Alibi na klíč (2017) odpad!

Tohle snad i fyzicky bolelo. Strašný.

Americký sniper (2014)

Pročítám si tady vaše postřehy ohledně Amerického Snipera, kterýho jsem zrovna dokoukala a musím říct, že jsem úplně jinýho názoru, ačkoliv jsem právě na základě vašich komentářů neměla moc velký očekávání. Hned na úvod se přiznám, že vojenská tématika je mi vcelku blízká a i proto jsem plná dojmů. Clinta Eastwooda mám ráda a takhle vysoce hodnotový snímek od něj snesu. Ostatně kdo jiný by si to mohl dovolit než on. Cítila jsem z toho jakousi jeho touhu po sobě něco zanechat a myslím, že rozumím tomu, proč ten film natočil. Musím se opakovat, že jemu ten snímek sluší a myslím, že Snipera udělal se ctí a dobře. Překvapilo mě spíš to, že mi nevadil Bradley Cooper, kterýho v oblibě zrovna nemám. Někdo psal, že byl Cooper v Americkém sniperovi dost jalový. No.. mě přišlo, že to tak mělo být, protože právě tohle vyžadovala jeho postava. A protože takový voják by neměl vypadat jako nějakej jemnej intelektuál, tak tahle role Cooperovi zrovna celkem sedla.. :) Za mě 9/10, byl to důstojně natočený film.

Atentát v Paříži (1972)

Francouzské špionážní drama jsem viděla ve starém dobrém českém dabingu. Pečlivě strukturovaný příběh na motivy skutečné události kolem zmizení marockého politika, který chtěl sjednotit země třetího světa. Společně s celou řadou výtečných a známých francouzských herců ze 70. let šponuje napětí Morriconeho minimalistická hudba, která projíždí příběhem jako ostrá pila. Takhle nějak se točilo kdysi a ještě dnes se z toho tají dech. No, skvělý napínák na nervy. Přece jenom nejsou ti Frantíci zas až tak marný. 9/10 za poctivost

Bellflower (2011)

Šilenost amerického nezávislého filmu. Snímek má vice poloh. Nejdříve se to jeví jako romantické drama, z kterého se (ani nevíte jak) vyvine jakýsi podivný krvavý triller. Nízkorozpočťák ve stylu sex, drogy, rock and roll. Z druhe pulky filmu jsem byla úplně nadšená. Opravdu výborný amaterský a brakový film pro fajnšmekry.

Be with Me (2005)

Nedoporučuje se těm, kteří neustále potřebují nějaké rychlé akce a všechno vyřčené a přiznané. Tohle je zkrátka a jednoduše krásné...

Comet (2014)

Tak tahle kometa mě totálně minula. Postavy byly tak nesympatické, že jsem je v průběhu filmu začala nenávidět a přála jsem si, aby oba zhynuli nějakou ošklivou smrtí. Dialogy stály za starou belu a díky absenci příběhu film není o ničem jiném, než jenom o nesmysleném a nezajimavém žvanění dvou sic inteligentníhch, leč ukňouranejch vocasů. Emma je nádherná, ale Longa v rolích milovníků vidím vždycky velmi nerada. PS: Film pro ženy především!! Pánové by z toho mohli zcvoknout. :)

Černá kočka (1968)

V poslední době jsem přišla na chuť starším japonským hororům. Možná znáte precizní Onibabu, což je v tomto žánru dost známej snímek. Od stejného tvůrce jsem včera shlédla Černou kočku a pokud se vám líbila Onibaba, tak doporučuju. Stejně jako v Onibabě jsou zde silnými prvky hudba, zajímavý kontrastní obraz, téma sexuality a ženské bestiálnosti. Byla radost se na to koukat a vidět poezii v obraze. Je to velmi stylizované, na dnešního diváka to může působit něco jako mezi hororem a pohádkou pro dospělé. 9/10

Černá vdova (2012)

Pod vlivem událostí několika předešlých dní, sáhla jsem po libanonském snímku Černá vdova, který (jak jinak) nechává nahlédnout diváka do problematiky terorismu z poněkud jiné perspektivy, než jsme zvyklí. Arabso-izraelský chirurg Amin Jaafari zažívá v nemocnici perný den, kdy se po (jednom z mnoha) sebavražedných atentátů kdesi ve městě, snaží sešít zbytky přeživších obětí. Zkrátka fuška, nic hezkého. Tento snímek ovšem není ani tak o teroru a násilí. Skutečné drama se odehrává až ve chvíli, kdy unavený doktor přijíždí po těžké šichtě domů a následně zjistí, že oním sebevražedným atentátníkem nebyl nikdo jiný než jeho milovaná žena Siham. Co všechno se odehrává v mysli emocionálně zlomeného doktora, kdy se musí vyrovnat nejen se smrtí milované ženy, ale také se musí vyrovnat s faktem, že tato milovaná žena způsobila smrt nevinných lidí způsobem, který se nepromíjí a neospravedlňuje. Tohle nechcete, vážně ne... Pěkně a důstojně natočeno, bez nějakých patetických příkras. 8/10 za příběh z druhé strany

Česká pivní válka (2014)

Jakožto milovnice piva, která se o pivo zajímá, jsem tento dokument přijala s nadšením. Už samou existenci tohoto dokumentu vnímám jako velmi důležitou. Sledovat cesty tří pivních nadšenců bylo zajímavé, nicméně trochu nicneříkající a nedostačující. Byla to studie bojovníků, kteří chtěli navázt na tradici vaření piva v Čechách. První z nich, sedlák byl asi nejmilejším exotem, jehož snaha a pokusy uvařit pitelné pivo byla až dojemná. Druhý pivní punkáč, scestovalý bojovník pátral po tom, kde české pivo začíná a také končí. Třetí aktér byl sládek, který pomáhal rozjíždět pivovar někde v Bělorusku. Já nevím, něco mi tam chybělo, přec jen dnešní obnovená pivní kultura má myslím trochu jinou podobu, než kterou jsme v dokumentu viděli. A právě tato podoba z pohledu nově vznikajícíh pivovarů mi tam chyběla. A co česká veřejnost? Jaké pivo si žádá česká veřejnost. To poctivé řemeslné nebo europivo? To jsme se nedozvěděli. Škoda.