Konkurenti (1992)

Ako som to mohol do teraz obchádzať....

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Prichádzam k tomuto kúsku s malým oneskorením. Po šiestich dieloch bez váhania 5*

Avatar (2009)

Mýtus, na ktorom stavia príbeh Avatara sme už videli v aspoň 100 filmoch. Odvrhnutý jedinec konečne objaví zmysel života a výrazným spôsobom vstúpi do života ostatných, poprípade pomôže "zachrániť svet". Do toho nejaká romantika. Nikto by predsa nezachraňoval svet iba kvôli svetielkujúcim stromom ;-). Každí kto prišiel do kina s tým, že film bude porovnávať s XY iných filmov musel byť sklamaný. Ja som sa od svojej napozeranej filmografie absolútne odosobnil a proste som sa nehaľ unášať príbehom. Komentáre typu: "Veď to je vlastne Pocahontas"; "Žiaden prekvapivý príbeh/zvrat" sú teda podľa mňa dosť krátkozraké. Nosná téma sa vo filmoch moc nemení, menia sa len kulisy a herci. Herci nesklamali a Cameronove kulisy boli orgazmické. No a slovenský dabing... veľmi som zatínal zuby.

Lítám v tom (2009)

Filmy mám rád pre filmy ako je tento. Človek si už môže myslieť, že ho vo filme nič neprekvapí a zrazu takýto príjemný šok. Zúžený výhľad v živote, zvrátené motivácie a skutočné hodnoty v šesť-hviezdičkovom scenári.

Milionář z chatrče (2008)

Taká maličká filmová revolúcia a Boylova reinkarnácia zároveň. Ťažko sa chápe ako taký obrovský časový a dejový záber dokázal tak prehľadne a intenzívne uložiť do 120 minút. Žasnem.90%

Wrestler (2008)

Nuž áno 5*. Na tomto filme sa nenájde jedna chyba. Žiadna vizuálna onánia sa tentokrát síce nekoná, ale nespočet detailov, na ktoré si Aranovsky tak veľmi potrpí povyšujú tento film na úplne inú úroveň.90%

The Doors (1991)

Asi životná rola Val Kilmera vo vyše dvoj hodinovom Stoneovom "tripe". Najlepší hudobný film čo som doteraz mohol vidieť.

Temný rytíř (2008)

Tak už viem čo myslia amíci keď niečo označia za "mind-blowing". Dark Night vás nenechá vydýchnuť ani na sekundu a musíte vždy premýšľať čo sa na scéne stalo alebo čo sa práve deje. Dark Night sa presne vtesnal do kategórie filmov pre jednoduchších aj náročnejších divákov čím Nolan veľmi potešil produkciu a súčasne upchal ústa kritikom, pretože jeho film proste nemá chybu(áno má ich zopár, ale zanedbateľných). Jednoduchý divák si nájde svoje výbuchy benzínu a drsné dialógy na pozadí nenápadnej love story, tak ako to má rád. Za týmto klišé si náročnejší divák zase všimne, že scenár už ani tak nesleduje Batmana a jeho charakter, ktorý sa vyformoval v Nolanovej nambr ONE ale, úžasnú hĺbku a precíznosť scenáru tentoraz sústreďuje na podchytenie Jokerovej úchylnosti a geniality zároveň. Všimne si množstvo nepoužitých - originálnych scén, hercov vžitých s postavami, ale aj nie až také temné podanie ako to bolo pri Batman Begins. Film splnil moje pol roka dlhé očakávania a Ladger bol úžasný(R.I.P). Obávam sa však, že Nolan sa nám uberá priveľmi Hollywoodskou cestou a začal vsádzať na istotu. 90%