Smrt na Nilu (2022)

Paradoxne som videl túto poirotovku s Branaghom ako poslednú a celkom sa mi to páčilo, je to taká klasika v rámci žánru a dobre sa na to pozerá, rýchlo to odsýpa a s ľahkosťou sa dajú prepáčiť aj scenáristické nedostatky. Digi pyramídy a Níl síce bijú do očí, no vizuál nie je to čo ten film má ťahať, takže prižmúrené obe oči.

Návrh (2009)

Vo výsledku to nebolo také zlé, ale Sandra Bullock na to aká je skvelá herečka sa sem absolútne nehodila a jej výkon bol asi jej nevyhnutné minimum, až som mal dojem, že možno oľutovala, že sa na to dala. A keďže v tomto žánri je chémia medzi postavami a herecké výkony ťahúňom, v celosti to vôbec nehralo. Lokácia na Aljaške bola, že wtf.

Duna: Část druhá (2024)

Hoci to bolo po remeselnej stránke super spravené a z hľadiska vizuálu neviem aké úžasne epické (videné v IMAX), Duna je pre mňa nový overhyped Pán Prsteňov, ktorý ma ako nefanúšika žánru či knihy absolútne nenadchol a pri tej dĺžke som sám zo seba prekvapený, že som takmer tri hodiny v kine vydržal. Vilenueveho počiny mám fakt rád, no tieto sci-fi rozprávky ma vôbec nebavia, doslova že nula emócia. Sorry.

S tebou nikdy (2023)

Jediné na čo sa dalo pozerať boli pekné tváričky dvoch hlavných postáv, inak scenáristicky premrhaný potenciál. Párik čo sa akože neznáša a pritom miluje, to mohli z toho vyžmýkať ďaleko viac ako jeden skok z lode a gýčovitý víkendík s rodinkou na lesbickej svadbe. Tá "komédia" to mal byť asi vrchol to chytanie sa za riť a strhnuté oblečenie. Hm, dobre no...

Válka policajtů (2024)

Chceli sme zas byť svetoví, ale ostali sme opäť slovenskí najviac ako sa dá. Slovenský film za posledné roky určite dospel, no stále je niekde v adolescentnom veku a tomu zodpovedá aj spracovanie tohto filmu. Tá akože mafiánska atmosféra bola strašne detinská a hádam viac pílila uši tá pseudovýchodňarčina. Pokojne to mohlo byť kratšie a svižnejšie a v niektorých dialógoch sa nebrať tak vážne.

Trojí hranice (2019)

Po úvodných rozbiehacích kecačkách sa to rozbehne na celkom napínavý heist movie, no niekde v polovici kde už som čakal, že sa to strhne do escape-run akčňáku to zrazu úplne zmení smer na akúsi lacnú survival drámu (thriller), ktorá umŕtvuje starostlivo budovaný dobrý dojem. Vôbec by nevadilo odtiaľ vyhodiť celú tú linku v Andách a kludne to aj skrátiť na priamočiaru naháňačku s narcos. Škoda no...

The Beekeeper (2024) odpad!

Tak David Ayer na staré kolená skutočne senilnie a natočil tak neskutočne bezduchú béčkovú pitominu, že sa až divím Jasonovi Stathamovi, že sa na to podujal. Ten hrá zamračeného nasratého, čo mláti hlava-nehlava všetko čo mu príde po ruky (na čo sme už zvyknutí a tak trochu sa na to tešíme) tento krát ako "strážca spravodlivosti", akurát tá akcia absolútne nie je cool a v momente kedy sa akože rozbehne ďalší dej po tom, čo sme už videli v traileri, tak mám pocit akoby ten scenár vymýšľali dvaja 12 roční milovníci hry GTA tak nejak za pochodu.

Únos letadla (2023) (seriál)

Spočiatku dobrý rozbeh, no niekde v polke to ide tak ako väčšina nezvládnutých seriálov a filmov dolu z kopca, až to skončí ako nepodarená mind-fuck blbina s kopou nelogickosti najmä vo finále,  ktoré bolo až béčkové. Vlastne okrem Idrisa Elbu to najmä k záveru celé dýcha béčkovosťou a tých 75% mi príde pomerne pekný prepal.

Přízraky v Benátkách (2023)

Úplne klasická najklasickejšia poirotovka, ktorá oproti predošlým snímkom len mení lokáciu, postavy a príbeh, inak všetko ako cez kopirák. Či je to tak zle? Pre fanúšikov žánru zrejme nie, no pre tých ostatných svižná jednohubka, ktorá to zbytočne nenaťahuje, ale zároveň ani ničím extra neočaruje.

Special Ops: Lioness (2023) (seriál)

Aj som sa chystal vytknúť tomu tú rodinnú linku a že tam progresívne natlačili ženy ako hlavné postavy, ale uvedomil som si, že ak by to tak nebolo, tak by to bol len priemerný špionážny thriller s minimom akcie. Je tam pár divných odbočiek, ktoré sú tam akoby do počtu a s hlavnou líniou vôbec nesúvisia. V celku to ale súzvučí celkom dobre, Zoe a Laysla hrajú super, trošku ako päsť na oko tam bola nasilu prísna Nicol Kidman. Vie to obratne gradovať atmosféru, ale zbrklé finále trošku kazilo ten celkový dojem.