See No Evil 2 (2014)

Veľmi zlé pokračovanie už tak slabej jednotky. Film zlyháva ako po príbehovej tak aj po technickej stránke, nehovoriac o zlom výbere hercov ( výnimkou je Katharine Isabelle , vďaka, ktorej aj uveríte, že sledujete horor). Odôvodním prečo. Ak chcete oživiť nejakého zloducha z mŕtvych, zvlášť takého, ktorý nemá žiadne nadprirodzené schopnosti ako napr. Freddy Krueger, tak musíte mať sakra dobrý dôvod , aby vám to divák uveril. Jacob v závere jednotky zabil svoju matku ako následok uvedomenia si, že ona je to skutočné zlo a svojou výchovou spravila zo syna monštrum. Práve preto odôvodniť jeho ďalšie krviprelievanie po ''zmŕtvychvstaní'' tými istými zásadami, pre ktoré on sám zabil svoju matku je absolútny nonsens. To zrejme scenáristom nevadilo a určite počítali aj s tým, že film nebude potrebovať bohvieako kritické publikum a chceli iba vyždímať posledné kvapky financií z ''wow'' efektu jednotky, preto im nezáležalo na ďalšej veľkej chybe a to postave Amy. Logicky neuvažujúca Amy, ktorá študovala medicínu a je patologička sa nevie ako zachovať keď pred ňou krváca jej ochrnutý priateľ..... WTF?! Okrem toho je od začiatku vykresľovaná ako hlavná hrdinka, pričom nespravila ani jednu vec, vďaka ktorej by ju za ňu divák považoval. Ani jednu! Od začiatku až do konca jej hrozný scenár nedal možnosť presvedčiť ma o opaku. Ak už horor nezaujme po príbehovej stránke, jeho poslednou šancou je surovosť, gore efekty, ľakačky, proste aspoň niečo na čom sa dá vybudovať atmosféra strachu a napätia. Opäť nulová šanca.... surovosť: 10%, gore: 5 %, ľakačky: 1 trápna za celý film. Tam, kde jednotka aspoň trocha bodovala, dvojka pohorela. Jacob napriek svojej ozrutnosti a ničivej sile je len veľmi ťarbavý, pomaly pohybujúci sa zloduch nevyuživajúci ani polovicu svojho potenciálu. A hoci sa niekde znenazdajky objaví a niekoho nudným spôsobom zavraždí, je nepochopiteľné, že v momentoch, kde by mala akcia ďalej pokračovať a gradovať nastáva opäť strih a rozkuskovávanie napätia, čo vedie v úplný rozpad akej takej Jacobovej ''zlej aury''. Sečteno a podtrženo... See No Evil? No, I saw evil....this movie!

Lék na život (2016)

Takže po poriadku. Prvý impulz vďaka, ktorému som sa tešil na tento film bol hlavný predstaviteľ Dane DeHaan- v posledných rokoch podľa mňa vychádzajúca charakterová hviezda. A ako je u neho zvykom, nesklamal ma. Jeho postavy sú väčšinou jasne a triezvo uvažujúce a Dane skrátka vie ako na seba strhnúť pozornosť. Hoci sa nejedná o typický horor, sci-fi či thriller, ''A Cure for Wellness'' spája to najlepšie zo všetkých spomenutých. Vyhýba sa nezaujímavým a predvídavým ľakačkám či klišé momentom prekvapenia, ale radšej necháva diváka v neistote do posledného okamihu a dovolím si povedať, že ani vtedy neodkrýva všetky karty a umožní tak každému, aby si príbeh vyložil po svojom čo sa tak často nestáva a to treba oceniť. Film nevyniká len po príbehovj stránke, ale aj po tej technickej. Krásny vizuál a parádna kamera sú veľké plus. Predpokladám, že film bude underrated a nepochopený kvôli svojej originalite,ale práve vďaka nej u mňa zabodoval.

Plastic (2014)

Underrated!

LEGO® Batman film (2017)

Tak nie je to až také strašné ako som si myslel. Ak má na to človek náladu, tak je z toho celkom dobrá oddychovka, pri ktorej nemusíte premýšľať nad podstatou scenára, prácou kamery, či zámermi režiséra. Stačí si sadnúť, užiť si vizuál a občas sa aj usmejete nad trefným humorom.

John Wick 2 (2017)

Žiadne poľavenie v dvojke neuvidíte. John Wick pokračuje vo svojej krutej vyvražďovačke ďalej, len vo väčšom merítku. Nádherný vizuál s parádnou hudbou a pasáž v Ríme bola pre mna osobne najlepšou z celého filmu. Veru, taký Hitman sa má od Johna čo učiť a je obdivuhodné čo Reeves ešte dokáže vo svojich rokoch ukázať v akčných scénach. Uvidíme, čo prinesie Chapter 3.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Vcelku originálne a nápadité. Film sám o sebe nemá nejaké veľké chyby a dobre sa na to pozerá, čo ma však trocha sklamalo bol podľa mňa trochu urýchlený a málo vygradovaný koniec, ktorý budil dojem akoby režisér nechcel šľapnúť vedľa a dopustiť sa zbytočných klišé momentov, tak to radšej pekne zabalil a ukončil. Ľahký nadpriemer hodný pokračovania.

The Birch (2016)

Takéto niečo by si zaslúžilo dlhšiu stopáž. Naozaj pekný vizuál.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

Naozaj podarené anime. Mierené na dospelé publikum a pre milovníkov japonskej filmovej kultúry je to povinnosť.

Duch ve stroji (2017)

Celkom sklamanie. Na cyberpunkové prostredie sa predsa len lepšie pozerá v animovanej podobe. Ako plnohodnotný celovečerák mal film šancu vyniknúť jedine po hereckej stránke a to sa nestalo. A hoci doteraz sa mi na Scarlett dobre pozeralo takmer v akomkoľvek filme, toto jej nevyšlo. Až príliš sa stotožnila so svojou ''robotickou'' stránkou a iróniou je, že Motoko v klasickom Ghost in the Shell dokázala prejaviť viac emócii než samotná Johansson. To ju však trápiť zrejme nebude, keďže zinkasovala 10 melónov.... i keď netuším za čo.