galiea

Česko

2 body

<< předchozí 1 2
    • 6.1.2017  11:54

Miluju historické filmy a tenhle patří k nejlepším, co jsem kdy viděla. Sledujeme dva prolínající se příběhy - mladého kralevice dánského, který by se spíše než vladaření chtěl věnovat nezávazným radovánkám, ale s dobrým vedením se i on může stát osvíceným panovníkem. Hlavní postavou je však jeho manželka, vzdělaná, krásná a distingovaná Angličanka, která svůj úděl stát se chotí magora a usednout po jeho boku na dánském trůnu přijímá smířlivě, nicméně když je možnost, snaží se změnit aspoň něco. K tomu jí dopomáhá nový králův osobní lékař a jak to tak bývá, jejich vztah se z přátelského vyvine v milostný - a nezůstane bez následků... ---- Mohla bych se rozepisovat o nádherných kostýmech a výpravě vůbec, o geniálních hereckých výkonech (pro mě - promiň Madsi - vede Alicia Vikander, té jsem věřila každé zachvění očních víček), scénáři, který spíš splétá než rozplétá dvorské pletky, graduje a připravuje i velmi dramatické scény, přitom ale nesklouzne do afektovanosti... Prostě se na to podívejte, kochejte se, smějte se a plakejte...

• 3.1.2017  23:56

Perfektní oddychovka! Chemie mezi dvěma kamarády Justinem a Ryanem, pardon Changem a strážníkem O'Malley, funguje naprosto dokonale, takže pobaví i ty průměrné gagy, nicméně je pořád dost i těch opravdu povedených. Výtku samozřejmě musím mít k manipulaci se zbraněmi aneb vlítnout s napodobeninou pistole mezi ozbrojené mafiány, kteří naopak nechají ve skladu nabitý samopal, to chce opravdu hodně naivity, něčemu takovému uvěřit :-) A naopak chválím (opět) geniálního Andyho Garcíu, který ještě nikdy nebyl tak sexy, jako s šedivým plnovousem!

• 2.1.2017  12:20

Alenka Mihulová je krásná baba a naprosto nedostižná herečka, Bolek jí velice zdatně sekunduje, ale na nich film stojí a padá. Takže to máme dvě hvězdy a třetí je za konečně uvěřitelné moravské reálie a muziku. Víc tomu asi dat nemožu, protože už mi to nepřijde ani jako film, ale jako ta realita, které kolem sebe vidím bohužel víc než dost.

• 26.12.2016  17:32
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Líbily se mi kostýmy, lokace, Vaculík a nejvíc ze všeho (ušoplesk) Vincent. Sympatický hrdina, který se nebojí dělat si věci po svém. Zpočátku to vypadalo slušně, ale pak nějak přibývaly náměty a podivně se to zaplétalo, až jsem se přestala chytat. Prostě scénář hodně hapruje. Ty písničky byly taky z nouze cnost, to už snad raději bez nich. Přestože jsem se párkrát zasmála, znovu už to vidět nepotřebuju.

• 16.8.2016  19:25

No nevim. V první půli jsem seděla jak na trní a fandila Llewelynovi, aby si zachránil kůži a manželku. Jenže konec dost ztratil dech a finále bylo vyloženě nemastné, neslané. Záběry pouště a drsňácké kovbojské boty protagonistů se mi líbily moc, stejně jako autooperace. (A až při závěrečných titulcích mi konečně došlo, koho mi ten šiblý zabiják připomíná - Javier pro mě byl vždycky spíš sexsymbol, ale tady teda ani náhodou!) Za podívání stojí, ale jednou a dost.

