TERRORDROME

okres Levice
NO FUTURE!!!

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 21.2.2018  13:38

Z nejakých neznámych mysterióznych dôvodov padlo moje oko počas prepínania programov na toto blízke stretnutie sfetovaného druhu. Ukrutne masakrálny bizár kde sa deje všetko a nič a jednotlivé scény okolo seba miesto nadväzovania tancujú ako motýle na heroíne. Nad Veľkým Malíkovom sa objavuje lietajúci tanier ( ktorý neuvidíme, len počujeme mimozemský hlas Josefa Kemra z oblohy ) a pustí sa do opráv polnej cesty. Taktiež vysadia na zem návštevníka v podobe Luďka "HEHEHE" Sobotu, ktorý chvíľu hopká a potom šlohne autobus, takže folklórny súbor musí už zrejme naveky ostať žiť na lúke. Janžurová zas celý čas z nejakého dôvodu iba posiela do hája svojho nápadníka a Matuška každú chvíľu zaspieva nejaký nezmysel lebo je to proste Matuška a musí každú chvíľu spievať inak by mu asi fatálne vypĺzla brada. Ešte je tu aj vševediaci emzácky prístroj ktorý zožerie koza a alkohol ruší signál z taniera. Talíře nad Velkým Malíkovem ukázali svetu sci-fi vztýčený prostredník.

• 12.2.2018  03:06

Tak toto som si naozaj vychutnal, pokračovanie osemdesiatkového akčného sranca je megasupersranec na druhú a zábavný ako holá riť s ušami. Ono to už na prvý pohľad vyzerá tak hnusne a amatérsky až sa chce jednému zvracať, ale po prekonaní dávivého reflexu dávam palec hore, lebo je to absolútne úprimná chobotina ktorú tvorcovia dokonca natočili podľa toho istého scenára ako prvý diel, s pár nepríliš kreatívnymi odlišnosťami. Hrdinu tak zasa unesú keď ide vysypať smeti a potom behá lesom ( našťastie už nie polonahý ) kde vrhacím nožom pobije zástupy debilných vojačkov ktorý nemajú o moc viac schopností či inteligencie než tí cínový. Ostatne ani hrdina nie je príliš intelektuálne zdatný, zlý plukovník mu vmetie do ksichtu že ho chce zabiť za tých 27 rokov v base, ale on o chvíľu vyzvedá od jedného z vojakov že čo sa deje a keď mu ten povie že ide o pomstu tak sa borec tvári ako by sa práve zobudil. Herecké výkony drvivo komické a akcia tiež, smial som sa napr. na scéne kde vojak zdochne po tom ako mu hrdina mávne brvnom 10 cm od ksichtu a to v zábere kde sa to nedá nevidieť. Rovnaká ako v jednotke je aj likvidácia drsnej vojačice, aj keď tentoraz bez hlášky "FUCK YOU". Hrdina sa zjavuje doslova odnikiaľ sťaby lesný duch a je všade, rovnako ako špagátiky spúšťajúce pasce ktoré natiahol po celom lese. Vrcholom všetkého je ale postava brata toho borca ktorý bol v jednotke umlátený odseknutou rukou a ktorého hrá ten istý herec akurát je po 30 rokoch srandovne napuchnutý... a opäť umlátený tou rukou, proste genialita. No a záver so záberom na hrdinu a jeho syna mávajúcich zbraňami vyvolal finálovú slzu... smiechu!

• 4.2.2018  21:37

No hej, toto bola jedna z tých vtákovín ktoré som ako malý točil dookola. Dnes už ma to moc nebavilo ani ako guilty pleasure. Žoldnieri používajú na svoj výcvik živé terče a totálne to poserú keď unesú istú vlasatú máničku z ktorej sa vykľuje meganadupaný supervojak/supermodel a všetkých zabije. Takže hároš pobehuje len v spodkoch lesom a od chrbta po jednom zlikviduje pol armády. Potom ide domov, ozbrojí sa, nastraží po celom lese pasce a vymáruje aj zbytok. Ten film sa fakt neserie, miestami to to bolo tak zbrklé až sa zdá že nejaké scény chýbali a stupidita by sa dala nožom krájať. Občas to má aj nejaké béčkové grády ako prepichnutie tenkým konárikom, surové zastrelenie záporáckej divožienky so slovami FUCK YOU na perách a samozrejme ono umlátenie hajzla jeho vlastnou odseknutou rukou. Ale záverečný zvrat prekvapí, to človek nečaká.

• 4.2.2018  00:13

Kórea zažíva zombie apokalypsu a vlak s našimi hrdinami sa snaží dostať do cieľa. Tentokrát budú mať fatálne meškanie, ale už zrejme neostal nikto kto by za to strojvedúceho zvozil. Film nanešťastie a podobne ako Svetová Vojna Z ktorej je nápadne podobný neponúka žiadne gore efekty, urvané údy či vyplazené črevá a jeho najväčšou vizuálnou devízou sú efektné zábery na rôzne pokrútených bežiacich nemŕtvych ktorí sa valia jeden cez druhého, visia hromadne za vlakom a hádžu sa z výšky na zem. Tempo je dosť vysoké, akurát že je to stále len o utekaní a schovávaní, s nejakou tou solídnou wrestlingovou vložkou. V druhej polovici samozrejme nechýbajú poriadne tlačené ázijské emócie, plačúce ksichty, niekoľkonásobné sebeobetovanie a až nezmyselne odporný kravaťácky zbabelec záporák bez zábran. Mňa najviac srala scéna kde sú hrdinovia týmto paznechtom ( naviac po tom čo kvôli nemu pár ľudí umrie ) obvinený z nakazenia a za mohutného pokrikovania vykázaný od ostatných, čo je blbosť lebo infekcia sa prejavuje tak do minúty od uhryznutia. Záver je už na hranici emočného zvracania, našťastie to zachránia titulky. Výsledok je teda taký priemer, lepší než mnohé zombícke srágory, ale dosť málo nápaditý.

• 14.1.2018  23:01
    Nicota (2016)

Dám dve, lebo som bol rozhodne sklamaný. Trailer ma lákal na osemdesiatkovú Carpenterovku plnú bizarných príšer a nedigitálneho gore. Príbeh je na také béčko v poriadku, ale inak sa mi to celé javilo ako strašné fušerstvo natočené niekým kto netuší čo vlastne robí, ale nejako to urobí. Súboj s chápadlovým hnusom vyzerá tak že sa čosi krúti v tme, herci okolo mávajú sekerami a nič vlastne nevidno. Kundoksichtí kultisti sa tiež len motajú okolo a jediný efekt čo mi utkvel v pamäti bol ten chudák s dierou medzi ušami. A ten pôrod monštra bola pekná chobotina z ktorej vidíme len záber spod stola snímajúci nohu dopadajúcu na podlahu a naraz je vonku obrovská dementná bandaska ktorej by sa do tej ženy nezmestila ani len hlava. Fantasy záver mi tiež nevoňal a tak som po dopozeraní len rezignovane zavrčal a mávol nohou. Takto to zmršiť, storočná škoda!

• 31.12.2017  22:21

Tááák, DC po pár krkolomných splácaninách konečne dopadlo definitívne na hubu a posledným klincom do rakve ich vytúženého univerza sa symbolicky stalo práve to čo malo byť jeho vrcholom. Dôvod je jasný, strašne rutinná a prostoducho vymletá superhrdinská story obalená digibordelom už nikoho na zadok neposadí. Z vesmíru si to prihasí nejaký veľký digitálny paroháč a musí skompletovať tri energetické kocky aby zničil zem, za tak "úžasne invenčné nápady" dúfam dostali scenáristi ako odmenu hrsť plnú hnoja. Ale zasa to nenudilo, to by som filmu krivdil. Humor solídny ( "kde sú tie časy keď našim najväčším problémom boli vybuchujúce tučniaky" ), efekty a akcia rozhodne lepšie než trebárs stupídny záver bohvie prečo kdekým ospevovanej sólovky Wonder Woman. Z postáv boli na tom najhoršie Batman a práve Diana, ktorej akcia v banke mi silno pripomínala groteskné kreácie Zohana. Prekvapili ma naopak namachrovaný drsniak Aquaman, depresívny maník Cyborg a vtipkársky pubescent Flash, teda práve tí o ktorých som si myslel že budú stáť za hovno. A samozrejme resurektovaný superman, ktorý je najprv ako vúdú zombie a potom ten najväčší klaďácky badass. Finále sa prezieravo odohrávalo v ruskej pustine aby nikto nebedákal nad nevinnými obeťami, ale jedna rodinka tam vedľa starej atómky predsa len žije, takže bude aj koho zachraňovať. Takže je to nanešťastie pekná vtákovina, ale aspoň že celkom baví a preto budem zhovievavý.

• 26.12.2017  23:55
    Chňapáci (2012)

Nie, nie je to film o osahávačoch z Tokijského metra, ani o dlhoprstých menšinách z osád, len ďalšia o ničom hororová komédia, kde na jednom rybacím tukom smrdiacom írskom ostrovčeku zaútočia nejaký krvilačný chápadláci z mora. Z tohto filmu mi utkvelo v pamäti najviac to že tým huhňajúcim Írom nie je skoro nič rozumieť. Celkovo tam humor treba hľadať vidličkou a to aj napriek nápadu chemickej obrany pred chápadláčmi tým že sa všetci ožerú, lebo nikto z tvorcov nevidel vypointovaný vtip ani na satelitných záberoch z Googlu. Okrem toho je ten film prostý nejakého gore ( pár decentne urvaných hláv sa nepočíta ), takže vlastne nemá vôbec nič, možno okrem jedného pekného výbuchu v závere. To je všetko.

• 26.12.2017  23:29

Bol som zvedavý, ale bohužiaľ slabota a pritom to začalo tak sľubne. Tá úvodná scéna masakrov na vianočných nákupoch bola super, predstavenie hnusných príbuzných a tajomná snežná kalamita mala fajn atmosféru. Potom prejde dosť dlhý čas keď sa to nejak nevie rozbehnúť, nemecká babička vypráva "dojemne-strašidelnú" story ako sa stretla s Krampusom za druhej svetovej a jediný náznak niečoho komediálne hororového bol oživlý perníček spúšťajúci sa na reťazi z komína. Proste som sa rýchlo začal nudiť, čo presekla až scéna kde vyskakovali bizarne ohavné hračky a žrali deti. Prestrelenie hlavy monštróznemu plyšákovi predsa len zdvihne náladu. Finále však bolo opäť nedomrlé, postavy rutinne umierali rádoby dramatickým spôsobom a záverečnú pointu už som videl 1000 krát v rôznom prevedení. Takže jediné čo na tom filme za niečo stojí je tých pár príšeráckych maňasov na čele so samotným Krampusom v podobe severského zombie Quasimoda ( a občas aj stále zapárajúca Berta zo seriálu Dva a Pol Chlapa ). Málo nápadov, málo vtipov, málo gore, zato dosť rodinných hodnôt a nezmyselne sa obetujúca babča, na to sa mám akože pozerať?

• 11.12.2017  01:04
    Zhan lang 2 (2017)

Druhý Wolfík sa určite zlepšil, je tu veľa akcie a už to nie je tak okato smiešna óda na udatnú čínsku armádu, ktorá má toľko vojakov že by v pohode umlátili celý islamský štát čiapkami. Hneď na úvod vybalí Jacky Wu parádnu scénu na mori kde v jednom dlhom, šialene rotujúcom zábere pobije pod vodou bandu pirátov a následne ďalšie dve hodiny hustí do diváka prestrelky, mlátičky a naháňačky vo ( aspoň väčšinou ) skvelom a brutálnom prevedení. Miestami to dosť preháňa, ako keď bez váhania vrazí cez stenu autom dnu do miestnosti plnej rukojemníkov, ale vyzerá to určite k posratiu kúlovo. Neváha ani nechať v priamom zábere postrieľať deti behom masakru na ulici, či zaparkovať auto v masovom hrobe plnom nakazených mŕtvol. Príbeh je niečo o tom ako bambusový superman bráni čínsku komunitu v afrike a kosí zlých černochov a belochov ( a obrovské ruské monštrum s megadrsnou blondýnou ), ale na tom prd záleží, lebo je to celé príliš zbrklé aby to dávalo bohvieaký zmysel, ide len o bum-prásk, výbuchy, krv, lámanie kostí a kŕčovité čínske honenie emócií medzi tým. Ako som už povedal, snaha o drámu tu nie je taká smiešna ako v jednotke, ale na povel plačúce rôznofarebné ksichty, dojemné socialistické preslovy či hrdina na chvíľu nakazený ( a expresne vyliečený krvou dievčatka s protilátkou ) smrteľnou chorobou len aby mohol v delíriu spomínať na mŕtvych z prvého dielu s mimočínskym publikom asi veľmi nehnú. Akciu zas miestami kazia nepresvedčivé digi efekty, ako útok zabijáckych dronov a súboj tankov ktoré vyzerali ako z kartónu práve v tých záberoch keď by si mal divák podľa plánu povedať "WOW, to je ale mrda"! No a zvlášť potom musím spomenúť finálnu bitku s Frankom Grillom, ktorý síce nie je žiadny znalec bojových umení, ale spolu s Jackym predviedli lomenicu ktorej sa súboj s Adkinsom z predošlého filmu nemôže rovnať.

