Kejt.lin

holka

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 18.8.2017  11:42
    Dunkerk (2017)

.. a teď co? mám si prohnat kulku hlavou? ten pocit z toho takovej je, ne že ne. Nebudu tu hrozně hloubkově řešit, jestli Dunkerk je Nolanův a jak se s tim popral oproti jeho ostatním "sláva filmům" a především se stavět na stranu "Miluju Nolana", "Nemiluju Nolana", "Nesnášim lidi, co opěvují Nolana", "Jsem za jedno s lidma, který hejtujou lidi, co opěvují Nolana".. blbost.. ten režisér tuhle práci zvládnul na jedničku a je jedno jak se jmenuje. Ten skladatel je nevysychající studnou nepřeberných možností jak zhudebnit pocity a atmosféru, tak, že máte husinu. Vsadim se, že mu stačí říct Dunkerk a on ví - ten chlapík je mistr svého řemesla. Prostřihy voda, vzduch a pláž byly skvělé, žádná zmatečnost a krásná prolínavost. Zápletka příběhů tomu dodala drive. Závěrečné zhodnocení: Dunkerk neni pro astmatiky, připravte se na zvýšenou nebo naopak sníženou frekvenci dechu za vteřinu (moje nová směrnice na rychlost nádechů, výdechů).

• 28.2.2017  21:16

Pohádka o tom, jak přestat býti lidskou bytostí...K tomu nejsou slova. Doposud mi nebylo z žádného dokumentu/filmu o Holocaustu tak strašně špatně jako je mi teď. Použivané záběry jinde neuvidíte. Hvězdičky dávám za zpracování, dodržení chronologie, komentáře, přesnost, stručnost, autentičnost. Dokonale zvládnutý svědecký dokument. Jinak se tohle ale prostě nedá...

• 28.2.2017  01:01
    Interstellar (2014)

Jsem četla, že je to prej nejufňukanější sci-fi v dějinách. Ale no tak.. nebýt toho občasného propojení na Zemi zasviněnou prachem, tak by zas někdo frfňal, že to nebylo dynamický a že ho nebavilo koukat 3 hodiny na dění ve vesmíru. Já jsem tuhle intergalaktickou dechberoucí parádu viděla už několikrát a furt mě to dost ba! Za mě je tohle geniálně zvládnutý snímek s těžko zpracovatelnou tématikou, o kterou se opírá nesčetně kousků světové kinematografie a Interstellar vážení, je pro mě jeden z mála, které budu doporučovat. Nebo jako zkuste si běžnému konzumentovi filmů nandat haldu mouder o relativitě, tak, aby to na první dobrou bylo jasný. Jsem vážně uhranutá a děkuju !

• 26.2.2017  18:39
    Rammstein in Amerika (koncert) (2015)

Bylo mi asi 18, když jsem poprvé měla tu čest stát v gládách s barevnýma vlasama a sicherhajskama v první řadě natřískané o2 areny a nechat se postříkat pěnou z obřího jezdícího péra a vozit Tilla po rukou na nafukovacím člunu. Vlasy mi málem shořely, hlas přestal fungovat, uši praskly a já byla v totální euforii. Miluju tu hudbu, myšlenku, show a jejich "svoucnost". Je rok 2017 a za pár měsíců mě to čeká znova, jsem nedočkavá. Rammstein je kapela, ze které si odnesete zážitek na celý život. A v tomhle dokumentu se dozvíte proč, tak se dívejte :)

• 28.1.2017  22:22
    Last Night (2010)

Když ti film nastaví zdrcadlo, do kterýho se tak dlouho bojíš podívat..když ti prohloubí ránu...Chceš brečet. Když si to uvědomíš...Chceš si nafackovat. Když se v tom najdeš...au!

