touchmud

Tomáš Maděra

okres okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 5.7.2018  21:09
    Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (divadelní záznam) (2010)

Záznam tohoto neskutečného představení si pouštím vždy když potřebuji zvednout náladu. A kdybych se mohl někdy vrátit do minulosti, tak bych tam chtěl být naživo.

• 6.11.2015  22:30
    Pixely (2015)

Komedie kde se nezasmějete a nejlepší jsou na ní závěrečné titulky.

• 16.1.2015  23:57

Pěkně vystavěný příběh nabízející depresivní, ale přesto poutavý náhled do života obyčejný chudých lidí v zemi východní Evropy jenž by mnozí hledali na mapě s obtížemi. Příběh je nepatrnými náznaky posouván až finálnímu rozuzlení, které nám odhalí víc než jen původ oné sbírky vůní.

• 16.1.2015  23:43

Odvážný námět a povedené audiovizuální provedení, které však trochu shazuje záměrně šokující pointa.

• 16.1.2015  23:35
    Déšť (2014)

Zábavná alegorie , která krátká stopáž svědčí.

• 27.10.2014  13:03

Sice jde o komedii, ale ač námět stojí na tlouštících tak tématem jde spíše o klasickou sondu do chování člověka v mezních situacích, kde se charakter lidí projeví. Bohužel jako celek je film značně nevyrovnaný. Nad průměr tak film pozvedá především herecký projev pana Bubeníka a hudba Michala Pavlíčka.

• 12.9.2014  22:08

Což o to, pohádka je to vizuálně krásná, Angelina si svoji roli patřičně užívá. Bohužel jako celek je to trochu nudné. Škoda, mít tohle celkem zajímavé převyprávění notoricky známého příběhu v rukách někdo schopnější, který by si lépe ohlídal scénář, mohl vzniknout film, na který po zhlédnutí hned nezapomenete.

• 17.5.2014  21:19

Jako komedie dobrý.

• 31.12.2013  08:33
    Škoda lásky (TV seriál) (2013)

1. Škoda lásky: Ta jedna hvězdička je za Petra Píšu a Zoru Valchařovou-Poulovou jakožto neokoukané a zajímavé herecké tváře. Bohužel po celý film jsem se v duchu za tvůrce styděl a skoro jsem nevěřil že je pod tím podepsán Hřebejk a spol. Těch 60min trapného přehrávaní a nesmyslného děje bylo k neukoukání. Po shlédnutí nových dílů hodnocení zvyšuju na tři. Celá série je hodně nevyrovnaná, ale bylo by škoda ji odepsat kvůli několika dílům.

• 3.4.2013  23:23
    Lesní duch (2013)

Pokud někdo u tohoto filmu naletěl na tvrzení, že jde o nejděsivější film všech dob, tak chápu, že mohl být zklamán. Pro mě osobně je Evil Dead verze 2013 pěknou poctou klasice, kterou mám rád. Ano, chyběl humor, ale vůbec mi to nevadilo. Proč točit znova to samé. Autorům se podařilo zachovat atmosféru, a díky R-kové přístupnosti se nebáli přitlačit na pilu (doslova). Pro mě osobně velmi příjemné osvěžení v hororovém žánru. Fede Alvarez poté co překvapil svým krátkým filmem, opět dokazuje, že je zručný filmař, který má co nabídnout.

• 29.4.2012  20:02
    Hranaři (2011)

Hvězdička za hudbu, která byla jediná povedená.

• 30.8.2011  19:32

Nostalgie je mrcha.

• 21.8.2011  21:00

Celkem zábavný akční film, který hodně těží z atmosféry Ria. A i když jde už o páté pokračování série, nevadilo že jsem žádný z předchozích dílů neviděl, A proč tedy jen tři hvězdičky? I když je film době natočený, akce rozjetá a Diesel a Johnson se k sobě hodí, nemohl jsem svůj mozek vypnout do té míry aby mi nevadila ta neskutečná přepálenost a absurdnost všeho co se v tom filmu dělo.

• 19.8.2011  19:09
    Barbar (2009)

Film který tak trochu klame a buď ho budete mít rádi nebo váz za pět minut znudí a vy znechuceně vypnete. Ten kdo tento film shlédne v očekávání akční řežby bude zklamán. Po první půlhodině filmu jsem si říkal, proč to vlastně sleduji. Jenže směs nádherný záběrů kamery a celková mystická atmosféra mě přiměli dívat se až do konce a rozhodně jsem toho nelitoval. Nejsilnější filmový zážitek za poslední dobu.

• 12.8.2011  21:05
    Neznámý (2011)

Už hodně dlouho jsem neviděl takhle zábavný žánrový film, který šlape od začátku do konce.

• 7.7.2011  23:05
    Mother's Day (2010)

Zajímavý námět zabit příšerně debilním scénářem a trapným finále.

