TERRORDROME

okres Levice
NO FUTURE!!!

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 9.12.2018  20:28

Prvý diel bol fajn nadšenecký brak o zombíkovi s obrím penisom. Dvojka je čosi ako remake, to znamená ten istý dej, len spracovanie je podstatne nudnejšie, hnusnejšie a bez nápadov, čo celý film činí statočne zbytočným. Oproti jednotke tu vlastne všetkého okrem nahoty iba ubudlo. Zombíkov brat je strihač pornofilmov a taktiež úchylný vrah kanibal. Keď sa potom ožerie tak oští bráchov hrob a ten zasa ožije aby behal hore dole s tou svojou cicinou na špagátiku a znásilňoval. Herecké výkony dávajú pojmu tragédia úplne nové grády a každý jeden/jedna čo sa mihne obrazom vyzerá ako by zobral rolu za drogy ktoré hneď aj užil(a). Vracajú sa aj dvaja špinavý poliši z jednotky, hoci tam myslím zomreli, ale oni jediný sú napriek svojim nehereckým výkonom predsa len zaujímavý. Zvýšilo sa tiež množstvo obsadených pornoherečiek, ale ani plná riť frontálne odhalených pipín film z biedy nevytrhne. Oproti naozajstným vagínam sú naopak všetky penisy ( ten zombíkov do toho nerátam ) umelé a sex ( okrem scén so zombíkom ) zásadne len cez nohavice. No a čo sa týka nejakého toho gore, tak to je tiež akurát nechutne odfláknuté, trebárs scéna kde zombík urve ženskej kundu aj prsia a v ďalšom zábere má všetko na zasa mieste. Ani čiara od kečupu predstavujúca podrezané hrdlo nevytvára dojem sebemenšej námahy tvorcov. Ale zo tri krát som sa pri sledovaní aj zasmial, prvý krát keď jeden z policajtov prdel v aute, druhý krát keď striekajúca zombícka mrdka zničila televízor a napokon onen vrcholný moment keď zombík sral na hajzli a hovná čľupkali do vody. Čo dodať...

• 18.11.2018  21:53

Upútavka ma zaujala solídnymi efektami a obsadením s Bingbing Li a Kelsey Grammerom. Škoda že samotný film bol tak strašne bryndzovo debilný, že sa to nedalo brať ani ako paródia. Hrobka čínskeho cisára strážená inteligentnými komunistickými pavúkmi čo v dobe párenia vylučujú elixír nesmrteľnosti a parta čuramedánov čo chodia z miestnosti do miestnosti a riešia hádanky typu aké bolo cisárove šťastné číslo. Dokonca aj tie flashbackové traumy hrdinov boli odfláknuté až to bolí, ona stále halucinuje o bludisku z kríkov a otvárajúcich sa sa hodinkách a on len sucho konštatuje že voľakto zomrel počas jeho akcie. Velká škoda že Grammer musí hrať takého prvoplánovo imbecilného sráča, zato Lutz ako drsoň celkom v pohode, ale jediný kto nejakým spôsobom zaujal bol ten tlsťoch čo hádzal hlášky. Na záver nájdu hrdinkinho brata zdravého v pavučinách, stlačia gombík a hrobka zhorí, scenáristi filmu boli nabetón mentálne obludy s mozgovou obrnou a to som ešte nespomenul vedúcich kung-fu pavúkov čo po vás fľusnú pavučinu ako lano a potom s vami mrsknú o zem. Až na pár blízkych záberov na vycucané múmie to bola strašne hlúpa a nudná chobotina.

• 11.11.2018  22:56

Timovi sa zdal Headshot príliš mládeži prístupný a tak natočil ultimátne akčné porno kde sa všetci snažia vzájomne opichať a prefiknúť. Hnacia story je tradične jednoduchá, zabijácky maník sa v jednej chvíli rozhodne spasiť svoju dušu a zbytok filmu po ňom skáču hromady šialených samovražedných nímandov s nožmi a mačetami... plus dve sadistické lesby! Nanešťastie sa režisér snaží k tomuto núdznemu základu ešte čosi pridať a v tom ohľade zlyháva na 102 percent lebo jeho pojatie osudom rozdeleného priateľstva sa zmestí do vety "odišli tými dverami a potom bol každý inde", vedľajšia postava dobrej vražednice je iba čosi vytiahnuté z riti, veľký zlý šéf náhodne čosi blábolí o veľkom pláne a chaose a záverečné zúčtovanie je o tom ako "hrdina" nabehne do nejakého skladu a vymláti to tam. Na to ale v podstate môže srať vráskavec, lebo film je hlavne strašný masaker kde sa hromady postavičiek strašne rubú, sekajú a zaserú všetko striekajúcou krvou. Timo ide s brutalitou až za hranu únosnosti, z hláv vyletujú mozgy, z útrob črevá, úsmevy sú rozseknuté od ucha k uchu a granáty premieňajú špatošov na pomiešané hromady údov. Finálny súboj je ešte viac prehnaný než ten z druhého Raidu a dvaja bývalí kamoši si pri ňom dávajú tak strašne do tela všetkým čo nájdu, že je to rovnako fascinujúce ako smiešne. Intenzívna šleha plná prehnaného ultranásilia. P.S. Julie Estelle by vážne mala dostať vlastný akčák!

• 30.10.2018  13:57
    Top line (1988)

Typický taliansky brak z osemdesiatok, kde prifetovaný Francek nero nájde v jaskyni vesmírnu loď a potom ho všetci prenasledujú. Trochu prekvapivo tu Franco nie je za žiadneho borca a iba uteká a uteká, ako v scéne kde beží bosý po kaktusovej pláni a autom ho prenasleduje diabolsky sa ujebávajúci George Kennedy. Občas je film aj celkom vtipný, trebárs v scéne úniku nákladiakom s bujarými ožranmi a samozrejme sranda s terminátorom a jeho parádnym vyplazeným okom ( schytá doň petardou ) čo sa otáča zo strany na stranu... a rozdá si to s býkom! Nakoniec sa jedna ženština premení na extra slizkého mimozemšťana a pokúsi sa zožrať Franca. Taká celkom obstojná kravinka.

• 21.10.2018  23:58

Naivná japonská Robokopiáda ktorá zbiera robobody práve svojím detinským hrrr robonadšením. Keď Neo Tokyo ovládne akýsi kartel, jedinou robošancou je zostrojiť policajného robota, ktorý by so zločinom efektne skoncoval v manga štýle. Vyvolenou robohrdinkou sa nakoniec stane tenistka čo schytá nôž do chrbta a preto vyfasuje robooblek s hnusnou robonáušnicou a robolodičkami pripomínajúcimi tie čo nosila priateľka káčera Donalda. Príbeh je prostoducho priamočiary/priamočiaro prostoduchý, mangácky prepálený a narýchlo vysratý, takže akékoľvek pasáže čo by mali byť teoreticky dramatické sú tak maximálne smiešne, zvlášť ak do toho ešte hrá melancholický robosaxofón a gýčovitá poprocková hudba vo videoklipových sekvenciách. Ale robonuda to nie je, pretože to istí veľa solídne zvládnutej roboakcie s množstvami prskajúcich iskier a ani krv nechýba čo je vždy roboplus. No a navyše je tu svalnatý robotelekinetik ručiaci ako robotur a zdvíhajúci svojou robomysľou predmety do vzduchu, čo je dosť zábavné. Lady Battle Cop je teda odsýpajúca reliktná robochobotina baviaca svojou neskrývanou nemtavosťou a bezmyšlienkovitým vykrádaním Robocopa ( a taktiež Terminátora - "fuck you asshole" ).

• 11.10.2018  14:09
    Vetřelec ³ (1992)

Tretí Alien ma nikdy moc nebavil. Tie príbehy o pôvodnom koncepte s drevenou planétou obývanou mníchmi ktorý Votrelca považujú za Diabla ma vždy rozpaľovali, lebo smrdeli väčším potenciálom než následne dosť improvizované väzenské riešenie. Režisérska verzia vylepšuje dojem rôznymi úpravami, vložkami a alternatívami ( krava miesto psa ) a posledné zhliadnutie som si minimálne do polovice dosť užíval. Špinavá atmosféra v až surrealistických kulisách, okolo samý deviantný znásilňovači a na Ripleyovú toho už začína byť definitívne dosť. Po tej polovici ale predsa len začína vystrkovať rohlíky pocit nudy keď mukli príliš dlho utekajú chodbami, zatvárajú dvere a kamera s hnedým filtrom do toho simuluje votrelčí pohľad. Stretnutia s ním sú naviac obvykle natočené štýlom "vidím votrelca" - strih, alebo vyzerajú ako keď pes trtká pánovu nohu. Aspoň že to finále je dôstojné. Takže zostávam verný trom hviezdičkám za to že je ten film celkom fajn, ale pocit že to mohlo byť skrátka lepšie pretrváva.

• 26.9.2018  22:18

Je to ako niečo čo by chcel nakrútiť Rob Zombie, ale vždy ostane trčať na pol ceste s defektom. Skĺbenie amerického braku, európskeho artu a Nicolasa Cagea znie ako výplach žalúdka požiarnou hadicou a asi aj je, ale ja som sa len prekvapene bavil. Dej na dva riadky, prepálené farby spaľujúce sietnice a občasné, väčšinou nezmyselné dialógy. Nejaký mesiáš nechá sfetovaných cenobitov uniesť Cageovu manželku a keď mu tá vysmeje malého pinďúra, tak ju upáli. Keď sa potom Cage v slipoch rehotajúc vyslope, ukuje si kruťácku sekeru a vydá na lov. Polovicu filmu sa vlastne nič nestane ale vďaka hyperfarebnej halucinačnej elesdé atmosfére som sa asi zabudol nudiť. V druhej polovici sa už film neserie a iba hustí masakrovanie vyšňupaných sado maso motorkárov a bláznivých kultistov, vrátane súboja s motorovými pílami a návštevy kostolíka ako z planéty votrelcov. Halušky, krv a ďalšie halušky, áno bolo to moc fajn.

• 18.9.2018  20:01
    Bulletface (2010)

Spanilá jazda Pyunovým hovnoverzom pokračuje a jeden by sa mohol sám seba opýtať či to má nejaký zmysel... Nuž, nemá, ale to ani vesmír a predsa sa nezabijem. Buletfejs je niečo o pomste prepustenej basmanky a droge získavanej z miešnej tekutiny. Že je to zmätená chobotina o hovne neprekvapuje, Pyun v 21 storočí točí horšie filmy než kedykoľvek predtým a snaží sa to maskovať iba rádoby artovými čačkami ako časté a úplne bezmyšlienkovité zastavovanie obrazu. Ako by ten chudák film nevyzeral už tak dosť hnusne. Niekoľkokrát sa počas deja vracia flashback na väzenské lesbické znásilnenie dve na jednu a vidíme síce nejaké kozy a zadky, ale len toľko čo nám umelecky sa rozsvecujúce a zhasínajúce žiarovky a utekajúca kamera dovolí. Omnoho viac než objavovanie hrdinkinej bisexuality si užijeme toho ako neustále fajčí ( cigarety ), snáď nedostala po nakrúcaní rakovinu. Občasná akcia nestojí za veľa, akurát som si všimol že pri každom výstrele blikne obraz nabielo. Vo finále si zloduch šľahne toho svojho svojho zázraku a asi pol minúty sa pohybuje mutantným rýchloposuvom, než ho hrdinka tiež odfajčí ( zabije ). Je to fakt bieda.

