rakovnik

rakovnik

Tomáš Kressl

okres Rakovník
učitel

14 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Na samotě u lesa (1976)

  Duo Smoljak - Svěrák nezklamalo. Jejich laskavý, moudrý, jemný a přitom geniální humor je kořením tohoto filmu, s citem zrežírovaném. Exceluje zde téměř kompletní ansamble Divadla Járy Cimrmana, skvěle doplněné Pepíčkem Kemrem. Hlášky jsou vtipné, ale nikdy sprosté (no, až na předpověď počasí), humor krásný, ne podbízivý. Vždycky mě rozesměje nepřímá lékařská "prohlídka" dědy Komárka Janem Třískou :-) Jeden z našich nejlepších filmů, i s panem Lorencem. Sak na ryby koš na raky.

 • poster

  „Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

  Podle mě jedna z nejlepších komedií vůbec. Krásný český humor, kterému každý rozumíme.Geniální, vtipný film, v němž exceluje plno našich mistrů herců (a hereček). Jiří Sovák jako téměř vždy perfektní. Navíc se svým synem, který hraje jeho syna, si opravdu rozumí. Dospěláci ve školních škamnech, to je geniální nápad: "Kroupa (ml.) je vůl." :-)

 • poster

  Slunce, seno a pár facek (1989)

  Podle mě z trilogie nejlepší díl. Plný skvělých hlášek, humoru. Ano, humoru Troškovskému, jenž některým lidem nevyhovuje. Ale mě se prostě trefil do not a vždycky se u tohoho filmu rád zasměji. Kam se hrabou dnešní komedie, které se snaží moralizovat a balancují spíše na hraně tragikomedie či dramatu. "A už nechci slyšet ani slovo!!!"

 • poster

  S čerty nejsou žerty (1984)

  Petr Nárožný převedl, že je skvělý herec. A Josef Kemr? Darmo mluvit. V této pohádce předvedlo mnoho dalších herců, že když se chce, hraní jde. Navíc v této pohádce funguje všechno, jak má: zlo je zlé, dobro dobré, peklo spravedlivé a nakonec, jak to v pohádkách chodí, dobro... Koukám a skvěle se bavím při každé repríze už odmalička a téměř pokaždé si v všimnu dalšího detailu, který mi ještě unikl. Neexistuje snad pohádka, ze které by mezi lidmi kolovalo více hlášek...Do detailu mistrné dílo. "Je, já jsem si zlomil šavli!".

 • poster

  Utrpení mladého Boháčka (1969)

  Projev Pavla Landovského dává tomuto filmu zvláštní nádech. Takový civilní, syrový...hrál sám sebe nebo je to opravdu tak vynikající herec? Mladý Boháček je tak nesmělý a karty s klukama u piva jsou přece taková příjemná zábava. Ještě že má akční maminku. Díky ní se můžeme přiučit tomu, jak se (proti jeho vůli) balí holky a při tom se skvěle bavit jeho hláškami :-)

 • poster

  Světáci (1969)

  Jeden z mála filmů, na který se těším znovu a znovu. Naštěstí ho celkem často opakují v televizi, takže moje touhy jsou tím uspokojeny. Geniální je herecké obsazení, kde trojice Libíček, Sovák a Brodský rozehrávají krásný herecký koncert a navzájem se výborně doplňují. Film je plný hlášek, ohromuje mě inteligentní humor, který mě pobaví i více než po čtyřiceti letech od natočení filmu. Absolutní dokonalost... "Smím prosit? Ježišmarjá."

 • poster

  Smrt krásných srnců (1986)

  Podle mě jeden z našich nejkrásnějších a nejsilnějsích filmových zážitků. Karel Kachyňa neopakovatelným způsobem zachytil poetiku a krásný smutek Pavlových povídek. Vynikající byl i výběr herců, kde Karel Heřmánek mi kupodivu sedí jako tatínek více, než Vladimír Menšík ve Zlatých úhořích. Já jsem mu prostě věřil, že to je on, jehož děti mají jít do koncetráku... O Proškovi Rudolfa Hrušínského, člověka, který byl rybářem duší i srdcem, by se daly psát báje. K tomuto dílu mám zvlášní vztah i proto, že řeku Berounku miluji a také zde rád rybařím, a když koukám na Proškův přívoz, nebo Kouřimeckou rybárnu, kde se natáčelo, vidím tam ty postavy, představuji si, jaký život tam prožívali, jaký byl jejich osud, svírá se mi srdce. A je mi neskonale teskno když vím, že to, co si očima říkali tatínek Leo Popper a pes Holan, jak možná nadávali na psí život, snad na židovský, to už se nikdy nedozvíme, protože jsou oba dávno mrtví. A Ota Pavel, Rudolf Hrušínský i Karel Kachyňa už také.

 • poster

  Vrchní, prchni! (1980)

  Jedna z našich nejlepších komedií. Duo Smoljak - Svěrák je pro mě zárukou kvality. Jejich inteligentní humor je mi velmi blízký. Je neuvěřitelné, kolik vtipu dokáží tito pánové vmáčknout do jednoho filmu. Velikou devizou je i skvělé herecké obsazení. Když se podíváme na pontencionál dnešních rádoby komedií, můžeme jen s nostalgií vzpomínat na staré časy (a to film vznikl za doby normalizace). Tleskám autorům! Inženýrrr Krrrálík :-)

 • poster

  Kulový blesk (1978)

  Smoljak + Svěrák = *****. Výborná komedie, herecký koncert Josefa Abrháma, Rudolfa Hrušínského i dalších. Geniální scénky, spousta vtipu. Velmi se mi líbí scénka, která se odehrává za tmy, při cvičném nočním přesunu: "Dámo, vraťte mi ty housle!". A ten konec...škoda jen, že není pokračování :-) "A máte sklep?" :-)

 • poster

  Pelíšky (1999)

  Vynikající film s výborným hereckým obsazení. Kultovní hlášky Jiřího Kodeta, který zahrál podle mě v životní roli. Herecký koncert ale rozehráli i další herci. Krásně vystižená atmosféra, geniální dialogy, prostě jeden z našich nejlepších filmů. A to si vezměte, jak je ten film vlastně smutný. Myslím, že je to nejsmutnější film, u kterého se nejlépe bavím a směji.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace