rakovnik

okres Rakovník
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103
    • 19.1.2019  22:23
    Okres na severu (TV seriál) (1981)

Schůzemi k prosperitě a štěstí každého! Socialistické cinty jsou úplně stejně pitomé, jako ty kapitalistické. Normalizační telenovela, na kterou nemá ani Dallas.

• 19.1.2019  11:11

Téměř zapomenutý dětský budovatelský film páně Vorlíčka. Děti pionýři se sami angažují, dospělí tam jsou také a jinak se nic moc neděje. Pavla Nového jako Vláďu jsem nepoznal.

• 18.1.2019  22:19

Parodie na krimi pokračuje. Pachatelé se usvědčili téměř sami a Topinka byl tentokrát označen pouze za blbce. Maminka je půvabná, doktor Elinger je do seriálu tlačen téměř násilně a nad dějem asi nesmí člověk přemýšlet.

• 15.1.2019  22:12
    Mega bouře (TV film) (2011)

Kanaďané umí točit akční sci-fi asi jako Češi. Nízkonákladový film, který ubohým rozpočtem zabil poměrně zajímavý, byť opravdu nesmyslný nápad. Když takový film končí vrcholnými scénami ve stodole na farmě, je něco očividně špatně.

• 15.1.2019  14:34
    Mlha (1980)

Jednoduchý horror, který se tváří, jako by byl staršího data vzniku. Atmosféra občas lehce zhoustla, ale komentátor z majáku napětí nezvětšil o mnoho. Navíc mnoho scén se odehrávalo ve skupinkách lidí a to atmosféru vždy uvolní a zlehčí. Ovšem nápad zápletky byl velice dobrý, rozuzlení ale odbyté.

• 14.1.2019  21:56
    Most! - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2019)

Seriál táhne Martin Hofmann a jeho ségra Pavel. Tihle dva mě rozesmějí snad vždy, když jsou na obrazovce. Omáčka okolo až na Romy je znatelně řidší. Řekl bych, že civilní chování osob je mi blízké.

• 14.1.2019  21:10

Kromě kamery jako by toto nebyl snad ani starý dobrý Rapl. Ultras byli více než cokoli směšní, nejvíce jejich přehrávající šéf. Ostatní děj mě nijak nepotěšil, navíc byl případ rozdělen, přitom se dějem proplétá už Željko. Kuneš je skvěle hláškující flegmatik, Mácha šašek, ale tentokrát zde bylo i na mě až příliš hloupostí.

• 13.1.2019  16:31

Lidé v Protějově si zvykli na to, že zde stačí hlídat pořádek místní jednoduchý dobrák (slovy majora z Ostravy idiot) Topinka. Ten se vrhl na vyšetřování velkého zločinu. Indicie mu padaly samy do klína, až překvapil kriminálku i pachatele. Že je idiot se ale opět ukázalo na konci. Vedle Bartošky je tento stav inteligence ještě více patrný. Parodie na jedno zhlédnutí.

• 12.1.2019  22:02
    Jan Palach (2018)

V detailu působivý film, chvályhodně připomínající velikost jednotlivce. Pěkný v detailu, přesný v reáliích a výpravě, mrazivý v závěrečné scéně. Ovšem na ni se mnohdy doslova čekalo skoro dvě hodiny. Rozhodování Palacha zrálo dlouho - ve filmu tvůrci měli možnost je zkrátit, protože film působí rozvláčně. Děkuji ale za připomínku činu, jenž nesmí být zapomenutý.

• 12.1.2019  11:13
    Šifra Karla Velikého (TV film) (2008)

Klon Leonarda a Indiany, bez překvapení, bez inovací. Hodnotil bych výše, být tato kopie naší a místo na Neuschwansteinu a okoll by se to točilo na Karlštejně a v Koněprusích. Zlatý Maharal.

• 11.1.2019  23:38
    Obrovští kapři (TV seriál) (2016)

Zpočátku mi Ali připadal dost nesympatický, ale časem ukázal, že je nezávistivý profesionál. Nejvíce mě ovšem zaujalo, že členové týmu nikdy nechytil žádné "monstrum", ovšem snad pokaždé si dobře zarybařili a slušně se pobavili. Každopádně pohodlí Japonska a Evropy mnoho dramatu nenabízelo. Prostě pohodové dny na rybách.

• 10.1.2019  22:17

Film začal velice slibně, nápad nové zápletky nebyl špatný, ale v průběhu děje bylo znát, že téma je již notně vyčerpané. Potěšily mě hezké moderní efekty, "velký Eckman" a na závěr hříšný tanec.

• 10.1.2019  14:33
    Mimic (1997)

V žánru horroru vyčnívající dílko, které ani po třiceti letech od natočení neztrácí příliš na dobrém dojmu. Škoda jen toho, že v závěru nás nechali tvůrci oddechnout ve scénách s vícero postavami, protože osamocení v prostředí podzemí má přece jen jinou atmosféru. Na svou dobu film oplývá slušnými efekty, režisér prostě dovedl dílo do pěkné podívané. Říkal jsem si občas, jak by film vypadal s dnešní technikou. Na druhou stranu vzniká kvantum digitálních ubohostí - z tohoto filmu čiší spíše zvládnuté řemeslo a dostatek peněz v rozpočtu.

• 10.1.2019  09:41
    Rodinné případy (TV seriál) (2019)

V roce 2012 běžel tento pořad na Slovensku. Schytal dostatek odpadů. Letos jej slavně uvedla naše televize. Co od toho čekala? Neskutečná amatéřina, strašlivý zážitek, všechno špatně.

• 9.1.2019  23:16
    Prostě sexy (2002)

Buranská komedie, kde všechny holky se chovají jako čuňata. Je až s podivem, jak umí být hezké holky nechutné a nesympatické. Tolik zvratků, ať již obrazně či doslova z úst dlvek se jen tak nevidí. Jedna hvězdička alespoň za těla a asi dva vtipy.

• 8.1.2019  18:01
    Sloní muž (1980)

Nejen šaty dělají člověka, ale také vzhled. Na duši lidské bytosti se hledí až na posledním místě. David Lynch se na ní podíval drsně, syrově, ale také s láskou, srdcem a pochopením.

• 7.1.2019  21:57
    Most! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Pošta pro tebe byla povedená. Jinak tento srtiál bude asi pořádný úlet, je otázkou, zda se budu bavit, nebo kroutit hlavou. Dnes převažoval první dojem.

• 7.1.2019  21:08
    Rapl - Exekuce (S02E01) (epizoda) (2019)

Nová série začala ostrou akcí, v cele ovšem končila dost hloupě. Aspoň nahluchlý Páka potěšil. Mezitím se ale pěkně zabydloval staronový tým a klesal Kuneš. Černého humoru, akce i napětí jsem měl dnes vrchovatě.

• 5.1.2019  22:45

Snad první Potter, kterého jsem zhlédl celého. K tomuto slavnému čarodějovi jsem si nikdy vztah nevytvořil, i dnes jsem tedy spíše trpěl. Příběh mě nevtáhl, postavy mě nezaujaly. Oceňuji ale pěknou výpravu a povedené efekty.

• 5.1.2019  14:29
    Ženich uvízl (TV film) (1976)

Konverzační komedie z chodby paneláku, kde nejede výtah. Několik vtipů bylo povedených, ale někdy se těch 40 minut vleklo. Obsazení je ovšem luxusní.

• 5.1.2019  00:30

Na tohle jsem už fakt starý...

• 5.1.2019  00:29
    Tygr lidožrout (TV film) (2007)

Po lese chodí tygr, jinde chodí a mluví lidi, včetně dětí. Asi tak moc je tento film zajímavý.

• 4.1.2019  22:13

Dovolím si několik postřehů, jež jsou trochu - ale ospravedlnitelně - mimo film. Seriál doktor Martin se mi nelíbil, ale v programové bídě byl večer puštěn. Troufám si tvrdit, že i tím vznikl fenomén vysoké sledovanosti. Nicméně to tvůrce nemělo vést mylně k závěru, že pustí do kin film, na který přijdou (TV truc) diváci. I dle Mirky Spáčilové se tento mylný předpoklad naplnil. Měsíc po premiéře v kině premiéra v televizi? Nebylo se čemu divit. Příběh nejen slabý, ale po polovině se přehoupl v parodii. V té hrála hlavní roli figurka místního policisty. Ovšem špatné počty pokračují. Strážmistr bude mít svůj seriál a nejen tento film naznačuje, že bude ještě slabší, než původní Martin. I na televizi slabý film mě odrazuje od následujícího seriálu. Hvězdička za krásnou krajinu a druhá za pár vtipů a na počest paní Štěpánkové.

• 3.1.2019  20:23

Myslím, že děvčata Polákova mohou být na tatínka pyšná. Dokument kratší než hodinu a půl za sebou ukrývá dlouhodobou a leckdy úmornou práci. Dalo by se vytknout mnohé, nejvíce asi chybějící logické uspořádání dokumentu. Ovšem myšlenka rozháraný dojem přebíjí. Přestože jsme naši přírodu tak hodně změnili (zničili) stále nám ukazuje svou až zázračnou sílu. Vždyť třeba já jsem chocholouše neviděl roky. Zato muflony v dole ano. Máme stále ještě kusy krásné přírody a rostliny a živočichy, jež navzdory našemu leckdy zvácenému úsilí můžeme u nás stále ještě, či znovu potkat. Pokoru autora k přírodě vystihují i "účinkující" v závěrečných titulkách.

• 3.1.2019  11:41

Slušný horror těžící ze zajímavé historie, promítnuté do stavby, jež je v USA velice populární. Příběh dává smysl, hrají zde opravdoví herci, pár momentů je povedených. Ke konci ale dochází tvůrcům dech a závěr je méně horrorový, než bych čekal.

• 2.1.2019  21:55
    Test (2003)

Nic není takové, jak to vypadá. Tato věta nejlépe charakterizuje film s charismatickým Al Pacinem a velice příjemným Colinem Farrellem.

• 2.1.2019  11:03

Fantazie tvůrců je opravdu neskutečná. Tak velké množství různých postav, figurek, fantastických tvorů v jednom příběhu se jen tak nevidí. Animace i děj mě zaujaly, ale občas jsem neudržel pozornost. Pro malé děti jsou některé scény příliš drsné.

• 1.1.2019  23:17

Mbohé scény tohoto filmu jsou nezapomenutelné. Burian, Marva, Šlégl a čistokrevná komedie. I za tak těžké doby vznikla úžasná díla.

• 1.1.2019  21:46

Obrázky ze života kluka za Protektorátu, jenž musel s rodinou odejít z Prahy na venkov. Filmařsky zručné, herecky výborně obsazené, ale chyběl nosný příběh a laskavý humor pana Svěráka staršího. Navíc tatínek (Vetchý) byl mnohem přísnější, než po válce (Svěrák).

• 1.1.2019  18:09

Milá a laskavá (někdy i mlaskavá) pohádka, patřící do našeho zlatého fondu. Více než Ladislav Pešek mě ale těší hostinský Josefa Beyvla.

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103