• 10.9.2018  17:39

Začiatok celkom navnadil, bolo tam niekoľko dynamických bitiek slušnej kvality, čo je zvlášť u hovnometa Pyuna na potlesk. Lenže Pyun sa nezaprie a tak po svižnom úvode zabŕdne do bahna priblblej nudy kde na Hawaji sledujeme dve kravičky v plavkách a šviháckeho fotografa kungfistu čo sa okolo nich ochomieta. On aj divák počas filmu trpia opakovane opakovaným flashbackovým záberom, kde sa z tieňa vynára lebkovitý ksicht Davida Carradina s cigarou. Ten totiž šéfuje čínskej mafii a chce nejakú sošku draka. Keby sa tam furt len márovali, mohla to byť naozaj braková zábava, ale keď sa chce divákovi väčšinu stopáže zdochnúť nudou tak je to zas a znova na prd, drahý Albert! Finálny zápas s chlapom ktorého hlava vyzerá ako šikmooký citrón je potom opäť dosť dobrý, ale samotný záver nemtavý ako je u Pyuna zlým zvykom. Toto malo určite na viac, stačilo sa len nesrať a nechať evidentne schopných borcov proste rúbať sa celý čas.

• 5.9.2018  22:33
    Výbuch (1997)

Pyunova vízia Smrtonosnej pasce a Prepadnutia v Pacifiku, ale bez rozpočtu na čokoľvek, takže sa musí uspokojiť s krytou plavárňou ktorú prepadne banda svalnatých modrokošeláčov. Nanešťastie je to dosť nuda a hlavný hrdina je proste nejaký náhodný údržbár karaťák, faktický charakterový nímand ktorého jedinou shopnosťou je že dokáže držať dve búchačky naraz a nestratiť pritom rovnováhu. Hlavný zlomrd má naproti tomu vcelku slizkú charizmu, ale najlepší je Rutger Hauer ako vládny blázon s indiánskymi copíkmi. Jeho záverečná likvidácia záporáka pomocou svojho vybuchujúceho invalidného vozíka konečne vnesie do deja trošičku zábavnosti, aj keď ten dolepený efekt explózie vyzeral ako z kreslenej grotesky. Vo filme je ešte jeden výbuch budovy, ale neverím že nebol odniekiaľ vykradnutý, takže sa neráta. Akcia inak pozostáva z nejakého toho karatle fackovania na chodbách a každé zastrelenie či bodnutie je strihnuté tak aby nebolo vidieť, čo fanúšikov akčných filmov vždy úprimne poteší. No a z Pyunových chronicky notorických/notoricky chronických hercov ako Tim Thomerson či Thom Mathews tiež osoh nie je, bo len opatrne obkendujú. Celkovo strašná zívačka.

• 3.9.2018  21:59

Zrejme vrcholné dielo Norberta Mountiera, ktoré vo svojej všeobjímajúcej imbecilite aspoň nenudí k smrti. Ako vždy to bolo po francúzsky, takže som z hovoreného slova rozumel akurát dve a pol hovna a dej sa tradične javil byť len zhlukom náhodných scénok. Možno by pochopenie dialógov niečo vysvetlilo, ale vzhľadom k Mountierovmu naturelu tomu fakt neverím. Na začiatok naháňajú komandoši skrz ruinu chlapa so samurajskou čelenkou, potom tam doktor mučí nejakého nešťastníka a následne sa dej presunie na vesmírnu stanicu čo vyzerá ako kocka z lega a v nej písací stôl s počítačom. Nebolo mi úplne jasné či celá výprava cestuje časom, alebo len vesmírom, ale každopádne pristanú v nejakom lese kde sa to hemží extrémne smiešnymi dinosaurami ktorých stop-motion animácia pripomína smrteľný záchvat epilepsie. Našťastie sa väčšinou dajú zabiť jedným výstrelom z pištole či aspoň zahnať horiacimi novinami. Je jasné že Francúzi chodia na prehistorické túry len tak v oblečení z kancelárie, v poltopánkach a s prázdnymi rukami bez akéhokoľvek vybavenia či aspoň jedla a vody. Hlavne ma dojala tá ženská v úplne nemožných šatách ( ktoré si ale neskôr prezlečie za iné ktoré asi vytiahne z orechovej škrupinky ) ale ako jediná má aspoň kabelku a v nej šminky na prežitie. Asi vrcholným okamihom filmu bolo stretnutie s divožienkou v leopardej podprde ktorá nosí so sebou magnetofón a začne vyčerpaným cestovateľom tancovať, čo bolo erotické ako daňové priznanie. Po nejakých ďalších nezmyselných peripetiách ( maník zo samurajskou čelenkou ich hodí do žalára a nechá požierať dinosaurom ) výprava odlieta a film sa z jurskej prdy stáva rádoby Votrelcom, akurát miesto exomorfov tu máme malých zákerných maňuškosaurov žerúcich dámske topánky. Na Mountierove pomery dokáže byť Dinosaur from the Deep po väčšinu času solídne retardovaná šaškáreň, čo je oproti bezbrehej nude takého Alien Platoon predsa len nejaký pokrok aj keď neviem kam.

• 2.9.2018  17:24
    Inseminátor (1987)

Ajajáááj, toto ma ako malého tak veľmi bavilo, nejaký dedko sa pichne o tŕň divnej rastliny a v nemocnici potom vygrcia veľkú larvu, ktorú zvedavé deti polejú DNA urýchľovačom a zmutovaný obrí mravec započne svoju vládu teroru. Teraz som na Inseminátora narazil opäť, pod nič nehovoriacim názvom Blue Monkey a z voľakedajšej zábavy neostalo ani smažené hovno na cibuľke, ten film je len stupídna nuda/nudná stupídnosť. Väčšinu času sa nič moc nedeje, občas záber na smiešne prehnane vrieskajúcu sestričku po náleze zeleného slizu na stole a inak len štandardné blúdenie nekonečnými chodbami. Nemocnica má totiž mnohokilometrové opustené a podzemné priestory, do ktorých by sa vošla aj kráľovná Votrelcov a pátracie tými by ju mohli hľadať kľudne celé mesiace. Posledných asi 20 minút konečne dôjde k finálnej konfrontácií a naháňačke s mutomravcom ktorého sa tvorcovia snažia moc neukazovať, lebo z akéhokoľvek záberu je jasné že je to nepohyblivá gumená atrapa ako z nejakej vtipnej reklamy na sprej proti hmyzu. Každopádne vo výbave nemocnice majú aj nesmierne silný experimentálny lejzr, ktorým je treba zasiahnuť mravca do oka, on začne poletovať miestnosťou na šnúrke, hojdať sa na lampách a potom konečne zdochne. Asi som to radšej nemal znova pozerať, že to bude až tak nezábavná chujovina som nečakal.

• 1.9.2018  21:14

Ďalšia zo zástupu osemdesiatkových relikvií, ktorá ani po rokoch nestratila nič zo svojich pozitív i negatív. V praxi to znamená že sa jedná o až prekvapivo rožšupnutý ( produkovali to židáci z Cannonu ) béčkový guláš mixujúci všetko čo tvorcov akurát napadlo. Mňa najviac nadchol vesmírny úvod s preskúmavaním mimozemskej lode ukrytej v chvoste kométy, plnej mumifikovaných ufónskych netopierov a následne aj prehliadka vyhoreného raketoplánu s posádkou pripálených kotliet. To malo tú správnu dávku opulentnej tajomnosti. Späť na zemi, útok nahých emzáckych manekínov a vysušených zombíkov ( roztomilé bábky ) čo sa bez ďalšej dávky životnej energie obrátia na prach stále bavil, nadmerná preplácanosť ale začala vystrkovať údy v prostrednej časti kde sa rozohráva akási zmätená detektívka plná telepatie, výmeny tiel a lacnej mystifikácie. Ale tá scéna kde striekajúca krv vytvorí vo vzduchu morbídny "hologram" ma vždy fascinovala. Vo finále sa to potom definitívne prehupne v epický chaos uprostred horiaceho Londýna, kde pobehujú stovky energozombíkov, vybuchujú poschodové autobusy a logika celej historky dostáva s každou ďalšou vysvetlivkou viac a viac na riť. Všetko vo filme skrátka funguje len tak ako to režisér práve potrebuje, či proste len chce a to ho dosť zhadzuje, lebo zábavnosťou to prebiť nedokáže aj napriek zaujímavým vizuálnym efektom.

• 30.8.2018  21:52
    Skřet 2 (1990)

Notorická stálica vo všetkých rebríčkoch najhorších filmov histórie, volá sa to Troll, ale sú v ňom len samí goblini. Antivegetariánska fantasy vtákovina kde bosorka s hnusnými zubami mení ľudí na stromčeky či sliz a potom to goblini žerú. Ich masky sú príšerne detinské/detinsky príšerné ( hlavne ten škuľavý ), rovnako ako herecké výkony na čele s tou smrteľne kŕčovito pitvoriacou sa čarodejnicou a hrdinným chlapcom čo proste nedokáže normálne hovoriť bez toho aby neustále strašidelne neceril zuby ako naštvaný Votrelec. A samozrejme ona legendárna pasáž "ó maj gáááááááád"! Kde inde uvidíte scénu ako erotické zvádzanie pomocou kukurice ( použiť ju ako robertka čarodejnicu nenapadlo, bo je vymletá ) a následne súlož v hromadách prskajúcich pukancov. Bojovať s goblinskou a magickou čvargou nie je jednoduché, statočný chlapec musí zapojiť všetky fyzické aj duševné sily, našťí rodičom do limonády, duch náhodne sa zjavujúceho mŕtveho dedka mu venuje molotov a v závere zaženie vegetariánske zlo salámovou žemľou... ešteže proti nemu nestál komisár Rex! Ako učebnica zlého filmárstva je to určite neoceniteľné, takže ak má niekto chuť, chlorofylom sfetované osadenstvo mestečka Nilbog a goblini vo vreciach od zemiakov mu dajú lekciu.

• 26.8.2018  18:45
    Slender Man (2018)

Po prečítaní rôznych recenzií a komentárov som mal očakávania nízko ako hladina mŕtveho mora, ale napriek tomu som na to predsa len šiel a teraz sa musím postaviť proti väčšine. Ono to totiž vôbec nebolo také zlééé, veď kdejaká Conjuringovo-Insiduistická kravina od údajného hororového hovnoguru Jamesa Wana bola hlúpejšia a nudnejšia než toto. Pravda, nápad že si človek pozrie náhodné video na internete a pôjde po ňom Slender Man ( vychrtnutý vysoký maňas bez tváre z nejakej hnusnej dimenzie ) nie je vrcholom kreativity, takisto ako to že si zainteresované osoby musia obložiť izbu detinskými čmáranicami toho ktorého bubáka, to už sme všetko pár krát videli. Naopak musím oceniť že obete sa pod Slender manovým vplyvom majú zblázniť, čo umožňuje ukazovať rôzne náhodné halušky ( a strašidelné praskanie dreva ). Dokonca ani to neustále prebúdzanie sa zo sna ma tentoraz akosi nesralo, asi som to mal u riti. Ono to odsýpa takže som sa ani nenudil, atmosféra bola prekvapivo solídna a záverečná pointa lepšia než drôtom do oka. Za mňa fajn, nech si celý svet mrnčí a líže topánky tomu Wanovi.

