TERRORDROME

okres Levice
NO FUTURE!!!

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 19.8.2018  02:27

Kuriozita, natočená len kvôli právam ktoré by inak prepadli naozaj pôsobí dojmom ťažkej provizórnosti vo všetkých ohľadoch. Scenár je vágny a malátny ako somálec ktorého uštipla mucha tse-tse, herecké výkony by nestačili ani na cenu zlatý baklažán, zúfalo kŕčovity/kŕčovito zúfalý zlý smiech Victora Dooma bol sám sebe paródiou a efekty vesmírnej zrážky boli iba abstraktné animované guličky a vlnovky. Plus ostatné srandovne nedomrlé/nedomrle srandovné efekty polovičnej neviditeľnosti a naťahujúcich sa končatín, na čele s otrasným CGI Human Torchom snažiacim sa vlastným telom zatlačiť naspäť smrtiaci lúč. Väčšina rozpočtu vraj padla na kostým kamenného Thinga, čomu verím, lebo je to naozaj jediná prepracovane vyzerajúca vec vo filme. Jeho psychický šok z vlastnej mutácie znázornený tým že pobehuje po uliciach a obťažuje vrieskajúce ženy bol však smiešny ako riť s Hitlerovskými fúzami a ofinou. Akčné scény nestáli za nič, záporácky pešiaci boli štandardne len banda dementov ktorým stačí nastaviť nohu, oni sa potknú a už nevstanú. No a vôbec som nechápal na čo je v tom celom zamontovaný ten zlodejský troll z kanálu čo z nejakého dôvodu uniesol Thingovu slepú frajerku. Fakt bizarná vec, pre zaujímavosť určite doporučujem, už len kvôli tomu že vlastne určila smer všetkým ostatným pokusom o adaptáciu Fantastickej Štvorky z ktorých ani jedna nedopadla o moc slávnejšie.

• 12.8.2018  19:06

Šialene preplácaná/preplácane šialená relikvia 80-tych rokov. Ako decko som to púšťal dookola a ani dnes som nebol sklamaný, príšery, efekty, lejzre, chujoviny, proste zábava. Vesmírny svalovec He-man a jeho parta versus tyranský lebkáč Skeletor. Dej sa v rámci obmedzení rozpočtu presúva pomocou vesmírneho kľúča na našu Zem, kde návštevníci z Eternie stretávajú Moniku z priateľov a pilota zo Star Treku: Voyager. Po krkoch im ide komando mongoloidných mutantov a neskôr si to priserie aj samotný Skeletor na svojom tróne. Zaujímavé je že si ho ani s celou bakelitovou armádou, prestrelkami na ulici, výbuchmi a maníkmi lietajúcimi na kanálových poklopoch vôbec nikto nevšimne, okrem toho jediného policajta ( Najzábavnejšia a najsympatickejšia postava vo filme ) ktorý celú udalosť vyšetruje. Akcie je dosť a je dobre zvládnutá, prevládajú samozrejme lejzrometné prestrelky s množstvom ohňostrojov, iskier a rozprskávajúcich sa vecí. Vo finále ožiari Skeletora vesmírne oko a zmení na zlatého superskeletora, ktorého ale He-man, s výkrikom "ja máááám moc" tak či tak spacifikuje. Vizuálne je film vykrádačka všetkého možného vrátane hudby ktorá znie ako mix motívov zo Star Wars a Supermana, ale v podstate jediná vážna námietka ktorú vlastne mám je samotná hlavná postava, čo je proste debilný blondatý kolohnát v kožených slipoch, nezmyselne a neobratne sa oháňajúci obrovským mečom. Ostatne Dolph Lundgren sa vraj vyjadril že natáčanie bola pre neho nočná mora. Celkovo úprimne stupídna zábava.

• 10.8.2018  02:15
    Alien Platoon (1992)

Žabožrútsky zázrak N.G. Mount taktiež patrí medzi filmárov nad tvorbou ktorých si človek odkrúti hlavu od krútenia hlavou. Alien Platoon je dokonca ešte horší než jeho predchádzajúce kúsky, takže v istom zmysle prekonáva sám seba. dejovo je to hlavne vykrádačka Predátora, kde je do lesa vyslané komando aby zúčtovalo s vojenským supermutantom čo sa odtrhol z reťaze ( doslova ). Nanešťastie film trvá neskutočných takmer 90 minút, vyplnených hlavne nekonečným pochodovaním medzi stromami ku ktorému dozblbnutia vyhráva ten istý hudobný motív. Predstavitelia drsniackych komanďákov sú priam fenomenálne zlý antiherci, ktorým divák neverí ani to že si sadnú na zem. Občas v rámci psychologického teroru nájdu náhodne narafičené lebky či bulvy na špajli a taktiež pohodený magnetofón čo ich pustenou nahrávkou ošáli že prilieta vrtuľník. Ďalší vývoj deja je typicky Mountovský, rozumej úplne mimoňský. Ak pominieme že jeden z hrdinov zdochne na otravu vodou z potoka, tak vojačkovia napokon narazia na nejakú pivničnú nemocnicu, v nej dve šialené sestričky a následne ich prepadnú zombíci ktorých mŕtvolné maskovanie predstavujú sieťky na hlavách. Ako to všetko súvisí neviem, ak to aj bolo nejako vysvetlené tak som tomu nerozumel, bo to bolo po francúzsky... "merde"!Tým to ale nekončí lebo posledný čo prežil následne stretne na úteku lesom heavy metalovú Xenu, princeznú bojovníčku s kušou a mocne vyfúkaným három a ona potom mutanta, ktorému neublíži ani vystrieľanie celého zásobníku zblízka do hlavy, ubije trúbkou. P.S. streľba je už tradične znázornená iba trasením zbraňami ktoré nič nerobia, zhnitá čerešnička na torte z uschnutého lajna.

• 9.8.2018  01:35
    Breeders (1986)

Od Kincaida očakáva človek len to najhoršie a ani tentoraz nesklamal, Breeders je ikonicky idiotský horor kde latexová ninja mucha z vesmíru ( náhodne zmutovaná z kohokoľvek kto je práve na scéne ) znásilňuje ženy. Jeho obete sú výhradne panny, vrátane bikinovej modelky šňupajúcej kokaín a pre istotu nezabudnú dodať že predmanželský sex ani náhodou, zatiaľ čo sa obrazom zvŕtajú nahé. Prečo teda monštrum oprcalo aj bezďácku babičku nedokáže vysvetliť ani Fox Mulder, ale na to serie Albatros kilovú bombu. Herci pôsobia že natáčali pod konskými sedatívami a scenárista ( tiež Kincaid ) musel byť chudobný duchom ešte viac než autori filmových DC komixoviek. Sledovať pátranie detektíva a doktorky po tajomnom znásilňovačovi je vskutku ukážkou mentálneho malomocenstva a pobavili aj scény kde sa holé ženy proste zobrali a zombíckym krokom odpochodovali z nemocnice kde nebolo nikoho kto by si to všimol. V epickom kanálovom finále uvidíme hromadné lesbické kúpanie v kadi naplnenej emzáckou mrdkou, trpaslíka s vagínou medzi očami a nesmierne vymakaný súboj s monštrom ktoré hrdina proste z fleku poleje benzínom a zapáli. Potom zavolá do elektrárne nech im obsluha pustí prúd, hodí kábel medzi lesby a spokojne s doktorkou odpochodujú. Tento film by nepochopil ani Kubrick.

• 4.8.2018  22:55
    Taeter City (2012)

Je to ako vykrádačka Tokyo Gore Police, len v talianskom podaní s maximálnym minimom deja i dialógov a ani tie reklamné a spravodajské vsuvky nie sú nijako nápadité či vtipné. Hon na psychopatického mutanta s divným ksichtom v nejakom magorskom cyberpunkovom divnosvete je proste iba 70 minút náhodných gore scén v krásne papundeklovom prevedení ako to mám rád. Projektily trhajú telá na kusy, hlavy sa rozprskávajú či sú drvené pod kolesami kamiónu a z útrob striekajú rôzne gebuziny. Necrostormáci sú v prevedení týchto efektov majstri, teda ak dokážete oceniť tú comicsovú manga absurdnosť s bakelitovým nádychom. Asi najviac ma rozosmiala scéna s jazdou na maličkých modelčekoch Akirovských motoriek, to bolo rozkošné. Takže to baví a neprestáva hustiť farebnú brutalitu, ale takmer bez deja i slov je to len akási splatterová kompilácia ktorá sa rýchlo vyparí z hlavy tak ako všetka matematika čo učia v škole.

• 23.7.2018  14:07

Profi killer Frank "fuckfuckfuckfuckfuck" Zimosa minulé stretnutie so satanistami v hotely nerozchodil a teraz je v pekle... fuck! Aby sa odtiaľ odfuckoval späť na zem je treba plniť idiotské úlohy plesnivej bosorky z krypty. Maníci z Necrostormu neboli nikdy ani priemerný scenáristi, zato na gore efekty sú machri a majú charakreristický vizuálny štýl. Vzhľadom na mizerný rozpočet je stvárnenie pekelných kobiek plných sajrajtu priam pozoruhodné. Komixovo nadsadená megabrutalita baví, rozsekávanie hláv, trhanie duší na škripci či ubitie démonky jej vlastným potratom. Nanešťastie akcie v tomto štýle vo filme zas toľko nie je a veľa času hrdina iba fuckuje a na povel pára už tak dosť rozmrdané mŕtvoly čo sa kade-tade povaľujú. Nakoniec sa to ale vzchopí a tvorcovia predvedú veľmi kreatívne využitie rotačného guľometu ako strúhadla na kultistov. Samostatnou kategóriou sú potom maňuškový cacodemoni na ktorých by sa jeden smial, ale mňa teda vystreľovanie ich očí fakt bavilo. Celé to má len 70 minút a už to sa zdá pri dejovej bezradnosti moc, každopádne pokračovanie nabudúce.

• 15.7.2018  23:04
    Winterbeast (1991)

Mne toto pripomenulo hlavne žabožrútsku hovnoklasiku Ogroffa, ktorá bola tiež taký nezmyselný amatérsky blábol kde tvorcovia našľahali čo ich práve napadlo a vôbec to nedávalo zmysel. Tu sa jedná o nejaké prekliate indiánske totemy, ale čo sa deje nikto nevie, lebo dej filmu sa dá označiť sa značne surrealistický, čím myslím že akýkoľvek scenár bol pre tvorcov zjavne pridrahým luxusom a tak sa postavy iba námesačne klátia skrz jednotlivé scény, drístajú strašné sračky a jediné na čo sa čaká sú výstupy rozkošne animovaných plastelínových monštier a lebky s chrbticou čo vylieza z brucha ako Votrelec. Celé je to natočené príšerne fušersky a bezmyšlienkovite, herci sú ako roboti, väčšina filmu sa dosť nudne vlečie a vrcholí neuveriteľnou scénou kde nejaký vyschnutý a vyškerený prďola pár dlhých minút tancuje na akúsi upištanú prehistorickú pesničku. Záver potom konečne naberie nejaké obrátky, aj keď stále v opare bojového surrealizmu, ale predsa len tam behá obrovská jašterica, strašidelné monster kura a chlpatý čert na chodúľoch po ktorom hrdinovia strieľajú svetlice. Po zničení démonickej masky zlo vyšumí a hrdinovia opúšťajú scénu s hláškou že nabudúce pôjdu radšej na medvede či-čo. Klasika na zabudnutie.

• 15.7.2018  22:29

Masaker v klaunskom kempe ponúka presne to čo čo by človek od Tromy čakal a chcel, koňaciu porciu megadementného humoru, kreténov v každej roli, zábavne papundeklové gore efekty, srandovné píp-píp zvukové efekty, úchyla čo si honí klobásu a nejaké kozy navrch. Dejovo je to paródia na klasický Piatok 13-ho, akurát že všetci vystupujúci sú klauni, vrátane vojenského inštruktora vyučujúceho hádzanie tortami. Film je našťastie tak silno debilne makový že som sa celý čas slušne bavil, najlepšie scény boli samozrejme kyselina do ksichtu ( a chudák to prežil s polovicou hlavy ) a "nenápadný" dynamit v koláči... a kus hovna na rektálnom teplomere. Osobne ma bavil aj ten ajsípí džagalou psycho rapper. Finálna pointa trocha moc nedávala zmysel, ale čo by človek chcel od filmu s inteligenciou permafrostu, aspoň že si tam svoj part zatrapošil sám guru Lloyd Kaufman. Trashová srágora ako cep a myslím to ako kompliment.

• 1.7.2018  00:12

Úprimne idiotská Tromáčina kde resurektovaný Džízes bojuje kung-fu štýlom proti upírom a militantným ateistom ( scéna kde ich vyskočí 20 z jedného auta silno pripomínala druhého Toxic Avengera )... a občas si strihne muzikálové číslo. Vizuálne film vyzerá ako dve hovná, herecké výkony pripomínajú bábkové divadlo a občasné gore efekty sú najrýdzejšia, v špajzi nájdená amatérčina. Je to celé taká trapošina, že som sa celý čas dobre bavil a miestami až veľmi dobre. Nemtavé akčné scény plné dreveného kung-fu, zabíjanie upírov záchodovým zvonom, špáradlom či cesnakovým dychom udržovali permanentný úsmev na mojom ksichte a keď sa Ježiš bavil s hovoriacou zmrzlinou alias svojim otcom a svietiacou soškou panny Márie tak som sa smial nahlas. Ako parťák sa Krajstovi bude hodiť pupkatý Mexický wrestler a neprehliadnuteľný je aj ten kňaz s čírom ako si to serie na mopede. Kvalitná filmová kopa trusu pre vybrané publikum.

• 23.6.2018  23:22
    Ravenhawk (TV film) (1996)

Zabili indošov, bastardi! Pomsta kulturistickej indiánskej buchty je ale neodvratná a len čo sa väzenský transport vytrtká pri uhýbaní krave na ceste, špatoši to majú spočítané. Oni totiž nielen vraždia ale znečisťujú aj prostredie, čo je demonštrované tak že v jednom zábere je z diaľky vidieť nejaká továreň. Hrdinka šlohne koňa, jazdí prériou, zamorduje pár mamľasov, zbije policajné komando a v jaskyni nájde hrniec s mystickými handrami, heyááá-heyááá. Film je natočený typicky Pyunovsky nemohúco a jediné čo sa dá reálne pochváliť sú nejaké tie solídne kaskadérske kúsky, aj keď to ako sa hrdinka ťahaná na lane za koňom zrazu vymrští jazdcovi na chrbát vyzeralo trošičku brutálne kokotsky. Ale scéna adrenalínového lezenia po skalách bola pekná. Rachel McLish ako fitness Manitú pomstiteľka toho moc neuhrá, akurát efektne zatína vypracované svaly a v jednej scéne ukáže aj nahý chrbát a kus prsa! Škodoradostne ma pobavil aj taktiež tradične Pyunovsky odfláknutý a divný záver. A čo tam vlastne v tých dvoch scénach robil Q zo Star Treku?

• 18.6.2018  21:18
    Spit Fire (1995)

Pri tomto som hlavne nevedel či to má byť komédia alebo nie, nikde sa to v popise žánru nevyskytuje, ale inak ako paródiu sa to brať nedá. Už hneď ten dementný úvod s rádoby superagentom Lance Henriksenom najskôr osahávajúcim veľké kozy a potom unikajúcom na sračkoidnom jetpacku ( kaskadér mu nebol moc podobný ) ma dosť rozosmial. Po Bondovských titulkoch nastupuje na scénu agentova dcéra, drsná gymnastka, ktorá sa dokáže vymrštiť šmykom na bradlách 10 metrov do výšky a ešte päsťou skoliť ruského trénera chrapúňa. Nasleduje zamotanie do špiónskych motaníc o nejaké rakety a útek cez pol sveta až do Hongkongu ( to preto že tam Pyun zároveň točil aj film Hongkong 97 ). Takmer všetko tu pôsobí smiešne, ale obvykle takým tým náhodným spôsobom. Toporné bitky kde útle žieňa každou fackou neomylne knokautuje desiatky ultradementných gangsterov čo sa nezmôžu na nič iné než poslušne vystavovať svoje telá jej kopancom, srandovne prehnané zvuky úderov a jódlujúci Henriksen! Jedine staroch Tim Thomerson s účesom Andy Warhola je vtipný čisto zámerne a v komediálnej polohe mu to sedí. Vo finále hrdinovia tak nejak mimochodom porazia zloduchov, vyhrajú gymnastický šampionát a natrhnú zadky aj nečestným súperom. Je to nezmyselná a slaboduchá vtákovina, ale na Pyuna celkom zábavná ( zámerne či omylom ), takže minimálne nenudila.

