rakovnik

učitel

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95
    • 20.5.2018  20:43
    Sissi (1955)

Zhlédnuto cestou z výletu do Bad Ischl a okolí. Z dnešního pohledu totální výplach, především vtipná policie. Příběh byl hodně zidealizovaný, nicméně celkem zajímavý až dojímavý. Pohádka o princezně ale nepokračovala šťastně a život její rozkošné andílkovské představitelky byl ještě tragičtější.

• 16.5.2018  21:02
    Clona - První oheň (E02) (epizoda) (2014)

Nevím, čím to je, ale napodruhé se mi seriál líbí zatím více. Trochu je mi ale varováním, že si děj vůbec nepamatuji. Hrátky s kamerou působí až dokumentaristicky, byť zajímavě. Do týmu náš nováček zapadá, navíc je dán prostor vtipu a Viktoru Preissovi.

• 14.5.2018  22:09

Oči náturou postaršího mima Bolka Polívky a "nevinnost" mladíčka v hledáčku kriminalistů jsou sami o sobě na pět hvězdiček. Epizoda, jež je vlastně o rodičích.

• 14.5.2018  22:05

Reálie z vesnice a nevinnou dívku versus slavný trhač kalhotek zvládli tvůrci v první polovině filmu skvěle. Od přesunu do metropole příběh uvadal, až zvadl úplně. Je vidět, že Praha je trapná nuda.

• 11.5.2018  23:55
    Krokodýl zabiják (TV film) (2007)

Michael Madsen jel na dovolenou do Thajska. Zde se setkal s filmaři, již natáčeli film o heroických Američanech, osvobozujících tentokrát Thajskou zátoku od krokodýla. Natočil s nimi pár záběrů a dovolená byla zadarmo. Film oplývá velkým množstvím dokumentárních záběrů, špatných herců, tragického scénáře a ubohých digitálních efektů. Ač se tváří totožně, je to laciná napodobenina klasických tuctových horrorů.

• 9.5.2018  21:06

Na druhé zhlédnutí mi připadá seriál napínavější. Je o fotografovi, takže si užijeme zajímavé záběry, filtry, roztřesenou kameru atp. Ale pod těmi obrázky se rozjel zajímavý případ. Mám sice pár výhrad k chování hlavní postavy, ale celkově jsem spokojen. Případ vypadá jednoduše. Uvidím, kam se pohne, neboť si děj nepamatuji.

• 6.5.2018  20:24
    Raport (TV film) (1968)

Místy trochu naivní, nicméně díky vážnému Menšíkovi a mladému dramatickému Třískovi povedené vězeňské drama. Udivilo mě, že i Vladimír Hlavatý ve své roli mrňavého Gestapáka nezklamal.

• 6.5.2018  12:42

Dvě hvězdičky za dva úsměvy, které u mě klaun vyvolal. Vím, nejsem dítě, ani jsem nežil v 60. letech...ale toto byla pro mě veliká nuda.

• 6.5.2018  12:40
    Třetí sudička (TV film) (1986)

Interiéry a kostýmy byly celkem hezké. Tím končím výčet věcí, které se mi líbily. Upovídaná pohádka bez výraznější herecké tváře, která by zaujala.

• 2.5.2018  22:00

Za pět hvězdiček byly jen asi poslední dvě minuty tohoto dílu série. Jinak jsem opět sledoval mišmaš záběrů ryb, rostlin, hmyzu, obojživelníků a přírodních prostředí typu mokřadu a jezera, či tůně. Díky za takovýto pořad, byť je trochu roztěkaný.

• 2.5.2018  07:39

Nový seriál o naší přírodě, navíc mém oblíbeném živlu, byl tvořen v dobrém úmyslu, nicméně bych měl několik výhrad. Tvůrci se snažili postupovat systematicky, jsou dobře až učebnicově popsány jednotlivé části toku. První díl byl vůbec pojat učebnicově, bez emocí. Nicméně u obyvatel částí toku trochu přeskakují a komentář nestíhá záběry. Takže když jsem se například díval na candáta, Lucie Výborná ještě mluvila o jiné rybě. Lucii to sluší, ale moc se mi sem nehodí. Při hezkých záběrech na naší přírodu nemusíme nutně sledovat i hezkou moderátorku, která s oborem ale asi nemá nic moc společného. Chyběly mi detailnější informace o místech, kde se natáčelo. Ale jinak záběry jsou moc pěkné a s povděkem kvituji vznik tohoto díla. Na "Krajinu domova" ale bohužel kvalitou nedosahuje.

• 30.4.2018  14:58
    Dlažba (TV film) (1976)

Zápletka jako taková budí úsměv a také vzpomínky na dobu, kdy nic nefungovalo, přesto mnozí volají po jejím návratu. Marie Mottlová je akční baba, manžel i kibic na pár facek. Ale jaksi mi chyběla výraznější pointa.

• 28.4.2018  21:45

Vražda spisovatelky a vyšetřování s pomocí jiné spisovatelky. Hodně povídání, málo akce. Jako zvuková kulisa to není špatné, na pohled to není marné, ale jako kriminálka jalové.

• 28.4.2018  11:02

Německá dětská nuda (i nudapláž) s pejskem, gayi, a zrzavou mamkou. Zlaté naše dětské filmy ze 70. - 80. let.

• 26.4.2018  14:23
    Doma je doma (TV film) (1998)

V hlavní roli babičky, které prostě musíme chápat. Zita Kabátová stále elegantní.

• 23.4.2018  21:49
    Štiky (TV pořad) (2018)

Vrchol nevkusu. Jediné, co mě těší, je zdejší svorný pohled na "kvalitu" tohoto...

• 23.4.2018  21:39

Zajímalo by mě, zda toto Michal Viewegh zažil, je dílem jeho fantazie, nebo tužeb. Každopádně jeho ironická zpověď smrděla samochválou, byť talent prokázal. Fajn filmík s úsměvným závěrem.

• 23.4.2018  21:13

Spravedlnost je slepá? V případě slepého svědka, navíc velice slušného, naštěstí nebyla hluchá. Bohužel největší padouši byli tentokrát dva: Kromě cynického pachatele až nechutný Korejs. V týmu to hodně jiskří, i tak si kriminalisté udržují nadhled.

• 22.4.2018  21:51
    Metanol (TV film) (2018)

Známý případ, vyprávěný na osobních příbězích, nicméně odtažitou, nezúčastněnou, až dokumentaristickou formou. Je překvapivé, jak snadno se stane člověk objektem zájmu ÚOOZ.

• 22.4.2018  00:10

Hellboy rulez. Triky poněkud nedokonalé, o to více vyniká hláškující "čertík". Sympatické postavy a zajímavé téma nahrazují nedostatek známých hereckých tváří.

• 22.4.2018  00:05
    Hellboy (2004)

Sympatický čertík drtí protivníky a baví hláškami. Prima komiksový film, byť mě trochu mrzelo, že po parádním začátku s nacisty se vydal příběh trochu jiným směrem.

• 18.4.2018  22:18
    Monstrum (2008)

Nechal jsem se nachytat jménem filmu, byť mě měl varovat program, na němž toto běželo. Levné nic o ničem. Vy jste Američanky?

• 16.4.2018  21:06

Když se sejdou dva lůzři, docela pěkně si pokecají. ACAnotB, chléb s eidamem boří zdi. Až je z toho nakonec pivo i pro Víťu. Pěkné (skoro) zakončení bezvadného seriálu. Jen to prostředí mi bylo hodně proti srsti.

• 15.4.2018  21:46
    Trojí život (TV film) (2018)

Dlouho jsem se bál propadáku, ale tato novinka se nakonec ukázala i celkem vtipnou. Nejvíce sice vtip táhl Hána, když film gradoval, přidaly se i hlavní postavy. Věřím, že na papíře vypadal příběh vtipně, ale tvůrcům se jej bohužel nepodařilo přetavit do komedie i na obrazovce. Často jsem měl pocit, že sleduji divadelní hru. Žádný zázrak, který bych si rád zopakoval.

• 12.4.2018  14:23
    Střelci (TV film) (1983)

Popravdě 15 minut je povídka spíše nudná, ale když se švagři spojí, i tchán je fajn. Závěr je vtipný.

• 10.4.2018  21:41

Celkově vzato je film hrozná pitomost. Ale akční, napínavá, zábavná, se sympatickými hlavními postavami.

• 9.4.2018  21:08

"Proč?" "Já nevím!" Mrazivý, mediálně hodně známý případ. Novinářské hyeny tentokrát dost silně zainteresovány. Vyšetřování bylo v podstatě jednoduché. Způsob dopadení ale dost sofistikovaný. Otce od rodiny při sledování případu nejspíše mrazí...Ještě, že případ odlehčila virgule a oko jedna.

• 9.4.2018  10:40

Parádní jízda fantastickým světem, jak nám slibuje oficiální popis se koná jen někdy. Děj působí přeplácaně, roztříštěně. Hutnější a komornější atmosféra prvního filmu mi byla bližší.

• 8.4.2018  21:34
    The Terror - Gore (E02) (epizoda) (2018)

Atmosféra notně zhoustla, dostavilo se napětí a i když se téměř nic nestalo, zhlédl jsem epizodu na jeden nádech. Závěr mě sice úplně nepotěšil a vím, jak vše dopadne, i tak se lze těšit na další díl.

• 8.4.2018  19:36

Přesně ten úvodní díl seriálu, který přes svou krátkou stopáž přetrpíte s nadějí, že další díl nebude tak nudný. Obávám se ale, že nebude moc kde brát. Josef Polášek sice působí jako nešika, ale spíš působí útrpně, než komicky.

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95