• Pohádka

Slunečná - Výzva s výstrahou (2020) (epizoda)

Stavební úřad umí vyšetřit stav, sepsat dokument a doručit jej během jednoho dne! To je sen. Oplocení asi nestačí. Řidič stěhuje v košili a saku, které se mu zrovna hodí, protože povede jednání s klientem. Firma překupníkům o třech lidech by mohla vydělat na ozdravovnu. To je přece skvělá podnikatelská příležitost. Vždyť skauti si musí pronajímat les a chodit na stranu do lesa souseda. Vilda o Sylvu stojí. Róza mu to neřekla. Janek ještě nevolal. Policajt nápadník chodí v botách i do postele. Příští díl slibuje velké drama.

Neviditelný (2020)

Film, který mě opravdu bavil. Napětí by se mnohdy dalo krájet, paranoia byla výtečně vybudovaná a celkem dlouho jsem opravdu nevěděl, jak na tom hlavní hrdinka je ve skutečnosti. Vlastně až do konce jsem moc nevěřil tomu, co vidím a netušil, zda je to pravda, či fikce. To se tvůrcům povedlo náramně. Na konci jsem se ale cítil trošičku podvedený, protože ačkoli jsem opravdu nečekal takový závěr, moc jsem mu neuvěřil. Stejně tak se mi moc nechtělo věřit, že tak pohledný a movitý muž visí na ženě, která - řekněme - mohla být trochu atraktivnější. Emoce ale hrála brilantně.

Slunečná - Hra o jablka (2020) (epizoda)

Čekal jsem, jak dopadne čištění kapličky, a místo toho jsem se dozvěděl, že Popelce to s kozami sluší víc, než Pražandě. To by byl fór, kdyby odjela fotit a Janek by se stal konečně pánem statku. Ani prófa zatím nevykecal to veliké tajemství. Tak snad příště. Protože přece nebude jeho nová vyvolená šťastná. Jinak s Pražákem nikdo ze vsi neobchoduje, ale s Konvicí ano, takže je vše v pořádku a jablka se mohou sušit. Však holky ze vsi udělají za pěťo cokoli. Nové postavy, nová spojenectví. Džon pořád maká, na jachtu nemá čas a Pupik dnes nebyl.

Bláznova smrt (1973) (TV film)

Doba vzniku Exnerovi příliš nepřála, přesto se mi Kostka líbil více než naposledy Dlouhý. Ovšem i tak to nebyl ten správný švihák, navíc ani pořádně máchat rukama při tanci nemohl. Případ byl vystavěn celkem slušně, i když málem zvrat na konci byl spíše úsměvný.

Slunečná - Velký trable s malým polem (2020) (epizoda)

Na statku a okolí už spekuluje víceméně každý. Ovšem pouze Pražák přišel asi o 30 000 000. Proto víme, která kráva je na statku ta největší. Další rozchod, tentokrát jen na pár minut. Ledvina taky byla rychlá. Džon chce jezdit na jachtu s tou novou, tak jí koupil ranč. Holka není z laciného kraje. Děj trochu oživil Zdéňa, ale proč tam vůbec byl, je mi záhadou. Ostatně, je už tak nějak zvykem, že se postavy a pohnutky vynořují a zase zanořují. Trochu Cimrmanovo Proso.

Slunečná - Boj o vodu (2020) (epizoda) odpad!

Uff, zlá sestra je zpět a jako jediná dělá slušné kšefty. Všichni ostatní přicházejí minimálně o statisíce, maximálně o miliony. Po delší době si vzpomněli tvůrci na "odposlechy" zpovzdálí. Dnes kvůli potají vyslechnutému cizímu hovoru slušný Albánec málem zastřelil to kuře, jež se vylíhlo z dravce. Btw - ani betonové boty, žhářství atp. není Albánci cizí. Je prostě slušný. Ultraburani, co bydlí kousek od Prahy, se fotí s koblihou. To už bylo i na mě moc. Na druhou stranu se polepšený byznysmen usmířil se svou vyvolenou, což ale bylo díky kartám vyzrazeno předčasně. PS: Zaujalo mě, že malá Grossová pořád běhá.

Pastýřka a kominíček (2020) (TV film)

Našeho prcka takové pojetí pohádky vůbec nezaujalo. Mně se ale líbil přednes Jirky Lábuse, a oceňuji to, že se jeden záběr povedl. Nejvíc práce ale asi muselo dát stěhování všech věcí, nástrojů a koz na střechy

Kdopak by se vlka bál (2008)

Příjemný rodinný film, neuječený, kombinující vkusně pohled na svět dospělýma a dětskýma očima.

Velké dobrodružství Čtyřlístku (2019)

Žádné dobrodružství jsem v tomto filmu nenašel. Příběhy, ze kterých se film skládá, jsou snad všechny nezajímavé, nebo spíše nezajímavě podané. Zaujalo mě jen silné výchovné zaměření příběhů - ovšem dosti naivní - a úvodní průvodce po Máchově kraji. Největší gól je ale vyprávění si příběhů, které všichni společně prožili. Musím ovšem podotknout, že se dívám dospělýma očima, zatímco našemu prckovi se film líbil. Mně se líbily kreslené příběhy mého mládí, toto za povedené dílo nepovažuji. Minulý film se mi líbil více, i když kvituji potlačení toho strašného PP.

Sestřičky růží (1980) (TV film)

Dost slabý děj, laciné prostředí a až na Potměšilova "trpaslíka" postavy tak nějak bez života.