moviepill

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 8.5.2019  22:10
    Potomek (2019)

Podobných filmov je vo filmovom fonde pomerne dosť, napriek tomu som bol na tento kúsok zvedavý. Upútal ma plagát, trailer už menej. Myslím, že v naratívnej zložke je film dostatočne silný, aby vás po dobu sympatickej stopáže udržal pri obrazovke. Na druhej strane je to dosť opatrný, film. Jump-scares sú , detský predstaviteľ zaujme výzorom aj hereckým darom . Na osamelý večer pre trochu strachu je to vhodný titul . A prosil by som sequel.

• 2.3.2019  22:30
    Oliver! (1968)

Písal sa snáď rok 2003 keď som mal možnosť prvýkrát tento film zhliadnuť. Nepáčil sa mi. Pripadal mi dlhý, nudný, piesne otravné, herecké obsadenie ťažkopádne... Píše sa rok 2019 keď mám možnosť tento film zhliadnuť druhýkrát. Páčil sa mi. Pripadá mi kúzelný, podmanivý, piesne výborné, herecké obsadenie bravúrne... Čo sa stalo? Myslím, že na muzikály niektorí z nás proste musia vyzrieť alebo dospieť. So, I am reviewing the situation, once you love Oliver, you'll love him till the end!

• 17.2.2019  21:51
    Bába z ledu (2017)

V kine som na to nebol, vystihol som teda vysielanie ČT1 a odhodlal som sa pozrieť to celé, hoci už po prvej polhodine som mal obavy, či to dopozerám. Som vždy zvedavý, keď prichádza do kín nový film z českej alebo slovenskej produkcie a pri toľkých oceneniach ...som mal asi príliš veľké očakávania. Príbeh je zaujímavý, bez pochyby. Vzájomné vzťahy medzi členmi rodiny sú komplexné a napäté, ale za celý film (ani na konci) sa divák nedočká nejakého zvratu alebo rozuzlenia. Chýbalo mi aj nejaké hudobné podfarbenie, takto to bolo trochu hluché. Želám českým aj slovenským scenáristom a režisérom, aby nestrácali chuť točiť filmy, ale stále mám pocit, že až na pár výnimiek z už bohužiaľ dôb dávnych (Pelíšky, Musíme si pomáhat a pod.), české a slovenské filmy väčšinou zostávajú kdesi na polceste k svetovej úrovni. 3 hviezdičky za herecké obsadenie, pani Kronerovú a dobrú kameru. A budem čakať...

• 25.1.2019  00:41
    Roma (2018)

Asi najlepšia práca s kamerou čo som kedy videl. Zvyšok komentáru dopíšem neskôr, pretože Roma je akademický film, ktorý potrebuje vyzrieť v hĺbke duše a srdca, teda presne tam, kam Cuarón mieri a odkiaľ vychádza.

• 24.1.2019  21:59
    Devadesátky (2018)

Vizuálny mindfuck pre tých, čo vyrastali v 90tkach, a nemuselo to byť ani v Californii. Takéto alternatívky mám veľmi rád, ale asi to nesadne každému. Generácii 2005+ to už nepovie zhola nič.

