floppy4

okres Pezinok

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 28.5.2019  16:14
    John Wick 3 (2019)

Čakal som, že to bude prepal a aj bol. V jednotke sa tvorcom podarilo nenápadne zaujať a akonáhle John Wick zarobil, vydal sa na cestu podobne ako séria Rýchlo a Zbesilo, no tu mi to až tak neuráža. Asi najlepší bol úvod a potom to šlo stále dolu vodou, finále bolo takmer až nuda. A tie "zvraty" v príbehu boli ako päsť na oko. Na druhej strane skvele natočená akcia, no neviem či toto dnes ešte takto obstojí...

• 9.3.2019  23:37

Steven Spielberg je skvely reziser a nevidel som od neho zly film, ale toto mal natocit tak pred 20 rokmi. Asi najvyssi cas to zabalit, pretoze to nebolo absolutne putave a niekedy v polovici som uz zvazoval to predcasne vypnut.

• 25.2.2019  09:04
    Trhlina (2019)

Nemal som veľké očakávania, napriek tomu, som už dlho nevidel tak dobre atmosfericky spravený film. Dej vás stále necháva v napätí, neviete čo presne čakať a otázniky v hlave máte aj po skončení filmu, celá záhada je veľmi nekonkrétna a to tomu dáva presne ten punc tajomna. Bebjak vie ako pracovať so zvukom, kamera trošku slabšie, herci tiež veľa vody nenamútili, no ako vravím: atmosfericky je to tak skvelé, že možno sa aj budem báť ísť do lesa.

• 17.2.2019  01:13
    Narcos: Mexico (TV seriál) (2018)

Aj táto séria Narcos sa strašne dobre pozerá, má to perfektnú atmosféru a hádam dlho žiadny snímok ma takto nedokázal vtiahnuť do deja. Réžia je úplne perfektná a ja len hltám jeden diel za druhým a neviem sa dočkať čo bude s Félixom ďalej. Mexico je iné ako Kolumbia, ale ten latinský taste mi stále totálne pod kožu.

• 17.2.2019  01:08

Takto to dopadne, keď to chce niekto zahrať na klenot žánru o zlodejoch a ozvláštniť to akože čisto ženským obsadením, ale nemá od toho veľké očakávania. Vôbec to nie je cool ani štýlové, je to dejovo trochu stupídne a aj po samotnej krádeži akože nejaký ten mindfuck, že vlastne čo sme nevideli čo sa ešte dialo, tak to bolo tiež dosť silené a žiaden wow efekt sa nekonal.

• 17.2.2019  01:01
    Equalizer 2 (2018)

Antón Fuqua si ide klasický letný kinový mainstream, príbeh a celá dejová linka viac menej kopírka jednotky, takže v podstate je to len taký vývar predošlého dielu. Bol tam asi jeden moment kedy som si nebol istý čo bude cca nasledovať, inak predvídavé a takmer som sa už začal aj nudiť. Bežná akčná jednohubka pre nenáročného diváka.

• 3.2.2019  00:55
    Bird Box (2018)

Bohužiaľ aj tieto netflixovské filmy majú tú smolu, že tie príbehy majú rovnakú šablónu ako klasická produkcia z hollywoodu. Začne to vo veľkom, ale postupne to ide dole a je to slabšie a slabšie až samotné finále úplne len tak umelo sa snaží pumpovať napätie pritom každý už dávno vie ako to dopadne. Dá sa pri to pozerať celé bez pocitu nudy, ale žiadný wow efekt sa v konečnom dôsledku nekoná.

• 28.12.2018  20:22
    Deadpool 2 (2018)

Bohužiaľ sa nepodaril zopakovať úspech jednotky a osloviť ma ako komiksového antifanúšika. Čo sa týka humoru, za mňa úplný prepal toho, čo v jednotke fungovalo, tu som si pripadal tlačený do niečoho.

• 25.12.2018  23:37

Snažili sa to natočiť inak ako by sme asi čakali, ale bolo to neskutočne rozvláčne a nezáživné. Toto je pre mňa jeden z tých filmov, ktorý sa snaží to strašne zahrať na atmošku a oldschool vizuál, ale žiadna emócia mi z toho nepadla. Maximálne na začiatku. Ryan Gosling mal jednu silnejšiu plakaciu scénu, inak stále ten istý výraz, veľmi zlý výber obsadenia, to už pani manželka dala zo seba viac.

• 1.12.2018  20:41

Uz to nereziroval Vilenueve a je to citit, je tam miestami naznak tej atmosky co mala jednotka a mozno som si to snazil len ja sam navodit. No je citit, ze je to uz vyvar.

• 27.10.2018  23:14
    Halloween (2018)

Absolutne podpriemerny slasher horror, kde je priemerne kazda druha scena cliche, je to predvidatelne a cely efekt je zalozeny na jump scaroch. Este spociatku to vie celkom urobit atmosku, no samotne vycinanie Michaela Myersa je uz presne to o com hovorim v predoslej vete. Odporucam sa tejto snimke vyhnut.

• 27.10.2018  23:04

Neni to uplne klasicka zanrovka z prostredia tajnych sluzieb, scenar je skor o postavach, ich motivaciach a na to ze to ma celkom pomale tempo to ma celkom dynamiku a nenudi to ani nachvilu. Silnejsie momenty striedaju slabsie, reziser vie na viacerych miestach aj autenticku emociu dosiahnut, takze za mna vysoko pozeratelne :)

• 13.8.2018  11:03

Je to rovnaká volovina ako predošlé diely, tvorcovia však majú k dispozícii vysoký rozpočet, preto skúšajú nové stunty a bavia sa točením nových akčných sekvencii a to je asi to, prečo sa to oplatí vidieť. Inak to nie je nič pre diváka hľadajúceho nejaký zrelý akčný film, skôr letná žánrová jednohubka. Dejovo sa v tom dá celkom pekne stratiť, lebo každých 5 minút sa plány menia, no vždy sa dá rozlíšiť kto je dobrý a zlý. Ja som osobne čakal, že ten vizuál bude viac cool a bude to v kľúčových scénach menej hlúpe, no vyslovene nuda a znechutenie to nie. Mission Imposibble niekde od 4. dielu ostáva stále na tom istom bezpečnom mieste.

• 13.8.2018  10:55
    Fauda (TV seriál) (2015)

Je to v celku chytľavé a dobre sa to pozerá, ale asi len kvôli tomu, že sa to točí priamo v Izraeli, inak dejovo klasická žánrovka. Asi to ani nemalo veľký rozpočet, čo je miestami dosť vidieť, no nepôsobí to lacno. V celku dosť solídne, kto má rád tento žáner tak určite odporúčam.

• 10.6.2018  02:01

Čakal som presne nejaký mindfuck v závere, môže byť, avšak malo to neskutočne sterilnú réžiu, odveci dejové linky v rodinke Gerarda Butlera a miestami až nudné tempo. Akčný úvod a záver päťhviezdičkový, ba až profesionálne natočený, že ani nejde o film, ale tá vata medzi tým mohla byť kludne kratšia. Inak neviem či to bol zámer, ale tí bad guys boli oveľa sympatickejší ako nasilu drsný policajt Butler s jeho družinou.

• 2.6.2018  23:48

Malo to svoje lepšie a horšie fázy a ustálil by som to niekde na troch hviezdičkách. Tie akčné záležitosti boli bez chyby, ale ten pátos okolo.... ach jaj... dalo sa z toho vyžmýkať samozrejme viacej, ale napätíčko bolo, takže vcelku dosť pozerateľná záležitosť.

• 7.5.2018  08:45

Quiet place je pre mňa docela bublina. Celý koncept "buď ticho inak ťa nájde a napadne obluda" je tu po celý film len v atmosférickej rovine (čomu nasvedčuje aj tzv. samonasierací záver), ktorá ma však nijak neohúrila, zľakol som sa asi 2 krát a hlavne dosť veľa jump scares sa dalo predvídať. Žiadny nárez napätia sa tak nekonal vzhľadom na to aký má ten film hype. K tomu viacero logických chýb a tak to pre mňa nemohlo dopadnúť inak ako sklamaním.

• 13.4.2018  14:31

Pre mňa veľké sklamanie. Film sa snaží ísť mimo nejakú biblickú predlohu, ale absolútne stráca smer a nemá v podstate žiadnu hlavnú dejovú líniu, preto je v podstate len akýmsi náhľadom do posledných dní života Pavla a v rámci nejakého mesidžu ide veľmi plytko. Poťažmo sa to snaží občas vyvolať emóciu absolútne detským spôsobom (hudba, spomalené zábery, náznak úderu bez konečného záberu a pod.), ale z príšernej nudy ma to nedostalo.

• 24.2.2018  22:29
    The Wall (2017)

Točiť takýto minimalistický film chce od režiséra ozajstný rozprávačský talent, avšak pánovi Limanovi sa podarilo akurát ma tak tým záverom nasrať.

• 4.2.2018  00:29
    To (2017)

Pekne režírované, ale akosi tam niekde po polke chýba napätie lebo už viete, čo od toho šaša môžete čakať. Inak decká hrajú super, celkovo však priemer a horor to určite nie je, keď tak hororový thriller.

• 27.1.2018  23:29

Akože Denis Vilenueve atmoška ponurá, všecko ako sme zvyknutí, ale to tempo... a navyše celá dejová linka ide niekde po polovici niekam, tak že v podstate nejde nikde. Veľmi zvláštny film, zaujímavý, ale docela nudný a pokojne to mohlo mať aj pod dve hodiny a trošku rezkejší spád.

