rakovnik

okres Rakovník
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97
    • 15.7.2018  15:23
    O zakleté princezně (TV film) (1979)

Děj neděj, akce neakce, ruka ano - ruka ne... V této pohádce není mnoho chytrých postav. Fajn byl snad jen Jiří Krampol.

• 12.7.2018  23:07
    Šeptej (1996)

Předsamotáři. Kaleidoskop událostí v životě partičky podivných pražských floutků. Neměl jsem k nim blízko ani v jejich věku, ani nyní.

• 12.7.2018  22:23

Druhý díl po sobě, kde největší obětí je nevinné dítě. Toto citové vydírání mě opravdu dojímá. Celý případ byl velice umně a rafinovaně vystavěn, byť možná až moc na úrovni "psycho".

• 11.7.2018  23:28

V podstatě všichni, až na Žlutého - cituji - "blba", chtěli dobro, ale nějak se to vymklo. Kluci kriminalisté se mile špičkují, Ruda využil známosti a babička...to se musí vidět 😊

• 11.7.2018  23:21

Natáčeno na zámku v Kostelci nad Černými lesy. Hezké prostředí, fajn atmosféra a Ruda, jenž se dostal do terénu, vytěžil telefonní číslo dívky.

• 10.7.2018  23:44
    Zavaleni (TV film) (2006)

Jak to bývá u takovýchto filmů, vše je dle očekávání špatně. Laciné kulisy, špatní neherci, pitomý scénář, ubohé triky. Bavila mě alespoň určitá naturálnost při zobrazení zranění. Televizní nuda plná klasických klišé.

• 8.7.2018  23:35

Klišoidní hrdinský katastrofický tunelářský film se Slyem. Některé scény byly povedené, ale akci ubíjí rozvláčný natahovaný děj.

• 8.7.2018  22:27

Pět hvězdiček si zasloužil už jen Josef Hlinomaz za svou pohádku. Zábava ale pokračovala v lese, špičkováním "dědků" a navíc ještě s detektivní vložkou.

• 8.7.2018  22:24

Dohadování o tom, jak ocenit Bohouše za co nejméně až nic, vrcholící potykáním.

• 7.7.2018  23:50

Miss býk, krávy,vemena, šavle reverenda, hormony a jiné "drogy". Neskutečný mišmaš, strašlivě protahovaný děj a nesympatický tlusťoch s jedním výrazem v ovaru. Bavorská televizní bída.

• 7.7.2018  11:53

Klasika mezi westerny, kterou znám již od mala. Nábor pistolníků, plamenné proslovy, neohrožení hrdinové, geniální střelci. Přál bych si trochu jiný konec, ale romantiky je ve filmu i tak dost.

• 4.7.2018  00:13
    Jo (1971)

Konverzační situační komedie, odehrávající se prakticky stále v jedné místnosti. Ale v podstatě stále jsem se bavil, samozřejmě především díky skvělému Funèsovi.

• 2.7.2018  22:54

Tento díl mě rozebral, stejně tak jako byla rozkrájena oběť. Pachatele jsem objevil neobvykle rychle a bylo mi ho tentokrát opravdu líto.

• 1.7.2018  23:44
    Chalupáři - Sokové (E04) (epizoda) (1975)

Dva kohouti se natřásají před slepičkou, která to má obráceně, než je na hnojišti obvyklé. Rozhořčení pana Humla je tedy pochopitelné.

• 1.7.2018  23:41
    Chalupáři - Operace (E03) (epizoda) (1975)

Dr. Motl mi je nesympatický, nicméně především dění na středisku je opravdu zábavné.

• 28.6.2018  22:40

Přijde mi trochu na škodu, jak se případ/oba dva případy vyvíjely. Rozuzlení bylo nicméně velice zajímavé. Trochu mi chyběl tradiční humor a nadhled, jen minuta ticha nestačila.

• 26.6.2018  22:18

Pan doktor je sice blb, ale negativní reklama je také reklama. Zajímavě byl zakomponován moderní street sport, i když hon jako na Predátora byl trochu přehnaný.

