Slon Hotovson

Česko

3 body

<< předchozí 1 2
    • 29.3.2018  08:50

Viděl jsem už lepší animované filmy, ale Sherlock Koumes mě nezklamal. Hraje si vtipně postavami a příběhy A. C. Doyla, takže na své si přijde i postarší milovník klasických detektivek a přitom může vzít bez obav své ratolesti, které si užijí nejrůznějších vtípků i přehršle trpajzlíků rozličných charakterů. A nejlepší je padouch Moriarty!

• 1.3.2018  13:31

Výborná Eliška Balzerová stejně jako Táňa Vilhelmová. Dohromady jim to jde skvěle a Jiří Vejdělek toho využil. Je to od něj trochu jiný film, chvílemi vážnější, někdy zamrazí, ale pak zase přijde na řadu smích, kdy opravdu víte, čemu se smějete (což u mnohých nedávných českých "komediích" netuším už ani před závěrečnými titulky). A ta Volha je fakt parádní kára!

• 7.11.2017  13:12

Pro mne filmový zážitek letošního podzimu. Herci hrají a umí to, režisér režíruje a také to umí. Navíc i umí i hrát a předvádí Poirota, který rozhodně mezi všemi jeho předchůdci má nárok stát na stupních vítězů. Doufám, že se potkáme na Nilu!

• 31.8.2017  12:20

Výtvarná proměna *****, animace *****, scénář ***

• 9.7.2017  22:40
    Křižáček (2017)

Film, s kterým jsem se pral. Poprvé marně, čekajíc na děj, na dialog, nápovědu a vysvětlení. Podruhé jsem si jej již bez godotovského čekání užíval a putoval spolu s tvůrcem filmu nabídnutými krajinami a obrazy, které jsem si z filmu tentokrát s chutí vybíral a určoval sám poučený prvním nevydařeným soubojem.

• 27.6.2017  12:49

Další dokonalá animovaná groteska pro všechny věkové kategorie, několik jednoduchých příběhů, spousta výborně načasovaných příhod, vtipů a gagů. Gru, jeho rodina zahrnující nově i bratrské dvojče a hromada Mimoňů rozhodně neztrácejí dech a naopak přidávají na tempu.

• 7.6.2017  18:41
    Mumie (2017)

Po všech těch mudrujících superhrdinech v trikotech a s depresí se celkem nenápadně blíží nový trend a Mumie je více než dobrý začátek. Už jen tím, že je jiná. Rozhodně se nepodbízí, nechce být za každou cenu vtipkující ani hororově šokující. Příběh ctí poměrně čestně ducha prapůvodní předlohy, Cruise se drží zpátky a Boutella by si zasloužila, aby se dokázala ze svého nového hrobu vyhrabat i do dalších filmů této série.

• 12.4.2017  08:10

Naprosto dokonalý popcorn, jaký občas potřebuje každý. 136 minut vypnuté logiky a na 100% zapnuté zábavy. A navíc jako bonus skvěle napsaná role pro Stathama, který ji i výborně podle režisérových rozkazů provedl.

• 29.3.2017  15:38

Scarlett Johansson, kyberpunk, svět budoucnosti, výtvarné zpracování - to vše je za 5*

• 9.2.2017  13:44
    Tanečnice (2016)

Příběh natočený podle nepříliš známé skutečnosti a navíc ještě z této doby mne vždy potěší a Soko je vynikající a uvěřitelná.

• 19.1.2017  08:56

Skvělá vymývárna, kterou jsem od toho čekal i dostal. Absurdní zápletka i akce. Prostě Vin a jeho parta mne nezklamala.

• 7.9.2016  22:06

**** hlavně pro Pavla Lišku

• 28.7.2016  08:44
    Jason Bourne (2016)

Jason je zpátky a dostal jsem od něj přesně to, co jsem chtěl. Zavilého agenta na stezce pomsty, jeho tvrdé a nelítostné soupeře, váhající a nevypočitatelnou krásku, hromadu skvěle nasnímané akce. Spokojenost!