• 28.7.2016  22:15
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

Právě jsem se dodívala na definitivně poslední díl tohoto výborného seriálu. Když jsem se na něj před několika lety začala na popud bratra dívat, prvními díly jsem se těžko prokousávala. Ale netrvalo dlouho a pro mě ze začátku dosti nesympatičtí hlavní hrdinové a jejich osudy mě začali zajímat. V té době se teprve dotáčela první část sedmé série, takže jsem na seriál na pár let zapomněla. Vrátila jsem se k němu poté, co ČT (s hanebným několikaletým zpožděním, jak jinak) začala Mad Men aka Šílence z Manhattanu konečně vysílat. --- Co říci. Těch seriálových 10 let je opravdu hodně, takže vidíme nádherně dlouhý vývoj hrdinů, jejich těžké začátky v byznysu, vrcholy i pády, lásky, rozchody i rozvody, stárnutí a umírání. Takhle napsáno to zní jako nějaká šílená telenovela, ale opak je pravdou - je potřeba soustředit se každou vteřinu, protože někdy to, co se na obrazovce skutečně děje, prozrazují jen slovíčka či gesta. --- Život není snadný a mnohé problémy, které nás potkají, nemůžu ani při nejlepší vůli vyřešit s čistým štítem. A když chceme všechno, snadno skončíme tak, že nebudeme mít nic. Nebo zjistíme, že to, co jsme si mysleli, že chceme, nás nečiní šťastnými. --- Kromě perfektních kostýmů v podle diktátu dobové módy seriál reflektuje i politické události a sociální proměny poválečných Států, respektive západního světa, takže pro mě plnil i úlohu příjemného historického exkurzu. --- Samozřejmě nejbližší mi byla Peggy, která se z totální nuly, kterou byla na začátku, vyšvihla a podařilo se jí vybudovat i pro muže záviděníhodnou kariéru. --- Obdivuji Joaniny diplomatické schopnosti, Rogerovo vtipkování, Donovu schopnost ukecat téměř kohokoli. Můj vztah k Peteovi se stihl několikrát proměnit, v prvních sériích jako arogantní zbohatlické dítko byl fakt na zabití. Nicméně jeho entusiasmus umí přidat plusové body. --- Pro mě asi nejkontroverznější postava je Betty, přesný opak prototypu milující maminky. I když chápu, že její život s Donem nemohl být šťastný, citové chladnosti se jí nepodařilo zbavit ani později. --- Poslední díl byl docela sladký, i když se mi možná jen tak jevil v kontrastu s posledními dvěma sériemi, které byly hodně temné. Že bych po tom všem přeci jen začala věřit v dobro?

• 10.7.2016  17:38

Naprosto skvělá oddychová komedie s morálním ponaučením aneb kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. U některých scén jsem přímo brečela smíchy a oči jsem si zakrývala snad jen u dvou, tudíž to zvládne i divák v horrorech si nelibující. Ale varuji, že na hranolkách už si nikdy tak nepochutnáte!

• 18.5.2016  13:29
    Teorie tygra (2016)

Na filmu mi nejvíc vadila ta umíněnost aka nacpěme tam vtip za každou cenu. Ano, někdy to bylo vtipné, ale často spíš trapně vtipné. Celkově bylo vše zveličené - jak stíhačkovitost ženských, tak ušlápnutost mužských protagonistů, ale jinak by to zas nebyla komedie, ale tragédie a to pořádná. Takhle jsem se mohla smát až do konce, protože to je přece nadsazená sranda a určitě to není inspirované nějakým reálným příběhem :-) O malinko ubrat a brečela bych nad tím, jak lidi kazí život lidem kolem sebe a ti si to nechají líbit. Naštěstí my normální ženské víme, že chlapovi, stejně jako psovi, musíme dopřát dvě věci: dát mu nažrat a pustit ho ven!

• 30.4.2016  15:23

Jsem typickou zástupkyní generace HP, proto samozřejmě uctívám Kánon a hejtuju filmy. Postupem času jsem zvládla vyrovnat se s tím, když něco nebylo natočené přesně podle knih, pokud to ovšem bylo dobré. To není případ 4. filmu. Nechci vypisovat všechny věci, co se mi nelíbily, to by bylo nejméně na disertační práci, tak vypíchnu jen to nejdůležitější. Scéna s drakem - jako šou dobrý, reálně pěkná blbost - Brumbál by určitě nechal uletět draka mimo dohled a ještě ho nechal ničit hrad. Viktor Krum vypadá, kulantně řečeno, dost nedůvtipně na účastníka nejprestižnější studentské soutěže. Úkol v bludišti kompletně odfláknutý, vezmeme-li v potaz, kolik cool kouzelnických tvorů se do něj dalo propašovat. Spousta rádoby vtipných trapností aka fretka v kalhotách... Atp atd... Takže hvězda za Madame Maxime, hvězda za Alana Rickmana, který, přiznejme si to poctivě, má na svědomí masovou oblibu syčáka Snape napříč pohlavími a generacemi, a nakonec hvězda za Davida Tennanta. Jo vlastně, tak tu zase strhávám, protože tam nebyl dostatečně dlouho.

