Jezinka.Jezinka

Jezinka.Jezinka

Eva Nováková

okres Cheb

111 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
  • 13.3.2018  12:45

  Sobíci jsou roztomilí, ale nelíbili se mi tak, jako jiní sobi v jiných filmech, navíc nevěřím na Santu Clause. O ostatních postavách vcelku zbytečné mluvit. Nemám zvláštní vztah k tučňákům, natož ke škaredým lvům, žirafám a hrochům. Moralizování o tom, jak je lepší dávat než dostávat mi potom vyloženě vadí. Nejlepší mi na tom přišla ta sněžící koule.

  • 12.3.2018  23:22
  Dům kouzel (2013)
  **

  Příjemný roztomilý animáček o nešťastném kocourkovi, kterého vykopnou majitelé při stěhování z auta a on hledá a nalezne nový domov u vysloužilého iluzionisty. Jak si kocourek získá lásku vlídného staříka, nepodaří se mu získat sympatie jeho dalších zvířat, králíka a myšky. Vzhledem k tomu, že je to pohádka zaměřená na cílovou skupinu jedinců do čtyř let mentálního věku, je vcelku jasné, jak to dopadne. Promeškala jsem jako divák správný čas.

  • 2.3.2018  01:16

  Okouzlující holčičí dobrodružství plné barev, vody a .... no, té vody tam je opravdu hodně. Hloupá figura pro odlehčení a pobavení konečně zas jednou byla z kategorie těch, které diváka neserou od začátku do konce (ani nevím, kdy taková byla někde naposledy), hlavní hrdinka není z druhu hrdinů "jsem vyvolený a všichni se ze mě posaďte na zadek", na své cestě klopýtá (nakolik se v oceánu dá klopýtat) a naráží na problémy typu moc vody, zejm. při bouřce na volném oceánu, neznalost byť jen základů plachtění a limity dané fyzickými dispozicemi. Film nesází na patos, sentiment a infantilní roztomilost, přesto citlivější jedinci na pár místech uroní slzu. Okoralejší kusy uroní kulový, ale to těžko může někoho překvapit.

  • 2.3.2018  00:44

  Nejsem dost chlap, abych se u toho bavila.

  • 26.2.2018  01:07
  1890 (TV seriál) (2017)
  ***

  Hodnotit bylo těžké, váhala jsem dlouho, dávala proti sobě plusy a mínusy, nakonec jsem to v rámci zachování rodinné rovnováhy ohodnotila směrem dolů. Plusem je rozhodně plynulost hlavního děje oživovaná epizodami každého dílu. Zatímco v hlavní linii děj posouvají Marton a Černý, hlavními figurami epizod jsou ti dva kreténi, otravní snad ještě víc než sněhulák Olaf z Ledového království (před pány smekám, byli ve svých rolích nablblých vykutálených podvodníčků na straně zákona tak přesvědčiví, že je zřejmé, že jsou to dobří herci). Dalším plusem jsou exteriéry, horší to je s interiéry, mluvíme-li o lidech - Marton (Koleník) je krásný chlap, ovšem charismatu má asi jako spařený salát. Charismatické chlapy tu zastupují Čech Majer a Polák Kosz. U hlavní ženské postavy jsem dostávala tik s pohledu na její ujíždějící oko. Výraz šilhavé kočky je skutečně silně znepokojující a já nejsem dost chlap na to, abych se z něčeho takového tetelila. Interiéry zámku, žandárské stanice a nemocnice jsou ovšem dokonalé. A samozřejmě, všechny ženy měly naprosto úžasné šperky, navíc šperky hrály jistou úlohu i v samotném vyšetřování, což se rovněž cení. Zkrátka - že jsem přísná a kritická já, to je v rámci normy. U slovenských diváků bych čekala vyšší hodnocení a 1890 v červených číslech, protože se mezi tuzemskými (pro mě tedy samozřejmě tamzemskými) seriály jedná o neotřelý a poutavý počin.

  • 22.1.2018  23:07

  Diana byla jistě významnou britskou osobností a titul nejfotografovanější ženy světa nosila svého času plným právem. O tom, zda její smrt otřásla celým světem, by se dalo s úspěchem polemizovat. Nejen v zemích třetího světa, kde většina lidí nemá nejen televizi, ale často ani přístup k pitné vodě, natož luxusní výdobytky typu záchodu, ale ani u nás zdaleka ne všichni ronili krokodýlí slzy. Nemusím jít ani daleko, má sestřenice na zprávu, že zemřela princezna Diana reagovala naprosto nevzrušeně otázkou: "A kdo to byl?" Davové hysterické truchlení, při němž se někteří dali slyšet například, že smrt princezny Diany byla větším otřesem, než smrt vlastní ženy diváka zaskočilo. Jaké rodinné vazby to tak reprezentuje? Královna moudře udělala několik ústupků, protože druhou cestou by bylo nechat střílet do davu. Tehdy poměrně mladí princové svou úlohu zvládli s královskou důstojností a grácií, kterou zcela jednoznačně zdědili po své matce, která přes veškeré své lidské nedostatky byla citlivou lidskou bytostí a především láskyplným rodičem. Pohled na všechny ty květiny v celofánu potom v člověku probouzí jediné. Šok nad tím, jak davová hysterie dokáže udělat neskutečný bordel téměř v rozměru lokální ekologické katastrofy.

  • 15.1.2018  12:53

  Být sirotek a naprosto netušit, odkud jste se vyloupli, je mizérie. Dozvědět se, odkud jste se vyloupli a z toho titulu zklamávat očekávání svého okolí, protože, na rozdíl od otce bohatýra jste spíše chudatýr, je mizérie snad ještě větší. Možná jsem v ruském měřítku benevolentní, ale Ivan mi připadal v prostředí a vztazích pohádkového světa zmatený přiměřeně tomu, že vyrostl ve světě našem, v boji s mečem neschopný, jak logicky musí být někdo, kdo meč považuje výhradně za imperativ v druhé osobě jednotného čísla ke slovesu mečet. Navzdory tomu získá postupně sympatie krásné Vasilisy i diváků (pořadí závisí na blahovůlii, pohlaví, věku, empatii a toleranci každého jednoho diváka) a nakonec ukáže, že není ani hloupý, ani neschopný a dokonce ani zcela bezcharakterní. Zaváhání v krizi k hrdinům, kteří procházejí proměnou, klasicky klišovitě patří. Co závěr, ten byl tak nějak úsměvně prvoplánový, prvoplánově úsměvný, ale co nevyřečená, a to i Ivanem samotným, otázka: Co se sakra stalo s Vasilisou? Manželkou Ilji Muromce a tím pádem logicky matce jeho jediného syna - Sokolíka/Ivana?

  • 14.1.2018  01:21

  Slavné děti to často v životě nemají snadné. Malý Billy Moon, aka Kryštůfek Robin, to měl těžké ještě před tím, než se stal slavným. Podivně odtažité city a projevy rodičů, neurotický otec a matka zklamaná tím, že narozené dítě je jen chlapec a šokovaná zjištěním, že porod bolí, nebyly dobrý start do života. Chlapec se upnul na jedinou osobu, která se k němu chovala láskyplně a postupně našel i cestu k otci. Tato cesta byla, bohužel zejména pro Kryštůfka, začátkem cesty do pekel. Smutné je, že kromě mě a mé sestry další dítě, které nesnášelo Medvídka Pú, byl zrovna Kryštůfek Robin.

  • 10.1.2018  11:34

  Velmi zvláštně pojatý film, který je v mnohém ohledu rozporuplný. Válka a situace rodiny, kde v rámci široké rodiny (dva bratři a švagr), jsou tři jedinci zavřeni pro spolupráci s odbojem, je podaná v podstatě jako úsměvná selanka. Rodinné ženy žijí ve dvou luxusních výstavních vilách, nedostatek potravin je demonstrován tím, že v polévce k Štědrovečerní večeři je místo ryby svítek, a po válce nemlich tak, selanka s ruskými vojáky před domem, kdy se jeden projede vilou na koni a bez dalších souvislostí odjede a nic. I tak, moje největší výhrada spočívá v tom, že vychvalovaná Geislerová je pro mě naprosto nezajímavá a naprosto předvídatelná, jak se zatváří v příští chvíli vím o vteřinu dřív, než ten ksicht udělá, naopak, zajímavý mi ve své roli přišel Ondřej Sokol. Zábavný strýček, který by opravdu mohl v dobách těžkých těšit děti i jejich rodiče. Velmi zajímavé a odvážné bylo použití dlouhého prologu s konspiračním námětem, jehož protagonisté se objeví znovu až asi po hodině filmu. Souvislost je samozřejmě zřejmá (pokud člověk tedy není hluchý, debil, nebo hluchý debil), ale pořád je takový postup nezvyklý. Místní kritiku zrovna tohoto nechápu tam, kde si lidé s oblibou leští intelektuální ego u příběhů nelineárních, roztříštěných a v takovém postupu samotném spatřují filosofický přesah. Hodnotit si zatím netroufám, myslím, na to bude času dost, až uvidím všechny tři díly, kdy nedořečené do sebe (doufám) zapadne, pokud ne, přikloním se k hodnocení nižšímu, než o jakém uvažuji nyní s příslibem věcí budoucích.

  • 8.1.2018  16:11

  I tak zábavný svátek jako je nepochybně Halloween tam, kde je doma a není to trapná zpitvořená křeč, se začne zajídat, pokud je to jedinou životní náplní. Pak může být a bude lákavá i vánoční přeslazenost, protože ono "HOHOHO, TŘESTE SE, UBÍZÍ SMRTELNÍCI!" v sobě chtě nechtě má něco přitažlivého. Vedle hlavního příběhu je tady parafráze na Frankensteina, který si místo monstra stvoří dokonalou partnerku, pro kterou on není nejen dokonalým, ale ani vyhovujícím partnerem. Tomu se říká dokonalé selhání. Hohoho.

  • 8.1.2018  00:11

  Od lidí s obyčejným jménem se nedají čekat mimořádné věci. Z toho plyne, že velká část historických osobností vlastně neexistovala, protože jejich jména byla vcelku banální, ať už Adolf, Josif, či nějaký ten Josef, Leopold, Jindřich (Henry), Francois či Franz, Marie cokoliv, Elisabeth, Johann, David a tak dále. Ještě že těch Koralín je méně než v dětských příbězích zakázaných dveří (stromů, tunelů, cest), že v nich nevzniká nával, jak by se tam draly davy hlava nehlava. A poučení, které z toho věcně plyne je - lepší doma přehlížený, než někde jinde zmrzačený a zabitý. Výborný způsob, jak děti přesvědčit o nevhodnosti porušování rodičovských zákazů.

  • 5.1.2018  01:23

  V továrně na čokoládu je sice mnohem víc lízátek než čokolády, ta se vyskytuje prakticky jenom v řece (řeka čokolády a je mi čokolády málo? vážně jsem napsala tohle?), její majitel Willy Wonka je jen podivín od slova "podivný", nikoli od "největší psychotik tohoto a tří nejbližších kontinentů", umpalumpové jsou fest divní trpaslíci s oranžovými ksichty, zpívající při stylizovaných tanečcích písničky na stále stejnou kolovrátkovou melodii (nebo je to jedna písnička na pokračování, čert ví) a navíc tam chybí veverky!, jenže, ať spadnu pod čokoládový vodopád, jestli lžu, tahle verze je mnohem pohádkovější, zábavnější a příjemnější, než ta novější s Deppem a veverkami. Takže Umpadumpa dumpady du, silné čtyři hvězdy a upřímné přesvědčení, že na tuhle legrácku jsem se v prvním vidění nedívala naposledy.

  • 2.1.2018  17:29
  Marie Terezie (TV film) (2017)
  ***

  Není to historický velkofilm, jako byla Kleopatra nebo Sissy (a nejen proto, že v hlavní roli není persona tak oslnivě krásná, jako v případě představitelek dvou shora jmenovaných), není to dokument, protože na to je tam málo vysvětlení a věcné provázanosti, či jak to nazvat, navíc na to, aby to mohl být dokument, se tam moc kecá o ničem, nemluvě navíc o věcech jako je sociální fantasmagorie při cestě M-T z Toskánska po smrti otce (a ani nešeptajíc o scéně, co jí spáchala matka na téma, že nepřijela na otcův pohřeb, odmítám věřit tomu, že by matka, která sama o dvě děti přišla, chtěla po dceři, aby cestovala ve vysokém stupni těhotenství nebo těsně po porodu), ze všeho nejvíc je to úvod do učiva o Marii Terezii pro základní a střední školy zahalený do velmi hezkého kostýmního hávu. Mezinárodní účast s sebou pro diváky všech zemí přinesla neokoukané tváře, například ty navoskované kníry hraběte Esterházyho, ale i dobře vybrané tváře známé, jako pro mě překvapivě třeba Vojtu Kotka do role Františka Štěpána. Nikdy by mě nenapadlo, že může hrát něco jiného než pubertálního blba. Může a ne špatně. Z žánrů drama/historický/životopisný je to vcelku nedramatické, možné dramatické vrcholy to bere objížďkou, na historii příliš mnoho chyb a z prstu vycucaného žvanění, snad jen životopisné to je. Přesto je to film, zejména první díl, který diváky u obrazovek udrží, za což budiž vzdána chvála, zvoláno hosana a i bych si snad trochu zaplýtvala v použití koření, kdybych neměla obavu, že tvůrci pak na tom bobkovém listu usnou.

  • 28.12.2017  10:16
  Kat (2004)
  **

  Nikdy nehrajte baseball s velkým mužem v pruhovaném tričku.

  • 26.12.2017  16:35

  Vica Kerekes je sexy pro muže, jimž stačí málo, reálně je to šmudla poněkud vulgárního vízoru laciné štětky. Ku podivu i tak jí člověk přeje dobrý konec. Linie se zamilovaným párkařem není příliš propracovaná, ale v životě mnoho milostných příběhů také nemá ozdobné kudrlinky. Anna Čtvrtníčková nehraje zrovna intenzivně na sentimentální strunu citlivé duše divákovy. Hlavními postavami tady bez debat jsou čert a anděl a lidské figury jsou jen křoví sloužící k exhibici těch dvou. Někomu je to málo, já jsem s pošťuchováním těch dvou spokojená, proč by měla pohádka mít za každou cenu nějakou na pilu tlačící milostnou linii dvou rádoby romantických idiotů, když se i z té milostné linie může stát roztomilá fraška? Všechno, co se odehrává v nebi, je vtipné. Úcta se s tím dělat si z někoho legraci nikterak nevylučuje. Proti prvnímu Andělovi to má trochu sestupnou tendenci, je tu však mnoho podstatných ale, kvůli kterým i tentokrát dávám pět hvězd. Jen nerozumím tomu, proč jsem pohádku nekomentovala hned poté, co jsem ji viděla.

  • 25.12.2017  23:22
  Nejlepší přítel (TV film) (2017)
  ***

  Vezměme známé motivy a pokusme se vytvořit originální příběh. Je velmi pravděpodobné, že se to nepovede, ale ani tak se nemusí jednat o filmovou katastrofu, taky to tedy nemusí být nic skvělého. Sympatický čert je konfrontován s naivním chlapcem, sympatickým, pokud byl tím naivním chlapcem, velmi rychle však na nervy lezoucím. Pak se v příběhu objeví kuchařka Marjánka, až na první výstup na odstřel, a komtesa Terezka, která to za ženy zachraňuje. Proti tomu je opět nepůvodní ale zábavné peklo, které má svět jako reality show. V porovnání s loňskými pohádkami by skvost bylo prakticky cokoliv, posuzováno samo o sobě jen průměr. Třeba se to příště podaří lépe a třeba příště bude Piškula nejen roztomile valit oči ale i hrát.

  • 19.12.2017  22:19

  Zavři očka, zavři tady člověk slyší tolikrát, že má chuť nějaké oko vydloubnout. Strašně vlezlá písnička.

  • 15.12.2017  11:04
  Abaj a Žabaj (TV film) (1988)
  *

  Jednoduchý, na hlavu postavený, příběh rámuje vystoupení tanečnice s hezkým tělem, trhanými pohyby a výrazem tak křečovitým, že člověk přemýšlí, zda trpí zácpou nebo nějakou otravou. Dva výtečníci nemají na útratu, neuvěřitelným způsobem okradou přehrávajícího šilhavého mladíka a pak se jeden pokusí okrást druhého, přičemž daný chytrák nepozná svou ženu od vousatého muže (aniž by žena byla vousatá). Druhý z výtečníků vzápětí okrade prvního, aby na konci nakonec zcela nelogicky vrátili peníze onomu šilhavému blbounovi a padli si do náruče. A jak se tak chlapci objímají, předvádí kolem nich své křeče ona urputná tanečnice.

  • 13.12.2017  09:08

  Myšlenka, aby paní Šéfová a Milouš měli svůj film, byla jistě záslužná a generace vyrostlá na Studiu Kamarád, kde se právě tato dvojice pravidelně objevovala, by jistě šílela štěstím, kdyby. A těch kdyby je mnoho. Kdyby scénář nebyl tak nehorázně stupidní, kdyby to nebylo tak křečovité a nevtipné, kdyby tam byla nějaká sympatická postava, kdyby Klára Jandová nebyla tak zoufale šeredné netalentované dítě, kdyby z toho aspoň měl divák pocit, že herci si to užívali (přitom evidentně neměli radost ani z možnosti cpát se buchtami), kdyby to na řídký děj nebylo tak dlouhé. A tak dávám velkoryse dvě hvězdy za doznívající dětskou nostalgii s tím, že tenhle film mě iritoval už v době, kdy byl nový. Lidé nezasaženi nostalgií takto velkorysí nejspíš nebudou.

  • 12.12.2017  14:13
  Balónová pohádka (TV film) (1987)
  **

  Všechny použité prvky by v pohádce byly fajn, modernizace, humor (spíš pokus o něj), technika, rozmazlená princezna, nedorozumění, kdyby to nebylo použito v celku, který je neuvěřitelná slátanina. Škoda takového obsazení v pohádce tak špatné.

  • 7.12.2017  23:55
  Trávnička (TV film) (1973)
  ***

  I zachtělo se skojíkavě recitujícímu princi splnit přání otcovo, a když už byl do světa s bratry vyslán, nevěstu, byť maličkou, sobě našel, která upříst, utkat a ušít košili za jediný den dovedla, jsouc ana k tomu trávou, po níž Trávničkou slula, povzbuzována. I upředla, utkala a ušila, načež zazvonily zvony svatební a z trochu nevzhledné loutky se překrásná Jaroslava Schallerová stala, která, s tehdy ještě mladým a v roli prince uvěřitelným, Vítězslavem Jandákem na trůn usedla. Pokud let věku vašeho ještě čísla deset nedosáhlo, velmi poetickou tuto divadelně pojatou pohádku shledáte, kdož věku vyššího jste, možná i škleb cynický se vaší tváří mihne.

  • 7.12.2017  13:05
  Darounická poudačka (TV film) (1964)
  *****

  Netypická, ne příliš často vysílaná, takže v současnosti poněkud zapomenutá, pohádka o vánocích, poště a svědomí. Kuchařka, která by mi měla tendenci neustále rvát plískánky, a krom mě celému širokému okolí, by mě poněkud zneklidňovala (plískánky = bramboráky), a to přes to, že zmíněné jídlo mám ráda. Jaký člověk, taková přání a jak vidno, zparchantělý degenerát má zparchantělá přání. Oproti tomu kuchařka, která vědoma si svých profesních nedostatků, chtěla hrnec, co uvaří všechno, měla přání zdánlivě přízemní, leč ve svém důsledku praktické. Spletitost a nepřehlednost byrokratického aparátu je tu ztvárněna snad ještě lépe než ve dvanácti úkolech pro Asterixe. Zazní vtipy, které by asi feministkám způsobily cukání palců, koutků, koutů, obočí a možná by se cukaly celé, ale všichni ostatní se u hlášek typu: "Posadíme ho na kozlík?" "Ne, je to dárek, dejte ho mezi houpací koně, ať si zvyká na chomout", budou bavit. Konec je takový, jako celá pohádka, vtipný, otázkou je, zda ho lze považovat pro všechny za šťastný.