• 14.6.2018  00:20
    Dracula (1931)

S týmito prastarými klasikami je to ťažké, mňa osobne najviac prekvapilo aký je ten film imbecilne zostrihaný a plný až nepochopiteľných medzier a vyprávačského fušerstva. Najhoršie na to doplatila Lucy ktorej upírsky posmrtný život je len okrajovo zmienený a nič sa s tým nerobí, tu som mal naozaj pocit že niečo zúfalo chýba. Najviac sa mi páčil úvod filmu odohrávajúci sa v Transylvánii plnej maďarov a pekných gotických kulís. Pískajúce hračkárske netopiere neboli až tak zlé, ale Dracula za celý film vôbec neukázal upírske zuby, do psej matere! Inak aj Bela Lugosi má ako Dracula hlavne tú výhodu že je maďar s exotickým prízvukom, ale tie jeho ospevované uhrančivé pohľady mi dnes pripomínajú maximálne ksichty Dereka Zoolandera a prišli mi teda dosť smiešne, spolu s jeho úsmevmi slniečka na hnoji ktorými častoval Renfielda na svojom zámku. Osobne ma asi viac zaujal ten drsný vyčúraný dedo Van helsing, ktorý do dvoch minút odhalí s kým má do činenia. No a potom je tu ešte to tragicky odfláknuté finále kde je ten strašný splodenec temnoty zapichnutý akoby mimochodom a mimo záber, čo podčiarkuje panický strach tvorcov ukázať v hororovom filme čokoľvek strašidelné. Oproti staršiemu nemému a nemčúrskemu Upírovi Nosferatu je na tomto Hollywoodskom Draculovi vlastne väčšina vecí zle a to čo ostalo sú mýty o tom či bol Lugosi skutočný upír, v čom sú s Maxom Schreckom alias Orlokom zajedno.

• 7.6.2018  00:05
    C.H.U.D. (1984)

No jasné, pamätám sa na tú masáž trailermi na kazetách od intersonicu voľakedy začiatkom 90-tych. Vyzeralo a znelo to tak brutálne, zmutovaný bezdomovci kanibali vyliezajúci z kanálov, dokonalý námet na hororové béčko. Nakoniec to bola hlavne nuda kde sa skoro nič nedialo a len v závere bol ten trailerový záber na mutanta s predlžujúcim sa krkom. Dnes ma pomalý dej riešiaci záhadne miznúcich somrákov bavil viac vďaka solídne fungujúcej kanálovej atmosfére a potešil aj Daniel Stern ako hipisácky šéfkuchár zo santusáckej vývarovne. Prekvapivo ma menej bavili akčné scény pretože boli proste zle a nudne natočené a "somrotanti" príliš dementný, stupídne bublajúci, gumený a mali žiarovky miesto očí. Záverečné riešenie situácie bolo potom americké jak divá sviňa, vyhodili do vzduchu dodávku nad poklopom do kanála a akože je hotovo. Zaujímavé mi prišli len dve scény, mutanti klaňajúci sa zeleným toxickým sračkám a stretnutie s komandom ako z Votrelcov. Chcelo by to kurevsky poriadny remake, lebo ten potenciál je fascinujúci!

• 14.5.2018  00:40
    Pomsta (2017)

Halucinačná francúzska variácia na klasickú tému pomsty s príchuťou Ramba v dámskom spodnom prádle. Hrdinka spadne zo skaly a napichne sa priamo cez stred, ale prežije to lebo asi nemá chrbtovú kosť, pochoduje tretinu filmu s konárom v bruchu, zasviní polovicu púšte 40 litrami svojej krvi a vypáli si znak orla do diery v pupku rozžeravenou plechovkou od piva... a zabije tie tri šialené žabožrútske hovädá. Proste čistý realizmus, kvílivo dunivý soundtrack a chuťovkové scény ako vyťahovanie skleneného črepu z nohy ktorý je tak hlboko že si tam ten neurotický chudák musí vopchať ruku až po lakeť. Audiovizuálne podmanivé, dobre zahrané a s kamerou prekliate detailne zaberajúcou veľké otvorené rany či spuchnuté mŕtvoly vo vode. Je zaujímavé že spomedzi toho všetkého nie je možné nespomenúť ten dlhý záber spredu na nočnú jazdu motorkou podporenú osemdesiatkovými synťákmi. Snáď mohla byť lepšie natočená samotná akcia a dvaja z troch záporákov zdochnú značne nenápaditým spôsobom, čo ma udivuje pri všetkom tom zobrazovanom ultranásilí. Každopádne to bolo ultimátne víťazstvo formy nad obsahom.

• 8.5.2018  22:07

Jednotka bola celkom fajn sci-fi hororík, dvojka je vymleté a rozšupnuté akčné béčko gradujúce až k WTF výšinám. Čert vie prečo to vôbec natočili, ale bola to zábava. Scenár je horčicou natretý škvár omieľajúci každú lacnú scifácku chobotinu a doplnený haluškami ktoré každému kto by chcel vidieť niečo seriózne vypáli do hlavy dieru spoľahlivejšie než emzácky bajonet. O drajv a zmeny prostredia ale nie je núdza, celé je to rozdelené na tri tretiny v úplne odlišných lokáciách. Z vesmíru prichádzajú lovci mozgov a proti nim Frank Grillo a drogový kartel z ázijskej džungle. Akčné scény s bojovými umeniami ( a poctivou dávkou striekajúcej krvi ) sú to najlepšie čo film ponúka, môžete byť dvojmetrový mimozemšťan, ale keď sa na vás vrhne šialený Yayan Ruhian s mačetou je to taká haluz že máte problém. Grillo sa tiež pochytí s Uwaisom ( jeden neverí že do béčkového sci-fi tvorcovia dokázali nahnať práve Uwaisa s Ruhianom ), ale končí to nerozhodne. Spoločný fight na nože hrdinovia vs alieni je vrcholovým momentom filmu. Efekty a masky prekvapivo dobré, dokonca fakt dosť dobré, aj keď občas sa to púšťa aj do vecí na ktoré už sú na hrane. A nielen trikovo, lebo finálový zápas obrieho robota s MechaCthulhuom si každopádne mohli odpustiť. Prehliadka nepodarených scén potom korunuje zručne natočený výplach.

• 15.4.2018  20:30

Tak schválne, ako asi rozmýšľajú ľudia čo idú do bulharska natočiť remake klasického Dňa mŕtvych ktorý bude vyzerať lacnejšie než originál. Po zombie apokalypse sú teda hrdinovia zavretý v bunkri a chovajú sa ako príkladný dilinovia. Šéfom bunkra by mal byť drsný zelený mozog, ale v skutočnosti nemá žiaden rešpekt a nezbedná vedátorka mu veselo skáče po hlave ako na trampolíne, takže aj keď by to mal byť akože záporák, ja som ho vlastne celkom chápal. Tá doktorka je totiž solídny pako, prírodný živel a najväčšia hrozba všetkých čo prežili. Vážne ma žrala scéna kde sa pri návšteve zamorenej nemocnice kravuška bez slova odpojí od skupiny a zavrie v jej bývalom labáku aby si tam prezerala staré fotografie, čo má za následok mŕtveho kolegu a jej frajer ju potom ešte presvedčuje že ona za to predsa nemôže! Keď potom banda nešikovných debilkov pustí cez plot celú zombícku légiu ktorá povraždí väčšinu ľudkov, tak ona sa zahrabe v skleníku do zeme a potom štýlom Ramba vyskočí a zmačetuje hlavného zombie úchyla s drsnou hláškou medzi zubami. Predstaviteľ chorobne zamilovaného nemŕtveho devianta Maxa podáva jediný herecký výkon vo filme a stačí mu len mŕtvolný mejkap a šialené ksichty v štýle show Rammstein. Nakoniec sa všetci tvária veľmi šťastne a spokojne sami so sebou. Napriek všetkému to však nie je zas taká beznádejná sračka, nevyzeralo to moc amatérsky, celkom svižne to bežalo a gore aj keď nijak nápadité tak rozhodne poctivé. Ako remake ale úplne zbytočné.

• 9.4.2018  13:45

Keď to nejde seriózne, pôjde to idiotsky! Maorský magor Kiki z Waikiki vytrúbil boha hromu až do doslovnej riti vesmíru kde tomu šéfuje dementný despota Jeff Goldblum, otrokov mu prináša ožratá valkýra a masakruje ich Hulk ktorý už aj zabudol že býval Bruce Banner. Osemdesiatkovo farebná, neónovo umelohmotná štylizácia, brblavé synťáky a neustále tlačený podvratný humor dávajú dohromady jednu z najzábavnejších marveloviek, kde tých 130 minút sviští ako akútna hnačka. Hemsworthovi to v komediálnej polohe metača bleskov sekne a hromové háro mu ostrihá sám Stan Lee pomocou pekelného strojčeka ako z kreslenej grotesky. Parohatá záporáčka Hela sa síce objavuje odnikiaľ takže je trochu problém uveriť jej nepremožiteľnú bohyňu smrti, ale démonicky zmachlená Cate Blanchett ma bavila v každom zábere. Snáď by to chcelo viac zamakať na choreografii akčných scén, aby nestáli len na tých supercool momentoch ako nájazd valkýr na okrídlených koňoch či Led Zeppelin vložky so zavýjajúcimi emigrantmi. Celkovo veľmi zábavná hračka s lahôdkovo epicky fatálnym záverom, alebo prekvapivá nálož cynickej srandy pred tým než sa Thanos pokúsi zničiť polovicu vesmíru.

• 3.4.2018  00:14

Jednoznačne pecka vo svojej kategórii, ktorá vyzerá presne tak ako niečo čo by som nakrútil ja keď som mal tak 8 rokov. Nadupaná farebná chujovina čo nemá moc deja a jednotlivé súvislosti nedávajú zmysel, ale chrlí roztodivné obludy v smiešnych kostýmoch, kung-fu bitky a prskajúce delobuchy. Zem je napadnutá príšernou ženskou čo si hovorí Elzibub a profesor z jediného pohľadu na ňu usúdi že sa jedná o vyššiu bytosť z doby ľadovej. No nič, sme predsa nejaký bambusáci, tak si pronto vyrobíme superhrdinu čo vyzerá ako Michael Jackson v klipe Thriller s anténkami a očami ako mucha puk a ten vymláti všetku kolotočiarsku čvargu späť do hrobu. Takže sa to tam všetko až do konca statočne máruje, pešiaci zvaný kostíci, rastamanský karfiol, čert hároš v pyžame, bojová voš, chodiace hovno s vrtákom na ruke roboti s hlavami na strunkách aj sexi ženština menom Očičko. Chaotická magorina úplne bez mozgu, s naivitou až na mesiac ale vysokým faktorom zábavnosti. Samozrejme nie pre každého, niekto by pri sledovaní mohol utrpieť akútny záchvat agresívnej demencie.

• 31.3.2018  18:28

Votrelcom inšpirovaná vesmírna vtákovina o výprave na asteroid do tajomnej pyramídy plnej príšer. Neznie to zle a niektoré pasáže majú vďaka podareným kulisám dosť slušnú atmosféru neznáma, ale nanešťastie film neustále dáva na obdiv svoje debilnejšie ja, počnúc tou čarodejnicou a chlapíkom so svietiacou hlavou na začiatku. Hrdinovia nakopnú raketu, vesmírom preletí pár farebných kruhov a sú na mieste, ostáva už len nejako zaujímavo ich povraždiť. Film prekvapivo dosť stavia práve na gore a nechutných efektoch na čele s obrovským červom čo strhá zo ženskej šaty, celú ju oslizne a znásilní, to je dodnes rarita ( ak nepočítame japonské chápadlové porná ). Ešte by som spomenul aj ďalšiu ženštinu pre zmenu šľahúňmi rozlámanú na kusy a odseknutú ninja ruku ktorá zamorduje svojho bývalého majiteľa. Tým bol béčkový ksicht Sid Haig v úlohe debilka zásadne bojujúceho len vrhacími kryštálovými hviezdicami a detinsky trucujúceho keď sa mu ich brána rozdrví na prach. Druhý známy ksicht patril Robertovi Englundovi ktorý ako jediný podával nejaký herecký výkon. Tradičné a nenávidené hororové klišé rozdeľovania sa tu bolo dovedené až na prah dokonalosti, keď sú hrdinovia v jednu chvíľu spolu a vzápätí každý úplne inde bez akéhokoľvek dôvodu. Finále s odhalením tajomstva pyramídy a veľkého šéfa mi prišlo stupídne a nezmyselné už pred rokmi a ani dnes nie je dôvod na zmenu názoru.

• 31.3.2018  17:21
    Galaxina (1980)

Dobová sci-fi paródia ktorá dopláca na to že je viac artovo divná než vtipná. Vesmírny policajti v podobe troch kovbojov, starého čínskeho mudrca, černocha s maličkými netopierími krídlami a ich androidná sexi slúžka Galaxina naháňajú akýsi mocný kryštál Modrá Hviezda a vždy keď niekto vysloví jeho meno, ozve sa džingel. Je tu aj narážka na Votrelca keď kapitán po večeri vypľuje príšerku, ktorá potom po zbytok filmu pobehuje loďou a nakoniec dosť debilne zlikviduje hlavného záporáka ( chlapík s plechovým ksichtom oblečený ako Santa Claus ) tak že mu zo zadku odhryzne kus nohavíc. Pozoruhodná bola scéna s osahávaním holografických ceckov a psychedelicky farebná westernová prestrelka ako zo Sergia Leoneho, najvtipnejšie potom návštevy emzáckeho bordelu s kopou srandovných masiek a baru kde si ufóni dávajú ľudské mäso. No a ešte tam boli aj tí motorkári čo uctievali veľkého boha Harley- Davidsona. Isté momenty to teda malo, ale ako celok strašne čudná patlanina bez hlavy a pravej nohy.

• 26.3.2018  22:33
    Netvor (1985)

Jasné, toto bola jedna z tých vecí na ktoré si každý spomína z videopožičovne začiatku 90-tych rokov... a treba povedať že ani vtedy to neohromilo. Votrelecká zlátanina kde astronauti na Titane nájdu zbierku emzáckych motýľov a jeden z nich vyzerá ako vypĺznutý plastový králik s motorovou pílou miesto nosa a obvyklou chuťou na ľudské mäsko. Nuž, pochváliť sa dajú atmosféricky modrohmlisté kulisy Titanu a gore scéna s olúpaným ksichtom a explodujúcou hlavou, to fanúšika poteší. Plus pár minút s maniakálnym Klausom Kinskim. Zbytok filmu obnáša hlavne motkanie tmavými chodbami, príšerné dialógy a filozofickú dilemu o tom či sú sprostejší zombíci ovládaný votrelcom alebo osemdesiatkový astrogeroji. V stupídnom finále uvidíme jeho gumovitosť netvoroslava v pár záberoch celého a je jasné že jeho obludné stehná mu body nepridajú. Nie, toto bolo vždy slabučké ako Somálsky vzpierač.

• 18.3.2018  20:04

O tomto som hovoril, tvorcovia Wolfcopa si naozaj vzali k ľadvinám všetky moje pripomienky a stvorili pokračovanie ktoré je väčšie, akčnejšie a bláznivo dementnejšie/dementne bláznivejšie. Hneď na úvod scéna s kamiónom kde nechýba ani bazuka a potom musí Wplfcop s parťákmi riešiť problém s reptiliánmi ( v poslednom čase používam nejako často výraz reptiliáni, snáď neovládajú aj mňa... ) ktorý prišli na spôsob ako sa rozmnožovať votreleckým spôsobom pomocou infikovaného piva, po ktorom lezú ľuďom z brucha maňuškové potvory čo vyzerajú ako žabiak Kermit. Tempo je svižné, humor ležérne idiotský ( chlap s holým zadkom ležiaci pod tabuľou s názvom mesta, prdli-šmrdli na druhom konci vysielačky, trocha akútneho prdenia... ) a scéna sexu s vlkolačou sexicou so šiestimi prsiami sa stane legendárnou. Jediné čo režisér fakt nevie je točiť akčné scény pri ktorých si človek stále hovorí že sakra smrdia premrhaným potenciálom množstva nápadov do nich vložených. Vlkolak šňupajúci strúhaný mesačný kameň a masakrujúci kosou hokejistov, tank riadený wrestlerskou mužatkou či vráskavý santusácky cyborg v striptízovom bare, to všetko by mohlo byť absolútne úžasné keby sa trochu posnažili s choreografiou a kamerou. Ale určite chcem trojku ( ostatne, záporák ubzikol ), Wolfcop má na to ešte prikúriť pod kotlom.

• 18.3.2018  17:14

Postapokalyptický surrealistický Desperádo kde ukrutne cool maník v rozgajdanom obleku s gitarou a katanou putuje cez púšť do Lost Vegas aby sa stal novým kráľom, cestou zabíja motorizovaných neandertálcov či kozmonautov v skafandroch a v pätách má metalového smrťáka čo vyzerá ako Slash. Nič z toho čo sa po celý čas deje sa nedá logicky vysvetliť a film sa o to ani nesnaží, proste len hustí ďalšie a ďalšie vizuálne namakané snové scény bez prestávky. Špenátové monštrum, latexová chamraď s plynovými maskami, hovoriaca lampa ako krvilačné božstvo a hromadný masaker sovietskej armády brániacej cestu do Vegas. Chápete? V podstate jediným mínusom na celom tom šialenstve a množstve katanou posekaných mŕtvol bláznov je úplná absencia krvi... a otravný chlapec ktorý hrdinovi dáva fatálne zabrať. Takmer dokonalé... takmer.