• 13.1.2018  23:35

No len teda škoda, že tu k žiadnej vojne nedošlo. Príbeh dobrý, ale niekde to viazne, je to také obyčajné, digitálne opice sú super a spolu s hudbou to občas vie zarobiť emóciu, ale celkový efekt nie je taký epický, ako by chcel byť.

• 29.12.2017  23:48
    Mlčení (2016)

Ťažký chlebíček a poriadne dlhý, ale zrežírovaný tak mega, že zainteresovaného diváka podnieti premýšľať nad kresťanstvom, synkretizmom, new age a podobne. Toto nie je film pre masy a pre tých čo hľadajú skôr entertainment filmové zážitky. Martin Scorsese je ale majster svojho remesla a robí to neskutočne dobre, pracuje do detailov a vytvára nielen skvelý príbeh. Záverečné titulky bez hudby, iba so zvukmi prírody zanechali vo mne filmový zážitok aký som už dlho nezažil.

• 29.12.2017  20:05
    John Wick 2 (2017)

Dvojka to isté čo jednotka, trošku obmenený príbeh, ale v podstate je to o tom istom, v rámci akcie možno ešte trošku viac vyhrotené. Uvidíme, čo tá trojka, ale zase sa to len zvezie na popularite prvého dielu.

• 29.12.2017  00:11

No hodne slabé, béčkový akčák tváriaci sa, že je áčkový, ale to sa dneska takto už dávno nerobí. Hrozne detské a plné typických cliché, predvídateľné, nebolo asi nič v čom by tento film zaujal.

• 27.12.2017  22:57

Natočiť v roku 2017 surivival thriller a priniesť niečo nové a neokukané je nesmierne ťažké, Mountain between us to ťahá smerom k romantike, ktorá podľa mňa vôbec nefunguje. Tým pádom napätie ešte skôr ako prišlo tak aj odišlo a tá romantická črta je absolútne nelogická, v podstate tam nevidno žiadne mega iskrenie medzi postavami a až jedna spontánna trtkačka zrazu rozcitlivie obe postavy. Samozrejme sa nevyhneme klasickým cliché a tak je toto len ďalší priemerný survival thriller, ktorý nakoniec ani nie je tým čím vlastne chce byť. Tento mačkopes mi nesadol no...

• 26.12.2017  22:57
    Blok 99 (2017)

Mám pocit, že Vince Vaughn tu otvoril nový rozmer svojej kariéry a je super ako z herca známeho poväčšinou z romantických komédii je chladnokrvný zabijak, ktorý s kamenným štýlom drtí lebky na štýl Stevena Seagala. Atmosféra je tu riadne pochmúrna, ale relatívne pomalé tempo z toho nerobí žiadnu dieru do sveta a to najmä v rámci väzenského žánru. Pevne však verím, že Vince sa v podobnej polohe vyskytne aj do budúcna, myslím že v tomto má potenciál.

• 26.12.2017  01:27
    Wind River (2017)

Taylor Sheridan je parťák Denisa Vilenueveho a je to patrične cítiť, čo je pre mňa osobne pozitívne. Nevýhoda tohto filmu je, že má po celý čas pomalé tempo, čo po polovici stopáže začne byť podozrivé a potom to všetko roztočia za 10 minút, ktoré tomu dodajú gule. Tlieskam však, že práve kľúčových 10 minút zachránilo celý zážitok z filmu, ktorý bol najprv dosť nudný a rozvláčny.

• 23.12.2017  22:50

Neuveriteľné čo dokáže Zemeckis s emóciami na digitálnom pozadí! Jediná nevýhoda, že pokiaľ príde na finále tak je to väčšina stopáže trošku vata, ale ten rozprávačský štýl to celkom kompenzuje a dojem z filmu mi to nekazí.

• 16.12.2017  22:54

Príbehovo som ostal príjemne prekvapený, nebolo to prvoplánové ako by sa dalo čakať, toto cením. Dvojka v rámci tejto novej trilógie si môže dovoliť straty a "zlé konce", preto do poslednej chvíle neviete kto skončí. Každopádne táto trilógia bude mať do poslednej časti zúfalý nedostatok charizmatických postáv, väčší ako po Force Awakenes. Predošlí hrdinovia ako Leia alebo Luke to tu neťahajú, skôr by som povedal, že brzdia a nové postavy ako Finn, Rey alebo Kylo Ren zatiaľ toho veľa neponúkli a nevytvorilo sa tu nič ikonické. Stále mám však pocit, že to šlape hodne z nostalgie a čerpá z minulosti a neskôr narodených fanúšikov Hviezdne vojny podľa mňa nemajú veľmi čím zaujať.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10