Fresh (2022)

V rámci žánru horor/thriller určitě jeden z těch lepších filmů. Oba tyto žánry považuji za mimořádně obtížné a náročné jak na tvůrce, tak na diváky a taky naprostá většina snímků, řadící se pod tyto žánry, nestojí za nic. Z tohoto snímku by se dalo vytěžit ještě o něco víc ale i v této podobě jde o solidní dílo, které se dá doporučit a které stojí za zhlédnutí. 4/5

Kulový blesk (1978)

Ve filmu zazní úctyhodné množství dnes již kultovních hlásek, nicméně jinak jde o překvapivě průměrný snímek. Navíc s přihlédnutím k autorům a jejich předchozí i následné tvorbě jde pro mě o lehké zklamání. Na jedno zhlédnutí stačí ale zároveň lze s celkem klidným svědomím doporučit. 3/5

Princezna a písař (2014) (TV film)

Zezačátku pěkná, originální pohádka. Dobré obsazení, kostýmy, hudba i kamera, takže všechno co dobrá televizní pohádka potřebuje mít. Bohužel správně rozjetý děj se celkem rychle začíná trhat až se rozpadne úplně. Valná část scén pak díky chabému scénáři a mizerně napsaným dialogům působí jako ochotnické divadlo, což je vzhledem k dobrému hereckému obsazení zamrzí dvojnásob. Ve výsledku ucházející vánoční jednohubka, bohužel pouze na jedno zhlédnutí. 2/5

Small World (2021)

Odporný, hnusný, bolavý, neskutečně znepokojující zrůdnost a psychologické trýznění, které se pokusím co nejdřív vytěsnit. Ale dokud vím, o čem to je, dávám 4 hvězdy jelikož něco takhle bizarně artového a zároveň pochopitelného a k tomu s přesahem jsem už dlouho neviděl. 4/5

Willow (1988) odpad!

This whole movie feels like a fever dream. Mám z toho víceméně stejný pocit, jako z princezny nevěsty. Pocit, že tohle natočil Amík, který sice kdysi někdy viděl nebo četl klasické evropské pohádky, nicméně si toho z nich moc nezapamatoval, přesto se ale pokusil se jimi nechat inspirovat a vzniklo tohle. Totální bizár, který ke všemu opravdu velice bolestivě zestárl jak po stránce obrazové, tak co se týče příběhu. Nevím, jestli to za něco stálo v době vydání (podle Zlatých malin asi ne) ale dneska už jde o naprosto nekoukatelný odpad!

Já, Simon (2018)

Z filmu, který začíná jako neskutečně cheesy teenage drama se naštěstí postupně vyklube snímek se silným a dobře vyřčeným poselstvím, dobrým obsazením a excelentním hudebním doprovodem. Moc pěkný divácký zážitek. 4/5

Krvavá nevěsta (2019)

Solidní a zábavná vyvražďovačka. V rámci žánru určitě nadprůměr. 4/5

Devadesátky (2018)

Tak tohle byla vážně nečekaná pecka. Jako člověk, který si devadesátky prožil zhruba ve věku hlavního hrdiny jsem cílová skupina a tím pádem přirozeně zaujatý, nicméně.. wau. Nedokážu se vzpamatovat z toho, že jde o Hillův debut a že tuhle 90tkovou klasiku natočil v roce 2018. Tohle je neskutečná nálož nostalgie a bezevší pochybnosti excelentní film snad po všech stránkách. Klobouk dolů a neskutečně se těším na další snímky tohoto režisérského objevu, pana Jonaha Hilla. 5/5

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

V zajímavostech čtu, že se tvůrci inspirovali nechvalně známým Star Wars Christmas Specialem. Jestli je to pravda sice nevím, nicméně pokud to pravda je, tak se jim toto podařilo na výbornou. Je to bizarní, otravné, infantilní a neskutečně blbé a to vše do té míry, že i mnozí skalní fanoušci Marvelu budou mít co dělat aby opravdu ale opravdu úplně vypnuli veškeré přirozené kritické myšlení a film si užili. 1/5