• 30.4.2016  15:09

Tak nějak nevím. Kamera super, střih super, prostředí super, postavy super (doktora Burryho bych chtěla mít doma!), zápletka pro mě bez ekonomického vzdělání (a myšlení) nepochopitelná. Ano, a vím, že proběhlo několik vysvětlujících momentů, ale stále nemůžu říct, že bych tomu rozuměla. Prostě zábavně natočenej film o pár lidech, co byly správnou náhodou ve správnou dobu na správném místě a stáli si za svým.

• 30.4.2016  15:04
    Don Jon (2013)

Od dob 500 dní se Summer zbožňuju Josepha Gordona-Levitta. Tento vskutku JEHO film mě mile překvapil, protože nejenže hraje dobře, ale snímek je i dobře zrežírovaný a námět dobře napsaný... Až na cca posledních pět minut. Ty mě poněkud zklamaly, protože ty vysvětlující monology nejsou věc, co bych ve filmu vítala. Ale budiž. Fakt jsem se bavila a co mi přišlo nejlepší, že žádná z těch postav nebyla vyložená svině, aneb jak v mnoha povrchních příbězích - jeden je malý, druhý velký... Nene. Všechny postavy byly naprosto ze života, chovaly se (ve svých mezích) přirozeně a stejně se z toho dala vymyslet fajn zápletka. Prostě dobrej exkurz do americké nižší střední třídy.

• 30.4.2016  14:30

Naprosto dokonalá komedie, která má všechno, co jen lze od inteligentního oddechového filmu očekávat - napínavou zápletku; vypracované kostýmy; přitažlivé prostředí pařížské vyšší vrstvy, prodchnuté uměním; vtipné hlášky; rajcovního Petera O'Toola, v jehož modrých očích by se zcela dobrovolně nechala utopit každá žena; křehkou a přitažlivou Audrey Hepburn, jejíž laní oči směle konkurují těm O'Toolovým. Navíc děj dokonale podkreslující hudba Johna Williamse! Samozřejmě ve filmu je i pár snadno odhalitelných škobrtnutí, které ale blahosklonně odpouštím, protože tohle je prostě klasika, kterou si můžu pouštět stále dokola a znovu a znovu se skvěle bavím! (Lepší dabing je podle mě ten, který dělala Nova - s Laurinovou, Štěpničkou a hlavně geniálním Přeučilem!) - "Vy máte být ve vězení a já v posteli!"

• 22.3.2016  23:06
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Zaráží mě, že spousta lidí si tu stěžuje na kameru a na obraz, ale mně teda vadily jiné věci. Na prvním místě huhňavá Melíšková, i když s postupem dílů se buď její výslovnost zlepšila, nebo jsem si zvykla... Pan režisér by měl taky raději zůstat u režírování, protože to, jak fi flapal na jafyk, pro mě bylo místy taktéž dost neúnosné. Některé podzápletky byly docela zbytečné a dlouhé - např scéna s Jiřím Lábusem byla po herecké stránce sice skvělá, ale výsledek se dal shrnout několika větami někde v průběhu vyšetřování a nemuselo to zabrat patnáct minut epizody... Stejně tak scéna kapitána Mráze s dcerou a jejím amantem - sice to bylo vtipné a skvěle natočené, ale měla jsem najednou pocit, že sleduju nějaký úplně jiný film :-) Oceňuji herecké výkony, konkrétně jako vždy brilantního Martina Huby, kupodivu Davida Novotného (kterého jsem doposud nějak výrazněji neregistrovala) a již zmiňovaného Jiřího Lábuse. Pro Stanislava Majera mám slabost už dlouho a i zde se mi jeho výkon líbil. Bohužel jinak mi někteří herci v rolích poněkud haprovali a vysvětlení motivu ke konci bylo zcela neuvěřitelné, takže ve výsledku průměr. EDIT: Tak mi to nedalo a celé jsem sledovala znovu a musím zvýšit hodnocení. Ty chyby tam sice jsou, ale zároveň spousta úžasných a někdy dost vtipných záležitostí. Tohle je zvláštní deviza české filmařiny, tyhle poloskryté vtípky. Například bábovka, to jsem se přímo řezala, když jsem si toho všimla. Úplně jsem původně zapomněla pochválit hudbu, což tímto napravuji a ještě nezapomenu zdůraznit, že ta kamera je naprosto adekvátní. S rodinným videem se to přece vůbec nedá srovnat, naopak má leckdy divák dojem, že je přímo uprostřed scény. Dobrý je to!

• 9.3.2016  13:05
    Ave, Caesar! (2016)

Tak tohle bylo hodně, hodně špatné. Vlastně bych mohla dát hvězdičku za kostýmy a za spaghetti rodeo, ale ten film si to nezaslouží.

• 17.9.2015  14:58
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Po třetím díle dávám 4 hvězdy. Strachovy televizní série s nádechem tajemna zbožňuju, nicméně po prvním díle jsem byla trochu zmatená - strašně moc dějových linií a postav, mezi kterými nebyly souvislosti a spíš jsem nechápala, než abych se bavila. Druhý díl už začal něco málo objasňovat, ale teď ten třetí, to byla bomba. Nejsem žádný fanoušek horrorů a tyto filmy opravdu nevyhledávám, takže mi asi stačí málo, nicméně půlku dílu jsem se zakrývala oči, protože jsem se bála, co se tam zase objeví, a zbytek jsem seděla napjatá se zaťatými pěstmi a mumlala: "ať to dobře dopadne, ať se z toho dostanou..." Takže se nemůžu dočkat dalšího dílu, ačkoli ho asi opět budu pozorovat škvírkou mezi prsty :-)) Herci jsou podle mě zvoleni super, ani ta slovenská vyšetřovatelka mě nikterak neirituje, a dialogy jsou příjemně civilní ("Tak co?" "Co co?"). Tudíž jediné, čeho se trošku bojím, že závěr nebude dost uvěřitelný. Jo a málem bych zapomněla, úvodní titulky jsou BOŽÍ (jsem velká fanynka Bosche), ale ta hudba je podle mě dost o ničem.

• 3.9.2015  18:01

Tento film pro mě byl takovým utrpením, že ani nemůžu věřit, že trval jen necelé dvě hodiny. Hlavní hrdinové protivní, dialogy o ničem, příběh nudný, úplně jsem v tom viděla ty herce, jak sami odpočítávají, kdy budou mít padla. Vůbec tím neztrácejte čas. Vlastně ani nevím, za co je ta jedna hvězda.

• 20.1.2015  19:08
    Saint Laurent (2014)

Utrpení. Čisté, nefalšované a hlavně nekonečné utrpení. Přiznávám, že jsem odešla po dvou hodinách filmu a i ty bylo pozdě, protože první záchvěvy ála "to je o ničem" a "nemohla bych dělat něco užitečnějšího" jsem měla už po patnácti minutách. Bohužel, ani kostýmy a vizuální stránka fimu to nevytáhly na jedinou hvězdičku. Dívat se 150 minut (!!!) na fetující trosku, chovající se jako mužský úd (abych se vyjádřila slušně) a další údy bez jakéhokoli příběhu či jediné postavy budící sympatie je pro mě nejhorší formou mučení. Jediný efekt je, že jsem získala totální antipatii ke značce YSL celkově a jejímu zakladateli zejména.

• 23.9.2014  00:01
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Nevím, co bych ještě měla dodat k této kultovní klasice. Nemám ráda scifi a přesto je RD jedním ze seriálů, jehož díly si pouštím kdykoli, napřeskáčku, který často hláškuju a prostě miluju včetně všech postav. Nové série už mě tolik neberou, možná i proto, že hodně dělá výborný český dabing. Nejoblíbenější postava? Určitě Kryton! Teda, možná Kocour... Co blbnu, myslela jsem Hollyho! Nebo Holly? :-) --- "To nejsou moje trenýrky. Tyhle jdou ohnout!" --- "Krytone, jsou mrtvé!" "Vy jste lékař?" --- "Proboha, za tři dny mám rande! To abych se začal připravovat!"

