rakovnik

okres Rakovník
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
    • 19.9.2018  22:54
    Hodný chlapec (TV film) (2004)

Slušné, občas výborné televizní drama. Děj je ale někdy útržkovitý, navíc Veronika Jeníková je na rozdíl od skvělého Bareše znatelně méně přesvědčivá. Přes mnohé vypjaté scény mi ale připadá, že film vyzní tak trochu do prázdna, chybí mi zasloužená silná pointa.

• 17.9.2018  22:47

Přestože mám výhrady k postavě šéfové, vytratil se humor a rodinné starosti mě opravdu v této kriminálce nezasáhly, stále se dobře bavím.

• 17.9.2018  21:11

Temno se nám stále nerozjasňuje, naopak přibývá otazníků. Naštěstí ubývá podezřelých. Útěk byl nehorázně zpackaný (od autorů). Těším se na další díl, ovšem s výhradou. Obávám se, aby pachatel nebyl "jen" pomatenec. Snad do sebe vše hezky zapadne.

• 17.9.2018  11:36

Komorní horror téměř beze zvuku. Vynikající nápad! Volal bych sláva i po jeho zhlédnutí, ale přece jen ve mě začal s postupujícím dějem hlodat červík pochybností, zda opravdu nebylo v lidských silách tyto nevítané návštěvníky zlikvidovat. Neboť nápis "armored" mě nepřesvědčil, že lidstvo jako celek je bezbranné. Jinak napětí a dusnou atmosféru očekávání rychlé smrti jsem si užíval až do konce, některé scény drásaly nervy už jen proto, že se odehrávaly v naprostém tichu. Lze sice polemizovat, co vše bylo a nebylo slyšet, ale k vývoji děje to bylo nejspíš potřeba. Závěrečná scéna mě pobavila, byť bylo už dost dlouho jasné, jak se dají problémy řešit.

• 16.9.2018  22:15

Opravdu nevím, proč se točí seriál se dvěma spolupracovníky bez jednoho z nich. Čili dnes opět bez Krále. Jinak jako komedie funguje i tento díl dobře. Ve vyšetřování jsou ale zase chyby, přehmaty, pár nelogičností. Snad se seriál nezmění v komedii "Čekání na Krále", když již skoro polovinu série čekáme na "návrat Krále".

• 15.9.2018  08:37

Šaty dělají člověka, takže tulák může napálit vesnické nepřející burany. Zajímavé herecké obsazení vyvažuje slabý příběh bez výrazného ponaučení a jednoduché kulisy.

• 15.9.2018  08:04
    Ledvina (TV film) (1987)

Moralitka o tom, že peníze nejsou vše. Pracuje se s typickou českou vlastností, že čím víc peněz máte, tím méně jste ochotní pomáhat jiným, dokonce vlastnímu potomkovi, Příběh by byl klidně na čtyři hvězdičky, ale chyběl mi pořádný závěr.

• 15.9.2018  00:21

Upovídaná legenda v pěkných oděvech, s nahými lepými děvami, v několika kulisách. Nejvelkolepější je herecké obsazení. Jinak chvíli po zhlédnutí už ani nevím, o čem to bylo. Jen že Oldřich chtěl dítě, Jutě to nešlo, Boženě mezitím ano, což se nelíbilo církvi. Přitom tam jeden z církve klidně zapíchl Navrátila. Doba holt byla jiná.

• 10.9.2018  22:49

Tvůrci kombinovali a kombinovali, snažili se odvádět pozornost, až stačila drobnost a případ byl vyřešen. Navíc bych raději ocenil humor, než vztahy.

• 10.9.2018  21:08

Příběh se komplikuje, tajemství spíše přibývá a souvislosti lze spatřovat téměř všude. Někde jsme se posunuli, jinde vůbec. Kromě napětí se objevuje naštěstí i humor. Zatím jsem spokojený.

• 9.9.2018  21:37

Komediální rovina funguje dobře, případ také dostal zajímavé rozměry. Ale Král nikde, navíc se vyšetřování táhne již druhým dílem bez konce. Očekával jsem klasický krimiseriál. Co díl, to případ. Uvidíme, kam se pohneme.

• 6.9.2018  21:47

Jsem překvapen, jak krátká doba uběhla od časů, kdy mladí lidé znali veškeré porno. Snaha rodičů mi byla protivná, autoři mohli návrat do klackovitých let naroubovat na uvěřitelnější důvod. Pro potřeby pointy ale nešlo asi jinak. Jen poslední slova otce mě opravdu rozesmála.

• 6.9.2018  21:09

Nebýt hlavy a nohy, byl by tento díl tak trochu vycpávkový. Sir John vložil do děje vše, ale nevím, zda to bude ku prospěchu příběhu. Medvěd a eskymáci vnáší nové otázky.

• 4.9.2018  23:08

Komunikace offline se dobře vede Břízovi mnoha kanály. Ať již cynickými hláškami, drsnějším hmatem či povzbudivým proslovem ve správný čas. Dokonce je již i více online. Parťáci jsou opět více, než samotný případ. Asi to tak má být, já se bavím.

• 4.9.2018  21:51

Ze zvědavosti a při bídě programu jsem se chtěl přesvědčit, zda bude druhý díl komediálního seriálu stejně slabý, jako ten úvodní. Musím konstatovat, že scénáristé mají spoustu nápadů. Bohužel pro komedii...nejsou vtipné.

