rakovnik

okres Rakovník
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101
    • 20.11.2018  21:48

Až na scénu s neslavnými bratry mě film vůbec nezaujal a nebavil. Celý film je sice hodně upovídaný, ale dialogům prostě chyběl vtip.

• 19.11.2018  22:54

Na závěrečný díl bych očekával bombastický případ. Dostal se mi sice na pohled atraktivní, nakonec ale vcelku banální příběh. S povděkem ovšem kvituji, že tým zůstal vcelku a tvůrci nepodlehli pokušení vyvraždit policejní oddělení.

• 18.11.2018  18:22
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Moderní pohádka o Popelce, kterou bezdůvodně trápí zlá sestra - úča. Zastání najde u třech doktorů a nakonec své nesobecké štěstí nalezne. Jen ten princ jaksi nedopadl. Tvůrci Vítě zbytečně nasazovali svatozář, její chování z ní činilo starou mladou. Nejvíce mě potěšil v miniroličce Josef Kemr, byť měl jen pár vět. Irena měla tolik energie, že při zavírání dveří málem povalila kulisy.

• 18.11.2018  14:58
    Princezna za dukát (TV film) (1991)

Princezna za trest, pár náhod a máme šťastnou pohádku. Na svou délku se děj někdy vleče. Kulisy chaloupky jsou roztomilé, o to bídnější je sídlo čarodějnice.

• 17.11.2018  22:59

Po letech, kdy jsem Star Wars zbožňoval, jsem jaksi zapomněl. Tento film mi nicméně připomněl mé oblíbené (nyní již doslova) staré postavy a příběh, jenž mi učaroval. Hodnotím v podstatě jako nový film, neboť v celé cyklicky uzavřené sérii mám zmatek. Líbil se mi nadhled, úcta k předchozím epizodám, vtip a především efekty. Amazonka je také hezčí než princezna. Ale velkolepá bitva versus osobní souboje a předem rozdané karty prostě ochuzují o překvapení a pointu.

• 17.11.2018  21:24
    Nezvaný host (studentský film) (1969)

Vy máte také svého? Než čímkoli jiným, je film zajímavý dvěma okolnostmi. První je předvídavost autora scénáře. Nebo intuice či náhoda. Každopádně mrazivá. Druhá je doba vzniku cvičení. Studenti byli hybateli naší moderní historie. Stojí za připomínání také kvůli osudu autora. Jinak je to opravdu takové syrové, nevyzrálé, studentské.

• 17.11.2018  10:54
    Malý Pán (2015)

Zábavné, hravé, dětsky naivní. Dospělí samozřejmě chápou, kam směřuje pointa, ale myslím, že dětským srdcím se příběh líbí takový, jaký je. Celou dobu sledování filmu jsem měl v hlavě Kukyho, rekvizity mi přišly velice podobné.

• 15.11.2018  11:12
    Sestra (2018)

Dnes jsem konečně viděl přijímání krve Boží naprosto realisticky. Skvělý atmosférický horror, který je od začátku až do konce hutnou jízdou temnými místy kláštera v Rumunsku. Právě výběr lokality byl asi nejdůležitější dobrou volbou. Na závěr, kdy přešly lekačky do přímého souboje, jsem si konečně oddechl, protože jak mám horrory rád, tak se opravdu nechávám nachytat hrůzou.

• 14.11.2018  10:39

Lidově řečeno - Jason Bourne hadr. Lizi je nejen (skoro) neprůstřelná elitní hackerka, ale už také jako dobře cvičená agentka, až téměř superhrdinka. Téměř jsem mávl rukou nad některými nesmysly ve filmu a nechal jsem se unášet na vlnách akce k očekávanému vrcholu. Tam mě nepotěšila nepřehledná bitka, velice potěšil zásah (tedy zásahy) zvenčí a navíc si ještě holky dvakrát pokecaly, abychom věděli všechno. Z původní série a tajemna se vyklubala velká akční jízda, ale z tohoto pohledu byl film uspokojivý. Fanoušky Stiega Larssona možná potěšil méně.

• 13.11.2018  14:25
    Frantík (TV film) (1981)

Chlapi v paneláku trochu bačkory, zato manželka Petra Kostky umí být pořádně přísná. Ani se mu nedivím, že si rád nahne. Povídka s příjemnou atmosférou, roztomilá, byť bez pořádné pointy.

• 10.11.2018  19:04
    Chudák muzika (TV film) (1981)

Herecké obsazení je nejsilnější stránkou této pohádky. Jinak se jedná o chudou studiovku s podivnými kostýmy a obrovskými špičatými korunami.

• 8.11.2018  16:04
    Malý vodní had (TV film) (1985)

Odstrašující příklad, jak špatně fungoval systém ve školství, kdy šikanu nikdo neřešil nebo řešil zcela špatně. Klasické selhání, kdy trpěla oběť a ještě byla popotahována učiteli. Autoři možná zamýšleli tento příběh jako moralitku s happy endingem, kdy poukázali na nešvary v kolektivech mladých. Nebo prostě hloupě a naivně netušili, že takto to být nemá.

• 7.11.2018  13:41
    Krmelec U Muflona (TV seriál) (2017)

Zajímavý počin, u kterého jsem se zpočátku královsky bavil. Později ale přece jen při dost omezeném formátu humor trochu pokulhával a až na změnu "externích" postav byl stále stejný. Asi každý se musel s nějakou z postav ztotožnit, pravidelný návštěvník restauračního zařízení nevalné pověsti asi poznal všechny typy postav.

• 7.11.2018  12:35

Nakonec slušná oslava paní Bachyně. Zasmál jsem se, pobavil, ale ani mi snad nevadí, že je konec...

• 6.11.2018  22:36

Film mě velice mile překvapil. Rozjezd sice byl trochu rozvláčnější se svými flashbacky a vedlejšími rovinami, ale v akci rozhodně nezklamal. Rusové mi ukázali nový rozměr války, kdy byla verbována i mladá děvčata, která všechna nebyla neohroženými hrdinkami. Bohužel z akce vyšel vítězně opět muž. Válka byla vedena i přes drobné šarvátky, jejich hrdinům ale nešlo stejně o nic méně, než o život. Velice oceňuji krásu ruské tajgy a ruských žen, neboť mladé vojačky byly opravdu přitažlivé - a to i bez šatů. Zajímavý počin bez velkolepého vlastenectví v monstrózních bitvách.

• 6.11.2018  19:24
    Sofie První (TV seriál) (2013)

Z pohledu tříletého dítěte dokonalé. Musel jsem koukat také, jiný program nepřipadal v úvahu. Mně tolik dobrodružství malé slečny nebavila.

• 6.11.2018  19:22
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Z mého pohledu je toto dílko dost velká slátanina, ale náš mrňous sedí u televize jako přikovaný. Animace je jednoduchá, přátelé i nepřátelé si pomáhají a duo pěvců na konci je minimálně ujeté. Ale líbí se mi třeba dabing Hooka (pan Táborský?).

• 6.11.2018  19:18
    Rychlá rota (TV seriál) (1989)

Seriál mého mládí a teď po letech jej sleduje náš prcek. Také se nemůže odtrhnout, i když já se již tolik nebavím.

• 6.11.2018  18:31
    Špindl (2017)

Na tento film se téměř nedá koukat. Slovy klasika jsem byl divák, který po polovině filmu čekal, zda jeho druhá polovina bude stejně slabá, jako ta první. Místo humoru trapnost, opisování, otravný PP. Atraktivní prostředí, spousta zajímavých herců (Oldy Navrátila mi bylo až líto, jakou pitomou postavu hraje) a přece je výsledek více než rozpačitý.

• 6.11.2018  17:31
    Lynč - Neúcta (E02) (epizoda) (2018)

Burcující výzva nevyburcovala postavy k pořádným činům. Tímto dílem jsem se seriálem skončil. Nuda, šeď, co je rádoby šokující, u mě emoce neprobudilo. Do Buchnova, kde do sebe lidi buší rodina nerodina, už se nadále dívat nechci. Seriál působí amatérsky a tendenčně ve vztahu k menšinám. Netuším, ale neuvidím, co tam skoro 8 hodin budou ty postavy dělat. On už ten popis je jako z Ordinace...

