Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Pohádka
  • Akční

Recenze (4 452)

plakát

Není sirotek jako sirotek (1986) 

Film, ve kterém až na hlavní postavu chybí kladní hrdinové. A ten jediný kladný hrdina je ňouma od VB, ze kterého si dělá legraci banda nevychovaných fakanů, jejichž rodiče raději odjeli někam pařit. Nechali je na krku holce, která si odjela za svým šamstrem a pěkně tím utáhla na nudli esenbáka, kterému se líbí. Ve vsi mu lžou, že vébákova vyvolená má jiného. Najednou se to zlomí, fakani chytí zločince a jsou kladní. Rodiče se vrací, esenbáka pochválí maminka, jinak v té době angažovaná pomocná stráž VB (tedy babky práškačky) a esenbáka konečně užene holka z prasečáku.  Na zajímavé obsazení docela nudný a celkově hloupě vyznívající film.

plakát

Oktopus (2023) (seriál) 

Na dnešní dobu nadprůměrný seriál. Sice je třeba trochu si zvyknout na zvláštní pár kriminalistů, ale ve finále jsem zjistil, že jsou fajn oba. Příběhy měly kolísavou úroveň, nejvíce mě dostal "Krvesaj", ale celek působí pozitivně. Bavil jsem se a těšil na další díl.

plakát

Bakaláři - Neteř (1979) (epizoda) 

Chlap se vytáčí, vyhovuje mu mít v podstatě milenku bez obav z ženy, a přitom mamahotel. Takže má údajně obavy z maminky. Lže tedy na obě strany, což se samozřejmě jednou provalí. Závěr či pointa byly ale slabé, jen konstatování. Aspoň že si herci užili chvíli pravých hor.

plakát

Oktopus - Jordán (2023) (epizoda) 

Závěrečný díl seriálu by vydal na samostatný film. Měl hutný a zajímavý děj, retrospektiva mu slušela. Závěr se sklepem byl ale trochu marný a napětí se nekonalo. Úplný konec u koní mě nepotěšil už vůbec. I tak nadprůměrný seriálový kousek.

plakát

Já, padouch 2 (2013) 

Stále hravé, milé i vtipné. Animace je krásná a Mimoni prostě úžasní.

plakát

Sedm sestřiček (1988) (TV film) 

Zápletka i děj byly sice hloupoučké, ale celek působil rozpustile. Loupežníkův sen o ráji je ale spíš peklem. A kdo by chtěl líneho chudého prince?

plakát

Ryba ve čtyřech (1987) (TV film) 

Přes svou délku film docela svižně ubíhá, byť je vidět, že děj je se hodí spíše na divadelní prkna. Je to dáno především vynikajícím obsazením, kterému vévodí Rudolf Rudolf Hrušínský. "Děvčata" kolem sebe ale nezastiňuje. Konec je očekávatelný, ale vlastně nejlepší možný.

plakát

Oktopus - Bankocetle (2023) (epizoda) 

Případ postavený na nedůsledném vyšetřování v minulosti. Tentokrát byl postup pečlivý, děj zamotaný, zajímavý. Vyšetřování má své mouchy, ale mě bavilo. Navíc Dítě byl dnes s kamennou tváří i vtipný.

plakát

Oktopus - Deny (2023) (epizoda) 

Pečlivá policejní práce, jedna malá náhoda a následně druhá a máme pachatele. Je to hezky a zajímavě natočené, ale případ byl ve finále trochu fádní. Popisné, bez emocí (kromě zahlazování stop u sudu), a to ani v závěru. Ale rád jsem opět viděl "Palyzu" a "doktora".

plakát

Někdo schází u stolu (1989) (TV film) 

Pavel Zedníček s brýlemi jako otec co se snaží zaopatřit děti a přitom má šanci na kariéru, do toho se nepříliš šikovně potácí mezi dvěma ženami. Ale jeho jednání lze pochopit. Škoda jen, že když už se rozhodl pro radikální jeden krok, končí film před druhým, neméně důležitým.