TERRORDROME

NO FUTURE!!!

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 14.5.2018  00:40
    Pomsta (2017)

Halucinačná francúzska variácia na klasickú tému pomsty s príchuťou Ramba v dámskom spodnom prádle. Hrdinka spadne zo skaly a napichne sa priamo cez stred, ale prežije to lebo asi nemá chrbtovú kosť, pochoduje tretinu filmu s konárom v bruchu, zasviní polovicu púšte 40 litrami svojej krvi a vypáli si znak orla do diery v pupku rozžeravenou plechovkou od piva... a zabije tie tri šialené žabožrútske hovädá. Proste čistý realizmus, kvílivo dunivý soundtrack a chuťovkové scény ako vyťahovanie skleneného črepu z nohy ktorý je tak hlboko že si tam ten neurotický chudák musí vopchať ruku až po lakeť. Audiovizuálne podmanivé, dobre zahrané a s kamerou prekliate detailne zaberajúcou veľké otvorené rany či spuchnuté mŕtvoly vo vode. Je zaujímavé že spomedzi toho všetkého nie je možné nespomenúť ten dlhý záber spredu na nočnú jazdu motorkou podporenú osemdesiatkovými synťákmi. Snáď mohla byť lepšie natočená samotná akcia a dvaja z troch záporákov zdochnú značne nenápaditým spôsobom, čo ma udivuje pri všetkom tom zobrazovanom ultranásilí. Každopádne to bolo ultimátne víťazstvo formy nad obsahom.

• 8.5.2018  22:07

Jednotka bola celkom fajn sci-fi hororík, dvojka je vymleté a rozšupnuté akčné béčko gradujúce až k WTF výšinám. Čert vie prečo to vôbec natočili, ale bola to zábava. Scenár je horčicou natretý škvár omieľajúci každú lacnú scifácku chobotinu a doplnený haluškami ktoré každému kto by chcel vidieť niečo seriózne vypáli do hlavy dieru spoľahlivejšie než emzácky bajonet. O drajv a zmeny prostredia ale nie je núdza, celé je to rozdelené na tri tretiny v úplne odlišných lokáciách. Z vesmíru prichádzajú lovci mozgov a proti nim Frank Grillo a drogový kartel z ázijskej džungle. Akčné scény s bojovými umeniami ( a poctivou dávkou striekajúcej krvi ) sú to najlepšie čo film ponúka, môžete byť dvojmetrový mimozemšťan, ale keď sa na vás vrhne šialený Yayan Ruhian s mačetou je to taká haluz že máte problém. Grillo sa tiež pochytí s Uwaisom ( jeden neverí že do béčkového sci-fi tvorcovia dokázali nahnať práve Uwaisa s Ruhianom ), ale končí to nerozhodne. Spoločný fight na nože hrdinovia vs alieni je vrcholovým momentom filmu. Efekty a masky prekvapivo dobré, dokonca fakt dosť dobré, aj keď občas sa to púšťa aj do vecí na ktoré už sú na hrane. A nielen trikovo, lebo finálový zápas obrieho robota s MechaCthulhuom si každopádne mohli odpustiť. Prehliadka nepodarených scén potom korunuje zručne natočený výplach.

• 15.4.2018  20:30

Tak schválne, ako asi rozmýšľajú ľudia čo idú do bulharska natočiť remake klasického Dňa mŕtvych ktorý bude vyzerať lacnejšie než originál. Po zombie apokalypse sú teda hrdinovia zavretý v bunkri a chovajú sa ako príkladný dilinovia. Šéfom bunkra by mal byť drsný zelený mozog, ale v skutočnosti nemá žiaden rešpekt a nezbedná vedátorka mu veselo skáče po hlave ako na trampolíne, takže aj keď by to mal byť akože záporák, ja som ho vlastne celkom chápal. Tá doktorka je totiž solídny pako, prírodný živel a najväčšia hrozba všetkých čo prežili. Vážne ma žrala scéna kde sa pri návšteve zamorenej nemocnice kravuška bez slova odpojí od skupiny a zavrie v jej bývalom labáku aby si tam prezerala staré fotografie, čo má za následok mŕtveho kolegu a jej frajer ju potom ešte presvedčuje že ona za to predsa nemôže! Keď potom banda nešikovných debilkov pustí cez plot celú zombícku légiu ktorá povraždí väčšinu ľudkov, tak ona sa zahrabe v skleníku do zeme a potom štýlom Ramba vyskočí a zmačetuje hlavného zombie úchyla s drsnou hláškou medzi zubami. Predstaviteľ chorobne zamilovaného nemŕtveho devianta Maxa podáva jediný herecký výkon vo filme a stačí mu len mŕtvolný mejkap a šialené ksichty v štýle show Rammstein. Nakoniec sa všetci tvária veľmi šťastne a spokojne sami so sebou. Napriek všetkému to však nie je zas taká beznádejná sračka, nevyzeralo to moc amatérsky, celkom svižne to bežalo a gore aj keď nijak nápadité tak rozhodne poctivé. Ako remake ale úplne zbytočné.