• 21.6.2016  14:54

Skvělý letní blockbuster, velká podívaná bez velkých nároků na diváka, dvě hodiny zábavy. I toho je mi občas třeba.

• 19.4.2016  09:27

Dopisovat a rozvíjet klasické pohádkové příběhy není až tak jednoduché. Lovci se to docela podařilo, aniž by uhnul z žánru a udělal z příběhu o boji dobra a zla nějaký další postmoderní fantasy eintopf.

• 28.12.2015  14:13

Nic pro homofoby, ale Tom Hooper, Eddie Redmayne a Alicia Vikander jsou ve výborné formě.

• 1.7.2015  09:02

Naštěstí si tento kousek neklade žádné vyšší cíle, nepoučuje, nefňuká a nekáže přespříliš banálního mudrování a pseudofilosofování. Chtěl jsem se bavit a bavil jsem se. A Arnoldův "Taťka" je opravdu skvělý.

• 30.4.2015  16:11

Velice příjemná komedie, která si na nic nehraje. Divadelní předlohu nezapře, ale je zase díky tomu poznat, že díky tomu umí skvěle pracovat s pointami a jejich načasováním.

• 31.3.2015  09:10

Nekompromisní jízda za zábavou, s vypnutým mozkem a zapnutým turbem. Žádné filosofování o stavu společnosti, záchraně lidstva. Naštěstí.

• 12.2.2015  08:48

Opatrné naplňování sexuálních snů a zvědavosti ale především dokonalé naplnění žánru červené knihovny 21. století.

• 5.2.2015  17:19

Chvílemi naprosto šílený, absurdní, anarchistický a hlavně téměř neustále zábavný film, kterému toho není moc svaté.

• 2.1.2015  09:43
    Odpad (2014)

Výborné výkony tří kluků, sympatický příběh na hraně uvěřitelnosti - ale ne za ní. Skvělý film na začátek nového roku.

• 28.11.2014  14:33

Přesvědčivý film o životě v zadrátované zemi, o rozdělených rodinách a přitom bez patosu a zbytečné nostalgie. Ideální film pro dospělé, aby nezapomínali. A také pro děti, aby aspoň kousek z té doby lépe chápaly. A to i díky skvělým dětským výkonům.

• 27.11.2014  08:34

Dokonalá groteska s vynikajícím načasováním gagů. Zábava pro všechny věkové kategorie.

• 5.11.2014  08:29
    Interstellar (2014)

Epicky jsem se nebavil. Film mi připadal jako vesmír - velké prázdno, občas kolem proletěla banalita, na orbitě se pohybuje útržek myšlenky, sem tam fňukanec. Jinak je vše zaprášené.

• 20.10.2014  11:37
    Škatuláci (2014)

Vynikající stop motion animace, zajímavé a netradiční charaktery, skoro žádná hluchá místa. Škatuláci pobaví děti i rodiče. Po všech počítačových animáčích s postavičkami, které mají větší oči než obličej, to je velmi osvěžující.

• 24.7.2014  08:04
    Hercules (2014)

Naprosto zbytečná sandálovka.

• 14.7.2014  15:40

Přesvědčivý nářez, který ani chvilku nenudí a nedělá z diváka blbce. Vygradované do poslední vteřiny.

• 25.6.2014  16:27

Michael Bay dělá to co umí - podívanou, k níž není třeba mozek, a nestydí se za to. Občas mám potřebu nechat si hlavu protáhnout podobnou zábavou a opravdu o nic jiného než o ní tady nejde. Nepotřebuji, aby mi při něčem podobném nějaký hrdina bojující s temnou stranou a jsa oděn v komickém převleku mudroval o smyslu života, spravedlnosti, vyšším dobru, síle přátelství nebo tak nějak podobně dělal Oldu Shatterhanda... To je mi mnohem milejší přímočará robotická ptákovina.

• 16.6.2014  12:52

V DreamWorks opět předvedli, že mají tah na branku jako dnes málokteré animační studio. Vytvořit rodinný, dobrodružný a vtipný animovaný celovečerák, a pak udělat dvojku, která si kvalitu jedničky udrží, to se prostě musí umět!

<< předchozí 1 2