marleyy

marleyy

Jan Vandriak

okres Ostrava
milovník dobrého filmu, knih, hudby, jídla, Ženy a sportu

LinkedIn: marleyy

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 17.10.2019  22:22
    Joker (2019)

100% Majstrštyk 🤡

• 7.5.2019  14:05

3000% Kino. Švýcarské a Německé. I knew it. Avengers....Assemble!!! And I am Iron Man.

• 6.4.2019  18:19
    Shazam! (2019)

80% Kino v Los Angeles. Pohodový film s vtipnou atmosférou a dobrým zvukem.

• 27.3.2019  09:18

80% Kino. Německa. Mě to sedlo a to jakože dosť. Sympatická super žena se svýmk pochyby plus Bad motherfucker S.L. Jackson plus prima J.Law plus dobrá atmosféra plus dobrá a kde rovná se - Děkuji.

• 18.11.2018  11:19

100 procent Bomba

• 4.11.2018  12:54

100% Live like a Jay.

• 27.8.2018  06:30

90% Letní kino v Turnově. Úžasný film pro všechny věkové kategorie.

• 17.7.2018  23:22

55% Neskutečné bitvy :D

• 28.5.2018  21:14
    Želvy Ninja (TV seriál) (1987)

100% Geniální nostalgie. Jo a jsem Donatello!

• 17.5.2018  22:55
    Deadpool 2 (2018)

100% Kino. Brutální, nekorektní, akční, ukecaná a vtipná romance se skvělým soundtrackem a luxusními postavami od Deadpoola přes Cabla, Domino, Colossuse a parádního Juggernauta. Čistý průstřel makovicí. Neshledávám žádné chybičky.

• 15.5.2018  22:11
    Whiplash (2014)

95% Dechberoucí sólo Milese Tellera a především J.K. Simmonse.

• 29.4.2018  10:20

90% Kino. Krutý megafilm s epickou akcí s výtečným záporáky - Thanos a Ebony Maw. Z našich superhrdinů mě nejvíc potěšili - Iron Man, Dr.Strange, Thor, Drax a Spidey. Co mě nepotěšilo byla trestuhodné nevyužití Hulka - ten to měl rozsekat. Celkově velká překvapení a spokojenost.

• 2.4.2018  08:36

90% Kino. Popkulturní horská dráha na jedničku s hvězdičkou s vynikající hudbou, efekty, scénářem a velikonočním vejcem. Spielberg jako zamlada - ve vrcholné kondici.

• 4.3.2018  22:50

95% Tak zde máme laskominu, která se stane nebo už se v podstatě stala klasikou. Velice nepředvídatelný příběh s naprosto skvělými pestrobarevnými postavami v brilantním podání herců v čele s Rockwellem, McDormand a Harrelsonem. Zkrátka po delší době parádní ukázka černohumorného, dramatického filmu s fajnou atmosférou maloměsta. Oscaři jsou v pravých rukou. Vřele doporučuji.

• 14.12.2017  23:04

85% Kino. Pravý hák na bradu. Moc se mi nové Star Wars líbily, akce, charisma, temné a světlé chvilky Síly. Nakonec i dost místa pro vtip a moudrosti od mistrů Jedi. Nečekané okamžiky a parádní výprava s hudbou dělají taky mnohé. Čekal jsem hodně a dostal jsem na podnos jednu z nejlibovějších epizod. Super a Doporučuji.

• 2.12.2017  01:10
    Metallica: Quebec Magnetic (koncert) (2012)

90% Kino.

• 16.11.2017  21:25

80% Kino. Za mě dobrý, teda spíš víc než dobrý. Chvalitebný výkon celé charakterové šestice. Konečně si dala sraz celá partička z DC Universa a já se chci ohradit proti všem nedůtklivým výtkám zdejších recenzentů. Ano je zde slabší záporák, všude propíraný záverečný digimaglajz a digihmyz může leckoho odrazovat ale takhle hanit práci režiséra, nevím no. Práce s postavami a chemie mezi nimi se mi líbila - Batman v podání Afllecka řízný jako vždy, Wonder Woman opět úžasná, rocker Aquaman drsný a občas vtipný, Flash rychlonožka plná pitomých ale občas srandovních keců, Cyborg umírněný leč zásadový správný týpek se srdcem na pravém místě no a nakonec Superman, který, snad neprozadím mnoho - je znovuzrozený, hustý, mega silný a nakonec si krade film pro sebe právě on. Je to divné ale musím říct, že u některých scén mohli být triky ještě trochu vymazlenější, koneckonců za 300 miliónů babek by to bylo záhodno. Filmům a komiksům Zdar.

• 13.11.2017  16:57
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

5% Bacha - nebezpečný odpad.

• 27.10.2017  22:37

85% Kino. Thor na třetí i bez svého kladiva Mjolniru ukazuje, že pořád umí. Akce, nápaditost, sehranost postav, zábava a pro mě hlavně charakter Hulka jsou největší devízou snímku. Je opravdu vidět, že si natáčení hlavní protagonisté užili nadmíru - jak Hulk, Thor, Loki tak i Valkýra, Heimdall a Hela. Možná toho je na jeden film až příliš ale film šlape skoro celou stopáž na jedničku a Vy se nebudete stíhat nudit. Lepší je když máte předchozí Marvelovky nakoukány i bez toho se však divák obejde a tuhle pravou popcornovku si vychutná jako Nachos s chilli omáčkou. Třešinkou na dortu je více postav, které Vám však nechci prozrazovat. Běžte se sami přesvědčit a když nebudete očekávat až moc, dostanete dobrou porci zábavy.

• 20.7.2017  23:04
    Dunkerk (2017)

85% Kino. Čistý průstřel mozkovnou lebeční. Parádní ozvučení s vytříbenou režií a minimalistickým hereckým projevem dávají dohromady vybroušený diamant v podobě téměř dokonalého polodokumentárního, akčního a nervydrásajícího bijáku. Dokonalý střih, silný soundtrack, hutná atmosféra a pravdivý příběh jsou krásným kořením snímku.

• 4.5.2017  22:55
    Depeche Mode live in Berlin (koncert) (2014)

100% Kino. Hukot nesmírných kvalit. Radost pohledět a ještě raději vyslechnout.

• 18.11.2016  09:12

70% Fajnová úleťárna. Geniální soundtrack, vtipné postavy, občas i dialogy, pěkně zahrané charaktery postav a chemie mezi nimi. Zdá se mi však, že zde bylo až moc sci-fi a to se mi moc do tohohle typu filmu moc nehodilo,některé akční scény mi přišli taky docela tuctové. Zato první klipovitá představovačka seděla jako prdel na hrnec. Cameo Batmana a Flashe potěšilo. Palec Hore zvlášť Deadshotovi, Harley a KillerCrocovi. Joker je zatím jen sjetý úchyl...uvidíme co předvede dál...

• 14.11.2016  00:58
    Příchozí (2016)

95% Kino. Chceš si rozemlít mozkové závity na kaši, rozložit se na Atomy...a přiblížit pohled na chování Po-Zemšťanů i Mimo-Zemšťanů? Pak si zajdi na tuhle geniální Sci-Fi-Fárku. Hypnotická, podmanivá hudba, hezký námět, překrásný scénář a uvěřitelně podané neuvěřitelné momenty a zákonitosti dvou světů. Moc se mi líbí civilní herectví hlavních protagonistů a krásné propojení rodinného, ne-vždy-přátelského Života, Osudu, Lásky, ruku v ruce s Vědou a Technikou. Film, který Tě nutí přemýšlet i po shlédnutí. Odhaluje nejtěžší lidské strachy, bloky - ze Smrti (nejbližších) a o jednom z největších prokletí člověka - lineární vnímání času. Další projekce, vzhledem ke vstřebání, pochopení, všech vjemů, zážitků a souvislostí, je naprosto nevyhnutelná. To vše zažito, sdíleno, poté našimi ,,chytrými´´ teoriemi probráno, se skvělými kamarády a sousedy - Toman a Evička - Dík, že jsme se vykopali na kultůru....:--))) Film roku 2016

• 28.10.2016  00:40

90% Kino. Jsem nekritický - velmi příjemný a čarovný výlet do jiných dimenzí. Sympaticky zahrané postavy i když je příběh jednoduchý jako facka, nedá se mu upřít nápaditost, hravost i očasná, milá odvážnost. Palec zaslouží o5 vynikající hlavní herec Cumberbatch, mentorkyně Tilda, opravdu pěkný vizuál a velmi přehledná akce. Běžte na to, moc od Toho nečekejte - je to pořád jen hezká Pohádka z omalovánek a užijte si Tu jemně psychedelickou cestu barev a postav časoprostorem, která podle mého dávala smysl. Marvel ví jak smotat lidi, vydělat hrachy ale mě to baví, ať jim to sype a dál točí další příjemné a hravé pohádky.

• 17.10.2016  00:03
    Vůně ženy (1992)

90% Snímek, který krásně vyzdvihuje krásu Ženy. Výkon Al Pacina je neuvěřitelně autentický, charismatický, přirozený a celý příběh táhne na svých zádech On. Oscar jednoznačně v pravých rukou.

• 4.10.2016  02:07

60% Kino IMAX. Po 3 měsících filmového půstu jsem vyrazil do Kina a hned IMAX - vřele doporučuji tento formát - bez debat nejlepší zvuk a obraz v Republice. K mojí spokojenosti tam byli 2 diváci v sále (takže byl krásný klid a nikdo nemohl rušit) - Herecké výkony dobré, postavy velmi rozmanité, většinou dobře ujeté, sympaticky podané, velmi jednoduše rozeznatelné a zapamatovatelné. Co hlavně šlape jsou dobře nasnímané přestřelky, které jsou i poměrně nemilosrdné (i chudáci koně zde dostávají těžkou bídu), intenzivní a naturalistické, dobrá je hudba ale co je už trošku divné a alarmující, že nejlepší scény z celého snímku jsou první nástup D.Washingtona na scénu a ještě lepší závěrečná titulková sekvence. Co nešlape jsou místy trapné, ubrečené dialogy. Je cítit, že filmu chybí pořádné srdce a duše oproti od originálu. Resumé: Velmi jednoduchá jednohubka - Remake, který však klasice nemůže sahat ani po kotníky ale jde si svou cestou - záleží na Vás, jestli přistoupíte na tuhle hru v novém kabátu.

• 30.6.2016  16:23

75% Kino. Těžká letní, podvodní, pohodička se starými známými z jedničky i s pár novými charaktery, kteří docela hezky doplňují známou partu. Koukal jsem na to s lehce nablblým úsměvem a párkrát jsem se i zasmál. Příběh je lehce předvídatelný ale kouzlo to filmu neubírá. Ještě pořád ve mě dřímá dětská duše za což jsem vděčný. Moc od toho nečekejte a docela Vás to pobaví. Jo a byl jsem na to s mou největší kámoškou Dorčou, což se počítá a docela se to k té události i hodí :-)))

• 28.6.2016  14:48
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Pan Fazole už hodněkrát dokázal protáhnout bránici a za to ho uznávám!!!

• 26.6.2016  23:03
    Sedm (1995)

100% Hodně ostrý film s nadupanou atmosférou, vynikajícím scénářem a ještě lepšími hereckými výkony. 7 je mé nejoblíbenější číslo a tento film je pekelná 7.

• 23.5.2016  23:17

60% Kino. Bohužel slabší X-Meni - 4 hvězdy s hodně odřenýma ušima. Nejvíc kvituji příběh kolem Magneta, démonickou Dark Phoenix, vždy správného Profesora X a vládne opět neskutečně vychytaná scéna s božím Quicksilverem. Závěrečná destrukce je ohromná avšak už trochu moc. Patetických proslovů je tu až přespříliš. Mě se víc líbí psychologie, postavy a vývoj ve starších X-Menech než poměrně hloupě podaná mega-digi-řež.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14