• 9.4.2018  13:45

Keď to nejde seriózne, pôjde to idiotsky! Maorský magor Kiki z Waikiki vytrúbil boha hromu až do doslovnej riti vesmíru kde tomu šéfuje dementný despota Jeff Goldblum, otrokov mu prináša ožratá valkýra a masakruje ich Hulk ktorý už aj zabudol že býval Bruce Banner. Osemdesiatkovo farebná, neónovo umelohmotná štylizácia, brblavé synťáky a neustále tlačený podvratný humor dávajú dohromady jednu z najzábavnejších marveloviek, kde tých 130 minút sviští ako akútna hnačka. Hemsworthovi to v komediálnej polohe metača bleskov sekne a hromové háro mu ostrihá sám Stan Lee pomocou pekelného strojčeka ako z kreslenej grotesky. Parohatá záporáčka Hela sa síce objavuje odnikiaľ takže je trochu problém uveriť jej nepremožiteľnú bohyňu smrti, ale démonicky zmachlená Cate Blanchett ma bavila v každom zábere. Snáď by to chcelo viac zamakať na choreografii akčných scén, aby nestáli len na tých supercool momentoch ako nájazd valkýr na okrídlených koňoch či Led Zeppelin vložky so zavýjajúcimi emigrantmi. Celkovo veľmi zábavná hračka s lahôdkovo epicky fatálnym záverom, alebo prekvapivá nálož cynickej srandy pred tým než sa Thanos pokúsi zničiť polovicu vesmíru.

• 3.4.2018  00:14

Jednoznačne pecka vo svojej kategórii, ktorá vyzerá presne tak ako niečo čo by som nakrútil ja keď som mal tak 8 rokov. Nadupaná farebná chujovina čo nemá moc deja a jednotlivé súvislosti nedávajú zmysel, ale chrlí roztodivné obludy v smiešnych kostýmoch, kung-fu bitky a prskajúce delobuchy. Zem je napadnutá príšernou ženskou čo si hovorí Elzibub a profesor z jediného pohľadu na ňu usúdi že sa jedná o vyššiu bytosť z doby ľadovej. No nič, sme predsa nejaký bambusáci, tak si pronto vyrobíme superhrdinu čo vyzerá ako Michael Jackson v klipe Thriller s anténkami a očami ako mucha puk a ten vymláti všetku kolotočiarsku čvargu späť do hrobu. Takže sa to tam všetko až do konca statočne máruje, pešiaci zvaný kostíci, rastamanský karfiol, čert hároš v pyžame, bojová voš, chodiace hovno s vrtákom na ruke roboti s hlavami na strunkách aj sexi ženština menom Očičko. Chaotická magorina úplne bez mozgu, s naivitou až na mesiac ale vysokým faktorom zábavnosti. Samozrejme nie pre každého, niekto by pri sledovaní mohol utrpieť akútny záchvat agresívnej demencie.

• 31.3.2018  18:28

Votrelcom inšpirovaná vesmírna vtákovina o výprave na asteroid do tajomnej pyramídy plnej príšer. Neznie to zle a niektoré pasáže majú vďaka podareným kulisám dosť slušnú atmosféru neznáma, ale nanešťastie film neustále dáva na obdiv svoje debilnejšie ja, počnúc tou čarodejnicou a chlapíkom so svietiacou hlavou na začiatku. Hrdinovia nakopnú raketu, vesmírom preletí pár farebných kruhov a sú na mieste, ostáva už len nejako zaujímavo ich povraždiť. Film prekvapivo dosť stavia práve na gore a nechutných efektoch na čele s obrovským červom čo strhá zo ženskej šaty, celú ju oslizne a znásilní, to je dodnes rarita ( ak nepočítame japonské chápadlové porná ). Ešte by som spomenul aj ďalšiu ženštinu pre zmenu šľahúňmi rozlámanú na kusy a odseknutú ninja ruku ktorá zamorduje svojho bývalého majiteľa. Tým bol béčkový ksicht Sid Haig v úlohe debilka zásadne bojujúceho len vrhacími kryštálovými hviezdicami a detinsky trucujúceho keď sa mu ich brána rozdrví na prach. Druhý známy ksicht patril Robertovi Englundovi ktorý ako jediný podával nejaký herecký výkon. Tradičné a nenávidené hororové klišé rozdeľovania sa tu bolo dovedené až na prah dokonalosti, keď sú hrdinovia v jednu chvíľu spolu a vzápätí každý úplne inde bez akéhokoľvek dôvodu. Finále s odhalením tajomstva pyramídy a veľkého šéfa mi prišlo stupídne a nezmyselné už pred rokmi a ani dnes nie je dôvod na zmenu názoru.

• 31.3.2018  17:21
    Galaxina (1980)

Dobová sci-fi paródia ktorá dopláca na to že je viac artovo divná než vtipná. Vesmírny policajti v podobe troch kovbojov, starého čínskeho mudrca, černocha s maličkými netopierími krídlami a ich androidná sexi slúžka Galaxina naháňajú akýsi mocný kryštál Modrá Hviezda a vždy keď niekto vysloví jeho meno, ozve sa džingel. Je tu aj narážka na Votrelca keď kapitán po večeri vypľuje príšerku, ktorá potom po zbytok filmu pobehuje loďou a nakoniec dosť debilne zlikviduje hlavného záporáka ( chlapík s plechovým ksichtom oblečený ako Santa Claus ) tak že mu zo zadku odhryzne kus nohavíc. Pozoruhodná bola scéna s osahávaním holografických ceckov a psychedelicky farebná westernová prestrelka ako zo Sergia Leoneho, najvtipnejšie potom návštevy emzáckeho bordelu s kopou srandovných masiek a baru kde si ufóni dávajú ľudské mäso. No a ešte tam boli aj tí motorkári čo uctievali veľkého boha Harley- Davidsona. Isté momenty to teda malo, ale ako celok strašne čudná patlanina bez hlavy a pravej nohy.

• 26.3.2018  22:33
    Netvor (1985)

Jasné, toto bola jedna z tých vecí na ktoré si každý spomína z videopožičovne začiatku 90-tych rokov... a treba povedať že ani vtedy to neohromilo. Votrelecká zlátanina kde astronauti na Titane nájdu zbierku emzáckych motýľov a jeden z nich vyzerá ako vypĺznutý plastový králik s motorovou pílou miesto nosa a obvyklou chuťou na ľudské mäsko. Nuž, pochváliť sa dajú atmosféricky modrohmlisté kulisy Titanu a gore scéna s olúpaným ksichtom a explodujúcou hlavou, to fanúšika poteší. Plus pár minút s maniakálnym Klausom Kinskim. Zbytok filmu obnáša hlavne motkanie tmavými chodbami, príšerné dialógy a filozofickú dilemu o tom či sú sprostejší zombíci ovládaný votrelcom alebo osemdesiatkový astrogeroji. V stupídnom finále uvidíme jeho gumovitosť netvoroslava v pár záberoch celého a je jasné že jeho obludné stehná mu body nepridajú. Nie, toto bolo vždy slabučké ako Somálsky vzpierač.

• 18.3.2018  20:04

O tomto som hovoril, tvorcovia Wolfcopa si naozaj vzali k ľadvinám všetky moje pripomienky a stvorili pokračovanie ktoré je väčšie, akčnejšie a bláznivo dementnejšie/dementne bláznivejšie. Hneď na úvod scéna s kamiónom kde nechýba ani bazuka a potom musí Wplfcop s parťákmi riešiť problém s reptiliánmi ( v poslednom čase používam nejako často výraz reptiliáni, snáď neovládajú aj mňa... ) ktorý prišli na spôsob ako sa rozmnožovať votreleckým spôsobom pomocou infikovaného piva, po ktorom lezú ľuďom z brucha maňuškové potvory čo vyzerajú ako žabiak Kermit. Tempo je svižné, humor ležérne idiotský ( chlap s holým zadkom ležiaci pod tabuľou s názvom mesta, prdli-šmrdli na druhom konci vysielačky, trocha akútneho prdenia... ) a scéna sexu s vlkolačou sexicou so šiestimi prsiami sa stane legendárnou. Jediné čo režisér fakt nevie je točiť akčné scény pri ktorých si človek stále hovorí že sakra smrdia premrhaným potenciálom množstva nápadov do nich vložených. Vlkolak šňupajúci strúhaný mesačný kameň a masakrujúci kosou hokejistov, tank riadený wrestlerskou mužatkou či vráskavý santusácky cyborg v striptízovom bare, to všetko by mohlo byť absolútne úžasné keby sa trochu posnažili s choreografiou a kamerou. Ale určite chcem trojku ( ostatne, záporák ubzikol ), Wolfcop má na to ešte prikúriť pod kotlom.

• 18.3.2018  17:14

Postapokalyptický surrealistický Desperádo kde ukrutne cool maník v rozgajdanom obleku s gitarou a katanou putuje cez púšť do Lost Vegas aby sa stal novým kráľom, cestou zabíja motorizovaných neandertálcov či kozmonautov v skafandroch a v pätách má metalového smrťáka čo vyzerá ako Slash. Nič z toho čo sa po celý čas deje sa nedá logicky vysvetliť a film sa o to ani nesnaží, proste len hustí ďalšie a ďalšie vizuálne namakané snové scény bez prestávky. Špenátové monštrum, latexová chamraď s plynovými maskami, hovoriaca lampa ako krvilačné božstvo a hromadný masaker sovietskej armády brániacej cestu do Vegas. Chápete? V podstate jediným mínusom na celom tom šialenstve a množstve katanou posekaných mŕtvol bláznov je úplná absencia krvi... a otravný chlapec ktorý hrdinovi dáva fatálne zabrať. Takmer dokonalé... takmer.

• 18.3.2018  16:49
    WolfCop (2014)

Ďalší Grindhousom inšpirovaný film, tentokrát o policajtovi ktorý sa premení na vlkolaka. Hlavný hrdina si získa sympatie, lebo je to beznádejne lemrácky alkoholik ktorého zaujíma hlavne to aby si permanentne ožieral držku a nemusel nič robiť. Až keď sa prebudí so satanským symbolom vyrezaným do hrudi a počas splnu zmorfuje do chlpatého monštra, začne konečne brániť zákon v špeciálne vytunenom vlkolačom fáre. Celkom solídny humor a fanúšikov ako ja potešia podarené nedigitálne špeciálne efekty vrátane premeny vlkolačieho penisu. Pravda, gore scén ako ten chlapík s oskalpovaným ksichtom mohlo byť viac, lebo film celkovo stráca na tom že sa drží pri zemi tam kde by to chcelo riadne splatterovo prepáliť. To je vidno hlavne v nenápaditom finále kde sa wolfík stretne s reptiliánskymi "tvaromeničmi" ovládajúcimi mestečko. Tí mi ostatne prišli ako dosť idiotský nápad. Chlastajúci vlkolačí poliš žerúci šišky a utrhávajúci hlavy militantným buranom je fajn zábavka, ale mal určite na viac, takže dostane tri hviezdičky.

• 18.3.2018  16:12

Medzi 50-tkovými scifárčinami plnými dementných monštier je to jedno z tých chytrejších, aj keď dnes už tiež beznádejne naivne úsmevné/úsmevne naivné. Fešácky vedec z tajomných súčiastok zmontuje plazmový televízor a skontaktuje sa tak s indivíduom s prekliate vysokým čelom menom Exeter, ktorý mu ponúkne istý tajný projekt. Emzáci z planéty Metaluna sú pekne nadutý panáci, ale potrebujú nové zdroje jadrovej energie a s tým im môžu helfnúť iba chudáci pozemšťania. Oni sú síce blbý, ale charakterovo nejednoznačný, čo ich z filmového hľadiska trochu vyzdvihuje. Veľký problém z dnešného pohľadu je celková statická rozťahanosť a ukecanosť, kde trvá hodinu než sa dostaneme tam kam chceme, na všetko je hafo času a potom to zrazu naberie bleskový spád, zdevastovaná Metaluna je bombardovaná šnúrkovo navádzanými meteoritmi od záporáckych Zagonov a zmutovaný hmyzácky otroci začnú v túto najnevhodnejšiu dobu rebelovať. Onen ikonický mutant z plagátov tomu ale paradoxne moc nepomáha, lebo pôsobí v zápletke ako veľmi lacná vložka. Inak efekty poväčšinou slabšie než som čakal, s výnimkou záberov na rozpálený lietajúci tanier v atmosfére ( hlavne ten finálny prelet nad oceánom ) a zaujímavé kulisy Metalunie. Srandovná vložka bola hrdinka utekajúca pred mutantom takým spôsobom že nedokázala prekonať ani meter bez toho aby zakopla o vlastné nohy. Musím povedať že som sa na ten film dosť tešil, ale bolo to skôr sklamanie.