• 25.6.2018  14:00

Zajíc vajíčka nesnáší. Opět pár vtipných momentů a hříček, ale nějak se vytratil drajv prvních dílů.

• 25.6.2018  13:47

Oslovi stačí málo, mně ale ne. Pár vtipných momentů, ale při "délce" dílu mi to přišlo málo.

• 25.6.2018  11:27
    Čtverec mizení (TV film) (1982)

Zatýkání pachatele s pomocí balíčku karet jsem ve ještě na obrazovce neviděl! Tento film je unikátní především hereckým obsazením, chyběl mi tam snad už jen Menšík. To s nadsázkou proto, že film je opravdu upovídaný. Mladý Vladyka hezky hraje silné emoce a ostatní "mazáci" odvádějí svou klasiku. Škoda jen, že se tvůrci neodvážili více nahlédnout do socialistických exteriérů. Komediální závěr moc do rámce detektivky nezapadá, ale asi nechtěl být scénárista u prvního případu (34 let) mladého kriminalisty zbytečně vážný.

• 24.6.2018  23:17

Film, trpící klasickou dvojkózou. Tajemno je pryč, takže se jen můžeme "těšit" z panoptika druhů smrtících pastí.

• 24.6.2018  23:14
    Kostka (1997)

Díval jsem se kdysi dávno u kamaráda na malém CRT monitoru. Dodnes si pamatuji skvělý nápad, ztvárněný do povedeného horrorového zážitku. Jen závěr byl trošku lacinější.

• 24.6.2018  21:20
    Chalupáři - Kapr (E02) (epizoda) (1975)

Cestujícího kapříka mi bylo líto, ale díky němu jsem se skvěle pobavil. Od počátku se "dědci" špičkují a dělají si naschvály, ale i ostatní místní postavičky umí pobavit.

• 24.6.2018  21:19

Pan Huml se snese s každým. Praha versus Višňová v úvodním dílu o cholerickém Pražákovi.

• 22.6.2018  11:16

V Unhošti se každý zná s každým, jsou navzájem příbuzní a a když jeden o druhém řekne že je "vůl", třetí mu dá "na hubu", protože je to jeho švagr. Nebo tak nějak. V této epizodě šlo dokonce o loupežnou vraždu. Přestože vesničtí "burani" se chovali opravdu dost hloupě, místní myslivecký spolek patřil spíše na divoký západ a kriminalisté z města vše pochopili a lstí vyjasnili, byl tento díl opět zábavný. Snad i díky tomu "venkovskému" prostředí.

• 21.6.2018  10:10

Karel Smyczek rád sledoval a ukazoval mezilidské vztahy. Stejně jako v tomto televizním filmečku. Kluci v zeleném, holky na dívčím internátě. Na tomto půdorysu je rozehraná epizoda ze života téměř dospělé mládeže. Začátek byl trochu roztažený, setkání hezky trapné, ale takové civilní. Postavy se chovaly přirozeně a celkem rozumně. Pointa byla vtipná.

• 20.6.2018  22:49

Slabší díl, především kvůli příliš brzy jasnému pachateli. Scénáristé se pokusili tento nedostatek napravit vsuvkou o sebeobětování, ta přišla ale již pozdě. I tak mě chvilku zamrazilo a závěr byl smutný více, než při "obyčejné" vraždě.

• 19.6.2018  22:03

Zajímavé vyšetřování, s přesahem se vztahu policie - média. Tento díl byl poněkud více v režii majora Tomečka,nicméně závěrečný psychologický přístup Olivera k pachateli potěšil jistě každého otce mladé oběti vraždy. Spoiler: Konečně nebyl pachatel odhalen předčasně castingem!

• 17.6.2018  11:39

Humor, při němž se měli odreagovat lidé v těžkých dobách. Naivní, občas přihlouplé, ale duo Nový - Gollová šlape.

• 11.6.2018  21:58

Je velice příjemné sledovat, jak dobře funguje elitní tým kriminalistů. Bohužel, ne každý tuto snahu podporuje. A doyeni nepatří do starého železa, obvykle nedělají chyby. Úžasné civilní dialogy, realistické lidské ztvárnění profese. Prostě povedený závěr, včetně šlápnutí do...

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97