Barghest

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 21.9.2019  10:23
    Ad Astra (2019)

Ono to vypadá, že se James Gray pokoušel natočit nový Interstellar, ale nakonec mu z toho vylezla Gravitace. Příběh totiž působí stejně plytce. Scénář se snaží operovat s hlubokými tématy, jenže zoufale klouže po povrchu a divák se nudí. Navíc mu podráží nohy některé nesmyslné scény. K čemu je skvělý Brad Pitt a všechny ty hezké obrázky, když jsou úplně prázdné?

• 9.9.2019  23:55
    Manhunt: Unabomber (TV seriál) (2017)

Malý, leč výrazný klenot, který bohužel trochu zapadl ve stínu žánrově spřízněného Fincherova Mindhuntera. Neprávem! Zatímco jedna časová rovina se soustředí na pátrání po nepolapitelném Unabomberovi, ta druhá je regulérní hra kočky s myší, přičemž si divák není jist, kdo že je tu vlastně za šelmu. Sam Worthington není zrovna oscarový herec, ale tahle role mu sedí. A Paul Bettany suverénně vládne v každé scéně, ve které se objeví. Ten chlap je prostě třída.

• 3.9.2019  23:25

Objektivně vzato je to za ***, ale pro ten ten svěží mix originality, neokoukané image first person střílečky, kopy humoru, nadsázky, nápadité akce a šílenosti (v čele s bravurním Sharltem Copleym) přihazuju čtvrtou hvězdu.

• 30.8.2019  20:07
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Jako by jste u toho byli... Napadá mě jediný seriál, který se Černobylu autentičností a kvalitou vyrovná, a to je Bratrstvo neohrožených. Většinu seriálové produkce tyhle dva televizní klenoty nechávají daleko za sebou.

• 23.7.2019  22:10
    Equilibrium (2002)

Námět sám o sobě není špatný. Pokud by se toho chopil nadaný scénárista (a režisér) a trochu více si s tím příběhem vyhrál, mohlo to být daleko, daleko lepší. Přijde mi, že ten film nějak nemůže najít svůj ksicht, tak si půjčuje, kde může. A Christian Bale by si ten svůj chladný, kamenný výraz mohl dát klidně patentovat.

• 22.7.2019  15:11
    Lví král (2019)

Původní Lví král z roku 1994 je podle mého jeden z nejlepších animáků vůbec a taky je to úplně první film, který jsem viděla v kině. Takže tentokrát je to osobní. Většina názorů na tenhle snímek se víceméně shoduje na tomtéž a já se taky přidám. Na jedné straně tu máme hamletovský příběh, který funguje pořád, špičkovou grafiku a záběry a naprosto fantastickou hudbu. Na druhé straně ale ona hyperrealističnost trochu zabíjí emoce, protože zvířecí obličej zkrátka nemůže přenést stejnou škálu jako ten animovaný. Na mluvícím lvu, který vypadá jako z dokumentu od BBC, je prostě něco, co člověku tak úplně nesedí. Hodně mě mrzí, že kinaři neměli koule na širší distribuci titulkové verze (stačila by aspoň jedna projekce i mimo Prahu). Protože slyšet Johna Olivera v roli Zazu, to je letos zatím asi nejlepší meta-fór, zcela nová úroveň sebeironie (a já ho za to žeru ještě víc než předtím). Co se dabingu týče, tak ten se obecně moc nepovedl. Teda kromě Timona a Pumby, ti jsou naprosto parádní i v češtině. Na druhou stranu třeba scéna na sloním hřbitově, Mufasova smrt a celý Scar jsou snad ještě děsivější než v originále. Pokud šlo hlavounům od Disneyho hlavně o to, traumatizovat novou generaci dětí, dospělákům na 2 hoďky oživit dětství, příliš nezprznit originál a vydělat u toho velkej balík, pak hádám, že se jim to povedlo.

• 21.7.2019  20:14

Ne, ani napodruhý mě tenhle fenomén nestrhnul. Vlastně jsem se docela nudila. A ten malej zelenej skřet mě nepokrytě sere ve všech dílech. (Tady vlastně nebyl co?) Můžou se takový věci vůbec říkat nahlas?

• 23.6.2019  17:52

Milej animák, kvalitou zhruba srovnatelnej s jedničkou. A Koule pořád vede.

• 8.6.2019  13:56

Milý, krásný a strašně, strašně moc dojemný snímek. Povinnost pro každého, kdo má pejsky rád.