• 19.8.2018  02:27

Kuriozita, natočená len kvôli právam ktoré by inak prepadli naozaj pôsobí dojmom ťažkej provizórnosti vo všetkých ohľadoch. Scenár je vágny a malátny ako somálec ktorého uštipla mucha tse-tse, herecké výkony by nestačili ani na cenu zlatý baklažán, zúfalo kŕčovity/kŕčovito zúfalý zlý smiech Victora Dooma bol sám sebe paródiou a efekty vesmírnej zrážky boli iba abstraktné animované guličky a vlnovky. Plus ostatné srandovne nedomrlé/nedomrle srandovné efekty polovičnej neviditeľnosti a naťahujúcich sa končatín, na čele s otrasným CGI Human Torchom snažiacim sa vlastným telom zatlačiť naspäť smrtiaci lúč. Väčšina rozpočtu vraj padla na kostým kamenného Thinga, čomu verím, lebo je to naozaj jediná prepracovane vyzerajúca vec vo filme. Jeho psychický šok z vlastnej mutácie znázornený tým že pobehuje po uliciach a obťažuje vrieskajúce ženy bol však smiešny ako riť s Hitlerovskými fúzami a ofinou. Akčné scény nestáli za nič, záporácky pešiaci boli štandardne len banda dementov ktorým stačí nastaviť nohu, oni sa potknú a už nevstanú. No a vôbec som nechápal na čo je v tom celom zamontovaný ten zlodejský troll z kanálu čo z nejakého dôvodu uniesol Thingovu slepú frajerku. Fakt bizarná vec, pre zaujímavosť určite doporučujem, už len kvôli tomu že vlastne určila smer všetkým ostatným pokusom o adaptáciu Fantastickej Štvorky z ktorých ani jedna nedopadla o moc slávnejšie.

• 12.8.2018  19:06

Šialene preplácaná/preplácane šialená relikvia 80-tych rokov. Ako decko som to púšťal dookola a ani dnes som nebol sklamaný, príšery, efekty, lejzre, chujoviny, proste zábava. Vesmírny svalovec He-man a jeho parta versus tyranský lebkáč Skeletor. Dej sa v rámci obmedzení rozpočtu presúva pomocou vesmírneho kľúča na našu Zem, kde návštevníci z Eternie stretávajú Moniku z priateľov a pilota zo Star Treku: Voyager. Po krkoch im ide komando mongoloidných mutantov a neskôr si to priserie aj samotný Skeletor na svojom tróne. Zaujímavé je že si ho ani s celou bakelitovou armádou, prestrelkami na ulici, výbuchmi a maníkmi lietajúcimi na kanálových poklopoch vôbec nikto nevšimne, okrem toho jediného policajta ( Najzábavnejšia a najsympatickejšia postava vo filme ) ktorý celú udalosť vyšetruje. Akcie je dosť a je dobre zvládnutá, prevládajú samozrejme lejzrometné prestrelky s množstvom ohňostrojov, iskier a rozprskávajúcich sa vecí. Vo finále ožiari Skeletora vesmírne oko a zmení na zlatého superskeletora, ktorého ale He-man, s výkrikom "ja máááám moc" tak či tak spacifikuje. Vizuálne je film vykrádačka všetkého možného vrátane hudby ktorá znie ako mix motívov zo Star Wars a Supermana, ale v podstate jediná vážna námietka ktorú vlastne mám je samotná hlavná postava, čo je proste debilný blondatý kolohnát v kožených slipoch, nezmyselne a neobratne sa oháňajúci obrovským mečom. Ostatne Dolph Lundgren sa vraj vyjadril že natáčanie bola pre neho nočná mora. Celkovo úprimne stupídna zábava.

• 10.8.2018  02:15
    Alien Platoon (1992)

Žabožrútsky zázrak N.G. Mount taktiež patrí medzi filmárov nad tvorbou ktorých si človek odkrúti hlavu od krútenia hlavou. Alien Platoon je dokonca ešte horší než jeho predchádzajúce kúsky, takže v istom zmysle prekonáva sám seba. dejovo je to hlavne vykrádačka Predátora, kde je do lesa vyslané komando aby zúčtovalo s vojenským supermutantom čo sa odtrhol z reťaze ( doslova ). Nanešťastie film trvá neskutočných takmer 90 minút, vyplnených hlavne nekonečným pochodovaním medzi stromami ku ktorému dozblbnutia vyhráva ten istý hudobný motív. Predstavitelia drsniackych komanďákov sú priam fenomenálne zlý antiherci, ktorým divák neverí ani to že si sadnú na zem. Občas v rámci psychologického teroru nájdu náhodne narafičené lebky či bulvy na špajli a taktiež pohodený magnetofón čo ich pustenou nahrávkou ošáli že prilieta vrtuľník. Ďalší vývoj deja je typicky Mountovský, rozumej úplne mimoňský. Ak pominieme že jeden z hrdinov zdochne na otravu vodou z potoka, tak vojačkovia napokon narazia na nejakú pivničnú nemocnicu, v nej dve šialené sestričky a následne ich prepadnú zombíci ktorých mŕtvolné maskovanie predstavujú sieťky na hlavách. Ako to všetko súvisí neviem, ak to aj bolo nejako vysvetlené tak som tomu nerozumel, bo to bolo po francúzsky... "merde"!Tým to ale nekončí lebo posledný čo prežil následne stretne na úteku lesom heavy metalovú Xenu, princeznú bojovníčku s kušou a mocne vyfúkaným három a ona potom mutanta, ktorému neublíži ani vystrieľanie celého zásobníku zblízka do hlavy, ubije trúbkou. P.S. streľba je už tradične znázornená iba trasením zbraňami ktoré nič nerobia, zhnitá čerešnička na torte z uschnutého lajna.

• 9.8.2018  01:35
    Breeders (1986)

Od Kincaida očakáva človek len to najhoršie a ani tentoraz nesklamal, Breeders je ikonicky idiotský horor kde latexová ninja mucha z vesmíru ( náhodne zmutovaná z kohokoľvek kto je práve na scéne ) znásilňuje ženy. Jeho obete sú výhradne panny, vrátane bikinovej modelky šňupajúcej kokaín a pre istotu nezabudnú dodať že predmanželský sex ani náhodou, zatiaľ čo sa obrazom zvŕtajú nahé. Prečo teda monštrum oprcalo aj bezďácku babičku nedokáže vysvetliť ani Fox Mulder, ale na to serie Albatros kilovú bombu. Herci pôsobia že natáčali pod konskými sedatívami a scenárista ( tiež Kincaid ) musel byť chudobný duchom ešte viac než autori filmových DC komixoviek. Sledovať pátranie detektíva a doktorky po tajomnom znásilňovačovi je vskutku ukážkou mentálneho malomocenstva a pobavili aj scény kde sa holé ženy proste zobrali a zombíckym krokom odpochodovali z nemocnice kde nebolo nikoho kto by si to všimol. V epickom kanálovom finále uvidíme hromadné lesbické kúpanie v kadi naplnenej emzáckou mrdkou, trpaslíka s vagínou medzi očami a nesmierne vymakaný súboj s monštrom ktoré hrdina proste z fleku poleje benzínom a zapáli. Potom zavolá do elektrárne nech im obsluha pustí prúd, hodí kábel medzi lesby a spokojne s doktorkou odpochodujú. Tento film by nepochopil ani Kubrick.

• 4.8.2018  22:55
    Taeter City (2012)

Je to ako vykrádačka Tokyo Gore Police, len v talianskom podaní s maximálnym minimom deja i dialógov a ani tie reklamné a spravodajské vsuvky nie sú nijako nápadité či vtipné. Hon na psychopatického mutanta s divným ksichtom v nejakom magorskom cyberpunkovom divnosvete je proste iba 70 minút náhodných gore scén v krásne papundeklovom prevedení ako to mám rád. Projektily trhajú telá na kusy, hlavy sa rozprskávajú či sú drvené pod kolesami kamiónu a z útrob striekajú rôzne gebuziny. Necrostormáci sú v prevedení týchto efektov majstri, teda ak dokážete oceniť tú comicsovú manga absurdnosť s bakelitovým nádychom. Asi najviac ma rozosmiala scéna s jazdou na maličkých modelčekoch Akirovských motoriek, to bolo rozkošné. Takže to baví a neprestáva hustiť farebnú brutalitu, ale takmer bez deja i slov je to len akási splatterová kompilácia ktorá sa rýchlo vyparí z hlavy tak ako všetka matematika čo učia v škole.

• 23.7.2018  14:07

Profi killer Frank "fuckfuckfuckfuckfuck" Zimosa minulé stretnutie so satanistami v hotely nerozchodil a teraz je v pekle... fuck! Aby sa odtiaľ odfuckoval späť na zem je treba plniť idiotské úlohy plesnivej bosorky z krypty. Maníci z Necrostormu neboli nikdy ani priemerný scenáristi, zato na gore efekty sú machri a majú charakreristický vizuálny štýl. Vzhľadom na mizerný rozpočet je stvárnenie pekelných kobiek plných sajrajtu priam pozoruhodné. Komixovo nadsadená megabrutalita baví, rozsekávanie hláv, trhanie duší na škripci či ubitie démonky jej vlastným potratom. Nanešťastie akcie v tomto štýle vo filme zas toľko nie je a veľa času hrdina iba fuckuje a na povel pára už tak dosť rozmrdané mŕtvoly čo sa kade-tade povaľujú. Nakoniec sa to ale vzchopí a tvorcovia predvedú veľmi kreatívne využitie rotačného guľometu ako strúhadla na kultistov. Samostatnou kategóriou sú potom maňuškový cacodemoni na ktorých by sa jeden smial, ale mňa teda vystreľovanie ich očí fakt bavilo. Celé to má len 70 minút a už to sa zdá pri dejovej bezradnosti moc, každopádne pokračovanie nabudúce.

• 15.7.2018  23:04
    Winterbeast (1991)

Mne toto pripomenulo hlavne žabožrútsku hovnoklasiku Ogroffa, ktorá bola tiež taký nezmyselný amatérsky blábol kde tvorcovia našľahali čo ich práve napadlo a vôbec to nedávalo zmysel. Tu sa jedná o nejaké prekliate indiánske totemy, ale čo sa deje nikto nevie, lebo dej filmu sa dá označiť sa značne surrealistický, čím myslím že akýkoľvek scenár bol pre tvorcov zjavne pridrahým luxusom a tak sa postavy iba námesačne klátia skrz jednotlivé scény, drístajú strašné sračky a jediné na čo sa čaká sú výstupy rozkošne animovaných plastelínových monštier a lebky s chrbticou čo vylieza z brucha ako Votrelec. Celé je to natočené príšerne fušersky a bezmyšlienkovite, herci sú ako roboti, väčšina filmu sa dosť nudne vlečie a vrcholí neuveriteľnou scénou kde nejaký vyschnutý a vyškerený prďola pár dlhých minút tancuje na akúsi upištanú prehistorickú pesničku. Záver potom konečne naberie nejaké obrátky, aj keď stále v opare bojového surrealizmu, ale predsa len tam behá obrovská jašterica, strašidelné monster kura a chlpatý čert na chodúľoch po ktorom hrdinovia strieľajú svetlice. Po zničení démonickej masky zlo vyšumí a hrdinovia opúšťajú scénu s hláškou že nabudúce pôjdu radšej na medvede či-čo. Klasika na zabudnutie.

• 15.7.2018  22:29

Masaker v klaunskom kempe ponúka presne to čo čo by človek od Tromy čakal a chcel, koňaciu porciu megadementného humoru, kreténov v každej roli, zábavne papundeklové gore efekty, srandovné píp-píp zvukové efekty, úchyla čo si honí klobásu a nejaké kozy navrch. Dejovo je to paródia na klasický Piatok 13-ho, akurát že všetci vystupujúci sú klauni, vrátane vojenského inštruktora vyučujúceho hádzanie tortami. Film je našťastie tak silno debilne makový že som sa celý čas slušne bavil, najlepšie scény boli samozrejme kyselina do ksichtu ( a chudák to prežil s polovicou hlavy ) a "nenápadný" dynamit v koláči... a kus hovna na rektálnom teplomere. Osobne ma bavil aj ten ajsípí džagalou psycho rapper. Finálna pointa trocha moc nedávala zmysel, ale čo by človek chcel od filmu s inteligenciou permafrostu, aspoň že si tam svoj part zatrapošil sám guru Lloyd Kaufman. Trashová srágora ako cep a myslím to ako kompliment.

• 1.7.2018  00:12

Úprimne idiotská Tromáčina kde resurektovaný Džízes bojuje kung-fu štýlom proti upírom a militantným ateistom ( scéna kde ich vyskočí 20 z jedného auta silno pripomínala druhého Toxic Avengera )... a občas si strihne muzikálové číslo. Vizuálne film vyzerá ako dve hovná, herecké výkony pripomínajú bábkové divadlo a občasné gore efekty sú najrýdzejšia, v špajzi nájdená amatérčina. Je to celé taká trapošina, že som sa celý čas dobre bavil a miestami až veľmi dobre. Nemtavé akčné scény plné dreveného kung-fu, zabíjanie upírov záchodovým zvonom, špáradlom či cesnakovým dychom udržovali permanentný úsmev na mojom ksichte a keď sa Ježiš bavil s hovoriacou zmrzlinou alias svojim otcom a svietiacou soškou panny Márie tak som sa smial nahlas. Ako parťák sa Krajstovi bude hodiť pupkatý Mexický wrestler a neprehliadnuteľný je aj ten kňaz s čírom ako si to serie na mopede. Kvalitná filmová kopa trusu pre vybrané publikum.

• 23.6.2018  23:22
    Ravenhawk (TV film) (1996)

Zabili indošov, bastardi! Pomsta kulturistickej indiánskej buchty je ale neodvratná a len čo sa väzenský transport vytrtká pri uhýbaní krave na ceste, špatoši to majú spočítané. Oni totiž nielen vraždia ale znečisťujú aj prostredie, čo je demonštrované tak že v jednom zábere je z diaľky vidieť nejaká továreň. Hrdinka šlohne koňa, jazdí prériou, zamorduje pár mamľasov, zbije policajné komando a v jaskyni nájde hrniec s mystickými handrami, heyááá-heyááá. Film je natočený typicky Pyunovsky nemohúco a jediné čo sa dá reálne pochváliť sú nejaké tie solídne kaskadérske kúsky, aj keď to ako sa hrdinka ťahaná na lane za koňom zrazu vymrští jazdcovi na chrbát vyzeralo trošičku brutálne kokotsky. Ale scéna adrenalínového lezenia po skalách bola pekná. Rachel McLish ako fitness Manitú pomstiteľka toho moc neuhrá, akurát efektne zatína vypracované svaly a v jednej scéne ukáže aj nahý chrbát a kus prsa! Škodoradostne ma pobavil aj taktiež tradične Pyunovsky odfláknutý a divný záver. A čo tam vlastne v tých dvoch scénach robil Q zo Star Treku?

• 18.6.2018  21:18
    Spit Fire (1995)

Pri tomto som hlavne nevedel či to má byť komédia alebo nie, nikde sa to v popise žánru nevyskytuje, ale inak ako paródiu sa to brať nedá. Už hneď ten dementný úvod s rádoby superagentom Lance Henriksenom najskôr osahávajúcim veľké kozy a potom unikajúcom na sračkoidnom jetpacku ( kaskadér mu nebol moc podobný ) ma dosť rozosmial. Po Bondovských titulkoch nastupuje na scénu agentova dcéra, drsná gymnastka, ktorá sa dokáže vymrštiť šmykom na bradlách 10 metrov do výšky a ešte päsťou skoliť ruského trénera chrapúňa. Nasleduje zamotanie do špiónskych motaníc o nejaké rakety a útek cez pol sveta až do Hongkongu ( to preto že tam Pyun zároveň točil aj film Hongkong 97 ). Takmer všetko tu pôsobí smiešne, ale obvykle takým tým náhodným spôsobom. Toporné bitky kde útle žieňa každou fackou neomylne knokautuje desiatky ultradementných gangsterov čo sa nezmôžu na nič iné než poslušne vystavovať svoje telá jej kopancom, srandovne prehnané zvuky úderov a jódlujúci Henriksen! Jedine staroch Tim Thomerson s účesom Andy Warhola je vtipný čisto zámerne a v komediálnej polohe mu to sedí. Vo finále hrdinovia tak nejak mimochodom porazia zloduchov, vyhrajú gymnastický šampionát a natrhnú zadky aj nečestným súperom. Je to nezmyselná a slaboduchá vtákovina, ale na Pyuna celkom zábavná ( zámerne či omylom ), takže minimálne nenudila.

