Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Komedie
  • Krimi

Oblíbené seriály (10)

Stranger Things

Stranger Things (2016)

HODNOCENÍ PO 2 SÉRII ---- Tak tohle je naprosto bezkonkurenční projekt. Tohle je pecka, která na seznamu seriálových hitů chyběla. Strhující příběh, naprosto fantastické postavy, dobové zasazení na jedničku, prostě 80 léta v usa mají svoje kouzlo, geniální hudba, to vše zaobalené v moderní scifi podobě s mysteriozními prvky, to vše dělá ze Stranger Things naprosto fantasitcký seriál. Při začátku jsem se bál hlavních postav, které hrají v podstatě děti, ale to je právě to pozitivum, protože mix party dětí a pár dospělých se zfantazíruje do pohledné, jakési bojové jednotky proti zlu, kterou si během prvních pár dílů určitě oblíbíte. Stranger Things je určitě top, co dnes Netflix může nabídnout, pravděpodobně nejlepší seriál v novodobé historii a jeden z nejlepších seriálů všech dob. / 100%-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 série seriál trošku sráží, ono po 3 to samé už není úplně to pravé ořechové, ale i tak je 3 série skoro to nejlepší, co v seriálový podobě můžeme vidět. Pokud bych měl 3 serii ohodnotit procentuálně, tak budeme někde na 80%, je to 5* s odřenýma ušima, možná, že jsem měl dát spíš solidní 4*, ale, jelikož to je Stranger things, raději dám odřených a rezavých 5* ... shrnutí : s01/ 100%, s02/ 100%, s03/ 80% ... a jdeme dál, už ať je 4 řada :-), něco mi totiž říká, že to bude zase na "typickou" stovku.

Poslední loď

Poslední loď (2014)

Pilot nebyl špatný, ale osobně mě až tolik nezaujal. bude to tím, že za 40 minut těžko něco zaujme, kdejaký pilot hodnotím húř, protože se prostě nestihnete sžít s postavami a příběhem.<< pilot>> / 60% --------------------- Z první řady se nakonec vyklubal výbornej seriál, na to jak se pilot netvářil až tak růžově, tak postupem času kdy se začal utvářet příběh se z toho stala dobrá podívaná. Příběh sice není kdovíjakej, ale ty postavy, tak to je trefa do černého. Stejně tak akce, akční pasáže jsou naprosto fantastické, žádné zběsilé střílení, ale promyšlená taktická akce, která se zdravě protahuje v opatrný a smysluplný postup, kdy třeba přepad tábora zabere klidně 10 min, což z toho dělá dobrou realistickou akci. Když si k tomu přidáte námořnickou atmosféru, loajalitu, profesionalitu, luxusní loď, postapo svět a neskutečnýho Komandéra Chandlera v podání vynikajícího Erica Danea, spolu s dalšími výbornými postavami, tak se z Poslední lod rázem stává seriálová vlajková loď alespoň s postapokalyptickým tématem. <<1 série>> / 80% -------------------------------- 2 série je fantazie od začátku do konce.. bojujeme s imuními, snažíme se dostat lék resp. změnit molekulární strukturu a skupenství léku a finále je typická Bayovská paráda. 2 série je určitě lepší, než první, akce ještě vymakanější a příběh sílí <<2 série>> / 90% ------------------- 3.série šla trošku dolů, né kvalitou , ale příběhem .. první byla o viru jako takovém a o holedání léku, druhá o tom, jak lék vylepšit a globálně uzdravit svět a ta třetí je o politické korektnosti, zradě a převratu ve vládě. Děj se vyvíjí a pokračuje, a já to respektuji, takže je dobře, že každá řada jde svým směrem, nicméně na tomhle seriálu zbožňuji to námořní prostředí a ve třetí ho trochu ubylo a přibylo víc vedlejších priorit. Proto řeknu, že druhá série je lepší a zatím nejlepší z celého seriálu, ale to neznamená, že by třetí nebyla, pořád to je vynikající část seriálu a ano 3 řada je pravděpodobně zatím nejakčnější a to je taky plus, protože akce v tomto seriálu je promyšlená kulervoucí paráda. <<3.série>> /85 % -------------- 4.série šla opravdu dolů, píšu to i o 3 sérii, ale ta je vlastně vynikající a s 2 serii nejlepší, a proč jsem vlastně psal, že šla dolů, no protože se upustilo od namořního prostředí, ale je to spíše osobní pocit, protože příběhově je to stále solidní, bohužel o 4 se to říct nedá. Námorní prostředí a Nathan james prostě stále super, ale posun v příběhu a vedlejší a záporné postavy, tak to se vše zhoršilo. Je to dobrá série a mě bavila ale když ji porovnám s ostatními tak je určitě o hvězdičku horší <<4.série>> / 75%

Hra o trůny

Hra o trůny (2011)

Hra o Trůny je opravdu hra, nebo spíš hon a ne o trůny ale o jeden trůn, přesný název seriálu by byl Hon na Trůn. V první polovině seriálu by to byly spíše Intriky o Trůn, ale v pozdější fázi Bitva o Trůn a kdyby se seriál jmenoval Bitva o Trun ( The Battle of Throne) bylo by to možná mnohem výstižnější a to je přesně ono. První řada mě nebavila a nudila, ano byla dobrá, ale v porovnání s ostatními to byla bída. Ale to je dobře, později upřesním. Při koukání, nebo po dokoukání jsem si řekl, jo je to dobrý, ale co ti lidi na tom viděl, tohle a nejlepší seriál všech dob ? Proboha to snad ne, jenže pak přišla druhá řada a ta byla lepší ap ak jsem se tomu trošku už dostal pod kůži, po 2 sérce jsem si řekl, že to není špatný. První pro mě byla za 3*, druhá za 4* a pak už jen a jen 5*. Od třetí série mě to začalo bavit, místy byly slabší díly , místy lepší, a třetí sérka se slovy je to fakt dobrý, už byla jasná věc. 4 to samé, ale byla ještě lepší a v tu dobu jsem si zamiloval postavy, který jsem předtím nenáviděl a zvykl jsi na ten styl vyprávění a serial už miloval, byl pro mě luxusním seriálem, 5 série to potvrdila a od 6 se to pro mě stalo symbolem seriálové předlohy. 6, hlavně 7 a 8 série( krom poslední episody) to bylo pro mě to nejlepší, co GOT nabídlo. Začátek seriálu je pro holky, kde intriky, sex, chlast, podvody. V průběhu toho se začne seriál rozrůstat do několika příběhových větví, kterou ještě umocní vývoje charakteru postav, postavy se začnou rozvíjet a měnit a každá si jde tou svojí příběhovou linkou až do konce, kde se všechny protnou. To je to co dělá tenhle seriál tím nejlepším, protože se neustále mění, respektive stupňuje a každá další řada je lepší ne ty předchozí. hlavně nedejte na ty komentářský sračky, co tu píšou pode mnou i nade mnou, když porovnám poslední 3 episody s prvníma třema, tak ty první tři jsou haluze, který se nesahaj ani pod kotníky, jenže o to jde, přesně takhle to má být. Je to jako droga, nebo jiná návyková látka, davá ti málo, ale postupně dávky zvyšuje, a to přesně dělá Hra o Trůny. Jak jsem psal, začátek je pro holky, ale ke konci to je jedna velká hororová hromada brutality, řezání, jatek, prostě slova typická pro chlapy. Z jemného stmívání se stane spartakus, a intriky, bordely a děvky vymění existenční problém a osud pozemského života na Zemi, ano hra o trůny nabídne jak hororové pasáže, tak apokalypsu, která může skončit zánikem lidstva, a koho tohle nenadchne,a stále tvrdí, že je první série nejlepší :D tak tu nemá co dělat, protože opravdu kinematografii nerozumí. Tohle vše dělá z GOT jeden z nejlepších seriálu v historii, pro mě to je určitě v top 3 nejlepších seriálů a kdybych se jednou setkal s mimozemštanem a měl mu sdělit jeden seriálový milník, který nikdy neviděl seriál a neví ani co to je, ta řeknu právě GOT.

Reklama

Reklama