TERRORDROME

okres Levice
NO FUTURE!!!

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 28.5.2020  23:01

Prvá otázka čo ma napadla bola, prečo sa to sakra volá Demonwarp keď je to celé o vraždiacom bigfootovi čo kradne toustovače. Hneď na začiatku zabije dcéru George Kennedymu a to nemal robiť, lebo staroch si nasadí žltú čapičku ( ktorá má slúžiť ako maják na bigfoota ) a nastraží po celom lese rôzne klepce a pasce s dynamitom. Je mu to ale prd platné, lebo bigfoot dokáže pasce zneškodňovať ako profesionálny pyrotechnik. Jeho maska je inak podarená, dokáže aj ohrňovať hornú peru a občas niekomu urve hlavu. Čo už nepoteší je že väčšina filmu je chodenie lesom ozvláštnené akurát opaľujúcimi sa kozami frivolnej ženštiny... a z ničoho nič stretnú zombíka ako si to niekam serie, čo to má do bimbasa chlpatého znamenať? Vo finále sa ukáže že bigfoot i zombíci iba slúžia mimozemskému démonovi v hrnci, ktorému nejaký plesnivý mních prináša ľudské obete. Emzák potrebuje opraviť svoju svietiacu kartónovú búdku alias vesmírnu loď, čo je ten dôvod prečo musí bigfoot čórovať rárohy od výletníkov. Takže film predsa len dostál svojho názvu, ale to mu hodnotenie nezdvihne, lebo je to hrozne nemtavá patlanina.

• 17.5.2020  22:23

Takže konečne došlo aj na Ultra Warriora, legendárnu zlátanú supersračku, ktorej "kvality" sú priam metafyzické. Hrdinom je nejaký drsný maník ktorý sa vydáva v postapo svete dohodnúť s mutantami práva na ťažbu zirkónia, alebo niečo úplne iné, lebo sledovať dej tohto filmu je na hraniciach ľudských možností. Vtip je v tom že každú chvíľu tam niekto vypráva kus nejakého príbehu sprevádzaného zábermi z rôznych iných filmov, takže máme tajomných mimozemšťanov premieňajúcich planéty na hviezdy, vesmírne bitky, vojnu vo Vietname, teroristov strieľajúcich embryá v inkubátoroch, zmutovaných trpaslíkov znásilňovačov a podobné chobotiny, ktoré dohromady nedávajú zmysel ani čo by sa do europarlamentu vošlo. Mimo týchto historiek odhaľujúcich kúsky zmäteného univerza hrdina na svojej púti stretáva rôzne smiešnych rádiopasívnych degenerátov ako chlap s tekvicovou hlavou, chlap s ušami ako lopáre, či mocne napudrovaná ženská a samozrejme bojuje s nejakými tými postapo koženými zloduchmi, pričom akcia je tiež neviem presne do akej miery poskladaná z vykradnutých záberov napr. z filmov Ciria H. Santiaga. Hlavným záporákom je nejaký úchylný dedo, v skutočnosti reptilián čo sa maskuje ako Drakulov švagor a býva v cirkuse. Tento film nepredbehol len svoju dobu, ale rovno všetky doby, takže zmysel jednotlivých segmentov bude odhalený až nastane posledný súd, mŕtvy vstanú zo svojich hrobov a emzák Alzák zloží sľub mlčania.

• 11.5.2020  21:47

Takže nejaký neurotický agent picne vlkolaka a čórne mu krv. Následne nie je spokojný s postupom jeho nadriadených, tak si ju sám pichne a po jednom náhodnom znásilnení sa zmení na chlpatú/zubatú bambuľu, ktorá je ale rýchlo spacifikovaná a polovicu filmu buď zmrazená či bezvládne ležiaca na operačnom stole, kde mu doktori bez hraníc transplantujú kovovú kožu aby bol z neho supermadrfakingwérvolf, ktorého sa budú báť až v severnej kóreji. Akurát že sa mu moc spolupracovať nechce a ide si za pomstou vždy keď sa mu podarí zdrhnúť z lôžka. Je to samozrejme blbé ako svedkovia Jehovovi, ale pár zaujímavých nápadov vykukuje spoza rohu a masky a operačné efekty sú dosť dobré. Hlavne sa mi páčili tie ručne odlievané strieborné rakety do bazuky čo po vlkošovi v závere strieľali. Béčko ako prasopes, bodka.

• 19.4.2020  22:15
    Gang Wars (1976)

Sedemdesiatkový černošský kung-fu horor? Od pohľadu strašný bizár, ale miestami celkom zábavný. Karatoidný afro guru cestuje so svojim gangsta kamošom do číny aby tu pochytil nejakú múdrosť od bambusových majstrov a ten jeho kolega ukradne náhodnú magickú cetku starej mŕtvole, čo znamená že si po nich do Ameriky prídu temné sily. Z celého filmu sa mi najviac páčili práve tie scény kde sa posadnutý Číňan čaptavo kláti ulicami a metrom s prízračne vybielenými očami. Keď sa v podzemí začnú množiť záhadné vraždy, miestny policajti začnú len tak zo zadku vyťahovať teórie o vojnách gangov a zmutovaných krokodíloch. Najvtipnejšie zas boli samotné veselo-nemtavé pouličné bitky černochov so žlťákmi za doprovodu brblajúceho funky soundtracku. Hlavný hrdina alias ebenový mesiáš v upnutom zlatom overale dokáže poslať protivníka k zemi aj keď jeho noha prefičí pol metra od jeho hlavy. Vo finále sa poriadne spravodlivo naserie a rozdá si to v metre s démonom ktorý konečne odhalí svoju pravú, gumeno zombícku podstatu. Čistá dobová podivnosť.

• 8.4.2020  21:01
    Sorceress (1982)

Asi najzábavnejšie osemdesiatkové sračkofantasy aké je k videniu. Rozhodne je to aj tým že tento kus sa neberie tak celkom vážne, lebo to by bolo aj na koňa moc. Takže tu máme dve sestry dvojičky, ktoré Ježiš Sandokan zachráni pred zlým čarodejníkom a oni sa potom po rokoch vydajú za pomstou. Náhradný rodičia boli nanešťastie trpáci a sestry sami ani len netušia že sú dievčatá, aj keď vyrastali v úplne normálnej dedinke. Z toho potom plynú dojemne stupídne scénky ako keď sa ich parťáci barbar s Vikingom pýtajú, či im nie je podozrivé že majú veľké kozy, alebo keď pozorujú poskakujúceho satyra a tuho rozmýšľajú že čo sa mu to hompáľa medzi nohami ( "je to roh a či zbraň" ). Korunu z konského lajna tomu nasadí pasáž kde jedna z nich súloží a druhá sa ( ako dvojičky sú mentálne prepojené ) na inom mieste zvíja vzdychá, k čomu ten Viking dodáva že podľa štýlu je poznať že tú prvú určite kláti jeho kamoš barbar. Film má všetko čo by človek čakal, srandovne toporné bitky, nahé ženštiny, nejaké tie odseknuté hnáty, pavučinami obrastených zombíkov, retardovného "mééé" satyra aj opoľudí hádžucich na hrdinov vybuchujúce ovocie s rajským plynom. V závere zostúpi na záchranu zúfalej situácie z nebies netopierí prasolev, ktorý zvedie neľútostný trojsekundový boj s lietajúcou hlavou nejakej bohyne čo pľuje na zem zelené lejzre... a čarodejníkov hrad vezme útokom aj zopár handráckych dedinčanov s hrabľami, tucet oviec a satyr na volovi! Úprimne nemtavá SS, čiže Srandovná Sračka.

• 5.4.2020  22:20

Táto Doomovská anihilácia má povesť totálnej sračky, čo je veľmi neprekvapivé, pretože len ťažko uspokojíte herných fanúšikov divokých démonických masakrov filmom za pár šupov, kde pobehuje nejaká paintballová parta tmavými chodbami a úplne náhodne hádžu rôzne odkazy na hru. Tu nájdu mŕtvolu čo sa volá John Carmack alebo William Blazkowicz ( ten ani nie je z Dooma ), tam zas niekto zakričí ULTRA NAJTMÉÉÉR a vrcholom je keď niekde v strojovni na Marse len tak visí na stene motorová píla vhodná na prepichnutie zombíka. Vôbec celá zápletka je podaná tak strašne komatózne a nezaujato až z toho kričí "máme to u riti a sme na to hrdý". Ak sa však oprostíme od faktu že to má byť TEN Doom, tak z toho vlastne vychádza znesiteľné páršušňové béčko, ktoré rozhodne nedosahuje žánrového dna, lebo sme videli x horších. Čo by som pochválil sú wrestlingové súboje s naspídovanými zombíkmi, ktoré ukazujú že protagonisti a kaskadéri niečo dokážu a keby si takto mastili držky po celý čas, hodnotenie by šlo vyššie. Impa by som asi vynechal, síce vystrelí pár fireballov, ale z toho som si akosi neucvrkol No a potom je tu tá scéna z pekla ktorá je zrazu vizuálne prekvapivo na úrovni a predvádza niekoľko efektných spomaľovačiek. Ako Doom je to mrhanie časom, ako náhodné sci-fi béčko ujde.

• 22.3.2020  18:34

Ono je to nakoniec taká decentná satira, kde miesto roztekajúcich sa tiel úraduje hlavne slizký Michael Moriarty s kovbojskými čižmami. Keby ste niekde našli zo zeme vyvierať nejakú lepivú sračku, prvá vec čo by vás napadla by bolo začať to žrať, to na betón. Potom krajinu zachváti šialenstvo, lebo tá "hmota" je tak úžasne chutná, diétna a nenecháva ani fľaky. Iba jeden chlapec TO videl v pohybe a nenechá sa opiť jogurtom. Vazelínová mafia uchvatiteľov čriev vystrkuje rožky s maslom, ale hrdina Mou s chlapcom a ženštinou z reklamy ( plus nejaký bláznivý čoko kráľ ) zmobilizujú militantných buranov/buranských militantov a rozšľahajú im vajcia. Obalom avízované vytekanie peny z rôznych telesných otvorov je v celom filme prítomné len vo veľmi stopovom množstve ( hlavne "zívajúci" čoko kráľ vo finále ) ale napriek tomu mi film solídne utiekol a jemne pobavil trochou priblblého humoru. Takže film samotný je ako oná pena tatiež diétny a nenecháva fľaky.

• 17.3.2020  22:01

Tak tomu sa hovorí poctivá rozmazaná megapičovina! Lloyd Kaufman nám vysvetlí že Troma stála vždy na vrchole technológií a preto nám predstavuje svoj prvý film kde si divák môže osahať virtuálnu realitu. V praxi to znamená že to bolo točené takou tou 360 stupňovou kamerou a obrazom sa dá pomocou myši točiť dookola. "Sledujte šípky doprava a uvidíte dve bozkávajúce sa lesby, potom sledujte šípky doľava a uvidíte ďalšie bozkávajúce sa lesby, manuál ako sviňa. Táto Tromarealita samozrejme vyzerá hnusne ako tarantulie hovno v krabici od banánov a ozvučená je väčšinou virtuálnym prdením, ktoré pri správnej batérií reproduktorov prichádza z každej strany ako koronavírus. Toxieho tu opustí frajerka, lebo je to taký tučný nemohúci lúzer a on musí podniknúť cestu niekam do brazílskeho pralesa kde sa spúšta na lanovke a hlavne čuchá už spomínané prdy miestnych indiánov ktoré mu otvoria oči aj upchaté dýchacie cesty a nabudia ho aby na sebe zamakal a vrátil sa do formy atléta v baleťáckom úbore. Celé je to maximálne lacné, megadementné, debilné, prduplné a koniec koncov celkom zábavné, ak ste fajnšmeker čo dokáže oceniť decentne a citlivo prevedené prdy, zmutovaného quasimoda v lajdáckej maske a tancujúceho Lloyda kaufmana v podprde. Proste Troma, Piča!

