VaHo

Česko
Čaroděj z okresu Praha-západ

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 9.8.2020  11:59

Ještě, že jsem to neviděl v kině. Zabití Star wars.

• 19.5.2020  22:29
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Trochu se stydím, ale nemohl jsem od toho odtrhnout oči. Nechtěl jsem. Zatracenej Netflix...

• 21.12.2019  22:39
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Je tam víc Zaklínače než jsem čekal a než jsem si vůbec dovedl představit. Po dvoudenním zaklínačském maratónu si teď kladu už jen jednu otázku. Na co budu koukat teď... :-(

• 17.11.2019  21:07

Všechny tři řady mají celkem asi 48 hodin. To není ale zcela přesné. Pravda je taková, že to je 48 hodinový horečnatý sen, ze kterého se zoufale toužíte probudit, abyste v mžiku změnili názor a chtěli snít dál. Navždy. Nemá cenu snažit se v rozsahu jednoho odstavce, tady na CSFD, popsat nebo nějak komplexně zhodnotit tohle mimořádné dílo. Nebude se to líbit každému, ale já jsem si to užil. Poslední řada (z roku 2017) byla něco, co jsem ještě nikdy neviděl a myslím, že už nikdy neuvidím. Dívat se ovšem na poslední (18 hodinovou řadu!) a za celou dobu si říkat: „Co se to sakra děje!“ a zároveň si to (nevědomí) neskonale užívat. Nevím, co tím chtěl Lynch říct. Nevím, co byla to pointa (jestli vůbec nějaká byla). Vím jenom, že každý díl jsem hltal a toužil po zodpovězení alespoň nějaké mé otázky… Něco jsem dostal, většinu ne. Čert to vem.

• 1.6.2019  19:16

Chápu, že hrdiny tohoto díla má být celý ten zástup maskérů, kaskadérů, komparzistů, tesařů, kostymérů a já nevím čeho všeho ještě, ale přeci jenom – radši bych si spíš poslechnul, co říkají herci a samotní tvůrci. Chlápek, jehož práce je zasněžovat, je sice zajímavej, ale možná jen tak na dvě minuty… na nějakých 10 minut je to už fakt moc. Nicméně je zajímavé vidět výrobu osmé řady z tolika různých úhlů pohledu, a o to víc zamrzí celý ten (někdy až naprosto nesmyslný) hate. Jinak díky za Vladimíra Furdíka.

• 2.5.2019  22:02

Je to sice ptákovina (na trikách, kulisách a celkovém vizuálu je znát, že tohle je hodně jiná liga než normální hollywoodská produkce), ale svým způsobem to baví; prostě je to tak divné, asijsky bombastické a uječené, že chcete vědět, jak to skončí a jestli ten Jupiter opravdu zapálí…

• 6.4.2019  16:12

Trilogie Návratů do budoucnosti mi dlouho unikala, z nějakého důvodu jsem jí v tom mladém věku nezachytil. A tak jsem si ji pustil už v tom „ne zrovna“ správném věku (prostě nejsem nejmladší); a teď se nestačím divit. Nečekal jsem, že to bude taková pohodová, zábavná a fantastická jízda. Všechny tři filmy mají stejně vysokou kvalitu, je úžasné jak se podařilo navázat na svěží jedničku a dodatečně ji provázat s dalšími dvěma filmy a vytvořit tak jeden velký kompaktní příběh. Každý by chtěl znát jednoho takového bláznivého vědce, který vás zatáhne do úžasného dobrodružství napříč časem. Zároveň s tím je strašně vtipné všímat si všech těch malých detailů, kterými jsou filmy prošpikované. Kolikrát jsem si při sledování říkal: „To byla ale cool scéna.“, „Tak tohle je hustý.“, „Tohle se opravdu povedlo.“. Kdybych měl vyjmenovávat všechno, co se mi líbilo, tak by to byl hodně dlouhý komentář, takže se omezím jen na konstatování, že jsem to určitě neviděl naposledy a teď mě omluvte, jdu zjišťovat, kde bych mohl sehnat nějaký ten DeLorean.

• 27.3.2019  23:26
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Poměrně kvalitní výběr, je tu skoro všechno: horor, humor, absurdní humor, drama, pixarovka, steampunk, filosofie, velryby, Mary Elizabeth Winstead, cut scény ala videohry, Rusové a i ten Hitler se tu objeví. Vizuál je různorodý (z 95 % jsou to digitální triky a stylizace); většina povídek (nevím, jak jinak to nazvat) je vystavěná tak, že neustále něčím překvapuje a kolikrát jsem si při sledování řekl: „Škoda, že z toho není seriál. Chtěl bych vědět, co bylo dál.“. Jen těch robotů tam moc není.