• 14.9.2014  01:29
    Dexter (TV seriál) (2006)

První díly mě vůbec nebavily. Pak mě to docela chytlo, první série s Brianem pro mě byla nejlepší. V druhé sérii jsem fandila Doaksovi, aby toho debila Dextra dostal. V průběhu dalších sériích se nejenže stupňoval můj odpor k Dexíkovi, ale začala jsem nenávidět i ostatní postavy. Všichni totální křiváci, nakonec i té Debře definitivně přeskočilo. Jediná pozitivní postava pro mě byl Batista, sympaťák a správňák od začátku do konce. A velmi se mi líbil i syn Toma Hankse, měl parádní roli. Nakonec jsem se na seriál ani nedodívala, protože mě štvalo, že Dexter zůstává stále naživu a ničí životy všech okolo. Ale jako prokrastinace při učení mi to na jistou dobu stačilo.

• 14.9.2014  01:15
    Na doživotí (TV seriál) (2007)

Mám za sebou první čtyři díly a chytlo mě to neuvěřitelně. Damiana mám zafixovaného jako Soamese ze Ságy rodu Forsythů (ach sladké dětství), ale tady je prostě k sežrání. Vtipný, svérázný, neustále žeroucí nějaké ovoce (toho by si sadaři měli vybrat do reklamy - prodej jablek by vzrostl o 100 %). Sarah je krásná, drsná a sexy. Navíc to není ten seriál pro dementy, kde se vše řekne na plnou hubu a ještě radši dvakrát zopakuje, aby to jako každej pochopil. Vnucuje se mi srovnání s Dexterem, který se sice rozjížděl slibně, ale byl příšerně a zbytečně brutální a hlavně tam pro mě nebyla jediná sympatická postava. Life je takový mírnější, vtipnější a chytřejší bratranec ze Západního pobřeží.

• 31.8.2014  08:23

Nemám ráda cirkusy. Miluju zvířata. Dokud budu hodná, tak můžu říct, že vizuálně film funguje úžasně, hrozně se mi líbily kostýmy, pojetí cirkusu jako takového, samozřejmě zvířátka a Reese, u které bylo od první scény jasné, že je krasojezdkyně, díky vznešené a pevné chůzi (kde to dnes vidíte!). Když budu hledat mouchy, pak nesnáším takové ty příběhy aka staré děda na sklonku života vypráví, jak to vlastně tehdá všechno bylo... A pár nelogickej věcí ve filmu - doběhnutí vlaku, slonice ve vagóně (připadalo mi, že v některách záberech byla zvětšená do velikosti mamuta a v jiných asi jen jako velký plnokrevník), August brečící před Jacobem (jasný, tím, že to byla JEHO retrospektiva, to tak museli udělat, aby ukázali bohatost a rozpolcenost jeho postavy, ale já spíš věřím, že takovýhle člověk navenek nedá najevo slabost ani před svými pravými přáteli, což Jacob nebyl). A teď budu nejzlejší: nesnáším všechny ty filmy plné záletných flunder, které před očima manžela v lepším případě jen flirtují, v horším i souloží s jiným a je to vylíčené jako správná věc. Tahleta kráska, berme to realisticky, si našla manžela, který je pracovitý, milující a má své chyby, které mu ona tolerovala ("Tentokrát mi neodpustí." - kolikrát to tedy udělala předtím?), protože jí bylo jasné, že bez něj by skončila na dlažbě. Pak si přijde nedostudovaný floutek, který je citlivý a romantický (už jen z toho spojení se mi navaluje) a ona se mu samozřejmě vrhne do náruče. Ve skutečném životě by to dopadlo tak, že po prvním euforickém půlroce by jí začalo lézt na nervy, že manžílek je sice ťuťu na ni i na dítě, ale nemá co do huby strčit a dře jak mourovatá a se naštvaně vzpomíná na velkorysost svého bývalého. Jenže toto je film, kde hezounek řekl, že jí udělá šťastnou, a tak to muselo bejt. Hodnocení je těžký, protože ten příběh je podle mě slabej, takže tři hvězdy a z toho dvě plně patří Christophovi.

• 25.8.2014  09:30

Čekala jsem nenáročnou komedii s typicky allenovskými vtípky a sexy Colinem v hlavní roli a přesně to jsem dostala, ani o chlup víc. Nicméně Woody senilní, ač se opět převtělil do hlavní postavy, ta břitkost a sarkasmus již nejsou, co bývaly. SPOILER: Stanley na můj vkus moc rychle uvěřil podvodnici a co mi připadá na jednu stranu v protikladu s jeho proklamovaným racionálnem a na druhou stranu pochopitelné z hlediska lidskosti je jeho slepá důvěra v přátelství, svolat tiskovou konferenci, aniž by podezíral přítele a konkurenta v jedné osobě z podvodu, to se mi k němu nějak nehodilo. SPOILER Ale nemá cenu rozebírat podružné detaily, když sluníčko svítí, Sophia se směje, Stanley je v podání Colina Firtha k sežrání a závěr nechutně patetický.

• 10.8.2014  23:34

Krátce: To bylo blbé. Dlouze: Krobot je možná vynikající divadelní režisér, ale seriál Čtvrtá hvězda byl bohužel víc trapný a sprostý než vtipný. Díra u Hanušovic je pak už jen sprostá... a možná občas, když se hodně snažíte, i vtipná. Nemůžu se ubránit srovnání se Slámovýma Divokýma včelama, jak prostředím, tak podobnou výpovědí o beznadějnosti života kdesi u hranic a hlavně výbornou Táňou Vilhelmovou (jediná světlá stránka filmu). Jenže Krobotovi chybí grácie, nadhled a slušnost. Zápletka se "štěstím" Jaruny, záměrně postavená do kontrastu s osudem její sestry, byla skoro stejně pitomá jako ty holky, co celou dobu filmu chlebárnu nezavřely.

• 21.7.2014  13:51

Že bych byla shovívavější po tom, co mě potkalo to neštěstí a viděla jsem kus Kameňáku? Jasný, že je dvojka v podstatě blbost, ale skvělé herecké výkony (až na Sypala, to už přehnali, ale aspoň nemá tak hnusné zkažené zuby jak v jedničce) a pár dokonalých hlášek z ní dělají super film třeba k žehlení. A promovaný psycholog Kudláková je vykreslená fakt skvěle. -"Každý čestný muž by se na tvém místě zastřelil. Viď, René, že by ses zastřelil?"- -"Já se budu vdávat. On je letec!"-

• 21.7.2014  13:45

Narozdíl od americké "předlohy", která je je jen trapná, tato česká verze je i dost vtipná. Po X letech jsem se na BJJP dívala jako na čistou oddechovku a moje nízké nároky splnila bezvadně. Navíc spousta skvělých českých herců ho svým hereckým výkonem povyšuje na solidní komedii. Ladislav Potměšil září a jeho oscilace mezi jednodušším policajtem a těžkým machrem je jedinečná. Nejlepší je ale Miroslav Moravec!

• 13.5.2014  23:32
    Medúzy (2007)

Začínám být alergická na filmy, které se snaží propojit osudy několika postav a vůbec jim to nejde. Tři hlavní hrdinky by klidně mohly žít na opačných koncích světa a vůbec by to příběh nezměnilo, ale ne, ony se musí jakoby náhodně někde setkat, ačkoli to jejich životy naprosto neovlivní. Dobrá, popojedem. Nejsilnější je jednoznačně příběh "levné východní pracovní síly", zvláště když se na konci dotkne života staré paní, kterou opatruje. O nevěstě se toho moc nedovíme, kromě toho, že je ztělesněním toho, proč šovinisti neustále zmiňují prototyp hašteřivé, náladové ženské, která neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane (dokud ji nějaká událost dostatečně neprofackuje). Hlavní dějová linie servírky si potom zahrává řekněme s mystičnem tak neobratně, že jsem vlastně vůbec nepochopila, co to má znamenat, i když mohu aspoň hádat, co zhruba jí autor zamýšlel. Nicméně pominu-li zápletku, která mne příliš neoslovila, Medúzy se mi dost líbily. Vizuální stránka filmu byla super (nojo, Tel Aviv...) a civilní a uvěřitelné herecké výkony pro mě byly po všech těch afektovaně uřvaných filmech pohlazením na duši. Ráda bych také zmínila, že ve filmu se mihne spousta vedlejších charakterů, jejichž životní osudy jsou naznačeny maximálně několika scénami a přesto lze vidět, jak zajímavé a mnohdy těžké byly. Proto nakonec dávám čtyři hvězdy.

