Beacon 23 (2023) (seriál)

Sympatické postavy, zajímavé, ač komorní prostředí a měl jsem pocit, že to někam spěje. Ten pocit, se ke konci vytrácí a poslední díl je čiré zoufalství po dramaturgické i režijní stránce.

Percy Jackson a Olympané - Navštívíme říši zahradních trpaslíků (2023) (epizoda)

Asi tedy nejsem cílová skupina, ale je to koukatelné a vcelku i zábavné. Jen to dost kazí představitelka Annabeth - drsná teda není ani od pohledu, nepřesvědčivě drmolí ty svoje repliky a věrohodně nezahraje scénu ani se zavřenou pusou. Je to velké mínus vzhledem k tomu, že jde o jednu z důležitých postav.

Světlo a stíny - Série 2 (2023) (série)

První sérii pozvedaly sympatické postavy, když už ne děj. Druhá série je užvaněný, postavami zahlcený blábol, kde jen doufáte, že to má nějaký smysl. Nemá. Je to vata pro čtenáře knížek, pro nečtěnáře je to úmorný zážitek. Bylo jasné, že po úspěchu Pána prstenů či Hry o trůny budeme zahlceni všemožnými fantasy filmy a seriály a s tím přijde i neumětelský balast jako jsou Světlo a stíny a mnohé další.

Husí kůže (2023) (seriál)

Názvy dílů jako "Sami si nažeňte husí kůži" nebo "Mě nevyděsíš" zní jako odpovídající sebekritika. Díl od dílu je to horší. Ztráta času.

Obleva (2022) (seriál)

Seriál má všechny ingredience tzv. "severské kriminálky", od hnusného města, přes mizerného počasí, postavu urputné policistky s vlastním traumatem, po technicky vymazlené provedení. Bohužel byl podobně banálně generován i scénář a je z toho poněkud nezáživná, i když pěkná podívaná.

Godzilla Minus One (2023)

Obecné nadšení tedy nesdílím, fiilm roku jsem v kině tentokrát neviděl. Komorní melodrama z chatrče, které je zbytečně natahované a místy až nechtěně vtipné (ta holčička byla tedy hodně zvláštní), proložené velkolepými a temnými scénami s Godzillou, kde je lepší nepřemýšlet, jak co funguje. No a ten konec to nevylepšil.

On se bojí (2023)

Co se tak honí autorovi a těm, co tohle pustili do kina, v hlavě? Zjevně podobný zmatek jako ve filmu, nebo opravdu věřili v úspěch? Začátek dobrý, i vtipný, Phoenix hraje jak o život, ale pak se to rozpadne pod návalem autorské masturbace, která se naprosto vykašle na diváka a chrlí jeden nápad za druhým a už je v podstatě jedno, co se na plátně děje. Pointu jsme pochopili už na začátku. Jenže to trvá 3 hodiny.

Boží tvorové (2022)

Z velké části hodně rozvláčné vyprávění, ke konci se zaměří více na matku (skvělá Emily Watson) a její proměnu od instinktivní ochranu potomka po jakési prozření. Bohužel vyústění je absurdní. Je to ženský film, mužské postavy jsou buď negativní nebo nevýrazné.

Seminář (2023)

Rádobyvtipná utahaná nuda.

Gen V (2023) (seriál)

První řada The Boys byla krom jiného především zábavná satira na hrdinské filmy a seriály, další řada i tento zbytečný extrakt jsou již povrchním opakováním téhož. Aneb pokud vám stačí bouchající hlavy, spousta krve a bizarních sexuálních scén, tak klidně.