NinonL

okres Praha-východ
obdivovatelka starých filmů

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 25.6.2017  20:56

Rok výroby 1988, na tu dobu velmi dobře zpracované a samozřejmě nadčasové. Ty brýle bych si hrozně moc přála, protože vím jistě, že dnes bych viděla totéž, co ve filmu. Jak na plakátech a bilboardech, tak ve tvářích na TV obrazovce či leckde kolem.

• 25.6.2017  17:40

Hezký film o židovské rodině, která je vystavena všem nebezpečím války. Dva malí synové na útěku procestují kus Francie a prožijí mnohá dobrodružství, kladná i záporná. Některým scénám se nedalo moc věřit, ale film je dobře zahraný a dojemný. Trochu moc tlačí na city diváků, ale to je ve filmech s dětskými hrdiny časté.

• 24.6.2017  18:14

Stoneho historický epos o životě vizionáře a bojovníka Alexandra Makedonského. Hodnotím jako průměr.

• 23.6.2017  22:25

Dokument, který by neměl upadnout v zapomnění. Po všech odhalených skandálech šmírování amerických, evropských a všech ostatních občanů americkou vládou, je nějak ticho. Edward Snowden i Assange jsou stále na útěku a lidé znovu spí. Přitom jsme všichni špehováni 24/7. Dá se s tím smířit a naučit žít?

• 22.6.2017  19:06

Hezký příběh osamělé rodiny kdesi daleko v horách. Rodiče jsou přísní a dospívajícím dětem odpírají kontakty s vnějším světem. Děti, resp. skoro dospělé děti, si však najdou cestu k dotekům i citům. Pro lidi, kteří sní o vzdáleném životě mimo civilizaci ideální film.

• 19.6.2017  21:21
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

První díl pojednává hlavně o rozpadu Sovětského svazu, o Gorbačovovi a Jelcinovi, o katastrofální situaci země, kterou musel Putin řešit, o válce v Čečensku, teroristických útocích v Rusku, o vzniku Al Kaidy, o spolupráci amerických tajných služeb s teroristy a jejich podpoře, o rozšiřování NATO navzdory předchozí dohodě, o vazalském postavení členských zemí NATO vůči USA, o astronomických vojenských výdajích USA atd. Druhý díl je o Gruzii, ukrajinské oranžové revoluci, o propagaci homosexualismu, o E. Snowdenovi a o jaderných zbraních ve světě. Třetí díl je o Ukrajině, Krymu a Sýrii. Čtvrtý díl se zabývá americkými a ruskými volbami, americkými kyber útoky na Japonsko, Írán a ruské banky a otázkou kybernetické (ne)bezpečnosti. Také se diskutovalo o Stalinovi, Churchillovi, Napoleonovi a Cromwellovi. Ve všech dílech můžeme krátce nahlédnout do Putinova soukromého života. Do jeho sídla, na jeho tréninky juda nebo hokeje, jízdy na koni a podobně. Překvapilo mě, jak moc je prezident Putin upřímný a jak odpovídá na 90% všetečných Stoneho otázek. Oliver Stone pokládá otázky na tělo, není servilní, čehož si také cením. Na některé otázka prezident Putin neodpověděl, protože šlo o tajné informace nebo byla otázka příliš osobní. Díky, odvážná a statečná Primo!

• 19.6.2017  19:49

Těžko jde popsat, jak mi byl ten člověk (otec) odporný. A vlastně i matka, která si radši brala prášky na spaní, aby nemusela nic řešit. Citové vydírání se táhne celým filmem a Allan se Sanne prožívali skutečně krušné dětství. Zřejmě i jejich starší bratr, u kterého jsou jen náznaky vzpomínek a reakcí. Film je to dobrý zejména pro lidi, kteří něco podobného zažili nebo zažívají. Protože věřím, že podobných citových vyděračů není ve světě málo.

• 18.6.2017  21:14

Pohádka o hodných migrantech ve víru zlého velkoměsta. Nevěřila jsem tomu ani chvilku, s přibývajícím dějem moje znechucení sílilo. Tvůrci si snad dělají z diváků srandu, ta závěrečná operace ... Kdo má alespoň miniaturní povědomí o medicíně, musí opravdu zoufat. Slušně obsazený film mě nesmírně zklamal.

• 18.6.2017  18:21

Spousta aut a motorek, spousta aut a motorek a něco málo ze života slavného herce. Krátká návštěva jeho filmů, výpovědi spolupracovníků, kolegů i potomků. A zase spousta aut a motorek.

• 18.6.2017  18:19

Stala se velká křivda a film je podle skutečného příběhu. Příliš mě to ale nezasáhlo, bylo to celé nějak vlažné. Kromě celkem dobře zahraného zoufalství a sveřeposti hlavního hrdiny tam chyběly jakékoli emoce.

• 18.6.2017  08:20

Dokument se soustředí na kauzu zdrogování a sexuální zneužití (?) třináctileté dívky slavným režisérem Polanskim. Na reakce a chování právníků, podivného soudce a podivné, dnes již dospělé, oběti. Soudce vlastně svým nestandardním jednáním vyhnal Polanského z USA. Ve Francii narozený režisér se do ní po letech vrátil a těší se zde úctě a pozornosti. Na rozdíl od USA, kde je dodnes stíhán. Nahlédneme do bouřlivého života i bouřlivé, mnohými odsuzované, tvorby Polanského. Možná natočil oskarový snímek Pianista proto, aby se někomu zavděčil, možná jako vzpomínku na vlastní rodinu.

• 17.6.2017  20:35

Tento film ukazuje, k čemu slouží OSN. Jak v obsazených zemích páchá zvěrstva a zatajuje je. Jak hájí pouze zájmy korporací a klidně kvůli nim obětuje své vojáky. Jednotka irských vojáků se ocitá na misi v Kongu bez pomoci, bez munice, jídla, léků. OSN, která je tam vyslala, dává od celé akce ruce pryč a přestává s vojáky komunikovat. Na vojáky útočí několikanásobně početnější skupiny žoldáků, placených místními oligarchy. I žoldáci nakonec uznají, že měli nesmírně statečné soupeře. Na rozdíl od činovníků OSN a irské vlády. Skvělý film.

• 16.6.2017  18:54
    Maso a krev (1985)

Bohužel opravdu jen maso, krev, shnilé a rozkládající se maso, morem nakažená krev, ohlodané mrtvoly a spousta násilí. Příběh jako takový chybí úplně.

• 15.6.2017  21:19

Skvělé. Nacionalistické, heroické, velkolepé. Takové si představuji národní filmy o historii a slávě národa. A kdo jiný by měl točit filmy o historii Polska, než Poláci. Pár docela dobrých bitev, nějaká politika a intriky, přátelství, nepřátelství, zrada a hlavně láska, se vinou celým příběhem. Taky něco tureckého nabodávání na kůly a podobných lahůdek. A skvělá vědma nebo čarodějnice. Film se mi moc líbil.

• 14.6.2017  22:23
    Afričan (1983)

Dobrodružná komedie o rozhádaném a rozloučeném páru manželů, kteří se po letech zase setkávají v nitru Afriky. On, starousedlík a velký ekolog, ona, městská dáma, s plánem vybudovat v divočině hotel. Oba tak odlišní a tak podobní, jak jinak to může skončit. Příjemný film.

• 14.6.2017  20:11
    Prezident (2014)

Hezký, dramatický a poučný film. Na konci jsem měla docela strach, jak se to bude vyvíjet. Putování bývalého prezidenta s malým vnukem zemí, kterou zasáhla revoluce. Všude ozbrojené jednotky, bída, teror, smrt. Na hlavu prchajících je vypsaná odměna, která se stále zvyšuje.

• 13.6.2017  22:49

Hrozná představa, že se to může stát komukoli. Nejen ve Francii. Alain postupem času přijde o děti, o manželku, matku, dům a všechny peníze. Zůstane z něho troska na pokraji smrti. Proč? Protože ho jedna opálenější žena a její povedený synek obvinili ze sexuálního zneužívání dětí. Nikoho nezajímalo, že je nevinen, nikdo po tom vlastně ani nepátral. Policie, vyšetřovatel, soudce. Poradili mu jen, aby raději nevycházel z cely, protože podobní zločinci jsou v base v ohrožení života. Strašný film, natočený podle skutečnosti.

• 13.6.2017  20:07
    Prezident (2015)

Wow, těšila jsem se, jak tento dokument rozcupuji, jako mizernou propagandu. Kdepak, je to skvěle udělaná propaganda a myslím si, že po shlédnutí si prezidenta Putina zamiluje nejeden, dosud nestranný člověk. I mně jihlo srdce nad tím, co všechno dokázal, jak ho lidé v Rusku milují, jak za ně bojuje. Zkrátka jsem tomu uvěřila, tak dobře je to udělané. Nevím, zda by se podobný dokument dal natočit o nějakém českém politikovi, pochybuji. Protože i na propagandě musí být určitý kus pravdy a hlavně věrohodnost, což u našich dokumentů či politiků současné doby příliš nehrozí. I z Občana Havla udělali jenom tupou ovci, která není schopna vlastního rozhodnutí a jen visí zrakem na pochybných poradcích.

• 12.6.2017  20:22

Film mě, stejně jako Truffautova Siréna od Mississippi, neoslovil. Válečné filmy mám moc ráda, ale tohle není můj šálek čaje. Děj mi přišel nezajímavý, unylý a nudný. Jediná Catherine Deneuve měla jakouž takouž roli, zbytek byly jen kulisy. Škoda.

• 11.6.2017  22:07

Chvílemi trochu přitažené za vlasy, ale dá se říci, že po celou dobu drama a napětí. I malá špetka humoru. Rachel chvílemi působí jako kapitán Kloss, takže se tomu nedalo vždycky věřit. Nicméně film je to dobrý a herci hrají skvěle. Sebastian Koch jako charismatický, a ne až tak zlý esesák, můj oblíbenec Christian Berkel jako nacistická obr svině, Derek de Lint jako šéf odbojářů a hlavně Carice van Houten jako novodobá Mata Hari a žena, která musela prožít hned několik pekel. Jeden z dobrých a méně obvyklých filmů o druhé světové válce.

• 11.6.2017  18:56
    Max Manus (2008)

Norský odboj proti německé okupaci a jeho hlavní hrdina Max Manus. Mladý, nesmírně odvážný a statečný muž velí celému norskému odboji. Příliš se neřídí příkazy z vnějšku, ačkoli jsou cvičeni i ve Skotsku, kde v exilu sídlí norský král. V Norsku provádějí zejména sabotáže a výbuchy lodí, potom vždy na chvíli prchají do Švédska. Ale Gestapo nespí a odbojáři jsou postupně likvidováni. Přežije jich jen hrstka a po válce mnohé z nich čeká další rozčarování.

• 10.6.2017  20:09

Skvělé historické drama o 15denní záměně krále za dvojníka. Korejský král Gwang-hae, jak jsem se dočetla, skutečně existoval a vládl 15 let na začátku 17. století. Takže příběh může být částečně pravdivý. Dozvěděla jsem se mnoho o korejském kralování i politice, o zvycích a tradicích, o králových povinnostech, o dvorních intrikách. Film je docela dramatický a dobrodružný, nechybí v něm láska ani zrada. Kdo má rád středověké příběhy a Dálný Východ, určitě mohu doporučit.

• 10.6.2017  16:54

Pro mě to byla zkrátka nuda. Nešťastný věčně zamilovaný Belmondo a jeho všehoschopná Siréna Deneuve. Je to sice hodně starý film, čímž se dá pochopit naivita, ale nebavilo mě to. Kdyby ho aspoň otrávila ...

• 9.6.2017  21:25

Krásná epická báseň o koloběhu života a smrti. Mnich byl kouzelný, dokonce uměl i čarovat. Film se mi moc líbil a nerada strhávám jednu hvězdu. Za týrání zvířat. Přestože bylo použito pro dobro věci.

• 9.6.2017  18:38
    Podoba ticha (2014)

Všichni indonézští tvůrci a spolupracovníci jsou v závěrečných titulcích uvedeni jako Anonymous. Bojí se i dnes, diktatury a teroru, které v zemi před 40 lety brutálně zavraždily přes milión lidí. Tentokrát jde hlavně o zpovědi rodin obětí a také některých vrahů. Vrazi se hájí, že plnili rozkazy armády a vlády. Vláda nechtěla, aby genocida byla mezinárodně odsouzena, proto údajné komunisty masově vraždili civilisté, resp. polovojenské, více méně ilegální jednotky. Byla z toho jakoby občanská válka a svět mlčel a mlčí dodnes. Žádný haagský tribunál se nekoná. Na tomto dokumentu se mi nejvíce líbila věta jednoho z masových vrahů: To Američané nás naučili nenávidět komunisty, oni byli našimi vzory. Tento dokument je mnohem lepší než Způsob zabíjení stejného režiséra. Ale myslím si, že je nutno vidět oba.

• 9.6.2017  15:50

Indonésie 1965-6. Po neúspěšném převratu, z něhož byla obviněna komunistická strana, bylo armádou a polovojenskými spolky umučeno a brutálně zavražděno více než milión obyčejných lidí. Stačilo, že je někdo označil za komunisty. Genocidu podporovala indonézská vláda a podporu měla i u západních vlád. Dokument přesně nespecifikuje, kterých. Zločinci nebyli dodnes potrestáni, naopak jsou zváni do veřejnoprávní TV k diskuzím jako hrdinové. Gangsterské jednotky v zemi působí stále a obyvatelstvo se bojí proti vládě jakkoli protestovat. Strašná země, o to hůře, že zase za účasti a podpory Západu.

• 8.6.2017  22:55

Poměrně temný dokument o posledních letech života MM. Pohled jejího posledního psychoanalytika a muže, který se účastnil její pitvy. Pár dosud neznámých snímků, jinak celkem vše už bylo publikováno.

• 8.6.2017  20:31

Výborné válečné (a psychologické) drama. Válka se blíží ke konci a němečtí důstojníci se nechtějí dostat na seznamy válečných zločinců. Proto, když se objeví rozkaz, za každého mrtvého Němce z atentátu, popravit 10 nevinných Italů, váhají. Jen těžko a neradi sestavují seznamy skoro 350 obětí. Snad i Němci čekali, že papež zasáhne a této tragédii zabrání. Jenže papež litoval spíše sebe a svou církev, měl fašisty rád, protože ho chránili před komunismem. Burton jako římský velitel gestapa měl charisma a nebyl zase tak kladným hrdinou, jak by se mohlo zdát. Mastroianni v roli kněze byl taky skvělý, líbil se mi i symbolický závěrečný moment.

• 7.6.2017  20:37
    Nová Země (2008)

Čekala jsem jakýsi survival film a částečně se mi ho i dostalo. Jen částečně, protože hoši byli od samého počátku určeni k likvidaci, nikoli k přežití. K. Lavroněnko se mi líbil i v tomto filmu a jeho psychopatický kolega, který mě zpočátku hrozně štval, se mi nakonec líbil taky. Chování davu bez kontroly bylo ztvárněno poměrně dobře, jako psychologickou studii film oceňuji lehce nad průměr.

• 6.6.2017  19:01

Při sledování tohoto filmu jsem si vzpomněla na vynikající český film Smrt si říká Engelchen. Také ukazuje temnou stránku odboje. Plamen a Citron je hlavně o zneužívání odhodlaných odbojářů politiky a vysokými šaržemi. K vyřizování vlastních účtů a vlastního špatného svědomí. Plamen a Citron je velmi dobrý film, divák je často na vážkách, co je ještě dobro a co už zlo. Nejvíce mě zaujal můj oblíbený herec Christian Berkel, alias velitel Gestapa. Měl opravdu velké charisma a jeho proslovy by zlomily i ostřílenějšího bojovníka, než byl 23letý kluk (Plamen). Navíc byla jeho role sympatičtější, než velitelé dánského, anglického a kdo ví jakého odboje. Všem, kdo mají rádi válečné filmy, nad kterými je třeba trochu přemýšlet, doporučuji.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53