• 17.3.2018  19:19

Toto je film o ktorom je zábavnejšie len počuť, než ho reálne vidieť. Znie to totiž ako skvelý trash, nejaký cucák nájde na púšti lejzrový kanón ktorý ho zmení na dementného Hulka a všetko rozstrieľa. Hej, akurát že dosť neprekvapivo je to drvivú väčšinu času iba nuda kde sa toho moc nedeje. Nejaká bazénová párty, trampoty s dvoma kreténmi a párik srandovných policajtov z ktorých jeden furt niečo žerie a ten druhý mu to vezme a sám scháluje. A príšerná sedemdesiatková zombie disko hudba spôsobujúca opuch mozgu. Napokon hrdina s neustále rozopnutou košeľou konečne dosiahne vytúžený stupeň šialenstva, odstrelí benzínku, lietadlo, bilboard na Star Wars, telefónnu búdku, poštovú schránku aj trafiku, krepčí pri tom víťazne tančeky a hádže grimasy spod zeleného bosoráckeho ksichtu až je napokon odpravený samotnými emzákmi. Tí vyzerajú ako zmutovaný reptiliánsky Pat a Mať s dlhými krkmi a sú taktiež úplne vymastený, lebo si nikdy tú zbraň po odstránení magora nikdy nevezmú späť a tak ju môže nájsť niekto ďalší a ďalší. Hovadina je to strašná a Áresužiaľ málo zábavná.

• 14.3.2018  01:17

To že táto séria ešte stále nezdochla je samo o sebe dielom pekiel. Tento súdny diel dejovo trochu imituje Inferno a má aj pár zaujímavých nápadov, ale miesto nejakej atmosféry sa pokúša preraziť iba pomocou trochy zvracania a slintania čo celý film neutiahne. Pátranie po úchylovi vraždiacom podľa desatora je vďaka rozpočtu menšiemu než penis japonského pornoherca pomerne smiešne. Okrem ústredného tria detektívov nikto iný akoby neexistoval, ich kancelária sa zrejme vznáša uprostred ničoho v inej dimenzii, na mieste činu nikto a aj ten Pinhead väčšinu filmu sedí v kresle pred tehlovou stenou. Ten sa inak celkom podaril, maska solídna, prejav uveriteľný, akurát ten veľký kabát zrejme zdedil po Bladeovi. Páčil sa mi aj jeho zjazvený sekretár s tmavými okuliarmi, trochu podvratná, ale dobrá postava. Naopak nasralo nenápadité odhalenie vraha a stupídne záverečné naťahovanie pekla s nebom. Hellraiser bol vždy predsa len niekde inde než tradičné kresťanské predstavy, takže hádka Pinheada so sexi anjelom ma príliš nepotešila. A skončiť ako bezďák... aspoň tí blbý jehovisti ešte pobavili.

• 11.3.2018  22:07

Nie je to taká sračka ako Wachowských z riti Vychádzajúci Jupiter, iba nešťastne zabudnuteľný najdrahší európsky megafilm za strašne veľa bubákov. A tie sú tam vidieť, efekty sú všade, sú prakticky dokonalé a z tej gigantickej farebnej smršte plnej podivných emzákov od výmyslu galaxie až prechádzajú oči do kríža. Je teda maximálna škoda že po všetkom tom behaní jednou nohou v inej dimenzii, lietaní, plávaní s obludami a tancovaní s morfujúcou Rihannou nakoniec nevyhnutne zistíme že celý čas vlastne išlo o veľké hovno, lebo príbeh odpočíva v pokoji, tajomná hrozba stanice v skutočnosti neexistuje, záporákom je miesto toho idiotský generál a bojuje sa o zvieratko čo kadí perly ktoré potrebujú vyblednutí avatari aby nemuseli po žobraní. Hrdinovia sú nejaký mladistvý superagenti bez ktorých by si galaxia ani nedokázala vytrieť riť, sexuálne harašia a nemajú žiadny multipass. Je tam pár pár fakt cool vyzerajúcich scén ( najlepšie na celom filme sú úvodné titulky v štýle Watchmen ukazujúce históriu vesmírnej stanice ) aj nejaký ten vtip ( scéna so zhýralým cisárom čo chce hrdinke distingvovane zožrať mozog ), ale aj totálne stupídna a zbytočná scéna útrpne dojemnej smrti želatínovej umelkyne a megavysvetľovacie finále ktoré inak svižnú jazdu odjebe do stanice hipíkovo. 137 minút za 200 miliónov a všetko čo z toho scenáristi vytlačia je ľubovoľná epizóda seriálu Hviezdna Brána. Spolu s tým Jupiterom ďalší drahý filmový vesmír na ktorý sa im každý vysral.

