Quantum of Solace (2008)

To sa akože Forster hrá na Greengrassa alebo ako to mám chápať ? Forster padá na hubu presne tam kde má Greengrass najväčšie plus. Greengrassova akcia je síce surová a zmätočná, ale v konečnom dôsledku zostáva čitateľná ! Pri Bondovi som bol stratený od prvej po poslednú scénu. Zábery typu "a teraz akože kamera bude padať aj s bondom 2 poschodia" sú efektné ale efektívnosť sa stráca pri ich množstve. Motivácia hlavného hrdinu mi prišla nedostatočne vykreslená, navyše celkovú snahu štylisticky sa priblížiť Bournovi považujem za veľkú chybu(pevne verím produkcie). 70%

The Doors (1991)

Asi životná rola Val Kilmera vo vyše dvoj hodinovom Stoneovom "tripe". Najlepší hudobný film čo som doteraz mohol vidieť.

Iron Man (2008)

Ono to bol taký veľký farebný trblietavý balón, ktorý sa moc nafúkal, na konci praskol a nezostalo z neho nič.

Mys hrůzy (1991)

De Niro má toho úchyla v sebe :)

Chromofobie (2005)

Ako každý mozajkový film aj tento vás vrhá rovno do deja a chvíku trvá kým sa prekoná počiatočná dezorientácia. Režisérka sa vyžíva v londýnskych exterieroch a pekne dotvára atmosféru uvážene vybratou hudbou. P. Cruz tradične prehráva, ale inak zvyšok castingu som si celkom užil. 75% (Skutočný charakter človeka spoznáš až v krízovej siuácii....)

Na pokraji slávy (2000)

Mladý novinár hľadá svoju cestu svetom Rocku a často blúdi a naráža na skreslenú realitu. Pomaly však zisťuje, že nič nie je ideálne a rýchlo sa prispôsobuje zmenenému prostrediu. Ako film plynie zachycujete atmosféru koncertov a turné, presne z pohľadu novinára Willa a za sprievodu dobovej muzičky. Je to pohodový filmík, avšak ničím extra vyčnievajúci. 70%

Superbad (2007)

Ohhhh. welcome to the party baby... McLOVIN and the Superbad baybe, That's what I'm talking about... 75%

Nadaný žák (1998)

Asi po všetkých stránkach priemerný thriller. Aj napriek pohlcujúcej hudbe som sa do deja nikdy skutočne nezažral. Dojem mi trošku kazil aj sám Brad Renfro, ktorému som jeho charakter vôbec neuveril. 70%

Dealer (1996)

Poviem to rovno. Dosť povrchný film. Franky je síce sympaťák, ale vysvetliť si jeho konanie počas filmu je takmer nemožné. Celý čas absentuje príbeh a pozeráme sa iba na hrubú skicu. Hrubú však doslova, pretože Refn vsadil na hrubosť a vyťažil z prostredia mafiánskej Kodane maximum. 70%

Temný rytíř (2008)

Tak už viem čo myslia amíci keď niečo označia za "mind-blowing". Dark Night vás nenechá vydýchnuť ani na sekundu a musíte vždy premýšľať čo sa na scéne stalo alebo čo sa práve deje. Dark Night sa presne vtesnal do kategórie filmov pre jednoduchších aj náročnejších divákov čím Nolan veľmi potešil produkciu a súčasne upchal ústa kritikom, pretože jeho film proste nemá chybu(áno má ich zopár, ale zanedbateľných). Jednoduchý divák si nájde svoje výbuchy benzínu a drsné dialógy na pozadí nenápadnej love story, tak ako to má rád. Za týmto klišé si náročnejší divák zase všimne, že scenár už ani tak nesleduje Batmana a jeho charakter, ktorý sa vyformoval v Nolanovej nambr ONE ale, úžasnú hĺbku a precíznosť scenáru tentoraz sústreďuje na podchytenie Jokerovej úchylnosti a geniality zároveň. Všimne si množstvo nepoužitých - originálnych scén, hercov vžitých s postavami, ale aj nie až také temné podanie ako to bolo pri Batman Begins. Film splnil moje pol roka dlhé očakávania a Ladger bol úžasný(R.I.P). Obávam sa však, že Nolan sa nám uberá priveľmi Hollywoodskou cestou a začal vsádzať na istotu. 90%

Ovládací panel
14 bodů