Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Komedie
  • Krimi

Mozek v plamenech (2016)

Vynikající film podle skutečné události, kterého dělí od absolutního hodnocení jen délka filmu a urychlený a náhlý konec. To je škoda jako blázen, protože 10 minut před koncem se stále neví, co dotyčné je, pak si nestihnete ani uprdnout a najednou běží závěrečné titulky. **** SPOILER**** Celá léčba trvá ve filmu asi 3 vteřiny, kde dotyčná leží na pokraji smrti na lůžku a pak jen střih a už je doma a vyléčená. To považuji za promarněný potenciál, jinak to bylo ale výborné ..

plakát

X-Men: První třída (2011)

Příběhově se jedná sice o top, ale upřímně mě tenhle film fakt moc nebavil. A docela jsem se těšil až skončí. Málo akce a postavy mě teda fakt nechytly. Magneto a profesor x jsou skvělí, ale ostatní vůbec a docela me zklamala i mystique. Na Jennifer Lawrence se kouká krásně, ale tady jak když měla nevýraznou vedlejší roli a jako mystique predvedla s prominutim hovno. Bez Wolverina to není X-Men. Slabší 4* za skvělou filmařinu, jinak by to bylo za 3*.

plakát

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Logan konečně působil jako pravý marvel hero a ne Vašek z Vidlákova a muze za to konečně trochu normální vzhled. Kupodivu me tahle předčasová záležitost bavila vice, nez puvodni trilogie, a dozvěděli jsme se o minulosti Logana, takže si dovolím ohodnotit plnym počtem.

Odříznutí (2018)

Vynikající mysteriózní thriller překypující atmosférou a opravdu solidním příběhem, který potrápí Vaše mozkové závity. Né, že by to bylo tak složité, ale je to opravdu slušně zamotané a samotné rozuzlení může překvapit a asi i překvapí. Tenhle kousek je někde na pomezí 4,5* kdyby do filmu zakomponovali ještě potřebné záchranné složky a bylo to více typu krimi tak je to bez debat plné hodnocení. No já nakonec plné hodnocení stejně dal, protože na německou produkci, která je o pár levelů níž něž hollywood, tak v tomto filmu jsou momenty občas kolikrát i lepší než právě v hollywoodu a proto 5* ... není to suverenních 5, ale spíše slabších 5 ale je to zkrátka 5* ... mrtě a konečně po delší době opravdu atmosferickej trhák. Takže jedním slovem "paráda"

plakát

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Trojka se mě líbila za všech nejvíce. Postavy byly hlubší a dokonce se tam našly i nějaké ty emoce. Efekty byly pěkné a i přes nejkratší délku film působil daleko více jako triple a film, než ty předchozí. Uvidíme co tahle série přinese dále

X-Men 2 (2003)

Líbilo se mě to skoro stejně jako jednička, v jedničce bylo i více akce, takže teoreticky se mě jednička líbila i více. Tak jakto že jsem dal jedničce 3* a dvojce 4? Je to prosté, u jedničky jsem se nedokázal rozhodnout mezi 3a4, u dvojky to samé, jenže dvojka měla už to, co jednička ne a to je parta, která teď působila sebejistěji, semknutě a už ne tak naivně až možná hloupě, jako v jedničče, kde téměř nic nepředvedli i když byla 1 akčnější. Tam to zachraňoval Logan, ale ostatní postavy ať už očkopaprskomet, bouře, nebo doktorkatelekinezis místy působili jak v parodii, což mě nevadí, ale je to ten důvod proč teď o * více. Když to řeknu stroze, tak v jedničce se jako divák seznamujeme s postavami a některé se seznamují mezi sebou a ve dvojce už táhnou za jeden provaz a divák už ví co čekat. Takže filmy bych ohodnotil stejně, ale tady mi to více sedlo..

X-Men (2000)

Předlohu jsem neviděl, neznal a ani mě nezajímá. Chci se zaobírat jen filmovou předlohou, takže jsem se do xmenovské ságy pustil po dvou dekádách až teď, protože mě to jako malýho prcka tenkrát prostě nebralo. A nebo to nebylo přístupný dětem, to je možná ten důvod. Pak, když už na to byly roky, tak bylo venku několik dílů a já se prostě k tomu taky nedostal. Znal jsem název x-men, vím, že tam hraje Hugh Jackman, a ze to je vlastní vesmír Marvelu, ale to je asi tak vše.. A proto možná nastal čas, přestat chodit okolo a jít do toho. Bohužel, dnes začít xmeny, kdy mají za sebou (konkrétně jednička) 21 let stáří a dokázat ohodnotit racionálně to už asi fakt nejde. Věřím tomu, že tenkrát bych plný počet, nebo určitě 4 kusance dal, ale dnes, kdy jsme rozmlsaní neskutečným množstvím nadupaných filmů, je problém starší film hodnotit. Ne jen kvůli vizuálu a efektům, ale taky z pohledu příběhu, scénáře, výkonu herců a všeho okolo a v tom je ten problém. Dnes si řeknu jo dobrý, ale tohle už jsem viděl, ano viděl ale ve filmech, který se natočili déle, takže pak odsoudíte takovýho film, jen proto, že už pro vás není originální, ale přitom třeba zrovna on byl ten první, který s něčím takovým přišel. Pak jsou filmy, které se neokoukají nikdy, ale to xmen není, akční filmy to mají těžší, než čistokrevná atmosféra typu Osvícení. Takže tohle moje hodnocení nemá s kvalitou filmu ani ničím moc společnýho, ale tentokrát to ohodnotím dle toho, jak mě to bavilo ... kdo chce tak si tam 4*klidně může představit protože to samozřejmě stále bude odpovídat, je to jednoduše dobrý film se skvělými občasnými momenty, jen škoda, že se nemůže hodnotit na půlky protože 3* jsou málo a 4* už dávat nechci, protože vím, že mi to stačilo vidět jednou ..takže 3,5* jak vyšitá

Fargo (2014) (TV seriál)

Fargo je zvláštní seriál. Někdy az moc radoby cool, někdy zvláštní a někdy mě to přišlo ujetý. Tygle experimentální kaše moc nemusím, ale jinak to je opravdu dobrý seriál, ze ktereho ale nejsem odvareny. Chvilemi super a bavilo, chvilemi nudilo, někdy jsem hltal atmosku, jindy zas kroutil údivem hlavou, co za voloviny se na obrazovce dějí. Prostě urcita originalita vlastniho prpjevu je na každém kroku a nekomu to sedne a nekomu ne. Prvni rada byla skvělá se super postavami, bavilo me vyšetřování, atmosféra a prostředí. Druha řada byla příběhové nejspíše nejlepší a patrick wilson to pozvedl na obsolutni hodnocení a 3 řada i kdyz byla ze všech 3 nejhorší, mela dobre momenty. Takže byla taky dobrá ale kvalit předchozích už nedosahovala. 4 už jsem vzdal, protože i pres skvele prvni 3 řady ma serial nudnpu vatu u ktere jsem si doubal prsty, to ale vyvazily skvělé momenty. Ve 4 řadě podle vseho by te vaty bylo vice, nez toho dobrého a proto na ni uz nemám chuť. Navic nejake rasove podtexty me fakt nezajimaj a negri uz vubec ne. Prvni dve serie jsou skvele a maji odeme slabsich 5 nebo spise 4,5* . Treti rada byla dobra a hodnotim 3,5* zaokrouhliji nahoru, protože pribehove a scenaristicky je fargo opravdu vydařené.. celkove to ma cely serial za 4 kusy

plakát

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Dvojka už nebyla taková, jako jednička, ale stale mě bavila. Nahrady za postavy byly dobrý, Snake eye opet nezklamal i kdyz v jedničce měl o dost lepší působnost a i když děj pokračoval tam, kde začal, stále těžko překonat jedničku, která byla ve vsem lepší. I když pár momentů ve dvojce bylo božských, třeba akce snaka na skále, nebo boj obou bratrů ještě před verbem. No což. Tohle je dobrý film a proto 3 kusy, jednička je skvělý film a proto 4 kusy. Zkrátka je to jednoduché. Kdo mel jedničku rád, nebo žere značku gi joe, tak se mu dvojka bude líbit taky. Kdo chce kvalitni akci, at se podívá jen na jedničku

Kletba z temnot (2012)

Zajímavá a zábavná jednohubka. Krásné natočené. I když příběh a závěr jsou v podstatě obyčejné a nic extra, celkově to na mě působí dobře. Z pohledu obsazení to Jeffrey Dean Morgan zahral výborně, což i ostatni osazenstvo a po technické a atmosférické stránce pěkně koukatelné a proto hodnotím jako dobrý nadprůměr.