Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Horor

Dotek Medúzy (1978)

Burton byl démon. A kde jinde tohle využít, když ne v příběhu o telekinezi a katastrofách? Klenot evropského filmu a jeden z kousků, které ve mně na přelomu dětství a puberty probouzely lásku ke kinematografii. Z dnešního pohledu sice lehce oldschool, ale záleží snad na tom? Ďábelsky temná a napínavá podívaná, přesně tak, jak to já ráda. Srdcovka a jasných 100 %.

plakát

David Bowie: A Reality Tour (2004)

Ach ano, Bowieho vždy, všude a v jakémkoli množství :-* Bezkonkurenčně jeho nejlepší hudební video od dob Ziggyho Stardusta.

Přichází Satan! (1976)

Nadčasová oldschool žánrovka se vším, co se sluší a patří. Zručně natočené, fantasticky zahrané a stále stejně mrazivé a znepokojující, i přes takřka 40 let od data výroby. Vrchol satanského subžánru a vedle Doteku Medusy můj nejoblíbenější film s Lee Remick. Ave Satani!

plakát

Gruffalo (2009) (TV film)

Skvostná bajka o tom, kterak malá myška všechny přechytračila. Poetické pohlazení po duši.

Hospital Brut (1999)

Další bizarní a především prudce nehodnotitelná záležitost, při které jsem měla už v prvních pěti minutách pocit, že mi vymazala mozek. Trocha barviček, trocha vnitřností, hodně šrotu, hodně ruchů a zvuků a jiných fantasmagorických prvků, a voilá, máme psychedelický amok, že i mistr Lynch by se červenal. Zkrátit na třetinu a bylo by to Ok, ale 45 minut je na takový výlev přece jen trochu moc. Ovšem coby zářez do undergroundu to bylo bezkonkurenční.

Vášnivé bytosti (1963)

Nevšední, bizarní a na rok výroby zajisté velmi odvážné, ale zároveň zdlouhavé, nudné a v podstatě nehodnotitelné. Poloviční stopáž by tomu seděla víc, pak by to mělo úplně jiný drive a i o nějakých těch hvězdičkách by se dalo uvažovat, ale takhle bohužel... I když jako podkres k večerní soukromé mojito party to nebylo až tak od věci ;)

Dopis pro Momo (2011)

Objektivně vzato, na plný počet to není (ve srovnání třeba s mistrovskými díly studia Ghibli). Ale pro ten nepopsatelný mix emocí, který ve mně bezprostředně po zhlédnutí zanechal, nemůžu dát menší hodnocení. Nepamatuju, kdy naposledy mě film takřka dohnal k slzám, pokud vůbec někdy takový byl... Úžasný dojímák. Snad jen kdyby tvůrci vypustili ta strašidla a vůbec všechny fantasy prvky, a nechali z příběhu jen drama o slastech a strastech dospívání, pak by to bylo čistých 100%. Ale budiž odpuštěno... Moc krásný kousek.

plakát

SpongeBob v kalhotách (1999) (TV seriál)

Nudná ptákovina s příšernou animací, tupými příběhy a takovou koncentrací nechuťáren a zhovadilostí, až mě to u pořadu pro děti zaráží. Nemůžu se dočkat, až to moji dceru konečně omrzí a přestane mě s tím dennodenně mučit.

Mimina (2010)

Děti... jsou prostě děti :o) Jedno takové roční kvítečko mám zrovna doma, takže podívaná pro mě celkem aktuální, ani bych nespočítala, kolikrát jsem v tom poznala své dvě děti ("mučení" domácích mazlíčků, sourozenecké naschvály, věci denní potřeby coby nejvděčnější hračky atd.)... Jen jsem se zas a znovu utvrdila v tom, že prostě všude je to (až na možné menší obměny) úplně to samé :o) Zajímavý dokumentární počin a velice milá podívaná. 4*

plakát

O Kanafáskovi (2004) (TV seriál)

Uspat kočku, uspat bratra, uspat Jonáše :)