Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie
  • Krimi

plakát

Arctic: Ledové peklo (2018)

Naprosto skvělý survival film, který od absolutního hodnocení dělil jen špatný konec. A to je proto, že byl zbytečně ustřižený v tom nejlepším. Když film končí takhle, tak má člověk pocit, že ho sledoval zbytečně a čeká na konec, doufá že postava přežije a chce vidět její návrat do reality a chce ji obdivovat. Takhle zbytečně pokazí poslední minuta filmu celý film. Jinak to byla parádní jízda a Mads Mikkelsen stejně jako v Dark nebo Death Stranding byl famózní.

Útěk ze Sibiře (2010)

Fantastický film, skvělá výprava, boží scénář a parádně natočené. Některé záběry na přírodu přímo skvostné. K tomuto filmu bych měl určitě pár výtek. Třeba ten útěk, ten byl zbytečně moc odfláklý, potom samotná konec ( posledních 5 min) moc uspěchaný. Farrell se mě tam teda vůbec , ale vůbec nelíbil , to je další výtka. Ale ten zbytek je naprosto parádní. Prostě v tomto filmu jde o cestu, proto pár minut na začátku jedna krátká scéna při útěku a 80% film use odehrává na cestě protože to je hlavní deviza filmu. Osobně bych byl radši za pomalejší začátek, delší konec a detailnější útěk, klidně mohl film trvat o 15 min dýl, ale představte si, že necelé 2 hodiny filmu je jen o tom jak se jde a mě to ani na chvíli nepřestalo bavit, protože to je natočené perfektně. A rozhodně mě film bavil více, i když se tam v podstatě jen jde, než nějaký akčňák, kde vylítne 10 tisíc kulek a proto plný počet.

Ti druzí (2001)

Horor? určitě ne, možná mysteriozní thriller s hororovými prvky, to ano. Nicméně, je to jeden z těch lepších filmů tohoto typu. Do poslední chvíle jaksi nevíme co se děje. Herecký výkon Nicole Kidman byl skvělý a rozuzlení bylo dost překvapivé. No nenapadlo by vás to. Takže i přes to, že to je 20 let starý film a já ho teď viděl poprvé, tak mě mile překvapil. Velmi solidní thriller, kde nechybí napětí, solidní atmosféra, ani povedený konec.

plakát

12 opic - Čečensko (2015) (epizoda)

Toto byla zatím asi nejzajímavější episoda, která sebou nesla tižené emoce. Jaká si časová smyčka kde jsme byli svědky konce a teprve potom jsme se dozvěděli co k němu vedlo. Každopádně tohle vypadá na velice povedený a zajímavý seriál. Jelikož první série je nejhůře hodnocena a nejvíce kritizovaná a považovaná za nejhorší a i přes to mě docela baví, tak jsem zvedav co se vyklube dál. Ale věřím, že z toho bude další vynikající seriál i přes to, že nemá moc dobře hodnocení. To je ovšem ovlivněné první serkou, která se údajně moc nepovedla a diváci na seriál zanevřeli, ostatní co vydrželi tak právě potom dostali porci slušné kvality. A jelikož mě tyhle teoretizace s časem a realitou, posuny v čase a ještě tématika apokalypsy a viru bavej, tak to vypadá na další topovej seriál

12 opic (1995)

Nechápu hodnocení. Asi co je v dnešní době debilitou a smešností bylo před 20.lety geniální. Mě prostě to prostředí v roce 204x přijde nehorázně stupidní, ty vědci tam jsou opravdu opice a místo budoucnosti si připadám jak v roce 40 000 let př.n.l. kdy opravdu nejchytřejším i mozky na planetě jsou neandrtálci. Willis zahrál skvělé, ale je konci jak když je z něho dement, kterej opravdu utekl z blázince a Pitt na mě působil jako nehorázně kokot i když to taky zahrál skvěle. Nevím ale ten svět v obou linkách mě vůbec nesedl. Jak kdybych koukal na mad Maxe, může to být sebelepší scifi, ale pokud se civilizace chová jak stádo hrochů, tak se se mi to zkrátka příčí. Konec mě taky neoslovil, byl dobrej, měl emoce všechno, ale jak kdyby jsme se nedozvěděli vůbec nic .. domyslet si sami, to u filmu nesnáším. Co není na plátně jakoby není a spekulovat nemá smysl. Asi jako poslední scéna v počátku, pro někoho wow efekt pro mě blbost. Nebudu si domýšlet konec , když vím, že film je vymyšleném a s realitou má společnýho míň než párek s jogurtem. Scénář je nehorázně vše jsem hltal, ale jelikož to pozlátko stojí za prd a já čekal opravdu další filmový mylnik, tak musím ohodnotit takhle, i když to je dost přísné.

plakát

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Zajímavá rekonstrukce zajímavýho příběhu s nečekaným rozuzlením. Důležitých bylo akorát posledních 30 minut, jinak první půlka byla vesměs snůžka klasických všedních blbosti. Co se ale týče vztahu mezi hlavními aktéry, tak tam jsme se nedozvěděli vůbec nic.. škoda

plakát

Containment (2016) (TV seriál)

4* s odřenýma ušima. Nejedná se o postapo, ale je to virově založený seriál, kde propukne nákaza. Jedná se o lokální část města a časová linie je prvních pár dní, takže nečekejte tisíc mrtvol, ani občanskou válku. Zajímavý seriál který nahlíží na epidemickou situaci zase jinak a drží se při zemi. Škoda že není další řada.

plakát

Containment - Path to Paradise (2016) (epizoda)

Poslední díl byl dobrej, emočně krásnej. Ale víme hovno. Lex je v kondorů potká se s parťákem, ten se rozloučil se svou láskou kterou znal přes 2 tejdny. Uprchlíci neuprchli, doktorka byla vyfakovana a karanténa stále stojí a virus stále zabíjí. Skončilo to jak prd ve větru, pokud měla být další řada tak chápu, že to je otevřené, ale pokud to takhle zamýšleli tak ohromné wtf.

plakát

Containment - Yes Is the Only Living Thing (2016) (epizoda)

Místo vyvrcholení seriál spíše umírá. Tenhle díl byl jen o tom, že se skupinka lidí snaží utéct. Žádná odezva k zvládnutí situace, nikdo neví, jak se to bude řešit, jak virus zabít, jak karanténu ukončit.