• 5.1.2017  23:58

Takže za prvý, díky těm chytrým hlavám, kterým to došlo a neměly potřebu překládat název COLLATERAL BEAUTY. A teď k věci. Málokdy se mi stává, že bych nepředvídala konec..s tím si tenhle film dal trochu na ČAS..každopádně pro LÁSKU boží, vždyť ten film nebyl o SMRTI, ta je moc jednoduchá..poprat se s ŽIVOTEM, to je zkrátka horší..paradoxně jsem nejvíc neobrečela konec, ani smutnej příbeh..já řvala u těch zatraceně pravdivejch mouder..ohraná písnička? Jasně, že jo..ale víte co je nejtěžší? přijmout ten fakt, že to tak opravdu je, že to platí...vztáhněte si to na zažitý situace, na vzpomínky, myšlenky..au ..ono to pak bolí..emoce jsou svině..no a pak se teprv poserete, při tom uvědomění..a když vám to dojde rovnou v kině, tak už tam..pak jen tak sedíte a při titulkách s rozmazanejma očima si řikáte "jako vážně?"..já jen - díky za ten scénář a dokonalou rozehranost! ..a při týhle příležitosti bych si se zakrytejma očima mohla už konečně písemně přiznat, že moje paměť neni jedna z nejlepších , jasně to už vim dávno.. (a ano, k podstatě toho co tu teď píšu se dostanem možná ještě dneska)...Horší je to psát na tenhle web, když se ta moje mizernost týká i filmů..bohužel mám jedinečnou schopnost zapomenout leckdy i film (včetně jeho názvu), který se mi vážně líbil a o to hůř i toho, který ve mě něco zanechal - navzdory tomu pak stačí jeden obrázek a zase je vesmír v rovnováze.. (nicméně dost zbytečných keců kolem a kolem).. Já tím jen chtěla říčt, že tady obrázek nebudu potřebovat - přeberte si to jak chcete..

• 5.6.2016  00:20

Čím dál víc úžasnoucnější. A světe div se, stále to má svojí svoucnost! Tohle je prostě naprosto boží podívaná pro oči i uši a má to dokonce i skvělej příběh. Miluju to prostě!

• 3.7.2014  22:24

ach .. nejroztomilejší! já si i troufnu říct, že je to asi to jeden z 0,02% filmů, kde druhý díl předčil první. Špičková animace a pohádkový příběh jak má být. Rozplývám se nad tím jak blbka, ale jako pardon, to nejde jinak!

• 16.4.2014  10:31
    Rivalové (2013)

Tak to je bomba! taky bych chtěla takovýho rivala :D - ne, tak trošku seriózněji, myslím to vážně. Ten jiskřivej vztah mezi nima je i v tom filmu totálně opravdovej. Tohle je prostě sakra herecká orgie! ..Celý dílo se nese v takovym rytmu, že od něj ani neodtrhnete oči. Zkrátka - závodních filmů s tak bravůrně zvládnutou kamerou opravdu neni mnoho! - ale tohle fakt žerete! každej detail, každý otočení kola, každej pohyb volantem, každej zvuk, každej pohled i dech! - neuvěřitelný jak je to uvěřitelný!..Navíc skvěle zvládnutá jak režie, tak scénář - skvěle vyváženej kolotoč stoupajícího adrenalinu a vztahových etud! .. jako WOW no

• 18.10.2013  11:39

skvělé zpracování... sice furt čekám na něco, u čeho se poseru strachy, ale toho se asi nedočkám :D ..zkrátka, tohle patří mezi dobře udělaný horory, jojo

• 3.9.2013  00:15

ten moment kdy Charlie pláče a vracej se mu vzpomínky je k posrání dobrej!! ..to jakej chová vztah k Sem.. to jakej charakter je.. to jak se mu při loučení vrací vzpomínky na noc se Sem, jízda v autě, božskej Patrik a kurva dobrá hudba!.. - to je pro mě další pětihvězdičkovej kousek!

• 26.8.2013  17:30

Tohle je to, co si hrdě zaslouží nosit titul ROMANTICKEJ FILM ! ..Ukojil mé touhy! ..žádná sračka, žádná ošklivka, která se kvůli fotbalistovi ze střední zmení v krasotinku, žádný pipiny v minisukýnkách a "kluci" s patkou přes oko a slaďoučkým úsměvem, kterej působí akorát tak "honem mi dej přes držku" ..no prostě jooo, jsem holka a tohle já můžu, jipeeee!

• 21.8.2013  12:55

jak jsem mohla tohle dílo tak bezmyšlenkovitě a hloupě odsoudit?..ještě, že jsem dospěla do fáze, kdy jsem si řekla "nebuď blbá a zkus to", moje filmová duše by byla totiž o hodně chudší!..proboha byl ten Tolkien duševně v pořádku, že něco takovýho dokázal zplodit? A Petere Jacksone, kloubouk dolu! Pánové jste jedničky, díky díky díky!

• 19.8.2013  20:07

Bylo mi tak 11 nebo 12 let, když sem na to šla večer s dědou do kina, vzhledem k délce filmu jsme přišli domu asi kolem dvanáctý večer a já další den psala písemku ze zeměpisu..z filmu co jsem viděla sem neměla téměř nic, neměla jsem z něj rozum, nestíhala jsem titulky, a byly tam bytosti kterých jsem se bála..úkol společenstva prstenu jsem sotva stačila nějak postřehnout..už v tý době jsem neměla ráda fantasy tohohle druhu..a tak jsem na Pána prstenů zanevřela a neměla jsem potřebu ho už vidět..o nějaký ten rok později, jsme na druhý díl šli tuším se školou, tak budiž..stále mě to nezaujalo a třetí díl to samé..od té doby jsem různé díly viděla tak dvakrát a nikdy né celé, tudíž jsem stačila postřehnout nesmyslné boje, sliz kapající z nechutnejch skřetů, ohně a to, že těch 9 a pak už míň blbečků furt jdou do Mordoru a někdo je u toho neustále kosí..a stále jsem neměla potřebu tomu trochu nahlídnou pod zoubek..až pak přišel Hobit: Neočekávaná cesta (ano, dost dlouho potom), z nudy jsem si ho pustila a ejhle, ono to asi bude mít něco do sebe což? asi nějakej pěknej příběh..a tak jsem si po deseti letech pustila Pána prstenů (tomuhle jsem nikdy nevěřila)..no a pak čumim! ono je tohle kurva filmařský dílo si řikám! ..můžu na tohle zanevřít? ne, jistěže ne! ať je má nenávist k těmhle potvorám, akčním bojům, ucintancům a pánům temnot jakákoliv, tak teď jsem viděla svět, jaký by zvládl vytvořit jen málokdo! tomuhle patří úcta a obdiv! byla jsem uplně někde jinde, ve světě elfů, v Kraji, v hlubinách Mordoru, no páni, to je hustý jsem si říkala a přemýšlela jaký by to bylo, kdybych to takhle vnímala tehdy večer s dědou v kině!..no jo, hold kinematografie na nás nepočká, my si musíme počkat na ní..a až dospějem do fáze pochopení, udělá to s náma divy, za který pak můžeme být vděční ..sečteno a podtrženo: na světě je jedna z filmových legend, zajisté!

