Rediik

okres Ostrava

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 12.7.2014  14:42

Dle mého je dvojka lepší než jednička! :))

• 27.3.2013  21:49

Boží pohádka! Už si ani nevzpomínám, kdy mě naposledy nějaká takhle pobavila.

• 19.3.2013  20:46
    Hříbě (TV film) (2005)

Posledních pár minut se odehrává naprosto dojemná scéna, kdy se snaží dvě znepřátelené strany společně zachránit hříbě a přitom zcela zapomenou, co se mezi nimi odehrává. Už už to směřuje ke šťastnému konci a v tom najednou - PRÁSK - stačí jedna rána a všechno je v tahu.

• 20.1.2013  15:19

Ač smutné, přesto krásné, milé a kouzelné.

• 6.1.2013  20:14
    Včelka Mája (TV seriál) (1975)

Nikdy mě nenapadlo se podívat, jaký původ má Včelka Mája. Koho by napadlo, že je japonský? Mě teda upřímně ne. Já si nějak naivně myslela, že je německý. No, ale nevadí. Božský Kája je věčný.

• 31.12.2012  17:05

Vánočně laděná komedie s TROCHOU morbidního a černého humoru. I přesto, že první třetina filmu je lehce pokulhávající za zbytkem, takhle mě už dlouho žádná komedie nerozesmála a nepobavila.

• 1.9.2012  23:24
    Dogani (2011)

Spravedlnosti se nedočkáte. Tady ani jinde. Svině mají peníze, které vládnou světu, a nic jiného nikoho nezajímá. To, že mají přímá svědectví, videonahrávky, důkazy, lékařské zprávy a kdo ví co ještě, jim nestačí. Co jim, ale stačí, jsou ony zmiňované peníze. Další důkaz toho, že bez nich ničeho nedocílíte, nepodmáznete si soudce, obhájce, svědky - a máte poprdeli. Je to nehoráznost, že se tohle děje. A tohle je "jen" jeden z miliónů stejných osudů, které potkaly nevinné děti. Film podle skutečných událostí všechno ukazuje bez přikrášlování, odporné činy učitelů a zaměstnanců školy, mlácení dětí, podplácení všeho a všech, naprosto ničeho nelitující obličeje viníků, kteří si po vyhraném soudu blaženě oslavují své vítězství bez jakéhokoli studu a lítosti,poblázněné pánbíčkáře, kteří přes svou zaslepenost nejsou schopni uvěřit faktům a pořád se ohánějí pánembohem a dobrými skutky obviněných, že ani zapálená ochranářka lidských práv a mladý učitel nejsou schopni dosáhnout přes svou veškerou snahu trestů pro viníky, jaké by si zasloužili. Zasloužili by si zemřít, ale to by bylo příliš vysvobozující. Proto raději dostanou pár směšných měsíců za své ohavné činy a pokárání ukazováčkem "ty ty tyy"... Naprosto spravedlivé, no nemyslíte?

• 17.8.2012  19:48
    Klub sráčů (2000)

Asi nerozumím tomuhle stylu humoru, po třech minutách a půl pro mě tento film skončil.

• 5.7.2012  21:32
    EZO.TV (TV pořad) (2009)

Je až šílené, co za "lidi" žije mezi námi. Chvíli se smějete, ale pak už na to koukat nejde. Už prostě neví, jak z lidí vytahat peníze..

• 15.6.2012  23:48
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Šílené.. jedním slovem - šílené. Jeden z miliónu příběhů a osudů lidí, kteří žili v době 1. světové války. Přesto je každý z nich zcela unikátní, jedinečný. Birdsong jsem odkládala, protože jsem už instinktivně cítila, že po shlédnutí nebudu mít zrovna příjemnou náladu a že se budu zamýšlet nad tím, jak strašné muselo toto období být. Ne, opravdu si to nedokážu představit, kdo to nezažil, nemůže se do toho plně vcítit, ale může se o to alespoň snažit.. Celý film jsem obdivovala skvělý výkon Eddieho Redmayna, úžasnou kameru, skvělého chlapa a tuneláře Josepha Mawla, půvabnou a křehkou Clémence Poésy.. Po zhruba 2 a půl hodinách mé oči znovu vidí na obrazovku bez slz. Tuším, že to není jenom dnešním dnem, protože kdykoliv bych se na Birdsong koukla, zážitek, prožitek, pocity a slzy by byly stejné..

• 3.6.2012  19:07
    Kkotminam ramyeongage (TV seriál) (2011)

Začátek mě chytnul, ale díl za dílem, čím více se blížil konec, děj upadával a upadával. Škoda, Flower Boy Ramen Shop vypadal nadějně.. Možná je to mou antisympatií k jedné z hlavních mužských postav, já prostě přála Eun Bi šéfovi Choiovi..

• 14.5.2012  19:00
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

"Ó daně, ó daně, jak my myslíme na ně, a taky na poddané, ať mají nám co dát!" ..A Jiří Lábus si zase zahrál hamižného záporáka v pohádce, ale neskončil tak zle jako v Čert ví proč.. }:)

• 17.4.2012  21:02

Řekla bych, že tahle komedie se opravdu povedla. Alespoň tedy já jsem se bavila velice + herecké obsazení bylo výborné. Není to plných 5*, ale 4* jsou málo:)

• 17.4.2012  20:55
    Deurim hai (TV seriál) (2011)

Po úvodním, lehce pokulhávajícím dílu a trochy přemlouvání, jsem si pustila díly další, a rozhodně jsem nelitovala. I když neposlouchám kpop a ani se nijak zvlášť nevěnuju zpěvu či tanci, seriál mě oslovil a bavilo mě sledovat zajímavé choreografie a vývoje vztahů mezi postavami. Dream High má svá slabá místa, ale taky je má čím přebít. A ten, kdo se rád kouká na dorama ze školního prostředí, bude určitě spokojen. Určitě to není ztráta času:)

• 18.12.2011  19:57
    Blood-C (TV seriál) (2011)

Jednoznačné zklamání, protože Blood+ je skvělý seriál. Tohle mě nijak moc nenadchlo. Po 10 dílů se skoro nic nevědělo a vše se opakovalo pořád dokola a dokola. Pak se všechno nastrkalo a vysvětlilo ve zbývajících dvou dílech. Ty byly celkem slušné. Škoda té cenzury, mohl to být aspoň fajn krvák. Ale musím říct, že v závěrečném díle ten "králičí" mixér, to bylo něco:D

• 11.12.2011  11:58

Krásný a milý příběh doplněný nádhernou hudbou. Jelikož jsem doposud žádný jiný film s pdobným tématem neviděla, tak nemám s čím srovnávat, ale toto animované zpracování bylo podle mně výborné:) Studio Ghibili opětně nezklamalo.

• 11.9.2011  18:16

Není divu, že hoši měli problém udržet své hormony na uzdě, když jim do školy přišla taková krásná učitelka. Výsledkem je v celku normální puberťácká komedie, ale to neznamená, že by byla špatná. Srandovních situací byla spousta, těch trapných méně. Docela dost mě bavily obličeje kázeňského dozorce (vážně měl laserové oči:D a strašně mi někoho připomínal). Hodně dobré taky byly kresby, které sprejoval Tae-yo jako parodie na milovaného dozorce. Rozhodně to není typický korejský romantický film. Lepší 3*

• 29.8.2011  22:54
    Pán šelem (TV seriál) (1999)

Tady je to podobné jako například u Xeny. Jako malá jsem Pána šelem zbožňovala, zvířátka jsem měla ráda odjakživa. No zvířátka zůstala krásná pořád, jenom seriál už ne.:)

• 29.8.2011  22:52
    Xena (TV seriál) (1995)

Jako malá jsem asi nosila růžove brýle na očích, vzpomínám si, že jsem Xenu zbožňovala. Když jsem ji viděla před nedávnem zase v televizi, fakt nechápu, co se mi na ni kdysi tolik líbilo. Možná ta znělka, ale teď už asi nic.

• 26.8.2011  19:09
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Jednou jsem se bála, pak zase smála. Záleželo podle příběhu, ale jako menší jsem se na Věřte nevěřte ráda koukala. Lepší 3* :)

• 24.8.2011  16:34
    Zorro: Meč a růže (TV seriál) (2007)

Do teď nedovedu pochopit, jak má kamarádka dokázala zhlédnout celou telenovelu, aniž by neutrpěla psychickou újmu. :D Já jsem viděla dohromady asi 5 dílů (a to necelé) a asi bych po dalších nějakou újmu utrpěla. Ale není to první a ani poslední telenovela tohoto typu, takže se můžeme těšit na další a další(no, třeba někdy překvapí:)).

• 24.8.2011  16:28
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Já osobně na to koukat nemohla, i když pár lidí znám, co to vydrží. No, prostě mě tenhle turecký seriálek nechytl za srdíčko:(..:D

• 23.8.2011  23:44
    Kgotboda namja (TV seriál) (2009)

Někdy hned ze začátku jsem si říkala, jestli to neskončí tak, jak si myslím, že se na to raději nedokoukám.. Ooo, jak já miluju šťastné konce:D Celý seriál byl pohodový, některé vývoje vztahů a situací byly překvapující, jiné zase jasné jak facka. Ukázalo se tu hodně charakterů, jak zlé a zákeřné sviňuchy, tak obětavé a svérázné osůbky. Min-ho Leea jsem viděla hrát úplně poprvé a tak musím říct, že na mě zapůsobil, nejen pro svůj vzhled (ty kudrny mu moc neslušely:D, ale jeho výkon je překonal). Celkem těžko se mi dívalo na Hyun-joong Kima, protože toho jsem si nějak neoblíbila už v seriálu Jangnanseureon Kiss, což mě hodně ovlivňovalo v průběhu celého seriálu, vzhledem k tomu, že se tam objevoval velice často. No, nakonec jsem ho nějak překousla (ale asi už nezapomenu na ten jeho běh ve 24. díle, kdy jsem to musela stopnout a pořádně se vysmát:D). Hye-sun Koo jsem viděla taky poprvé hrát, nebyla špatná, ale její postava Jan Di měla místy divné reakce a hlavně ksichty, ale to je asi u asijských seriálů normální. Dalo by se toho napsat ještě spoustu, ale nebudu tu rozebírat celý seriál, ať se, koho to zajímá, každý koukne sám a uvidí. Ještě bych podotkla něco k hudbě. Nevím jak ostatním, ale místy prostě neseděla mým uším, k některým scénám se prostě nehodila, což je celkem škoda, mohla by daleko lépe navodit atmosféru. A nemůžu si dovolit nezmínit song " Almooost Pááradiisee", který nás provázel celým seriálem.:D Ani lepší ani horší, prostě pohodové 4* :)

• 23.8.2011  21:15

Jak se říká - fantazii se meze nekladou. A tady to tak rozhodně je. Miyazaki je prostě neuvěřitelný! Úžasný film, na který se ráda koukám znovu a znovu.

• 23.8.2011  20:39

Vzpomínám si, že kazeta s Krasavcem Beautym byla snad "nejojetější" ze všech, které jsem kdy jako malá dostala. A vůbec se tomu nedivím, už jako malá jsem měla strašně ráda koně (což mě drží dodnes), takže se nebylo čemu divit, že jsem na Beautyho koukala skoro neustále. Už je to možná i pár let, co jsem film viděla naposledy, ale mám ho ve své paměti tak vyrytý, že si pamatuju snad vše. Jaký osud si lidé připravili pro krasavce Beautyho? Nelehký, určitě to nebyla procházka růžovou zahradou. Nádherné prostředí a hudba. Jednoznačně jeden z nejoblíbenějších filmů s koňmi:))

• 16.8.2011  21:43
    Kobra 11 (TV seriál) (1996)

Tradiční kriminální seriál, který se stále točí dokola už hezkých pár let. Snad první řada byla fajn, ale s neustálým střídáním parťáků Simíra je/bylo to už vážně o ničem. Děj si můžeme dopředu povyprávět sami a nemusíme ani koukat - minimálně 30 aut do šrotu, záchrana vždy ve správný čas, pořádné honičky po nekončících dálnicích atd.,atd...

• 7.8.2011  19:57
    Babo (2008)

Ňouma, který se nepřestával usmívat za žádnou cenu, plnil přesně napsaná pravidla ohledně své sestry, pravidelně ztrácel svoje boty a dělal tousty, protože to jediné uměl. Někdy by človek potřeboval mít stále úsměv na tváři jako Ňouma.

• 4.8.2011  00:37

Pomalý a nevinný začátek. Nová škola, noví přátelé, focení, krásná krajina a roztomile divná Shizuru. Jak já si přála, aby si i v New Yorku Shizuru vymýšlela a do poslední chvíle jsem doufala, že je to jenom naoko.. Bohužel, mé přání se nesplnilo a já zase pro jednou zjistila, že jsem na takový film vůbec nechtěla koukat (původně jsem chtěla komedii). Jaká ironie. Ale i přesto toho vůbec nelituju, protože je to krásný snímek s pěkným dějem, který jsem si vychutnala i přes ty slzy. Nakonec i ta Shizuruina výstava fotek byla krásná.

• 3.8.2011  11:28

Takového nejlepšího kamaráda a kamarádku by si snad každý přál. První půlka filmu je zábavnější než ta nadcházející, protože ta je zase vážnější, ale na kvalitě to neubírá. Příběh o tom, jak je přátelství schopno překonat i ty nejtěžší překážky a taky o tom, co je všechno schopen člověk udělat pro splnění svého životního snu. Ne každému se to podařilo přesně podle představ, ale i s tím se musí vyrovnat. Největším překvapením byly následky autonehody, to jsem opravdu nečekala, že to takhle skončí. Ale i přesto mě nejvíce dojalo, když Dal-rae natočila pro Ji-hwana video o lidech, které potkal podobný osud jako ho a kteří se s tím již vypořádali a žijí dál. Každého to asi přinutilo vžít se do rolí hlavních a představit si sebe samého v jejich situacích. Pro mě zaslouženě 4*

• 28.7.2011  14:56

Skvělé, úžasné, nádherné, perfektní, dokonalé - a tak dále.. Říct by se dalo mnoho, protože tohle anime je pro mě jedno z nejlepších vůbec, které jsem viděla a opravdu - klobouk dolů! Ale nestačila by mi asi slova. Takže jednodušší pro každého bude, když se sám podívá a sám si z něho něco odnese. Makoto, Chiaki a Kosuke - osudové setkání, které bohužel nemohlo netrvat věčně..

<< předchozí 1 2 3