dj_p_j

Peter J

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 27.5.2020  16:36
    Podivuhodná věda (TV seriál) (2018)

Tak tento serial si zasluzi 5 hviezdiciek uz len za to ako dviha zo stoliciek slnieckovych rusofobnych dobroserov, ktorym na hystericke prskanie staci vidiet jednu cast - vid. niektore dalsie komentare. Ale zasluzi si hviezdicky aj za to, ze prinasa nove pohlady na rozne "dlhodobo zabetonovane" nazorove oblasti a otvara nove obzory pre tych, co nepokladaju svoje nazory za jedine pravdive a nicim neotrasitelne.

• 14.6.2019  21:56
    Zabijáci (2014)

Toľko megakravín v jednom scenári to sa len tak hocikde nevidí. Už sme si zvykli, že severské krajiny sú (podľa ich spisovateľov) plné úchylov, ale tá "temná atmosféra", ktorú vraj tento film má je asi daná tým, že detektívi majú kanceláriu v pivnici a ten z nich, čo je Dán, sa stále tvári ako keby sa už týždeň nevysral. Inak vyzerá skôr ako karikatúra, takže divák sa musí skôr smiať alebo si klepať po čele, neť by si užíval kriminálku. Úplnú korunku absurdnosti tomu mohla nasadiť už len Naomi.

• 14.6.2019  21:41

Päť hviezdičiek už len za to, ako tu USAfili prskaju. Zdá sa, že doba jednostrannej informačnej propagandy pomaly končí a poniektorých čakajú prekvapenia. Myslím, že ciele tohoto filmu sa podarilo splniť na 100%.

• 31.1.2019  23:45
    Bright (2017)

Film silne "inšpirujúci sa" napr. 5 elementom alebo Harry Potterom a samozrejme Warcraftom. Nezabudol tiež divákom už na začiatku pripomenúť politicky korektný pohľad na rôznorodosť rás. Poväčšinou som sa nudil a pri viacerých scénach cítil trápne - klišé cez klišé. Odhliadnuc od toho, že všetky rasy vo filme majú v podstate rovnakú telesnú stavbu - až na xichty a zuby u orkov a špicaté uši u elfov, casting sa veľmi nevydaril a najmä Noomi ako hlavná záporáčka vôbec nevzbudzovala strach. Suma sumárum zbytočný film a 30% dávam za vcelku odvážnu metaforu u elfov a za občasné vtipné hlášky.

• 3.6.2018  23:38
    Spjaščije (TV seriál) (2017)

Rozhodne osviežujúca vec v záplave US produkcie, ukazujúca koľko špiny je na tomto svete. Väčšinou aj pozerateľní herci. Jednu hviezdičku dávam dolu za občasné úlety od reality v záujme dejových zvratov.

• 23.5.2018  11:03
    Rudá volavka (2018)

Nuž, dnes je protiruská propaganda všade - od masmédií cez šport až po bullshitné filmy. Ak sa bavíme o filme, je to len oprášenie už obohraných scenárov, ktoré ma ničím nezaujalo. Z toho, čo Jennifer doteraz natočila, sú najpozerateľnejšie snáď jej domáce videá :) Ale tomu, kto dokázal s nadšením odsledovať všetkých 20 dielov Hier o život, sa bude určite páčiť aj toto. Takže neváhajte a bežte do kina, kupujte blu-raye a dávajte aspoň 4 hviezdičky.

• 28.1.2018  11:09

Niekto ma rad buchty bez cukru, niekto trochu pocukrene a iny poriadne. Ak na ne ale toho cukru nasypete pol kila, neda sa to zrat. Filozofia bollywoodskych "blockbusterov" (u mna skor shitbusterov) je cim viac cukru tym lepsie. Ako sa hovori - iny kraj iny mrav, ale popri tomto vyzeraju hollywoodske polostupidne trhaky ako filmy pre intelektualov. Uz prva scena pri vodopade napovedala, ze to bude uplne mimo misu toho, co je moj mozog schopny "kulturne akceptovat" a reziser dokazal nacaty trend vo vsetkych smeroch uspesne stupnovat az do uplnej nepozeratelnosti. Rozmyslam ci sa v Indii udeluju Boscary za najpreexponovanejsi vyraz, najnerealistickejsiu scenu alebo najnarcistickejsiu postavu. To, co sa este da zniest v japonskej mange, posobi so zivymi hercami prinajlepsom (tragi)komicky. Viem si ale celkom dobre predstavit, ze takyto film by bol hitom u nasho ciganskeho etnika a v kinach by to vyzeralo ako kedysi davno na "indiankach". U mna jedna hviezdicka - miestami som sa na tom aspon dobre zasmial (aj ked reziserov zamer bo evidentne iny).