• 26.2.2020  21:43

Osemdesiatkový teplajznícky hároši alias metalová kapela si to serú niekam na vidiek, kde na nich všetci miestny burani robia ksichty krivé ako gumená valaška, šerif ich rovno preventívne zatkne, ale hlavne pán domáci z vily kde sú ubytovaný je sám Hitler, ktorý podľa vlastných slov nie je taký hlúpy aby spáchal samovraždu v bunkri. Takže zatiaľ čo občania vo vytržení rozdupávajú platne so "satanskou muzikou", nacisti, ich chlpatá vlkolačia mater a dvaja trpaslíci ( jednooký a zemiakový ) povraždia kapelu a demaskovaný Adolf je mimoriadne pyšný na svoju novučičkú plynovú komoru s nablýskanými trúbkami. Lenže líder kapely ešte predtým zložil oživovací song ktorý len stačí pustiť a metalový elektroboogie zombíci mašírujú za pomstou. Solídne uletená zábavka ktorej hlavným problémom je fakt, že to mal byť pôvodne iba kraťas, evidentne končiaci pobitím nacistov. Lenže potom sa materiál rozšíril, takže aj náckovia zase ožijú a druhá polovica filmu je už len o tom že zombáci chodia sem a tam, kapela do omrzenia hrá svoj buzimetal a hlavne finále je ako jeden dlhý pochod späť do Adolfovej plynárne aby mohol film predsa len skončiť. Nejaká tá sranda tam ale stále je, v pamäti mi samozrejme uviazol ten zemiakový trpaslík ktorý zožerie sám seba so štipkou soli za zvukov klasickej hudby. Ten posledný záber ako si vcucne tvár a ostane iba grgajúca lebka ma rozsekal. Ešte treba vyzdvihnúť vykon predstaviteľa Hitlera, ktorý je ale v druhej polovici tiež už len pochodujúca mŕtvola. Nuž, dalo sa.

• 9.2.2020  17:56
    Mise moci (1983)

Hongkongská akčná splácanina, ktorej mottom je "nadrbte tam všetko". Hneď skraja v muzikálovej scéne napochoduje vodník do reštiky, všetko tam vyžerie, potom kúpi za veľké lóve od černocha búchačku a zdrhne bez platenia. Poltucet šikmookých špinavcov je najatých aby oslobodili nejakých rukojemníkov či-čo a tak pochodujú krajinou a bojujú s divokými amazonkami ktorým vládne nejaký slizký mafiózo. Je tu aj scéna ako z Bennyho Hilla so zrýchlene tancujúcimi škótmi a komediálne eskapády vrcholia rýdzo trápnou scénou v strašidelnom dome kde ruky rukaté mávajú spod stola a podávajú toaletný papier. Občas sa na scéne náhodne objavuje Jackie Chan aby predviedol svoje hogo fogo kúsky a po tom čo väčšina hrdinov v závere debilne hromadne melodramaticky skape, je to práve on kto zvedie finálovú bitku so zloduchom. Teda až po tom čo guľometom postrieľa armádu postapokalyptických nacistov. Kung-fu bondáž farebnými stuhami, bum bum prásk, červené kozačky a guľa na reťazi škóta v brnení, chápete? Občas sranda, občas trapas, dohromady priemerné šialenstvo.

• 2.2.2020  19:52

Keď Bruce Lee zomrel, zostúpil do podsvetia kde to vyzerá ako na zemi, až na to že tam žije hromada fiktívnych postáv ako James Bond, Dracula, Pepek námorník, jednoruký šermiar či nadržaná Emanuella. Väčšina týchto posmrtných metaexistencií nemá na onom svete moc čo na práci a tak riešia iba to že toho Bruca by bolo treba vybúchať. Okrem bitiek musí Bruce odháňať aj prefíkané nahé ženštiny ( obnažené kozy sú súčasťou balenia ) ktoré sa ho snažia oblafnúť ( potenciálne aj preblafnúť ), zviesť a otráviť. Nemajú však šancu, lebo Brucova erekcia sú len nunčaky pod plachtou ( bez srandy ) a on ich vyfuckuje len symbolickým "ťahajte do piče"! Zneuznaná Emanuella teda ide trtkať s kráľom podsvetia až kým tam zasa nenapochoduje Bruce a nezačne ich buzerovať. James Bond chce Bruca umlátiť taškou s peniazmi a Dracula na neho povolá zombíkov v elasťákoch s kostliveckou potlačou, ale je trápne zmasakrovaný Brucovým najobskurnejším pornografickým úderom zvaným "Brucova tretia noha" a opäť je to myslené rýdzo doslova. Nakoniec prihopsajú aj tancujúcej múmie omotané toaletným papierom ktoré asi ušli z nejakého podradného Francúzskeho kabaretu a Brucovi helfne Pepek nadopovaný špenátom. Okrem fantasy trapasenia je vo filme aj jedna solídnejšia bojová scéna kde Bruce zmláti Exorcistu a Krstného Otca ( aspoň tak sú predstavený, lebo inak sa to rozlíšiť nedá ) a záverom porazený kráľ posvetia pošle Bruca na šnúrke späť na zem. Keď sa bavíme o podivných filmoch, tento je vskutku ukrutne sfetovaný a uletený tým najlacnejším idiotským spôsobom. P.S. tento komentár je samý Bruce vedľa Bruceho, tak to skrátka vyšlo.

• 21.1.2020  21:02

Logické vyústenie seriálu o najnaštvanejšom hráčovi o akom ste kedy počuli. Všetci po nerdovi chcú aby zrecenzoval najhoršiu hru histórie, čiže E.T mimozemšťana, ale on by si naozaj radšej nechal nasrať byvolom do ucha, lebo má kvôli tej hre doživotnú traumu z detstva. Film spája so seriálom viac menej iba ústredná postava cholerického nerda a notorický hudobný motív víriaci éterom v rôznych mutáciách. Okolo neslávne shitovej hry na zrecenzovanie vyskakujú rôzne konšpirácie ohľadom oblasti 51, havarovaných mimozemšťanoch, apokalypse v štýle Power Rangers a po nerdovi ide šialený generál na tankovom podvozku čo stále prichádza o časti tela. Nerd teda musí infiltrovať oblasť 51 v papundeklovom lietajúcom tanieri a s pomocou gumeného emzáka čo vyzerá ako reklama na zubnú pastu zabrániť koncu sveta... a zrecenzovať toho pojebaného Eeeteeeho. Je to proste sympaticky uletená vtákovina ktorá mi svojim meta humorným prístupom ( napr. auto explodujúce po náraze do sklenej tabule čo okolo nosia dvaja roboši ) pripomínala Wayneov svet či Austina Powersa. Za mňa spokojnosť.

• 9.1.2020  21:57
    Bad Black (2016)

Supa akšn muuvi, Subaruuu! Swaaz je dobrý muž, ale musí vylúpiť banku, otvoriť okienko na kartónovej prepážke univerzálnym ugandským "kľúčom", postrieľať hromadu policajtov a napokon pod sebou epicky odpáliť auto. Človek musí obdivovať týchto šialencov z ghetta v riti sveta kde je chudoba, AIDS a gangy a oni si tam točia svoje bezrozpočtové akčáky plné nepríčetného nadšenia a hádžu sa o zem ako by ich za to platili ( tak maximálne v cigaretách, keďže tam všetci gangstaz furt cool pózujúc čadia akoby sa ani nebáli rakoviny ). A potom tam rejžo dotiahne chlapíka čo vyzerá ako smrtka, pichne mu infúziu a robí si z toho kozy. Deti ulice plánujú pomstu a do toho ešte nejaký doktorko hľadá svoje ukradnuté psie známky, ale nie je to komandoš ako jeho otec a tak ho trénuje krpatý fagan aby bol konečne schopný chopiť sa riadneho papundeklového guľometu, pobehovať okolo ako politik bez vajec a všetko kropiť - ratatatatatatatatataaaaaaa! Môj osobný favorit bol ale ten frajerský maník s rozgajdanými topánkami, ultimátny suvereén, skoro som sa z neho posral. Každopádne je jasné že v Ugande môžete zadrbať x polišov rovno na ulici a pritom byť kladný hrdina. Do toho všetkého samozrejme znie maniakálny usierací komentár tzv. video Jokera, ktorý to celé nakopáva do zadku topánkou s hrdzavým bajonetom a robí rôzne pazvuky. Srať na Hollywood, my chceme Wakaliwood!

• 1.1.2020  20:08
    Blood Diner (1987)

Ten film má potenciálne všetko čo by človek od takej splatterovej komédie mohol chcieť, napriek tomu som sa ale kupodivu až zúfalo nebavil. Dvaja bratia oživia mozog 20 rokov mŕtveho strýka ( telo ako sušená figa, mozog aj s očami však zaručene čerstvý ), ktorý ich potom komanduje ako z častí tiel zošiť nejakú starú bohyňu. Celý film mi prišiel ako epileptický zlepenec náhodných scén kde nič moc nedáva zmysel. Naviac to na parodickú strunu tlačí tak silno a neohrabane že to vlastne väčšinou ani nie je vtipné, či už niekomu prejde auto cez hlavu pred nezaujatými zrakmi ľudí pred barom, postrieľanie roztlieskavačiek hore bez, alebo je tam prdnutá úplne od veci wrestlingová vsuvka s chlapom čo sa volá Jimmy Hitler a kuchár hovoriaci za vypchatého panáka starého zlatokopa. Že sú gore efekty sú značne nízkej kvality ( snáď s výnimkou vybuchujúceho mega účesu ) ako otrlý divák prehliadnem, ale keď ma nebaví ani scéna so ženskou vertikálne preseknutou sekáčikom tak asi na staré kolená strácam zmysel pre humor. Pravda, niečo mi vtipné prišlo, trebárs prdiaca riť vystrčená z dodávky, alebo scéna kde nahá ženština zmláti jedného z magorov a skončí z kamenným cencúľom v hlave. Záverečný handrovo papierový masaker s kvázi zombíkmi na diskotéke stál taktiež za prd aj napriek oživlej kozatej bohyni so zubatou vagínou na bruchu a triu ďalších Hitlerov hrajúcich na trúbky. Keď to tak po sebe čítam, vlastne sa divím že niečo tak uletené ma mohlo tak fatálne nudiť, ale hĺbať už nad tým nebudem, proste je to dosť mizerne natočená zmeť a hotovo.

• 8.12.2019  19:44
    Manborg (2011)

Tieto 80-tkovo štylizované vtákoviny ako Kung Fury či Commando Ninja mám rád, ale z Manborga vyšla iba farebná bordel nuda. Čo musím pochváliť je "výprava", teda kulisy vyzerajúce ako zo stavebnice Lego alebo Merkur a taktiež stop-motion animované príšerky, tie boli pekné. Inak ma film napriek hodinovej dĺžke a celkovému drajvu takmer vôbec nebavil. Hlavný robohrdina je proste iba DEBILKO, nič viac, nič menej a pozerať sa na neho a jeho počínanie je čistá tragédia. Ostatné postavy ako mudrujúci Číňan či namachrovaný tancujúci blonďák by mali byť paródiou na stereotypy akčných filmov, ale pôsobili kŕčovito a silene ako rytierska rukavica vtlačená do zadku. Ostane humor je tu celkovo hlavne trapasenie typu zamilovaný gumený satanáš s kyticou pre manga dievčinu. Čo je najhoršie, akcia je okrem občasného gore efektu nudná a nezaujímavo natočená. Naozaj som nečakal že to bude vo všetkej svojej nastavovanej šialenosti a farebne blúzniacom vizuále až tak o ničom improvizovaná amatérčina.

• 25.11.2019  20:24

Šialený profesor Frankenčuramedán vytvorí z havarovaného pilota cyborga a posiela ho strojom času vraždiť rimanov. Cyborg, respektíve mandroid, sa však odtrhne z reťaze, šlohne bojový podvozok a s pomocou poručíčky zo Star Treku a krokodíla Dundeeho sa hodlá pomstiť. Cestou po rieke narazí veselá trojka okrem miestnych buranov aj na nefalšovaných neandertálcov čo zabudli vyhynúť a ninju čo je takých rýchly, že dokáže preskočiť medzi listami rozbehnutého ventilátora. proti takejto roztodivnej partičke ( musíme pripočítať ešte doktorkin lietajúci kávovar alias multifunkčný prtirobotko ) nemá zlý profesor šancu, ani keď sa sám prerobí na robota a drví elektrickými výbojmi zo svojej rukavice gule tlsťocha čo mu nosí iba zlé správy. Áno, je to riadna zlátanina a vo chvíľach keď sa snaží predstierať vážnosť je to tragédia, ale zasa tam kde chce proste baviť, tak baví. Naviac vyzerá celkom rozšupnuto, uvidíme viacero pekných výbuchov a aj ten mandroidov pásový podvozok vyzerá že nejaké šušne v rozpočte predsa len boli. Doktorka ukáže kozy, Dundee hláškuje a mandroid poháňa plť svojimi prúdovými topánkami. Prečo nie, zábavná chujovinka.

• 17.11.2019  19:46

Hongkongský guláš kombinujúci všetko možné do veľkej hyperaktívnej splácaniny plnej prestreliek, bitiek, krvi, príšer, ceckov a vôbec čohokoľvek čo je možné narvať do 80-tich minút tak, aby to ešte dávalo nejaký zmysel. Hrdinom je čínska verzia Indiana Jonesa, akýsi kung-fu doktor ktorý hneď nazačiatku oslobodzuje rukojemníkov a potom sa musí zbaviť kliatby spôsobujúcej explozívne kŕčové žily. Jej pôvodcom je čarodejník nejakej thajskej sekty uctievajúcej upírskeho kostlivca meniaceho sa na okrídleného votrelca. Tento šaman používa ako zbraň príručnú príšerku, čosi ako zmutované embryo s veľkým zubatým úsmevom. takže sa to všetko melie, strieľa, kaskadéri lietajú ako špinavé prádlo, k tomu nejaké zábavné gore efekty typu kostlivec žerúci ľudské mäso a občas vojde do obrazu aj Yun-fat Chow s fajočkou a bazukou. Hej, bola to sranda.

• 3.11.2019  19:02

Keď majú thajci v 70-tych rokoch problém so suchom je na výber z niekoľkých riešení. Jedno je vedecké, pomocou atmosférických rakiet, asistentka zodpovedného profáka však pripomína že lepšie by bolo prosiť o pomoc anjelov. Tento postup privolávania dažďa aplikujú decká, ktoré celý deň tancujú pri chráme trieskajúc do rolničiek a tancovali by až do zoschnutia, keby neprišla banda paznechtov čo ukradnú buddhovi hlavu. Statočné chlapča ( volá sa Koh a vždy keď na neho niekto volá, znie to ako "PIKÁÁ-PIKÁÁ" ) sa im v tom snaží zabrániť, ale je skopaný, sfackovaný a strelený do hlavy. Strážcom galaxie taká nespravodlivosť pohne žalúdkom, chlapcovo telo teda zoberú a urobia z neho Hanumana, opičieho boha v kostýme zo starého koberca s vypchatou hlavou navrchu. Ten najprv vyrieši záležitosť so suchom tak, že poprosí slnko aby odstúpilo trochu ďalej a nepražilo ako dement. Slnko teda uhne z cesty a ešte sa ospravedlní. Hanuman je ako správne božstvo pomstychtivý krvilačný bastard a s grázlami sa vysporiada tak že im zláme chrbty stromom, ručne z nich vymačká všetku šťavu a ešte sa pri tom zlovestne rehoce. Na tomto filme je obzvlášť vidieť kontrast medzi ťažkou infantilnosťou a drasťákom. Aby toho nebolo málo tak v druhej polovici sa spod zeme vyhrabe banda monštier, ktoré síce vyzerajú ako handrová zelenina s veľkými ušami a spacou čapicou, ale súboje medzi nimi Hanumanom a Ultramanmi sú zmáknuté dokonca lepšie než ich japončícke predobrazy aj vďaka nejakému tomu Muay Thai Šmrncu a opäť nečakane brutálnymi fatalitami keď sú monštráci rozsekávaný na kusy ktoré potom ešte efektne vybuchujú. Ale tých dvoch bezhlavých a bezrukých trupákov žartovne tancujúcich v rýchloposuve si mohli odpustiť. Taktiež dvojica komických postavičiek pilotov predvádza čosi čo drasticky prekračuje aj hranice obvyklého ázijského trapasenia a naviac sú nesmrteľný, takže keď spadnú z útesu a potom sú naň opäť vyhodený výbuchom nič sa im okrem očadenia nestane. Inak musím ale prekvapivo pochváliť efekty ktoré sú oveľa lepšie než by človek od takej obskurnosti čakal a trebárs scény so stíhačkami sú veľmi podarené. Stojí za hliadnutie.

• 20.10.2019  22:44
    Mozek (1988)

Šialený doktor stvorí zmutovaný mozog a ten chce telepaticky ovládnuť svet! Halucinačný úvod s matkou a dcérou bol fajn a zbytok filmu som si hovoril ako by to asi vyzeralo keby tento film natočil David Cronenberg vo svojom klasickom období, to by z toho mohlo byť kultové psycho-mäso. V podaní Eda Hunta je to iba hlúpučké béčko s údesnými guma efektami, ktorého jedinou devízou je že sviští dosť rýchlo. Najhoršie je na tom samotný mozogáň čo vyzerá ako obria guľa z hovna so smiešnymi zubiskami a očami vypúlenými ako by chcel vysrať sám seba. Občas sú tam aspoň zábavné scény s chápadlami a sekerníckym ošetrovateľom, ale inak furt iba nekonečné naháňačky a záverečná likvidácia mozgozmrda bola ukrutne dementná. Proste mu hrdina strčí do huby nejakú plynovú bombičku či-čo a ono to na povel vybuchne bez nejakého dôvodu. Byť to viac body-psycho horor a menej debilný monster výplach vydel by som v tom potenciál.

• 6.10.2019  18:56
    The Angry Video Game Nerd (TV seriál) (2004)

Cholerik hrá sračkové hry prevažne na Nintende, Sege či Atari, nadáva pri tom ako pohanský dlaždič posadnutý démonom infikovaných čriev a z obrazovky sa valí prúd byvolích hovien za extatického doprovodu drvičskej mantry "FUCK-FUCK-FUCK". Hlavne je to ale brutálne návyková zábavka ktorej som v ostatných dňoch prepadol a tá zvučka o žraní hnijúcej riti prejdeného skunka mi znie v hlave aj počas spánku. Diely ako Action 51, Pepsi Man či Big Rigs ma zošrotovali a to som ani nemal hnačku. ... a nesmiem zabudnúť ani na súboj s Bugs Bunnym čo nerdovi naprdí do ksichtu svoje bobky, humor je tu proste vysoko intelektuálny, na to sa ani Fantozzi nehrabe. V dieli o hrách podľa filmov Sám Doma dokonca asistoval sám Macaulay Culkin ako pizza guy a hru Toxic Crusaders pomáhal osrať ( doslova ) Lloyd Kaufman z Tromy. Debilné hry, bizarné idiotské konzoly, cisterna fekálií a sračky striekajú z hydrantov... je to sranda.

• 15.9.2019  23:11

Pár strašidelných príbehov z nejakých knižiek splácaných dohromady do jedného filmu a osolených týnedžerskou prístupnosťou. Výsledok sa dá pozerať, aj keď x-trilióntastopäťdesiattisícaštvrtá variácia na tému "sme banda pubertálnych trtkov a ideme machrovať do barabizne s nepeknou minulosťou" je vyčuchnutá ako stará stvrdnutá žuvačka a scenáristom by už tiež nezaškodilo pokúsiť sa všetko to klišé aspoň nejako ohnúť cez koleno. Ale jednotlivé elementy sú solídne zábavné, vyžraný strašiak, vyziabnutý zdochliak hľadajúci svoj prst, Usmievajúca sa kvantová babizňa ( za mňa najlepšia pasáž filmu ) aj rozpadajúci sa sado-maso hnusák si užívajú svoju chvíľku na plátne. Čo tak najviac naserie je potom finálne odhalenie/pointa, krutoprísnekŕčovito vykonštruovaná/vyhonená, zmäteno nekonzistentná ako naša vládna koalícia a zmysel nedávajúca! V kocke teda opäť dostaneme obligátne nasraného ducha ženštiny s ktorou bolo za života vyjebané a ona sa záhrobne mstí nielen na filmových postavách, ale aj mojej trpezlivosti a tolerancii k nevynaliezavosti holywúdskych hororových scenárov. Ako taká jednohubka v poho, inak by som tomu krivdil.

• 7.8.2019  12:45

Klaun z pekla už nevraždí, stal sa z neho čistý komik a po tom čo zostal smrdieť na zemi točí svoju vlastnú televíznu show. Je zábavné keď spovedá Trenta Haaga ( teda sám seba ) ktorý si koláčmi odjebe hlavu, keď sleduje klaunské porno a honí si balónik, alebo keď sám sexuje s klaunicou Batty Boop, čo sa nezaobíde bez hromady srandovných zvukov a efektov. Samozrejme mu helfujú ( teda, nie s tým sexom ) jeho verný parťáci, kreténsky hromotĺk Punchy a hovoriaci mím freakshow, tentoraz bez svojho siamského cyberdvojčaťa ktoré sa niekde fláka. Aby to nebola taká idylka, na zem prilieta degradovaný Belzebub a vyhráža sa zničením sveta ak sa mu killjoy nevzdá a nevráti do pekla. A tak musí Killjoy nakopnúť vlastnú raketu a ísť do boja. Pokiaľ je to iba srandistická pičovina je všetko ok a Trent Haaga si toho svojho zmrdoklauna viditeľne užíva, zato akcia je na tom podstatne horšie. Mizerné digitálne raketky a lejzre nie sú ani vtipné, ale najviac ma mrzelo úplné nevyužitie šestice psycho zabijákov, ktorý sú nezáživne pobitý uprostred idiotskej hromadnej prestrelky na úrovni materskej školy. Nakoniec teda za tri a uvidíme čo bude ďalej.

• 15.7.2019  22:10
    Průrva (1990)

No, dúfal som že to bude väčšia zábava, ale pár vtipných pasáží tam bolo. Keď armáda stratí ponorku, nájsť ju má nejaký hároš čo ju vraj navrhol a preto musíme sledovať modelček novšej ponorky ako búra do stien jaskyne, vyhýba sa podmorským prdom čo stúpajú z puknutého dna a dokonca ju napadne obrovský kapesník. Sú tam taktiež nadržané chaluhy, ale zábavné to začne byť až keď zo stien začnú vykúkať muchy s vagínou medzi očami a rozbehne sa súťaž o najepickejšie vybuchnutú kečupovú hlavu, lebo čvachtavé gore je vždy známka kvality. Celému tomu šéfuje veľká rozďavená riť na stene plodiaca gule so zárodkami žabých mužov, ale pár vybuchujúcich barelov to zmákne, horší sú zradcovia vo vlastných radoch a chlpaté trubice rozťahujúce sa po labáku a meniace posádku na plesnivých somrákov. Keď to takto píšem, znie to celkom srandovne, ale okrem tej bubácko-masakrálnej pasáže v jaskyni je to skôr len priblblá nuda, kde banda panákov s rôznymi prízvukmi drísta strašné kraviny a aj keď je film z roku 1990, tak vyzerá o 10 rokov staršie a to vo všetkých ohľadoch. Nebrať sa tak vážne a pridať na krvavej grotesknosti, mohla to byť aj solídna slonina ( niečo ako kravina či konina, ale ešte väčšia ).