• 18.6.2011  21:57
    Sucker Punch (2011)

Vyházet nudné "snově-taneční" sekvence a mohl to být slušný film. Snyder umí, jen se nesmí utrhnout ze řetězu a tady se můj vkus rozjel až příliš.

• 13.2.2011  21:39

Velmi britské, chtělo by se říci. Ale tenhle film trochu klame. Přechází od komedie do drama a činí tak celkem nepředvídatelně. Stephan Elliott točí filmy, které vymykají obvyklé produkci a na Easy Virtue je to znát. Nebojí se kombinovat styly a tak se dočkáme třeba honu na lišku za zvuků coververze Sex Bomb a či nejrůznějších kamerových hrátek. Obsazení je parádní a nelze mít k němu námitek, zvláště Jessica Biel je okouzlující. Příjemný film.

• 30.1.2011  22:57

Ač by se možná zdálo, že film s tímto tématem ocení především obyvatelé monarchie, není tomu tak. Člověk nemusí být zrovna britským králem, aby dokázal pochopit úděl člověka, který se musí vyrovnat nejen se svým handicapem, ale především se svým strachem přijmout roli kterou mu život přichystal. Fantastický výkon Firtha a Rushe snad ani netřeba komentovat a doufám že si toho akademici všimnou. Když je tohle vše ještě podpořené výbornou kamerou a hudbou nezbývá mi než hodnotit plným počtem. Králova řeč si to rozhodně zaslouží. PS. Timothy Spall jako Churchill je skvělý.

• 19.1.2011  19:01
    Dracula (1992)

Nejlepší filmové zpracování Drákulovského mýtu. Co však kromě netradičně pojatého příběhu je vizuální zpracování a výtvarná stránka. Coppola se snažil natočit film tak jak by mohl vzniknout na počátku století a je to znát. Veškeré triky jsou dělány klasickým způsobem před kamerou a drobnými optickými triky. Možná se díky tomu film může jevit naivně, ale rozhodně to nic neubírá na jeho kouzlu. Právě naopak.

• 27.3.2010  15:47

Jako velký fanoušek Gilliama nemohu jinak. Tyhle jeho šílené vizuální skopičiny pro prostě baví. Co na tom, že příběh jako takový nestojí za moc. Spojení skvělých herců, bezbřehé fantazie mi prostě za ty čtyři hvězdy stojí.

• 19.3.2010  19:53
    Ulovit miliardáře (2009)

Neskutečně hloupé, trapné a nechutné. Že zrovna Vorel natočí jeden z nejhorších filmů posledních let bych nečekal. Stále jsem si říkal, že ta kritika přehání, že to přeci tak špatné být nemůže. Bohužel může.

• 14.3.2010  22:09

Pro mě ohromné překvapení. Film od kterého jsem nic nečekal mi nabídl parádní zábavu především díky dvojici Downey - Law. Lehký humor celkovému tempu hodně pomohl, až jsem si říkal, že nebýt těch digitálních triků jsem někdy v osmdesátkách.

• 21.2.2010  20:05

Nejšílenější animák co jsem kdy viděl. O příběhu nemá smysl vůbec mluvit, ale díky všeobecné anarchii, úchylným vtipům a záplavě barev nemůžu hodnotit jinak.

• 20.1.2010  21:59

Prostě fantastický film.

• 19.12.2009  22:47
    Avatar (2009)

Musím říct, že z projekce Avatara, mi spadla čelist. Protože tohle je film, kde postavy vytvořené počítačem nejsou jen loutky ale opravdu hrají. Tenhle film nestojí na 3D projekci (jakkoliv byla výborně udělaná) nebo příběhu (který je v podstatě velmi klasický) ale na tom, že všechny složky filmu jsou skvěle vyvážené a vše funguje jak má. Z velké většiny filmů se v průběhu děje objeví nějaká ta větší či menší počítačem vytvořená scéna, ale nikdy jsem neměl pocit reality. Vždy jsem si příliš uvědomoval, určitou umělost (světlá vyjímka Benjamin Button). Zato v Avatarovi si člověk ani neuvědomí, že 90% filmu sleduje něco co existuje jen v počítačích, vše bylo vymyšleno, vytvořeno a vyrobeno čistě jen pro tenhle film. A ono to funguje. Skvěle.

• 28.11.2009  14:58

To nejhorší z prvního dílu je zpět a vše vyhnáno do extrému. Naštěstí se na plátně stále něco děje a tak celá ta debilita scénáře je přebitá záplavou efektů. Jednou vidět stačí.

• 26.11.2009  00:53
    Kanárek (1999)

Hodně silná osobní výpověď ve filmu který bývá neprávem opomíjen.

• 11.9.2009  20:26

Skvělý Jiří Sovák a jeho trefné vnitřní monology. Martin Frič udržel kvalitu až do konce. "Se slušností nejvíc pokradeš."

• 10.9.2009  20:57
    Mlynáři od Babic (TV film) (2009)

Povedený dokument o událostech na které by se nemělo zapomenout.

<< předchozí 1 2 3