• Krátkometrážní

Lady Terminator (1989)

Ženskej vlezie medzi nohy had a stane sa z nej nesmrteľná vraždiaca nymfomanka. Potom chodí, zabíja a detailne kopíruje scény z Cameronovho Terminátora. Prestrelka na diskotéke, masaker na policajnej stanici ( ktorý je rovnako smiešny ako brutálny ), a aj operácia oka. Najvtipnejšia scéna je ale tá, v ktorej s ňou bojuje orientálny dedko pomocou mágie, čo ona rieši tým, že ho strelí do rozkroku. Jeden z tých filmov, pri ktorých človek rozmýšla či nebude za debila ak sa bude baviť. Je to blbé, inteligenciu urážajúce, všetci sú tu úplne dementní, robia hovadiny a... a príde aj Rambo. No a čo!

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Prvá séria bola celkom zábavná aj keď to bolo všetko do bodky vykradnuté z majstra Tima. Druhá séria však už nebola o kutilstve ale o susedoch a nálož infantilných gagov získala obludné rozmery. Väčšina humoru spočíva v tom že niekto niečo povie, ten druhý to zas zle pochopí a potom sa to naťahuje ako sopel a herci pri tom púlia oči. Kraus sa aj so svojou kreáciou dementného maďara už môže nechať vypchať a uložiť do múzea SNP. Ráková už taktiež funguje len na baterky ktoré by sa zišli dobiť a na zbytku osadenstva je najzaujímavejšia Tlučkovej parochňa.

Za ginipiggu 4: Manhoru no naka no ningyo (1988)

Súhlasím, že je to najlepší diel série. Na rozdiel o jednoduchej samoúčelnej brutality prvých dielov má toto aj nejaký zmysel a dokonca je to naozaj pôsobivé, teda nebyť príšerných hereckých výkonov. Hlavný hrdina chodí po kanáloch, kde zbiera inšpiráciu na svoje obrazy. Jedného dňa nájde okrem použitých prezervatívov a vložiek aj bonus v podobe morskej panny. Vezme ju k sebe domov a začne maľovať, lenže ona má nejakú chorobu a ide to s ňou dole kopcom. Zvracajúca morská panna pokrytá hnisavými vredmi z ktorých vyliezajú červi a rôznofarebný hnus je určite dosť originálna kreácia. Na konci to začínajú tvorcovia trochu komplikovať a zahmlievať, takže je divák na pochybách či to bolo naozaj alebo je hlavný hrdina len schizofrenik čo zabil svoju ženu. Myslím, že to neprospieva veci.

UFO útočí! (1956)

Dokonalé sci-fi z 50-tych rokov o lietajúcich tanieroch. Dej nie je stupídny, detaily ohľadom emzáckych technológií nepôsobia smiešne ale štýlovo a hlavne... tie taniere sú parádne. Tentoraz žiadne papundekle na šnúrkach ale stop-motion animácia od samotného Harryhausena. Zábery na rakety a výbuchy lietadiel sú zrejme nasekané z rôznych dokumentov ale ich skĺbenie s poletujúcimi taniermi je perfektné. Skvelé je aj to silové pole čo ich chráni keď sú na zemi. Na zasmiatie sú tu akurát samotný mimozemšťania ktorý vyzerajú ako pochodujúce čokoládové nanuky.

Deathstalker I (1983)

Toto sračkoidné fantasy som videl kedysi dávno a nebol som nadšený, pretože v tom nevystupovala tá obluda z obalu. Dnes som si to užil omnoho viac. Moc som si toho nepamätal a treba povedať, že to bolo ešte omnoho stupídnejšie než som čakal, ale takým tým zábavným spôsobom, vďaka ktorému som sa vôbec nenudil. Hlavný hrdina je presne to čomu sa hovorí svalnatý debo. Čarodejnica ho pošle po zázračný meč, on vpochoduje do jaskyne kde žije plesnivý škriatok a ten mu meč jednoducho hodí - aké jednoduché. Potom priberie do partie chlapa čo vyzerá ako čašník z gay baru a ženskú bez podprdy. Žien hore bez je tu viac než dosť, všade samé kozy. Ako protipól k polonahým ženštinám sú tu potom rôzny úchylovia, napríklad chlap ktorý má doslova to čo sa odborne nazýva bravčová hlava stredného doletu a ktorý ostatným len tak mimochodom odtrháva ruky. Logika padla za obeť, jediné čo je naozaj trochu dobré je celkom slušná hudba.

Bad Karma (1991)

Čo je horšie než jehovisti? Snáď len banda vraždiacich hinduistov čo sa menia na monštrá. Keď hlavnému hrdinovi vyvraždia rodinu a kamarátov, pomôcť mu dokáže len šialený rocker a jeho banda zo sado-maso klubu. O atrakcie typu motorová píla v riti nebude núdza. Jeden zo šialencov sa potom premení na papundeklovú obludu čo vyzerá ako zubatý bacil a nakoniec dorazí aj partia psychopatických buranov. Výsledkom je dokonalý chaos, stopercentne amatérsky ale veľmi zábavný.

Monstrum z jeskyně stínů (1959)

Väčšina filmu je taká rádoby kriminálna nuda o zlodejoch čo sa poflakujú po horách s nakradnutým materiálom . Ako však hovorí staré príslovie: dovtedy sa chodí s lupom po horách až sa obrí pavúk naserie. Keď sa potom monštrum ukáže, divák potebuje plienky, pretože sa počúra od smiechu. Pavúk vyzerá ako paródia bratranca Ita s rodiny Addamsovcov a len on a jeho komediálny potenciál ma prinútil dať tomuto fimu jednu hviezdu. Stačí vidieť posledných 10 minút, ostatné je strata času.

Robot-monstrum (1953)

Za najhorší film v histórii je všeobecne považovaný Woodov Plán 9, ale každý kto videl toto musí nevyhnutne konštatovať že neprávom. Robot Monster neni len taká obyčajná sračka, je niečo viac, je to NADSRAČKA, supersračka galaktických rozmerov, medziplanetárna hypersračka za hranicami tohto a iných svetov. Príbeh o emzákovi v gorilom kožuchu a akváriom s anténkami na hlave, čo chodí dnu a von z jaskyne, pred ktorou má stolček a na ňom tranzistor z ktorého vychádzajú bublinky. Zničí celé ľudstvo okrem pár kreténov, čo sa ukrývajú v zrúcanine s troma stenami a bez strechy kde ich mimozemšťania neôžu nájsť lebo tam majú natiahnutý akýsi drôt. Otecko pre nich vymyslel zázračný všeliek, ktorý okrem chorôb chráni aj pred smrtiacimi lúčmi C. Ro-man ako sa emzák volá sa zamiluje do krásky, v dôsledku čoho vedie sám so sebou filozofickú debatu na tému - musím čo nemôžem. Ona na neho ale kašle a vezme si chlapíka s odhalenou chlpatou hruďou ( Ro-man je síce zarastený viac, ale akurát hruď má holú, takže pre ženy tým pádom nie je atraktívny ). Taktiež sa RO-man potáca v tom kožuchu po lúkach pretože je z vyspelej civilizácie ktorá vie že pohyb je zdravý. K tomu si ešte pripočítajte pár haluzí o dinosauroch. Čo z toho vyplýva? Že mimozemšťania sú pakovia? Že ľudia sú pakovia? Každopádne to, že tento film treba vidieť, lebo kto nevidel neuverí.

Hra smrti 2 (1981)

Začiatok je hnusný patvar zlátaný z niekoľkých záberov na Bruca Lee ktorý sa motá sem a tam a prednáša nejaké pindy, z čoho sa tvorcovia snažia vyhoniť nejaký ten núdzny dej. Ako sa hovorí, Všetko sa dá, keď sa chce a oni naozaj veľmi chceli, takže sa im podarilo zbúchať akúsi dejovú kostru, samozrejme o pomste. Takže Bruce spadne z helikoptéry a jeho brat začuje hlas otca alebo koho, ktorý mu povie - pomsti sa... a tak ide do japonska kde každého vybúcha ako koberec. V japonsku je to samý číňan a taktiež jeden beloch čo jedáva surové mäso a k tomu pije krv. Taktiež tam majú vežu postavenú smerom do zeme v ktorej sú chlapíci v alobale a čínsky tarzan. Áno je to riadne psycho, ale nevadí, hlavne že sa tam všetci prítomný kvalitne mlátia. Akčné scény sú dosť vymakané a nápadité a o to tu ide. Záhadou zostáva chlapík prezlečený za plyšového leva a cvičené pávy ktoré údajne poslúchnu akýkoľvek príkaz svojho pána.

Red Force 2 (1985)

Pozoruhodným faktom je, že druhý diel vymyslenej série bol natočený o rok skôr než prvý. Na rozdiel od vážnej jednotky je dvojka omnoho komedíálnejšia a bohužiaľ je tu menej akcie a až na finálnu bitku tu toho veľa neuvidíme. Taká Cynthia Rothrock sa efektne uvedie na scénu keď na letisku zmláti hľadaného zločinca potom už viacmenej len strúha drsné pózy. Dej sa dosť sústreďuje na komickú trojicu zlodejíčkov z ktorých za zmienku stojí hlavne maniakálny Tsui Hark, scéna v ktorej sa snaží uniknúť nasranému hajzlovi je najzábavnejšia z filmu. Cameo Samma hunga ako starčeka v domove dôchodcov ma ale pobavilo tiež. Pri finálnej bitke konečne spadne divákovi sánka pri pohľade na tie šialené kaskadérske kúsky. So záporákov sa dá zapamätať najmä chlapík s priam biblicky mohutným obočím oproti ktorému bol aj Brežnev len vypĺznutá kefa. No a Michelle yeoh tu má zo všetkých filmov najkrajší účes.