• Krátkometrážní

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

HU! Musím povedať že som k štvrtému Toxiemu pristupoval tak trochu s dešpektom, ale on ma naprosto prevalcoval. Od chvíle ako sa zjaví, zamaskovaný za moderátorku v bikinách, je to naozaj masaker. Stačí aby zareval a aj najväčší gangsteri sa poserú do plienok ktoré im potom strčí do ksichtu. Na koho to neplatí, tomu vrazí jeho vlastnú hlavu do riti, prípadne zastrúhaný prst do oka. Tentoraz má aj parťáka zvaného Lardass ( v českých titulkoch ako Tlustoprd ), ktorý mu pomáha hlavne svojim mohutným prdením a okrem toho má aj salámové nunčaky, bagetu a pohotovostné burákové maslo. Babičke prejde auto cez hlavu a ona sa prúdom poserie na asfalt, superhrdina Masturbátor onanuje za spravodlivosť, nacisti hajlujú a Kabukiman slope a vystrkuje svojho plyšového vtáka s parádnym účesom. Nahotinky, násilie, brutalita, potraty, debilné vtipy z tretej cenovej skupiny plus podarená hudobná vložka, to všetko a ešte oveľa viac hravo prekonáva všetko čo Troma predtým vyprodukovala, vrátane takej ultimátnej šialenosti ako Terror Firmer ( to bola predsa len v podstate nezmyselná znôška nechutností ). Kaufmanov najlepší film!

Hlídač (2009) odpad!

Že vraj akčný film! Na to aby sa nejaký film dal označiť ako akčný, musí obsahovať aj nejakú akciu. Toto je ten najhorší kúsok aj na pomery Seagala po roku 2000. Majster Aikido tučibomba prvých 20 minút iba sedí a leží, potom sa, zrejme na naliehanie produkcie aj postaví ( s viditeľným odporom ) a raz sa mi zazdalo že dokonca zdvihol ruku. Občas niekto vystrelí, každý kto sa odváži na Seagala skončí v sekunde na zemi aj keď ten neurobí takmer nijaký, voľným okom zachytiteľný pohyb a inak sa furt len kecá, riešia sa rodinné problémy a vôbec. Seagal už pôsobí len smiešne, nech ide do dôchodku alebo prestane žrať hamburgery! Je tu aj sekvencia v ktorej trénuje vrhanie nožov a jej dramatickosť spočíva v tom, že na prvýkrát sa netrafí a na druhý už hej, PARÁDA!!!! Taktiež nechápem ako tu ľudia môžu dávať tomuto akože-akčnému oseru také vysoké hodnotenia, fakt mi spadla sánka, očakával som že to tu bude samý odpad a naopak sa šokovane dozvedám že je to vraj celkom slušný film. Teda HOVNO!!!

Démoni 2 (1986)

Pozerateľná vtákovina o démonoch so zelenými ksichtami a krivými zubami. Ťažko povedať čo je myslené vážne a čo nie, celé je to tak na hrane paródie vďaka čomu sa dajú zniesť všetky diery v logike, nezmysly a gumené efekty. Najsrandovnejšia je banda kulturistov čo sa snaží dostať z uzavretej garáže a ich tréner sa hádže kvetináčom do oceľových mreží v nádeji že snáď vyletia z pántov. Potešila ma gumová príšerka ktorá vyskočila z démonického chlapčeka a potom naháňala tehotnú ženu. Démoni počas filmu chodia hore a dole po schodoch a napokon ich všetkých zlikviduje jeden výšľah ohňa zo skrine na stene aj keď väčšina z nich je ešte na metre ďaleko a plameň sa ich ani nedotkne. Lamberto Bava je našťastie omnoho lepší filmár než taký Bruno Mattei a celú tú blbosť dokáže natočiť tak, že to nepôsobí moc sračkovo ale skôr štýlovo. Najpozoruhodnejší moment je rozhodne démon vyliezajúci z telky, čo je aj najlepší efekt vo filme.

Scanner 2: Volkinova pomsta (1995)

Jednotka bola podarené béčko, dvojka je na tom podstatne horšie. Je tu síce psychopatický scannerský zabiják čo vysáva z ostatných scannerov energiu, ale inak to nemá čo ponúknuť. Veľmi rýchlo zabudnuteľné ( už teraz prakticky neviem o čom to píšem ) a hlavne neveľmi zábavné. Jediné čo stojí za to sú práve tie scény vysávania ktoré sú celkom slušne humusné a nápadite aj keď trochu moc naťahované. Inak nič, koniec scannerov...

Scanner: Policajt (1994)

Lepšie než som čakal, teda kedysi som to videl ale nepamätal som si z toho už ani prd. Nevadí, tentoraz som sa slušne bavil. Hlavne to nie je stupídne, ale dosť napínavé a disponuje to aj pár podarenými efektami. Richard Lynch je klasický záporák tej doby a jeho šialený neurochirurg má šťavu. Niet tomu v podstate čo vyčítať, vydarené béčko z prvej polovice 90-tych rokov.

Dračí války (2007)

Neuveriteľne kokotný dej a zopár pekných trikových sekvencií s obludami a deštrukciou. Akýkoľvek pokus o vyprávanie čohosi tu doslova bolí ( AU! ) a z tej kórejskej debolegendy o ďalšom vyvolenom trotlovi ktorý musí robiť neviemčo aby dosiahol čojaviemčo a zastavil inváziu príšer sa mi už vážne pretáčali oči. Nechcem sa tváriť ako nositeľ Nobelovej ceny za literatúru, ale chcel by som vidieť človeka čo zbúchal scenár k tomuto filmu. Podľa všetkých indícií to musel byť orangutan s amputovanou hlavou. Kórejskú kinematografiu nemám rád a po tomto už vôbec nie!

A děla pořád duní (1974) odpad!

Talianska sračkáreň o vojakoch zasypaných v jaskyni. Nezačne to úplne zle a spočiatku som si myslel že to bude celkom znesitelná vojnová dráma, lenže potom nájdu jaskyňu plnú nacistckých pokladov a náhle sa to zmení na čosi ako Big Brother, kde partia kreténov rozmýšľa čím zabiť čas, vedú gayovskofilozofické debaty, pozerajú porno a usporiadajú si maškarný bál s celou parádou. A to najlepšie nakoniec, film je ukončený jednou z najúžasnejších filmových hlášok aké boli kedy stvorené - načo sú nám ženy, keď si ho môžeme vyhoniť!!! Disk z týmto filmom som po pozretí rozlomil a zahodil. Takže milí taliani, načo točíte takéto filmy, keď sa môžete ísť vysrať!!!

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

Po pracovnej sobote som si sadol pri obede k telke a začalo akurát toto. No, najskôr som myslel že asi zdochnem, naprosto ultimátna nálož trápneho nemeckého rádobyhumoru, kde má vtipnosť obstarať to že hlavný hrdinovia sú traja pupuši čo smiešne hovoria, vykrúcajú sa a pitvoria. Ja teda neviem, na rozdiel od Michaela Herbiga mi nepríde k posrapopukaniu prostý fakt že pozerám na nejakých teplošov. Už som myslel, že to bude jasný odpad, ale keď magori odcestovali na gaučostroji času do minulosti, gayovských fórikov ubudlo, nastúpil klasickejší humor a ja som sa začal baviť. Nie že by to potom bolo nejak inteligentné, to ani nejak zvlášť nevyžadujem. Niektoré vtipy boli až montypythonsky absurdné a to dokážem oceniť. Pupúšikovia taktiež začali hádzať dosť dobré hlášky, ale najlepší bol lord Papuľa, z toho vykrúcania huby musel dostať kŕče. Potešilo ma aj cameo Santa Mariu z Manituovej topánky, jeho reklamná akcia na prašivé deky bola bohovská. Akurát ten koniec bol odfláknutý, akoby odstrihnutý, čo je škoda keď sa to už tak pekne rozbehlo. A efekty boli na úrovni, fakt dosť dobré.

Pěsti smrti (1976)

John Woo a Jackie Chan dohromady, pecka? Prdlajz! Tomu prvému chýbajú búchačky a tomu druhému zasa humor, navyše tam ani moc nehrá. Klasická schéma väčšiny Kung-Fu filmov - zlý supermajster chce vykynožiť dáky klan pretože jeho Kung-Fu je lepšie než ich. Nejaké kecy, traumy hrdinov, bitky dosť strnulé až kŕčovité, navyše je tu aj motív akéhosi debilka ktorého je potreba niekam dopraviť lebo má čosi dôležité neviemčotobolonedávalsompozor. Pozoruhodný je tu Sammo Hung s plastovým potkaním predkusom ako skrz-naskrz zlý posluhovač zlého majstra Najviac ma ale pobavila tragická scéna v ktorej jeden z hrdinov omylom prepichne svoju milú a potom ju umierajúcu drží v náručí a pýta sa jej - ČO TI JE? No, pozerať sa to dá ale zábavné to nie je.

Alf (1986) (seriál)

Nenažraný, grgajúci, plyšový emzák s prasačím rypákom ktorého človek nemôže nemilovať. Pravda ak s ním sám nebýva, to by ho najskôr zastrelil do dvoch hodín od prvého kontaktu počas ktorých by mu ten chlpáč úplne zdemoloval všetok hnutelný aj nehnutelný majetok ,vyžral chladničku a urazil susedov. Skrz obrazovku je s ním však zaručená prča. Samozrejme, nie každý diel je priamo geniálny ( ako ten s emzáckym švábom ) a postupom času humor ustupuje rodinným hodnotám, ale vtedy je už človek natoľko namotaný že si to pozrie aj tak. A ešte moja najobľúbenejšia hláška od manželov Ochmonekovcov : Trevor, existuje čosi medzi klokanom a netopierom? Ale prosím ťa, veď dnes dobre vyzeráš Raquel. Ha Ha Ha...