NinonL

obdivovatelka starých filmů

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
    • 8.12.2018  12:41
    Sodom (2014)

Sodomité jsou odporná a hnusná mafie se stále rostoucími chapadly do všech oblastní života. Vidět nahé obézní chlapy a tlusté nahaté prasnice na různých pridech (pochodech "hrdosti"), zvedá se mi žaludek. A teď si ještě vymáhají adopce a různé pofiderní koupě dětí, aby je mohli znásilňovat a zneužívat. No, hnus. Tento dokument protilidskou homomafii přibližuje v celé její odpudivé podobě.

• 30.11.2018  17:44
    Solino (2002)

Pěkný a pohodový film se špetkou dramatu a napětí. Zkrátka ze života. Italská rodina se dvěma syny emigruje do průmyslového Německa za prací a za štěstím. Částečně se jí tam štěstí dostane, i rodičům, i již dospělým dětem. Ale jak je známo, touha po domově je silná a často se vracíme právě tam, kde máme své kořeny. Film je také o bratrském soupeření, lásce a odpuštění. Určitě nezklamal.

• 28.11.2018  14:13
    Balón (2018)

Kdo tuhle dobu nezažil a idealizuje si ji, asi bude z tohoto filmu nadšen. Idealizuje - mám na mysli i co do děsu a hrůz. Film takové, řekněme, televizní kvality. I co do děje, poměrně velká nuda a prázdno. Ale na omluvu filmu uvádím, že jsem na něm byla v době, kdy kino promítá speciálně pro matky s dětmi. Takže jsem občas přes řvoucí nemluvňata vůbec neslyšela dialogy. Kino Aero by mělo v těchto případ aspoň výrazně zlevnit vstupné. Nebo raději pouštět lidi dovnitř úplně zadarmo. Aneb mezi řvoucí děti a matky nikdy více.

• 18.11.2018  19:48

Moc hezký historicko-válečný film podle skutečných událostí. Aneb jaký teror páchali Italové za doby Mussoliniho v Libyi a jak se proti nim libyjské obyvatelstvo bránilo. Anthony Quinn v jedné ze svých nejlepších rolí, stejně tak Oliver Reed v roli negativní, protože italský tyranský generál.

• 17.10.2018  18:06
    Toman (2018)

Mně se tedy film moc líbil. Možná ne úplně na plný počet hvězd, ale budu štědrá. Film mapuje nepříliš známé období našich dějin, dobu mezi koncem druhé světové války a Únorovým komunistickým pučem 1948. Také úloha židů v celém procesu nebyla dosud nikdy ve filmu zmapována. Postava Zdeňka Tomana mi trochu připomněla Oskara Schindlera, ačkoli Toman byl možná více chamtivý a schopný prodat vlastní matku. Přestože byl sám žid, na židech v nouzi bez skrupulí vydělával. Dokud mu to samozřejmě soudruzi nezatrhli. A mezi vysoce postavenými soudruhy bylo, mezi námi, židů taky požehnaně. Na filmu mě tato otevřenost hodně překvapila, proto hodnotím vysoce. Ale upozorňuji, není to film na hezké nedělní odpoledne nebo večer. Zůstane vám to v hlavě a budete muset hodně přemýšlet.

• 16.10.2018  19:35
    Bez záznamu (2012)

Nebylo to vůbec špatné a konec byl ze všeho nejlepší. Politický thriller spojený s muslimským terorismem, do trochu špetka tajných služeb a příběh je na světě. Překvapil mě docela neznámý herec Abhin Galeya. Hrál výborně a je moc fotogenický. Také Charlotte Rampling tady má skvělou roli a Sean Bean jako vždy bez chyb.

• 9.7.2018  18:43
    Břetislav a Jitka (TV film) (1974)

Moc pěkný, přiměřeně romantický příběh z pradávných českých a moravských dějin. I obsazení se povedlo, i dialogy a výprava. Opravdu povedený televizní film.

• 8.7.2018  18:35
    Apokalypsa Stalin (TV seriál) (2015)

Dokumentárnímu seriálu můžete nebo nemusíte věřit. Stalin jako zrůda, jak ho líčí západní média nebo jako dobrodinec, vlastenec a geniální vůdce, jak ho líčí Rusové. Tento francouzský třídílný seriál je celkem dobrý, pokud jde o historické záběry a některé nestranné informace. Co se týče pravdy o Stalinovi, budu ovšem věřit vždycky Rusům, kteří ho zažili, než Francouzům, Američanům, Němcům a podobným teoretikům. Takže za francouzské vymývání mozků a propagandu hodnotím seriál jako průměr.

• 26.6.2018  19:30
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Pořad hodnotím nadprůměrně hlavně kvůli sympatickému a inteligentnímu moderátorovi. Hosty v pořadu, který jsem viděla, byly shodou okolností dvě ženy - politička a herečka. Mluvily docela zajímavě a neměla jsem z nich negativní pocity (politiky a političky skutečně nemusím). Ringo Čech občas situaci vtipně okomentoval, pořad měl spád a dokonce i doprovodný orchestr se zpěvačkou byli fajn. Snad budou i další díly stejně zajímavé.

• 26.6.2018  19:26
    Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

Týden podle JS jsem viděla poprvé, náhodou, a bavil mě. Pan Soukup se na události a věci, co se dějí, divá podobně jako velké množství lidí. Aspoň tak soudím z toho, co jsem viděla. Nehraje si na celebritu, naopak se snaží události vysvětlit a přiblížit i jednodušším lidem, aby věděli, o co vůbec jde. Zejména co se týče politických a tunelářských kauz. Je mi sympatické, že se ředitel soukromé televize nad obyčejné lidi nevyvyšuje a snaží se jim na obrazovce přiblížit. Za mně určitě plus a na pořad se ráda zase podívám.

• 13.6.2018  19:45
    Tah pěšcem (2014)

Nejsem žádný šachový fanoušek, ale příběh nejslavnějšího amerického šachisty všech dob se mi líbil. Hlavně jeho démoni, kteří ho provázeli celý život a s přibývajícím věkem a slávou čím dál tím víc. Tobey Maguier hraje svou roli dobře, stejně jako jeho hlavní sovětský soupeř Boris Spasskij v podání Liev Schrebera.

• 22.5.2018  12:06
    Diana osobně (TV film) (2017)

Šetřila si panenství i pověst, protože věřila, že ji čeká v životě něco velkého. Měla pravdu, zapsala se do paměti miliónům lidí. Ale to, co prožívala v chladných hradech a zámcích, by jí záviděl asi málokdo. Dokument je velmi zajímavý a diváky by neměla odradit ani jeho délka. Od začátku do konce je na co se dívat i co poslouchat.

• 15.5.2018  19:29
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Čtvrtá hvězda je z nostalgie, zase až tak dobrý tento thriller není. Ale mlhavě si pamatuji, že jsem ho kdysi dávno pradávno viděla v televizi, která žádné horory nevysílala. A doslova jsem si z něho sedla na zadek. Takže ano, dnes hodnotím spíše jako průměr, ale na film se dívat dá i dnes a znám mnoho horších mladších filmů.

• 12.5.2018  20:03
    PIKO (2010)

Chvílemi to bylo trochu nestravitelné a příliš psychedelické (pro nezasvěceného diváka). Ale věřím, že je to pravdivý film alias dokument a že všechny tyto ďábelské situace feťáci prožívají. Být dva roky v neléčené toxické psychóze asi není žádná slast. Proto hodnotím nadprůměrně.

• 8.5.2018  21:12

Skvělý dokument o jedné ze dvou největších sibiřských magistrál. Přiblížení života traťových dělníků i lidí, kteří žijí a pracují v okolí magistrály. Jistě ji čeká zářivá budoucnost vzhledem k obrovským ložiskům nerostů a dalšího přírodního bohatství podél trati.

