• Pohádka

Turbulence (2011) (pořad)

Snaha o popularizaci meteorologie se cení.

Škodná (2007) (TV film)

Scénárista asi nebyl úplně při smyslech, když dával v život tento "příběh" a režisér asi také neměl zrovna silnou chvilku. Námět nemusel být špatný, nicméně jeho realizace nedopadla dobře. Mnohé scény jsou na hraně trapnosti, chování protagonistů je neuvěřitelné, motivy činů často taktéž. Zpomalené záběry, rádoby šokující scény, včetně závěru jsou spíše k pousmání. Ovšem, najdeme ve filmu i světlejší okamžiky, a to především díky hercům ve vedlejších rolích. Podruhé se již dívat nebudu.

Tchyně (2015) (pořad) odpad!

Co je to za hroznou trapnou úchylárnu? A proč je tam ta ošklivá divná paní? Kdo, proč a za co jí platí? Stačí "kvalifikace" "podnikatelka"? Svou neodborností by mohla ublížit, pokud by někdo tuto šílenost bral vážně. Vstupenka ke sponzorovi a 20 000 za to, že si pustím domů tuhle zlatokopku, aby se mi montovala do rodiny i do dětí, to je fakt síla a prohra těch, kdo to udělali. A pokud je to hra, patří do odpadu taktéž.

Nepolepšitelný (2009) (TV film)

Příběh pana doktora je v oné vypjaté době celkem zajímavý. Ne s každým jeho činem lze ovšem souhlasit, či uvěřit tvůrcům, že by se tak člověk zachoval. Nejvíce ale ubral na dojmu z filmu jeho závěr, který je dle mého názoru až zbytečně moc emotivní. Jinak slušné obsazené a slušně zahrané televizní dílko, kdy mě mile překvapili kromě Hrubešové i přes své malé role výborní Hrušínský nebo Töpfer.

Brak (2002)

Hlavní hrdinové filmu jsou podivní, podivínští, či vysoce nesympatičtí, ale film má přesto něco do sebe. Je to taková bláznivá ujetina, že jsem se na ni i podíval, film to ale příliš nepřipomíná. Celkově název filmu vystihuje jeho kvality, až na zajímavý hudební doprovod.

Terminator Genisys (2015)

He is back! He is old. He is upgrated! Od začátku až do konce jsem byl nadšen z dalšího (už jsem myslel, že žádné nebude) pokračování pro mě kultovního filmu. Arnold se vrátil a s ním vše dobré. Obdivuji scénáristy, že dokázali vytěžit z předchozích filmů maximum, přidali něco málo navíc (ale přece jen role Sarah tak povedená není - herečka je určitě hezčí, ale Linda byla pro takovou roli věrohodnější), zachovali vtip a nadhled a důstojného protivníka. Nicméně, nyní již série filmů má jen jednoho hrdinu...T-800. Není zastaralý, je jen starý.

Česká tajenka (2013) (pořad)

Rychlokolotoč bez kolotoče, aneb vlož správná písmenka do citátu. No proč ne, nikomu to neberu, ale já rozhodně sledovat nebudu. Co mě ale vadí nejvíce, je příšerný moderátor, který svými osobními hodnoceními soutěžících hodně překračuje hranici profesionality.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Seriál mého mládí, sledoval jsem s napětím každý díl. Pravda, některé postavy jsem neměl úplně rád, ale dobrodružství našich hrdinů (včetně pronásledujících) byla a jsou nápaditá a zajímavá.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Třetí část série je dle mého názoru povedený akční thriller. Jistě, rozjíždí se celkem pomalu, když jde taťka do počátečních akcí, tak už vypadá spíš jako dědeček - uprchlík na útěku, mnohé scény jsou přitažené silně za vlasy, ale film dle mého klape. Neesonovo charisma stále funguje a film má spád, jaký mám rád. Jistěže scénář nepřináší mnoho novinek, nicméně slušně do sebe zapadá a navíc nový hráč na poli, sympatický detektiv v podání Foresta Whitakera, jen utvrzuje můj dobrý dojem z filmu.

Mumie se vrací (2001)

Velkolepé, akční, trikově bohaté...nic. Nebo abych úplně tvůrce nehaněl, tak nic moc. Pod triky a velkolepými scénami se krčí téměř nicotný příběh. Prostě klasická dvojka. Rachel je sice okouzlující, ale Brendan nemá charisma, navíc prostě nemusím dobrodružné filmy s malými dětmi v hlavních rolích.