VaHo

Česko
Čaroděj z okresu Praha-západ

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 15.9.2018  16:05

Myslím, že mi ten film fyzicky a psychicky ublížil. Nezasloužil jsem si to.

• 31.8.2018  22:09

Moje první německá romance podle Ingy Lindströmové. Překvapivě se mi to docela líbilo. Možná to ale bylo tím vínem, co jsem vypil… Mimochodem, na Christinu Beyerhausovou se moc hezky dívá, ehm…

• 25.8.2018  22:30
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Podle Netflixu je Disenchantment určený pro děti starší 13 let. Tomu nevěřte. Mrtvých je tu víc než ve Hře o trůny, narážek na sex, drogy a alkohol tolik, jako v celém seriálu Simpsonů (všechny řady dohromady). Pokud tohle překonáte, a budete čekat mix Zeměplochy a (polo)amatérského dílka JourneyQuest a zároveň se neleknete občas i vážnějšího ladění samotného seriálu, tak možná budete spokojeni. Já jsem byl. A opravdu hodně. Hlavní hrdinka princezna Bean, která chlastá jako duha, je nezodpovědná, občas někoho omylem zabije (v sebeobraně) a jejím největším snem je navštívit drogové doupě, je božská; i přes ty králičí zuby (které jsou stejně vlastně roztomilé).

• 14.7.2018  12:11
    The Crown (TV seriál) (2016)

1. řada: Kvalitní dramatický seriál, ve kterém je tolik staré dobré Británie, že už jsem jen čekal, kdy se tam objeví Poirot s Bondem. Nicméně je nikdo nepotřeboval, protože Alžběta, Churchill (!!!), Margareth a Phillip si vystačí sami. Je lahoda kochat se těmi krásně nasnímanými záběry, ve kterém se odehrávají tak šťavnaté a vyšperkované dialogy (je jedno jestli se mluví o testování sovětské jaderné bomby nebo o tom, kdo dostane povolení ke svatbě). První řada nastavila laťku hodně vysoko, jsem zvědavý na tu druhou. / 2. řada: Kvalita zůstává stejná, takřka každý díl má silné emocionální vyvrcholení, ať už se jedná o velké britské dějinné události (Suez, Ghana) nebo o intimní rodinné záležitosti. Je to pořád hodně dobré.

• 17.6.2018  16:08
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Tohle si krteček nezasloužil.

• 15.6.2018  22:51

Bez jakéhokoliv očekávání... a bum... velká spokojenost. Má to drajv, má to tempo, postavy jsou sympatické (ne jako v Rogue one) a "komorní" zasazení mi sedlo. Pokud se oprostíte od toho, že budete Ehrenreicha porovnávat s Fordem... tak i tuhle potíž překonáte. Takže ano, za mě slušných 75 - 80 %.

• 14.5.2018  20:42

Mimózní artový paskvil, který se snaží zalíbit originálním pojetím a přitom zapomíná na to nejdůležitější. Na diváka. Bitva na Bílé hoře v mlze husté tak, že by se dala krájet, mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho...

• 2.5.2018  21:38

Parodie. Nemá to šťávu, nemá to napětí, nudí to, a i ta komiksová stylizace vypadá, že je odfláklá. Na původní film se už asi nikdy nepodívám, abych nezjistil, že to tenkrát taky byla taková blbost.

• 27.4.2018  22:38

Epika. Čistá epika.

• 21.4.2018  20:56
    Violet Evergarden (TV seriál) (2018)

Na první pohled to vypadá jako ta nejčervenější z červených japonských knihoven. Violet Evergarden - nejlepší z nejlepších písařek, která píše na zakázku ty nejlepší dopisy plné citu, pochopení a odpuštění. Přitom ona sama hledá význam slov „miluji tě“, která ji řekl její velící důstojník „major“. Jo, ona v té válce bojovala. A taky má mechanické paže. A je něco na způsob Robocopa a Terminátora… Na tomhle anime se mi líbí, jak dokáže skloubit romanticko lyrický příběh s tématikou takřka superbojovnice bez emocí a přitom to nikdy neuklouzne do patosu nebo vyložené kraviny. Má to velice krásnou animaci, dílů je tak akorát (ten 10. je vrchol) a po jejich skončení máte chuť pustit si další.

• 16.4.2018  20:13

Velmi podařená zaklínačská jednohubka s hezkou kamerou, efektním soubojem a slušnou atmosférou.

• 10.4.2018  21:54
    Eldorádo (2000)

Zábavný animák, který si nehraje na nic "extra", ale vypráví relativně prostý příběh. Ústřední dvojice to následně povyšuje na úplně jiný level. Jednu hvězdu navíc dávám za těch pár pomrknutí na dospělého diváka (a zvlášť kvůli jedné konkrétní scéně...) :-D

• 7.4.2018  11:58

Marvelovský standart, nové a originální prostředí. Jen to africké zasazení mě nedokázalo tolik zaujmout. Je to zkrátka hodně vzdálené prostředí, když už tedy něco originálního, tak radši Thora nebo Strážce galaxie.

• 31.3.2018  00:04
    Annihilation (2018)

Sci-fi hororová věc se zajímavým námětem a s pár zajímavými a s pár divnými scénami. Nevím, co si o tom myslet. Spíš se přikláním k názoru, že to mělo mít hlubokou myšlenku, která se utopila ve WTF zakončení, které je "pozoruhodné", ale jaksi nemastné a neslané.

• 10.3.2018  23:06

Brečím smíchy pokaždé, když to vidím.

• 10.3.2018  22:57

Film jako víno. Daniel Day-Lewis s větrem ošlehanou tváří, indiánský padouch, úžasná hudba, nádherná příroda a naprosto fantastická závěrečná "naháněcí" sekvence ve skalách. To se musí vidět.

• 10.2.2018  23:41

Chris O'Dowd a jeho etuda s rukou, idiocie posádky a ta závěrečná "tečka". To je asi tak vše, co si z toho budu pamatovat. A to je docela málo.

• 31.1.2018  20:41
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Ve chvíli, kdy se to konečně pořádně rozjede je konec. Nicméně je to hodně dobré a hodně brutální; a k tomu ten cynický a černý humor hlavního hrdiny...

• 2.1.2018  22:11
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Co jsem to viděl, co jsem to proboha viděl. :-O

• 16.12.2017  20:42

No, rozhodně se nedá říct, že by to bylo předvídatelné (to rozhodne ne), ale tahle dekonstrukce je na mě asi fakt už příliš. Tlačení nových postav na úkor těch starých, je prostě otravné. Co s tím, když mě baví jen Rey, ale musím ještě sledovat nezáživného Fina, Poea a tu Asiatku, jejíž jméno už nevím? Nelze upřít snahu o zajímavé a nečekané zvraty… jenže se to zase nesmí přehnat. Tohle „rozseknutí“ problému, je sice překvapivé, ale nedává mi žádný smysl, jaký to má význam v souvislosti s tím, co víme už od Síly se probouzí. První polovina - natahovaná a prázdná až to bolí (kasíno!), v té druhé přijdou wow momenty, ze kterých mi huba spadla na zem. Proč to ale tak musí být? Proč to nemůže být v rovnováze? Proč mám dojem, že se chvíli dívám na peckové pokračování a po chvíli zase na výtvor sadistického režiséra? Když se na to podívám ze široka, a začnu to dosazovat do kontextu staré trilogie, tak mi vyjde, že to vůbec nedává smysl. Není to kompatibilní. Já jsem chtěl symbiózu, ne genocidu. Nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Nevím, co si o tom mám myslet. Nedočkal jsem se odpovědí na otázky, které nastavil předchozí díl, teď to navíc vypadá, že se jich nedočkám nikdy. Čím víc o tom přemýšlím, tím mám silnější dojem, že si ze mě někdo dělá blázny. Hergot!

• 3.12.2017  23:48
    Avatar (2009)

Osm let po premiéře jsem se konečně rozhodl napsat komentář. Impulsem bylo, že jsem Avatara po delší době viděl v televizi… A byl jsem v šoku! Roky tomu filmu vůbec nic neubrali, naopak - vypadá, jako by byl natočený letos. Naprosto špičkový vizuál, který si podává ruku s jednoduchou, ale v zásadě dokonale funkční zápletkou. Cameron tehdy ukázal, že je prostě někde jinde. Génius, který dokáže poskládat motivy sci-fi soap opery, ekologické agitky a Tance s vlky spolu s prostou virtuozitou a bravurní režií i těch nejobyčejnějších scén. V podstatě každá vteřina filmu sděluje: „To jsem já. Boží dílo. Smiřte se s tím.“. Cameron tuhle sci-fi epiku z deštného pralesa hravě ustojí, a ještě se stihne dloubat v nose. Režie v jeho podání vypadá strašně jednoduše, nikde nic neskřípe, vše do sebe autentický zapadá (ta hudba! choreografie! dramatické okamžiky! epic WOW momenty!!!) a vy víte, že tohle je už prostě sci-fi klasika. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat (jop, mariňáci jsou ti zlí a modří šmoulové jsou ti hodní, a Cameron s tím strávil a asi ještě stráví zbytek kariéry, během, které mohl točit, cokoli jiného...), ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.

• 17.11.2017  17:25

Po Strážcích galaxie asi nejzábavnější marvelovka. Thor nikdy nebyl vtipnější. Nevím sice, jestli je to pro postavu jako takovou dobré, ale já se hodně bavil. Má to slabší momenty (většinou ty na Asgardu), ale co… Cate Blanchett je tady k sežrání, Thor, Hulk a jejich slovní výměny se většinou trefí do černého. Celý ten koncept „nebudeme to brát, až tak vážně“ mi byl sympatický. Takže ano, Marvel to zase dokázal.

• 5.10.2017  23:06
    Narcos (TV seriál) (2015)

Pohlcující zážitek. Sledovat vzestup a pád Escobara je opravdová lahůdka (psáno po prvních dvou sériích). Děj se nikde nezdržuje, vše příjemné odsýpá a já si celou dobu říkám: „Tohle se vážně stalo? A tohle taky? Vlastní vězení? Cože?!“. Wagner Moura s vizáží strýce ve středním věku, který před sebou tlačí pivní pupek, miluje svou rodinu, chce se stát prezidentem a má na svědomí tisíce lidí je úkaz. Začnu se zajímat víc o magický realismus, když už se tady o něm mluví, ale do Kolumbie na dovolenou asi fakt nikdy nepojedu.

• 8.9.2017  21:21
    To (2017)

Je to hodně dobré. Možná to na pět hvězd není, ale já si nemůžu pomoci. Adaptace je to relativně zdařilá a poměrně věrná. Zpětně můžu říct, že jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Asi by se pár detailů dalo vytknout, ale proč bych to dělal? Pennywise je dokonalý (jeho strašení se neopakuje a je pořád originální; Bill Skarsgård to zvládl naprosto s přehledem), atmosféra je dokonalá (ano, takhle nějak jsem si Derry a hlavní hrdiny představoval), napětí je skutečně napínavé. A to obsazení - to, že by si dětští herci tak skvěle sedli, jsem viděl naposledy ve Stranger things. A u jména Sophie Lollis si budu muset udělat tlustý vykřičník. Ty její rusé vlasy a neodolatelný úsměv mi v hlavě zůstanou ještě hodně dlouho. Bavilo by mě se na to stejně dívat, i kdyby tam žádný klaun nebyl. Ty vzájemné vztahy a přátelství mezi partou… věřil jsem jim každé slovo, a opravdu jsem se o ně bál. Překvapivě hodně humoru, který je tak akorát (na odlehčení). Není to tak syrové jako kniha, to je ale pochopitelné, a nemá cenu to řešit. Prosím, prosím, ať vznikne i druhý díl.

• 1.9.2017  23:26

Ze začátku jsem se moc nechytal, ale tak od druhé poloviny jsem jen zíral. Romance se sympatickými hrdiny, chytrým scénářem s geniální hudbou a dechberoucími (animovanými) scenériemi. Na konci jsem byl už jen regulérně dojatý. Jo, je to skvělý film (i když je u něj třeba mít tu správnou náladu a dost trpělivosti)..

• 22.8.2017  21:35
    Šingeki no kjodžin: Season 2 (TV seriál) (2017)

Je to pořád dobrý, ale ta japonská obliba v emocích na maximum je někdy dost těžké sousto... Nicméně, kde jinde můžeme slyšet vážně míněnou větu: "Promiň, že jsem tě snědla." Chvílema sice nechápu, co se to tam odehrává, ale pořád se od toho nemůžu odtrhnout.

• 29.7.2017  21:46

Tohle fakt ne. Afektovaný a křečovitý pokus o "filmový" pomník jedné zajímavé ženy. V tomhle podání mi z toho zůstane jen šedivá koláž nic neříkajících scén a jeden příšerný účes.

• 20.7.2017  19:02
    Dunkerk (2017)

Asi desetkrát mi naskákala husí kůže, dvakrát mi dojetím vytryskly slzy. Žádná efektní kouzla a laciné triky, žádné patetické fráze nebo směšné proslovy. Opravdová filmařina, podbarvená skvělým (a jednoduchým) hudebním doprovodem, která nepotřebuje šokovat brutalitou, ale vystačí si pouze dokonalou atmosférou beznaděje a prostupujícího zmaru. Je to skvělý film, promyšlený a dalo by se říci – přízemní. Díky fenomenální gradaci děje má útok jednoho obyčejného Messerschmittu sílu o jaké se jiným filmům ani nezdá. Divákovi to nejde moc naproti. Není to klasický válečný film, je to civilní a depresivní obraz války samotné, aniž by bylo třeba si vypomáhat utrhanými končetinami. Při sledování obletů stíhaček, scén na pláži a těch pár dialogů jsem si říkal, že tohle „je ono“. Nic víc nechci, prosté, jednoduché a na 200 %. Nevím, kdy se na to podívám znovu; je to vysilující. Mám pocit, že mě někdo sežvýkal a vyplivnul. Byt Britem dmu se pýchou.

• 11.7.2017  11:22

Svižná a lehká komiksovka. Je to Spider-Man a přece je to dost jiné než původní filmy. Provázanost s dalšími filmy a postavami Marvelu, filmu svědčí. Tomu Hollandovi ta role sedne a Michael Keaton si toho nejednoznačného záporáka strašně dává. Spider-Mana v tomhle duchu s Hollandem v hlavní roli, klidně dám i v dalším filmu znovu.

• 21.6.2017  21:28
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Český název dokumentu „The Putin Interviews“, plně odpovídá tomu, o čem je. Putin sedí, chodí, bruslí, směje se, mračí se a přitom má pořád ten samý výraz v obličeji. Celých 200 minut je předkládán Putinův pohled na věc. Putin v klidu vysvětluje, argumentuje, čaruje s čísly, jmény, daty a žongluje s fakty, diplomaticky řeční a nevyhýbá se odpovědím. Problém je, že ruskému prezidentovi nikdo neoponuje. Žádná konfrontace s fakty, s kritickou opozicí, názory odborníků apod. Na Stoneovi bylo vidět, že je mu Putinovo vidění světa blízké. Kolikrát mu nadhazoval a přihrával, a v podstatě i lichotil. A tak si Putin jede to svoje a Stone se tváří, „že mu rozumí“. Na druhou stranu je evidentní, že Stoneovi o tohle nešlo a jednoduše si natočil to, co chtěl (jestli je to dobře, nebo špatně, je věc jiná). Slyšet názory Putina není samo o sobě nic špatného. Přiblížení jeho osobnosti je určitě zajímavé, i když si myslím, že to z velké části bylo jen divadlo. Putin tu roli hraje prostě už hodně dlouho a umí v tom chodit. P.S. Jeho supermístnost, kde má obrazovku přes celou stěnu a ve které může přepnout snad na každé místo v Rusko a mluvit s každým generálem 24 hodin denně je jak z nějaké bondovky. :-D

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10