• 7.6.2019  21:52

Dark Phoenix nakonec není vůbec takový průšvih, jak se před premiérou zdálo. Objektivně vzato si ten film čtyři hvězdy nezaslouží. Je to vlastně jen povrchní letní popcornovka, u které je záhodno příliš nepřemýšlet a jen se nechat bavit. Dost taky pomáhá naprosto nulové očekávání a totální neznalost komiksové předlohy. Já na to šla vlastně jen proto, že jsem chtěla vidět Michaela Fassbendera zase jednou na velkém plátně. A kdyby někoho zajímalo, jestli byl skvělý, tak byl. Jako vždycky.

• 6.4.2019  20:56
    Shazam! (2019)

To bylo super! Už v trailerech Shazam vypadal jako Deadpool pro děcka a přesně to jsme nakonec taky dostali. A to vůbec není málo. Z pochopitelných důvodů není humor tak podvratný jako v případě ukecaného žoldáka, ale i tak většina vtipů a gagů funguje. Třeba tu pasáž, kdy novopečený hrdina testuje svoje nové schopnosti,autoři vytěžili do mrtě. Spolu s hlavním hrdinou je to největší devíza filmu. Zachary Levi je ohromný sympaťák a svého dětinského superhrdinu v neustále běloskvoucím pláštíku si očividně užívá. Jack Dylan Grazer hraje v podstatě tu samou roli jako v To, ale díky jeho hláškám mu to divák odpustí. A Asher Angel je po většinu stopáže zachmuřený, protivný puberťák, což je trochu nevděčná úloha. Snad jen ta závěrečná bitka mohla být o trochu kratší a ústřední padouch není napsán zrovna nejnápaditěji. Scénáristi se sice snažili o jakous takous hloubku, nakonec jim zachraňuje zadek charisma Marka Stronga, kterému člověk toho stopadesátého záporáka stejně uvěří. A taky mi příliš nejde pod nos způsob, jakým se Billy se Sivanou nakonec vypořádá, to si Gayden mohl odpustit. Pokud divák přistoupí na hru autorů a neočekává víc než velkou zábavu, nebude zklamán. P.S.: Palec nahoru za parádní titulky v komiksovým stylu na konci!

• 9.3.2019  11:38

Origin jak podle (marvelovské) šablony v tom negativním i pozitivním slova smyslu. Scénář mi přišel trochu chaotický, záporáci matní a nepříliš zajímaví, Carol Danvers a její girl power funguje, o fungující humor se stará především Jackson a jeho čtyřnohý kámoš. Jo a Brie Larson je když ne trefa do černého, tak do hodně tmavě šedého určitě.

• 31.12.2018  22:43
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Stepfordské paničky v terminátořím režimu. Těch pět hereckých nominací na zlatý Globus (plus ta za nejlepší minisérii) je v tomto případě hodně trefná vypovídací hodnota.

• 20.12.2018  23:32

On je to ve svý podstatě velice smutnej příběh. A zpívat hrozně, když má člověk zlato v hrdle jako Meryl, to už chce kumšt.

• 13.11.2018  21:17

Zajímavý námět, kterému velice ubližuje nedotažený scénář. Zvrat se tak dá odtušit daleko před tím, než vůbec přijde.

• 1.10.2018  22:01

Jediný, co se mi líbilo, byl ten zajíček...

• 20.9.2018  21:20

Herecký koncert Sarah Roemer a Elisabeth Shue. Na malý, televizní film je to nečekaně dobré. Vlastně hodně dobré. I když s větším rozpočtem a trochu lepší péčí by se z toho dalo vytřískat ještě víc. P.S.: Disociativní porucha identity je vzácná diagnóza a rozhodně NENÍ to samé jako schizofrenie!

• 16.9.2018  14:29

Nejdřív jsem vůbec nechápala, proč se točí novej Spider-man a vůbec jsem ho nechtěla vidět. Jenomže pak se prohnal ve třetím Capovi, kde byl jednou z mála věcí, co mě na tom filmu fakt bavila. Parkerovo středoškolské blbnutí baví, seznamování s novými hračkami od Starka taky, jeho motivaci člověk uvěří a vztah s Tonym tomu dává aspoň trochu hloubku. Dokonce ani ten záporák není tak tragickej, jak bývá v MCU neblahým zvykem. A když dojde na jisté setkání, atmosféra povážlivě zhoustne, až z toho jednomu přeběhne mráz po zádech. Největším plusem tohohle filmu je jednoznačně Tom Holland, protože je jednoduše boží a pro mě nejlepší Spider-man. P.S.: palec nahoru za Ramones. Normálně je nemusím, ale Blitzkrieg Bop sem padne skvěle.

• 16.9.2018  14:10

Původně jsem měla v plánu tenhle film ignorovat, ale Doctor Strange se ukázal jako mnohem zajímavější postava, než jsem čekala. Jeho schopnosti mají velký potenciál jak pro příběh (do budoucna...), tak pro vizuální hrátky, které jsou na tomhle filmu (kromě hlavního hrdiny) asi to nejzajímavější. Nakonec ani příliš nevadí, že se tvůrci ubírají cestou klasických klišé marvelovských filmů a superhrdinských originů.