  • 6.12.2017  19:03
  Hejkalka (TV film) (1998)
  **

  Chcete se (nechápu proč) seznámit s osobou milou, jak zarostlý nehet? Jděte do mlýna, mlynářovic dcera je přesně taková. Po jejím zakletí, které její iritující existenci obohatí ještě o iritující zvukový projev, se objeví chlapec, šeredný sice, ale čistého srdce, posléze i čisté tváře a vše tak dospěje ke šťastnému konci. Hvězdami filmu jsou Krakonoš a pes Louda.

  • 4.12.2017  01:35
  O tlustém pradědečkovi (TV film) (1970)
  ***

  Nějak je to stejně špatné jako verze s panem Hrušínským. V knížce se mi to kdysi líbilo, hrané verze se se mnou nějak minuly, ač tato i ta druhá jsou obsazeny skvěle.

  • 3.12.2017  20:20

  Rodiče malých dětí ve vnímavém věku by (společný) sex měli mít pravidelně nebo vůbec, protože nahodilý výskyt takové události je vede k chování, které děti mate. Následky pak mohou být prakticky jakékoliv.

  • 2.12.2017  16:31
  O Bumbrlíčkovi (TV film) (1972)
  ***

  Žádná revoluce to není, všechny přítomné skvělé herce jsem viděla hrát lépe a v lepších rolích, ale přesto vidět pana Libíčka jako hrdinu víztězícího nad drakem je neskutečná prča. A Dana Hlaváčová byla revoluční princezna, až mě překvapuje, kolik princezen tato méně známá ze sester Hlaváčových hrála.

  • 1.12.2017  15:02
  Neohrožený Mikeš (TV film) (1969)
  ****

  Na kost osekaný Mikeš, kde se z veškerého děje a balastu kolem soustředíme jenom na jeskyni, boj s kouzelníkem a to je všechno. Tři kamarádi prostě jsou, jsou silní a to nám sdělí v písničce o čtyřech verších v první čtvrtině minuty hned po titulcích. I té šunce v komíně bylo věnováno víc času a, což je s podivem, stačí to. Zajímavé je, že už do téhle černobílé miniatury se podařilo nacpat všechno tajemno a napětí, které je v o generaci mladším Statečném kováři.

  • 30.11.2017  23:58
  Pohádka z Větrného lesa (TV film) (1976)
  ****

  Až na úplný začátek a konec kulisovka, kde se objevuje mnoho známých motivů, seskládaných do psychologicky vymakaného příběhu, jaký se v pohádkách přeci jen nevidí zcela běžně. Klasickým motivem je artefakt sloužící jen dobrým lidem, stejně tak neobvyklé není vychování lidského dítěte lesními bytostmi. Zde se to spojuje do příběhu o starém potrestaném zlu a dobru, které je odměněno právě oním artefaktem a bílým králíkem. A pro všechny, kdo to nevěděli, stejně jako já, i Stanislav Zindulka byl někdy mladý.

  • 28.11.2017  23:15
  Skleněná panna (TV film) (1973)
  ****

  Poetická zádumčivá pohádka, kde Anička, navzdory logice i fyzice, navléká na šňůrku slzy.

  • 27.11.2017  21:16
  Slunečnice (TV film) (1985)
  **

  Tolik dobrých herců v takové slátanině. Generační problémy s bludy nevysvětlené, šílená kořenářka do nastíněných tezí nezapadá, tetřev z toho trčí jak bolavý palec, oblouzněný chlapec vlivem drogy vidí víly, ovšem pak se ukáže, že víla asi tedy byla holka z vesnice, která za ním lezla. Ošklivá neteř je chudák hlavně vystreslá z tetičky a člověka tak jenom mrzí, že když už je v pohádce Jana Štěpánková, že ten příběh je tak slabomyslný. Abych jenom nekritizovala, Dáda je sice zmalovaná s osmdesátkovým nevkusem, ale ta rtěnka je moc hezká.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace