Duch217

okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 14.10.2017  01:50
    8 hlav šílenství (2017)

"Kdo odejde z projekce poslední, ať prosím vypne projektor."

• 12.3.2017  20:27

Ono by to ani nebylo tak špatný, kdyby se nezdálo, že půlka plánovaných záběrů úplně chybí. Celý film jsem měl pocit, že koukám jen na jednotlivé situace, které ještě k tomu jako by byly slepené ze všech možných záběrů, které se snad ani neměly původně použít. Škoda no.

• 7.3.2017  17:51

Myslím, že toto je ten případ filmu, kdy forma zkazí celý zážitek. Podobné záběry už každý někdy viděl a pokud u nich není komentář, nebo alespoň nějaké popisky míst, na které koukáme, stává se z toho obrovská nuda. Ačkoli asi není lehké pomocí montáže vyjádřit jisté sdělení, stejně bych ho raději dostal přímo a ne pomocí "obrazové básně".

• 7.3.2017  17:43

Místo toho, aby se film zaměřil na hlavní dvojici a další pořádnou nálož vtipů, tak pouze sledujeme neuvěřitelně nudné a nesympatické vedlejší role, které v podstatě pro příběh nemají žádný větší význam. Posledních pět minut bylo lepších, než celý film.

• 26.9.2016  22:38

No ne teda, že by to byl nějakej zázrak, ale za ty prachy je to technicky moc fajn a věřim, že při natáčení byla prdel :D

• 28.4.2016  19:16
    Ani ve snu! (2016)

Filmu se nedá upřít jistý pokus o originalitu a svým způsobem zajímavé téma, ale hrozně to sráží nejen výkony (ne)herců (což se vzhledem k nutnosti umění parkouru dá omluvit), ale hlavně úplně stupidní dialogy, které občas ani nedávají smysl. Pokus o slang teenagerů působí často až komicky a nevěrohodně. Příběh je také takový všelijaký, zasloužil by si trochu péče, aby více dával smysl. Film atmosférou do jisté míry připomíná film Gympl, který však měl tu výhodu, že byl první, vsadil na lepší herce a asi měl alespoň z části působit jako komedie. Ani ve snu však komedie být nemá, bohužel ale tak občas působí. Nicméně jak jsem říkal, pokus o něco originálního tu je a to je jedině dobře. Snad to vyjde příště.

• 9.4.2016  17:44
    Saulův syn (2015)

Obrovské zklamání...zvolená obrazová forma celý film zničila a pokud se divák neztotožní s hlavním hrdinou, tak má prostě smůlu a film dokouká jen ze zvědavosti, jestli to náhodou nebude lepší...a nebude.

• 31.3.2016  10:38
    Rada nad zlato (studentský film) (2015)

Jeden z těch dokumentů, který i kdyby byl natočen na mobil, tak by to bylo uplně jedno, protože téma, smysl a celkové sdělení Rady nad zlato formální stránku totálně převyšuje a člověk jenom kouká s otevřenou hubou, jak je tohle vůbec možný. A to, že OVB posílá právníky a zakazuje zveřejnění filmu, jenom přidává na celkovém dojmu z dokumentu.

• 26.3.2016  23:14

Kdo čeká klasický horor, tak asi bude zklamaný, nicméně někdo, kdo už má dost všech strašidelných baráků a malých dětí spojených s démony, musí tento film ocenit. Snad jediné, co bych filmu vytknul, je až moc náboženských "keců" a taky to, že otec vypadal jako Bolek Polívka (:D), nicméně zbytek fungoval úplně dokonale a jsem strašně rád, že jsem po dlouhé době viděl nějaký originální horor, který sice měl své mouchy, ale alespoň nesázel všechno na předvídatelné lekačky a ohrané scény, které jsme viděli už stokrát.

• 15.3.2016  17:55

Problém je, že příběh Lídy Baarové mi nepřijde zajímavý ani ve filmu, ani v dokumentu, dokonce ani na papíře, prostě nikde. A to už se pak může udělat sebelepší zpracování, ale pořád mě to nebude bavit. Každopádně když pominu příběh Lídy Baarové, strašně mi v tomto dokumentu chyběl nějaký názor druhé strany. Takhle nám Baarová vypráví svůj příběh a i když očividně kecá nebo alespoň neříká uplně všechno, divák se z dokumentu nedozví, jak to doopravdy bylo a nebo jak to alespoň v té době vnímal někdo jiný. Takže buď jí budete věřit, nebo máte smůlu. Alespoň bych ale ocenil skvělé archivní záběry z natáčení filmů, určitě dalo práci tolik záběrů sehnat.

• 15.3.2016  17:49
    Spotlight (2015)

Zase jsem měl velká očekávání od oscarového filmu, zase šlo o silné téma...a zase mě film zklamal. Nedá se říci, že by film byl úplně špatný, prostě takový průměr, ale od filmu roku prostě člověk čeká víc. Navíc film podobného formátu jsme už viděli mnohokrát, chtělo by to možná také už něco nového. V podstatě šlo jenom o dvě hodiny ukecaného příběhu novinářů bez nějakého výraznějšího zvratu a s celkem předvídatelným koncem.

• 15.3.2016  17:43

Vizuálně úžasná, možná i nadčasová podívaná, vizuální efekty opravdu někdy až vyráží dech. Bohužel to je ale tak všechno. Nějaký alespoň trochu ucházející příběh člověk v tomto filmu nenajde a i ty nejlepší triky po čase omrzí. Prostě film pouze pro oči a ideálně do kina.

• 15.3.2016  17:38

Vzhledem k ostatním českým filmům roku 2015 nemám nejmenší problém dát plný počet. Originální a především perfektně napsaný scénář, díky kterému celý film drží pohromadě a výborná režijní práce s herci a především s neherci, kteří vůbec nevybočují, naopak do filmu krásně zapadají. I přes jistou náročnost a komplikovanost příběhu všechno drží jak má a člověk se i dobře pobaví. Jen tak dál.

• 28.2.2016  14:26
    Sinister 2 (2015)

Když už si zvolim to neohranější téma dětí a "strašidelnýho" baráku, je třeba to alespoň dokonale zpracovat. To tady bohužel nevyšlo.

• 18.11.2015  21:59

Na první pohled jednoduchý příběh, který však toho v sobě má mnohem více, než kdejaké propletené drama. Ocenil bych zejména dobré herecké výkony a velmi dobré propojení humoru s vážným tématem. Vzhledem k tomu, že se jedná o režisérův debut, tak jde o velmi dobrý film! Příště snad už za pět hvězd :)

• 18.11.2015  21:34

Neuvěřitelně zaujatý dokument...sice toho o porodech moc nevím, ale přišlo mi, že se autorka pouze snaží co nejvíce očernit zmiňovanou porodnici, k čemuž neustále přispívá množství titulků a její velmi dobře mířené otázky. Navíc se dokument tváří, jako by vypovídal o všech českých porodnicích, přitom se věnuje pouze jedné. Jak tu někdo píše, myslím, že akorát budoucí matky neprávem vystraší.

• 10.11.2015  19:07

Film stojí na dobře napsaných hlavních postavách a především na jejich provedení, bratři Hádkové předvádí opravdu skvělý výkon! K tomu celkem zajímavé téma, prostředí...víc takových filmů v ČR!

• 10.11.2015  18:08
    Méďa 2 (2015)

Nemám sice první díl tak úplně v paměti, ale troufnu si říct, že dvojka mi přišla ještě o chlup lepší. Někomu možná tento druh humoru nesedí, já se ale bavil náramně. Ženský s pérem neexistujou vole, všechno jsou to jenom chlapi s kozama!

• 10.11.2015  18:01
    V hlavě (2015)

Skvělý animák, který měl sice standardní šablonu, nicméně zasazenou do super originálního prostředí a v kombinaci s vtipnými postavami se jedná opravdu o dobrý film. Zpočátku mi trochu vadil styl animace, nicméně po pár minutách jsem se zaměřil na příběh a animace mi byla úplně jedno. Navíc na konci skvělá příprava pro druhý díl - nevím, jestli se plánuje nebo ne - rozhodně ale doufám, že ano!

• 10.11.2015  17:24
    Spectre (2015)

Rozhodně nemám pocit, že by Spectre byl o něco horší než předchozí díly...až teda na úvodní song, ten na Skyfall nemá :) Možná film nepřichází s něčím novým, ale proč měnit tým, který vyhrává, že jo. Jedná se o skvěle natočenou akční podívanou, která má všechno, co by člověk od Bonda čekal. Trochu jsem se bál delší stopáže, ale překvapivě mě film ani chvilku nenudil. Samozřejmě, pokud by člověk pátral po nějaké reálnosti akcí a složitějším příběhu, tak má smůlu, ale o to mi zrovna v tomto případě vůbec nešlo, jednoduše se na film dobře koukalo, všechny postavy byly sympatické a od nového Bonda jsem dostal přesně to, co jsem od něj čekal. Viděl bych to tak na 85%, ale kvůli množství kritiky dávám plný počet.

• 30.8.2015  21:00
    SuperStar 2015 (TV pořad) (2015)

Já bych to tak neodsuzoval, tolik exotů se v televizi jen tak nevidí :D Ale z toho, co jsem viděl, tak porotci hledaj nějakou další průměrnou mainstreamovou "hvězdu", po který se půl roku po skončení soutěže slehne zem. Ale jestli to má sledovanost a lidi budou posílat hlasy, tak proč ne.

• 25.8.2015  23:14

Surrealismus ve své nejlepší filmové podobě a vůbec nic mi to neřeklo. Cením legendární scénu s okem a břitvou, ale jinak pro mě tenhle film nemá žádný smysl. Chvilku člověku nevadí, že nic nedává smysl, ale po čase se to stává až nudným, pokud zrovna nesledujeme nějaký šokující záběr. Jak tu někdo napsal, surrealismus měl zůstat na malířském plátně.

• 25.8.2015  22:56

Teprve se pomalu kraťasy od Griffitha prokousávám, ale tenhle mě zatím zaujal ze všech nejvíce. Takový roztomilý jednoduchý romantický příběh, který však na mě nějakým způsobem zapůsobil. V porovnání s asi neoceňovanějším A Corner in Wheat mi toto přišlo jednoznačně lepší.

• 23.8.2015  18:24
    Nesmrtelný (2015)

Celkem zajímavá myšlenka i zpracování, ale ve výsledku nic nového a překvapivého. Navíc zbytečně dlouhá stopáž, která u tohoto filmu rozhodně nebyla nutná.

• 23.8.2015  18:22
    Poltergeist (2015)

Horor pro děti, nebo další díl Scary Movie?? Atmosféra jak u nějaké komedie a herci na úrovni ochotnického divadla.

• 20.8.2015  22:13

Při sledování tohoto filmu jsem měl úplně stejný pocit, jako při sledování filmu Gravitace (moje ostuda, že jsem viděl Gravitaci dříve než Vesmírnou Odyseu). Vizuálně vše dokonalé, navíc velký zlom v historii kinematografie. Nicméně pro mě je u filmu vždy důležitější příběh - a ten tady bohužel chyběl a opravdu jsem se u filmu nudil.

• 20.8.2015  22:09
    Sunset Blvd. (1950)

Klenot, kterému jsem se z neznámého důvodu velmi dlouho vyhýbal. Celé téměř dvě hodiny jsem ani na chvilku neztratil pozornost a s napětím očekával, co se bude dít dál. Velmi dobrý a svým způsobem i netradiční film, který rozhodně stojí za zhlédnutí!

• 20.8.2015  22:06
    Zloději kol (1948)

Kdo by na začátku filmu řekl, že takto jednoduchá zápletka utáhne celý film. Film má dokonalou atmosféru, plně jsem se dokázal vžít do role hlavního hrdiny. Velmi tomu přidává i syn hlavního hrdiny, díky kterému jsou emoce ještě více podpořeny. A hlavní cíl filmu - vykreslení sociálních poměrů v Itálii se podle mého názoru povedlo na výbornou. Zatím nejlepší film italského neorealismu, který jsem kdy viděl a myslím si, že ho jen tak něco nepřebije.

• 19.7.2015  23:38

Jako fanoušek této hudby jsem si film maximálně užil! Nevím, jak by film fungoval v hollywoodském zpracování, ale v tom islandském je to skvělá podívaná.

• 19.7.2015  22:44

Nikdy bych neřekl, že 68 minut v podstatě "ničeho" udrží mojí pozornost skoro až do samého konce. Kamera mnohdy lepší, než u současných filmů a střih a změny tempa prostě dokonalé. Jediné, co mi zkazilo dojem, bylo cca posledních 10 minut, kdy jsem v podstatě viděl to, co na začátku. Nebýt toho konce, hodnotím bez rozmýšlení plným počtem.

<< předchozí 1 2 3