elisheva

elisheva

Alžbeta Hudáková

okres Praha
§


9 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Život je krásný (1997)

  Roberto Benigni v životní roli. Je to film tak nádherný, že dostal hned tři oscary, i když to je italský film. První půlku se jen smějete, druhá už je vážnější, i když smíchu se taky neubráníte. Půl hodiny po konci filmu sem jen seděla a nebyla sem schopná slova. Obsah opět čerpá z doby druhé světové války, ale je to tak originální nápad, že se nemůžete zlobit. Navíc takové filmy oceňuju víc i proto, že vzejdou z německé nebo italské produkce, které jsou touto dobou nejvíc poznamenané. V tomhle případě bych ale musela jít na 6 hvězd, a to bohužel nejde :)

 • poster

  Norimberský proces (1961)

  Film je sice černobílý, ale jeho obsah rozhodně ne. Tolik hereckých hvězd té doby v jednom filmu. Navíc ti, kteří hrají menší role, nemají snahu urvat pro sebe příliš, hrají to skromně a s úžasným pojetím. Nenašla bych snad žádného herce, který nezvládl svůj part. Navíc Maximilian Schell si svého Oscara zasloužil jako málokdo za jeho dlouhé (ale vůbec ne nudné) monology podané tak, až vás mrazí. !!!SPOILER!!! Jeden z nejsilnějších okamžiků přichází nečekaně až úplně na konci, kdy se dočítáte, že zločinci, kteří byli odsouzeni na doživotí, jsou v čase, ve kterém se natáčel film, už na svobodě.

 • poster

  Dunkerk (2017)

 • poster

  Musíme si pomáhat (2000)

  Jeden z nejlepších českých filmů. Herecký koncert Polívky i Duška, ale největší zásluhy patří Csongorovi Kassaiovi. Až na pár nutných poznámek k jeho pobytu v koncentračním táboře se nelituje a snaží se přežít. Nenajdu tady známky nějakého přehnaného snažení o sdílení osudu s lidmi, kteří prošli koncentračním táborem. Linie tohohle filmu se drží otázky: pomoc nebo zrada? Vidíme, že v případě postavy, kterou hrál Jarda Dušek, to není tak úplně jasné.

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

  Tenhle film patří k mým nejoblíbenějším. Do té doby jsem se k podobným filmům stavěla následovně - potěší, neurazí, zahřeje, k tomu krásné interiéry, exteriéry a kostýmy. Ale kdykoli se teď podívám na film z té doby podobného ražení, už se mi nelíbí. Pride and prejudice nasadil laťku příliš vysoko, ať už hudbou, prostředím, scénářem, hereckými výkony či samotným příběhem. Navíc, kdykoli vidím pana Darcyho, podlomí se mi kolena i když sedím :)

 • poster

  Kolja (1996)

  Nechápu, jak tento film mohl získat oscara. Ne, že by nebyl kvalitní, to právě naopak. Ale ústředním motivem tohoto filmu je střet ruské a české kultury, který je nejvíc vidět právě na jazycích. Všechno už bylo řečeno, takže to jen shrnu: nádherný film, který stojí za to vidět. A ne jednou.

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

  Nejlepší Tarantinův film!

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Tahle romantická komedie nemá podle mě chybu. Nemůžete se nudit, tolik příběhů vám to ani nedovolí. Nemůžete si ani stěžovat na hodně romantiky nebo přesládlosti, protože ne všechny příběhy skončí dobře. Všechny příběhy jsou krásně napsané, ale nejvíc mám asi ráda ten, kde se do sebe zamilují dva, kteří si vůbec nerozumí, ale jen proto, že nemluví stejným jazykem :)

 • poster

  V hlavě (2015)

 • poster

  Tohle je náš svět (2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace