Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie
  • Krimi

Do morku kosti (2010)

Zklamání .. Jennifer vynikající, je to to jediný, proč jsem to dokoukal, ale příběh ostatní postavy a atmosféra o hovně .. kdyby tam Jenn nehrála, tak to ani nedokoukám a nebo dám z těží hvězdičku za kameru. Tohle jestli má být nejlepší am. film roku 10, tak leda pouze podle nějakých amerických dementů, rozhodně ne podle člověka, kterej rád kouká na filmy a rozumí jim.

Život (2017)

Začátek velice slibnej, až perfektní, ale od půlky filmu, kdy mimozemšťan vyleze z díry a začne pojídat vše, co může, to mi přišlo jako trochu laciná vykrádačka vetřelce. Jinak dobrej filmek, ale mohlo týt daleko lepší.

plakát

Zlo s lidskou tváří (2019)

Nic moc jsem nečekal a nakonec mě to fakt překvapilo, a ani mě nevadilo, že režisér natočil, o jednom z nejznámějších sériových vrahů thriller, aniž by ukázal jedinou jeho vraždu. Odsýpalo to a Efron to ztvárnil mocně. Rozepře mezi láskou a obavami, stejně jako jeho rozdvojená osobnost absolutního psychopata s pohodářsky a intelektuálně pozitivní osobností, se zajímavým rozuzlením vztahu jeho a jeho přítelkyně je něco, co mě osobně, aniž bych s tím vůbec počítal, vážně bavilo. 4* zaslouženě.

plakát

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Tohle jsem odkládal asi 2 roky, možná 3 roky. celou dobu to mám na exteráku, ale ne a ne pustit. No byla to veliká chyba, protože tenhle film je naprosto parádní. možná, že kdybych věděl, že to je od Baye, tak bych se na to podíval dřív, ale nějak nebyla nálada na boj s vychrtlíkama někde v prdeli světa. No po zkouknutí jsem byl velmi překvapen, je to solidní jízda, perfektní efekty a atmosféra a to Bay umí. Graficky věrná předloha reálných událostí, zkrátka řečeno, tohle je prostě filmové Call of Duty Modern Warfare, nebo nový filmový bratříček Black Hawk Down. Nádhera // 4,5*

Mučedníci (2008)

Některý pasáže zajímavý, některý scény fakt dobrý, a ono to celkově bylo docela dobrý, jenže ten příběh mě vůbec neoslovil a prostě mě to nějak nechytlo.

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tohle ohodnotit je nadlidský výkon, protože na tenhle film musíte mít prostě náladu, jako na většinu tarantinovek. Když Vám to nesedne, dáte 2*, když ano tak klidně 4 nebo 5*, a těch 5 v pohodě dát můžete, protože je to natočené parádně. Tarantino rád natahuje, klidně scény protahuje do několika minut a scénář má tak precizně napsaný, že i když se ve filmu vesměs prd děje, tak Vás to pohltí a minuty letí a to je prostě umění. Kvalitní a vytříbený scénář, skvělá kamera a neuvěřitelně fantastický herecký výkony, to je to co Vás připne k obrazovce a i když se ve filmu nic moc neděje, tak tohle stačí na to aby jste hltali. Je to škoda, ptž jinak by to bylo za plný počet. Konec je kapitola sama o sobě, fakt bych nečekal, že se tam objeví reálná událost vyvrazdění rodiny Masonovým gangem, jedna z nejznámějších událostí, která se stala v Los Angeles na konci šedesátých let, ale když se tam objevil Polanski, tak mě to hned bylo jasné. To bylo asi největší překvapení, jen je škoda, že to bylo až posledních 15 minut filmu, kdyby tahle scéna byla více natáhnutá a hrála ve filmu větší roli, tak by to bylo grandiozní finále, ale i tak to završení bylo velice sympatické. Oceňuji, že dal Tarantino, v tomto ohledu, přednost své fantazii před realitou. A na závěr některé dialogy mě fakt sedly, a u některých sem se solidně pobavil - luxus a jak jsem psal výš, herecké výkony další luxus, Leo DiCapr vynikající, ale hlavně Brad Pitt, na něho koukat byla prostě fantazie, fuck yeaah!!

Gladiátor (2000)

Jeden z nejlepších filmů novodobé historie. Russell to prostě zabil, neskutečný výkon a charakter Maximuse. Příběh podtrhují skvělé kulisy a ohromující hudba. I po 20 letech Vás Gladiátor ohromí, takže si nedokážu představit na tom být před 20 lety v kině, to musela být neskutečná paráda. Tenhle snímek patří k tomu nej, co se na přelomu tisíciletí natočilo a proto se to právem zařadilo mezi klasiku, která prostě nestárne. Plné hodnocení tudíž bezpodmínečně a právem.

Láska nebeská (2003)

Nechápu to hodnocení, ale za mě to je zatím největší zklamání ze všech filmů, co jsem letos viděl.

Brána temnoty (2015)

Dobrý film, a příjemné překvapení. Po první půlhodině se to zajímavě rozjede.