• 3.9.2018  22:41

Nebýt závěrečné nepovedené přehnané akce, jednalo by se o fajn pěkně zamotaný případ. Budu se opakovat, ale chybí mi více humoru a nadhledu, s funkcí Olivera změnili scénáristé i jeho charakter. Alespoň, že nový patolog je vtipálek.

• 3.9.2018  21:11

První hodina série mi rychle utekla. Temný úvod, děsivá vražda, venkovské prostředí, mnoho opravdu podivných postav. Některé věci sice stojí minimálně za pozdvižené obočí, tak doufám, že se příběh nezvrtne ve frašku. Protože minimálně v situaci syna zavražděného tvůrci dle mého příliš brzy odhalili karty.

• 2.9.2018  21:48

Tak toto ne. Laciný dojem nezachrání ani několik zvučnějších jmen. Ono to při slabotě scénáře ani nejde.

• 2.9.2018  21:44

Stavět napětí a práci Braunové v prvním dílu nové série na tom, kdo zavraždil Krále, nebylo nejrozumnější. Není přece tajemstvím, že žije (Viz také název druhého dílu). Navíc nahradit ho komickou figurkou se podle mého nepovedlo. Odhalení na konci (obě) byla tedy předem známá. Uvidíme.

• 2.9.2018  12:02
    Neviditelný Ivor (TV film) (2001)

Objeví se tvor, zlobí doma i ve škole, tak se musí sbalit. Nepochopil jsem nějak smysl tohoto příběhu. Třetí hvězda je proto za prcka, jenž se do filmu zadíval.

• 1.9.2018  23:24
    Sid a Nancy (1986)

Je až neuvěřitelné, co vše "Sid" za pouhých dvacet let života "dokázal". Takovou divočinu si neumím ani představit, přijde mi to jen jako ve filmu, nikoli v realitě. Přitom je film vlastně o dvou lidech, kteří nejen zahořeli láskou k sobě, ale spalovala je i těžká závislost na drogách. Není divu, že dospěli brzy k tragickému konci. Hnusná rekonstrukce nejslavnějších chvil a pádu jedné z legend punku. Gary Oldman navíc ztvárnil Sida skvěle. Škoda jen ustřiženého závěru.

• 1.9.2018  21:30
    Smrt v sedle (1958)

Na dobu vzniku téměř odvážné dílo. Kovbojové, koně, zbraně... Typy postav jsou ve svých charakterech roztomile naivní. První část filmu připomíná spíše romanci jako od Šrámka, naštěstí přišla i dramatická linka děje. Pobavil mě Jiří Sovák, jenž je mimo jiné ve svých 38 letech už starý. Naopak trpím na konci scény s koňskou honičkou.

• 1.9.2018  21:25
    Divoké sny Maxipsa Fíka (TV seriál) (1983)

Koukám znovu s prckem. Jednoduché, příjemné, skvěle dabované.

• 1.9.2018  21:24
    Maxipes Fík (TV seriál) (1976)

Oblíbený večerníček mého dětství. Josef Dvořák měnil hlas k nepoznání.

• 1.9.2018  11:21

Dokument stylem japonský rychloturista, ale o to více památek můžeme navštívit. Líbí se mi, že se autoři zaměřili také na opravdu drobné až zapomenuté památky.

• 28.8.2018  21:52

První díl druhé série jsem propásl, takže jsem se dodnes těšil na trampy u Berounky. Bohužel děje z osady bylo po čertech málo. Zato mě potěšil vtip a nadhled, skvělý soundtrack a koneckonců i odhalení pachatele. Krimi složka ale byla tou nejslabší částí jinak poutavé části příběhu policisty po kómatu.

• 27.8.2018  22:48

Tento díl jistě přispěl k rozšíření rýmovníku, mně zaujali budoucí kriminalisté v "Poldovi", zde parťáci z loděnice. Bohužel nové ženské postavy jsou jedna necharismatická, druhá vyloženě směšná. Krimi příběh byl trochu na druhé koleji, byť byl zajímavý.

• 27.8.2018  21:56

Přestože jsem viděl tento díl (seriál) potřetí, stále jsem se bavil a očekával následující děj. Jen stále nevím proč mám pocit, že by měla tato série předcházet "Ďáblově lsti". Vynikající zakončení mysteriózního příběhu, kdy i nevyřčené má větší váhu, než mnoho slov.

• 27.8.2018  09:58
    Kotník (TV film) (1975)

Z dnešního pohledu nejdříve stalking, poté dokonce únos. Nevím, zda to bylo v pořádku dříve, nebo je svět v pořádku dnes. Každopádně do návratu manžela domů jsem jen kroutil hlavou. Poté konečně Miloš Kopecký a Jana Hlaváčová ukázali, jací jsou herci. I tak by byl příběh tak za **, nicméně pointa jinak matný dojem přece jen vylepšila.

• 23.8.2018  21:42

Přestože Martina Stropnického jsem nepovažoval za charismatického vedoucího týmu, začíná mi chybět. Obzvláště patrné to bylo u výslechů - v kontrastu s těmi vedenými Oliverem. Tento zamotaný případ se ukázal být nakonec poněkud naivní. Bez urážky až moc "ženský". Také humor mi přijde více nucený než v předchozích sériích.

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99