Jerusalema (2008)

Tak vám rozmýšľam...rozmýšľam či moja neznášanlivosť voči tomuto typu negra (rozumej neger, ktorý kradne, vraždí a inak ohrozuje bielych usporiadaných občanov) má ovplyvniť hodnotenie filmu. V tomto prípade to odignorujem a budem hodnotiť multikulturalisticky. Takže tu máme Južnú Afriku, kde ako vieme vládol poriadok a prosperita, pokiaľ nevypustili z basy pokrokového negra Mandelu. Gorily z pralesa získali práva a dopadlo to tak, ako keď u nás dostali práva cigáni. Proste bordel...chaos... špina...a toľko obľúbená rasová karta. Po dvadsiatich rokoch vidíme kam táto liberalizácia dospela... dnes vlastní polku štátneho majetku JAR čierna väčšina...nie je náhoda, že tieto podniky krachujú a JARka je v problémoch až po uši. Do toho treba pridať fakt, že biely človek má strach o svoj život zakaždým, keď vidí negra s pudlom. No a tento film je práve o tom ako jeden negřík chce len to, čo má každý... športové BMW a dom na pláži. Prečo by to mať nemal ? veď to má fakt každý, no nie ? A tak sa utrápený neger, ktorý sa stane zločincom len preto, že mu biely neumožnili študovať (to ma poser...neger na výške :)))), vydá na cestu zločinu... Znovu opakujem, že aj napriek tomu, že bieli sú tu vykreslení ako najväčšie kurvy a negri trpitelia, nebudem to v tomto prípade brať do úvahy. Lebo ruku na gule... Apartheid mal tiež svoje muchy... hlavne tú, že ho nedotiahli do konca.

Mea Culpa (2014)

Mea Culpa je Mea Gusta. Frantíci zase raz nesklamali a predviedli výborný krimi thriller, ktorý ma posadil na riť a udržal ma na nej po celý čas. Oni to proste vedia. Správne drsné, dobre natočené a hlavne ma potešil casting, ktorý konečne nebol metrosexuálny ako z produkcie US and A. Takýchto filmov by som uvítal viac.

Návrat Falcona (2014)

No keď budem loviť v rybníkoch s filmami rovnakej kategórie, tak tento tu je jeden z tých lepších. Napriek tomu, že viem vždy "doceniť" veci typu nepriestrelné palety a plastové sudy, poprípade mámvpičistickú pomalú chôdzu (Štefanovi sa muselo počas nakrúcania čkať jaksviňa), tak ide o celkom príjemné béčko, ktoré ma prekvapilo svojou drsnosťou a celkovo pár momentami.Jeden z tých lepších z tejto kategórie.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

To som si ja blbec zase dal.... Všetci vieme, že ide o pičovinu už z konceptu, ale že sa pomerne zaujímavá a celkom akčná oddychovka na nudný bezmozgový večer zmení na užvanenú, metrosexuálnu a nudnú sračku čakal málokto. Čo povedať... doteraz ma v tejto sérii bavil rosomák Jackman, no tu v tomto filme je zbytočný jak mraznička na Antarktíde. Na toho skurveného moralistu s trpitelským výrazom - McAvoya sa nedá ani pozerať. No a Mišo od Fassbenderov hrá celý čas jeden ksicht. Akcia ?? Áno je... ak vám stačí, že celá spočíva v predpažených rukách. Skrátka a jasne...nie som cieľová skupina. Ale nedá mi to a mám jednu otázku. SPOILER: Keď už sa tí X-sráči rozhodnú zmeniť minulosť a zabrániť zastreleniu človeka, ktorý vymyslel obrích robotov (neverím, že normálne seriózne píšem čo píšem), prečo kurva rosomáka pošlú do minulosti pár dní pred inkriminovanou udalosťou ? Stačilo ho poslať ešte pár rokov dozadu a mohol Tyriona zlikvidovať ešte ako zamindrákovaného sopliaka... bolo by po starosti. Ale oni nieeee.... jasné veď prečo si to neskomplikovať, že ? aspoň je čo točiť pre "náročného" diváka. Každopádne nikdy viac.

Leprechaun: Origins (2014)

Ono to je prijebane, ze jo ?... ale to sa dalo cakat. Ma to logiku ako cigan v cele firmy, ale aj to sa dalo cakat... Leprikon stiha utekat pred gulkami ale nesympatickeho kokota s roztrhanou nohou dobehnut nevie, ze jo ? tak isto na Leprikonov kostym nezvysili dengy a tak ked je v zabere, tak sa jaksi obraz zacne zahmlievat...A prisaham jednorozcovi, keby ta tlupa retardovanych sracov este raz usla z domu a ti irski brokeri so zlatom by ich znova chytili a znova naservirovali tomu prevarenemu kuratu, tak by mi to sposobilo lobotomiu... no jo... je to proste hlupy vyplach, ale... Co ma bavilo boli gore sceny... to bolo na taku nizkorozpoctovu kravinu celkom slusne... no nech nezerem odpad! nedam, ale je to hrozna hlupost.

