Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Pianistka (2001)

Smutný, krutý a především velice lidský film.

David Bowie: A Reality Tour (2004)

Ach ano, Bowieho vždy, všude a v jakémkoli množství :-* Bezkonkurenčně jeho nejlepší hudební video od dob Ziggyho Stardusta.

Hlad (1983)

Otevřeně říkám, víc takových pohádek pro dospělé, David Bowie v roli nadrženého upíra zkrátka neměl chybu (chtěla bych být v kůži té herečky z úvodní sekvence, ách jo). ;) Nicméně, tenhle film není z těch, které staví na propracovaném scénáři a ději plném zvratů, tohle je především vizuální pocitová záležitost, sice s děravým příběhem, ale zato protkaná skvělou Bauhausovou hudbou, erotickým napětím, krví a ponurým filozofováním nad (ne)konečností života. Což vás buď unudí k smrti, nebo se zamilujete, těžko nalézt něco mezi tím. Já se každopádně zamilovala - forever and ever.

Trio z Belleville (2003)

Bizarnost nad bizarnost, podivnost nad podivnost, a naprosto úchvatná fantaskně groteskní podívaná, vykreslená s láskou a pečlivostí do nejmenšího detailu, plná vizuálních kontrastů, extrémů a smutného, avšak laskavého humoru. Malovaná tlumenými barvami, které ve vás zaručeně probudí melancholickou náladu, a s absencí slov, která by v tomhle případě byla stejně zbytečná. Něco takového jsem vážně ještě neviděla. Ti Francouzi musí být šílení. Rozplakali mě i rozesmáli. Vive les Triplettes de Belleville!

Dotek Medúzy (1978)

Burton byl démon. A kde jinde tohle využít, když ne v příběhu o telekinezi a katastrofách? Klenot evropského filmu a jeden z kousků, které ve mně na přelomu dětství a puberty probouzely lásku ke kinematografii. Z dnešního pohledu sice lehce oldschool, ale záleží snad na tom? Ďábelsky temná a napínavá podívaná, přesně tak, jak to já ráda. Srdcovka a jasných 100 %.

Marco Polo Junior (1972)

S větrem v zádech a hvězdou, která ho povede vpřed, čtyřicátý devátý Polo se musí, a to hned, dát na cestu vstříc svému osudu. Ohněm i vzduchem, po zemi i přes vodu, rozličným nebezpečím musí se ubránit, aby pak mohl Xanadu zachránit. Dvě půle medailonu přátelství až opět splynou, v Xanadu dýky a meče zhynou, pak osud ho odmění, strasti pominou... Nádhera, krása... To se nedá slovy popsat:-*

Reklama

Reklama