Teya

Teya


-__-.zZ

34 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 1.1.2005
  Édith Piaf
  (herečka)

  Vlastním jménem Edith Giovanna Gassion, narodila se 19.12. 1915 v Paříži. Známá historka tvrdí, že to bylo v domě na rohu ulice Belleville, i když v jistých dokumentech stojí, že světlo světa spatřila v nemocnici Tenon. Přesto se tato pověst stala neodmyslitelnou součástí jejího života a sama Edith ji nikdy nevyvracela.… (více)

  • 1.1.2005
  Mary Pickford
  (herečka)

  Stala se symbolem němého filmu více než kterákoli jiná herečka té doby...

  Vlastním jménem Gladys Marie Smithová, narodila se 8.4. 1892 v Torontu v Kanadě jako nejstarší ze tří dětí dělníka Johna Smithe a jeho ženy, divadelní herečky Charlotty. Otec zemřel na následky pracovního úrazu, když byly malé Gladys čtyři roky. Rodina se… (více)

  • 1.1.2005
  Buster Keaton
  (herec)

  "Moje tvář byla po léta značkou, která se ve filmovém a divadelním světě vyplatila," řekl kdysi o sobě Buster Keaton, hvězda němých grotesek, klaun s pohyblivým tělem a nehybnou kamennou tváří, pro níž byl přezdívaný Frigo. Z výsluní slávy dopadl až na samé dno. Ale život ho přesto nezlomil.

  Vlastním jménem Joseph Fracis… (více)

  • 1.1.2005
  Ingrid Bergman
  (herečka)

  Narodila se 29.8.1915 ve Stockholmu ve Švédsku. Když jí byly tři roky, zemřela jí maminka Frida a vychovával ji jen otec Jaspis. Brzy rozpoznal její talent a přivedl ji k divadlu a herectví. Po smrti otce žila v početné rodině u strýce Otta, který ji v hraní také plně podporoval. V roce 1933 se tedy začala ucházet o stipendium… (více)