• 14.6.2018  00:20
    Dracula (1931)

S týmito prastarými klasikami je to ťažké, mňa osobne najviac prekvapilo aký je ten film imbecilne zostrihaný a plný až nepochopiteľných medzier a vyprávačského fušerstva. Najhoršie na to doplatila Lucy ktorej upírsky posmrtný život je len okrajovo zmienený a nič sa s tým nerobí, tu som mal naozaj pocit že niečo zúfalo chýba. Najviac sa mi páčil úvod filmu odohrávajúci sa v Transylvánii plnej maďarov a pekných gotických kulís. Pískajúce hračkárske netopiere neboli až tak zlé, ale Dracula za celý film vôbec neukázal upírske zuby, do psej matere! Inak aj Bela Lugosi má ako Dracula hlavne tú výhodu že je maďar s exotickým prízvukom, ale tie jeho ospevované uhrančivé pohľady mi dnes pripomínajú maximálne ksichty Dereka Zoolandera a prišli mi teda dosť smiešne, spolu s jeho úsmevmi slniečka na hnoji ktorými častoval Renfielda na svojom zámku. Osobne ma asi viac zaujal ten drsný vyčúraný dedo Van helsing, ktorý do dvoch minút odhalí s kým má do činenia. No a potom je tu ešte to tragicky odfláknuté finále kde je ten strašný splodenec temnoty zapichnutý akoby mimochodom a mimo záber, čo podčiarkuje panický strach tvorcov ukázať v hororovom filme čokoľvek strašidelné. Oproti staršiemu nemému a nemčúrskemu Upírovi Nosferatu je na tomto Hollywoodskom Draculovi vlastne väčšina vecí zle a to čo ostalo sú mýty o tom či bol Lugosi skutočný upír, v čom sú s Maxom Schreckom alias Orlokom zajedno.

• 7.6.2018  00:05
    C.H.U.D. (1984)

No jasné, pamätám sa na tú masáž trailermi na kazetách od intersonicu voľakedy začiatkom 90-tych. Vyzeralo a znelo to tak brutálne, zmutovaný bezdomovci kanibali vyliezajúci z kanálov, dokonalý námet na hororové béčko. Nakoniec to bola hlavne nuda kde sa skoro nič nedialo a len v závere bol ten trailerový záber na mutanta s predlžujúcim sa krkom. Dnes ma pomalý dej riešiaci záhadne miznúcich somrákov bavil viac vďaka solídne fungujúcej kanálovej atmosfére a potešil aj Daniel Stern ako hipisácky šéfkuchár zo santusáckej vývarovne. Prekvapivo ma menej bavili akčné scény pretože boli proste zle a nudne natočené a "somrotanti" príliš dementný, stupídne bublajúci, gumený a mali žiarovky miesto očí. Záverečné riešenie situácie bolo potom americké jak divá sviňa, vyhodili do vzduchu dodávku nad poklopom do kanála a akože je hotovo. Zaujímavé mi prišli len dve scény, mutanti klaňajúci sa zeleným toxickým sračkám a stretnutie s komandom ako z Votrelcov. Chcelo by to kurevsky poriadny remake, lebo ten potenciál je fascinujúci!

• 14.5.2018  00:40
    Pomsta (2017)

Halucinačná francúzska variácia na klasickú tému pomsty s príchuťou Ramba v dámskom spodnom prádle. Hrdinka spadne zo skaly a napichne sa priamo cez stred, ale prežije to lebo asi nemá chrbtovú kosť, pochoduje tretinu filmu s konárom v bruchu, zasviní polovicu púšte 40 litrami svojej krvi a vypáli si znak orla do diery v pupku rozžeravenou plechovkou od piva... a zabije tie tri šialené žabožrútske hovädá. Proste čistý realizmus, kvílivo dunivý soundtrack a chuťovkové scény ako vyťahovanie skleneného črepu z nohy ktorý je tak hlboko že si tam ten neurotický chudák musí vopchať ruku až po lakeť. Audiovizuálne podmanivé, dobre zahrané a s kamerou prekliate detailne zaberajúcou veľké otvorené rany či spuchnuté mŕtvoly vo vode. Je zaujímavé že spomedzi toho všetkého nie je možné nespomenúť ten dlhý záber spredu na nočnú jazdu motorkou podporenú osemdesiatkovými synťákmi. Snáď mohla byť lepšie natočená samotná akcia a dvaja z troch záporákov zdochnú značne nenápaditým spôsobom, čo ma udivuje pri všetkom tom zobrazovanom ultranásilí. Každopádne to bolo ultimátne víťazstvo formy nad obsahom.

• 8.5.2018  22:07

Jednotka bola celkom fajn sci-fi hororík, dvojka je vymleté a rozšupnuté akčné béčko gradujúce až k WTF výšinám. Čert vie prečo to vôbec natočili, ale bola to zábava. Scenár je horčicou natretý škvár omieľajúci každú lacnú scifácku chobotinu a doplnený haluškami ktoré každému kto by chcel vidieť niečo seriózne vypáli do hlavy dieru spoľahlivejšie než emzácky bajonet. O drajv a zmeny prostredia ale nie je núdza, celé je to rozdelené na tri tretiny v úplne odlišných lokáciách. Z vesmíru prichádzajú lovci mozgov a proti nim Frank Grillo a drogový kartel z ázijskej džungle. Akčné scény s bojovými umeniami ( a poctivou dávkou striekajúcej krvi ) sú to najlepšie čo film ponúka, môžete byť dvojmetrový mimozemšťan, ale keď sa na vás vrhne šialený Yayan Ruhian s mačetou je to taká haluz že máte problém. Grillo sa tiež pochytí s Uwaisom ( jeden neverí že do béčkového sci-fi tvorcovia dokázali nahnať práve Uwaisa s Ruhianom ), ale končí to nerozhodne. Spoločný fight na nože hrdinovia vs alieni je vrcholovým momentom filmu. Efekty a masky prekvapivo dobré, dokonca fakt dosť dobré, aj keď občas sa to púšťa aj do vecí na ktoré už sú na hrane. A nielen trikovo, lebo finálový zápas obrieho robota s MechaCthulhuom si každopádne mohli odpustiť. Prehliadka nepodarených scén potom korunuje zručne natočený výplach.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44