NinonL

okres Praha-východ
obdivovatelka starých filmů

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 22.5.2018  12:06
    Diana osobně (TV film) (2017)

Šetřila si panenství i pověst, protože věřila, že ji čeká v životě něco velkého. Měla pravdu, zapsala se do paměti miliónům lidí. Ale to, co prožívala v chladných hradech a zámcích, by jí záviděl asi málokdo. Dokument je velmi zajímavý a diváky by neměla odradit ani jeho délka. Od začátku do konce je na co se dívat i co poslouchat.

• 15.5.2018  19:29
    Kandidáti života a smrti (TV film) (1979)

Čtvrtá hvězda je z nostalgie, zase až tak dobrý tento thriller není. Ale mlhavě si pamatuji, že jsem ho kdysi dávno pradávno viděla v televizi, která žádné horory nevysílala. A doslova jsem si z něho sedla na zadek. Takže ano, dnes hodnotím spíše jako průměr, ale na film se dívat dá i dnes a znám mnoho horších mladších filmů.

• 12.5.2018  20:03
    PIKO (2010)

Chvílemi to bylo trochu nestravitelné a příliš psychedelické (pro nezasvěceného diváka). Ale věřím, že je to pravdivý film alias dokument a že všechny tyto ďábelské situace feťáci prožívají. Být dva roky v neléčené toxické psychóze asi není žádná slast. Proto hodnotím nadprůměrně.

• 8.5.2018  21:12

Skvělý dokument o jedné ze dvou největších sibiřských magistrál. Přiblížení života traťových dělníků i lidí, kteří žijí a pracují v okolí magistrály. Jistě ji čeká zářivá budoucnost vzhledem k obrovským ložiskům nerostů a dalšího přírodního bohatství podél trati.

• 4.5.2018  18:46

Příjemná vzpomínka na nezapomenutelného herce s kouzelným hlasem. Pamatuji si, jako dítě, jeho rozhlasové pohádky a patřil vždy mezi mé nejoblíbenější interprety.

• 1.5.2018  19:50

Nesympatická a nevyrovnaná žena a její životní historie plná zlých a zákeřných mužů. Ten poslední v dokumentu ještě zlý a zákeřný není, zatím sedí jen v kriminále.

• 1.5.2018  19:47

Richard Tesařík si zaslouží jistý obdiv, protože jeho život nebyl snadný. Výchova přísným otcem - vojákem, který jezdil domů jen občas a vždy stihl řádně vynadat synům byl jen začátek. S bratrem Vladimírem byli na sebe hodně fixovaní a jeho smrt musela tvrdě zasáhnout celou rodinu. Přesto Richard vydržel, pokračuje v koncertech a neutopil se v drogách ani alkoholu.

• 1.5.2018  19:40

Portrét slavné herečky, spisovatelky a životní partnerky Karla Čapka.

• 1.5.2018  18:10

Do konce života zůstala krásnou a nespoutanou divou Bárou.

• 1.5.2018  17:23

Stejně jak byla kdysi intenzivní a talentovaná ve svých rolích, byla v dospělosti zřejmě intenzivní v užívání drog a alkoholu. I děti dělala spíše z instinktu než z rozumu. Snad se jim všem daří dobře aspoň teď.

• 1.5.2018  17:20

Celkem sympatický dokument o holce, která to v životě neměla lehké. Přestože pocházela ze slavné rodiny, neměla zázemí ani oporu. Snad se z drogové závislosti dostala definitivně a věnuje se svým dětem a malování.

• 1.5.2018  17:17

Zajímavý dokument skoro padesátileté ženy, která se svým o generaci mladším manželem bivakuje v horách. On popíjí energo drinky, ona se řehtá jeho fórkům jako kůň.

• 1.5.2018  17:15

Mediálně známá advokátka a aktivistka s italskými předky, po kterých vypadá jako cikánka. Tak určitě.

• 1.5.2018  17:12

Nepříliš sympatický díl, ve kterém převládá hořekování nad starými časy, kdy komunisté rodinu připravili o zlatnický krámek a dílnu. Paní Morávková mi, navrátivše se z Ameriky, nepřišla moudřejší, ale spíše jako plačka s občasnými prvky zastydlé puberty. Místo skotačení a kvičení před kamerou měla raději zůstat u své jógy.

• 1.5.2018  17:08

Moc jsem panu Skamene jeho příběhy nevěřila. Ani jeho předrevoluční, kdy byl maskotem veksláků ani porevoluční, kdy ho mafie držela za nohy v Xtém patře budovy. Nepříliš povedený díl.

• 1.5.2018  17:06

Totálně nesympatická a arogantní bývalá filmová hvězda.