• 4.12.2017  01:44

Svojho času som mal ten film rád, nebol taký infantilný ako epizóda 1, bolo tam veľa akcie a čosi ako detektívna linka kde Obi -Van pátra po republikovej armáde klonov ktorú si pred rokmi niekto tajne objednal. Dnes ale už musím konštatovať že epizóda 2 je hlavne značne blbá a hnusná. Triky miestami otrasne zostarli až niekam k plastelíne, hromada akčných sekvencii je potom aj vďaka tomu príšerná a romantická linka s Anakinom a Padmé je cukrovanie tak akurát na zvracanie. Asi najpríšernejšia je arkádovitá scéna na výrobnom páse kde postavičky preskakujú rôzne prekážky a C3PO tropí neuveriteľne dementné vtipy keď si prehadzuje hlavu s bojovými droidmi, ale ani nasledujúce peklo v aréne plné hračkárskych príšeriek a trubirohov mávajúcich svetelnými mečmi sa stupidity nebojí. K tým lepším naopak patrí sólo pre seizmické bomby v páse asteroidov a aj záverečná rubačka kde konečne dorazí po zuby vyzbrojená klonová armáda. Yoda skákajúci ako gumkáč mi vtedy v kine vyrazil dych, dnes už si tiež nie som istý či to nie je kravina, ale budiž. No a najsilnejším okamihom filmu nie je scéna kde Anakin vykročí za temnou stranou povraždením piesočných ľudí, ale záverečná prehliadka bojovej techniky podporená imperiálnym maršom, vtedy ma skutočne mrazilo. Je to taký farebný guláš z ktorého môže byť zle, ale nie nevyhnutne.

• 4.12.2017  00:36

Luke Goss a Dolph Lundgren dostanú počas 2 svetovej vojny za úlohu vycvičiť niekde v lese partu imbecilov známych ako "vojnové prasatá". No a tak behajú do kopca, preliezajú malé jazierko ( aby to nebolo také jednoduché veliteľ im pod zadky hádže granáty ) a ako plán B kreslia akty nahej francúzky... a neustále pri tom akože vtipne pičujú až kôra trúchnivie. Luke zas premýšľa či to celé má nejaký zmysel ( divákovi je jasné že nie ), ale Dolfík tvrdí že áno a on má sakra vysoké IQ. Dúfal som aspoň v nejaký béčkový výplach, ale keď je to takmer celý čas len o tom motkaní lesom a stupídnych kecoch bez nejakej akcie ktorá by oživovala priestor medzi úvodom a záverom, tak moja pozornosť klesala s každou minútou tak závratným tempom že som si skoro rozbil hubu o stôl. Najlepšie tak bolo keď sa na scéne zjavil jeden strašne hnusný napuchnutý ksicht a mne po chvíli došlo že to mal akože byť Mickey Rourke, ten chlap už vyzerá ako svoja vlastná nepodarená vosková figurína. Lacné, blbé, neakčné, čo menej si priať?

• 26.11.2017  23:02

Roku pána ( myslím tým samozrejme Lietajúce Špagetové Monštrum ) 1999 reklamná kampaň na Lucasov návrat ku Star Wars dosiahla tak obludné rozmery, že v každých potravinách nás vítal kartónový Jar Jar Binks. Po premiére sme si neboli tak úplne istý čo sme to vlastne videli, po rokoch už s odstupom hovoríme o najhoršom diely a to aj konským pričinením práve toho stupídneho prda Jar Jara ( a Gunganov vôbec ) šliapajúceho do hovien a hovoriaceho "to fúúúj"! Farebná infantilita v kombinácii s politickou zápletkou, zasranými midichlorianmi ako organickým vysvetlením vesmírnej Sily, nepoškvrnenému počatiu Anakina Skywalkera a vizuálom budiacim často dojem hračkárstva nedodávajú filmu veľa dôvodov prečo si ho pozrieť znova, okrem prípadu keď sa človek rozhodne dať si celú ságu celú naraz odznova ( tiež mám tie chvíle ). Dokonca ani všeobecné vrcholy filmu, teda Ben Hurovské závody klzákov a "Duel osudu" už na mňa dnes moc nepôsobili. A taktiež naserie že oproti stupídnym klaunským číslam Jar Jara dostane tak ikonický záporák ako Darth Maul tragicky málo priestoru. Dovolím si tvrdiť že keby tam chodil a brutálne masakroval väčšinu všetkých postáv, ľudia by mu len tlieskali. Ale napriek všetkému to nie je úplná sračka, len veková hranica diváckej spokojnosti je posunutá výrazne nadol.

• 20.11.2017  17:05

Nový Exodus trpí v podstate tým istým ako ten starý s Charltonom Hestonom, čiže rozdelenie filmu na dve pomyselné polovice. Tá prvá, realistická zobrazuje Mojžišovu kariéru na Faraónovom dvore a je to tak ako vtedy solídne zaujímavá záležitosť. Problém logicky nastane vo chvíli keď sa do všetkého začnú montovať nadprirodezené sily a Boh v podobe otravného decka, ktoré na všetky otázky odpovedá zase otázkami, až má človek strašnú chuť urobiť niečo poriadne rúhačské. Zaujímavé bolo že tvorcovia sa snažili trochu uhnúť z Bibliou danej šablóny, takže Egyptské rany nezosiela Mojžiš svojou hromovou palicou, deje sa to bez jeho pričinenia čisto v Božej réžii a dokonca s tým nesúhlasí čo mu rozhodne pridáva na charaktere. Na druhej strane ale o to viac pôsobí dojmom že Boh je psychopat čo si znenazdajky niečo zmyslí, dupne a je mu jedno či to všetko dáva zmysel a že to obvykle tiež končí masakrom. Ostatne zaznie tu aj pár správnych otázok ako to že prečo sa Boh po 400 rokoch z ničoho nič rozhodol oslobodiť Izraelitov, alebo aký fanatik môže uctievať Boha zabíjajúceho malé deti. Mojžis sa na to pozerá zhrozene, ale samozrejme nemá inú možnosť než sa len potácať uprostred udalostí ktoré ani nemôže ovplyvniť a jediné čo mu ostáva je sklopiť oči v zafúľanej tvári a tváriť sa pokorne. Dej tak vlastne ide na autopilota čo práve neprospieva dramatičnosti. Ramzes sa taktiež v istej fáze zmení z rozorvaného na plochého záporáka, čo ma nepotešilo, ale bola tu vtipná scéna keď nechal vešať svojich radcov, zúfalo sa snažiacich logicky vysvetliť čo sa to sakra deje. Páči sa mi celkový vizuál, sychravé veterné počasie v Egypte miesto očakávaného slnečného a niekoľko vskutku parádne vyzerajúcich scén ako krvavý útok krokodílov na loď alebo zosuv pôdy pod armádou vozov. Oproti obdobnému Noemu to teda bolo asi lepšie, ale problémy pretrvávajú.

• 5.11.2017  23:45
    Sinister 2 (2015)

Prvý Sinister je z neznámych dôvodov mnohými popisovaný takmer ako hororová revolúcia, ale podľa mňa šlo o poloblbú nudnú rutinu ktorú si už takmer nepamätám. To je ale fuk, lebo dvojka je v každom prípade príšerná idiotská sračka megalitických rozmerov. Nejaká mánička na úteku pred hnusáckym manželom sa sťahuje do nového domu a jej synovia sa bavia s duchmi iných detí, ktoré im v pivnici púšťajú ich domáce nahrávky. Táto zádušná komunikácia je vo filme od začiatku prezentované ako úplná samozrejmosť čo zrieďuje pokus o horor na stupídny, televízne vyzerajúci fantasy blábol. V pozadí všetkého má stáť blackmetalový démon Bughuul, ale ten sa zjaví len v pár záberoch a ani sa o ňom nič nedozvieme, takže na tom moc nezáleží. Tak sa celý dej nejako lenivo vlečie a pár lacných rádoby ľakačiek z toho hrôzu nevystrúha. Jediné čo za niečo stojí sú tie premietané snuff filmíky s ľuďmi za živa pochovanými do ľadových hrobov, krysami prežierajúcimi sa cez telo a sadistickým zubárom. Ale to sú len okamihy ktoré nemôžu vytiahnuť celý film z ríše riedkych výkalov a korunu z hovna tomu nasadzuje superdementné finále ktoré od zbytku filmu oddeľuje nepochopiteľná dejová medzera kde asi strihačovi ušla ruka a odcvakol niečo čo nemal ( a možno si odcvakol aj hlavu, ale dodnes si to nevšimol ). To že malý chlapec sám vytiahne a pribije veľkého chlapa ( plus matku a brata ) na kríž sa zdá opäť tak samozrejmé ako že je mesiac zo syra a potom ten istý chlapec naháňa zbytok ansámblu po dome s kamerou v ruke a duchovia detí ( ktoré naviac v polovici záberov vidíme ) po nich hádžu nábytok. Keďže nie som fanúšikom jednotky nečakal som nič moc, ale ten film ma svojou kokotskou nemohúcnosťou vskutku dorazil. A dúfam že natočia aj trojku, lebo tá určite prekoná aj Turecké Hviezdne Vojny, na to stavím ľavú ponožku.

• 31.10.2017  16:29

Druhý Cyber Tracker pokračuje rozšupnutejšou verziou toho istého a berie to tak doslova že Don Wison má dokonca dvojrolu! Ide tu totiž o to že záporáci vyrábajú robotické kópie našich hrdinov aby ich skompromitovali páchaním zločinov a vrážd. Wilsonova buchta je tak krivo obvinená a ide po nej známy policajný plešodroid. Ale to nie je to hlavné, pretože väčšinu filmu zaberá nekonečná naháňačka s Wilsonovým robotickým ja, ktorý je absolútne absurdne nezničiteľný a nech do neho strieľajú čímkoľvek a smažia vo vybuchujúcich autách, stále nemá ani škrabanec a dokonca aj jeho oblečenie je zrejme z toho istého materiálu ako Hulkove spodky. Ale výbuch papundeklového kostola už nerozchodí. To ma zároveň privádza k tomu že film na viacerých miestach nebezpečne cituje scény z Terminátora, či už je to vyhodenie šoféra z auta, alebo frajerské vystrieľanie policajnej stanice. Akcie je našťastie plná riť a neustále tu niečo efektne vybuchuje ( dobrá bola scéna naháňačky kanálom ), aj keď sa tu stále väčšina ľudí počas prestreliek nekryje a len tak stojí ako riadne prekrvený penis aby mohol byť odbachnutý v mene srandy. Najhoršie a dosť nepochopiteľné sú niektoré nasekané zábery z predošlého dielu, ten vybuchujúci vrtuľník sa povedzme ešte dá pochopiť aj keď je zbytočný, ale načo recyklovať zastrelených padajúcich zloduchov...? A to karate stále nič moc. Každopádne, ako priblblá akčná retro zábava to splnilo svoj účel.

• 22.10.2017  22:50

Klasika 90-tkového akčne-scifáckeho béčka. Produkujú Pepin s Merhim a hrajú Don Wilson s Richardom Nortonom. Teda bohužiaľ hlavné slovo má Wilson, podradný rádoby akčný hrdina filmov ako tento. Najprv sú obaja senátorova ochranka, ale potom čo vyjde najavo že senátor je sviniar a kriminálnik, Norton ostane jeho lojálnou bábkou, zatiaľ čo Wilson vezme kla (obdoba roha) a pridá sa k akýmsi "rebelom". Scifáckym prvkom je tu postava plešatého androida naprogramovaného zabíjať zločincov a samozrejme poštvaného proti hrdinovi ( srandovné bolo ako si zdevastovaný ksicht po búračke opravil pomocou svietiacej ruky ako nejaký E.T ). Film je blbý ako Bruselské zákony o ideálnom zakrivení banánov, ale akciou sa nešetrí, aj keď pri týchto kúskoch si človek nikdy nemôže byť istý či výbuch alebo naháňačka ktorú práve sleduje je pôvodná alebo recyklát z niečoho predošlého. Každopádne sa tu ale exploduje, páli a karaterizuje statočne, len je to také 90-tkovo kŕčovité a statické, keď napríklad všetci strieľajú po robotovi, on tam stojí a strieľa po nich, oni zas po ňom a on do nich a nikto sa vlastne nepohne z miesta. Taktiež to trpí typickým syndrómom áut ktoré nech robia čokoľvek, vždy vyletia šikmo hore po plošinke a vybuchnú. A napriek tomu že Wilson aj Norton sú znalci bojových umení ich finálna bitka vyzerá že by ju zvládol natočil ktokoľvek kto nie je od pása dole ochrnutý. Aspoň že to nebola nuda a likvidácia plešodroida prebehla efektne.

