The Retreat (2020)

Asi po hodine som zistila, že nepozerám film, ktorý som chcela, ale tak bolo to napínavé a celkom to ušlo. Až na ten úplný úplný záver, to si mohli odpustiť. Na jedno pozretie obstojné.

Za zdí zahrady (2014) (seriál)

Fantastické dielo vo všetkých smeroch. Aj by som povedala, že skôr pre plnoletého diváka než dieťa.

Hodina nejistoty (2021) odpad!

Možno použijem nejaký ten spoiler, ale ono vám to neuškodí. Celý film je v podstate len o tom, že nejaká hysterická matka telefonuje.  Nelogické, že si ide pešo zabehať, behom sa to nedá ani nazvať a zrazu je akoby stovky km ďaleko od domova. Ďalšia nelogická vec, že nikoho nestretla, že nikto po ňu nemôže alebo nevie prísť, prípadne ju nájsť. Telefón sa jej nevybije a úprimne, želala som si, aby sa jej už vybil.

Dívka v mlze (2017)

Dávam 4*, lebo to bolo napínavé až do konca. 90% filmov je takých, že človek už v polovici vie, ako to dopadne. To nemusím. Zato tu neviem ani po konci, ako to vlastne dopadlo. 🙂 Lebo ak ju zabil ten, ktorého ukázali ako posledného, potom vôbec nedáva zmysel konanie toho, ktorý ju (ne)???zabil? A zabil ju vôbec niekto?

Hrdinská výprava chrabrého prince Ivandoa (2017) (seriál)

Je to od toho istého tvorcu ako Gumballův úžasný svět a myslela som, že Gumballa už nič neprekoná. Ale tomuto by som dala aj 6*, keby sa dalo.

Bony a klid (1987)

Relax, don't do it! Nie nie nie! Ja to skrátka musím urobiť! Musím to okomentovať! Toho, čo robil pre tento film ozvučenie, mali na fleku vyraziť. Ja vlastne neviem, o čom to bolo, lebo tá hudba, tá jedna jediná skladba, teda len opakujúcich sa pár sekúnd z nej, ktorú narval do každej druhej scény, mi spôsobila lobotómiu. Extrémne rušivé, úplne to zabilo celý film.

Madisonské mosty (1995) odpad!

Svojím vekom a pohlavím patrím do skupiny ľudí, ktorí by mali mať z tohto filmu zvlhnuté oči aj nohavičky. Snažila som sa to odsledovať toľkokrát, pred hodnotením, ale vždy som nejakú veľkú časť prespala. Keď pospájam všetky tie odsledované časti, je to jeden meganudný film o prázdnych kecoch unudenej paničky a citovo vyprahnutého týpka, čo by si za iných okolností len vyprázdnil. Akože 4 dni a oni sa tvária, že to je ukrutná láska? Fakt? Keby to tak cítila tá jej 16 ročná neskúsená dcéra, ale v ich veku?

Kukačky (2021) (seriál)

Prvej sérii nie je čo vytknúť. Druhá už je len také zbytočné naťahovanie deja, kde sa vlastne ani nič nedeje.

Druhá šance (2014)

V prvom rade neodporúčam film ľuďom a) tehotným, b) s laktačnou psychózou, c) v depresiách, d) s úzkosťami. Netreba to brať diskriminačne, je to skrátka pre vaše dobro.  Je to skvelý napínavý film plný prekvapivých zvratov, dá sa povedať, že i tak trochu aj s happyendom, i keď psychologicky veľmi náročný.

Prokletá romance (2022)

Tak prvý diel som videla nespočetnekrát. Je to fakt Kouzelná romance. Ale toto je katastrofa. Dávam 2* a to 1 za výpravu, tomu nie je čo uprieť. A 1 za herecké výkony (okrem Morgany). Za scenáristu sa vyslovene hanbím. Toľko rokov, čo sme na to čakali a príbeh úplný brak. To mohli radšej spraviť príbeh Morgany a toho mladého. Ale to by Amy asi neprekúsla, že by vo vlastnom filme hrala vedľajšiu postavu. A princ/kráľ Edward by si už konečne zaslúžil nejaký spinn-off film.