Madam Web (2024) odpad!

Velká gratulace Marvelu k dalšímu nejhoršímu filmu roku. Opravdu, taková výdrž je obdivuhodná. Dělat výčet všech zločinů spáchaných vůči kinematografii, logice a vkusu je v téhle fázi MCU zbytečný. Téměř stejně tak zbytečný, jako celý tenhle film. Ale co už, scenáristé, režiséři a herci v Hollywoodu potřebují mít z čeho splácet hypotéky, takže názor diváků už dávno nemá absolutně žádnou váhu, plebs snese vše. odpad!

Wonka (2023)

Bože můj! Nečekal jsem málo ale tohle byl jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl, jeden z nejlepších muzikálů vůbec a beze sporu nejhezčí rodinný/dětský film za dlouhá léta. Nádherné kulisy, bezchybné obsazení, originální příběh, spousta vtipných momentů a z celého filmu, postav a hudby čiší opravdu taková ryzí radost a štěstí, jaké dokáže udělat snad jedině Willy Wonka. Dokonce je tu i věrnost filmové předloze, krásné napojení.. Já se opravdu snažím nepsat v superlativech ale tyhle pocity už ve mě žádný film nevyvolal strašně, strašně dávno. Už jsem ani nedoufal, že se takové filmy vůbec můžou dnes natočit a o to hezčí je vidět výsledek. Tohle je zrození klasiky, filmu, na který budou vzpomínat s láskou generace a na který se vždycky rád znovu podívám. Celé obsazení je prakticky dokonalé, dialogové scény působí jako kvalitní divadlo, muzikálové zase jako vystřižené z Broadwaye a přitom nic nepůsobí kýčovitě ani trapně, ani jediná písnička netahala za uši.. ale zvláštní uznání patří Timothéemu, který dokonale vstřebal charakter Willyho Wonky a předvedl tu rozhodně jeho nejmilejší a pro mě nejoblíbenější verzi. Dokonalost a nová srdcovka. 5/5

Jsou světla, která nevidíme (2023) (seriál) odpad!

Tak takovou hovadinu z prostředí druhé světové jsem už dlouho neviděl. Děj působí velice často vyloženě výsměšně a neuctivě ke skutečným událostem. Logiky je v celých čtyřech epizodách co by se za nehet vešlo, ať už mluvíme o základní premise, kdy si židovská slepá dívka ťape spolu s černochy a asijaty nacisty okupovanou Francií jakoby se nechumelilo nebo když oficír používá nacistický pozdrav zcela nesmyslně uprostřed konverzací (což často zní podobně komicky, jako cimrmanovské "vyřizuje Štrumcová") a tak podobně. Je to nejenže absolutní ptákovina s extrémně cringe dějem, postavami a hlavně dialogy, je to zároveň silně neuctivé a zbytečné parodování skutečného utrpení lidí tehdejší doby. Silných příběhů vzniklo, bohužel, za té doby dost a stále jich mnoho nebylo nikdy zpracováno, plýtvat materiálem na takovou kravinu, která se tomuto těžkému období vyloženě vysmívá a degraguje jej na dětinskou kulisu pro svůj dementní příběh, který by napsal líp i bezruký negramot, je v tomhle kontextu úplně absurdní. Tenhle seriál mě vyloženě nasr***.. odpad!

Nultého června (2022)

Velice dobře zpracovaný snímek na mimořádně silné téma. Z téhle perspektivy jsem proces s A. Eichmannem nikdy nesledoval a je opravdu zajímavé a myslím, že i přínosné, to díky takovému filmu zažít. Celkem těžký film, který stojí za zhlédnutí. 4/5

Studio 666 (2022)

Jak už tu psali jiní, pokud nemáte vztah ke kapele Foo Fighters (a myslím tím opravdu přímo ke kapele, ne jenom k písním, potažmo žánru) nebo se nevyžíváte v béčkových slash hororech, nemá smysl se na snímek dívat. Skutečná smrt jednoho z členů kapely několik týdnů po premiéře je ale opravdu bizarní. 2/5

South Park: Not Suitable for Children (2023) (TV film)

Opět zajímavá a palčivá témata, opět nedostatečně rozvinutá a nedokončená. Dřív byly pointy v South Parku dotahované do konce a vtipné, teď je to jen otření se o řadu témat bez hlubšího vhledu, vlastně je to celkem politicky korektní, což je zrovna tady dost ironie.. Škoda, že nový South Park často místo toho, aby koule měl, jimi už jenom mává před očima diváků. Jako už docela obvykle, nevyužitý potenciál a držení se při zdi, černý humor teď už výhradně na adresu bělochů a heterosexuálů, za celý "film" jsem se nezasmál ani jednou. Mohli by si ke psaní scénářů pozvat Bo Burnhama nebo Rickyho Gervaise, protože to jsou dnes nositelé do všeho a do všech se trefujícího humoru, který kdysi South Park představoval. 2/5

3 sezóny v pekle (2009)

Průměrný, nudný, plytký a nezajímavý příběh s občasnými metaforami a psychedelikou. Nesedí mi tu způsob vyprávění, básně, obsazení, hudba, střih ani kamera.. vlastně vůbec nic. Škoda tak chabého zpracování tak zajímavé a dramatické doby. Divný film. 1/5

Aquaman a ztracené království (2023) odpad!