• 16.10.2017  00:01

Išiel som do toho s vedomím že to bude strašne debilná mrdka a tak ma to aspoň polovicu filmu dosť bavilo. Roboti sa márovali, iskry lietali a z riti to istili stupídne vtipy s robosaurom žerúcim a zvracajúcim autá či malým robosaurom zapaľujúcim závesy... nehovoriac o ožratom Merlinovi. Čo sa týka ľudských hrdinov, Wahlberg napriek svalom a bohatierskemu háru nebol nikdy bezvýraznejší ( ale to nebude tak úplne jeho vina ), tá učiteľka-doktorka-profesorka-docentka-kandidátka z oxfordu vyzerala ako pornoherečka a k tomu prihodili srandovného černocha a 14 ročnú geniálnu opravárku s veľkými kozami. Proste parta ktorej je ťažko uveriť aj nos medzi ušami. No a potom je tu Anthony Hopkins ktorý podľa vlastných slov nemal šajnu o čom jeho postava vlastne točí ( hodinky čo zabili Hitlera ), ale vďaka kombinácií anglickej distingvovanosti s punkovou živelnosťou bol rozhodne najzábavnejší a mal robotického komorníka so shizofrenickými záchvatmi amoku. Akurát nemal strieľať po Megatronovi zo svojej palice a potom predsmrtne bláboliť že zažil svoj veľký okamžik. Po nejakej tej polovici ale začne film dosť nudiť čo je najhoršie vidieť na finále kde sa planéta Cybertron (zas ) približuje k zemi, všetko nezmyselne mega vybuchuje a lieta a ja si hovorím že kedy to už skončí, lebo to nie je zábava len Bayovo nepríčetné ubíjajúce honenie. A do toho scéna kde sa na zlo preprogramovaný Optimus stane opäť dobrákom keď mu Bumblebee povie že je jeho kamoš. Do riti, 150 skurvených minút a najdôležitejší zvrat je odjebaný pár slovami WTFFFFF!!!! Rovnako stupídna je aj hlavná záporáčka, akási vlajúca robomrcha ktorá potrebuje získať Merlinovu palicu ( ktorú ale môže údajne ovládať iba Merlinova potomkyňa ) aby zničila zem. Áno, tvorcovia rozvíjajú Transformeriu mytológiu o ďalší zbytočný,blbý, hovniacky artefakt a ultra kokotské spoločenstvo Witvickovcov strážiacich transtajomstvá a do ktorého patril každý od Da Vinciho po Einsteina. V závere to sľubuje ďalší diel a ak som to pochopil správne, tak zem by vlastne mala byť obrovský Transformer... Cthulhuove pravé oko to bude ale kravina!

• 9.10.2017  00:41

Tak predsa je to pravda, štvrtý Killjoy je konečne plne zábavný film. Asi je to tým že séria opustila šablónu kde nejakú partu trtkov zabíja klaun z pekla a hlavným hrdinom sa stal sám Killjoy sám bojujúci o život. Vedenie pekla ho totiž obvinilo z úplnej neschopnosti a chcú ho odsúdiť do ničoty. Celý film je tak vlastne súdny proces kde sa klaunozmrd snaží nejako obhájiť, ale moc sa mu to nedarí lebo jeho advokát je slaboduchý ( aspoň sa tak tvári ), jeho ex klaunica Batty Boop je na neho dosť nasratá a zbytku party nie je rozumieť. Ťažko považovať za relevantné svedectvo keď jeden drmolí "šiza-viza" a prekladá to nemý mím, takže nakoniec je z toho hovno. Nejakú šancu predstavuje dievča čo prežilo predošlý diel a je zavretá v blázinci. Trent Haaga je v úlohe klaunského satanáša už udomácnený a čím sa viac topí v sračkách tým ma viac bavil, tak ako aj jeho spomínaný compadres na čele s buchnátom Punchym. Takže je to fajn trashová bizár komédia z kotolne, pekné masky, občas gore efekt a záverečná bitka klaunov s gladiátormi. A fakt sa teším na ďalší diel, lebo Psycho Circus sľubuje niečo riadne pošahané.

• 2.10.2017  00:47

Bol to veľký megahit, ale ja som akosi videl iba niečo rovnako tuctové a zabudnuteľné ako pred rokmi béčkovú trojku. Ono je to zasa raz to isté a ja som len zvedavý o čom bude ďalší diel, lebo po x-tej masakrálnej katastrofe v dinoparku je opakované opakovanie opakovaného už predsa len trošku vyčpelé. Ostatne na tom je vlastne postavená samotná výpletka ( poddruh zápletky ) keď už ľudí nudí ( básnické črevo v akcii ) pozerať na nudného T-Rexa a preto géniovia vyšľachtia zmutovaného superinteligentného ultrajaštera s ultimátnym porno menom Indominus Rex, ktorý sa navyše vďaka génom zo sépie dokáže maskovať a splývať s okolím. Po rafinovanom úteku kde Indominus využije svoje znalosti psychológie aj pokročilej elektroniky ( pretože keď skrížite T-Rexa, Velociraptora a sépiu, výsledok sa narodí rovno s inžinierskym diplomom v papuli ) už nasleduje tradičná naháňačka s morálnym posolstvom ( prípadne pocukrovstvom ), stratenými deťmi, všetkovediacim mačo kovbojom, nezdolnou manažérkou ktorá po celý čas v lodičkách zabehne maratón džungľou že sa môžu všetci Dinovia dať vypchať a samozrejme zlým militantným trotlom ktorý je tentoraz taaak blbý že aj tágo by ho ofajčilo a stále iba sníva o armáde Raptorov. Proste všetko stupídne klišé sveta nanosené na jednu hromadu pokrytú digitálnymi trikmi. Bolo to všetko len nie moc zábava, snáď s výnimkou davovej scény útoku Pterodaktylov, to jediné bolo nejakým spôsobom nápadité. A finále kde sa proti Indominovi spojí dobrácky Tyranosaurus s Raptorom aby v epickej bitke zachránili človiečikov bolo tak smiešne že by to zapadlo medzi trojhlavé kárované žraloky v srajdách od Asylumu. Vážne sa obávam a zároveň škodoradostne očakávam akou hovadinou budú chcieť toto tromfnúť nabudúce. Možno Batman vs. upírí Frankensaurus a jeho nevesta, to by bolo mäso!

• 25.9.2017  00:59
    Wonder Woman (2017)

Podľa zbytku sveta vraj DC konečne vyprodukovalo podarenú comicsovú hitovku, ale ja som videl iba schizofréniu kde sa postavy v akčných scénach menili na gumených panákov. Už celá tá historka o Amazonkách stvorených ochraňovať ľudstvo je s prepáčením úplne kokotská. Ako asi môžu čokoľvek ochraňovať, keď sú pár tisíc rokov uzavreté na neviditeľnom ostrove v akejsi lesbickej utópii a nemajú šajnu ani len čo sa deje 100 metrov od ich vlastného pobrežia. Až keď u nich náhodou stroskotá kapitán Kirk zo Star Treku, docvakne najudatnejšej Amazonke Diane ( Gal Gadot vyzerá v tej roli dobre, ale neuhrá ani prd a ani na to nemá príležitosť ) že boh vojny Áres rozpútal prvú svetovú a vydá sa ho zabiť. V Londýne tak chvíľu robí decentné humory, diví sa zmrzline, ale bez problémov rozpoznáva chemické vzorce bojových plynov v Sumerštine a používa výraz reprodukčná biológia akoby doteraz nežila na stratenom ostrove kde zamrzol čas pred Kristom. Táto časť ma inak paradoxne celkom bavila. Keď sa potom Diana a pár špinavcov ( ostrostrelecký škót, ukecaný arab a kšeftársky indián, tí ma tiež bavili ) vbehne na frontu je to občas cool efektné a inokedy zas dosť nechutný PVC digibordel kde všetko vyzerá ako gumené hračky. Dianine super skoky sú tým pádom dosť smiešne a odrážanie guľometnej palby náramkami stopercentná pičovina. No a finálový súboj s Áreom spolieha len na to že po sebe s Dianou hádžu tanky a železný šrot, čo v kombinácii s onou dvakrát spomenutou gumenosťou efektov vyzerá tak trochu ako grc v hračkárstve a určite nespôsobuje nejaké užasnuté padanie čeluste. Takže scenár a mytológia úplne na hovno ( naviac sa to dejovou osnovou strašne podobá Kapitánovi Amerika ), efekty fungujú len spolovice ( viacero pekných momentov tu je, nie že nie ), debilností celá fúra ( nemci podľa tohto prehrali vojnu lebo to boli úplný trotlovia čo si vôbec nevšimnú keď sa im na základni rubú dvaja supernadupanci a rozmlátia pri tom strážnu vežu ) a najzaujímavejšou postavou je znetvorená záporácka vedkyňa. Podľa mňa to určite ani tentoraz nevyšlo, nech si svet drísta čo chce a Marvel proste vládne. Tak schválne, aká veľká sračka bude Liga Spravodlivosti, taká a či táááákáááá...

• 17.9.2017  21:21

Toto som kedysi videl x-krát na videu a dnes môžem povedať že je to jedna z úplne najlepších Vilaggiových komédií, presne taká akú by jeho fanúšik čakal a chcel... a prečo by niekto iný skonštatoval že je to absolútne dementná zhovädilosť kde ide len o to schytávať slepeckou palicou do rozkroku či písacím strojom do ksichtu. Ale fakt je že to divoko fičí od začiatku až do konca bez hluchých miest a Vilaggio v plnom nasadení a s obrovskou chuťou všetko demoluje a vyhadzuje do vzduchu. Bavilo ma to v každej scéne, na začiatku sa typicky Vilaggiovsky smoliarsky hrdina, neúspešný novinár Ciotolli všemožne snaží spáchať samovraždu, potom zistí že vyhral v lotérii 5 miliárd ( scéna kde začne vo víťaznom amoku demolovať zasadačku ) a všetci sa mu začnú klaňať, lenže písací stroj do ktorého ukryl tiket sa medzitým ocitol na dražbe kvôli dlhom. A rovnakých strojov tam bolo ešte 5, takže začne naháňačka za tým pravým počas ktorej Ciotolli uplatňuje taktiku spálenej zeme a každé miesto kde sa objaví ľahne popolom. A aj po rokoch som sa v niektorých momentoch naozaj rehotal, hlavne v scéne kde efektom domina zničí vzácnu historickú zbierku a potom pri megagrganci spôsobujúcom víchor na ulici ( ja viem že ten fór už bol aj vo Fantozzim, ale tu to bolo dotiahnuté na ďalší level ) Taktiež scéna v rozpadajúcom sa ústave pre nevidomých ( "chytte ho! koho máme chytiť?" ) s polievkou v cylindri a pľutím do ksichtu v rámci umývania okien bola kompletne vymakaná a keď dôjde na záchranu písacieho stroja z horiaceho bytu je to ako tretia svetová s ľudmi skáčucimi hasičom rovno na hlavy miesto do plachty. Takže je jasné že sa mi to páčilo, proste brutálna Vilaggiovská groteska dotiahnutá na maximum.

• 14.9.2017  17:57

"Pán mŕtvola, potvrďte komisárovi že ste v skutočnosti mršina". Nie som si úplne istý či za dve alebo tri, ale každopádne je to taká úplne typická talianska Vilaggiovina o ktorej som nikdy predtým nepočul. Paolo tu hrá zmäteného kresliča komixov ktorému čoraz viac uniká realita a k tomu sa zapletie do prípadu s mikrofilmom. Už od začiatku ide Vilaggio to svoje, všelikde padá, trhá ľudom oblečenie a vôbec škodí okoliu svojou nešikovnosťou. Niečo z toho je zábavné viac a niečo menej, trebárs niekoľkonásobné prevádzanie slepca cez cestu, pričom ho stále zrazilo auto bolo zábavné a aj vyrážanie bonbónov z úst. Fantaskné predstavy Supermanovi či Tarzanovi boli naopak dosť slabé, najlepšia z nich bola scéna s tenistom čo prebehol polovicu mesta aby odpálil loptičku. Celkovo ma bavili aj Paolove neustále nesúvislé bľabotavé komentáre a pokusy vysvetliť situáciu, privádzajúce spomínaného komisára do šialenstva. Niekto by povedal že to bola trapárina, mne to solídne utieklo a nenudilo, dokonca aj rozosmialo.

• 3.9.2017  20:10
    Killjoy 3 (2010)

Trojka sa predsa len pohla k lepšiemu, aj keď to stále nie je taká pokleslá zábava ako by mohla byť. Klaun Killjoy tu má viac satanský look a vyrobil si aj troch zaujímavých parťáckych šašozmrdov, ktorí to zahusťujú. Hlavne srandovne bláboliaci tučiklaun Poochy si strihne boxerský zápas s taktiež tučným černochom ( černosi sú ale v trojke po prvý krát v menšine ) a ten ho potom politicky zemancipuje. Škoda že väčší priestor nedostala sexi klaunica Batty Boop odená len body paintom a jej prínos nakoniec vyšumí vcelku do prázdna. A najhoršie dopadol ten blbý mím s bábkou prirastenou k telu, ktorý len chodí okolo a vo finále ho stačilo akurát posoliť. Samotný Killjoy predvedie pár kúskov ako dymový prd alebo rozpučenie obete veľkým kladivom, ale celé by to strašne chcelo pridať na bizarnosti, gore a úchylných vtipoch. Takže je to stále strašne lacné, nedotiahnuté a odohrávajúce sa celé v asi dvoch-troch miestnostiach ale predsa len vykazuje progres. Len dúfam že ďalšiemu dielu to bude niečo platné.

