Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (18)

plakát

Čarovný les (2014) 

Jako muzikál, pohádka a dobrodružný strašná blbost, ale jako komedie a parodie se to dalo. Princové zpívající u řeky a trhající si košile a úchylné napadení a svlékání Karkulky z pláště... nebrat to vážně a člověk se zasměje.

plakát

Hunger Games (2012) 

KOMENTÁŘ JE PLNÝ SPOILERŮ Z FILMU A KNÍŽKY! Hodnotím 4*, ale pouze díky tomu, že jsem četla předlohu. Snaží se hodně držet knížky, herci jsou skvělí, ale..... Film byl v rámci možností co nejpřesněji zfilmován pro mladší publikum. To, co jsme si v knihách našli my starší, ten přesah pouhé bitky v aréně, chyběl. Když uvedu příklad, tak smrt Routy byla sice udělaná krásně, ale neměla být jen dojemná, byl to první otevřený protest Katniss proti Kapitolu. Po smrti splátců a ráně z děla, se měli přeživší co nejrychleji vzdálit, aby vzducholoď mohla vyzvednout tělo a to Katniss neudělala, zůstala s ní a obložila ji květy, za to si zasloužila projev úcty 11. kraje a drahé sponzorské dary v podobě chleba, to vedlo k prvním nepokojům v 11. kraji. A dalo by se toho uvést mnohem víc. Co mě ještě dost zklamalo byl závěr, kde se hlavní hrdinové jen tak vysmátí vrátili domů. V knize na konci her byla Katniss s Peetou psychicky i fyzicky hodně na dně, zničení, byli oba v nemocnici, kde je docela dlouho dávali dohromady, Peeta přišel po útoku mutů o nohu (když Katniss utíkala na roh a jeho nechala klidně za sebou i když, kdo by se jí divil po tom všem). Chybělo mi tam i přemýšlení a kalkulace Katniss, to luštení, co Haymitch asi chce říct posláním kterého dárku i to, jak po oznámení, že vítěz nakonec musí zůstat jen jeden, se Katniss obrátila se zbraní proti Peetovi a čekala co udělá. I tu skrytou hrozbu od prezidenta Snowa tam mohli zdůraznit víc, když o to půjde dál. Ona chtěla jen přežít a vrátit se domů, ale se svojí povahou zažehla něco, o čem sama zatím neměla nejmenší ponětí....a to v tom filmu prostě nebylo. Já si to doplnila automaticky z knížky, takže se mi to líbilo, ale kdo to nečetl, tak chápu, proč v tom vidí nevyužitý potenciál a další ságu hlavně pro mladé. Knížky byly skvělé, bylo v nich vykresleno všechno, krutost, bezpráví, beznaděj, soucit, přátelství....ale ve filmu to důlěžité pro mě, chybělo.

plakát

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) 

Na úvod musím říct, že 5* hvězdiček jsem dala v rámci TS, rozhodně se to nedá srovnávat s jinými filmy, kterým jsem dala stejně vysoký počet. Snad možná s Thorem, protože ten neměl taky nijak extra děj, ale měl krásné kulisy a doplňovala to nádherná hudba(a ještě vypracovanýho sympaťáka Chrise :))....a tak je tomu i v první polovině Rozbřesku....je to jen romantika, docela rozvleklá, moc se tam nemluví, ale jsou to krásné záběry skvěle doplněné tím strašným soundtrackem a hudbou, které ve filmu znějí vážně moc dobře. Sem tam to tam zpestří docela povedenými vtípky. Takže na první hodinu doporučuji vypnout myšlení a jen pořádně otevřít oči a uši. Druhá část už začíná mít spád a hraje jen na dramatickou linku, žádný humor mezi Jakem a Rose, žádná miska Fido..... Drží se to celkem věrně knihy i když některé věci trochu předělali, něco přidali a něco vynechali....možná měli o něco zkrátit tu první hodinu ve prospěch té druhé, ale co už ......Bellu měli opravdu udělanou skvěle, den za dnem vypadala vyhubleji a strašněji, až skoro na umření a okamžik lámání páteře a porod....to mě teda dostalo. Moc pěkně bylo udělané i otisknutí Jacoba a transformace Belly byla taková třešnička na dortu...plameny, bolest, vzpomínky, led, hojení, poslední úder srdce a když otevřela oči a začaly titulky......i když jsem useknutí v tomto momentu čekala, tak jsem měla chuť zařvat SAKRA, TO NEMYSLÍTE VÁŽNĚ?! :D Tak, jak se první polovina dost vlekla, tak ta druhá utekla strašně rychle. Je jasný, že z předlohy a scénáře se žádný veledílo udělat nedá a zapínat myšlení úplně, bych nedoporučovala ani v té druhé půlce, protože nějaké nelogičnosti se tam samozřejmě najdou, ale řekla bych, že ten režisér udělal co mohl a udělal to v rámci možností opravdu dobře, určitě tomu spíš prospěl než ublížil. Pro čtenáře je to určitě lepší, protože si ty chybějící věci automaticky doplní.....a chudáci ti, co dívali na kinorip, protože barvy v tomhle filmu dělají moc a v těch rozmazaných záběrech přišli minimálně o 50% koukatelnosti........

Poslední hodnocení (1 500)

MOST! (2019) (seriál)

25.01.2022

Osada (2021) (seriál)

25.01.2022

Venom 2: Carnage přichází (2021)

25.01.2022

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

25.01.2022

K zemi hleď! (2021)

25.01.2022

Noční recepční (2016) (seriál)

23.11.2021

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

28.08.2021

Co jsme komu zase udělali? (2019)

29.10.2020

Boratův navázaný telefilm (2020)

29.10.2020

Reklama

Poslední deníček (1)

Bon Jovi

24.6.2013 Praha

I přes déšť to byl skvělý koncert ♥