Déšť - Milovat sebe sama (2020) (epizoda)

Nejlepší díl seriálu. Emoce, příběh, a vynikající hudební podkres jen umocňuje to, že koukáte a ani nedutáte. Plný počet.

Déšť - Změnit svět podle svého (2020) (epizoda)

Zase vynikající díl. A otázkou je, jaké rozhodnutí je to správné. Rasmus, nebo Simone ? Rasmus je posedlej a nebezpečnej. Simone se snaží konat to, co považuje za správné. Osobně bych ale virus do sebe nechtěl. Zbývají dva díly. Jsem zvědav, jak to dopadne.

Déšť - Zůstat při síle (2020) (epizoda)

Parádní epizoda. Ten cliffhanger na konci se dal předpokládat, a jsem zvědav, jak to dopadne.

K zemi hleď! (2021)

Dobrý začátek a dobrý konec. Co se týče filmu tak holywoodska produkce se nezapře. Film má velké kvality, dobré herecké obsazení a jejich výkony jsou určitě k ocenění. Humorné prvky mě ale nesedly a film považuji za zbytečnou blbost. Mám rád katastrofické a post apo filmy, když je to ale řízlé komedií, ztrácí to pro mě význam.

Bratrstvo neohrožených - Carentan (2001) (epizoda)

Parádní akce a zatím nejakčnějši epizoda. Easy Company spolu s dalšími dobývají významné město Carentan a chvíli potom ho brání. Toto místo je zase velice známé z druhoválečných bojišť. Vypadalo to chvíli, že se rota vrátí zpět, ale my víme, že se připravuje další posun a další bitvy.

Bratrstvo neohrožených - Den všech dnů (2001) (epizoda)

Začala operace Overlord. Druhý díl začíná seskokem na cosi. Jednotky jsou roztroušené po Normandii. Winters sbírá jednotky po cestě a jde se seskupit do městečka někde poblíž St. Marie du Mont. V podstatě první bitva roty E je o získání německé baterie na statku Brecout a zničení flaků. Přesně tohle ve mě evokuje první misi v Call of Duty a probuzuje nostalgií. Zatímco jednotky se vyloďují na Omaze, výsadkáři připravují půdu pro další postup.

Bratrstvo neohrožených - Currahee (2001) (epizoda)

První díl jednoho z nejlepších seriálů všech dob, který kdy vznikl. Legendární příběh o rotě E , základním kamenem ofenzívy amerických jednotek při vstupu do druhoválečného konfliktu, začínající na území francie , takzvaný Den D. Jednalo se o jednu z největších a nejdrsnějších bitev, kde se účastnili spojenci proti natistickému Německu. Příběh začíná v campu Tocua v roce 43, 2 roky pred dnem D kdy se rota E připravuje na invazi intenzivním a drsným výcvikem. Celý díl je o seznámení s postavami o výcviku a přípravách na jednu z největších ofenzivních operací v historii lidstva. Sledujeme různé postavy v čele s poručíkem Wintersem. Hned od prvního dílu seriál ukazuje neuvěřitelnou kvalitu. A je to odpočinková hodinka před začátkem pekla. Kdo tenhle díl viděl a má pochyby, tak ať je hodí za hlavu. Neexistuje v seriálové podobě nic lepšího.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Solidní válečné drama pod které se podepsal NF. V podstatě tohle je film o příběhu, kde sledujeme několik příběhů na pozadí operace Market Garden. První dvě třetiny se seznamujeme s postavami a posledních 40minut vypuknou opravdová jatka. Tenhle válečný úsek je natočen bravurně, efekty jsou super. Na scéně se objevují utržené končetiny a dokonce v jednom okamžiku, kdy na vojáka spadne bomba z flaku 88 je vidět jak ztrácí nohu. Naprosto realisticky zpracované, až jsem si říkal, jestli opravdu ten herec nohu nemá. Němci že zákopů kropí přibližující se spojenecké vojáky mišínganem MG 42 a je vidět jak všude okolo dopadající kulky a zanechávají za sebou díry. Úplně jsem si vzpomněl na Call of Duty, kde tenhle efekt šel zapnout. Mrzí mě, že té akce nebylo více, na druhou stranu jsme zase byli svědky jakéhosi příběhu jedné velké bitvy. Jen škoda, že nejde dát 4,5* . Hned bych tu možnost využil.

Déšť - Nevzdávat se (2020) (epizoda)

Tak koukám, že první díl je v každé sérii lepší a lepší. Konečně začala apokalypsa, vir se rozšířil a konec světa už není jen možností ale opravdu nastal. Zbývá se rozhodnout jestli se dobrovolně nakazit a zkusit štěstí a nebo dále bojovat.