Hrůzná minulost (2012)

Zpočátku to vypadá na další poloamatérský horor a levnost z toho čiší po celou stopáž. Nicméně scénář ve své prostotě neobvykle dobrý a s divákem se příliš nepiplá. Nejde o nic nového, ale co by mohlo být (do)řečeno už bylo probráno v tolika jiných a horších filmech, že nemá smysl se tím zabývat a stačí si jen užívat závěrečný teror odkazující na Mlčení Jehňátek.

Útěk z MS-1 (2012)

Čekal jsem jednoduchou zábavu a tu jsem dostal, jak se sluší u pořádného béčkového filmu. Ne každý takový film však má herce kalibru Guye Pearce. Snow tu show prostě táhne. Ostatní postavy jsou nevýrazné a do počtu, jen ta blondýna tu otravuje svými vznešenými představami o dokonalé společnosti a její blbost nezakryje ani černý přeliv. Střih je zbrklý, ale v tomto případě spíše blahodárný.

Králova láska (2011)

Bohužel spíše pokus, který se nezdařil. Velké ambice a málo talentu. To i Tom Ford zvládl film lépe (A Single Man). Asi mu do toho mohl někdo kecat.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Ultralehká podívaná s přiblblým dějem (kdyby nás ušetřili úvodního pátrání v knihách, které stejně vyřeší mlátička Rock, protože tam nikdo chytřejší není, bylo by o něco lépe), prkennými výkony a... včelami. Pro (nenáročné) děti, ale to bylo třeba Jumanji taky a zábava byla odvedená poctivěji ve všech ohledech.

Noroi (2005)

Mohlo to být kratší :-)

Řeka (2012) (seriál)

S ohledem na mnohé negativní reakce jsem však se setkal se seriálem, který odsejpá, nenudí a technicky není odfláknutý. Pravda, logika měla často dovolenou, ale zábava dostačující, putování pralesem je ve své podstatě dobrodružné. Příběh připomíná počítačovou hru, kde hrdinové plní jednotlivé questy a postupně se dostávají dál. Mně to stačilo.

Prometheus (2012)

Kvalitní režie (Scott si ale asi bohužel občas někam odskočil), nijak výjimečný film. Nejživější postavou, se kterou se dá nějak identifikovat, je paradoxně android David a osudy ostatních padají za oběť dramaturgickému kalkulu. Nerozumím proč Weylanda hrál mladý Guy Pearce a ne herec odpovídající věku postavy, ta maska je v příšerná. Triky v některých případech také nepůsobí moc životně (Inženýři a "chobotnice"). Jakoby toho spousta chyběla a zůstal tedy pouze solidní thriller s béčkovým příběhem. Tak si bude nějaký ten director´s cut, nebo ne?

Sněhurka a lovec (2012)

Velké zklamání! Kristen Stewart je herecké dřevo a film jako ústřední postava neutáhne. Herecká elita se objevuje spíše ve vedlejších rolích (překvapivě výborně obsazení a zábavní trpaslíci). Postavit film na pohádce a pak z toho dělat drsný středověk střižený Novým zákonem se nevyplácí. "Kouzelné" scény působí kýčovitě a pohádkové zvraty pak i hloupě (probuzení polibkem). Krom toho, že ve filmu je vlastně nejbrutálnější práce střihače.

Fantom opery (2004)

Opulentní, přeplácané, s výbornou hudební složkou a všechno dohromady to funguje, jak má. Když na to ty peníze jsou, tak proč je všechny nebouchnout :-D