Očista: Anarchie (2014)

Tak ti neviem... zacne to vo velkom style a ja si vravim kurvaaa to bude narez... este dali aj sniperov na strechy a zvrhlych bohacov a vsetko, ale... potom pride uz to klasicke ALE, ktore zazivam coraz castejsie. Normalne ma oficialne jebne z tych americkych americanov... tak oni maju k dispozicii Rkovy rating a oni z toho urobia podivanu zase len pre tych nastrocnych retardov s rovnymi ksiltovkami, ktorych pustia do kina "wosupovat". Sere ma to, pretoze ten namet je dobry kurva... to som ocenil uz pri jednotke. Ale miesto toho, aby s navysenym rozpoctom pritvrdili (ako sa zdalo zo zaciatku, ze pritvrdia), tak oni nepritvrdia a pozerame sa na roznorodych pristahovalcov utekajucich mestom jak krysy pred velkou vodou... a oni zdrhnu... a ti snajperi nic... No nic... sere ma, ze tento namet nedostali do ruk ako prvy zltokozci... ti by sa stym nesrali a namet vyuzili naplno...ba az tak, ze clovek by ani nemusel lustit kto je kto... takto je to nevyuzite KURVAAAA !!!

Noční jízda (2013)

Tri hodiny zo života telefonistu Tomáša. Aj tak by sa to dalo nazvať. Hardy je môj kôň, ktorý dokázal, že vie zahrať aj mláku na púšti. Ale keď som videl do akého projektu sa upísal tento raz, tak som pochyboval... ani nie tak o ňom ako o celom projekte, pretože som si nevedel predstaviť ako budem hodinu a pol pozerať na chlapa v aute, ktorý ide PREDPISOVO a nie Digitálne a zbesilo. Ostal som však veľmi príjemne prekvapený. Tomáš podáva zase perfektný výkon a atmosfericky je to všetko len nie nuda. Nebyť toho slabšieho záveru, valím plný počet. Ono je fajn si z času na čas pozrieť malý veľký film.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Komentár NEOBSAHUJE SPOILERY pretože tento film nemá čo ponúknuť. Tak sa pýtam sám seba... je fér brať pri hodnotení filmu len efekty, ktoré sa dajú v dnešnej dobe zmastiť za pár minút v nejakej upgradovanej 486tke ? Myslím si, že nie... lenže čo potom ostane ? Kým prvý Amazonský Spajdrmen bol podstatne nápaditejší, vtipnejší a odľahčenejší ako ten s Tobíkom Maqueerom, tak tento to úplne zase celé kurví a zhadzuje. Písať o nejakej zmysluplnosti scén pri tomto druhu filmu je podobné ako keď nejaký pánbičkár vysvetľuje v diskusii existenciu boha a tej istej vete použije slovo logika... proste zvrhlosť. Takže rozpisovať sa o týchto veciach nemá zmysel... Ale potom sa pýtam čo mi ostane ? Kde oni kurva berú tých scenáristov, ktorí prídu, prelistujú katalóg s piatimi kostrami možného scenára... zabodnú prst do jedného z nich, zajebú to tam celé klišé a pátosom... hodia to nerdom nech pridajú efekty ala poď ma jebať New York a prsknú to tomu poloretardovanému národu za veľkou mlákou na plátna... No a samozrejme, ukrochtaní McDonaldonožrúti s päťlitrovými kýblami popcornu a ekonomickými dvojlitrovými kelímkami Coca-Coly si ešte šťastím striekajú vlhkú pavučinu do trenírok... Bohužiaľ... I´M TOO OLD FOR THIS SHIT.

Dovolená za trest (2014)

Ďalšia Sandlerovka cez kopirák... ale stále to nejakým spôsobom funguje. Je to predvídateľné, občas silené, ale miestami aj vtipné a celkom zábavné. Poviem to tak... keď vám bude frajerka píliť uši s kravinami typu romantika a spol. Pustite jej toto... bude spokojná a vy sa celkom pobavíte...

Jedna za všechny (2014) odpad!

Výborne... Predstavte si, že niekde sedíte na pive alebo terase nejakého podniku a v tom prídu tri výstavné trtkačky. Pozriete sa na ne a vravíte si, že deň je krásny a plácate sa po ramene, že bude na čo pozerať pri tom pive. Sadajú si jeden stôl od vás a vy čakáte čo príde. A potom to príde. Otvoria hubu a začnú riešiť úplne, ale úplne bezduché kokotiny bez štipky rozumu a vy si vravíte, ako je možné aby bolo niečo také pekné tak sprosté. Preklínate jednorožca na nebesiach, že to dopustil a vylievate kávu, zahadzujete croissant a utekáte do najbližšej štvrtej cenovej putiky vypočuť si nejaký ten názor na futbal alebo politiku, aby sa vám vrátila šťava do gúl a resetoval mozog. To čo som videl sa nedá označiť za klasickú romantickú komédiu pre ženy... to čo som videl je úplný hnoj nad hnoj kde tri preafektované dotknuté piče ničia život chlapovi len za to, že je proste chlap a užíva si to. Ženská čo nemusela za celý život pohnúť riťou a jediné čo robila bolo, že sa udržovala pre svojho muža, sa začne sťažovať, že sa má dobre alebo čo. No proste to bolo k zblití. Takže páni... sledovať len na vlastné nebezpečenstvo. Obstaróžna Kamerun Diaz je ešte od krku dole zaujímavá a Katka od Uptonovcov by vzrušila aj mŕtveho... problém je, že to nejak nestačí k tomu, aby som z toho vyžmýkal čo i len jednu hviezdu.