• 9.12.2017  23:01

Podľa mňa najlepšia časť série, úplný komický masaker. Už len tá scéna vyšetrovania únosu si sama osebe zaslúži 5*. Blake Edwards+Peter Sellers vo vrcholnej forme.

• 23.9.2017  22:03
    Spacewalker (2017)

Pekny film, hlavne ten let bol skvely. Pribeh o to silnejsi, ze ide o skutocnu udalost. Film si zachovava taku "rusku atmosferu" a nekopiruje hollywoodsky styl, ale zaroven sa vzdal typickeho klise, ze "skutocny hrdina musi zomriet". Nejake muchy by sa nasli, ale na 4 a pol hviezdy to u mna vyda.

• 19.9.2017  21:40
    To (2017)

Tusim sa tu kazdy boji dat tomu menej ako 3 hviezdy. Nechapem napriklad ked niekto napise ze je "hluboce zklamana" a da 4. WTF? /Asi boli v kine dobre pukance/. Co sa filmu tyka, reziser sa zrejme nevedel rozhodnut ci chce natocit horror, alebo "citlivu sondu do zivota tinejdzerskych outsiderov v malom meste". Vysledkom je dvojhodinova nuda. Nepomohol tomu ano vyber hercov, aj ked koktavy Harry Potter obcas pobavil. Najviac od veci bola pre mna Beverly - nie ze by sa na nu zle pozeralo, ale do tejto postavy? Sorry. Dufal som, ze sa aspon dozvieme odkial sa ten zubaty trtko zobral a preco si dava 27 rocne pauzy. No, mozno v druhom alebo tretom sequely, ale to uz asi bezo mna.

• 1.2.2017  09:53

Aj na pomery SW je to neuveritelne kolosalna konina. Cely dej postaveny na uplnych somarinach, ktore nejdem vypisovat, pretoze by vystacili na slusnu esej. Aj priemerne inteligentneho cloveka musi taka do neba volajuca stupidita urazat, takze cielovym publikom su zrejme deti, menej bystri dorastenci a z dospelych snad len nekriticki fanaticki fanusikovia SW. Ako inak - "rodinne filmy" zarobia viac. Nevadi, ze tam ludia kapu po desiatkach, vsak deti su v tomto ohlade uz otrle. Hlavne, ze netecie krv (a aj keby, tak vo videohrach ci na internete uz videli aj tak aj horsie veci). Na odlahcenie este pridame vtipneho robota, ktory samozrejme tiez nema problem vyrobit par mrtvol, ked treba. K deju uz len tolko, ze "cely skutok by sa nestal", keby imperium nerobilo nabor vojakov a velitelov vyhradne na planete Retardia a nepouzivalo technologie z 19.storocia. Je to cele prilis stupidne aj na to, aby sa na tom dalo aspon smiat. Rodicom, ktori na to pojdu vyvencit deti, odporucam pozit vopred vacsie mnozstvo alkoholu. Pre mna total odpad, ale kto ma taketo kvalitne filmy rad, moze si uzit skvely "retardbuster".

• 1.2.2017  09:15
    The Pet (2006)

Z filmarskeho pohladu to posobilo umelo, ale predovsetkym nevidim ziadny prinos v natoceni takehoto filmu siriaceho totalne negativnu energiu. Ked tak pre par uchylov, aby sa mohli vytesovat. Ak chce niekto upozornit na to, ze spolocnost umoznujuca prilis velke rozdiely v majetku a moci medzi ludmi vedie nevyhnutne k dekadencii a zvrhlostiam, ma tocit dokumentarne filmy, ktore realitu neskresluju. Lenze elity samozrejme nemaju zaujem aby ich v tomto kontexte niekto verejne faktograficky riesil.