• 18.3.2018  16:49
    WolfCop (2014)

Ďalší Grindhousom inšpirovaný film, tentokrát o policajtovi ktorý sa premení na vlkolaka. Hlavný hrdina si získa sympatie, lebo je to beznádejne lemrácky alkoholik ktorého zaujíma hlavne to aby si permanentne ožieral držku a nemusel nič robiť. Až keď sa prebudí so satanským symbolom vyrezaným do hrudi a počas splnu zmorfuje do chlpatého monštra, začne konečne brániť zákon v špeciálne vytunenom vlkolačom fáre. Celkom solídny humor a fanúšikov ako ja potešia podarené nedigitálne špeciálne efekty vrátane premeny vlkolačieho penisu. Pravda, gore scén ako ten chlapík s oskalpovaným ksichtom mohlo byť viac, lebo film celkovo stráca na tom že sa drží pri zemi tam kde by to chcelo riadne splatterovo prepáliť. To je vidno hlavne v nenápaditom finále kde sa wolfík stretne s reptiliánskymi "tvaromeničmi" ovládajúcimi mestečko. Tí mi ostatne prišli ako dosť idiotský nápad. Chlastajúci vlkolačí poliš žerúci šišky a utrhávajúci hlavy militantným buranom je fajn zábavka, ale mal určite na viac, takže dostane tri hviezdičky.

• 18.3.2018  16:12

Medzi 50-tkovými scifárčinami plnými dementných monštier je to jedno z tých chytrejších, aj keď dnes už tiež beznádejne naivne úsmevné/úsmevne naivné. Fešácky vedec z tajomných súčiastok zmontuje plazmový televízor a skontaktuje sa tak s indivíduom s prekliate vysokým čelom menom Exeter, ktorý mu ponúkne istý tajný projekt. Emzáci z planéty Metaluna sú pekne nadutý panáci, ale potrebujú nové zdroje jadrovej energie a s tým im môžu helfnúť iba chudáci pozemšťania. Oni sú síce blbý, ale charakterovo nejednoznačný, čo ich z filmového hľadiska trochu vyzdvihuje. Veľký problém z dnešného pohľadu je celková statická rozťahanosť a ukecanosť, kde trvá hodinu než sa dostaneme tam kam chceme, na všetko je hafo času a potom to zrazu naberie bleskový spád, zdevastovaná Metaluna je bombardovaná šnúrkovo navádzanými meteoritmi od záporáckych Zagonov a zmutovaný hmyzácky otroci začnú v túto najnevhodnejšiu dobu rebelovať. Onen ikonický mutant z plagátov tomu ale paradoxne moc nepomáha, lebo pôsobí v zápletke ako veľmi lacná vložka. Inak efekty poväčšinou slabšie než som čakal, s výnimkou záberov na rozpálený lietajúci tanier v atmosfére ( hlavne ten finálny prelet nad oceánom ) a zaujímavé kulisy Metalunie. Srandovná vložka bola hrdinka utekajúca pred mutantom takým spôsobom že nedokázala prekonať ani meter bez toho aby zakopla o vlastné nohy. Musím povedať že som sa na ten film dosť tešil, ale bolo to skôr sklamanie.

• 17.3.2018  19:19

Toto je film o ktorom je zábavnejšie len počuť, než ho reálne vidieť. Znie to totiž ako skvelý trash, nejaký cucák nájde na púšti lejzrový kanón ktorý ho zmení na dementného Hulka a všetko rozstrieľa. Hej, akurát že dosť neprekvapivo je to drvivú väčšinu času iba nuda kde sa toho moc nedeje. Nejaká bazénová párty, trampoty s dvoma kreténmi a párik srandovných policajtov z ktorých jeden furt niečo žerie a ten druhý mu to vezme a sám scháluje. A príšerná sedemdesiatková zombie disko hudba spôsobujúca opuch mozgu. Napokon hrdina s neustále rozopnutou košeľou konečne dosiahne vytúžený stupeň šialenstva, odstrelí benzínku, lietadlo, bilboard na Star Wars, telefónnu búdku, poštovú schránku aj trafiku, krepčí pri tom víťazne tančeky a hádže grimasy spod zeleného bosoráckeho ksichtu až je napokon odpravený samotnými emzákmi. Tí vyzerajú ako zmutovaný reptiliánsky Pat a Mať s dlhými krkmi a sú taktiež úplne vymastený, lebo si nikdy tú zbraň po odstránení magora nikdy nevezmú späť a tak ju môže nájsť niekto ďalší a ďalší. Hovadina je to strašná a Áresužiaľ málo zábavná.

• 14.3.2018  01:17

To že táto séria ešte stále nezdochla je samo o sebe dielom pekiel. Tento súdny diel dejovo trochu imituje Inferno a má aj pár zaujímavých nápadov, ale miesto nejakej atmosféry sa pokúša preraziť iba pomocou trochy zvracania a slintania čo celý film neutiahne. Pátranie po úchylovi vraždiacom podľa desatora je vďaka rozpočtu menšiemu než penis japonského pornoherca pomerne smiešne. Okrem ústredného tria detektívov nikto iný akoby neexistoval, ich kancelária sa zrejme vznáša uprostred ničoho v inej dimenzii, na mieste činu nikto a aj ten Pinhead väčšinu filmu sedí v kresle pred tehlovou stenou. Ten sa inak celkom podaril, maska solídna, prejav uveriteľný, akurát ten veľký kabát zrejme zdedil po Bladeovi. Páčil sa mi aj jeho zjazvený sekretár s tmavými okuliarmi, trochu podvratná, ale dobrá postava. Naopak nasralo nenápadité odhalenie vraha a stupídne záverečné naťahovanie pekla s nebom. Hellraiser bol vždy predsa len niekde inde než tradičné kresťanské predstavy, takže hádka Pinheada so sexi anjelom ma príliš nepotešila. A skončiť ako bezďák... aspoň tí blbý jehovisti ešte pobavili.

• 11.3.2018  22:07

Nie je to taká sračka ako Wachowských z riti Vychádzajúci Jupiter, iba nešťastne zabudnuteľný najdrahší európsky megafilm za strašne veľa bubákov. A tie sú tam vidieť, efekty sú všade, sú prakticky dokonalé a z tej gigantickej farebnej smršte plnej podivných emzákov od výmyslu galaxie až prechádzajú oči do kríža. Je teda maximálna škoda že po všetkom tom behaní jednou nohou v inej dimenzii, lietaní, plávaní s obludami a tancovaní s morfujúcou Rihannou nakoniec nevyhnutne zistíme že celý čas vlastne išlo o veľké hovno, lebo príbeh odpočíva v pokoji, tajomná hrozba stanice v skutočnosti neexistuje, záporákom je miesto toho idiotský generál a bojuje sa o zvieratko čo kadí perly ktoré potrebujú vyblednutí avatari aby nemuseli po žobraní. Hrdinovia sú nejaký mladistvý superagenti bez ktorých by si galaxia ani nedokázala vytrieť riť, sexuálne harašia a nemajú žiadny multipass. Je tam pár pár fakt cool vyzerajúcich scén ( najlepšie na celom filme sú úvodné titulky v štýle Watchmen ukazujúce históriu vesmírnej stanice ) aj nejaký ten vtip ( scéna so zhýralým cisárom čo chce hrdinke distingvovane zožrať mozog ), ale aj totálne stupídna a zbytočná scéna útrpne dojemnej smrti želatínovej umelkyne a megavysvetľovacie finále ktoré inak svižnú jazdu odjebe do stanice hipíkovo. 137 minút za 200 miliónov a všetko čo z toho scenáristi vytlačia je ľubovoľná epizóda seriálu Hviezdna Brána. Spolu s tým Jupiterom ďalší drahý filmový vesmír na ktorý sa im každý vysral.

• 11.3.2018  17:16
    The Call Up (2016)

Niečo medzi zaujímavým a stupídnym béčkom kde sa skupina hráčov účastní tajomnej polovirtuálnej akcie, kde úlohou je prebiť sa cez nejakých 26 poschodí až na prízemie a získať tak 100 tisíc dolárov. Pojem polovirtuálny tu znamená že hráči majú na sebe simulačné uniformy a prilby, protivníci sú len pixely, ale smrť bude veľmi skutočná, lebo výstroj im v reále usmaží mozog elektrinou. Pochváliť treba že aj napriek nízkemu rozpočtu a faktu že sa to celé odohráva v pár miestnostiach je vizuál prekvapivo OK a rýdzo funkčný. Samotná akcia je už na tom horšie, väčšina levelov sa vlastne odohrá len skratkovite s nejakým pif a puf a najviac sklamal ten kde je akože únik plynu a môžu sa používať len nože, čo je nakoniec využité len na jedno jediné zapichnutie, naviac od chrbta. Napriek tomu je to fajn napínavé, k čomu sa neskôr pridá aj motív časovanej bomby ktorá má odpáliť budovu. Postavy mi neprišli až tak retardované, skôr zamrzelo všetko to predvídateľné klišé typu dvaja zranený ale len jedna lekárnička ( na liečenie virtuálnych zranení sa tu používa klasická strieľačková metóda ) či maník z ktorého sa vylúpne pekný hajzel idúci hanebné sólo cez mŕtvoly ostatných. Najvtipnejšie na tom boli tie scény kde herci nešikovne imitovali akože sa pokúšajú dať dolu helmy čo nechcú pustiť ( a srandovne hulákajúci virtuálny seržant im to dá kruto zožrať, to bol dobrý nápad ) No a finále s odhalením organizátora celej akcie podľa mňa vôbec nedávalo zmysel. Napriek jasným nedostatkom to nebola nuda, dobrá atmosféra a chladná synťáková hudba tomu dávala solídny nádych permanentnej melanchólie.

• 28.2.2018  12:33

Nejaký mlaďoši sledujú stopu tajomného hackera až do rozpadnutej chatky uprostred ničoho a nasleduje prebudenie vo vládnom zariadení kde Laurence Fishburne v skafandri kladie tajomné otázky, hrdinný fešák má zrazu nohy ako transformer, okrajovo sa hovorí o mimozemšťanoch a nákazách a nič z toho nedáva ako celok zmysel. Bol som teda maximálne zvedavý ako to asi môže napokon skončiť aby sa z toho nevylúpla úplná a vajcom obložená kopa hovna. Nasleduje samozrejme útek za pomoci nových supernôh, zistenie že akosi nie je kam ísť a ex morfeus chodí okolo a zabíja rôznych ľudí pištoľou ktorú nosí v kufríku. Stále je to napínavé, vizuálne zaujímavé a odpovediam sa bokom vyhýbajúce. Dôjde aj na nejaké akčné scény v hypnoticky spomalených cool záberoch, ale najlepšie bol supermanský šprint za kamiónom na sedemmíľových robonohách. Ani v závere režisér nevysvetľuje s lopatou v rukách o čom to vlastne bolo a divák sa musí uspokojiť len s pár obrazovými náznakmi hlavne v poslednom zábere, ktorý ma ale ako starého sci-fi harcovníka neohromil, lebo som to už predsa len pár krát videl. Takže to bolo zaujímavé, dobre natočené a svojrázne, na druhej strane mi to prišlo len ako vzdorovitá teen verzia klasického Proyasovho Dark City.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44