rakovnik

okres Rakovník
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118
    • 24.5.2020  11:12
    Lístek do památníku (TV film) (1975)

Roztomilý film o starším pánovi, který jde za svou celoživotní láskou. Už ten jeho nápad je naivní a příběh končí zcela realisticky. Hořkosmutný film o síle lásky, i naději. Líbilo se mi pochopení okolí pro vrtochy staříků, v kontrastu s nepochopenlm v rodinách.

• 22.5.2020  12:46
    Až do konce (1984)

Až do konce jsem se obával, že válka je nespavedlivá a nesmyslná. Bohužel, to se mi potvrdilo. Jinak je to komorní film, kde postavy mne nenadchly, atmosféru lépe tvořily retrospektivy (ovšem se strašnou ozvěnou) a skutečné dokumentární záběry. Cupák jako hlavní postava měl strašně málo prostoru a stejně nic moc nepředcedl. Na druhou stranu Jandák byl před 50ti kily celkem fajn herec. Nejvíce mě zaujalo, jak zchátralé byly naše památky za dob hospodaření soudruhů.

• 19.5.2020  22:45
    Slunečná - Krysí král (E30) (epizoda) (2020)

Byznys je víc než rodina, ale chrápání je nejdůležitější. Chudák Džon musel z tenisu, ale věří pupikovi, takže jeho syn pojede na Bali. A karty říkají, že...

• 19.5.2020  13:00
    Zatloukat (TV film) (1972)

Režisér Podskalský a jeho výsostné téma. Herecké obsazení je výborné, kraluje Miloš Kopecký. S čím mám ovšem problém, je obsah příběhu a jeho rozuzlení. Tak si v nefunkčních manželství navzájem zahýbáme, ale stejně spolu žijeme. A dál?

• 16.5.2020  00:12

Mně tento seriál prostě baví. A je vidět že baví i herce. Nosné téma tohoto dílu nebylo úplně k popukání, ale vše je tak přirozeně odlehčené, že jsem se opět mnohokrát zasmál.

• 12.5.2020  22:39

"Ty jsi Linhart?" "To se ti snažím říci už dlouho." Tak vypadni!" "Už zase?"

• 8.5.2020  21:32

Za jednu smrt nakonec i jeden život. Příběh vraždy byl tentokrát smutný jinak, byť vcelku běžný. Vedlejší epizoda s motocyklem mi přišla trochu zbytečná. Ovšem baví mě, jak se všichni znají.

• 6.5.2020  00:20
    Slunečná - Jeden z nás (E28) (epizoda) (2020)

Dvacet osm dílů a pořád se točíme v kruhu. Ano, ne, ano, ne...jedno s kým. Tvůrci hrozně tlačí na pilu v tom, že peníze nejsou všechno. Hraní si s dětmi je vlc, než mohou nabídnout lichváři. Peníze nenahradí otce nebo děti. Peníze neznamenají city. Peníze nedělají rodinu. Ve finále ale bude holka, které nejde o peníze ráda, že její láska je milionář. John zase někoho seřval, Janek má zase známé, ta druhá selka se chce už několik dílů vdávat a ne je mít sex - a pořád dokola. Kde je to sledovánl policií?

• 4.5.2020  22:18

Policisté řeší nedostatek peněz každý po svém. Musí být jasno, co je správné a co není. Celkem zajímavý díl seriálu, který se slušně rozjel, ale pohřbily ho nesmysly ke konci. 2 a 1/2.

• 4.5.2020  21:32

Pohodový díl, který mi atmosférou připomněl staré křivdy z Nepodepsaného knoflíku. Žádné velké akce, příjemné prostředí, závan minulosti. Byť vyřešení případu bylo vůči divákovi nefér, epizodu jsem si užil.

• 2.5.2020  22:38
    Monstrpavouk (2013)

Na rozdíl od jiných podobných filmů zde hrají i herci. Ovšem, tam kde má být vtip , není. Kde má být napětí, také není. Je zde patrná přímá úměrnost mezi velikostí pavouka a kvalitou triků. K horšímu. Bohužel, na Arachnofobii tento film ani zdaleka nemá.

• 30.4.2020  22:23
    Vinaři - Sumec (S01E06) (epizoda) (2014)

Dodávka a degustace chardonnay byly opravdu vtipné, Nebřenského sommeliér je vynikající. Ostatně i sezení na rybách mám rád, i když tvůrci o rybaření mnoho neví a chudákovi sumci visel ze spodní čelisti provaz, aby při natáčení neutekl.

• 30.4.2020  08:53
    Povodeň (TV film) (2005)

Strojená a vznešená paní "výtvarníková", která myje podlahy na nádraží a živelná "baba" z Karlína, milující lidi. Jedna se záznamníkem, druhá úplně sama. Příběh mi trochu připomínal "Utopím si ho sám". Velice rád jsem viděl společně alespoň dvojici ze Světáků a připomněl si, o jak mnoho více jsem měl raději Jiřinu Jiráskovou, byť druhou Jiřinu také uznávám. Jak mě film zaujal, tak konec mě rozebral. Takovému příběhu já říkám lidský.