• 30.3.2014  00:09

Nemám ráda dlouhé filmy. Jak je nad dvě hodiny, hodně přemýšlím, jestli do toho půjdu. U IE jsem se na stopáž zapomněla podívat a když jsem v čase 1:45 ospalá a znuděná zjistila, že to má proboha trvat další více než hodinu, už jsem byla doopravdy na prášky. Nakonec na etapy dokoukáno. A bohužel. Čekala jsem ono "cvak", kdy aspoň částečně pospojuji některé dějové linie a budu moci přemýšlet, jak by to celé mohlo pasovat dohromady (nad Mullholand Dr. už takhle přemýšlím asi deset let:-), a ono nic. Zajímavé okamžiky by se sice našly, ale trošku bych to přirovnala k nudnému pátečnímu večeru u televize, kdy přepínáte z programu na program, sem tam narazíte na něco, co vás zaujme, a po chvíli zas přepnete dál. A rozhodně na to nebudu koukat znovu, protože tři hodiny se zvládnu nudit i lépe. Dvě hvězdy za Lauru Dern, vizuální stránku filmu a odvahu všech zúčastněných.

• 20.3.2014  22:39

Na tento kultovní film jsem se docela těšila, nicméně po shlédnutí jsem byla poněkud zklamána. Zezačátku to bylo super - spousta triků a skvělých nápadů, vypadalo to malinko na poněkud alternativnější a zábavnější film, než ta nudná romance obzvláštěna motivem televize kterak energii vysávajícího média. Navíc jsem měla utkvělý pocit, že jsem toto téma už někde zpracované viděla. Pak jsem si uvědomila, že to asi bude realita. Zkrátka pár vtípků a vizuálních nápadů neoriginální scénář nepozvedne.

• 16.3.2014  21:14
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Jsem naprosto nadšená! Výborný seriál, když každý díl běží svižně a logicky, herci ze sebe vydávají maximum a nechybí chytrý, někdy pravda poněkud ironický humor. Obsazení je skutečně skvělé, každé postavě její roli věřím a líbí se mi, že nikdo nepřehrává, naopak někdy nenápadná gesta vyjadřují jejich názor a jen těžko se přesvědčuju, že Polívka opravdu není major před důchodem:-) Úžasný je i Miroslav Vladyka, přestože Sršeň na první pohled moc sympatií nevzbuzuje, teď už se vyloženě těším na každou scénu, kde se objeví. A to jsem si myslela, že Humoresky už nic nepřekoná... Jinak jakožto osoba pohlaví ženského musím pochválit výběr charismatických, méně známých herců - Filipa Blažka bych vůbec nepoznala, vyrostl z něj oku lahodící chlapák, a Petr Stach i Stanislav Majer si rozhodně své role plně zaslouží!

• 1.3.2014  21:23

Miluju Lego již od dětství, což je třeba zmínit dříve, než bude následovat nekritická chvála vizuální stránky filmu. Připadala jsem si jak ve stavebnici, poznávala jsem jednotlivé sady a obdivovala nekonečnou zásobu nápadů, díky kterým se nejedná o film o Legu - je to film Z Lega. Jen mi bylo líto, že se víc scén neodehrávalo třeba v mém oblíbeném westernovém nebo středověkém světě (námět pro další film?). Dějová linie byla jasná a závěr byl vtipný i překvapivý, nicméně v některých akčních scénách jsem kvůli jejich rychlosti neměla šanci zaregistrovat, kdo po kom střílí (a proč) a co se na plátně děje vůbec, trošku polevit ve snaze o wow efekt a kterak-nacpat-co-nejvíce-triků-a-pohybu-do-jediné-scény by bylo jedině ku prospěchu. Překombinovanost se projevila i v nejasných dějových zvratech a hlavně, pokud si logicky po odhalení pointy projdeme začátek filmu, některé věci se zdají dost nepravděpodobné nebo vůbec nesedí. Vtipů bylo habakuk a naštěstí převládaly ty originální a satirické před očekávatelnými a dětskými. Takže doporučuju jako oddechovku i dospělákům!

<< předchozí 1 2