• 17.12.2016  22:33

Rozmýšľam nad dôvodom prečo Besson natočil Wassabi 2 skrížené s 96 hodinami. Aha, boli to asi peniaze. Výsledkom je každopádne žánrový galimatiáš, ktorý chce byť všetkým a nie je ničím. Možno niekto, kto je zvyknutý na 3 sekundové prestrihy v klipoch, sa dokáže pri každej scéne emočne preorientovať. U mňa tento film prešiel úplne mimo a navyše bol problém nájsť si nejakú sympatickú postavu.

• 26.11.2016  10:16

Vahal som medzi 2 a 3 hviezdickami. Je to pozeratelne, ale Sovak mi tam vobec nepasuje a s Hanzlikom z toho skor (nechtiac) robia komediu, co podryva inak celkovo dobre vytvorenu atmosferu. Ako priklad nevierohodnosti Sovaka dam scenu v zavere, (SPOILER ALERT az do konca komentara) kde postreleny Hanzlik spadne z plosiny a lezi doluznak bez pohybu na zemi a Sovak k nemu pride na dva metre a pusti hlasku "JE VAM NECO KARLICKU?" Navyse z dalsich policajtov si ho nikto ani nevsima a nie este aby volal zachranku. Ale div divuci - Hanzlikovi nakoniec vobec nic nie je (wtf?). Dalej je viacero nedostatkov v scenari, ktory je postaveny na vode, napr: Ak komplic vo vozni nevedel o vybuchu, ako si predstavoval, ze vysvetli zmiznutie penazi, ked sa policajti zobudia? Co keby policajti nechceli kavu, alebo keby sa jeden z nich nepozeral ako blbec z okna, hoci si vsimol, ze druhy nejako podozrivo zaspal. Odkial sa zobrali peniaze roztrusene okolo vlaku, ked sa vrecia s peniazmi v case vybuchu vo vozni vobec nenachadzali. Ako vysvetlili komplicovi vo vozni, ze si ma zobrat "nahradnu termosku(?) a polozit ju na ze? (!!!). Ako mohli pustat peniaze do obehu, ked tie boli v kufroch vo vozovni? Ked to tak citam, tusim som mal predsa dat len dve hviezdicky, hoci musim dat poklonu reziserovi, ktory z pomerne katastrofalneho scenara a kastingu hlavnych postav urobil celkom pozeratelny film.

• 12.10.2016  21:36
    Za sklem (TV seriál) (2016)

Ak by som mal chut na fantasy, pozriem si Pana prstenov. Ak by som mal chut na akciu a "tvrdasov", pozriem si 96 hodin. Obavam sa ale, ze na nieco s od veci obsadenim a retardovanym scenarom a dialogmi len tak lahko chut nedostanem. Napriklad taky cesky Labyrint bol sice tiez trochu mimo, ale oproti tomuto je to prudko pozeratelna kriminalka. Jednu hviezdicku davam za to, ze Kolenik nehral hlavnu ulohu v 96 hodinach.

• 17.7.2016  11:56

Film mi pripomína dvojznačné obrazce, t.j. akoby dva obrázky v jednom, pričom každý vidí na prvé pozretie niektorý z nich a musí sa sústrediť, aby uvidel ten druhý. Čo uvidíte závisí to od toho, ako máte v hlave nastavené "rozpoznávacie vzorce". Aj v tomto filne si niektorí nájdu "len" politicky nekorektnú komédiu, iní sa budú pohoršovať nad robením si žartov z "nedotknuteľného a nedotknuteľných", ďalší si doma zahajlujú a poslední sa zamyslia nad tým, kam sa dostala západná civilizácia. Ak to bolo zámerom tvorcov, tak majú moje uznanie. Inak film by sa dal "remeselne" urobiť aj lepšie, ale za obsah a odvahu dávam 4*.