• 7.7.2019  21:55
    Děti noci (1991)

Svojho času ma to bavilo ( to sú roky keď to bola novinka, asi som vážne starý ) a teraz prekvapivo rovnako. Deti noci majú pár originálnych a morbídnych nápadov ohľadne vampirizmu ako vegetovanie pod vodou s vyplazenými pľúcami či v kokóne naplnenom slizom. A hlavne to má riadny spád ktorý sa neserie s rozohrávaním čohosi cez pol filmu, ale hustí to jedna radosť. Komediálna príchuť to možno ťahá trochu tam kam by nemuselo, ale asi vďaka tomu to nezaspáva a hustí scény ako duel s úpírskou babičkou s veľkým ovocným klobúkom, alebo zapichnuté upírie decko umierajúce s hláškou "son of a bitch!" na perách. Je tam pár solídnych akčných scén ako súboj drsnej policajtky s upírmi v bare či finálová rubačka kde hrdina riadne mastí ciciakov brvnom ( čisto odrazený upírsky ksicht vždy pobaví ) a hlavne ten večne ožratý santusák čo nabodne upírskeho majstra dodávkou s privareným krížom na nárazníku. Ale má to aj dramatickejšie momenty, keď chudáka kňaza na pokraji s nervami deptá upírka ( jeho bývalá zakázaná láska ) ktorú má pripútanú k posteli na povale. Ono si to tie štyri objektívne asi nezaslúži, ale je to značne výživné hororové béčko ktoré bavilo a tak môžem byť aj ja veľkorysý.

• 3.7.2019  13:23

Nedobré zvesti teda neklamali a druhý Iron Sky vážne stojí plus mínus za prd. Prvý diel mal jednoduchý a úderný námet s nacistami na mesiaci, na ktorý sa potom navešala spoločenská a politická satira. Dvojka má nukleárny holokaust, mimozemských reptiliánov žijúcich vnútri dutej zeme, dinosaurov, svätý grál, uctievačov Steva Jobsa a podobné chujoviny, ale ukrutná preplácanosť neznamená automaticky aj zábavu a film je z väčšej časti iba nuda plná rádoby vtipov ktorým by som sa smial len ak by som nemal viac ako 6 rokov. Digitálne efekty to má veľmi pekné, len ten scenár je tak strašne tupý a naivný, že chce po mne aby som sa smial na veciach ako keď ten plešatý búchač zomrie na alergickú reakciu a neskôr vstane z rakve s tým že sa mu to stáva často, nehovoriac o absolútne nevtipných prekáračkách hrdinky s tým rusom. Je rozhodne maximálne divné keď musím o filme plnom uletených nápadov povedať že je vlastne bez nápadov. Jediné dve scény ktoré tomu zaistili nejakú hviezdičku je naháňačka na vozoch s bin Ládinom, Pápežom a valiacou sa slnečnou guľou a potom nástup Hitlera na T-rexovi s hláškou "Sieg Heil Mutterfickers!" Ostatne, Udo Kier si to celé asi dosť užíval, ale ani zbytok obsadenia vlastne nebol márny, keby nemuseli surfovať na tom dementnom scenári. Za mňa teda nanešťastie tragicky zabudnuteľná záležitosť s pár podarenými vložkami ktoré to však k vyššiemu hodnoteniu nemôžu dotlačiť.

• 23.6.2019  21:01

Takže Dohler po 10 rokoch vracia ako režisér a nenapadlo ho nič lepšie než natočiť pokračovanie/remake svojho prvého filmu Alien Factor. Mimozemská tematika mu nikdy nešla a naviac ostal mentálne zaseknutý v 80 tych rokoch, takže film z roku 2001 stále vyzerá ako zatuchnuté čosi čo vytieklo z dobre odležanej archívnej konzervy z vekov keď miesto čarodejníc strašily obrovské trvalé. Okrem amerických buranov sú tentoraz v hre aj agenti FBI prenasledujúci mimozemšťanku snažiacu sa naštartovať svoju loď a hlavne sa okolo potuluje zbesilý vraždiaci cyborg ktorý uzavrie mestečko v silovom poli. Nanešťastie je to z väčšej časti nuda, ktorá sa napriek svojej prostoduchosti tvári že objavuje Ameriku. Snáď jediné čo sa dá z prvej polovice filmu vypichnúť je scéna kde mimozemšťanka komunikuje s hrdinami pomocou telepatického spojenia z jednou z nich a ten jej hlas znel úplne ako hovoriaci klitoris zo South Parku. Občas dôjde aj na nejaké to vyvraždenie baru oným cyborgom čo vyzerá ako gumený výkal s veľkými zubami a hadičkami trčiacimi z hlavy a babka santusáčka prorokuje ľudom skazu, čo bolo aj celkom vtipné. V závere to potom rozfofrujú štandardne toporné prestrelky kde hrdinovia pália po cyborgovi a on tam stojí ako profesionálna latexová cicina a metá lejzrami po tráve. Dohler a mimozemšťania nikdy nešli k sebe.