• 4.5.2018  18:46

Příjemná vzpomínka na nezapomenutelného herce s kouzelným hlasem. Pamatuji si, jako dítě, jeho rozhlasové pohádky a patřil vždy mezi mé nejoblíbenější interprety.

• 1.5.2018  19:50

Nesympatická a nevyrovnaná žena a její životní historie plná zlých a zákeřných mužů. Ten poslední v dokumentu ještě zlý a zákeřný není, zatím sedí jen v kriminále.

• 1.5.2018  19:47

Richard Tesařík si zaslouží jistý obdiv, protože jeho život nebyl snadný. Výchova přísným otcem - vojákem, který jezdil domů jen občas a vždy stihl řádně vynadat synům byl jen začátek. S bratrem Vladimírem byli na sebe hodně fixovaní a jeho smrt musela tvrdě zasáhnout celou rodinu. Přesto Richard vydržel, pokračuje v koncertech a neutopil se v drogách ani alkoholu.

• 1.5.2018  19:40

Portrét slavné herečky, spisovatelky a životní partnerky Karla Čapka.

• 1.5.2018  18:10

Do konce života zůstala krásnou a nespoutanou divou Bárou.

• 1.5.2018  17:23

Stejně jak byla kdysi intenzivní a talentovaná ve svých rolích, byla v dospělosti zřejmě intenzivní v užívání drog a alkoholu. I děti dělala spíše z instinktu než z rozumu. Snad se jim všem daří dobře aspoň teď.

• 1.5.2018  17:20

Celkem sympatický dokument o holce, která to v životě neměla lehké. Přestože pocházela ze slavné rodiny, neměla zázemí ani oporu. Snad se z drogové závislosti dostala definitivně a věnuje se svým dětem a malování.

• 1.5.2018  17:17

Zajímavý dokument skoro padesátileté ženy, která se svým o generaci mladším manželem bivakuje v horách. On popíjí energo drinky, ona se řehtá jeho fórkům jako kůň.

• 1.5.2018  17:15

Mediálně známá advokátka a aktivistka s italskými předky, po kterých vypadá jako cikánka. Tak určitě.

• 1.5.2018  17:12

Nepříliš sympatický díl, ve kterém převládá hořekování nad starými časy, kdy komunisté rodinu připravili o zlatnický krámek a dílnu. Paní Morávková mi, navrátivše se z Ameriky, nepřišla moudřejší, ale spíše jako plačka s občasnými prvky zastydlé puberty. Místo skotačení a kvičení před kamerou měla raději zůstat u své jógy.

• 1.5.2018  17:08

Moc jsem panu Skamene jeho příběhy nevěřila. Ani jeho předrevoluční, kdy byl maskotem veksláků ani porevoluční, kdy ho mafie držela za nohy v Xtém patře budovy. Nepříliš povedený díl.

• 1.5.2018  17:06

Totálně nesympatická a arogantní bývalá filmová hvězda.

• 1.5.2018  17:05

Michala Horáčka svým způsobem obdivuji, protože dokázal dost a nikdy se necpal na mediální výsluní. Tento díl ale moc neodhalí. Jen plané řeči o době před Listopadem, ještě hůř pak po Listopadu. Pan Horáček se mi tu nelíbí ani není sympatický.

• 1.5.2018  17:02

Pěkný dokument o tom, jak mladého muže smetl business a dostal ho až k závislosti na tvrdých drogách. Později se snad z nejhoršího dostal, odjel do Irska, kde začal nový život. Snad bez drog.

• 1.5.2018  16:59

Paní Kopeckou jsem vždycky obdivovala. Její lásku k Mistrovi, její toleranci k jeho nevěrám i její trpělivost, jak se o něho starala v době ataků jeho nemoci.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60