NinonL

okres Praha-východ
obdivovatelka starých filmů

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 9.7.2018  18:43
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Moc pěkný, přiměřeně romantický příběh z pradávných českých a moravských dějin. I obsazení se povedlo, i dialogy a výprava. Opravdu povedený televizní film.

• 8.7.2018  18:35
    Apokalypsa Stalin (TV seriál) (2015)

Dokumentárnímu seriálu můžete nebo nemusíte věřit. Stalin jako zrůda, jak ho líčí západní média nebo jako dobrodinec, vlastenec a geniální vůdce, jak ho líčí Rusové. Tento francouzský třídílný seriál je celkem dobrý, pokud jde o historické záběry a některé nestranné informace. Co se týče pravdy o Stalinovi, budu ovšem věřit vždycky Rusům, kteří ho zažili, než Francouzům, Američanům, Němcům a podobným teoretikům. Takže za francouzské vymývání mozků a propagandu hodnotím seriál jako průměr.

• 26.6.2018  19:30
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Pořad hodnotím nadprůměrně hlavně kvůli sympatickému a inteligentnímu moderátorovi. Hosty v pořadu, který jsem viděla, byly shodou okolností dvě ženy - politička a herečka. Mluvily docela zajímavě a neměla jsem z nich negativní pocity (politiky a političky skutečně nemusím). Ringo Čech občas situaci vtipně okomentoval, pořad měl spád a dokonce i doprovodný orchestr se zpěvačkou byli fajn. Snad budou i další díly stejně zajímavé.

• 26.6.2018  19:26
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Týden podle JS jsem viděla poprvé, náhodou, a bavil mě. Pan Soukup se na události a věci, co se dějí, divá podobně jako velké množství lidí. Aspoň tak soudím z toho, co jsem viděla. Nehraje si na celebritu, naopak se snaží události vysvětlit a přiblížit i jednodušším lidem, aby věděli, o co vůbec jde. Zejména co se týče politických a tunelářských kauz. Je mi sympatické, že se ředitel soukromé televize nad obyčejné lidi nevyvyšuje a snaží se jim na obrazovce přiblížit. Za mně určitě plus a na pořad se ráda zase podívám.

• 13.6.2018  19:45
    Tah pěšcem (2014)

Nejsem žádný šachový fanoušek, ale příběh nejslavnějšího amerického šachisty všech dob se mi líbil. Hlavně jeho démoni, kteří ho provázeli celý život a s přibývajícím věkem a slávou čím dál tím víc. Tobey Maguier hraje svou roli dobře, stejně jako jeho hlavní sovětský soupeř Boris Spasskij v podání Liev Schrebera.

• 22.5.2018  12:06
    Diana osobně (TV film) (2017)

Šetřila si panenství i pověst, protože věřila, že ji čeká v životě něco velkého. Měla pravdu, zapsala se do paměti miliónům lidí. Ale to, co prožívala v chladných hradech a zámcích, by jí záviděl asi málokdo. Dokument je velmi zajímavý a diváky by neměla odradit ani jeho délka. Od začátku do konce je na co se dívat i co poslouchat.

• 15.5.2018  19:29
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Čtvrtá hvězda je z nostalgie, zase až tak dobrý tento thriller není. Ale mlhavě si pamatuji, že jsem ho kdysi dávno pradávno viděla v televizi, která žádné horory nevysílala. A doslova jsem si z něho sedla na zadek. Takže ano, dnes hodnotím spíše jako průměr, ale na film se dívat dá i dnes a znám mnoho horších mladších filmů.

• 12.5.2018  20:03
    PIKO (2010)

Chvílemi to bylo trochu nestravitelné a příliš psychedelické (pro nezasvěceného diváka). Ale věřím, že je to pravdivý film alias dokument a že všechny tyto ďábelské situace feťáci prožívají. Být dva roky v neléčené toxické psychóze asi není žádná slast. Proto hodnotím nadprůměrně.

• 8.5.2018  21:12

Skvělý dokument o jedné ze dvou největších sibiřských magistrál. Přiblížení života traťových dělníků i lidí, kteří žijí a pracují v okolí magistrály. Jistě ji čeká zářivá budoucnost vzhledem k obrovským ložiskům nerostů a dalšího přírodního bohatství podél trati.

• 4.5.2018  18:46

Příjemná vzpomínka na nezapomenutelného herce s kouzelným hlasem. Pamatuji si, jako dítě, jeho rozhlasové pohádky a patřil vždy mezi mé nejoblíbenější interprety.

• 1.5.2018  19:50

Nesympatická a nevyrovnaná žena a její životní historie plná zlých a zákeřných mužů. Ten poslední v dokumentu ještě zlý a zákeřný není, zatím sedí jen v kriminále.