• 27.8.2012  23:05

Vzhledem k tomu, že dřív jsem se pohybovala v té „nižší“ undergroundové spolčenosti a mými přáteli byly punkáči, metalisti a anarchisti, tak tenhle film má pro mě obrovskou emoční hloubku a citovou vazbu vztahující se ke klukovy, který byl postaven mimo „normální“ společnost.. paradoxně sama společnost ho postavila mimo ní ..Klasický problém s nadvládou někoho (v tomto případě ředitel základní školy), neideální rodinné vztahy, vlastní názor, osobitý pohled na svět, vzhled, který nesplňuje měřítka k životu dané doby, jeden menší problém a je to tu - právě jste se stali vyvrhelem a zároveň obětí.. život si s vámi pěkně pohrál a teď už je jen na vás jak se k tomu postavíte – necháte si srát na hlavu, zalepíte pusu a půjdete s davem, nebo se necháte ostříhat? ..Hrdina filmu zvolil číro, nechal se přejmenovat, postavil se vyšším mocnostem a snažil se vyřešit problémy.. Fritz se zachoval jako moji přátelé ..znám ten život, znám ten problém a znám co obnáší být jiný a lišit se..proto ta náklonost, soucit a nostalgie..Jedna ze scén filmu, která mi zůstane zarytá v paměti a zároveň se stává ukázkovým přirovnáním lidské pošetilosti je jednání o rozsudku ředitele.. Je až neuvěřitelné jak lidská zbabělost dokáže pro nahnání svého ega a dobytí moci zahnat do kouta zoufalství ty druhé..ty druhé stejného druhu, sobě rovné – lidi.Tohle je prostě peklo, tohle je prostě pekelně dobrej film s problematikou, která zůstane součástí dnešního světa až navěky.. Doufám, že jednou budem dál!

• 27.8.2012  02:52

Tohle je prostě smutný...excelentní zpracování...další Oplevův zázrak, jen tak dál.

• 23.8.2012  00:00

Jednoduše a obyčejně vyzývavý, neklasicky klasický příběh, čekaně nečekané zvraty, rozmanité charaktery osob, spletité záchvěvy, tajuplná napínavost...jojo, nejradši bych byla sama aktérkou a se zaujetím vyšetřovala po boku Mika..věcí, která překvapila i mě samoutnou je, že mě ten film zkrátka dostal..nechtěla jsem aby zkončil!..podotknout bych také měla, že komentář vzniká po sléhnutí všech dílu Millennia...možná (asi určitě) se tedy moje mínění slučuje v jedno a podle toho tady teď hodnotím tři díly jako celek, což asi neni uplně dobrý přístup, pardon, ale jako bohužel, stalo se ;)) ..ale teď zpátky ..musím říct, že za poslední dobu, jedno z největších filmových překvapení!..a ještě k Lisbeth Salanderové - je naprsoto úžasná! ..stala se mojí favoritkou, mým oblíbeným charakterem, mojí modlou, mojí aktuálně nejoblíbenější filmovou postavou!...propracování její osobnosti převzalo vládu a dosud nepokořeného Harry Pottřího Snapea a upířího Damona Salvatora přešouplo o kus dál z prvního místa ..tedy, vítej v mé hlavě Lisbeth ! ..co považuji za zásadní chybu je, že jsem si dřív nepřečetla knížku.. je dost možné, že nadšení by opadlo a pár hvězd by přestalo svítit, těžko říct, soudím bez předešlé znalosti příběhu a listů Stiega Larssona...ach, každopádně jsem spokojená :)

• 6.6.2012  22:36

Ani tento film neminulo ať už očividné či hezky zakamuflované vyzdvihování priorit..v tomto případě to pro mě bylo náboženství, rasa a naše slavné USA ..ano, i trochu toho citového vydírání..avšak příběh samotný smetl tyhle zápory ze stolu..musím přiznat, že se z něj lehce prášilo a já tudíž uvažovala o nižším hodnocení, ale slzy v očích mé citlivé osobnosti mi ty 4 hvězdy prostě zakázali ..jako takhle, ten film je prostě dobrej a můžu ho doporučit..a prosimvás, sežeňtě mi nejlepšího přítele jako je Khan a budu nejšťastnější na světě..

• 23.8.2011  10:23
    (1998)

Pro někoho naprostá blbost, pro mě totální filmová bomba ! .. přesně takéhle filmy mě dostávaj na kolena. Celou dobu s otevřenou pusou a pěkně potrápit mozek. Snaha o pochopení ... stačí jeden okamžik a je to bez výsledku, opět totiž nechápeš... Tady totiž stačí jeden delší pohled mimo obrazovku, jedna zodpovězená otázka položená druhou osobou, jedna přečtená smska a už ti uniká spousta důležitejch věcí vedoucí k závěru, kterej si stejnak každý vytvoří ve vlastní hlavě sám, což je vlastně tak trochu účelem.. Každá sekunda v tomhle snímku je totiž jedinečná a proto jsem seděla jak přibitá ke zdi a koukala až do posledního písmena v titulkách jestli nááhodou mi neřeknou ještě něco, co jsem dostatečně nepochopila během příběhu. Černobílé provedení bylo jen zdůrazněním celého psycho dojmu. On sám Max Cohen byl tak trochu mimo, uznejme ...a těch spousta teorií co ze sebe celý film chrlí, to jakým způsobem přemýšlí, jak se vyjadřuje, celý charakter téhle postavy.. bože, tohle je prostě pro mě skvost mezi filmy. Rozplývám se.

• 2.8.2011  14:56

Ani ne tak filmově a efektivně zpracované jako příběhově naprosto dokonalé... nerada bych opomenula že My sister´s keeper má opravdu výtečný hudební podtext, smekám...Spletitá cesta plná překážek, která vede stejně už od začátku k jednomu jedinému cíli: nakonec zjistíš jak posranej je život. A přeci na něm záleží, máš ho ráda i když ho máš tak zatraceně těžkej. Protože obsahuje i ty krásné věci, lidi okolo tebe a nenaplněné sny. Přijít o něj vědomky a čekat až příjde ten úplnej závěr, s očima přivřenýma kvůli tomu, že lidem okolo tebe se bortí vše o co se snaží a výčitky, neustálé výčitky a nekonečné otázky "proč" .. tak tohle je strašně, ale strašně těžká smrt .. a přesto pro někoho jediné východisko k vysvobození... "Pamatuješ na to léto, kdžy jsem odjela na tábor ? Měla jsem strach, že se mi po vás bude stýskat. Než jsem nasedla do autobusu, řekla jsi mi abych si sedla na levou stranu, hned přímo k oknu, abych se mohla ohlédnout a vidět tě tam.....teď si tam sednu taky" ..

• 2.8.2011  10:49

Takže (vím, že tímto se začínat nemá, ale pro teď mi to odpusťte, jinak to nešlo) .. Nikdy jsem neokomentovala jediný díl Harryho Pottera, nevím zda to byl záměr, ale spíš bych řekla, že jsem nechtěla a neměla potřebu. Až pak mě napadlo, že poslední díl by mohl být ideální k tomu, shrnout tuhle epochu jako celek. A proto mě omluvte, že tento komentář se nevztahuje přímo k "Harry Potter and the deathly hallows: Part 2" ;) .. TOHLE je vážení dílo veledílo. TOHLE půjde s námi dál a budou to s úžasem v očích sledovat řekněme i potomci našich potomků, protože TOHLE je něco tak originálního, že už nikdy nic takového nebude natočeno. A tímto dílem je všeho konec. Musím říct, že doufám, protože tohle je konec hodný k završení Harryho Pottera. Žádné pokračování a už nikdy nic podobného prosím. Jedinečný, magický, neuvěřitelný, dojemný, emotivní, drsný, vyvíjející se.. je miliarda přídavných jmen, které bych mohla v tomto případě použít, ale je to zbytečný. Tohle ví každý sám :) .. a co k tomu mám říct ? Každý díl byl tak neuvěřitelně propracovaný, příběh po příběhu na sebe navazoval a padl jak prdel na nočník (doslova), každá z postav, i ta nejobyčejnější z nejobyčejnějších byla dotažená do posledního vlásku. Efekty, hudba, herci, prostředí, to všechno je tak perfektní, bože.... Já nevím, nedokážu jsem teď napsat všechny ty pocity a dojmy, které jsem ze sebe vydala během těch několika hodinových diskuzích s kde kym.. Tenhle komentář, by mohl mít kilometr, a to pouze mých pocitů, doměnek, spekulací, obdivu, uznání, mohl by být plný toho, jak jsem byla svědkem vytvoření něčeho uplně nového-nového světa. Nejsem žádný Harry Potří fanatik, to opravdu ne. Jen jsem pyšná. Pyšná, na to, že jsem stála u zrodu. Že když tomu malému nevinném Harrymu bylo 11 let, tak mě taky. Každý rok jsem rostla s ním a spolu jsme i zkončily. A až se na to za 50 let podívám, budu už mít asi jen slzy v očích. Takže asi tohle pro mě znamená těch 7 let sledování Harryho Pottera. DĚKUJI