• 28.4.2020  22:48

Sysel dělá díry, cibule by viděl parkující muž, Přemyslovské artefakty tam být nemohly, Keltské jsou hluboko... Ještě, že Janek má tolik známých, že jeden mezi Brazílií a Nepálem provede geologický průzkum vrtákem půdního profilu. Vypadá to, že palouk pro obě kozy bude zachráněn. A co děti? Jedna hvězda za blázniviny dochtora.

• 23.4.2020  22:43

Nádherná Pálava, krásná Anička, přirozené dialogy. Prostě pohoda, víno, sluníčko, čili vše, co mi stačí ke spokojenému životu. Ani o ten zápisník tolik nešlo.

• 21.4.2020  22:28
    Slunečná - Zoufalé činy (E26) (epizoda) (2020)

Janek odmítá sex na stole v kanceláři. Má dost zlatokopek a chce jedinou holku široko daleko, které nejde o jeho miliony - tedy asi, protože ještě neví, že je milionář. Byť už teď ani tu garsonku nemá. A proto musí zachránit statek. Akorát mě mrzelo, že slibovaná kriminálka nebyla, takže dnes nuda.

• 20.4.2020  21:57
    Stopař (1978)

Stráááášně ukecané rodinné drama, nudné a utahané. Napadlo mě neoriginální označení "nuda v Brně" a okolí.

• 19.4.2020  21:43
    Paní plukovníková (divadelní záznam) (2018)

Věřím, že vidět naživo některé naše herecké legendy, musí být vynikající zážitek. Mnohé momenty byly vtipné, občas možná až příliš vážné, ale jako celek mě epizoda ze života staré paní příliš nezasáhla.

• 16.4.2020  22:41
    Vinaři - Klip (S01E04) (epizoda) (2014)

Za pražáky na Pálavu přijeli na natáčenl pražáci od filmu. Pan režisér byl výborný a děj příjemný.

• 14.4.2020  23:35

Soudruzi, ten termín je třeba stihnout. Tak to byla asi nejhorší část epizody, zbytek ušel. Už jen nápad svést k sobě teoretika s odporem k velkokapacitnímu chovu a jeho praktického oponenta, jenž jej zprovozňuje, má šťávu. Socialistické plánování a nefunkčnost systému byla ukázána snad i s úmyslem, byť čekám happy ending po překonání všech překážek. Ale zajímavé budou i vztahy v životě protagonistů, jak bylo naznačeno.

• 14.4.2020  23:24

Několik hlášek se povedlo, jinak nastavovaná kaše. Nejbídnější je jednání ve firmě. Však bude kolem kroužit kriminálka, panejo!

• 13.4.2020  00:15
    Čertoviny (2017)

Zdeněk Troška sehnal peníze na krásnou a bohatou pohádkovou výpravu. Ovšem na lepší scénář už tolik asi nezbylo. Příběh měl sice nakonec hlavu a patu, Oldřich Navrátil je prima vykuk, ale jinak se film poněkud vlekl,

• 7.4.2020  22:02

Vzteklá Batulková mě dnes opravdu pobavila. Konečně se někdo chová i rozumně. Jinak omáčka okolo je dost řídká.

• 4.4.2020  08:21

Jednoduchá upovídaná pohádka s nesympatickými herci v hnusných kulisách. Až na Vochoče bez emocí.

• 3.4.2020  23:40

Policejní sbor v Kašperkách je tedy bez výjimky plný podivných existencí, ale už vím, že bude stejně sympatický. Jako případ koňáků, kdy sice zahynulo ušlechtilé zvíře, ale obešli jsme se bez lidských obětí. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

• 3.4.2020  13:40

Blažej dostal dva těžké zásahy. Jeden fyzický, po krátké automobilově honičce a jeden mnohem větší. Morální, od Sovy staršího.

• 2.4.2020  21:47

Na kladeňáky se čeká poměrně dlouho, ale ani přípravy a dění okolo nejsou marné. S jejich příjezdem ovšem zábavy znatelně přibylo. Za Buddyho striptýz, "něcovici", manželky a Nebřenského enologa za 4*. "Když nejsou opilí, je s nimi strašná nuda."

• 31.3.2020  22:59
    Stop (TV film) (2007)

V hlavní roli Wartburk a Dalibor Janda, Jednoduchá zápletka i přímočarý děj vedou k očekávanému cíli. A ejhle, je tu pěkná pointa, kvůli které jsem musel dát čtvrtou hvězdu.

• 31.3.2020  22:21
    Slunečná - Svatební pochod (E23) (epizoda) (2020)

Všechna znamení jako karty, kamínky, biskup, duch, kuchařka, srdce atp. ukazují, že ne. Celý díl to víme, a stejně ne. Milionář se poflakuje kolem, aby se ujistil, že ano, ale stejně se neujistí. Všechny tři ústřední páry si lžou. Tohle se hodně vleče.

• 30.3.2020  22:58

V posledním dílu se zadařilo. Povedený kriminální thriller s výborným Majerem v čele. Epizoda měla atmosféru, celkem spád a neskončila trapně. Překvapilo mě mile účinkování Čermáka a Vagnerové, i když vpravdě epizodní.

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118