• Western

Glory (2016)

Tohle není jen zrcadlo Bulharské společnosti. Poté ,co koncem 80 let globální protektor nainstaloval za železnou oponou jemu sloužící loutkové režimy se již může jen pořádně chechtat a prostřednictvím svých slouhů tu a tam předat vyznamenání za film potvrzující jím propracovaně docílenou realitu. I u nás v ubohém nikam se neposouvajícím a tonoucím Česku pobíhá spousta Julií Stajkovovových. Je jich plno a jsou všude vidět. Ale nebojte, kdyby v náhodou budoucnu lidé prozřeli a nechtěli hrát tyto role, budou tyto posty nahrazeny umělou inteligencí.

Bod varu (2021)

Pro mě je filmová restaurace s jejím šéfkuchařem doslova  synonymem pro nezdravou zchátralou a dekadentní západní společnost, ve které nic pořádně nefunguje, a která stejně jako hlavní hrdina padá na držku.

Mulholland Drive (2001)

Jedna hvězda za temnou neproniknutelnou atmosféru a druhá za démonickou Lauru Harring.  Jinak jsem měl během sledování spíše nepříjemné pocity, které mívám ve zlých snech , a které mi bránily ponořit se hlouběji do poselství a smyslu filmu. Již nechci být u sledování filmu nikdy takto psychicky "zlynčován" a tomuto autorovi dávám doživotní ban.

K zemi hleď! (2021)

Od časů Vrtěti psem konečně opět nastaveno zrcadlo , ve kterém hnusná americká prdel světa odkrývá svou skutečnou podobu.

Akce Bororo (1972)

Hapkův titulní nářez a několik doslova prorockých a nadčasových replik nesoucích poselství o naší nevědomé civilizaci vdechlo tomuto snímku věčný život.

Zhoubné zlo (2021)

"Sakra, proč volám policii... a vůbec ... where is my mind ?!" :-)) Kopec srandy za 4 hvězdy.

Já, Tonya (2017)

Velmi syrový a zároveň dle mého velmi uvěřitelně zpracovaný příběh americké sportovkyně z čeledi "Rednecků", který tak pečlivě vykresluje krasobruslení své hrdinky na ledě a zároveň její hnusobruslení v osobním životě.

Zvětšenina (1966) odpad!

Namistrovaná intelektuálská zbytečná sračka.

P.K. (2014)

Naoko sebemrskačská pestrobarevně kýčovitá indická pohádka.