Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Pohádka

Recenze (3 895)

plakát

Pánská jízda (1983) (TV film)

Pro mě zapomenutý film s "Adamem Bernau" v hlavní roli. Jednoduchý příběh o chlapech, které nechá žena pár dní doma. Samozřejmě se pokazí co může, ovšem syn byl v průšvihu víceméně nevinně. Otec a matka jako by počítali s tím, že jakmile se pár dní neuvidí, honem si musí najít nějakou zábavu s opačným pohlavím. Proto když se začalo s nápravou a řešením, skončila zábava, přišel údiv a nižší hodnocení. Obsazení ale bylo celkem slušné, dětské role nadmíru povedeně zahrané. Jen toho Hrušínského nejmladšího jsme nepoznal, musel jsem se po závěrečných titulcích na něj podívat znovu.

plakát

Pozor na Kozoroha (1994) (TV film)

Neškodná rádobykomedie o horoskopech a jejich vlivu na chování člověka, aneb "Vaškchů" a "Zilvar" v akci. Na krátkou dobu trvání a celkem slušné obsazení je tento filmeček hlavně nevtipný. Alespoň lze zavzpomínat na devadesátky.

plakát

Polda - Nebezpečná hra (2021) (epizoda)

Zábavná složka, byť opět trochu méně uvěřitelná, byla opět lepší, než kriminální. Také vyvrcholení případu Břízy mi přišlo sice definitivní, ale uspěchané. Silnější byl závěr třetí série. Nicméně, těším se na další sérii, neboť se snad již připravuje.

plakát

Chlapská čest (1989) (TV film)

Nenápadný film o hodném ňoumovi, který se dostal náhodou do nezáviděníhodné situace. Rozehraná partie vedla spíše k dramatu. Po půlce dobročinnosti okolí a náporu skvělé tchýně a rodičů jako z učebnice se ale lehce přehoupla k úsměvu. Kamarádi byli za všechny peníze a završení tragédie bylo celkem jasné. Bohužel mi ale chyběl jednoznačný závěr.

Bráška (1983) (TV film)

Neškodný pohled do běžného života rodiny a školy nedávné minulosti. Sice se to soudruhy a soudružkami jen hemží, ovšem i to je pro připomenutí fajn. Jen je vidět obrovský posun v chování ale i vzhledu dětí, současní sedmáci jsou o dost jiní.

plakát

Slunečná - Tajemství (2021) (epizoda) odpad!

Lukáš brouší Fatimu za zády Saída. Ale je to jasná láska. Princezna, která prý vlastní půlku Blízkého východu, spí někde na venkovském statku s českým doktorem. A svatba pod opiáty, nebo co to bylo? To nevymyslíš.

plakát

Jdi za štěstím (1981) (TV film)

Klasická otázka, zda je před čtyřicítko spokojený muž s manželkou a dvěma dětmi, nebo svobodný mládenec, užívající si večírků a kratších známostí. Nakonec je asi třeba do chomoutu. Průměrná utahaná komedie bez vtipu, ovšem s výborným obsazením.

plakát

Boží mlýny - Sekta (2021) (epizoda)

Téma léčitelů snad už máme za sebou, ale jako připomenutí těchto praktik byl díl seriálu zábavný. Stále mě mile překvapuje Nebřenského kriminalista.

plakát

Chvíle pro píseň trubky (1980) (TV film)

Malostranská romance o mladých lidech s postižením a jejich konfrontaci se světem "normálních" lidí. Netuším, zda tvůrci plánovali vyznění, že k sobě patří pouze podobně postižení lidé. Každopádně chování mladého štukatéra trefně shrnul jeho mistr, skvělý Ota Sklenčka.

plakát

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Poúnorový film s hvězdami prvorepublikového filmu, parodující samy sebe. Dialogy a děj jsou opravdu vtipné, závěrečné vysvětlení ale podle mého spíše dokresluje ducha doby.