Casino (1995)

100% Casino. Jak to chodí v Las Vegas v nejlepším Casinu podívejte se na Casino. Scorsese, De Niro a hlavně Joe Pesci válí jako králové. Obdivuhodný kousek, který jsem dlouho opomíjel.

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

100% Puzo, Coppola, Brando, Pacino, De Niro, Duvall, Caan, Garcia ve své nejlepší kondici, co jiného než geniální majstrštyk. Četl jsem i bravůrní knihu, která je na stejné úrovni jako filmová předloha. Zde není co vytýkat, tady lze jenom chválit a klanět se před umem mistrů.

Fargo (2014) (seriál)

Už kultovní. 1.Série 100% Naprosto mě odrovnala, Lorne Malvo je bezkonkurenčně jedna z nejlepších napsaných a zahraných postav v podání naprosto úchvatného Billyho Boba Thorntona, když mu ještě k tomu skvěle přihrává taktéž výtečný Bilbo Pytlík není možné jinak než 5*. Atmosféra, scénář, dialogy, akční sekvence vše je jako vybroušený diamant - takže šup do Topky. 2.Série 90% Není tak dokonalá jako první ale opět zde hrají prim herecké výkony, stylová doba a výprava, výborné dialogy a extrémně stylové vraždění lidí. Doporučuji všem seriáloholikům.

Moderní doba (1936)

100% Bomba, nadčasový film. Chaplin je dobrej.

Společnost mrtvých básníků (1989)

100% Nádherný snímek, který velké srdce a nádhernou duši. Obdivuji výkon naprosto skvělého Robina Williamse. Krásný příběh o životě, který se má žít a ne hnít, jak tomu v mnoha případech bohužel je. Carpe Diem! Kapitáne, můj kapitáne!

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

80% Kino. Třeskutě, vtipná a ujetá podívaná vedena nejdrsnějšími Tučnáky na Světe. Velké T jako Trhlý, Tvořivý, Třaskavci, kteří baví jako Tvrďácký Tým. Doporučuji jako nenásilnou zábavu, pro humor a legraci.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

85% Kino.10.12.2014 - Půlnoční předpremiéra Havířov - kino Centrum. Pro mé uši, oči a srdce přenádherný pocit z krásného propojení historie Středozemě - jeho boje se silami Zla a moci Prstenu. Nápady se na Vás z plátna valí jeden za druhým. Chci poděkovat režisérovi Jackonovi, že si dal záležet a každý moment filmu udělal osobitým a originálním. Obrovsky se mi líbí jak mocně se do rolí hodí ti nejmocnější - Galadriel, Gandalf, Bilbo, Sauron, Thorin, Drak, Thranduil, Saruman, Bard. Hudba, herecké výkony, lokace, triky, velkolepost na nejvyšší úrovni - jsem přešťasten, že mám možnost vidět v kině tak boží příběhy jako je sextalogie Středozemě. Nejsilnější momenty filmu SPOILER: osvobození Gandalfa, Galadriel vs Sauron, Elrond-Saruman vs Devítka, Azog vs Thorin, Legolas vs Bolg, Bilbo vs Zlo v Prstenu a Arcikamu, celá bitva pěti armád - Good vs Evil. Těším se na rozšířenou verzi, neboť myslím, že snímek měl být delší. Jenom mi je hodně smutno z toho, že ta magická Pohádka skončila. Pokud by se ještě podařil převést do filmového podoby Silmarilion, vůbec bych se nezlobil. Eagles are coming....

Městečko South Park (1997) (seriál)

100% Satira, černý a chytrý humor ve smrtícím obalu dává neskutečnou bídu systému a světu kolem nás. Cartman je nejlepší a největší hovado vesmíru.