• 20.1.2016  00:13

Sleepy Hollow meets Ťapákovcov na český spôsob? Rozmýšľal som nad účelom tohto filmu a nedošiel som k jasnému záveru. Tiež nechápem načo sa fádne postavy bez života obsadzujú hercami ako Vilhelmová či Trojan, prípadne Latinák v 5 minútovej úlohe. Celkovo nudný a nezaujímavý film, do kín nevhodný.

• 28.12.2015  22:02

Tak nie že by som od toho bol čakal veľa. Ale bohapustá kompilácia predchádzajúcich 6 dielov s imbecilným dejom a postavami bez akejkoľvek charizmy moje očakávania dokázala úspešne podliezť aspoň o meter. Tento politicky korektný disneyovský výgrc navyše kompletne pochoval výnimočnosť rytierov jedi. Moja chyba, že som na to čumel, ale ďalší diel si už neprosím. Radšej si pozriem nemocnicu na okraji mesta po 20 rokoch. Dávam 10% a jednu hviezdičku len aby skalných fanúšikov, ktorí tu nad tým orgazmujú, neporazilo.

• 25.12.2015  23:26

Takže máme tu ďalšie zbytočné spracovanie klasiky, tentoraz v "irish style" (alebo scottish? - nie som anglikanista). Casting zrejme vychádzajuci z presvedčenia, ze snehulienka má byť hlavne anemická, scenár vykráda jeden film za druhým - také niečo sa obvykle robí len v paródiách. Rozprávky su pre mňa hlavne o emóciach a toto bolo emočne prázdne. Bella je ako herečka žiaľ o ničom a dúfam, že ju neobsadia do remake Love Story alebo niečoho podobného. Keď už, tak mali aj do úlohy kráľovnej obsadiť nejakú neherečku, lebo takto tam Charlize všetkých zatieňovala a nedalo sa jej nedržať (aj keď človek tak trochu tušil, že to s ňou nedopadne dobre:). Nič neprinášajúca remeselníčina, dve hviezdičky sú len a len za Charlize. Niektoré rozprávky si rád pozriem aj 10x. U tejto bol aj jeden raz veľa.

• 13.11.2015  22:53
    The Avengers (2012)

Pripadalo mi to ako paralelne bežiaca súťaž o najkomickejšiu karnevalovú masku (u mňa je víťazom jednooký S.L.J) a o najväčšie gule, do ktorej sa pokúšala zapojiť dokonca aj "drsná ryšavka" skarlet. Preteky v trápnych hláškach, ktoré môžu brať vážne a nesmiať sa na nich možno tak fanúšikovia wrestlingu. Ani neviem za čo dávam tú jednu hviezdičku, povedzme že za skarletin zadok.

• 10.11.2015  19:30

Tak som chvilu rozmyslal preco niekto spracuje takyto priblbly namet. Chlapec adoptovany psom... Ale ono to ma svoj zamer. Dalsi z brainwashingovych pokusov na nase deti, snaziacich sa vtrepat im do hlav, ze adoptovat a vychovavat deti moze ktokolvek. Ved vo filme je to vsetko take zlate...teda az na toho vrcholne nesympatickeho psa a dalsich par postav :) Hodnotit to nebudem, pretoze za podpasove manipulativne praktiky by som musel dat odpad a za kvalitu propagandy 5 hviezdiciek. Len by ma zaujimalo ako by cenzura prijala napr. film o zvieratkach, ktore sa rozhodli vyhnat z lesa vsetkych co nepracuju a robia bordel.

• 9.10.2015  13:42

Thriller v sovietskom poňatí. Netlačí sa zbytočne na pílu ani s krvou, ani so "spektakulárnymi efektami". Chvíľami to na mňa pôsobí skoro až dokumentárne, či "blairwitchoidne". Rozhodne to ale má atmosféru. Keď som to videl kedysi dávno, dosť to na mňa zapôsobilo. Dnes už som cca vedel o čo ide a tak som si viac všímal detaily. Nenašiel som nejaké vážne chyby, ale je jasné, že toto nebude nič pre dnešných netrpezlivých teenagerov, vyžadujúcich "klipoidné" rýchle strihy a strhujúce triky. Inak neviem, či to bolo len verziou, ktorú som mal (dĺžka sedela), ale zdá sa mi, že ten film ide zrýchlene. Možno to tavarišči potrebovali vtesnať do 90 minút a bolo im ľúto povyhadzovať natočený materiál :) Odporúčam nastaviť prehrávanie na 80% rýchlosti.

• 6.4.2015  00:14
    Propaganda (2012)

Nič nové pod slnkom - jeden diktátorský režim ukazuje v rámci propagandy prstom na iný diktátorsky režim. Ak ale zabudneme na účel dokumentu, tak fakty sú žiaľ pre nás dosť smutné: ~95% z toho, čo film ukazuje, je v podstate skutočná história a stav 'západnej civilizácie' a aj priemerne inteligentný človek si domyslí, že sú len dve možnosti kam to môže viesť...(ok, buďme optimisti a verme, že tri). Film veľmi trefne a zrozumiteľne pomenováva viaceré veci (napr., že celebrity nie sú v čase diktatúry nič iné ako nástroj propagandy a teda kolaboranti) a tiež uvádza niekoľko zaujímavých štatistík, ku ktorým sa človek ťažko dostane (určite nie v našich médiách). Bez zaváhania by som doporučil vystrihnúť z filmu severokórejskú propagandu a pár vecí, ktoré by boli pre konzervatívnych jedincov príliš kontroverzné a púšťať ho povinne deťom od druhého stupňa základnej školy s tým, aby na nejakú tému z filmu napísali esej. Bohužiaľ toto je dnes v našej "demokracii" už nemožné, pretože viaceré fakty z filmu sú legislatívne klasifikované ako protizákonné (hoci sú pravdivé). Preto len navrhnem tu prítomným rodičom, aby film pustili svojim deťom, ak už dosiahli dostatočný vek a vedia si uvedomiť, že veci nie sú vždy také, ako ich ukazujú v telke.

• 4.4.2015  02:00
    Interstellar (2014)

Zámerom autorov bolo zrejme vytvoriť "epic blockbuster", ale pre mňa to boli zväčša nudné a emočne prázdne skoro tri hodiny, plné nezmyslov a nedotiahnutých vecí . Pekný vizuál mi stačí tak na tú jednu hviezdičku.

• 22.3.2015  01:50
    Stalingrad (2013)

Natočiť "komorný príbeh" zo Stalingradu s efektami je vcelku zaujimavý nápad ak chcete aby vašu "message" dostali aj ľudia, ktorí na filmy bez efektov ani nechodia. Efekty sa vcelku vydarili, message bola poslabšia. Film ukazuje drobnú epizódu bitky vo fáze, keď Rusi boli v zdanlivo beznádejnej situácii a ich jedinou taktikou bolo posielať do mesta stále nových vojakov ako do mlynčeka na mäso a snažiť sa ostreľovať nemecké pozície z druhého brehu Volgy. Životnosť vojakov bola krátka a každý sa musel nejako psychicky vyrovnať s permanentnou a bezprostrednou hrozbou smrti. Ak do toho pridáte vojnou silne zasiahnuté 18 ročné dievča, môže to byť zaujímavá story. Bohužiaľ to ale skôr pripomína detektívku s otázkou "koho snehulienka Káťa miluje", ktorá ani nebola uspokojivo zodpovedaná. Napriek vyše dvojhodinovej dĺžke sa film postavám venoval len plytko (asi aj preto, že ich tam bolo príliš veľa a spomalené efekty zaberali príliš veľa času) - najviac snáď Nemeckému kapitánovi a jeho láske s ruskou blond modelkou v podväzkoch a luxusnom prádle. Ja by som celú túto dejovú líniu vynechal a dal viac miesta snehulienke a trpazlíkom. Napr. aby sa mi nestalo, že ruský kapitán nechá z fleku zastreliť námorníka, ktorý neprejavuje dosť nadšenia pre boj v rozvalinách domu, ale neskôr sa div nerozplače keď odstrelia nemeckého vojaka, ktorý sa pekne cez deň vyberie doprostred bojového poľa po vodu. "Čerešničkou na torte" je celý ten nezmysel s tsunami - to sa dalo urobiť inak a lepšie. Napriek týmto a aj ďalším nevymenovaným nedostatkom musím priznať, že ma film na niektorých miestach dosť emočne dostával - a to u mňa nie je až také časté. Preto mu radšej nebudem dávať hodnotenie. Páčil sa mi ale určite viac ako napr. Nepriateľ pred bránami.