• 10.3.2019  21:29
    Život (2017)

Dobrá vyvražďovačka, ale závěrečnou pointu (dost pitomou), jsem odhadnul několik minut před koncem.

• 2.2.2019  14:53
    Království zombie (TV seriál) (2019)

Bez toho, že bych si o tom něco četl, jsem si na doporučení pustil první díl; myslel jsem si, že to bude jen nějaká kostýmní asijská historická dobovka. No, spletl jsem se... Tahle kombinace hororu, feudální Koreji, občasné komedie a válečného filmu je strašně zvláštní. Společně s čistým a krásným obrazem, exotickým prostředím a tasenými meči to působí jako živá voda. Jediný problém je, že zatím není druhá řada.

• 3.1.2019  21:18

Okamžikem, kdy se z těch starých, černobílých a zrychlených záběrů stává plynulý, kolorovaný a širokoúhlý obraz, mi spadla brada. Je neuvěřitelné, co se filmařů podařilo vykřesat, vytáhnout, vybarvit a upravit z těch starodávných filmů. Společně s komentářem tehdejších účastníků (a že jich je!) vznikl dokument ala Na západní frontě klid. Husí kůže hadr.

• 23.12.2018  21:30
    Smrtihlav (2017)

Dva filmy v jednom. Výsledkem je zkratkovitý slepenec, který si s historickou věrností vytírá... vy víte co. Jako vážně - od okamžiku kdy Gabčík s Kubišem vyskočili z letadla a za nimi je krásně vidět pohoří Alp, tak jsem to nemohl brát vážně.

• 21.12.2018  20:37
    Miss Hanoi (2018)

Tuctová česká detektivka, při jejímž sledování jsem ale zjistil, že mě opravdu zajímá jak to skončí (hodně tomu pomohl výkon Špetlíkové a Novotného). Takže za mě OK.

• 8.12.2018  13:25

Nepamatuju si, kdy naposledy jsem dával odpad s takovou chutí. 20 % průměrných katastrofických scén s podprůměrnými triky, 80 % idiotských dialogů a "vysvětlovaček". Nuda, nuda, šeď, šeď a neustálý pocit trapna. Fuj.

• 4.12.2018  21:41
    Solomon Kane (2009)

Po letech jsem se na to podíval znovu a zjistil jsem, že to hnusné, ošklivé a James Purefroy je v té roli naprosto skvělý. To, že nikdy nevznikla dvojka je zločin.

• 6.11.2018  20:36
    Deadpool 2 (2018)

Ten film jsem viděl na malém monitoru při dlouhém letu v letadle. Teď se bojím, že s tímhle filmem budu mít už navždy spojené, že zrovna, při scéně skákání padákem z letadla se dva metry za mnou ozývaly dávivé zvuky jednoho nebohého pasažéra, kterému se udělalo šoufl... Jo, film je dobrej, ale na jedničku nemá.

• 9.10.2018  20:59

Nuda, nuda. Šeď, šeď.

• 7.10.2018  22:10

Otázka zní: "Která ze tří skvělých adaptací (tahle, ta s Davidem Suchetem, nebo ta Albertem Finneyem z roku 1974) je nejlepší? Nebyl bych dobrý detektiv, ale já prostě nevím. P.S. O prsa to vyhrává Suchet. Zatím.

• 6.10.2018  21:53
    Hilda (TV seriál) (2018)

Kouzelné. Slovy nedokážu vyjádřit jak pohodový, milý a příjemný seriál to je. Hilda a její svět je tak uklidňující a pozitivní náladu nalaďující, že hned po prvním díle jsem měl na tváři úsměv od ucha k uchu a věděl jsem, že tohle je opravdu NĚCO. Skoro až lituju, že nejsem dítě, protože tohle musí, dle mého názoru, každou holku a kluka příslušného věku chytit a nepustit. P.S. Zkuste komiksovou předlohu, fakt to stojí za to.

• 30.9.2018  13:06
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Ze začátku to není špatné – atmosféra, která by se dala krájet, záhady, napětí, zajímavé postavy a otázka „O co tam jde?“. Jenže asi tak po čtvrtém díle se to začne podělávat. Roztahanost, která je místy až komická. Jakmile zjistíte, „kdo je ten kluk kleci“, dojde vám, že celý ten konstrukt je pěkně vycucaný z prstu, spousta motivů, které vedou odnikud nikam (motel, věznice, auto na vrakovišti), a slouží jen k tomu, aby se natáhla délka. Tohle nevypadá jako adaptace Kingovi knihy, ale jako třikrát vydestilovaný King podávaný se sušenkami z Psycha. Vadí mi ten mišmaš, který se stane v posledních třech dílech, vadí, že ztráta paměti, způsobí, že postava A něco neřekne postavě B už v prvním díle, čímž by samozřejmě žádný seriál nebyl, vadí mi logické chyby a v chování postav a náhodná setkání uprostřed lesů. Ne, tohle nejsou Stranger Things, ale spíš LOST. Velká škoda, potenciál byl obrovský. :-(

• 27.9.2018  22:28

Ten typ filmu, který to před sebou tlačí jako buldozer. Pomalé, úmorné a občas uspávající, ale ve výsledku jde o skvěle vystavěnou dobovou podívanou. Ne, vážně, iluze začátku 20. století byla dokonalá (ta kamera! ten obraz!). Je nutné být ve správné náladě, aby jste si to užili (tzn. mít dostatek energie k samotnému sledování).

• 15.9.2018  16:05

Myslím, že mi ten film fyzicky a psychicky ublížil. Nezasloužil jsem si to.

• 31.8.2018  22:09

Moje první německá romance podle Ingy Lindströmové. Překvapivě se mi to docela líbilo. Možná to ale bylo tím vínem, co jsem vypil… Mimochodem, na Christinu Beyerhausovou se moc hezky dívá, ehm…

• 25.8.2018  22:30
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Podle Netflixu je Disenchantment určený pro děti starší 13 let. Tomu nevěřte. Mrtvých je tu víc než ve Hře o trůny, narážek na sex, drogy a alkohol tolik, jako v celém seriálu Simpsonů (všechny řady dohromady). Pokud tohle překonáte, a budete čekat mix Zeměplochy a (polo)amatérského dílka JourneyQuest a zároveň se neleknete občas i vážnějšího ladění samotného seriálu, tak možná budete spokojeni. Já jsem byl. A opravdu hodně. Hlavní hrdinka princezna Bean, která chlastá jako duha, je nezodpovědná, občas někoho omylem zabije (v sebeobraně) a jejím největším snem je navštívit drogové doupě, je božská; i přes ty králičí zuby (které jsou stejně vlastně roztomilé).

• 14.7.2018  12:11
    Koruna (TV seriál) (2016)

1. řada: Kvalitní dramatický seriál, ve kterém je tolik staré dobré Británie, že už jsem jen čekal, kdy se tam objeví Poirot s Bondem. Nicméně je nikdo nepotřeboval, protože Alžběta, Churchill (!!!), Margareth a Phillip si vystačí sami. Je lahoda kochat se těmi krásně nasnímanými záběry, ve kterém se odehrávají tak šťavnaté a vyšperkované dialogy (je jedno jestli se mluví o testování sovětské jaderné bomby nebo o tom, kdo dostane povolení ke svatbě). První řada nastavila laťku hodně vysoko, jsem zvědavý na tu druhou. / 2. řada: Kvalita zůstává stejná, takřka každý díl má silné emocionální vyvrcholení, ať už se jedná o velké britské dějinné události (Suez, Ghana) nebo o intimní rodinné záležitosti. Je to pořád hodně dobré.

• 17.6.2018  16:08
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Tohle si krteček nezasloužil.

• 15.6.2018  22:51

Bez jakéhokoliv očekávání... a bum... velká spokojenost. Má to drajv, má to tempo, postavy jsou sympatické (ne jako v Rogue one) a "komorní" zasazení mi sedlo. Pokud se oprostíte od toho, že budete Ehrenreicha porovnávat s Fordem... tak i tuhle potíž překonáte. Takže ano, za mě slušných 75 - 80 %.

• 14.5.2018  20:42

Mimózní artový paskvil, který se snaží zalíbit originálním pojetím a přitom zapomíná na to nejdůležitější. Na diváka. Bitva na Bílé hoře v mlze husté tak, že by se dala krájet, mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho...

• 2.5.2018  21:38

Parodie. Nemá to šťávu, nemá to napětí, nudí to, a i ta komiksová stylizace vypadá, že je odfláklá. Na původní film se už asi nikdy nepodívám, abych nezjistil, že to tenkrát taky byla taková blbost.

• 27.4.2018  22:38

Epika. Čistá epika.