• 1.11.2018  16:42

Bez mučenia sa priznávam, že som o myšlienke natočiť film o Queen nevedel od úplného počiatku, no len čo som zavetril, že by takýto film raz mohol byť realitou, moje prekvapenie sa zmenilo na očakávanie a postupnú nedočkavosť. S pribúdajúcimi informáciami v priebehu rokov, čo sa na filme (ne)pracovalo, som s obavami nazeral na obsadenie hlavnej postavy. Rami Malek, meno, ktoré mi nehovorilo absolútne nič, mi naháňalo strach. Nepodobal sa, prvé náhľady vyzerali všelijak, a tak som s ešte väčším napätím čakal, ako to dopadne. O hudbe som nemal jedinú pochybnosť, ale film o rockovej skupine predsa len nie je vždy len o hudbe. A potom vyšli oficiálne trailery. S každým jedným sa moje obavy začali rozplývať, aby sa napokon pretavili do túžobného očakávania, len čo som zasadol na sedadlo číslo 9. Rozhodol som sa vymazať z hlavy všetky ukážky, všetky predsudky a ambície, aby som tak umožnil tvorcom filmu ukázať mi, čo sa im (ne)podarilo. Sála stmavla, všetci zadržali dych a Dolby Atmos spustil prvé tóny "Somebody to Love". Ako príznačné, vybrať práve túto skladbu na úvod filmu Bohemian Rhapsody. Od začiatku som sa snažil sledovať film čo najmenej zaujatým spôsobom, ale akosi mi to nepomohlo. Po 134 minútach, ktoré ubehli neuveriteľne rýchlo, som zostal pohltený, rozdrobený na atómy, aby som sa cestou domov z kina postupne dával dohromady. Neviem, či to bolo zvukom, hereckými výkonmi alebo výpravou. Bohemian Rhapsody sa u mňa stal filmom roku. Áno, Rami Malek nie je dokonalý dvojník božského Freddieho, ale kto vlastne je, že? Keď ho uchopíte ako celok, so všetkými gestami, hlasovým prejavom, mimikou, tak v ňom toho Mercuryho uvidíte viac ako si možno želáte. Ostatní predstavitelia členov skupiny Queen sú rovnako neuveriteľne vernými podobizňami rockových bohov. Na čele ansámblu však tróni Gwilym Lee ako Brian May. Jednotlivé časti filmu (aj keď film nie je vyslovene fragmentovaný a pôsobí ako maximálne súdržný celok) sú takmer epickou ukážkou filmového majstrovstva. Výtvarná stránka podčiarknutá skvelým výberom piesní pôsobí ako luxusný cukrík alebo pralinka, ktorú si budete chcieť dopriať ešte raz a možno ešte dvakrát. Veľmi milým faktorom je zapracovanie humoru do filmu ako takmer podprahový odkaz na šantivý humor Freddieho Mercuryho. Tvorcovia sa tiež vyhli pátosu a zbytočnému žmýkaniu sĺz za každú cenu. Celé dielo speje k vrcholu kariéry skupiny Queen a tým je asi pätnásť záverečných minút, počas ktorých všetci zúčastnení oživili legendárne vystúpenie na Live Aid. Prelet nad Wembley Stadium s postupným znižovaním letovej výšky vo vás vyvolá závrat. Kamera sa presúva až medzi divákov a vy sa ich takmer môžete dotknúť. Pripomenulo mi to scénu z How to Train Your Dragon. Vôbec koncertné scény boli neuveriteľne živé a myslím, že najmä pre skalopevných fanúšikov skupiny to je splnený sen - sen cestovať časom a zažiť koncerty Queen na vlastnú kožu. Bohemian Rhapsody podľa mňa nemalo za cieľ šokovať, ani priniesť hromadu nových a nepoznaných informácií o skupine. Od toho sú dokumenty. Toto je alegória o milovníkovi života, o spevákovi piesní. Oživený príbeh cesty proti predsudkom, o nezdolnosti, drzosti, a nezmerateľnom talente človeka, ktorý si v maximálnej miere zaslúžil hodnotné uctenie na filmovom plátne. A ja som rád, že sa to tvorcom podarilo.

• 8.8.2018  11:02
    The Frankenstein Chronicles (TV seriál) (2015)

Sean Bean. Najvýraznejší faktor tejto dobovej kriminálky presiaknutej špinou, smradom, zvrátenosťou, a zároveň eleganciou doby. (pred)Viktoriánsky Londýn a celkovo toto obdobie sú moja srdcová záležitosť. Veľmi ma potešil spôsob adaptácie, či rozvinutia príbehu Victora Frankensteina a zapracovanie autentických dobových postáv do príbehu (M. Shelley, W. Blake). Ako angličtinár som chrochtal blahom pri Yorkshirksom prízvuku a to jemné pocukrovanie seriálu nadprirodzenom len pridáva na hodnote tohto seriálu. V mnohých ohľadoch sa mi to páčilo viac ako The Alienist, najmä vďaka hudobnej zložke.

• 8.8.2018  10:57
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Prostredie konca 19. storočia, New York City, skupina sympatických "vyšetrovateľov", a k tomu jeden zvrátený, ale možno aj poľutovaniahodný vrah. Kombinácia faktorov, ktorá ma, napriek skepticizmu počas prvých dvoch-troch dielov, presdvedčila pokračovať v sledovaní. Stálo to za to. Dobová atmosféra je vykreslená vynikajúco, mám slabosť pre Viktoriánske obdobie a hoci sa dej seriálu odohráva v USA, bol som pri väčšine dielov ako prikovaný. Na tejto sérii mi však predsa len prekážali dve veci - hudobné podkreslenie bolo tak trochu nevýrazné, zabudnuteľné. Druhým nedostatkom je záverečný diel. Očakával som väčší "plesk", niečo, nad čím by som premýšľal ešte pár dní. Takto to bolo viac-menej také umiernené rozriešenie, našťastie však bez väčšieho pátosu. Tak či onak, seriál by som určite odporučil milovníkom dobovej krimi s oceľovým žalúdkom.

• 2.8.2018  06:25
    Extinction (2018)

Ďaľšia jednohubka z produkcie NETFLIXu nenadchne a neurazí. Je taký mix Vojny svetov a Ja, robot. Prekvapivá pointa filmu možno pre niekoho nie je prekvapivá pre každého. Každopádne ako filmeček na zabitie letného večera celkom fajn. Vizuálne efekty priemerné, atmosféra v prvej polovici priemerná. Najväčším nedostatkom sú však postavy, ktorých vykreslenie je nezáživné a ich osud mi bol viac-menej ukradnutý. 3*

• 30.5.2017  09:32

Od čias Statočného srdca ubehlo už veľa vody a Mel Gibson nevstúpil do tej istej rieky. Jedná sa o film, ktorý spracúva silný príbeh, celkovo však pôsobí plocho. Na základe hodnotení som očakával minimálne podobný náklad ako v špičke Stevena Spielberga z roku 1998. Kde-tu sa takmer tlačí slzička do očí, remeselne a technicky je film na vysokej úrovni, ale to už snáď dnes nikoho neprekvapí. Z hľadiska emocionálneho ma to minulo. Toľkokrát kritizovaný úvod (kým sa dostaneme k vojnovému besneniu) je právom kritizovaný. Dlhý, bez hĺbky, umelý. Chvíľami mi to pripadalo ako dva rôzne filmy. Čo ma však najviac rozčarovalo bolo to vykrádanie iných známych filmov, najmä Full Metal Jacket. Je mi jasné, že vojenský dril a buzerácia bývajú zrejme skoro všade rovnaké, ale toto je až príliš do očí bijúce. Pridáva sa k tomu aj štýl scén (prskajúca hlina, či krv zaberaná zospodu - to už tu predviedol Kaminski) a v neposlednom rade - Mel, netlač toľko na pílu s tým náboženstvom. Sám som veriaci človek, ale takto priamočiaro to už divákovi neservíruj. Výsledný dojem? Remeselne zvládnutá jednohubka bez hĺbky. 3*.

• 11.10.2016  19:32

Teda ja som sa bál, ale možno som len príliš veľký strachopud. Každopádne atmosféru má tento film veľmi dobrú, horory z Viktoriánskeho Anglicka mám vôbec najradšej. Už len tá smršť rôznych hracích skriniek, klaunovských hračiek, sviečok a starých domov dáva základ kvalitnému pocitu strachu. Daniel Radcliffe ma neoslnil, ale ani výrazne nesklamal. Ak vypnete logické zmýšľanie, užijete si nadpriemerný horor.

• 2.6.2016  08:42

Gods of Egypt je popcorn, áno. Žiadny veľkolepý príbeh sa nekoná, nejaká hlbšia myšlienka tu nie je ani naznačená, ale nevadí to. Prekvapivo mi neprekážala ani stopáž, ktorá u iných filmov býva krutou vlastnosťou. Tento popcorn je fajn, miestami trochu prepálený, ale inak chrumkavý a chutný. Takýto typ filmov potrebuje snáď každý, kto má za sebou náročný pracovný deň a jednoducho musí vypnúť a nechať sa hýčkať farebným kabátom moderného akčňáku so štipkou vtipných hlášok. Neurazí, na Oscara to nie je - skrátka, oddychovka. 3*.

• 4.3.2016  10:21

Alien Abduction. Mimozemský únos. Ako niekomu, kto sa o túto tematiku zaujíma, mi tento film vyvolal v duši nemalé očakávania. Je pravda, že už tisíckrát opakované výhrady na found footage žáner bývajú oprávnené, a ani tento kúsok nie je nič prevratné, ale keďže ide o horor, dostal som o niečo viac, než som čakal. Niekoľkokát som sa poriadne zľakol, koncept úvodu a záveru mi pripadá celkom originálny (ale možno som proste nevidel dostatok filmov o únosoch). Po väčšinu času som bol napnutý - teda film splnil svoju úlohu. A za scénu v tuneli pridávam štvrtú *.

• 28.1.2016  10:49

Mad Max alebo ako som sa naučil mať rád piesok, prach a motorový olej. Neradím sa medzi Mad Max geekov, nezbieram plagáty, zaujímavosti a príbeh tohto postapo borca je mi pomerne neznámy. To mi však nezabránilo dať sa s pomerne veľkým nadšením a očakávaním do sledovania dvojhodinovej na desať Oscarov nominovanej off-road naháňačky. A prekvapený zostávam doteraz. Takže rad za radom: Tom Hardy verzus Mel Gibson - nemôžem a nechcem porovnávať. Ale slušný výkon. Byť pripútaný na čele jeep-o-trucku a okolo seba mať tucet kamier, prach v očiach a hadičku z bohvieakého telesného otvoru, klobúk dole. Charlize Theron ma znova presvedčila o tom, že nemusím pochybovať o dôvodoch, prečo ju tak milujem... (Z)režírovať takúto nálož, kde vraj CGI tvorí len 20 percent filmu, tak to už chce klobúky dva. Čo ma však totálne odrovnalo, tak to bola hudba. "Brothers in Arms" počas naháňačky s motorkami je ultimátny hudobný úlet, ktorý chcem počuť znovu a znovu. Možno, že sa nestanem fanúšikom tohto kultu a možno ma to neprinúti pozrieť si poriadne predošlé filmy, ale je to všetko tak cool, že tie 4 * si to zaslúži. Azda jediným väčším nedostatkom je nedotiahnutá práca na vykreslení postáv, ale who cares, že?

• 16.1.2016  15:10
    Creed (2015)

Čo mi u "Oscarovej tutovky" "Dánske dievča" chýbalo, toho som tu, prekvapivo, dostal na tony. Emócie, emócie a ešte raz emócie. Ani 133 minút mi nezabránilo tomu dopozerať film do konca a užiť si ho naplno a to z jedného dôvodu - Sylvester Stallone. Priznám sa bez mučenia, že nie som so sériou "Rockyho" zoznámený natoľko, aby som sa cítil ako odborník. Najväčším ťahákom pre mňa boli neutíchajúce pozitívne ohlasy na herecký výkon Stalloneho (následne potvrdené získaním ocenenia Zlatý glóbus a nominácie na Oscara). Tohtoročný súboj o Oscary bude tuhý - máme tu DiCapria, Hardyho, Redmayna... Ani jeden z nich vo mne nevzbudil takú dávku radosti, smútku, strachu a nadšenia ako roky zaznávaný "antiherec" Rambo Sly. Ak niekomu Oscara, tak jemu. Nie kvôli jeho veku, ale kvôli neskutočne ľudskému rozmeru ktorý vo filme Stallone podáva. Komika, tragika, možno až epika... A to je známka bravúrneho herca, ktorý rokmi vyzrel ako víno a toto víno mi chutí a ja mu želám ocenenie najvyššie.

• 16.1.2016  15:03

Eddie Redmayne. Meno, ktoré sa skloňovalo minulý rok a nie inak to je aj začiatkom roka 2016. "Lili Elbe", príbeh sám o sebe kontroverzný, rozpracovaný do dosť natiahnutej polonudy. Nie, že by mu chýbali zásadné prvky, ktoré robia dobrý film dobrým filmom - vynikajúci herecký výkon v podaní Redmayna (aj keď...) a o to viac v podaní Alicie Vikander, prekrásna hudba mága menom Alexandre Desplat a bravúrna kamera. To máme pomyselné štyri body, ktoré "Dánske dievča" zachraňujú od spánku diváka. Na druhej strane mi tento raz pripadá, že Tom Hooper, režisér veľkého mena, ktoré si zaslúžil mojou srdcovkou "Kráľova reč", akosi pajdá a nedoťahuje film do sfér, kde by mal podľa mnohých byť. Najpravdepodobnejší a najčastejšie spomínaný nedostatok tohto filmu je tak častá "chyba" - emócie tej, či ktorej postavy alebo scény zostávajú kdesi na polceste, medzi divákom a filmom je priehľadná stena, ktorú nerozbije ani záverečná scéna. Sĺz veľa, ale nie u mňa. Eddie Redmayne imho nezíska druhého konzekutívneho Oscara. Práve kvôli spomínanej chybe by to malo zostať pri nominácii. Takýto kalkul nestačí. Každopádne ten film stojí za zhliadnutie. 4*: Redmayne, Vikander, hudba, kamera.

• 4.1.2016  10:22

Je takmer isté, najmä v čase uvádzania do kín, že tento film pritiahne nemalý počet divákov hlavne kvôli oslavovanému hereckému výkonu "božského Lea". S podobným očakávaním som k filmu pristupoval aj ja. Úplný začiatok filmu sa dá považovať za akúsi prolepsis filmovej techniky - tečúca voda ako vystrihnutá z prvoligového dokufilmu, k tomu snové zábery na prenádhernú, aj keď trochu chladnú krajinu...a k tomu podivné snové sekvencie zastupujúce akési transcendentálne memoáre hlavného protagonistu. Príbeh sám o sebe, ako tu už mnohí poznamenali, je jednoduchý v zápletke, prostý one-man-show survival uprostred divočiny. Nejaké existenciálne momenty som tam nezachytil. Čo však chýba filmu čo do príbehu, to je nahradené iným. Vzhľadom na oscarové proroctvá samozvaných filmových kritikov z celého internetového sveta sa skúsim vyjadriť aj ja. Oscar pre Lea, nie. Oscar za kameru, áno. Leo sa naozaj vcítil do postavy a hrá "o život", ale predsa len mi k oscarovému nadšeniu niečo chýba. Definovať ten element neviem. Možno občasné zábery naplnené už toľkokrát videnými výrazmi v tvári (za všetky jeden príklad - Mr. Gatsby). Možno je to už pseudopredsudok, že Leo toho zlatého paňáca nikdy nedostane. Summa summarum The Revenant je lahôdka pre poslucháčov filmovej akadémie, trochu utrpenie pre bežného diváka (stopáž) a malé sklamanie pre Leových oscaroprediktorov. Za mňa 4* práve kvôli prehnanej stopáži a pár nudným miestam z toho vyplývajúcich. Poprosím však Akadémiu o Oscara za kameru pre toho vysokého muža v zadu menom Emmanuel Lubezki.

• 3.1.2016  22:41
    Pan (2015)

Konečne niekto previedol literárnu predlohu J. M. Barrieho do takej podoby, ktorá nerobí Petrovi Panovi ostudu. Vizuálne efekty jedna bašta, hudba trefne kúzelná a najmä - vďaka bohu a casting teamu za Leviho Millera! Pretože to, čo obsadili do Petra Pana pred pár rokmi (J. Sumpter) bol des. Toto je Peter Pan ako sa patrí. PS: Hugh je ako Hook úžasný. Za mňa 5*. Druhá projekcia nutná.

• 7.12.2015  22:59
    Poznamenaní (1948)

Taky slzopudny filmik o hladani matky a chlapca... Je to vsak tak dobre napisane a zahrate, ze sa neubranim plnemu hodnoteniu. Zvlast uvodna takmer dokumentaristicka cast vo mne zanechala slny dojem. Ivan Jandl bol naozaj talent a je vecna skoda, ze nedostal dalsie velke ulohy. Spolu s Nemecko v roku nula radim tento film medzi osobne top (po)vojnove filmy.

• 2.12.2015  10:09
    Whiplash (2014)

Ako hudobník nemôžem tento film neoceniť. Toľkokrát spomínaný a oslavovaný J. K. Simmons je naozaj dokonale démonický a dodáva celému dielu tú správnu šťavu. Jazz sám o sebe je komplexný hudobný štýl a (nielen) kvôli tomu som prežíval utrpenie mladého bubeníka tak, ako keby som za súpravou sedel ja sám. Najväčším momentom pre mňa nebol ani tak úplný záver, ale to, čo mu predchádzalo. Hudba ako nástroj pomsty? Hudba ako životné poslanie? Každý si v tom nájde to svoje. Damien Chazelle má u mňa odteraz rešpekt.

• 19.11.2015  10:05

Rok 1962 značí jeden z prelomov filmového umenia. Zrodilo sa veľké filmové dielo, "Lawrence of Arabia" - film rozvláčny, pomaly, presýpajúci sa ako piesok zlatistých dún. Predlhé tri hodiny púštneho dobrodružstva občas zafarbí pichľavá modrá Petera O'Toole, ktorý hrá a bojuje ako o život. Všetko do seba dobre zapadá, predsa som sa však neubránil letmým pohľadom na hodinky, rátajúc a čakajúc, kedy toto dobrodružstvo skončí. Po filmovej stránke je ten film skoro dokonalý. David Lean mi ponúkol dlhú výpravu do sveta "bedu" a horúčkovitého šialenstva jedného Angličana. Avšak len čo sa na plátne zjavil nápis "THE END", nepremohol ma ten pocit, ktorý som podľa mnohých hodnotení očakával. Nadšenie sa nedostavilo. Zostal som unavený a ťažko som hľadal v tomto filme väčšiu hĺbku. Život muža menom T. E. Lawrence bol nesporne zaujímavý, ale celý čas mi to pripadalo ploché, bez rozmeru. Scény z bitiek bez náboja, pohľad na vytreštené oči hlavnej postavy to nezachránia. Celkovo do dokonalosti tomuto filmovému veľdielu niečo chýba. Možno je to absencia žien, možno to spôsobila dobrá, ale v konečnom dôsledku nevýrazná hudba... V porovnaní s "Ben Hur" je to krásne odvedená práca bez väčšieho vplyvu na emócie. Ak si nevytvorím ani po dlhých troch hodinách k hlavnej postave nejaký vzťah, niečo je zle. Jeho osud mi bol po skončení filmu ľahostajný, čo sa mi pri filmoch tohto typu často nestáva. Z úcty dávam tri *, ale to je všetko. "Nothing is written..."

• 19.6.2015  11:27

Pre mňa ako učiteľa je toto amorov šíp priamo do srdca. Prenádherný film s malými výmyselníkmi, nostalgiou starých čias a všadeprítomným priateľstvom. Jedinou slabinou filmu je časť v horách, keď sa Mr. Chips zoznámi s pani Chipsovou. Ale inak 100%.

• 19.6.2015  11:11

Pri sledovaní filmu Jurský svet treba odignorovať tri veci, aby bol zážitok dokonalý: 1. prehnaná stopáž, 2. zbytočné hollywoodske herecké pózy (viď Christ Pratt v prepotenom tričku) a 3. občasný prílišný "digitál" jurských jašterov. Kto sa nevie cez tieto neduhy Trevorrowho vlajkového diela preniesť, určite aspoň ocení nádherné odkazy na Jurský park a ohodnotí film troma *. U mňa je to kvalitný nadpriemer. Videné v kine, s dobrým ozvučením a s vtipným zážitkom, keď sa slečna sediaca vedľa mňa zľakla viac odrazuvbehnuvšieho prasiatka než TOHO dinosaura... :-) Myšlienka na sequel nie je zase tak nepríjemná.

• 19.5.2015  18:30
    REC (2007)

Úvod filmu môže niekoho zneistiť, ale len čo sa reportérka dostane do domu, tak sa to rozbehne. A rozbehne sa to tak, že v mojom prípade som mal zimomriavky po zvyšok premietania. Veľmi originálny nápad. Od zhliadnutia filmu REC sa bojím chodiť večer po paneláku...

• 18.1.2015  13:52
    Serpico (1973)

Pri čítaní miestnych komentárov boli moje očakávania veľké. Al Pacino, môj obľúbenec, v úlohe čestného policajta, ktorý bojuje proti korupcii a divák pritom sleduje jeho psychické rozpoloženie... Lákavá téma, ale slabé spracovanie. Al Pacino ako herec opäť nesklamal a tie tri hvezdičky sú v podstate za neho. Inak "Serpico" nemá čím ohúriť, film sa vlečie. 130 minút som ku koncu prezýval, a to je nie veľmi dobré vysvedčenie pre film. Škoda. Zrejme je ten príbeh tak zakliesnený vo svojej dobe, že nedokáže preklenúť až do roku 2015, aby v divákovi zanechal silný dojem.

• 15.1.2015  00:20

Ultimátny zážitok, ktorému sa vyrovná už len osobná návšteva Barmy. Obloha veľká ako Texas a "fak", lepšie ako National Geographic...

• 13.1.2015  17:30
    Sinister (2012)

"Sinister" je zážitok. Nikdy nesledujem filmy s tým, že "ako to asi skončí" alebo "je to predvídateľné?". Nechám sa unášať obrazmi a hudbou a práve tá je tu v tomto filme neskutočná. Zmes kakofonických škrekov, vzdychov a vŕzgania na mňa zapôsobila dokonale. Zľakol som sa minimálne desaťkrát a to riadne. Záver mi síce pripadá trochu "zvláštny", akosi neoriginálny, ale celková myšlienka je famózne desivá. Sinister si vyžaduje projekciu v noci, v prázdnom dome, osamote a reproduktory naplno. Potom oželiete aj trochu nevydarený koniec.

• 10.1.2015  11:33

Bill Murray čím je starší, tým je lepší. Film je to síce predvídateľný, ale s tak príjemnými hereckými výkonmi je to zanedbateľný nedostatok. Ak niekto dokáže natočiť vyrovnanú kombináciu komédie a drámy, obsadiť (po dlhej dobe) detského predstaviteľa, ktorý nie je protivný ani otravný, ba dokonca vie hrať, tak to je u mňa umelec. Vrcholom filmu je pre mňa úplný záver. Počuť Murrayho spievať "Shelter from the Storm" od Boba Dylana a pritom ho sledovať ako polieva "trávnik" a poťahuje z cigaretky, to si zaslúži ešte minimálne jedno zhliadnutie! 80%.

• 6.1.2015  19:18
    Divocí koně (TV seriál) (2014)

Hoci nepatrím medzi vyznávačov seriálov, na tento som sa tešil. Nielen preto, že v ňom figurujú kone - moja odveká láska - ale aj vďaka, priznám sa, zaujímavým ukážkam. Začiatok prvého dielu ma príjemne prekvapil - od zaujímavej hudby, prácu s kamerou až po tých prvých povedzme 20 minút. Ale keď som začal každú chvíľu pozerať na hodiny a uvedomil som si, že sa do bodky naplnili moje obavy, vypol som TV a šiel spať. Naozaj - hudba po čase omrzí, hlavne kvôli neustále opakujúcim sa trom-štyrom motívom. Navyše je hudba aj v scénach, kde sa vôbec nehodí a posúva seriál do roviny telenoviel. No a napokon tie herecké výkony - snáď až na pánov Haverl a Romančík - sú úbohé. Detskí predstavitelia ZNOVA nesympatickí, zastúpení netalentovanými deckami s toporným herectvom. Je to škoda. Kto má rád kone, "vystrihá" si otrepanú zápletku o bohatej rodine a pokochá sa zábermi na krásne a ušľachtilé zvieratá. Nič iného ušľachtilého totiž na tomto seriáli nie je.

• 23.12.2014  19:30

Nádherný film s temnou zápletkou. Prekvapil ma mladučký Matthew Broderick. Michelle Pfeiffer je nádherná, tajomná, priam mystická bytosť. Piatu hviezdičku ale musím dať za toho fantastického koňa - frízsky žrebec stojaci na širokej pláni pri západe slnka - to je to čo dotvára k dokonalosti atmosféru tohto filmu!

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28