• 16.3.2015  16:03

Prvá časť bola ešte celkom fajn, ale toto je úplne mimo. Takže, čo vsetko sme sa dozvedeli: 1. Vo Švédsku su davy úchylov. Narazíte na nich v bezpečnostných službách, medzi psychiatrami, advokátmi - proste všade. V niektorých rodinách je to hobby, ktoré sa dedí z generácie na generáciu. V podstate je problém nájsť tam niekoho normálneho. 2. Švédi stále sexujú, zrejme sex používaju ako komunikačný prostriedok (viď. šimpanzy bonobo) 3. Švédske prostitútky si vedú podrobné účtovníctvo aj s menami klientov a bez problémov dávaju interview ak potrebujete zbúchať diplomovku alebo dizertačku 4. Švédske baby su strašne drsné. Neserte ich. No, nie zas také drsné ako Japonky. S tými sa radšej ani nepúšťajte do reči (vid. Kokuhaku) 5. Švédski motorkári stoja za hovno. 6. Vo Švédsku je úplna dátova demokracia. Stačí napísat meno človeka a nájde vám to jeho počítač (aj keby nebol pripojený) a môžete si stiahnuť čo len chcete 7. Keď do vás vo Švédsku v noci vpália tri guľky a potom vás zahrabú do asi meter hlbokého hrobu, tak vyčkajte do rána, potom sa vyhrabte a nájdite najbližšiu sekeru. Ak by ste sa v noci počas čakania nudili alebo snáď mali problémy s dýchanim, oslovte okoloidúceho krtka nech vám dá umelé dýchanie 8. Vo Švédsku sú všetci jedna veľká rodina, takže nikdy neviete kto môže byť váš súrodenec. 9. Obľúbený Švédsky vtip: Otec sa pýta dcéry: znáslinil ťa? Ona: ... (áno) On: Do riti, čo nemal oči? ...ATD. Hodnotenie radšej nedávam, ale určite navštívte Švédsko.

• 1.3.2015  23:28
    Croodsovi (2013)

(videl som to v CZ dabingu). Zo začiatku mi to pripomínalo počítačovú hru - mimo reality, štýl animácie, strihy+samé behanie, skákanie, lezenie atď. Dalo sa to ale postupne rozchodiť, najmä vďaka častému sviežemu a neinfantilnému humoru a povačšinou sympatickým postavám. Príbeh nestojí za reč, ale má to spád a aj pár "messages", ktoré deťom neublížia (ani dospelým). Len prečo má ten benetton leopard (či čo to je) takú obrovskú hlavu? :) Sumár: milý animák, ktorý sa dobre pozerá a dá sa na ňom zasmiať. Ak naň pôjdete s menším dieťaťom, nechoďte potom pre istotu do ZOO, pretože sa zrejme bude pokúšať pohladkať nejakú väčšiu mačkovitú šelmu.

• 28.2.2015  00:48

POZOR, SPOILER! BACKGROUND: máme štát, ktorý sa skladá z hlavného mesta a 12 krajov. Prezident vyzera ako dedo mráz (pre mladších santa) a zúfalo sa neúspešne snaží tváriť ako zloduch. Nevieme, kto mu radí, ale evidentne vôbec nechápe princípy popularity a ovládania davu. Pred 75 rokmi bola občianska vojna s nasadením atómovych zbraní, čo evidentne pribrzdilo technologický vývoj a rast populácie. Po 75 to vyzerá takto: každý kraj produkuje jednu špecifickú komoditu ako napríklad uhlie, drevo, morské produkty, ... a používa na to technológie zo začiatku 20 storočia. O poriadok sa starajú komickí mierotvorcovia vyzbrojení samopalmi a pištolami, občas sú nasadené bombardéry. V hlavnom meste majú technologie cca z konca 20 storočia, ale nikomu ich nechcú požičat. Jediné, čo požičajú, je všetko pokrývajúci inteligentný kamerový systém a káblovka, cez ktorú burani v krajoch môžu vidieť svoje obľúbene programy. Jedným z nich sú Hunger games (hunger asi preto, ze účastníci nedostanú 2 dni jesť a to je naozaj neľudské). Podobne ako na Kréte pre Minotaura sa tu ale na hry náhodne vyberajú deti a mládež od 12(???) do 18 rokov, z ktorých len jeden môže prežiť. Je to prezentované ako spôsob pripomenutia si občianskej vojny, ale evidentne to vymyslel nejaký revolucionár na udržiavanie buranov v stave permanentnej nasratosti a nenávisti. Burani to pozerajú na námestiach v priamom prenose aby videli, ako zabíjaju ich decká. ..FAST FORWARD. Tak krajov nie je 12, ale 13. V tom 13. žijú všetci militantne pod zemou (75 rokov) a majú svoju prezidentku. Tá je rovnako egoistická a výrazne odpornejšia ako prezident v hlavnom meste, domáci ju ale asi majú radi. Majú tam vcelku velký arzenál moderných zbraní a ich špecialitou je stredisko nakrúcania Béčkovych filmov. Tieto púštajú načierno do káblovky vďaka supervedcovi, ktorý ju hackol. Tým sa snažia zvyšovat nasratosť buranov v ostatných krajoch, čo sa im aj darí. Burani následne ukazujú tri prsty namiesto jedného a bojujú proti hlavnému mestu taktikou "posmelme sa pesničkou a utekajme bez zbraní oproti vojakom so samopalmi". Sorry, chcel som ešte pár vecí, ale musím ísť grcať. ...Dôvody prečo pozerať tento film: 1) chcete vidieť ako sa lukom zostrelujú bombardéry (amatér Rambo dal dole len vrtulník, aj to zblízka). Ak by Nemci v druhej svetovej mali luky, zdecimovali by spojenecké letectvo za mesiac. 2) chcete vidieť ako treba utiecť na strom keď po vas niekto páli samopalom (odporúčam tvárit sa pritom ako veverička) 3) chcete vidiet Julianne Moore zrejme v najhoršej úlohe jej kariéry 4) mate z nejakého zvláštneho dôvodu radi Jennifer Lawrence 5) ste bulimik a chcete grcať... Nechápem, prečo tomu verbal dal až dve * a za seba sľubujem, ze ďalší diel vynechám a nebudem ho komentovať.

• 21.2.2015  23:34
    Souboj Titánů (2010)

O stupidite tohto remake by sa dala napísať esej. Partia looserov okolo arogantného trtka, s rečami silnými ako borci z oddielu Chvojkovice-Brod, sa vydáva na dôležitú misiu. Výroky typu "zasmejem sa až ked napľujem do božieho oka" určite zdvihnú virtuálne sebavedomie teenagerov. Už som len čakal kedy sa tam objaví Frodo s prsteňom. Je smutné, že takéto filmy su ziskové. Ďalší dôvod zaviesť v rámci ochrany zákaznika možnosť odísť do 30 minút z kina s vrátenim celého vstupného (teda nie že by som na tom bol v kine:)

• 19.1.2015  22:59
    Ve stínu (2012)

Toto fakt dostalo Ceskeho lva za scenar? Ja som mal pocit, ze pozeram na nevydarenu antikomunisticku agitku. Co z dobre natoceneho filmu, ked cely pribeh je uplne mimo realitu? (Vsemocny system na politicku provokaciu pouzije Pata a Mata, zaklincuje to esesakom a necha to vysetrovat policajtovi, ktori nie je o nicom informovany a za 5 rokov si este nevsimol v akom systeme zije. Potom sa tam riesia nejake bezvyznamne dokazy, na ktorych aj tak nikomu nezalezi, ked vysledok je vopred dany a pripraveny). Co si z toho ma divak zobrat? Ze najlepsi sposob ako zastavit hydraulicky mlyn na maso je strcit do neho ruku a dufat, ze sa zasekne? (ak sa nepodari, skuste to este raz s druhou rukou). Takyto nezmysel nevytrhnu ani traja Trojanovia.

<< předchozí 1 2