• 1.5.2018  17:05

Michala Horáčka svým způsobem obdivuji, protože dokázal dost a nikdy se necpal na mediální výsluní. Tento díl ale moc neodhalí. Jen plané řeči o době před Listopadem, ještě hůř pak po Listopadu. Pan Horáček se mi tu nelíbí ani není sympatický.

• 1.5.2018  17:02

Pěkný dokument o tom, jak mladého muže smetl business a dostal ho až k závislosti na tvrdých drogách. Později se snad z nejhoršího dostal, odjel do Irska, kde začal nový život. Snad bez drog.

• 1.5.2018  16:59

Paní Kopeckou jsem vždycky obdivovala. Její lásku k Mistrovi, její toleranci k jeho nevěrám i její trpělivost, jak se o něho starala v době ataků jeho nemoci.

• 1.5.2018  16:56

Pohnutý osud. Talent od Boha a jasná svědectví, jak málo se měl pan Dlouhý rád. K životu ho nepovzbudila ani dcera a později ani krásná chlapecká dvojčata.

• 1.5.2018  16:53

Vždycky jsem paní Haně Maciuchové tohoto charismatického muže záviděla. Ale vlastně ne, ona je stejně charismatická jako on a moc se k sobě hodili.

• 1.5.2018  16:50

Vzpomínka na krásnou ženu s podmanivým hlasem a pohnutým osudem.

• 24.4.2018  21:39
    Spjaščije 2 (TV seriál) (2018)

Druhá řada tohoto špionážního seriálu se odehrává především na Blízkém Východě, v Libyi a v Tunisu. Tady teroristé připravují obří útok na civilisty v Moskvě. V tuniském utečeneckém táboře se jako zajatec ocitá Arťom, syn lásky hlavního hrdiny Radionova. Na stopě mu však je i jeho otec, který Radionova ze srdce nenávidí. Je třeba zachránit chlapce i zabránit teroristickému útoku v Moskvě. Druhá řada tohoto skvělého seriálu je ještě drsnější než první. A stejně dobrá.

• 23.4.2018  19:03
    Metanol (TV film) (2018)

Většina lidí si na tu hrůzu ještě dobře pamatuje. Ve filmu je pojata jednak z hlediska konzumentů závadného lihu, jednak z hlediska výrobců a distributorů. Ve druhém díle se zapojí i policie.

• 21.4.2018  22:00

Film, který dějově příliš nezestárl a je stále aktuální. Politika byla, je a bude svinstvo stále. Korupce, kompro materiály a politické vraždy taktéž. Do toho bujaré večírky, krásné ženy, rychlá auta, honosná sídla. Ještě relativně mladí Alain Delon a Ornella Muti, příjemných 120 minut.

• 21.4.2018  17:22

Blonďatá Angelina Jolie nic moc, ale jinak je to pohodový příběh o životních hodnotách a o vztazích. Namyšlená televizní reportérka dostane od života řádně na zadek, aby si nakonec uvědomila, co má a co nemá cenu.

• 21.4.2018  14:37
    The Ledge (2011)

Charlie Hunnamovi, pro mě takřka neznámému herci, to ve filmu moc sluší. Zamiluje se do vdané ženy (Liv Tyler), která žije s křesťanským fanatikem. K čemu mezi manželi dochází, je ve filmu uvedeno jen sporadický, ale zřejmě to není nic pěkného. Charlie Hunnam však náhle stojí na římse vysokého domu a chce skočit. Přesně až odbije dvanáctá. Podaří se policejnímu vyjednavači mu tento čin rozmluvit? Celkem zajímavý film protknutý zakázaným sexem a vášní.

• 21.4.2018  10:42

Kupodivu nebyl tento film nijak hrozný. Chtěla jsem ho jen tiše přetrpět, ležíce nemocná u televize. Ale nestalo se a docela jsem se bavila. Opičí mimika nevypadala nikterak uměle a celý příběh převzetí vlády opicemi vypadal věrohodně. Navíc vědecké pokusy na zvířatech nenávidím.

• 19.4.2018  18:48
    Spjaščije (TV seriál) (2017)

Velmi zajímavý seriál z prostředí tajných služeb, vysoké politiky, mainstreamových médií a mezinárodních vztahů. Dozvíte se ledacos o praktikách uvedených institucí a o tom, jak to vesměs chodí ve vysoké politice s mezinárodním podtextem. Hlavní část seriálu se odehrává v Moskvě a dalších ruských městech, hlavní hrdinové jsou Rusové.

• 17.4.2018  16:35
    Pension Lola (TV film) (1993)

V některých postavách byli OK a JL těžko k poznání (liliput). Krimi komedie se spoustou rolí pro tyto dva herce.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59