• 2.9.2017  23:08

Ale prd, ono avízované zlepšenie sa v prípade dvojky určite nedostavilo, film bol o minútu dlhší a o polovicu nudnejší než prvý diel a keďže tomu som dal jednu tak dvojke logicky ostáva len ten odpad. Herecky je to opäť samý černoch až na Tromácku dvojicu Debbie Rochon a Trent Haaga ktorý prevzal rolu démonického klauna. Než na neho ale dôjde tak sa černosi drbú niekam v dodávke ktorá im zdochne a oni tak musia pešo lesom, kde natrafia na jednu agresívnu buranku ( taktiež bielu, aby som filmu nekrivdil ) a ešte na čarodejnicu woodoo. Veľa sa tu tlachá a chodí okolo stromov, takže som čakal že až zubatý šašo konečne odniekiaľ vyskočí tak na to dupne, ale žiadne zázraky sa nekonali. K jeho vyvolaniu stačí opäť len zakričať "héééj, oži Killjoy" a on stopro príde. Vyvolávať ho samozrejme nemá zmysel, lebo akurát všetkých zabije, ale o čom by to inak bolo, že? Vraždy sklamaly, nejaké nápady síce boli, ale spracovanie stálo za veľký smradľavý prd chlpatého kamionistu. Trebárs scéna kde Killjoy hodí svoju zubnú protézu do kadibúdky kde zožerie svoju obeť a my z toho nič neuvidíme, len to ako potom klaun tie zuby zamilovane bozkáva. Jedine napichnutie na trúbku a následné pumpovanie krvi za niečo stálo. Taktiež ma sralo že Klaun mal veľmi nenápadito využívané telekinetické schopnosti, takže mu stačilo len mávnuť rukou a drsný černoch sa sám zabil nožom. Jediné čo mi prišlo nejak vtipné bolo keď hrdinka začala predčítať z magickej knihy a Killjoy dával vehementne najavo ako ho to nudí. Záverečný súboj o ničom a nakoniec stačí klaunovi len vychrstnúť do tváre woodoo svätenú vodu či-čo a hotovo. Ak sa trojka nepreukáže niečím bizarne vtipným tak bude zle.

• 2.9.2017  20:07
    Killjoy (2000)

"A motherfucking clown"? Otázka je že prečo som sa zase uvŕtal do takejto blbej céčkovej série. Odpoveď je že asi kvôli tomu nepravdepodobne znejúcemu prísľubu postupného nárastu zábavy počas ďalších dielov. Jednotka už od prvého záberu vyzerá tak lacno až sa chce divákovi inštinktívne zvracať, čo ešte umocňuje obsadenie samých príšerne (ne)hrajúcich černochov do všetkých rolí. Ide o to že jeden černoch je zamilovaný do istej dievčiny, čo sa nepáči ďalším gangsta černochom. Ten "dobrý" černoch sa potom pokúsi pomocou čiernej (he) mágie oživiť bábku klauna a to tak že si sadne do kruhu zo sviečok a vykrikuje - "oži Killjoy oži"! Satanské mlyny však melú tiež dosť pomaly a tak nakoniec klaun ožije až rok po černochovom zavraždení a láka madafakerov na drogy do svojej dodávky slúžiacej ako teleport do nejakého pekelného skladiska. Aj keď je film taký lacný, blbý ( jeden genxta tu vystrelí 21 krát za sebou zo šesťranového revolveru ) a digitálne efekty sú tak zlé že by si aj Méliésova kostra v rakve odpľula, zaslúži si aspoň jednu hviezdičku lebo ide na vec nestrácajúc čas obkecávaním hovna a svojou extrémnou stupiditou dokonca jemne baví. A samozrejme je tu ten klaun ktorý svojím výzorom, trapáckymi vtipmi ( "biiiiiiiiiiiiitch"! ) a šialeným smiechom preukazuje potenciál že keby sa do toho poriadne oprel a pridal nejaké gore mohlo by z neho niečo byť. Tak schválne, čo predvedie nabudúce.

• 22.8.2017  22:17
    Metropolis (1927)

Dal som si Metropolis po druhý raz ani teraz nesklamal, nechávam však bez hodnotenia, lebo som si nie úplne istý či sa to ešte vôbec dá. Treba hneď povedať že je to teda dóóósť dlhé a zvlášť niektoré "konverzačné" scény sú paradoxne rozťahanejšie než je pre nemý film doporučené. Iné ( a dôležité ) scény boli naopak skratkovité či celkom ufiknuté, lebo sa proste stratili v histórii a tak tam prdli len titulok s vysvetlivkami že čo sa malo stať. A tá nová industriálne ladená hudba má síce zaujímavé okamžiky, ale je to len pár neustále sa opakujúcich motívov ktoré začali byť dosť skoro otravné. Ale ako celok to vôbec nenudilo, naopak ponúklo rad vizuálne superštýlových scén ako úvodný pochod robotníkov, transformácia roboženy do ľudskej podoby, alebo halucinácia o pekelnom stroji požierajúcom muklov. Dokonca aj tá pasáž o Babylonskej veži bola pôsobivá, ale najviac ma dostal tanec šialenej polonahej roboMárie v klube pred zástupom slintajúcich čumilov a hrdinove apokalyptické vidiny so smrtkou. Brigitte Helm po transformácii na kybernetickú provokatérku dáva najlepší výkon z filmu, ako sa psychopaticky vyciera, púli oči a kŕčovito vykrúca telo do neprirodzených polôh. Naopak hlavný hrdina je proste len teatrálne prehrávajúci šašo v pančuchách. Ako ďalší sa mi páčil ten slizký uhladený hromotĺk exekútor či-čo to bolo a samozrejme strapatý židovský vedátor Rottwang túžiaci po pomste vládcovi mesta. Inak, je zaujímavé že napriek motívu zdierania robošov odpadávajúcich od únavy pri práci na nezmyselných strojoch ( ten veľký ciferník kde trebalo neustále posúvať ručičky na svietiace body ) tu nie sú zobrazené akékoľvek represívne zložky, žiadny bachari, policajti či iný buzeróni. Ani pri záverečno povstaní keď zničia celú tú megatováreň a všetko zaplaví voda nie je tam nikto kto by sa ich jal spacifikovať a oni tak môžu tancovať v troskách nenávidených mašín. Kulisy mesta budúcnosti roku 2027 z predstáv ľudí z roku 1927 vyzerajú pôsobivo aj dnes, takže ak dokážete prekúsnuť 153 nemých minút tak smelo do toho, ako kinematografický výlet to určite stojí za to.