Ne, tohle je.. to se nedá. Logika absolutně nulová, kostýmy jak z ochotnického divadla, silně nesympatické a netalentované herecké obsazení, neskutečně cringe dialogy.. a navrch Amber Heard. Je vidět, že spravedlnost opustila zemi západu, jelikož zatímco křivě obviněný Johnny Depp přišel o několik let kariéry (a především my o všechny filmy, ve kterých mohl zářit), ze lži osvědčená nesympatická prkenná kráva Amber si hraje dál bez následků jakoby se nechumelilo, paráda. Na tomhle filmu upřímně není absolutně nic, co by se mi alespoň trochu líbilo, akorát mě nasral a znudil. Škoda peněz na tvorbu takové hovadiny a škoda divákova času. odpad!

Městečko South Park - Všechno o mormonech (2003) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Neskutečně vtipná a trefná satira jedné pošahané sekty, doplněná, již tradičně, hravým a kreativním hudebním doprovodem Treye Parkera. 5/5

MasterChef Česko - Série 7 (2023) (série) odpad!

Bohužel. absolutně zbytečná série. Nechápu, co tohle mělo znamenat.. Klasifikační kola, která jsou tradičně tím nejzajímavějším z celého pořadu a hlavním způsobem, jak vytvořit vztah diváků k soutěžícím, tady z nepochopitelných důvodů vystřihli. Proč? Do tohoto ročníku soutěže, který má reprezentovat ČR, se přihlásilo asi 50% vegetariánů, kteří nedokážou ani vykuchat kapra (...), nějaká slečna z Nigérie (?) a velké množství příslušníků LGBT, kteréžto hnutí ale u nás zdaleka nepředstavuje tak početnou skupinu aby bylo v takové míře v tomhle pořadu zastoupeno - čímž se ale na druhou stranu možná vysvětluje vystřižení klasifikačních kol..  Přiznám se, jsem zmlsaný. Jako prvního Masterchefa jsem viděl český ročník 2022, který mě zaujal, pročež jsem pokračoval 9. sérií americké verze tohoto pořadu. Tam vystupovali o randál lepší porotci (Punčochář, Forejt a Kašpárek dohromady samozřejmě nemají ani desetinu talentu, zkušeností ani slávy, co Gordon Ramsey) ale i soutěžící, celý pořad se sestříhaný profesionálněji, když se tedy díváte s vystříženými reklamními bloky, a celek pak dává smysl a bublá dramatičností. No a pak jsem se podíval na tohle a říkal si.. wtf? Tohle působí spíš jako hodně budget youtubová parodie na originál, jak zpracováním, tak výběrem soutěžících, porotců, jídel, no prostě všeho. Absolutní amatérismus a kuchařiny ani co by se za nehet vešlo. Divák se nenaučí ani nedozví prakticky nic, asi nabrali scénaristy rovnou z Ulice, jinak si to vysvětlit neumím. Soutěžící působí tak, že u plotny stojí poprvé v životě, až si pokládám otázku, jestli si nespletli dveře a omylem tam nepustili zájemce do pořadu Superstar, jelikož kuchařský um tomu zcela odpovídá.  Je opravdu na pováženou, že i finálová jídla soutěžících tady vypadají bez výjimky hůř, než úplně první jídla v 6 let staré americké verzi a to jak výběrem pokrmů, tak jejich technickým zpracováním. Tohle je prostě kabaret bez jakéhokoli smyslu a opravdu naprostá ztráta času diváka (a to nikoli zanedbatelná). Korunu tomu všemu nasazuje už zcela absurdní nekonzistence scénáře, kde se v jednom díle dozvíte něco, co v dalším nenastane a stanovená pravidla se celou dobu různě ohýbají, až zcela přestanou platit - narážím tady na vícero prohřešků vůči zdravému rozumu ale jeden za všechny, když ve finálně sestříhaném vydání porotci avizují, že ve finále budou pouze dva soutěžící ale na konci pořadu jsou tam tři a to bez jakéhokoli vysvětlení, tak.. na to prostě není co říct. Nevím, kdo tohle splácal ale nejlépe by udělal, kdyby se šel plácat o dům dál, třeba na TV Barrandov, než tam naběhnou exekutoři. odpad!