• 16.9.2018  13:54
    Pan (2015)

Joe Wright se urval že řetězu a ani Hugh Jackman mu nedokáže zachránit zadek. Nějak mi uniká, co sakra dělá v Nezemi Černovous, Nirvana a Ramones?

• 24.8.2018  12:08

Film jak z pásový výroby. Celá ta zápletka se na první pohled zdá jako logický důsledek předchozích událostí, ale je vystavěná na dost vratkých základech. V MCU si po 13 (!) filmech bezuzdného ničení najednou vzpomněli, že činy jejich hrdinů nemají vždycky pozitivní následky, a rozhodli se na tom postavit děj, který díky tomu působí dost nevěrohodně a trochu zbytečně. Věci se dějí jen proto, aby si mohli dát Cap s Iron Manem po hubě. (Co jen mi to připomíná? Že by BvS?) Postav je tu až příliš, takže mnoho z nich je naprosto zbytečná (včetně obzvlášť nudného záporáka) nebo je jejich potenciál trestuhodně pohřben špatným scénářem (Scarel Witch, Vision). Jediná scéna, která opravdu utkví, je bitka na letišti. Sice postrádá logiku, ale aspoň je slušně natočená. Ale to je především díky Spideyho a Antmanovu blbnutí (jediné dvě opravdu zajímavé postavy, byť mají málo prostoru).

• 19.8.2018  12:41

Dvouhodinová, téměř nepřerušovaná akční scéna, která prakticky postrádá příběh. Nachází se tam jen cosi jako základní kostra zápletky, existující pouze proto, aby se mohla tlupa přeživších prohánět australskou pouští. Nebýt hvězdného obsazení, skvělého vizuálu a fantastických masek, šla bych s hodnocením nejspíš ještě níž.

• 9.1.2018  23:20

...aneb jak blažené je žít v sebeklamu. Vít Klusák osciluje mezi nepřiznanou mystifikací a dokumentem, pasivně sledujícím počínání svých aktérů, aniž by člověku poskytl spolehlivé vodítko k odhalení pravdy. Výsledné dílo se mu ale daří vybalancovat tak dobře, že v diváku vzbuzuje dost protichůdné pocity. Člověk by se dost často chtěl začít smát, kdyby se nebál, že mu úsměv zmrzne na rtech. Ať už je to s Daliborem jak chce, režisérovi se daří všechny zůčastněné zobrazovat jako smutné a tragické figurky, aniž by si to oni sami uvědomovali. Za ten konec jdu s hodnocením o hvězdu výš. Už kvůli paní Liškové.

• 25.11.2017  18:19

Krásnej a milej feel good film, krásně natočenej, jak jen to Lasse umí. A taky je to hroznej doják, obzvlášť pro ty, co doma taky mají pejska.

• 18.9.2017  23:45
    To (2017)

Zpočátku to s tímhle filmem člověk nemá úplně jednoduché. Děj nefrčí tak přímočaře, jak jsme zvyklí z většiny současné produkce, a ti, kdo čekají čistokrevný horor, budou zákonitě zklamáni. Je to ale především na divákovi, zda je ochoten vyvinout trochu úsilí a přistoupit na režisérovu hru. Pak bude totiž beze zbytku odměněn. Poté, co odešel Cary Fukunaga, jsem měla o tenhle film vážně obavy. Zbytečně. Andy Muschietti se ukázal jako dobrá náhrada. Režisér umně kombinuje žánry, ověřené hororové postupy míchá s coming of age dramatem. A ono to funguje. Na začátku se s tím nesere a naservíruje nám jednu z nejnaturalističtějších scén z filmu, aby vzápětí zvolnil a pomalu budoval atmosféru amerického zapadákova za pomoci skvělé hudby a črtal charaktery postav. Při výběru herců ústředního Losers clubu měli autoři výjimečně šťastnou ruku, syndrom otravného spratka se nedostaví a divák tak o dětské hrdiny bude mít opravdový strach. Bill Skarsgård se ukázal jako castingová trefa do černého. Jeho Pennywise dokáže být dětinský a děsivý zároveň. Jak to u těch Skarsgårdů dělají, že plodí tak talentovaný potomstvo? It je zkrátka vrstevnatější podívanou, než bývá u hororů zvykem, a naznačuje, že hluboko v lidských duších se skrývají daleko horší příšery než Pennywise. P.S.: Trošku jsem čekala, kdy začne hrát Bro Hymn.

• 16.9.2017  01:22

"We are the bad guys." Jak příhodné, že sami členové té bandy vyvrhelů musí několikrát připomínat, že oni jsou tady ti špatní, protože skutečnou hrůzu vzbudí asi jen dvakrát. Vůbec by nevadilo, že zápletka je naprosto jednoduchá a že se film nesnaží být ničím víc než přímočarou akční jednohubkou, pokud by si svou existenci dokázal obhájit. Jo pardón, on vlastně slušně vydělával v kině. Jenže jinak nemá moc co nabídnout. (Wade Wilson posílá svoje pozdravy) Příběh nefunguje ani ve své jednoduchosti, režisér si pomáhá lacinými berličkami, teambuilding se spíchne horkou jehlou během pár panáků v hospodě (přitom třeba Strážci Galaxie na to měli celý film) a postavy jsou většinou buď jen do počtu nebo nejsou příliš dobře napsané. Na Batflecka si asi nikdy nezvyknu, Joker je vyloženě špatně napsaný a špatně načasovaný a Jaredu Letovi tak nezbývá než přehrávat. Oba se tu naštěstí moc nezdrží. Celý film je křečovitý a tak nějak vychtěný. V trailerech si vyrobil jistou image a teď se do ní snaží násilím nacpat a příliš u toho nenaštvat hlavouny z Hollywoodu. Není divu, že jako celek to příliš nefunguje. Jediné, co jsem si tak opravdu užila, byl Rick Flagg, protože Joel Kinnaman je v uniformě vážně sexy.

• 13.9.2017  00:19
    Predátor (1987)

"Ty máš ale pěknou držku." Dneska už akční kultovka. A po zásluze. Když jsem to jako malá holka viděla poprvý, byla jsem strachy podělaná až za ušima. Dneska už jsem velká holka a podělaná nejsem, ale pocity stísněnosti, bezmoci a neustávajícího napětí zůstávají.

• 10.9.2017  22:14
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

BBC točí ty nejlepší dokumenty o přírodě a sir David Attenborough je větší frajer než většina slavných lidí, mladších klidně i o tři generace. Doporučuju sledovat se sluchátky nebo na zařízení s dobrým zvukem. Když vám do ucha zapiští sysel, zařve sněžný levhart nebo zaburácí fantastická Zimmerova hudba, je to vážně zážitek.

• 29.7.2017  22:17
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Skvělá britská konverzačka s výbornými dialogy a především výborně napsanými postavami. Sem tam sice zavání naivitou červené knihovny a některé dějové momenty tvůrci opakují dost okatě a mírně nenápaditě, nedostatky ale vyvažují uvěřitelní herci, krásné prostředí a kostýmy a především nádherný dům, který tu bezpochyby hraje jednu z hlavních rolí, srovnatelnou s živým osazenstvem. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak Maggie Smith v roli staré harpie a matky rodu, která svými sarkastickými hláškami a špičkováním s Isobel vždycky spolehlivě, jak se říká, zabije situaci. Oblíbené postavy: Tom Branson

• 31.5.2017  21:01

Z pátých Pirátů se nám vyklubalo velmi příjemné překvapení a nečekaně dobrá podívaná. Pro toho, kdo viděl fantastické Kon-Tiki, to ale zas takové překvapení nebude. Norské režisérské duo potvrzuje svůj talent a já mám radost, že tuhle šanci nepodělali a nezavřeli si do Hollywoodu dveře. Ale celkem by mě zajímalo, jak by tenhle film dopadl, kdyby měli k dispozici lepší scénář a větší volnost od studia. Jack Sparrow je s každým dílem plošší a plošší, jeho charakteru chybí třetí rozměr a za to přehrávání by Deppovi člověk občas dal nejradši facku. Javier Bardem nemá co hrát, tak si to vynahrazuje děsivostí, Brenton Thwaites působí přinejlepším nepatřičně a s herectvím Kayi Scodelario jsem měla taky trošku problém. Z postav se tak nejlepší péče dočkal Barbossa. Geoffrey Rush byl skvělý jako vždycky a roli si očividně zase užil. Na druhou stranu nám autoři nabídnou několik vyloženě dobrých nápadů, třeba úvodní vykrádání banky funguje beze zbytku a fór s gilotinou se taky povedl. Hudba je parádní a vynaložené miliony dolarů z plátna vyloženě tečou. Ten film je vážně pastva pro oči, třeba když se Salazarova loď pustí do akce, nelze než před trikaři smeknout. Páta plavba pod zkříženými hnáty má zkrátka do výjimečného filmu daleko, ale svůj účel plní beze zbytku. Už teď se těším, na co se Rønning se Sandbergem vrhnou příště. A klidně i na šestý výlet do Karibiku, pokud u toho budou zase oni.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11