NinonL

okres Praha-východ
obdivovatelka starých filmů

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 3.8.2017  07:20

Belgického ješitu v podání Davida Sucheta mám ze všech detektivů nejradši. Toto filmové zpracování je dobré, příběh je velmi zapeklitý, až se mi zdálo, že nejde filmově zpracovat. Ale docela se to povedlo.

• 3.8.2017  07:18

Klasický tajuplný příběh, celkem věrně zpracovaný podle knihy. Jen Jerryho sestru Joannu jsem si představovala méně extravagantní a méně protivnou.

• 3.8.2017  07:16
    Slečna Marplová: Nemesis (TV film) (2007)

Pěkné zpracování klasiky Agathy Christie. Tentokrát se slečnou Marplovou stvárněnou herečkou, kterou mám ráda. Příběh je poměrně zajímavý a tajemný, filmové zpracování dobré.

• 3.8.2017  07:12

Slečna Marplová mi v tomto zpracování dost vadila, protože v knize se nevyskytuje a ve filmu byla taky zbytečná. Ale jinak je příběh skvělý, prokleté místo, stará temná cikánka, podivná úmrtí. Dobré.

• 3.8.2017  07:10

Atmosféra švýcarské lanovky, hotelu i vůbec prostředí, byla velmi dobrá. Další skvělý film s Davidem Suchetem.

• 3.8.2017  07:08
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Velmi dobré zpracování nesmrtelné předlohy Agathy Christie. Tentokrát nejde o černoušky, ale o vojáčky. Na dramatu příběhu to ale nic nemění, paranoia a deprese dýchá z obrazovky po celou dobu.

• 31.7.2017  16:20

První detektivka Agathy Christie s charismatickým Belgičanem Hercule Poirotem. Pátrání po vrahovi majitelky starého zámku. Podezřelých je několik, situace se také několikrát obrací, ale geniální detektiv vraha nakonec vypátrá.

• 22.7.2017  22:34
    Hlava 22 (1970)

Film mi trochu připomněl Pahorek od Sidney Lumeta. Samozřejmě Hlava 22 má humorný nádech, pokud je to vůbec v otázce armády možné. Knihu jsem bohužel nečetla, protože armádní a vojenské otázky jsou mi trochu vzdálené. Ale film se mi líbil nadprůměrně. Hlavně představitel hlavního hrdiny zabodoval.

• 22.7.2017  17:25
    Temný úsvit (2006)

OMG, co to ten Herzog provedl? Kam se poděla jeho démoničnost a tajuplnost? Z úžasného skutečného příběhu vytvořil komerční amerikánský shit, na který se nedá dívat. Věčně vysmátý Bale se v nejdramatičtějších chvílích tváří jako kdyby luštil sudoku a ve zbytku se tupě chechtá jako při Troškově komedii. Měla jsem velký problém to vůbec dokoukat, ale konec jsem si nenechala ujít. Protože konec je úplně nejtrapnější.

• 22.7.2017  09:53

Je škoda, že zemřel tak mladý. Byl to talentovaný herec a osobnost. Tento dokument mě ale zklamal. Takřka nic podstatného jsem se nedozvěděla. Jen jedna malá zmínka o "démonech v těle" na konci filmu. Lidé z jeho okolí o něm neřekli skoro nic, jen se snažili z něho udělat modlu. Sice se říká O mrtvých jen dobře, ale nic se nemá přehánět.

• 20.7.2017  20:21
    Pastvina (1990)

Působivé drama o lásce k půdě, možná až o chorobné lásce k půdě, která jde přes mrtvoly. Starý Bull o pronajatou půdu pečuje celý život a když se naskytne šance ji koupit, nic ho nemůže zastavit. Jenže je půda vždycky jenom štěstí? V tomto případě určitě nebyla.

• 20.7.2017  18:17
    Invaze 1968. Ruský pohled (TV film) (2011)

Dokument mě trochu zklamal, protože z jiných dokumentů vím, že důvody pro invazi byly daleko širší, než nějaké cvičení NATO v Německu. Šlo hlavně o tzv. kontrarevoluci uvnitř státu, která je v tomto dokumentu decentně obejita. Vzhledem k tomu, že se film vyhnul zásadním důvodům a soustředil se více méně jen na citové prožívání obyčejných Rusů, hodnotím jako průměr. Navíc ve mně zpovídaní Rusové příliš důvěry nevzbuzovali.

• 20.7.2017  18:13

Těšila jsem se na charismatického Seana Beana i na křehkou Sophii Marceau. Film se skvěle rozjížděl, ale kdesi vpůli jakoby ustrnul a nepohnul se dál. Bylo to celé unylé a nevýrazné, škoda.

• 19.7.2017  09:59

Příběh rumunského lékaře, který bojuje o lepší život dospívající dcery. Stačí jen udělat zkoušky a dostat stipendium na studia v Anglii. Jenže osud si se zúčastněnými zahrává, objevují se nečekané problémy a na světlo vycházejí kostlivci ze skříní. Nezbývá než obrátit se na přátele, přátele přátel a požádat je o pomoc. Nikdo ale nic nedělá zadarmo.

• 17.7.2017  17:27
    Náš vůdce (2008)

Velmi zajímavé a velmi nebezpečné splynutí s davem pod velením charismatického učitele. Film mohl být klidně delší a rozvíjet opojení studentů jednotou a stejným cílem. Jak málo stačí a ze skupiny se stane tyranie, proti které se zpočátku všichni snažili bojovat.

• 16.7.2017  20:24

Skvělý Henry Fonda i Tony Curtis v netradičních rolích. Film hodnotím s ohledem na dobu vzniku, tehdy se na schizofrenii i její léčbu pohlíželo jinak a byla to více méně filmová rarita. Z tohoto hlediska film trochu zestárl a odkrývá věci, v dnešní době, více méně všední. Nicméně jde o nadprůměrnou kriminálku.

• 15.7.2017  21:01
    Trumbo (2015)

Parádní žívotopisný film, zabývající se osudy obětí jedné z nejhanebnějších afér USA. Honba za údajnými komunisty v 50. letech způsobila neštěstí a tragédie v tisíci amerických rodinách. Jednou z nich byla i rodina snad nejslavnějšího scénáristy Hollywoodu Daltona Trumba. Film se bude líbit zejména filmových fanouškům a znalcům děl jako je např. Spartakus, Prázdniny v Římě, Johnny si vzal pušku, Motýlek a dalších.

• 15.7.2017  18:12
    Posedlost (1992)

Jeremy Ironsovi to s lolitkami velmi svědčí, nicméně končívá to špatně (viz film Lolita z roku 1997). Tento film je podobný, také vypráví o zkáze, kterou přináší tak částo vášeň. Juliette Binoche je ve své roli velmi chladná, o to větší emoce projevuje hlavní hrdina. Film je to velmi temný, ale v ničem nepřehání ani nic není natočeno nevkusně. Líbil se mi.

• 14.7.2017  20:44

V tomto filmu není romantika ani láska, jako ve verzi z roku 1936 s Gretou Garbo v hlavní roli. Tento film je temný a ponurý, přitom se jakoby vysmívá hlavní hrdince, jako Gian Maria Volonté v závěru. Violetta (Marie) ve filmu není šťastná, přestože dosáhla všeho, co chtěla. Je to zkrátka úplně jiná dáma s kaméliemi, zvláštní, a není špatná.

• 12.7.2017  20:43
    Tiché srdce (2014)

Moc pěkné. Rodiče se spolu dohodli na zásadním kroku, k asistované sebevraždě jednoho z nich. U dětí a dalších rodinných příslušníků však přes prvotní souhlas začíná převládat sobectví a, dá se říct, i žárlivost. Zhruba od poloviny se film slušně dramaticky rozjíždí a nezkazí to ani krásný konec.

• 12.7.2017  18:38
    Dravec (1968)

Drsného Lino Venturu si najmou revolucionáři odkudsi ze Střední Ameriky, aby zabil tyranského prezidenta. Pod ochranu mu dají i náhradní hlavu státu, vnuka prezidenta bývalého. Aby problémů nebylo málo, začnou se, jak tomu obvykle bývá, vraždit i revolucionáři mezi sebou a země spěje k chaosu a občanské válce. Celkem dobrý film.

• 11.7.2017  17:45
    Skrývaná láska (TV film) (2005)

Ačkoli jsem si nedovedla představit příběh založený na vztahu homosexuálů a židovky, fungovalo to. Film je věnován především deportacím homosexuálů do koncentračních táborů a jejich odsouzení ve francouzské společnosti. Homosexualita byla ve Francii údajně protizákonná až do roku 1981. Film je to celkem pěkný, ale hlavní hrdinka mě děsně štvala. Protože se skoro pořád chovala jako fracek. Proto průměrné hodnocení.