• 20.8.2017  18:08

Macumura nakoniec doviedol svoju neustále upadajúcu sériu k dokonalosti a posledný (snáď) diel tak môžem ohodnotiť symbolickým odpadom. Ďalší z radu úchylov používa oproti svojim predchodcom revolučnú taktiku, lebo ženy neunáša, radšej sa nasáčkuje rovno k nim domov a za neustáleho šibrinkovania nožom pred očami ich buzeruje a núti uvariť mu obed. Ubíjajúcu poloamatérsku nudu nenaruší ani nejaké to nútené lesbenie a už vôbec nie mydlenie cez plavky. Nakoniec sa obete vzbúria a zdalo sa že ho predčasne zapichnú tým jeho posratým žabikláčom, ale on sa srdcervúco rozplakal a týmto trikom ženštiny ojebal. Takže to končí tým že obe rozpára a odíde zasa niekam inam. A ja dúfam že ho zrazí električka spolu s režisérom, lebo ja sám som pri tomto ultranudnom shite vypustil dušu. Ale je to za mnou a všetky diely All Night Long sú konečne po rokoch z disku preč, to by som mal osláviť otvorením fľaše sódy.

• 15.8.2017  19:50

Táto séria ide každým dielom len nižšie, takže tá nula v názve by sa dala brať ako taký sebareflexný prvok naznačujúci že režisér vie o svojej rastúcej nemohúcnosti... ale nemôže si skrátka pomôct. Inak povedané, ďalší diel a v ňom ďalší úchyl čo unesie ženskú. "Šokujúcim" zvratom má byť to že tentoraz chce úchyl aby žena mučila jeho, takže môžeme si trebárs "užiť" scénku kde mu drví prst v maličkom zveráku. Lenže film už úplne stratil dych a len sa dusí v malátnom tempe plnom uspávacích dialógov podporených clivou klavírnou hudbou. Sranda príde až v scéne ktorá je niečo ako paródia na výrok že ženu ani kvetinou neudrieš. Vtedy totiž na scénu pricupitká ďalšia žena domina a tá úbohú väzenkyňu zmláti kyticou. Potom sa napije úchylovej krvi a trochu mu podrví gule... samozrejme cez trenky, treba predsa zachovať dekórum. Ale o kozy neprídeme, aleluja! No a končí to ako vždy, Nešťastnica svojho únoscu zabije, odreže mu pinďúra čo nestojí ani za reč a odíde do vychádzajúceho slnka. Nejaké pozitívu ale film predsa len má, ešte jeden diel a mám to celé z krku.

• 13.8.2017  21:17
    Zhan lang (2015)

Videl som sľubne rozšupnutý trailer na dvojku a keďže tá ešte nie je k dispozícií, kukol som logicky na jednotku. No a bolo to asi také aké som aj vzhľadom na reakcie ostaných čakal. Hneď na žačiatku dve parádne akčné scény so skvelou kamerou, plné efektne štylizovaného násilia, výbuchov ( cool záber na cigaru bafkajúceho zloducha ), krvi a s brutálnym sólom pre rotačák. Na prd je akurát to, že tieto scény boli z celého filmu tie najepickejšie a najnápaditejšie a nič ďalšie ich už potom neprekoná, lebo ten zbytok je viac-menej "len" behanie lesom. Je tu síce pomerne veľká prezentácia čínskej bojovej techniky, ale všetky tie tanky a vrtuľníky sú iba čisto propagačné materiály, ktoré proste v pár scénach jazdia sem a tam. A tým sa zároveň dostávam k tomu čo je na tomto filme pre našinca najhoršie stráviteľné a síce nabubrelému čínskemu patriotizmu za hranicou trápnosti. Bežný Číňan možno pri plamennom prejave o tom že každý kto ohrozí Čínu dostane na piču automaticky so slzou v oku salutuje, ale my sa tak maximálne zasmejeme, rovnako ako pri pohľade na hysterické emocionálne záchvaty členov najsamultramega špeciálnej jednotky, ktorá je špeciálna zjavne len tým že ich je tak 20 na každého nepriateľa a aj tak im je to hovno platné. Tým nepriateľom je západniarsky škodca Scott Adkins s jeho žoldniermi, ktorý by zas očividne vyvraždili polovicu Číny nebyť hlavného hrdinu. To je taký vysmiaty maník čo sa vie tiež dobre biť a strašne sa celý čas potí až vyzerá ako obrovskými kvapkami orosená fľaša piva v reklame. Záverečný súboj na nože bol fajn, ale opäť raz treba konštatovať že by to obaja protagonisti dokázali osoliť aj kurevsky viac. Groteskne vyhrotené vlastenectvo ( keby sme taký film natočili my, tak miesto bajonetov by borci používali diabolsky zastrúhané fujary ) bez niečoho extra bum-prásk zapamätateľného v druhej polovici tlačí film dole, ale to najhoršie je ( ak pominieme dementnú zápletku s genetickou zbraňou ktorá vraj zabíja iba Číňanov ) absolútne wtf zbytočná nezmyselná, hnusná a trapácka scéna s útokom digitálnych vlkov čo zrejme utiekli z nejakého Asylumáckeho monster céčka typu Vlkosaurus versus Trojnohý Žralok. Ale dvojku chcem každopádne vidieť.

• 11.8.2017  23:20

Predchádzajúcim dielom sa dalo všeličo uznať, ale Erko je definitívne vyčuchnutá poloamatérska rádoby zvrhlosť, ktorá začína byť skôr na smiech. Ústredný zvrhlík je proste len zvrhlík, tentoraz so sklonmi k Mengeleovským experimentom. Tento zvrhlík počas filmu zamorduje pár ženských čo poznal na čete, jednu rozreže vo vani ( vidno tam črevá, ale inak nič moc a pôsobilo to na mňa skôr ako otravná rutina týchto filmov ) a druhej prišije extra prso a uši na hruď. Ďalej si predstavuje ako sa do seba zamilujú, aj keď ona už medzitým v reále zamávala vložkami a ďalej iba zľahka černie. No tak ešte zvrhloš aspoň vykastruje ( ale až na krv čo mu z jeho rozkroku strieka do papule mimo záber ) jedného pankáča a jeho zošúverené prirodzenie dá k ostaným obdobne štýlovým položkám do chladničky. Čo sa mňa týka, nie je tu nič čo by zaujalo, tobôž šokovalo. Ďalší magor, ďalšie vraždy, svetelné halušky o sexe, nejaké kozy a... transplantované uši...!

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43