Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor
  • Krimi

plakát

Agent - Doma (2019) (epizoda)

Seriál má příjemnou retroatmosféru a předposlední díl se vzchopí i k nějakému většímu dramatu. V posledním díle jsou však použita všechna možná trapná klišé (můra a světlo) a místy to zavání sebeparodií (úředníci čtoucí noviny). U takto silného příběhu hloupá průměrnost zamrzí.

Jolt (2021)

Žádná další Atomic Blonde se nekoná. Kate Beckinsale jde hlavně o to, aby vypadala dobře. Přitom její postava je asi to nejzajímavější na celém filmu, bohužel.

Kde jsem doma (2020)

Příšerně nudný film s příběhem vycucaným z prstu, který se navíc bere strašně vážně.

plakát

Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

Nad průměr film posouvá hlavně Tahar Rahim. Ten přesvědčivě zvládne jak obět systému, tak i slizského psychopata (Had).

Seance (2021)

Seance je dobře natočená. Scénář dělá bohužel z postav v rozhodujících chvílích šablonovité hlupáky a v určitém momentě film prostě ubere a kašle na logiku. Ten brakový plakát ve stylu devadesátkových Čarodějek atmosféře filmu vůbec neodpovídá.

plakát

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Příjemné překvapení. Spolu s pomalým tempem se postupně odhaluje mnohé o jednotlivých postavách a domě, ve kterém bydlí. Filmu poněkud vadí délka a několik hloupých situací a zvratů.

Napětí (2021)

Je to jednoduše nuda.

Shookum Hills (2021)

Lara Croft se skupinou vědců jedou zkoumat záhadné důlní městečko, a protože jsou všichni strašně vzdělaní, vstoupí na cizí pozemek, poruší ochranné pásmo a vypustí gumové bestie do volné přírody. Ve filmu je všechno, co už známe odjinud, jenom v "poněkud" ve slabším provedení - zastávka v divném obchodě, rychle mizející vedlejší postavy, sebeobětování, a dojde i na "vetřelčí" matku (která je ovšem pro jistotu rozostřená, nejspíš abychom unikli špatnému provedení, nebo nějaký ten underground, co já vím) a jakéhosi Cháróna (WTF!).

Fauda (2015) (TV seriál)

Béčkový akční seriál v atraktivním (asi neokoukaném) prostředí. Bohužel je dost repetitivní (skončí jeden záporák, nastoupí další podobný), často zbytečně natahovaný a mírně klaustrofobní. Mnohem poutavějším a zemitějším seriálem o izraelsko-palestinských vztazích a na mnohem vyšší kvalitativní úrovni je "Our Boys".

plakát

Ma Rainey – matka blues (2020)

Nepovedená adaptace divadelní hry. Divadelnosti se film nezbavil, scény ze zkušebny jsou úmorné, Boseman film neutáhne a Violy Davis je příliš málo.

Ovládací panel
1 bod