• 11.3.2018  17:16
    The Call Up (2016)

Niečo medzi zaujímavým a stupídnym béčkom kde sa skupina hráčov účastní tajomnej polovirtuálnej akcie, kde úlohou je prebiť sa cez nejakých 26 poschodí až na prízemie a získať tak 100 tisíc dolárov. Pojem polovirtuálny tu znamená že hráči majú na sebe simulačné uniformy a prilby, protivníci sú len pixely, ale smrť bude veľmi skutočná, lebo výstroj im v reále usmaží mozog elektrinou. Pochváliť treba že aj napriek nízkemu rozpočtu a faktu že sa to celé odohráva v pár miestnostiach je vizuál prekvapivo OK a rýdzo funkčný. Samotná akcia je už na tom horšie, väčšina levelov sa vlastne odohrá len skratkovite s nejakým pif a puf a najviac sklamal ten kde je akože únik plynu a môžu sa používať len nože, čo je nakoniec využité len na jedno jediné zapichnutie, naviac od chrbta. Napriek tomu je to fajn napínavé, k čomu sa neskôr pridá aj motív časovanej bomby ktorá má odpáliť budovu. Postavy mi neprišli až tak retardované, skôr zamrzelo všetko to predvídateľné klišé typu dvaja zranený ale len jedna lekárnička ( na liečenie virtuálnych zranení sa tu používa klasická strieľačková metóda ) či maník z ktorého sa vylúpne pekný hajzel idúci hanebné sólo cez mŕtvoly ostatných. Najvtipnejšie na tom boli tie scény kde herci nešikovne imitovali akože sa pokúšajú dať dolu helmy čo nechcú pustiť ( a srandovne hulákajúci virtuálny seržant im to dá kruto zožrať, to bol dobrý nápad ) No a finále s odhalením organizátora celej akcie podľa mňa vôbec nedávalo zmysel. Napriek jasným nedostatkom to nebola nuda, dobrá atmosféra a chladná synťáková hudba tomu dávala solídny nádych permanentnej melanchólie.

• 28.2.2018  12:33

Nejaký mlaďoši sledujú stopu tajomného hackera až do rozpadnutej chatky uprostred ničoho a nasleduje prebudenie vo vládnom zariadení kde Laurence Fishburne v skafandri kladie tajomné otázky, hrdinný fešák má zrazu nohy ako transformer, okrajovo sa hovorí o mimozemšťanoch a nákazách a nič z toho nedáva ako celok zmysel. Bol som teda maximálne zvedavý ako to asi môže napokon skončiť aby sa z toho nevylúpla úplná a vajcom obložená kopa hovna. Nasleduje samozrejme útek za pomoci nových supernôh, zistenie že akosi nie je kam ísť a ex morfeus chodí okolo a zabíja rôznych ľudí pištoľou ktorú nosí v kufríku. Stále je to napínavé, vizuálne zaujímavé a odpovediam sa bokom vyhýbajúce. Dôjde aj na nejaké akčné scény v hypnoticky spomalených cool záberoch, ale najlepšie bol supermanský šprint za kamiónom na sedemmíľových robonohách. Ani v závere režisér nevysvetľuje s lopatou v rukách o čom to vlastne bolo a divák sa musí uspokojiť len s pár obrazovými náznakmi hlavne v poslednom zábere, ktorý ma ale ako starého sci-fi harcovníka neohromil, lebo som to už predsa len pár krát videl. Takže to bolo zaujímavé, dobre natočené a svojrázne, na druhej strane mi to prišlo len ako vzdorovitá teen verzia klasického Proyasovho Dark City.

• 26.2.2018  23:58

Tak trochu kompromis medzi klasickým akčným béčkom z ringu a drámou tiež z ringu. Obe tieto polohy sa tu dosť nešikovne dopĺňajú a žiadna nevytasí nič než filozofické perly typu "makaj a neváľaj sa so štetkami", lacných záporákov v podobe slizkého biznismena a tupej hory mäsa čo sa snaží byť tak veľmi psycho až je smiešny a k tomu všetko tradičné klišé svojho žánru. Nič tu nechýba, namyslený borec menom Kobra čo stále provokuje a dostane od hrdinu spravodlivo cez pysk, dvaja neschopný pošuci zas dostanú pár typických kung-fu lekcií obnášajúcich skákanie do schodov, dôjde aj na steroidy v úžasne nezmyselnej scéne, nejakú tú romancu, hnusné podrazy, temnú minulosť a v nevyhnutnom prípade aj dáku bitku solídnej kvality. Akčný film ako taký to však nie je, lebo pozornosť je sústredená na všetko to okolo. Prekvapivým momentom je samotný finálový zápas ktorý sa zrazu nečakane odohrá mimo ring, len škoda že obluda Nathan Jones je tu za takého blbého vola a v akcii pôsobí rovnako toporne ako Štefánikova socha u nás v parku. Otáznik sa zľahka vznáša aj nad prítomnosťou Jeeji Yanin ktorej rola tu nemá žiadny zmysel okrem pomrknutia na fanúšikov ( čo funguje ) a taktiež bláznivý výstup Tonyho Jaa. Režírujúci aj hrajúci Michael Jai White je impozantné hovado čo má charizmu aj bojové schopnosti a preto by sakra potreboval rolu kde miesto moralizovania všetko rube a láme špatošov cez koleno ako rezance Chow Mein.

• 21.2.2018  13:38

Z nejakých neznámych mysterióznych dôvodov padlo moje oko počas prepínania programov na toto blízke stretnutie sfetovaného druhu. Ukrutne masakrálny bizár kde sa deje všetko a nič a jednotlivé scény okolo seba miesto nadväzovania tancujú ako motýle na heroíne. Nad Veľkým Malíkovom sa objavuje lietajúci tanier ( ktorý neuvidíme, len počujeme mimozemský hlas Josefa Kemra z oblohy ) a pustí sa do opráv polnej cesty. Taktiež vysadia na zem návštevníka v podobe Luďka "HEHEHE" Sobotu, ktorý chvíľu hopká a potom šlohne autobus, takže folklórny súbor musí už zrejme naveky ostať žiť na lúke. Janžurová zas celý čas z nejakého dôvodu iba posiela do hája svojho nápadníka a Matuška každú chvíľu zaspieva nejaký nezmysel lebo je to proste Matuška a musí každú chvíľu spievať inak by mu asi fatálne vypĺzla brada. Ešte je tu aj vševediaci emzácky prístroj ktorý zožerie koza a alkohol ruší signál z taniera. Talíře nad Velkým Malíkovem ukázali svetu sci-fi vztýčený prostredník.

• 12.2.2018  03:06

Tak toto som si naozaj vychutnal, pokračovanie osemdesiatkového akčného sranca je megasupersranec na druhú a zábavný ako holá riť s ušami. Ono to už na prvý pohľad vyzerá tak hnusne a amatérsky až sa chce jednému zvracať, ale po prekonaní dávivého reflexu dávam palec hore, lebo je to absolútne úprimná chobotina ktorú tvorcovia dokonca natočili podľa toho istého scenára ako prvý diel, s pár nepríliš kreatívnymi odlišnosťami. Hrdinu tak zasa unesú keď ide vysypať smeti a potom behá lesom ( našťastie už nie polonahý ) kde vrhacím nožom pobije zástupy debilných vojačkov ktorý nemajú o moc viac schopností či inteligencie než tí cínový. Ostatne ani hrdina nie je príliš intelektuálne zdatný, zlý plukovník mu vmetie do ksichtu že ho chce zabiť za tých 27 rokov v base, ale on o chvíľu vyzvedá od jedného z vojakov že čo sa deje a keď mu ten povie že ide o pomstu tak sa borec tvári ako by sa práve zobudil. Herecké výkony drvivo komické a akcia tiež, smial som sa napr. na scéne kde vojak zdochne po tom ako mu hrdina mávne brvnom 10 cm od ksichtu a to v zábere kde sa to nedá nevidieť. Rovnaká ako v jednotke je aj likvidácia drsnej vojačice, aj keď tentoraz bez hlášky "FUCK YOU". Hrdina sa zjavuje doslova odnikiaľ sťaby lesný duch a je všade, rovnako ako špagátiky spúšťajúce pasce ktoré natiahol po celom lese. Vrcholom všetkého je ale postava brata toho borca ktorý bol v jednotke umlátený odseknutou rukou a ktorého hrá ten istý herec akurát je po 30 rokoch srandovne napuchnutý... a opäť umlátený tou rukou, proste genialita. No a záver so záberom na hrdinu a jeho syna mávajúcich zbraňami vyvolal finálovú slzu... smiechu!

• 4.2.2018  21:37

No hej, toto bola jedna z tých vtákovín ktoré som ako malý točil dookola. Dnes už ma to moc nebavilo ani ako guilty pleasure. Žoldnieri používajú na svoj výcvik živé terče a totálne to poserú keď unesú istú vlasatú máničku z ktorej sa vykľuje meganadupaný supervojak/supermodel a všetkých zabije. Takže hároš pobehuje len v spodkoch lesom a od chrbta po jednom zlikviduje pol armády. Potom ide domov, ozbrojí sa, nastraží po celom lese pasce a vymáruje aj zbytok. Ten film sa fakt neserie, miestami to to bolo tak zbrklé až sa zdá že nejaké scény chýbali a stupidita by sa dala nožom krájať. Občas to má aj nejaké béčkové grády ako prepichnutie tenkým konárikom, surové zastrelenie záporáckej divožienky so slovami FUCK YOU na perách a samozrejme ono umlátenie hajzla jeho vlastnou odseknutou rukou. Ale záverečný zvrat prekvapí, to človek nečaká.

• 4.2.2018  00:13

Kórea zažíva zombie apokalypsu a vlak s našimi hrdinami sa snaží dostať do cieľa. Tentokrát budú mať fatálne meškanie, ale už zrejme neostal nikto kto by za to strojvedúceho zvozil. Film nanešťastie a podobne ako Svetová Vojna Z ktorej je nápadne podobný neponúka žiadne gore efekty, urvané údy či vyplazené črevá a jeho najväčšou vizuálnou devízou sú efektné zábery na rôzne pokrútených bežiacich nemŕtvych ktorí sa valia jeden cez druhého, visia hromadne za vlakom a hádžu sa z výšky na zem. Tempo je dosť vysoké, akurát že je to stále len o utekaní a schovávaní, s nejakou tou solídnou wrestlingovou vložkou. V druhej polovici samozrejme nechýbajú poriadne tlačené ázijské emócie, plačúce ksichty, niekoľkonásobné sebeobetovanie a až nezmyselne odporný kravaťácky zbabelec záporák bez zábran. Mňa najviac srala scéna kde sú hrdinovia týmto paznechtom ( naviac po tom čo kvôli nemu pár ľudí umrie ) obvinený z nakazenia a za mohutného pokrikovania vykázaný od ostatných, čo je blbosť lebo infekcia sa prejavuje tak do minúty od uhryznutia. Záver je už na hranici emočného zvracania, našťastie to zachránia titulky. Výsledok je teda taký priemer, lepší než mnohé zombícke srágory, ale dosť málo nápaditý.

• 14.1.2018  23:01
    Nicota (2016)

Dám dve, lebo som bol rozhodne sklamaný. Trailer ma lákal na osemdesiatkovú Carpenterovku plnú bizarných príšer a nedigitálneho gore. Príbeh je na také béčko v poriadku, ale inak sa mi to celé javilo ako strašné fušerstvo natočené niekým kto netuší čo vlastne robí, ale nejako to urobí. Súboj s chápadlovým hnusom vyzerá tak že sa čosi krúti v tme, herci okolo mávajú sekerami a nič vlastne nevidno. Kundoksichtí kultisti sa tiež len motajú okolo a jediný efekt čo mi utkvel v pamäti bol ten chudák s dierou medzi ušami. A ten pôrod monštra bola pekná chobotina z ktorej vidíme len záber spod stola snímajúci nohu dopadajúcu na podlahu a naraz je vonku obrovská dementná bandaska ktorej by sa do tej ženy nezmestila ani len hlava. Fantasy záver mi tiež nevoňal a tak som po dopozeraní len rezignovane zavrčal a mávol nohou. Takto to zmršiť, storočná škoda!