• 28.6.2011  18:29

Příběh ze života, ze života během války pojatý očima malého osmiletého chlapce Bruna. Co si asi má myslet syn německého nacistického důstojíka, který žije z propagandistických blábolů a s pocitem, že jeho hrdinský tatínek chce pro něj a pro celé německo dobrou věc. Bruno má sen-být výzkumníkem, stále číst své dobrodružné knížky a mít spousty kamarádů. V novém domě blízko tatínkovi práce, která opravdu není na farmě jak se Bruno ze začátku domnívá, si opravdu jednoho najde. Přítele Shmuela v pruhováném pyžamu, který hraje hru s čísly. To dětské přátelství má svá kouzla, dokáže totiž dva lidi spojit v jednoho. Proto při dalším stěhovaní Bruno uteče za Shmuelem do koncentračního tábora, kde jsou zajisté kavárny a hřiště pro děti jak viděl ve filmu u svého tatínka. Ten chlapec ani netuší, že když ho odvedou do místnosti se sprchama tak se nečeká, že přestane pršet. Jako co víc k tomu říct ?

• 19.3.2011  16:23

Žádný lidský život není obyčejný, a proto není obyčejný ani tenhle film.

• 10.2.2011  15:48

Ještě že pan Nolan zná dokonalý trik jak na dokonalý film. Tak se pozorně dívejte ;)

• 5.2.2011  12:57
    Babel (2006)

Páni, tenhle film teda dokáže pořádně zatočit s emocema! Dojalo mě toho hodně, ale při scéně kde američan Richard nabízel Marockému řidiči autobusu za pomoc a jeho neuvěřitelnou ochotu opravdu slušný balík peněz a on ho bez váhání odmítl! Sakra prostě přes všechnu jeho chudobu a nehorázné přežívání v téměř nepřeživatelném prostředí si ty zatracený peníze nevzal! zatímco by jiní sebevíc bohatí lidé po balíku hrábli. On teď mohl žít s dobrým pocitem. Pocit, že byl užitečný a že pomohl-tohle pro toho chudáka mělo větší cenu ! .. chytla jsem se za hlavu a rozbrečela se jak malý dítě. A potom..přímo se koukat na to, jak trpí ti nepravý a jak ti co tpět měli se obešli bez úhony.. jak (opravdu nečekaně) skvěle se americká vláda postarala o své občany, zatímco v Maroku postřelili nevinného člověka a nikdo! novolal sanitku, nikdo se ho nesnažil zachránit ..No..achjo.. Zkrátka a jednoduše, ten film je prostě výbornej !! .. moc dobřé souznění tří odlišných příběhů, které na sebe neuvěřitelně navazují. Kontrast odlišností tu hrají hlavní roli a je perfektně zakomponován do celkového děje a zasazen do podivuhodných míst (Japonsko, Maroko, Amerika, Mexiko..). A závěrem, ač mi to rve srdce, musím uznat, že Brad Pitt je opravdu skvělý herec !

• 5.2.2011  12:43

Pod tíhou takového množství komentářů, ovšem krásných komentářů, se kterými bych musela ve většině případů naprosto souhlasit, myslím, že můj podrobnější rozbor tohohle nádherného díla nemá v podstatě ani smysl.. Burton je skvělej, Johnny je třída a střihorukýho Edu chci domu !!!

• 3.2.2011  18:01

NENÍ TO JEN KUCHYŇ, NENÍ TO JEN LAMPA... A JÁ SE ZAMILOVALA DO CHARLIEHO FINEMANA !! .. achjo.. nejdojemnější na tom je, že tenhle film je odrážkou skutečnosti a reality..síla přátelství, životní překážky, stereotyp, nevěra, rodinná tragédie, postraumatický syndrom, odcizení, izolace, nenávist k městu... nejsou to snad problémy nás, obyčejných lidí? nejsou to ty věci, které se ostatní snaží ve stínu neochoty a nesoucitu přehlížet? ... a přece jen se vždycky najde někdo jako je zubař Alan.. A vůbec, potřebuje to snad víc slov? .. krásný + neuvěřitelnej a nejlepší hereckej výkon Adama Sandlera, kterej mě ne jednou dohnal k slzám ..

• 16.1.2011  19:33
    Metallica - koncert v Nimes (koncert) (2009)

u toho se dá jen plakat.. plakat proto, že jsem tam nemohla být taky ... výborný, výborný, výborný !!!

• 15.1.2011  15:33

Nejradši bych hodnotila pouhým citoslovcem: jůůůů ! .. a to proto, že při sledování toho filmu jsem se cítila jako malá holčička, která ohromeně kouká na všechny ty divy a je tak strašně nadšená.. já jsem se vlastně cítila jako Alenka v říši divů.. a už tohle myslím lecos vypovídá. Když jsem byla malá, ten kreslený seriál jsem milovala a měla jsem spousty knížek, chtěla jsem být Alenkou a zažít to co ona, obdivovala jsem Kloboučníka a písničku Karla Černocha, spojenou s touto pohádkou jsem si pouštěla stále dokola na walkmanu :D .. Postupem času jsem skoro zapoměla, pohádky už pro mě nepředstavovali hlavní roli..a po 14ti letech přijde ten bláznivej chlapík Burton s Alenkou v říši divů a do hlavní role mi obsadí Deppa, to byla pro mě naprosto vražedná kombinace..Je nepopsatelně úžasný vrátit se v čase a mít zároveň pocit, že všechno na sebe absolutně navazuje..jako bych usnula v kreslené Alence a vzbudila se na tom samém místě, s vyjjímkou toho, že tohle už nebylo kreslené, ale reálné, a to proto, že už jsem vyrostla a už nemám takovou představivost jako v dětství..rázem to nevidím zkresleně, trochu jsem pochybovala, ale víra byla silnější.. a teď si tak říkám: vždyť tohle je popis té filmové Alenky, vždyť já zase obdivuji Kloboučníka, zase se zarážim nad divama té skvělé říše, vždyť já se zase cítím jako Alenka.... a proto bych na závěr chtěla říct jedno slovo: díky ..

• 14.1.2011  17:07
    Lost Highway (1997)

Ještě nikdy jsem se tolik nelekla příchozí sms jako zhruba ve čtvrtce tohohle filmu. Děj vás absolutně vtáhne do seba a cítíte se být jeho součástí. Film ze mě udělal nehybnou a snad jsem se ani neopovážila mrknout (vyjímkou se stalo přečtení oné děsivé sms :D ). Už při počáteční scéně z koncertu Freda Madisona sestříhané ze záběru na hrajícího saxofonistu a diváky, lámané blikáním nepříjemných světel, jsem si řekla: to je ono, zase budu moct okomentovat další skvělej snímek :) .. Já prostě miluju atmosféru Lynchových filmů a opět nezklamal, ba naopak. Zanechl mě celou noc vzhůru s otevřenou pusou a výrazem údivu.. a obdivu..

<< předchozí 1 2 3 4 5