• 1.5.2018  19:47

Richard Tesařík si zaslouží jistý obdiv, protože jeho život nebyl snadný. Výchova přísným otcem - vojákem, který jezdil domů jen občas a vždy stihl řádně vynadat synům byl jen začátek. S bratrem Vladimírem byli na sebe hodně fixovaní a jeho smrt musela tvrdě zasáhnout celou rodinu. Přesto Richard vydržel, pokračuje v koncertech a neutopil se v drogách ani alkoholu.

• 1.5.2018  19:40

Portrét slavné herečky, spisovatelky a životní partnerky Karla Čapka.

• 1.5.2018  18:10

Do konce života zůstala krásnou a nespoutanou divou Bárou.

• 1.5.2018  17:23

Stejně jak byla kdysi intenzivní a talentovaná ve svých rolích, byla v dospělosti zřejmě intenzivní v užívání drog a alkoholu. I děti dělala spíše z instinktu než z rozumu. Snad se jim všem daří dobře aspoň teď.

• 1.5.2018  17:20

Celkem sympatický dokument o holce, která to v životě neměla lehké. Přestože pocházela ze slavné rodiny, neměla zázemí ani oporu. Snad se z drogové závislosti dostala definitivně a věnuje se svým dětem a malování.

• 1.5.2018  17:17

Zajímavý dokument skoro padesátileté ženy, která se svým o generaci mladším manželem bivakuje v horách. On popíjí energo drinky, ona se řehtá jeho fórkům jako kůň.

• 1.5.2018  17:15

Mediálně známá advokátka a aktivistka s italskými předky, po kterých vypadá jako cikánka. Tak určitě.

• 1.5.2018  17:12

Nepříliš sympatický díl, ve kterém převládá hořekování nad starými časy, kdy komunisté rodinu připravili o zlatnický krámek a dílnu. Paní Morávková mi, navrátivše se z Ameriky, nepřišla moudřejší, ale spíše jako plačka s občasnými prvky zastydlé puberty. Místo skotačení a kvičení před kamerou měla raději zůstat u své jógy.

• 1.5.2018  17:08

Moc jsem panu Skamene jeho příběhy nevěřila. Ani jeho předrevoluční, kdy byl maskotem veksláků ani porevoluční, kdy ho mafie držela za nohy v Xtém patře budovy. Nepříliš povedený díl.

• 1.5.2018  17:06

Totálně nesympatická a arogantní bývalá filmová hvězda.

• 1.5.2018  17:05

Michala Horáčka svým způsobem obdivuji, protože dokázal dost a nikdy se necpal na mediální výsluní. Tento díl ale moc neodhalí. Jen plané řeči o době před Listopadem, ještě hůř pak po Listopadu. Pan Horáček se mi tu nelíbí ani není sympatický.

• 1.5.2018  17:02

Pěkný dokument o tom, jak mladého muže smetl business a dostal ho až k závislosti na tvrdých drogách. Později se snad z nejhoršího dostal, odjel do Irska, kde začal nový život. Snad bez drog.

• 1.5.2018  16:59

Paní Kopeckou jsem vždycky obdivovala. Její lásku k Mistrovi, její toleranci k jeho nevěrám i její trpělivost, jak se o něho starala v době ataků jeho nemoci.

• 1.5.2018  16:56

Pohnutý osud. Talent od Boha a jasná svědectví, jak málo se měl pan Dlouhý rád. K životu ho nepovzbudila ani dcera a později ani krásná chlapecká dvojčata.

• 1.5.2018  16:53

Vždycky jsem paní Haně Maciuchové tohoto charismatického muže záviděla. Ale vlastně ne, ona je stejně charismatická jako on a moc se k sobě hodili.

• 1.5.2018  16:50

Vzpomínka na krásnou ženu s podmanivým hlasem a pohnutým osudem.

• 24.4.2018  21:39
    Spjaščije 2 (TV seriál) (2018)

Druhá řada tohoto špionážního seriálu se odehrává především na Blízkém Východě, v Libyi a v Tunisu. Tady teroristé připravují obří útok na civilisty v Moskvě. V tuniském utečeneckém táboře se jako zajatec ocitá Arťom, syn lásky hlavního hrdiny Radionova. Na stopě mu však je i jeho otec, který Radionova ze srdce nenávidí. Je třeba zachránit chlapce i zabránit teroristickému útoku v Moskvě. Druhá řada tohoto skvělého seriálu je ještě drsnější než první. A stejně dobrá.

• 23.4.2018  19:03
    Metanol (TV film) (2018)

Většina lidí si na tu hrůzu ještě dobře pamatuje. Ve filmu je pojata jednak z hlediska konzumentů závadného lihu, jednak z hlediska výrobců a distributorů. Ve druhém díle se zapojí i policie.

• 21.4.2018  22:00

Film, který dějově příliš nezestárl a je stále aktuální. Politika byla, je a bude svinstvo stále. Korupce, kompro materiály a politické vraždy taktéž. Do toho bujaré večírky, krásné ženy, rychlá auta, honosná sídla. Ještě relativně mladí Alain Delon a Ornella Muti, příjemných 120 minut.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59