ktorý si vzal za úlohu gloryfikovať černošskú komunitu za pomoci black kostýmov, black ghetta, black top-secret super-kmeňa a zrejme najiritujúcejšiej black-lámavej angličtiny akú som kedy počul. ( 2 hodiny v kuse !! ). Vážne je to smiešne, ako ľudia prikyvujú nad úspechom tohto rádoby trháku a jeho "kvalitou". Ak sa dá hovoriť o úspechu, tak jedine v rovine produkcie a reklamy, pretože len vďaka týmto dvom veciam dokázal tento brak zabodovať a umelo si zabezpečiť 97% skóre u kritikov na rottentomatoes. Nemôžete predsa pošpiniť film, ktorý za prvý víkend zarobí 242 miliónov, to by bolo pre pánov kritikov veľké fóópa :D. A aby sa vyhol film úplnému reverse rasiczmu, ktorý je aj tak do očí bijúci, obsadili aj Serkisa, čo bol mimochodom jediný správny ťah a jediný hrajúci herec , ale samozrejme len do chvíle, kým sa hlavným "enemy" nestal Jordan. No a čo sa týka toho čierneho rysa, nebyť high- tech vecičiek zrejme najmúdrejšej ségry pod slnkom, ktoré dokážu všetko a majú neobmedzené možnosti ( bože to sú strašné muky toto rozoberať) a magickej rastlinky zapožičanej od madam Sproutovej (díky Harry) tak je vedľa ako tá jedľa.

• 22.10.2017  22:29

Dosť ťažkopádne natočené. Zrejme jedine plus filmu som našiel v tom, že ide o adaptáciu skutočných udalostí a hoci neviem na koľko presne sa zhodujú s dejom filmu, samotná survival pasáž Radcliffa celý film degraduje. Bohužiaľ, je to tak, neprehľadné blúznenie a len málo uveriteľný hercov prejav. Celkovo film pôsobí mdlo a režisérovi sa vôbec nedarí tzv. skutočné udalosti pretaviť aj do skutočných emócií. Okrem Thomasa Kretschmanna, ktorý stvárnil Karla, som nikomu inému jeho prejav neveril, zvlášť Radcliffovi, ktorý len dokazuje, že jeho najväčšou trefou do čierneho predsa len zostáva EXPECTO PATRONUM!

• 22.10.2017  00:25
    Blok 99 (2017)

Myslím, že Vaughn si týmto zaistil nomináciu na Oscara a ak nie on tak S. Craig Zahler za scenár a réžiu určite. Mrazivé, chladnokrvné a veeeeeľmi pozerateľné. Snímok nekompromisným spôsobom zobrazuje neoblomnosť a chladnokrvnosť systému či nezvratnosť následkov, ktoré človek vykoná a zároveň v takej istej miere a intenzite ukazuje aj neoblomnosť a chladnokrvnosť jedného muža. Vaughn túto rolu vzal útokom a podarilo sa mu to na 101%. Dokonca aj s asistenciou bývalej Dexterovej sestry Debry aka Carpenter. Pre mňa zatiaľ film roka.

• 20.10.2017  23:31
    matka! (2017)

Aronofsky je psychopat. Matka je ambiciózne natočená brutal story, ktorá má zrejme reflektovať Aronofského myšlienky (v čase najväčšieho delíria spôsobeného nejakým hollywoodsky drogovým mixom) o vzťahu človeka k zemi, alebo človeka k bohu, či naopak, máme tam aj nejaké tie výjavy z Biblie, Kain a Ábel alebo obetovanie syna ak niekto nechápe. Ono myslím si, že nejaký ten svoj význam si asi nájde každý, resp. veľa ľudí nenájde žiadny a ani im to nemám za zle, pretože čo tým v skutočnosti Aronofsky myslel vie len on sám a možno ani on. Ale ako katalyzátor k nejakej tej houbičke či LSD by to bolo zaujímavé.... ktovie, možno práve takto nejako to vzniklo.

• 20.10.2017  20:34
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Neurazílo ani neprekvapilo. Humor tomu dáva potrebný nadhľad a musím aj pochváliť to, že príbehovo je každá hlavná postava dostatočne spracovaná a hoci sa to celkovo obľúbenými postavami, hemží seriál nie je neprehľadný, takže za to palec hore.

• 20.10.2017  20:33

Bravó, konečne niečo osviežujúce. Found footage slash comedy slash action slash Arnie. Dokopy to pekne klape a asi po prvé nie je pre mňa found footage otravný, ale zábavný za čo môže skvelá práca s kamerou.

• 20.10.2017  20:29

Asi trocha poľavujem na kvalite, ale vzhľadom na to, že som čakal absolútny prepadák, tak je to celkom pozerateľné, nebyť Keatona aka sovy(alebo také niečo), tak je to ešte pozerateľnejšie.

• 20.10.2017  20:24
    Cesta času (2016)

Mother, tell me... mother...ooh mother...A to je asi tak všetko. A tak som sa tešil. V podstate všetky tie úžasné zábery na vesmír a Zem sú degradované tupým ''filozofovaním'' z úst Cate Blanchett. Malick opäť dokazuje, že je lepšie sa vyhýbať kombináciám tvrdých drog.

• 20.10.2017  20:20

Tohto by sa ani moja sestra nezľakla a to je čo povedať vzhľadom na to akú ma z Chuckyho fóbiu. Takže ako horor za mňa nie :) . Ale aspoň sa pobavíte, takže treba skúsiť.

• 20.10.2017  20:17
    Oklamaný (2017)

Ženy dokážu byť beštie, to dúfam viete, nie? Ak nie, spýtajte sa Farrella :D.

• 20.10.2017  20:16

Som rád, že sa aj takouto dokumentárnou tvorbou nezabúda na veľkých ľudí, resp. ich veľké a odvážne skutky. A tento chlap bol naozaj odvážny. Ďakujem Aaron. Po technickej stránke výborne zostrihané a veľmi obsiahle, nie však neprehľadné.

• 20.10.2017  20:11

Kim si ide svoje a dobre mu tak. To myslím v dobrom.

• 20.10.2017  20:10

Veľmi pekne sfilmovaná romanca a skvelé výkony oboch hercov. Najprv som bol trochu sklamaný, keď som začal zisťovať, že sa zrejme nebude jednať o survival movie, ale ako dobrodružná romanca to funguje skvelo.

• 20.10.2017  20:05

Previlleneuvované , ak som to teda správne sformuloval. Príliš veľa priestoru na premýšľanie a veľmi málo materiálu na premýšľanie. Starý Blade Runner s mladým Fordom zanecháva po filozofickej stránke ďaleko väčšiu ozvenu v sci-fi. Spomeniem aspoň scénku s Bautistom, ktorý za tých 5 minút na mňa zapôsobil viac než zadumaný Gosling za celý film. Ten zrejme ešte zostal zaseknutý v ''Drive''. Zasa po technickej stránke to bolo skvelé a pekne sa na to pozeralo. Na predstavu to dobre vystihne prirovnanie ku krásne upečenej torte, ktorá vám bez cukru aj tak nebude chutiť.

• 20.10.2017  19:59
    To (TV film) (1990)

Ako prípravu na tohtoročný hit som si najprv pozrel tento originál. ''It'' z 1990-tého mi ponúklo presne to, čo som očakával.Krásny štýl prezentácie charakterov a príbehu v najlepšom možnom kabáte a to 90-tých rokov. Zbožňujem filmy z tohto obdobia.

• 20.10.2017  19:53
    Srážka (2016)

Skvelý underrated kúsok s perfektným obsadením a tou správnou dávkou nadsázky a humoru.Chválim hercov za výkony, zvlášť Hopkins a Kingsley to parádne roztočili.

• 20.10.2017  19:39
    Song to Song (2017)

Nehorázne namyslená zlátanina pre skutočných ''umelcov''. Ale dobre, rozviniem, ak by sa tu náhodou niekto chcel iba pousmiať nad mojím hodnotením s výrazom na tvári ''hmmm, ďalší kto to nepochopil''. Malick chce na prvý pohľad poskytnúť artový zážitok hodný skutočných filmofilov založený na toľkokrát otrepanej problematike vzťahov, zrejme dúfajúc, že v podaní nekonečných rádoby filozofických otázok od samoľúbeho narkomana(Fassbender), naivného a nemého umelca (Gosling), cez istotu hľadajúcu čašníčku( Portman) až po infantilnú ''umelkyňu'' (Mara), ktorí sa neustále krútia na mieste a okolo seba ako keby ich hľadanie (a teraz vo veľkých úvodzovkách) ''skutočnej'' lásky bolo to najdôležitejšie v celom vesmíre. Ja sa zasa rád pousmejem nad komentármi typu: tento film obsahuje naozaj harmonicky vykreslenú paletu citov, atď....no to áno ak považujete za paletu citov sex, podvádzanie, donekonečna omieľané ''ľúbim ťa'' a hneď na to ďalšie podvádzanie a potom trochu experimentovania so ženou aby som si ujasnila, či ťa naozaj ľúbim, Na druhe strane tzv. trojuholníka to isté len k tomu experimentovaniu pridáme aj nejaké tie houbičky a hneď sa nám môže filozofovať lepšie :) V skutku pravá láska a v skutku krásne pointy ako napr. ''zaľúbime sa'', podvádzame sa, rozídeme sa, užívame si a znovu sa zaľúbime. a všetko medzi tým je tolerované ak je to samozrejme tak poeticky a filozoficky podané. Ooh, bulshit! Tak veľmi chce film zaujať ''skutočnými'' problémami vzťahov a paradoxom je, že práve takéto filmy podvedome posúvajú hranice tolerancie vo vzťahoch až tak, že sa to za vzťah len ťažko dá považovať a taktiež samy vytvárajú nereálne predstavy o skutočných vzťahoch. Toľko z obsahovej stránky filmu. Po technickej stránke bohužiaľ nič extra. Kvalitná kamera spočiatku zaujme a neprekáža, no po nie príliš dlhej chvíli zistíte, že aj keď sa na to vcelku dobre pozerá, tak ako som už spomínal skoro stále civiete na dvoch na mieste sa otáčajúcich ľudí ( zvlášť Mara a Gosling), ktorých celá emočná škála spočíva na dotykoch od päty až po vrchné končeky vlasov za pomoci housenky :) . Takže aj v tomto ohľade film po čase začína pôsobiť trápnejšie než by mal, kedže sa rozoberajú tak ''životne'' dôležité otázky.