• 31.12.2017  22:21

Tááák, DC po pár krkolomných splácaninách konečne dopadlo definitívne na hubu a posledným klincom do rakve ich vytúženého univerza sa symbolicky stalo práve to čo malo byť jeho vrcholom. Dôvod je jasný, strašne rutinná a prostoducho vymletá superhrdinská story obalená digibordelom už nikoho na zadok neposadí. Z vesmíru si to prihasí nejaký veľký digitálny paroháč a musí skompletovať tri energetické kocky aby zničil zem, za tak "úžasne invenčné nápady" dúfam dostali scenáristi ako odmenu hrsť plnú hnoja. Ale zasa to nenudilo, to by som filmu krivdil. Humor solídny ( "kde sú tie časy keď našim najväčším problémom boli vybuchujúce tučniaky" ), efekty a akcia rozhodne lepšie než trebárs stupídny záver bohvie prečo kdekým ospevovanej sólovky Wonder Woman. Z postáv boli na tom najhoršie Batman a práve Diana, ktorej akcia v banke mi silno pripomínala groteskné kreácie Zohana. Prekvapili ma naopak namachrovaný drsniak Aquaman, depresívny maník Cyborg a vtipkársky pubescent Flash, teda práve tí o ktorých som si myslel že budú stáť za hovno. A samozrejme resurektovaný superman, ktorý je najprv ako vúdú zombie a potom ten najväčší klaďácky badass. Finále sa prezieravo odohrávalo v ruskej pustine aby nikto nebedákal nad nevinnými obeťami, ale jedna rodinka tam vedľa starej atómky predsa len žije, takže bude aj koho zachraňovať. Takže je to nanešťastie pekná vtákovina, ale aspoň že celkom baví a preto budem zhovievavý.

• 26.12.2017  23:55
    Chňapáci (2012)

Nie, nie je to film o osahávačoch z Tokijského metra, ani o dlhoprstých menšinách z osád, len ďalšia o ničom hororová komédia, kde na jednom rybacím tukom smrdiacom írskom ostrovčeku zaútočia nejaký krvilačný chápadláci z mora. Z tohto filmu mi utkvelo v pamäti najviac to že tým huhňajúcim Írom nie je skoro nič rozumieť. Celkovo tam humor treba hľadať vidličkou a to aj napriek nápadu chemickej obrany pred chápadláčmi tým že sa všetci ožerú, lebo nikto z tvorcov nevidel vypointovaný vtip ani na satelitných záberoch z Googlu. Okrem toho je ten film prostý nejakého gore ( pár decentne urvaných hláv sa nepočíta ), takže vlastne nemá vôbec nič, možno okrem jedného pekného výbuchu v závere. To je všetko.

• 26.12.2017  23:29

Bol som zvedavý, ale bohužiaľ slabota a pritom to začalo tak sľubne. Tá úvodná scéna masakrov na vianočných nákupoch bola super, predstavenie hnusných príbuzných a tajomná snežná kalamita mala fajn atmosféru. Potom prejde dosť dlhý čas keď sa to nejak nevie rozbehnúť, nemecká babička vypráva "dojemne-strašidelnú" story ako sa stretla s Krampusom za druhej svetovej a jediný náznak niečoho komediálne hororového bol oživlý perníček spúšťajúci sa na reťazi z komína. Proste som sa rýchlo začal nudiť, čo presekla až scéna kde vyskakovali bizarne ohavné hračky a žrali deti. Prestrelenie hlavy monštróznemu plyšákovi predsa len zdvihne náladu. Finále však bolo opäť nedomrlé, postavy rutinne umierali rádoby dramatickým spôsobom a záverečnú pointu už som videl 1000 krát v rôznom prevedení. Takže jediné čo na tom filme za niečo stojí je tých pár príšeráckych maňasov na čele so samotným Krampusom v podobe severského zombie Quasimoda ( a občas aj stále zapárajúca Berta zo seriálu Dva a Pol Chlapa ). Málo nápadov, málo vtipov, málo gore, zato dosť rodinných hodnôt a nezmyselne sa obetujúca babča, na to sa mám akože pozerať?

• 11.12.2017  01:04
    Zhan lang 2 (2017)

Druhý Wolfík sa určite zlepšil, je tu veľa akcie a už to nie je tak okato smiešna óda na udatnú čínsku armádu, ktorá má toľko vojakov že by v pohode umlátili celý islamský štát čiapkami. Hneď na úvod vybalí Jacky Wu parádnu scénu na mori kde v jednom dlhom, šialene rotujúcom zábere pobije pod vodou bandu pirátov a následne ďalšie dve hodiny hustí do diváka prestrelky, mlátičky a naháňačky vo ( aspoň väčšinou ) skvelom a brutálnom prevedení. Miestami to dosť preháňa, ako keď bez váhania vrazí cez stenu autom dnu do miestnosti plnej rukojemníkov, ale vyzerá to určite k posratiu kúlovo. Neváha ani nechať v priamom zábere postrieľať deti behom masakru na ulici, či zaparkovať auto v masovom hrobe plnom nakazených mŕtvol. Príbeh je niečo o tom ako bambusový superman bráni čínsku komunitu v afrike a kosí zlých černochov a belochov ( a obrovské ruské monštrum s megadrsnou blondýnou ), ale na tom prd záleží, lebo je to celé príliš zbrklé aby to dávalo bohvieaký zmysel, ide len o bum-prásk, výbuchy, krv, lámanie kostí a kŕčovité čínske honenie emócií medzi tým. Ako som už povedal, snaha o drámu tu nie je taká smiešna ako v jednotke, ale na povel plačúce rôznofarebné ksichty, dojemné socialistické preslovy či hrdina na chvíľu nakazený ( a expresne vyliečený krvou dievčatka s protilátkou ) smrteľnou chorobou len aby mohol v delíriu spomínať na mŕtvych z prvého dielu s mimočínskym publikom asi veľmi nehnú. Akciu zas miestami kazia nepresvedčivé digi efekty, ako útok zabijáckych dronov a súboj tankov ktoré vyzerali ako z kartónu práve v tých záberoch keď by si mal divák podľa plánu povedať "WOW, to je ale mrda"! No a zvlášť potom musím spomenúť finálnu bitku s Frankom Grillom, ktorý síce nie je žiadny znalec bojových umení, ale spolu s Jackym predviedli lomenicu ktorej sa súboj s Adkinsom z predošlého filmu nemôže rovnať.

• 4.12.2017  01:44

Svojho času som mal ten film rád, nebol taký infantilný ako epizóda 1, bolo tam veľa akcie a čosi ako detektívna linka kde Obi -Van pátra po republikovej armáde klonov ktorú si pred rokmi niekto tajne objednal. Dnes ale už musím konštatovať že epizóda 2 je hlavne značne blbá a hnusná. Triky miestami otrasne zostarli až niekam k plastelíne, hromada akčných sekvencii je potom aj vďaka tomu príšerná a romantická linka s Anakinom a Padmé je cukrovanie tak akurát na zvracanie. Asi najpríšernejšia je arkádovitá scéna na výrobnom páse kde postavičky preskakujú rôzne prekážky a C3PO tropí neuveriteľne dementné vtipy keď si prehadzuje hlavu s bojovými droidmi, ale ani nasledujúce peklo v aréne plné hračkárskych príšeriek a trubirohov mávajúcich svetelnými mečmi sa stupidity nebojí. K tým lepším naopak patrí sólo pre seizmické bomby v páse asteroidov a aj záverečná rubačka kde konečne dorazí po zuby vyzbrojená klonová armáda. Yoda skákajúci ako gumkáč mi vtedy v kine vyrazil dych, dnes už si tiež nie som istý či to nie je kravina, ale budiž. No a najsilnejším okamihom filmu nie je scéna kde Anakin vykročí za temnou stranou povraždením piesočných ľudí, ale záverečná prehliadka bojovej techniky podporená imperiálnym maršom, vtedy ma skutočne mrazilo. Je to taký farebný guláš z ktorého môže byť zle, ale nie nevyhnutne.

• 4.12.2017  00:36

Luke Goss a Dolph Lundgren dostanú počas 2 svetovej vojny za úlohu vycvičiť niekde v lese partu imbecilov známych ako "vojnové prasatá". No a tak behajú do kopca, preliezajú malé jazierko ( aby to nebolo také jednoduché veliteľ im pod zadky hádže granáty ) a ako plán B kreslia akty nahej francúzky... a neustále pri tom akože vtipne pičujú až kôra trúchnivie. Luke zas premýšľa či to celé má nejaký zmysel ( divákovi je jasné že nie ), ale Dolfík tvrdí že áno a on má sakra vysoké IQ. Dúfal som aspoň v nejaký béčkový výplach, ale keď je to takmer celý čas len o tom motkaní lesom a stupídnych kecoch bez nejakej akcie ktorá by oživovala priestor medzi úvodom a záverom, tak moja pozornosť klesala s každou minútou tak závratným tempom že som si skoro rozbil hubu o stôl. Najlepšie tak bolo keď sa na scéne zjavil jeden strašne hnusný napuchnutý ksicht a mne po chvíli došlo že to mal akože byť Mickey Rourke, ten chlap už vyzerá ako svoja vlastná nepodarená vosková figurína. Lacné, blbé, neakčné, čo menej si priať?

• 26.11.2017  23:02

Roku pána ( myslím tým samozrejme Lietajúce Špagetové Monštrum ) 1999 reklamná kampaň na Lucasov návrat ku Star Wars dosiahla tak obludné rozmery, že v každých potravinách nás vítal kartónový Jar Jar Binks. Po premiére sme si neboli tak úplne istý čo sme to vlastne videli, po rokoch už s odstupom hovoríme o najhoršom diely a to aj konským pričinením práve toho stupídneho prda Jar Jara ( a Gunganov vôbec ) šliapajúceho do hovien a hovoriaceho "to fúúúj"! Farebná infantilita v kombinácii s politickou zápletkou, zasranými midichlorianmi ako organickým vysvetlením vesmírnej Sily, nepoškvrnenému počatiu Anakina Skywalkera a vizuálom budiacim často dojem hračkárstva nedodávajú filmu veľa dôvodov prečo si ho pozrieť znova, okrem prípadu keď sa človek rozhodne dať si celú ságu celú naraz odznova ( tiež mám tie chvíle ). Dokonca ani všeobecné vrcholy filmu, teda Ben Hurovské závody klzákov a "Duel osudu" už na mňa dnes moc nepôsobili. A taktiež naserie že oproti stupídnym klaunským číslam Jar Jara dostane tak ikonický záporák ako Darth Maul tragicky málo priestoru. Dovolím si tvrdiť že keby tam chodil a brutálne masakroval väčšinu všetkých postáv, ľudia by mu len tlieskali. Ale napriek všetkému to nie je úplná sračka, len veková hranica diváckej spokojnosti je posunutá výrazne nadol.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43