Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Pohádka

Recenze (3 904)

plakát

Po rozvodu (1981) (TV film)

Geniální Frej s Hlaváčovou. Rafinovaně budovaný psychologický příběh o tom, že po rozvodu rozhodně vše nekončí. Obzvláště, když jeden z páru je psychopat. Ale vše myslí dobře.

Skok (1985) (TV film)

Nenápadný film o skrytém problému našich domovů, dá se řici, že dodnes aktuální. Hlavní role pro uťáplého Preisse a hřmotného opilce Poloczka byly vybrány skvěle. Konečně někdo dokázal podat opilce věrohodně.

Správná trefa (1987)

Dabovaný Miroslav Donutil a děti mluvící pouze spisovně mi trhaly uši. Příběh ale byl poměrně snesitelný, byť poněkud zkratkovitě podaný. Nejvíce co se týče týraného chlapce, což nikdo neřešil. Rodiče také mnoho emocí neukázali, autoři spíše prostě popsali vstup nového chlapce do kolektivu, se správňáckým soudruhem učitelem.

plakát

Holka na krátkou trať (1984) (TV film)

Mít tento film 20, 30 minut délku, určitě by nepřišel divák o nic podstatného a snímek nepůsobil tak utahaně a nudně. Mladé holky v továrně se potýkají s problémy v práci i soukromí. Klasika, mnohokráte omýlaná. Zde ale obzvláštněna tragickým hereckým obsazením, působící jako ochotnické divadlo. I ten "Venca" vypadal a hrál jinak, než ve Slunce, seno... Nakonec měl sice příběh hlavu a patu, ale než k té patě doklopýtal, velice se táhl.

plakát

Proměny nože (1969) (TV film)

Film zapadající do doby vzniku svou syrovostí a ztvárněním reality, která se soudruhům určitě nelíbila. Žena, plácající se v životě, jako správná servírka často v loži. Příběh se sice zdál být nudou, ale takovou, pod níž se skrývá život. Nudou, s jakou nám život protéká mezi prsty.

plakát

Strážmistr Topinka - Zločin na hřišti (2019) (epizoda)

Ta obrovská radost po skončení zápasu byla asi nejsvětlejší moment dílu. Jinak Topinka je ve své naivitě už trochu otravný, na druhou stranu dnes bylo více Bartošky a Donutila, kteří dojem vylepšili.

plakát

Štěstí je krásná věc (2020)

Zlatý "Bohuš". Nevtipný film o buranech, kteří neví, co s penězi, tak z nich lítají jako peří z protrhlého polštáře. Snad jen kromě ironie, co vše si lze za peníze koupit, se míjí příběh účinkem. Hlavní postavy jsou vysoce nesympatické a vůbec jim nezasloužené "štěstí" nepřeji, ostatní kolem nich se vlastně chovají jako hyeny také skoro všichni. Chybí mi náznak pozitivního, když už postrádám i humor. Petra Hřebíčková je zde opravdu ošklivá - o pár hodin dříve hráli v televizi "Bezva ženská na krku", kde je úplně jiná. Jinak mě ale obsazení překvapilo, i drobné role byly zajímavé, včetně hláškujícího Godlova cigána.

plakát

Boží mlýny - Asijská růže - zlomená květina (2021) (epizoda)

Jako humorný pohled do komunity "cizinců" u nás celkem fajn, občas jsem se i zasmál. Ovšem faktických nedostatků a vyloženě hloupostí je v tomto dílu tolik, že by si snad i zasloužil odpad.

plakát

Pánská jízda (1983) (TV film)

Pro mě zapomenutý film s "Adamem Bernau" v hlavní roli. Jednoduchý příběh o chlapech, které nechá žena pár dní doma. Samozřejmě se pokazí co může, ovšem syn byl v průšvihu víceméně nevinně. Otec a matka jako by počítali s tím, že jakmile se pár dní neuvidí, honem si musí najít nějakou zábavu s opačným pohlavím. Proto když se začalo s nápravou a řešením, skončila zábava, přišel údiv a nižší hodnocení. Obsazení ale bylo celkem slušné, dětské role nadmíru povedeně zahrané. Jen toho Hrušínského nejmladšího jsme nepoznal, musel jsem se po závěrečných titulcích na něj podívat znovu.