• 10.7.2017  22:26
    Provinění (2016)

Divím se, že se slovutní Hopkins a Pacino nechali naverbovat do takového škváru. Při sledování jsem lapala po dechu a děsila se, jakou kravinu tam ještě tvůrci vloží. Děj je většinou nesmyslný a čím víc spěje ke konci, tím ptákovin přibývá. Odpad nedávám jen proto, že se mi líbila tvář korejského herce, který se pohybuje celým filmem. I když vlastně ani nevím, proč v něm hrál, v ději jeho účast nedávala žádný smysl :D

• 8.7.2017  19:19
    Devátý den (2004)

Na devítidenní propustce z Dachau se abbé Kremer setkává s různými lidmi i charaktery. Jednak členové jeho rodiny, z nichž někteří ho chtějí za každou cenu zachránit a ukrýt, někteří o něm pochybují. Dále důstojník Gebhart, mladý a vzdělaný gestapák, kterému jde o všechno. Pokud Kremera nepřesvědčí a nezlomí ke zradě, pošlou ho na východní front. Generální sekretář a biskup jsou kapitoly samy o sobě a jde tady jen o politiku a papeže. Všichni chtějí po Kremerovi jediné - aby zradil svou víru i svou lásku k Bohu. Každý jinak. Dovolená v Lucembursku byla možná těžší než bezútěšné dny v Dachau.

• 8.7.2017  07:19
    Noc a zmatek (1958)

Jean Gabin se mi v netradiční roli, se zapálenými lýtky, vůbec nelíbil. Vždycky to pro mě bude zasmušilý polda bez emocí nebo přísný patriarcha (film Heroin). Také děj se mi příliš nelíbil, ani prostředí jazzového klubu.

• 7.7.2017  19:14
    Kápo (1959)

Dosti rozporuplné a podivné. Edith nevypadala na 14 a už vůbec ne nevinně, tady vidím první zádrhel. Takže její přerod v kápovskou mrchu se v mých očích nekonal. Vypočítavá se mi zdála od samého začátku, nevím proč. Její vzplanutí k vězni taky působilo dosti uměle, možná to byl účel, nevím. Každopádně si u mě sympatie nevybudovala po celou dobu filmu, zdála se mi nedůvěryhodná. Film proto hodnotím jako slabý průměr. Byla-li to rafinovanost tvůrců, pak tedy byla hodně krutá. Pro mě byl film zkrátka hodně nesrozumitelný.

• 6.7.2017  18:58
    Viva Zapata! (1952)

Pokud jde o Marlona Branda a revoluci, líbil se mi více film Ostrov v ohni, pojednávající o vzpouře otroků na karibském ostrově. Viva Zapata je méně intrikánský i méně bojovný. Ale zase v mexické revoluci nefiguroval britský agent a profesionál. Jako se stalo ve zmíněném filmu z Karibiku, kde Marlon Brando hraje právě tohoto agenta. Emiliano Zapata byl člověk z lidu, bez vzdělání a bez zkušeností. Takže hodnotím nadprůměrně.

• 5.7.2017  20:36
    Frantz (2016)

Krásný romantický film o následcích války na lidi a jejich vzájemné vztahy. Tentokrát Německo vs. Francie po první světové válce. Byla jsem zvědavá hlavně na Pierre Nineye, který opět nezklamal. Ale ani Paula Beer a další postavy nehrály špatně. Film je chvílemi hodně smutný, chvílemi trochu veselý. Do Německa přijíždí Francouz Adrien, aby našel rodinu mladého muže, se kterým ho pojí minulost. Zpočátku je přijat velmi chladně, ale později se vztahy vyvinou tak, až se zdají být ideální. Jenže není všem dnům konec ...

• 5.7.2017  17:12

Chudobná čínská vesnice a v ní zůstane sama žena se dvěma malými dětmi. Pro všechny je nevítanou cizinkou, protože jejího muže kdosi zabil a na vesnici by mohl padnout temný stín policejního vyšetřování. Možná se ale najde někdo, kdo ji zachrání. Nebo ona zachrání jeho. Hezký film.

• 5.7.2017  15:01

Film o tom, že svět velké módy je jen o iluzích a náhodách. K tomu si přidejte spoustu drog, sexu každý s každým, alkoholu a peněz, které jsou někteří lidé ochotni za iluzi módy dát. Pierre Niney stvárnil roli rozvráceného Laurenta dobře, stejně tak jeho seriózní životní partner v podání G. Gallienneho. Celkově ale film hodnotím jako průměr, není to ani životopis ani drama, spíše taková krátká exkurze do nejbouřlivějších dnů YSL.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55