Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Akční

Recenze (4 163)

plakát

Značka „Svobodný otec“ (1976) (TV film)

Scéna s inzerátem byla i celkem vtipná. Příběh je jinak přímočarý, jednoduchý, s předvídatelnou, ale uvěřitelnou pointou. Jen ti herci byli takoví nemastní neslaní.

plakát

Povídky Svatopluka Čecha (1976) (TV film)

Variace na již viděná témata, jen s jinou pointou. Ku cti Svatopluku Čechovi budiž to, že povídky napsal dříve, než jiní autoři. Napálení a převezení vychytralých čecháčků je téma v naší literatuře a filmu obvyklé.

plakát

O stříbrném a zlatém vajíčku (1981) (TV film)

Příjemná a místy i vtipná pohádka. Výprava je sice hodně viditelně chudá, ale to nevadí, když je děj zhuštěn do čtyřiceti minut. Mile mě překvapil Fišerův loupežník.

plakát

Královna štěstí (1989) (TV film)

Nezáživná a nezajímavá studiová pohádka o několika mluvících postavách. Děj mě vůbec nezaujal, navíc kromě Reginy Rázlové působili i herci tak, že je hraní v tomto dílku nebavilo.

plakát

Bakaláři - Snacha (1986) (epizoda)

Když se nebudeš učit, skončíš u krav. Nebo u prasat, nebo u traktoru. Hlavně, aby byli všichni šťastní. Příběh o tom, že nejen v Praze je blaze, ale příkladný život můžete vést i na venkově.

Dům pro dva (1987)

Buřič a rebel, proti němu klidný suchar. Drama o dvou bratrech, který je každý naprosto jiný, nicméně jsou jejich osudy silně svázány. Ondra Vetchý se opravdu vyřádil v roli floutka Dana, který je skvěle usměrňován zodpovědným Schmitzerovým Božou, jemuž stačí jen stát a dívat se. Příběh je plný emocí, nicméně dost smutný. Život je plný nespravedlnosti.

plakát

Bakaláři - Otíček (1977) (epizoda)

Doba, kdy kouřil každý a všude. Příjemný a docela vtipný děj poněkud přizabila pointa, se kterou si autoři tedy opravdu příliš neporadili. Pokud to tak bylo ve skutečnosti, hodně bych se divil.

plakát

Bakaláři - Zapomnětlivost (1977) (epizoda)

Roztomilý, ale jak ukázala realistická pointa, hodně naivní příběh. Jedna z moralit z doby, kdy skoro ještě děti se rychle braly, měly děti a pak nevěděli (tedy alespoň mladí muži), co se životem. Řešením býval velice často rozvod. Mladý muž utíká od ženy se dvěma dětmi po práci do hospody. Šest, osm, i dvanáct piv denně, tomu říkám výkon. Řešení bohužel akce ženy nepřinesla. Jako varování mohl ovšem příběh sloužit.

plakát

Kriminálka Anděl - Bezdomovci (2008) (epizoda)

Samotný případ byl celkem zajímavý, už jen díky modu operandi vraždění. Rozuzlení ovšem bylo poněkud přemštěné, respektive způsob vyřešení byl tak trochu zvláštní. Střípky se sice poskládaly do správné mozaiky, přesto mi k odhalení pachatele chyběl přesvědčivější způsob.

Havárie (1985)

Pro mě překvapivě dobrý film se zajímavým obsazením. Trochu mi připomínal svým vyzněním "Bony a klid". Z dnešního pohledu je zajímavý vhled do společnosti, kde nejlépe se mají ti, co nejvíce podvádějí (což v dnešní době částečně platí nadále - viz komentář Big Bear). Legálně si v oficiálně rovnostářské společnosti nejde ani přivydělat, proto se melouchaří. Tentokrát ale v melouchu jedou i výbušniny. Demoliční četa se ve filmech opravdu objevuje pouze zřídkakdy.