• 19.9.2017  22:02

Mati boža :D. Jedine Wahlberg so svojím bezkonkurenčným ''what the fuck'' pohľadom dokáže z tohto vypochodovať ako pán herec. A Hopkins tomu dodáva aspoň nejakú tú noblesu. To je vlastne aj moje odporúčanie, ak máte radi týchto 2 hercov, tak to možno zvládnete. Dej tu snáď ani nemusíme rozoberať, kedže ide len o recykláciu predchádzajúcich častí a scenár je takpovediac na ......čo? aký scenár?. Tak asi tak.

• 19.9.2017  21:57

Je to síce lacné a povrchné, ale po istej dávke odstupu a ďalšej dávke weedu :) to určite budete milovať.

• 19.9.2017  21:54
    V utajení (2017)

Po veeeeeľmi dlhej dobe tu máme kvalitnú špionáž z Veľkej Británie so švédskou výpomocou aka Noomi Rapace. Pre mnňa je už len samotné účinkovanie Noomi zárukou kvality a opäť nesklamala a Bloom takisto milo prekvapil.

• 19.9.2017  21:49

Prečo až 5? Je to síce na takých 75-80%, ale dôvod, že ''Dead Men Tell No Tales'' znova dokázalo nakopnúť sériu a prísť s niečím novým ma presvedčil pridať na hodnotení. A to, že sa na to naozaj skvelo pozerá, rovnako ako aj na Kayu Scodelario je len veľké plus.

• 19.9.2017  21:44

:) Ach jaj. Zase budeme rozoberať prequel, sequel či spin-off, ktorý má za úlohu v prvom rade čo najviac nahrabať vo vreckách divákov, miesto toho , aby niečím novým zaujal? Tentoraz nie, fuck off Annabelle. Pekná kamera, to je všetko.

• 19.9.2017  21:39
    V domě (2016)

Konečne niečo, čo ma po dlhej dobe v žánri horor prekvapilo. Priemerný herci, priemerné výkony, ale zato skvelý príbeh a pointa.

• 19.9.2017  21:35

Typický príklad hororu, ktorý si kladie za dôraz šokovať brutalitou, než zaujať príbehom. Ona vlastne ani nie je čo komentovať. ''Low-price'' B-movie.

• 19.9.2017  21:30
    Trestanec (2017)

Príjemne prekvapenie a takisto výborný výkon od Nikolaja. Od takéhoto príbehu by som však očakával väčšiu dávku brutality. Stále však stojí za pozretie. P.S: Jon Bernthal by si za vedľajšie úlohy vo filmoch a seriáloch za posledné roky zaslúžil osobitnú cenu :)

• 19.9.2017  21:20
    Zásah (2016)

Hoci nie je tak pútavý a dejovo kvalitný ako The Raid, po martial -arts (MA) stránke je stále na vysokej úrovni. a na margo komentáru uživateľa Adrian.....stále neporovnateľne lepšie ako ''ruka-strih-noha-strih-lakeť-strih-koleno-strih-hlava'' tzv. hollywoodske MA filmy, pri ktorých je ten výsledok skutočne staticky nezáživný.

• 19.9.2017  21:08
    47 metrů (2016)

Veľmi dobre marketingovo zvládnutý a zároveň aj veľmi preceňovaný film. Naschvál píšem film a nie horor, pretože to NIE JE HOROR. Kritéria na žáner horor ako to tak vyzerá sú čoraz menšie a menšie a v podstate stačí mať jednu jedinú scary scénu a ste tam. Za mňa teda nie! Toto je tak maximálne psycho-dráma. Možno niekto bude oponovať, že pri horore je podstatná hlavne stránka napätia, či vyvolanie strachu , áno je, ale hoci hranice tej stránky sú diskutabilné a subjektívne (niekoho evidentne vystraší aj predstava hodinového pobytu pod vodou s dostatkom kyslíka v ochrannej klietke) pokiaľ ide o propagáciu a popis k filmu stále by sa mali dať určiť. 47 metrov bol podľa mňa označený za horor čisto len z marketingových dôvodov, čo sa nakoniec aj vyplatilo. Na porovnanie pri filme 127 hodín sa podľa mňa divák viac vydesí nad celkovou situáciou hrdinu, dokonca vidieť aj aké-také gore :), ale rozhodne to nikto nepovažuje za horor, ale za skvelú drámu, tak prečo je takýto brak tak vysoko hodnotený??? Ako som už spomínal, nároky ľudí na film sa skutočne znižujú a v žánri horor je ten rozdiel najmarkantnejší. Bohužiaľ.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11