• 5.11.2018  22:36

Vzpomínání dědka se prolíná s životem na vsi po válce, v době zavádění sovětského vzoru hospodaření. Vtipu i vína pomálu, kořalky a mluvení lámanou slováčtinou hodně. Potěšil mě jak jsem předpokládal Miloš Kopecký a scéna z přijímání myslivců. Záběry na Pálavu mě ovšem vždy potěší a pohladí na srdci.

• 5.11.2018  14:23

Klokana jsem poznal, ale jeho parťačku bohužel ne. Takže až na konci jsem se pousmál. Pár vtipných hlášek, čeština a její kouzlo hrály opět prim.

• 5.11.2018  14:00

Po prvotním nadšením z něčeho nového přišlo s dalšími díly seriálu trošku vystřízlivění. Objevují se maličko nudné pasáže. Kromě vtipných kostýmů a hezkých hrátek s češtinou ani dnes děj nebyl třeskutě vtipný. Navíc pointa byla opravdu očividná v podstatě od začátku.

• 4.11.2018  22:09
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Nejzajímavější byl vstup pana Stránského na konci filmu. Možná by jeho vzpomínky bylo lepší natočit jako dokument, snad by jeho výpověď byla méně nudná.

• 4.11.2018  21:40

Tři a půl hvězdy. Geniální postižený profesor Tauber vytrvale odmítal pomoci policii, neboť byl vždy o krok napřed, včetně odhalení pachatele. Vlastně v dnešním díle nebyl potřeba. Případ byl vcelku jednoduchý, ale slušně natočený. Dítě na nemocničním lůžku mě vždy chytne za srdce, navíc ve světle úvah o vražedných motivech. Unikátní byla v tomto díle střelba mimo terč. Jsem já vrah?

• 4.11.2018  12:23

Míra Vladyka tvrďáka zvládl, aniž by vypadal směšně. Navíc vedle chlapů typu Růžička, Vetchý, Srstka. Vůbec obsazení je velice silnou stránkou tohoto příběhu. Ten vyzněl dnes silně jako legenda, která ale uměla zabavit.

• 4.11.2018  08:37
    Bastardi (2010)

Konečně jsem zhlédl toto kontroverzní dílo z pera Magnuskova. Inspirováno skutečností jistě může být, nicméně je potřeba počítat s velkou nadsázkou. Chování výrostků bylo příliš koncentrované, výběr učitelů téměř nemožný, přehlížení trestných činů moc okaté. Navíc jaksi bylo ponecháno na naší fantazii vysvětlení "osudu" bastardů, včetně zmizení ze scény postavy Jana Šťastného, která hrála silnou roli v pozadí děje. O tom ale příště, děti. Když odhlédneme od všech výše uvedených karambolů, je to celkem zábavná podívaná a myslím, že i děti natáčení bavilo. Nelze ovšem přehlédnout dvacetiletého muže v "sedmičce" a fakt, že Magnusek neumí hrát.

• 3.11.2018  22:04

Neumím si vůbec představit, jak se tvůrci filmu při natáčení bavili a chechtali se tolika "vtipům"... Vystřižené nepovedené scény na konci ale ukázaly, jak velice zábavné natáčení bylo. Výsledek je ale bídný. Navíc působí, jako by ani nebyl filmem. Nejen že je děj roztěkaný, přeskakuje a klopýtá, navíc jej ruší vstupy brzy otravných mariachi a sice hnusně charismatického, ale opět rušivého Pavla Kříže. Hodnocení zcela odpovídá kvalitě díla. Nikdy více.

• 1.11.2018  22:14
    Strach (1963)

Tak jsem po 55ti letech od vzniku Strach dokoukal. Tolik utahaná kriminálka je přes poměrně vysoký počet mrtvol k vidění málokdy. Sice do sebe nakonec vše uspokojivě zapadne, ale těch řečí okolo...

• 30.10.2018  22:53

Případ vraždy s dobrým koncem, alespoň tedy v rámci možností. "Záměna" Břízy s Křížkem mě opravdu pobavila, parťákům to výborně klape, navíc s bonusovým závěrem. I bez překvapení z novinek v životech lidí po dvaceti letech mimo seriál funguje.

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101