• 16.6.2019  19:22
    Stín smrti (1988)

No hej, je to nanešťastie iba taký slasher kde filmárov v opustenej väznici morduje psychopat čo by mal byť mŕtvy ( popravený ), ale furt je dosť živý aby sa najprv úchylne funiac plížil a neskôr šialene rehotajúc besnil. Má to občas solídnu atmosféru so zadymenými industriálnymi kulisami medzi ktorými presvitá svetlo a aj pár fajn vraždičiek ako upálenie na hajzli ( na vine tentoraz nie je prd z čili ) a scéna so zbíjačkou skrz telo i stenu... a samozrejme pasáž s natáčaním bitky nahých ženštín v sprchách. Vzhľadom k tomu že záporák je proste veľké svalnaté hovädo z rodu hovád z hovädzej ulice v hovadistane, mohli ho tvorcovia miesto zdĺhavého blbnutia s elektrickým kreslom a podobnými vychytávkami nechať proste všetko trhať na kusy svojimi ručiskami, bola by to väčšia zábava. Ostatne film hlavne v závere v scéne s autom a motorkou ukazuje že mal k dispozícii slušných kaskadérov. Za zmienku ešte stojí hrdinkina nebezpečne stojaca nagélovaná ofina s ktorou by tiež mohla podrezávať krky. Rozhodne nie beznádejná, ale ľahko zabudnuteľná slasherová vtákovina.

• 16.6.2019  19:00

Don Dohler zdá sa vykazoval nejaký filmársky progres vždy vtedy keď netočil o stupídnych mimozemšťanoch púšťajúcich sa do súboja s americkými buranmi. Toto je skôr variácia na Texasky Masaker, kde banda nervóznych zločincov na úteku po mizernej lúpeži za pár šupov zakotví v domčeku jednej rodinky a vezmú ich ako rukojemníkov. Teda aspoň si to myslia, ale vykľuje sa z nich tlupa šialených kanibalov a smoliarsky kriminálnici teraz bojujú o právo nebyť kotletami na večeru. Dohler tu naozaj zlepšil svoje filmárstvo ako vizuálne ( scéna vraždy pred ventilátorom vyzerá fakt dobre ) tak vyprávaním, ktoré je konečne dynamickejšie a nenaťahuje jednotlivé scény za každú cenu len aby dosiahol dĺžku celovečeráku. Plusom je vždy aj nejaké to gore typu hlava odseknutá lopatou či kôl v bruchu. Nakoniec ostane len posledný maník ktorý zažíva halušky z Evil Dead ( kamera "utekajúca" lesom kúsok nad zemou ) a mení sa na Ramba chystajúceho výbušné pasce z konzerv a zápaliek. Je mu to ale na prd, lebo ľudožrúti sa odmaskujú ako zombíci a je po vtákoch. Z Dohlerovín je to teda najlepší kúsok, samozrejme stále v kategórii šialene lacného trashu, ale predsa len.

• 9.6.2019  20:49
    Leprechaun Returns (TV film) (2018)

Na nejakú Lepreachaunskú sériu som už aj dávno zabudol, naposledy som videl štvorku a to bolo ešte v 90-tych rokoch. Náhodou teda narazím na tento vraj už ôsmy diel a akoby som sa preniesol späť v čase niekam do roku 94. Príbeh je brutálne jednoduchý a jednoducho brutálny. Zvrhlý zabijácky škriatok zasa ožije, hľadá svoje zlato a samozrejme vraždí, lebo podľa jeho vlastných slov sa tým dostáva späť do formy. Hlavne že sa ten film nijako neťahá, servíruje poctivé a poctivo zmáknuté gore, teda visiace črevá, vrtuľou odrezané hlavy či solárnym panelom prepolených týpkov, plus typické Leprechaunské hlody a uvedomelý žánrový humor ( postavy ktoré idú hrdinsky nikam alebo padanie nosom do onej polovice mŕtvoly ). Leprikón lieta na drone ( ale nemá bezpečnostný pás ani prilbu takže schytá konár skrz hlavu ), s odporom vyhodí do koša kroksy ( ha-ha-ha aplaus!!! ) a je fikanými ženštinami podvedený keď zistí že mu do koltíka miesto mincí nastrkali svoje tampóny... a scéna s bandou blbnúcich mini Leprechauníkov okopčená z Armády Temnôt bola tiež milá. Toto je proste béčková splatter komédia tak ako som ich mal vždy rád a aj keď to nie je nejaký žánrový top, tak zábava je to v zásade kurevská.

• 9.6.2019  19:12
    Fiend (1980)

Teda mňa to vlastne prekvapilo iba pozitívne, aj keď pri hlboko mínusových očakávaniach v kategórii extrémne lacného amatérskeho trashu sa sebemenšia chválitebná prkotina javí ako východ slnka nad kadibúdkou. Na začiatku vletí svetelná paskuda do hrobu a nebožtíka tým pádom resurektuje ako energetického upíra. Ten potom jednak zabíja ľudí svojimi svietiacimi rukami za účelom občerstenia ( inak začína hniť ) a taktiež v rámci kamufláže vyučuje hru na hudobné nástroje, čo je ešte desivejšie ale našťastie je nejaké muzicírovanie striktne mimo záber. Každopádne druhý Dohlerov film je podstatne uvedomelejší a oproti Alien Factoru sa nepokúša vyrobiť z ničoho trikové orgie s útočiacimi mimozemšťanmi, ale ide skôr takou hororovou cestou o vyšinutom záhrobníkovi, naviac zmysluplne vygradovanou, čo je pre mňa u Dohlera to hlavné prekvapenie. Úchylný záhrobník/záhrobný úchylník zvláda svoj part celkom slušne a nájde sa tu aj niekoľko scén ktoré by som označil za podarené, hlavne vraždu ženy pomocou reťaze v štýle comicsového Loba a aj záverečná bitka bola solídna. Takže klady tomu priznať musím ( obecne sa môžu zdať značne pochybné, ale majme na pamäti že sme v kategórii zetkovej kinematografie ), nanešťastie ale film stále trpí hlavne svojou šialenou dĺžkou hodiny a pol, ktorá sa pocitovo zdá aspoň trikrát táká a Dohler sa tak ako predtým ( Alien Factor ) a aj potom ( Nightbeast, Galaxy Invader ) veselo rochní v tom ako "nenápadne" natiahnuť každú scénu na hranicu únosnosti a do toho nechá hrať nekonečnú sonátu synťákového brblania. Výsledok je teda vlastne ďaleko lepší než som čakal, ale stále z veľkej časti značne statická nuda.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46