Ukko

Ukko

Jakub Kurimsky

okres Brno
pajdagos

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Marketa Lazarová (1967)

  Co říci více? Markéta Lazarová je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, bohužel se mi zdá v našich luzích a hájích docela nedoceněn. Hutná středověká atmosféra, hudba, kamera, střih ale i zlotřilý rytíř Kozlík a hejtman Pivo, to vše naprostá paráda. Dokonce mě ani neunavila délka filmu, která je pro většinu diváků méně snesitelná. Markéta patří právem do zlatého fondu České kinematografie.

 • poster

  Kafe a cigára (2003)

  Naprostá pohodička, všechny povídky jsem zhltl najednou a chtěl ještě přidat. Miluji civilismus ve filmu a myslím, že Jim je opravdu špička svého oboru. Jak už u Jarmuschových filmů bývá zvykem, skvělé herecké výkony, výborná "čistá" scéna a hudba podbarvující dokonale děj. Obzvláště povídky s Cate Blanchetovou, Billem Muray a Tomem Waitsem jsou užasné.

 • poster

  Mrtvý muž (1995)

  Já na westerny moc nejsem, ale tahle pecka mě dostala. Jak už to u Jarmuschových filmů bývá zvykem, scéna je krásně čistá, herecké výkony perfektní (hlavně Depp s Farmerem se vycajchnovali) a hudba od Neila Younga dokonalá. Myslím, že tento film je povinnost pro všechny, kdo to s "nezávislou" kinematografií myslí vážně. BTW úvodní melodie filmu mi v hlavě hraje už asi 10 let.

 • poster

  Ghost in the Shell (1995)

  Dobrého Cyberpunku (v oblasti kinematografie) je jako šafránu ! Dobrého Cyberpunku s výborným scénářem a filosofickým duchem ještě míň ! Ghost in the Shell patří mezi perly svého žánru a je na něm pěkné, že každý divák si od filmu může odnést to své. Výborná (i přes dnešní dokonalou třidé animaci) animace ze staré školy, perfektní hudba, odkazy na klasiku svého žánru a tři hlavní protagonisti, které se zamiluje snad každý. Tyto vizuální orgie snad překonal jen právoplatný druhý díl, který je, pro mnohé, ještě zamotanější a ještě složitější. Pochopit a rozlouskonout obě dílka je na tom to nejkrásnější.

 • poster

  Vrána (1994)

  Jako mladý rebel jsem tenhle film miloval, pochmurná atmosféra, hudba od Joy division a The Cure, černo - bílé zpracování od Alexe Proyase, který má opravdu oko pro detail. Nicméně postupem času film poměrně ztrácí. Pokud se na něj koukne moderníma očima, v oblasti akčnosti malinko ztrácí. Ale místy se mi zdá lepší než slavná komiksová předloha. Trochu mě mrzí, že novodobé Emo děti berou film za svůj vzor, ale i tak pro mě zůstává srdeční záležitostí, takže 5 :).

 • poster

  Baron Prášil (1961)

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Karla Zemana. Souhlasím s Limem i jinými komentáři, že jiná zpracování barona i ta od Terryho Giliama mu nesahají ani po kotníky, navíc výborný Miloš Kopecký ukazuje, že by v klidu mohl být herec světového formátu. K tomu malované kulisy a fantasticky zvládnutá noční atmosféra mluví o tom ,že Karel Zeman byl opravdu výjimečný umělec.

 • poster

  Tělesná stráž (1961)

  Od Kurosawi mám Yojimba snad nejradši. Možná to taky bylo asi tím ,že se ke mě dostal jako jeden z jeho prvních filmů. Ale co mě na tomto filmou opravdu uchvátilo? Jednoznačně přesvědčivý výkon Toshira Mifune, ten člověk se prostě jako samuraj narodil! Hai! Navíc mi hodně sedl děj, v podstatě vychátel ze spousty asijských mouder a šlo krásně vidět jak Yojimbo hýbal celou vesnicí aniž by cokoliv udělal, stačilo jen pár slov...

 • poster

  Matrix (1999)

  Matrix se v kinech objevil v době, kdy kdejaký kritik lámal hůl nad akčními filmy a vypadlo to, že tomuto žánru zvoní hrana. Krásné na tom bylo, že se opravdu jednalo o revoluční dílo a upřímně velká spousta filmů ještě několik let po uveřejnění Matrix trilogie brakovala co se dalo. Bullet time, dokonalý design kostýmů a prostředí, stylová hudba od Dona Davise a především inteligentní scénář, který spousta běžných diváků snad ani nepochopila. To vše promyšleno do posledního detailu. Né nadarmo se tento film stal poprávu kultem. Kuci Wachowští se vycajchnovali.

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Neskutečně kouzelný a poetický film, podbarvený skvělou hudbou, kterou poslouchám dodnes. Civilní příběh o dvou osamělých lidech žijících v Pařížské metrolpoli, kteří hledají spřízněnou duši. Málokterý film mě dokázal takhle pohltit a já se z toho probral až se závěrečnýma titulkama. Najednou člověk pochopí, jak hezký může být i obyčejný život. Oslava Civilismu. Kvůli takovým filmům stojí za to žít.

 • poster

  Alois Nebel (2011)

  Shit that hurt!!! Nechápu, nechápu. Po nějakém čase jsem opět naznal, že jsem vymírající druh, protože přední komentáře Nebela mě fakt ničí. O ničem? Špatná animace? Obal nevyhrál nad obsahem? Zajmavé? Dámy a pánové, odpusťe mi to ale jste MIMO. Jestli mohu něco o Nebelovi říct, tak to, že film je opravdu dobrý po všech směrech. Konečně po letech český film, který se snaží alespoň něco říci a pojmout českou kinematografii jinak. Skvělý scénář, skělá atmosféra, režije, hudba. Otázka animace je taky specifická, protože právě drobné chybky konkrétně u obličejů postav, skvěle dotváří osobitost díla. Ten kdo to nechápe ať si trhne nohou a začne o filmu aspoň trochu přemýšlet. Pokud i tak nazná, že je to píčovina ať zkusí komiks, ten osvělí dost z příběhu. Já osobně Luňákovi, Rudišovi a 99ce tleskám. ...Poetické nic?LOL...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace