Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Biografie (9)

Claude Lanzmann (herec / režisér / scenárista)

18.10.2014

Režisér, spisovatel a novinář Claude Lazmann se narodil v Paříži v židovské rodině pocházející z východní Evropy. Studoval na Lycée Blaise-Pascal ve městě Clermont-Ferrand (region Auvergne), kam se jeho rodina uchýlila během Druhé světové války. Jako člen Francouzské komunistické strany se během války připojil k francouzskému… (více)

Cyril Collard (herec / režisér / scenárista)

19.01.2013

Cyril Collard byl francouzský hudebník, spisovatel, herec, režisér, který se narodil ve středostavovské rodině, jeho otec Claude Collard byl inženýr a sportovec, matka Janine Chokier byla původně modelkou. Studoval matematicko-fyzikální fakultu v Lille, ale místo technickým oborům se začal věnovat umělecké tvorbě.Po návratu do… (více)

Olivia Munn (herečka / účinkující)

28.10.2012

Ačkoliv se Olivia Munn narodila ve Spojených státech v Okhlahoma City, vyrůstala převážně v zahraničí. Po matce má kořeny čínské a po otci německo-irské. Matka se brzy znovu provdala a díky práci jejího nevlastního otce v armádě u Letectva Spojených států amerických vyrostla Olivia převážně v Japonsku, kam celá rodina… (více)

Christian Volckman (režisér / scenárista / herec)

07.04.2012

Malíř, grafik, fotograf, režisér a producent Christian Volckman vystudoval Ecole Supérieure d'Arts Graphiques v Paříži. Svůj krátký absolventský film LE COBAYE natočil na Super8 v roce 1994. Po krátkém a na festivalech úspěšném animovaném sci-fi filmu MAAZ (1999) natočil svůj dosud nejznámější film RENAISSANCE (2006), na kterém… (více)

Barbet Schroeder (režisér / producent / herec)

11.09.2011

Barbet Schroeder se narodil v roce 1941 v Teheránu jako syn švýcarského geologa Jean-Williama Schroedera a jeho manželky Ursuly, původem z Německa. Vyrůstal ve střední Africe a v jižní Americe (Kolumbie). Je ženatý s herečkou Bulle Ogier.Schroeder vystudoval filozofii na pařížské Sorbonně a ve 23 letech založil společnost Les… (více)

Grégoire Colin (herec / režisér / scenárista)

26.07.2011

Grégoire Colin se narodil v roce 1975 a v divadle začal hrát již ve 12 letech. V 17 letech se objevil ve výrazné roli francouzského filmu režisérky Agniezsky Hollan OLIVIER, OLIVIER (1992), který získal cenu na mezinárodním filmovém festivalu ve Valladolidu.Colin je známý díky časté spolupráci se známou režisérkou Claire Denis.… (více)

Siân Phillips (herečka / účinkující)

06.07.2011

Známá a divadelní herečka Siân Phillips se narodila jako Jane Elizabeth Ailwên Phillips v roce 1934 v Bettws ve Walesu. Od jedenácti let vystupovala ve velšském rozhlase, v sedmnácti se poprvé objevila v britské televizi. Studovala na University of Wales a Royal Academy of Dramatic Art. Její londýnský divadelní debut byl v… (více)

Phil Joanou (režisér / herec / scenárista)

24.04.2011

Phil Joanou se narodil 20. listopadu 1961 v Kalifornii. Od dětství natáčel krátké filmy a svůj koníček dále rozvinul během studia na filmové škole University of Southern California. Zde natočil film THE LAST CHANCE DANCE, který získal studentskou cenu. Steven Spielberg, který film viděl, mladého režiséra angažoval do práce na… (více)

Nicholas Hytner (režisér / účinkující / herec)

12.03.2011

Britský filmový a divadelní režisér Sir Nicholas Robert Hytner se narodil 7. května 1956 v Manchesteru v rodině právníka. Studoval na univerzitě v Cambridge, kde se již aktivně zajímal o dramatickou tvorbu. V osmdesátých letech působil např. v divadle exeterské univerzity a na konci 90. let začal pracovat pro Národní divadlo v… (více)

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama