NinonL

okres Praha-východ
obdivovatelka starých filmů

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 9.12.2017  15:46

Kdysi to byl fenomén, ve škole jsme se učili sborový tanec z filmu. A tančili jsme ho pořád. Děj jsem už zapomněla a po novém shlédnutí po takřka 40 letech musím říct, že má film stále něco do sebe. Dnes se samozřejmě zdá naivní a obyčejný, ale tehdy to byla bomba. Všichni se chtěli podobat Travoltovi, všichni chtěli tančit jako on. Proto hodnotím nadprůměrně.

• 25.10.2017  14:06

Film se mi zdál trochu zvětralý a bohužel mě neoslovil tolik, jako ostatní. Jean Gabin i Alain Delon samostatně výborní, ale děj docela slabý. V některých fázích docela málo uvěřitelný film.

• 16.10.2017  10:34

Psychopat mi přišel málo psychopatický, polda zase málo rozervaný. Vlastně to byla taková skoro pohodička, včetně konce. Taky mě nenadchla věčná Delonova cigareta, se kterou mluvil a snad i spal. To byla kdysi hrozná móda, propagace dehtu. Proto film hodnotím jako průměr.

• 15.10.2017  19:44
    Letiště (1970)

Hodnotím vysoko vzhledem k datu vzniku filmu. Na svou dobu to byl skvělý katastrofický film. Má i prvky humoru, nějaké to rodinné drama, katastrofu, která nakonec dopadne jakž takž. Líbilo se mi, že nic není přehnané a všechno se mohlo stát tak, jak bylo ve filmu. Snad až na tu všetečnou babku, která působí v celém filmu.

• 15.10.2017  09:35

Doktoru Živagovi se film samozřejmě nevyrovná, ale není špatný. Soustředí se na osudy slabého cara Mikuláše II. a jeho Rusy nenáviděné německé manželky Alexandry. Car dělá spoustu chyb, hlavně vede mnoho válek, v nichž umírají Rusové. Ignoruje rady dobrých rádců, aby dělal něco pro lid a přestal zbytečně utrácet lidské životy. Carevna se od doby narození syna Alexeje stará hlavně o něho, protože je nemocný. A věří každému, kdo jí slibuje jeho zdraví. Hlavně Rasputinovi. Události spějí k tragickému konci.

• 14.10.2017  18:57

Ale ano, dalo se na to koukat. Film mi trochu připomněl Herzův Den pro mou lásku. Tragédie, pak vzájemné výčitky. Nemyslím si, že je to až taková citová vydíračka, film má docela logický děj. Navíc hodně bluegrassu, fanoušci by hodnotili více hvězdami.

• 3.10.2017  15:24
    Ztracená duše národa (TV seriál) (2002)

Velmi dobrá dokumentární série o naší nedávné minulosti. Jak se asi cítí oběti komunistického teroru dnes, kdy se domáhají zpětně svých práv a v parlamentu jim oponují komunisté současní, bývalí, bývalí estébáci a další odpad. Komunisté nalezli do všech politických stran, stejně tak estébáci. Strana měla být okamžitě po Listopadu 89 rozpuštěna, zakázána a všichni aktivní účastníci bývalého režimu důsledně odstaveni od koryt. Stal se pravý opak.

• 24.9.2017  17:47
    13. komnata Mileny Dvorské (TV film) (2008)

Kdo ví, jaká je a byla pravda a skutečnost. Příběh Mileny Dvorské a její dcery byl ve své době velmi populární. Sekta, která poznamenala život slavné herečky, podivný spasitel, který odlákal jedinou dceru, rodina, která se rozpadla. Dnes, 7 let po smrti paní Dvorské, situace mediálně utichla, a je to dobře.

• 24.9.2017  17:44

Celkem zajímavý díl o osudech naivní vesnické dívky, která se dostala do světla velkoměsta a zaplatila za to hlavně zdravím. Snad je její současný život šťastnější, než byl ten bezprostředně po vítězství Miss.

• 24.9.2017  17:41
    13. komnata Aleny Mihulové (TV film) (2006)

Celkem zajímavý díl o obětování mladé ženy stárnoucímu a umírajícímu muži. Obětovat lásce alkoholovou závislost a vlastně celý život se mi zdá příliš vysoká cena.

• 24.9.2017  17:39
    Chlap na toboganu (TV film) (2011)

Celkem dobré zpracování životopisu, ale hlavně konce Martina Štěpánka. Překvapilo mě zjištění, kdo všechno v uměleckém a mediálním světě je příbuzný. Dá se říct, že skoro každý s každým.

• 10.9.2017  18:10
    Elysium (2013)

Nejsem extra fanouškem sci-fi, ale tento film se mi líbil. Zobrazuje pravděpodobnou budoucnost celkem věrohodně a nevyskytují se v něm žádné nesmysly ani zbytečné příšery. Neveselá, leč zřejmě reálná vize poměrně blízké budoucnosti.

• 10.9.2017  18:07

Velmi zajímavý film o trochu opomíjeném období naší historie. Film je hvězdně obsazen a vypráví celou historii trochu dokumentárním způsobem. Nevěděla jsem, kolik zrádců se skrývalo v českém (?) národě.

• 3.8.2017  07:20

Belgického ješitu v podání Davida Sucheta mám ze všech detektivů nejradši. Toto filmové zpracování je dobré, příběh je velmi zapeklitý, až se mi zdálo, že nejde filmově zpracovat. Ale docela se to povedlo.

• 3.8.2017  07:18

Klasický tajuplný příběh, celkem věrně zpracovaný podle knihy. Jen Jerryho sestru Joannu jsem si představovala méně extravagantní a méně protivnou.

• 3.8.2017  07:16
    Slečna Marplová: Nemesis (TV film) (2007)

Pěkné zpracování klasiky Agathy Christie. Tentokrát se slečnou Marplovou stvárněnou herečkou, kterou mám ráda. Příběh je poměrně zajímavý a tajemný, filmové zpracování dobré.

• 3.8.2017  07:12

Slečna Marplová mi v tomto zpracování dost vadila, protože v knize se nevyskytuje a ve filmu byla taky zbytečná. Ale jinak je příběh skvělý, prokleté místo, stará temná cikánka, podivná úmrtí. Dobré.

• 3.8.2017  07:10

Atmosféra švýcarské lanovky, hotelu i vůbec prostředí, byla velmi dobrá. Další skvělý film s Davidem Suchetem.

• 3.8.2017  07:08
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Velmi dobré zpracování nesmrtelné předlohy Agathy Christie. Tentokrát nejde o černoušky, ale o vojáčky. Na dramatu příběhu to ale nic nemění, paranoia a deprese dýchá z obrazovky po celou dobu.

• 31.7.2017  16:20

První detektivka Agathy Christie s charismatickým Belgičanem Hercule Poirotem. Pátrání po vrahovi majitelky starého zámku. Podezřelých je několik, situace se také několikrát obrací, ale geniální detektiv vraha nakonec vypátrá.

• 22.7.2017  22:34
    Hlava 22 (1970)

Film mi trochu připomněl Pahorek od Sidney Lumeta. Samozřejmě Hlava 22 má humorný nádech, pokud je to vůbec v otázce armády možné. Knihu jsem bohužel nečetla, protože armádní a vojenské otázky jsou mi trochu vzdálené. Ale film se mi líbil nadprůměrně. Hlavně představitel hlavního hrdiny zabodoval.

• 22.7.2017  17:25
    Temný úsvit (2006)

OMG, co to ten Herzog provedl? Kam se poděla jeho démoničnost a tajuplnost? Z úžasného skutečného příběhu vytvořil komerční amerikánský shit, na který se nedá dívat. Věčně vysmátý Bale se v nejdramatičtějších chvílích tváří jako kdyby luštil sudoku a ve zbytku se tupě chechtá jako při Troškově komedii. Měla jsem velký problém to vůbec dokoukat, ale konec jsem si nenechala ujít. Protože konec je úplně nejtrapnější.

• 22.7.2017  09:53

Je škoda, že zemřel tak mladý. Byl to talentovaný herec a osobnost. Tento dokument mě ale zklamal. Takřka nic podstatného jsem se nedozvěděla. Jen jedna malá zmínka o "démonech v těle" na konci filmu. Lidé z jeho okolí o něm neřekli skoro nic, jen se snažili z něho udělat modlu. Sice se říká O mrtvých jen dobře, ale nic se nemá přehánět.

• 20.7.2017  20:21
    Pastvina (1990)

Působivé drama o lásce k půdě, možná až o chorobné lásce k půdě, která jde přes mrtvoly. Starý Bull o pronajatou půdu pečuje celý život a když se naskytne šance ji koupit, nic ho nemůže zastavit. Jenže je půda vždycky jenom štěstí? V tomto případě určitě nebyla.

• 20.7.2017  18:17
    Invaze 1968. Ruský pohled (TV film) (2011)

Dokument mě trochu zklamal, protože z jiných dokumentů vím, že důvody pro invazi byly daleko širší, než nějaké cvičení NATO v Německu. Šlo hlavně o tzv. kontrarevoluci uvnitř státu, která je v tomto dokumentu decentně obejita. Vzhledem k tomu, že se film vyhnul zásadním důvodům a soustředil se více méně jen na citové prožívání obyčejných Rusů, hodnotím jako průměr. Navíc ve mně zpovídaní Rusové příliš důvěry nevzbuzovali.

• 20.7.2017  18:13

Těšila jsem se na charismatického Seana Beana i na křehkou Sophii Marceau. Film se skvěle rozjížděl, ale kdesi vpůli jakoby ustrnul a nepohnul se dál. Bylo to celé unylé a nevýrazné, škoda.

• 19.7.2017  09:59

Příběh rumunského lékaře, který bojuje o lepší život dospívající dcery. Stačí jen udělat zkoušky a dostat stipendium na studia v Anglii. Jenže osud si se zúčastněnými zahrává, objevují se nečekané problémy a na světlo vycházejí kostlivci ze skříní. Nezbývá než obrátit se na přátele, přátele přátel a požádat je o pomoc. Nikdo ale nic nedělá zadarmo.

• 17.7.2017  17:27
    Náš vůdce (2008)

Velmi zajímavé a velmi nebezpečné splynutí s davem pod velením charismatického učitele. Film mohl být klidně delší a rozvíjet opojení studentů jednotou a stejným cílem. Jak málo stačí a ze skupiny se stane tyranie, proti které se zpočátku všichni snažili bojovat.

• 16.7.2017  20:24

Skvělý Henry Fonda i Tony Curtis v netradičních rolích. Film hodnotím s ohledem na dobu vzniku, tehdy se na schizofrenii i její léčbu pohlíželo jinak a byla to více méně filmová rarita. Z tohoto hlediska film trochu zestárl a odkrývá věci, v dnešní době, více méně všední. Nicméně jde o nadprůměrnou kriminálku.

• 15.7.2017  21:01
    Trumbo (2015)

Parádní žívotopisný film, zabývající se osudy obětí jedné z nejhanebnějších afér USA. Honba za údajnými komunisty v 50. letech způsobila neštěstí a tragédie v tisíci amerických rodinách. Jednou z nich byla i rodina snad nejslavnějšího scénáristy Hollywoodu Daltona Trumba. Film se bude líbit zejména filmových fanouškům a znalcům děl jako je např. Spartakus, Prázdniny v Římě, Johnny si vzal pušku, Motýlek a dalších.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55