Preacher - Pilot (2016) (epizoda)

Pilot vzbuzuje pocit, jako bych sledoval seriál někde odsprostřed. Dějí se tam věci, které jsou bezvadně efektně podané (kukuřice), ale vůbec není jasné, co vlastně sleduju. Na komerční seriál je díl divácky hodně nevlídný. A jelikož nevidím žádný důvod, proč seriál sledovat, je tento díl i můj poslední.

V zajetí démonů 2 (2016)

Sice už to není nic objevného, ale stále vysoký standard, což se pořád v kinech jen tak nevidí. Délka filmu je poněkud přepálená. Pozvolným dávkováním napětí možná odkazuje na horory 70. let, jakým byl Vymítač ďábla, ale jeho atmosféry opravdu nedosahuje.

Hra o trůny - Zlomený muž (2016) (epizoda)

Seriál se začíná poněkud zvrhávat ve fanšou. Další "mrtvé" postavy ožívají a já už jen doufám, že se neobjeví Ned Stark škrábající si jizvu na krku. Dialogy, na kterých seriál posud stál začínají být čím dál více plytké a dozvídáme se z nich hlavně, co se stalo těm "nemrtvým" postavám. V hlavním městě do sebe tnou dvě silné ženské postavy vyčpělými řečmi o vlastních chybách. Úroveň klesá.

Hra o trůny - Kniha cizince (2016) (epizoda)

Díl je strhující, jen začínám mít obavy, že děj začíná být poněkud šablonovitý. Není to poprvé, co má Daenerys silný moment na konci dílu. Vyjít vstříc vlhkým snům fanoušků bohužel zřejmě znamená zradit nepředvídatelného ducha dějových zvratů prvních sérií.

Živí mrtví - JSS (2015) (epizoda)

Carol je zpátky! A po utahaném prvním díle se vody trochu rozčeřily.

Musarañas (2014)

Příběh se bohužel zvrhne v absurdní samoúčelnou krvavou lázeň, kde se postavy chovají neuvěřitelně. Závěr už je spíše k smíchu.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Natěšení na filmový zážitek v kině ještě před filmem umrtvilo několik ukázek na neurčitý počet filmů se superhrdiny (to se už opravdu nic dalšího netočí?). Ale což, film začal slibně, obsazení plné charakterních herců, jen ty vážné hovory trvaly poněkud dlouho a polovina zajímavých postav (spoiler) vylítla do povětří v polovině. Snyder si zjevně mohl dovolit všechno, od zpomalovaček po Kevina Costnera, což tak nějak natahuje už tak nudný film. Představit ve zkratce jakési hrdiny budoucích filmů je pro geeky jistě něco jako sledování porna (stylově na notebooku), pro neznalce (já) je to vyplašení nějaké ryby u Titanicu (pro ně tuším Aquaman, pro mě Khal Drogo s ploutví). Akční závěr je už jenom velkolepá nuda v nějakém předpeklí superhrdinských filmů, kde hlavní záporák (ten mimozemský) je opět zlobr z Hobbita (mám pocit, že to je postava z nějakého hollywoodského katalogu, ale nikdo si nevšiml, že už začíná být okoukaná).

The Invitation (2015)

Trnitá a nudná cesta vede k celkem banálnímu "hororovému" rozluzlení. Na krátkou epizodu by to snad stačilo, na film je toho strašně málo.

Kolonie (2015)

S ohledem na vážné téma je poněkud škoda, že se z filmu vyklube těžko uvěřitelné akční drama. Co se týče zobrazení převratu v Chile, tak jednoznačne stále vede Nezvěstný, kterého natočil Costa-Gavras.

Viktor Frankenstein (2015)

McGuigan natočil úplně zbytečný film. Chápu, že pracovat se musí, ale jiný důvod, proč vznikl tento film, nevidím. Navíc McAvoy je roli VF opravdu špatný, jako by chtěl hrát ve filmu Kennetha Branagha. Jenže McGuiganův výtvor má daleko do Branaghova rozmáchlého opusu (a tady už se nabízí srovnání se špatně splácaným monstrem...).

Ovládací panel
1 bod