Jezinka.Jezinka

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 12.12.2018  10:02
    Rédl (TV seriál) (2018)

Napětí pomalu díl od dílu houstlo, postavy, které se jevily prvoplánově tupé, překvapovaly, hlavní hrdina se svědomím se dobral konce pro hrdiny skutečného světa ne zcela neobvyklého, a teď už otevřený spoiler, generál Ferenc, sympatický svou neskrývanou papalášovskou slizkostí ale především mimořádnou inteligencí, mě zklamal, Jojikání nad sexappealem Petry Hřebíčkové nechám mužům, za mě je sympatická a příjemně civilně hrající. Skvěle tu hraje především představitel titulní postavy. Komu v tomhle ohledu vadí, že se Ondřej Sokol vyskakuje v reklamě na telefon, má problém někde úplně jinde.

• 3.12.2018  16:05

"V obydlené zóně jsou teroristé." "Jsou tam také lidé, co nejsou teroristé!" "Prověřte to!" "Se 100% jistotou tam všechny osoby nejsou teroristé, kvůli předejití větším ztrátám na životech civilistů je nutné okamžitě zahájit akci!" "Ověřte, jestli sud narvaný střelným prachem po zasažení hořlavinou vybuchne a zda nahodile letící úlomky stavby mohou někoho poranit!" - skrytě mimo mikrofon: "To by blbej neřek, debile." Do mikrofonu: "Ano pane, potvrzeno, střelný prach v kontaktu s hořlavinou exploduje a nahodile letící úlomky mohou někoho náhodně zranit či usmrtit." "Ověřte, že se v okolí nacházejí civilní osoby a žádejte o vyjádření kolegy z U.S.A., Marsu a Alfy Centauri." Mimo mikrofon: "Ověřoval jsem to před půl minutou, na Marsu řeší jen to, že zodpovědnost poneseme beztak my a na Alfě Centauri je jim to šumák." Oficiální hlášení: "Provedu! Ověřeno! Osoby se nacházejí, ze všech koutů planet a galaxií máme souhlas k akci." Strašně důležitá ženská kérující do všeho k veliteli akce: "Už ani mě nenapadá, co čeho bych ještě tupě vrtala, ale pokud to dopadne špatně, budu pohoršená. Špatně je, i kdyby si tam někdo zlomil nehet." Velitel akce: "Zahajte útok!" Nahodile letící úlomky nahodile nacházely cíle. Strašně důležitá ženská byla na koni, jak tak strašně důležité osoby bývají. Já jsem si pobrečela a Oko v oblacích už nikdy nechci vidět znovu, raději se budu nadále držet těch přiblblých romantických komedií, kde malé holčičky hrají roli katalyzátorů či brzd nových vztahů osamělých rodičů a nikoli hybatele či brzdy politických a vojenských rozhodnutí.

• 28.11.2018  16:13

Divák přemýšlí, proč Rosa vyměnila svůj úhledný byt z předchozích dílů za tu špeluňku, ve které bydlí. O logických cestách úvah soudce Johannese už se přemýšlením ani obtěžovat nebudeme. Díky bohu Mark, který působil celou dobu jako sympaťák, tu není scénářem tlačen do role hysterického trouby. Nejlépe tak nakonec paradoxně působí dějová linka s nesympatickou Rosinou matkou a ta vedlejší, pro děj nepodstatná, s Miraliným sobeckým otcem.

• 27.11.2018  15:13
    Rosa: Svatební romance (TV film) (2016)

Být divákem třetího dílu Rosy je pácháním zločinu proti lidskosti na sobě samém. Budu stručná, tohle je špatné i na německý romantický film, jako že i ty nejlepší z nich jsou špatné dost.

• 26.11.2018  23:53
    Rosa: Svatba v Africe (TV film) (2015)

Umím si představit, že milionářská dcera, která vystudovala medicínu, se rozhodne pracovat prakticky zadarmo, co si ale neumím představit je to, že chodí tři dny ve stejném tričku, zejména, když místem jejího výskytu je jižní Afrika.

• 23.11.2018  16:32
    Kmotr II (1974)

Kdyby ty části mluvené italsky v mé verzi měly titulky, neměla bych pocit, že to je tak nějak napůl o hovně. Dámy prominou.

• 23.11.2018  16:24

Jediným plusem místního sněhuláka proti sněhulákovi Olafovi z Ledového království bylo to, že tady sněhulák nemluvil. Nemám ráda zimu a sníh, šla bych spíš opačnou cestou a ve sněhu se snažila vidět dortovou polevu.

• 23.11.2018  16:11

Ve světě, který ve své zblblosti módními trendy tíhne k anorektickým modlám, je příběh listonoše, který chce ztloustnout, příjemně rebelský.

• 23.11.2018  15:50

Střet s jedinci, kteří mají pocit, že našim přáním rozumí lépe než my sami, bývá nepříjemný. Tím hůř, pokud je naše přání komplikovanější, než bylo slonovo stát se rozkvetlou loukou.

• 22.11.2018  21:29

Když už začínáte s oživovacími pokusy, podstatné je nepřestávat. Pak můžete vzkřísit třeba mamuta a začnou se dít věci.

• 21.11.2018  10:58

Dobrý motivační film pro dítka, co se učí psát, aby se snažila nezasvinit půl bytu (třídy) inkoustem. U koho to takto zafunguje, ušetří své nervy výrazným způsobem. Ano, současná jednorazova pera nekaňkují, ale take nepřispívají hezkému rukopisu, takže cesta k psaní bez kaněk je plnicí pero a Otýlie pouštěná ve smyčce.

• 20.11.2018  17:48
    Rosa: Svatby na klíč (TV film) (2015)

Výsměch osudu, když máte náladu na jednoduchou sladkobolnou romantiku a youtube vám nabídne tuhle zhovadilost. Ona to je minisérie? Tak to je ovšem výzva!

• 16.11.2018  15:33
    Letíme (2017)

Na to, že je to nové, je to dost staré, co se týká řečených pravd a moralit (zdráhám se použít slovo poučení). Ze dvou skupin diváků patřím k těm, kterým internetoví holubi zábavní nepřišli. Mám obavu, že tří až pětiletí diváci, jimž je film určen, ty asi tři opravdu vtipné hlášky nepochopí.

• 16.11.2018  13:47

Nostalgie jak víno, jenom ty hlasy, co Čtyřlístku dala má představivost, se k nim hodily lépe, než ty, co jim půjčili herci.

• 16.11.2018  12:03

Proti hře na Titanik a Viléma Tella byla naše hra na hovnocuc vcelku žabařina.

• 16.11.2018  11:49

Pohádky pana Macourka s ilustracemi pana Borna jsme se ségrou jako děti milovaly. Nevím, jak tohle ocení nová generace, ale já se bavila znovu jak pětiletá.

• 16.11.2018  11:34

Jak vidno, (ani) za císaře pána nikoho nepřekvapilo, že by ministr mohl být vůl.

• 6.11.2018  23:44

Příběh Krásky a Zvířete byl do filmu převeden už mnohokrát. Tentokrát Disney převedl kreslený film do reálu prakticky jedna ku jedné a navzdory řečenému, podařilo se vytvořit opravdu krásnou podívanou (i poslouchanou, ale to je divné slovo). Emma Watson byla půvabná Kráska a v žluté plesové róbě bych si troufla pro popis použít i slovo nádherná. Myslím, že být takováhle princezna, bude ještě dlouho pro všechny karnevaly snem každé malé holčičky.

• 6.11.2018  21:33
    O komtesce a zbojníkovi (TV film) (1988)

Zbojník není zbojník, což děj připravuje o jakoukoliv smysluplnou pointu. Scénka s rádoby božím soudem je něco do děje zakomponovaného tak přirozeně a nenásilně, jako má člověk na dvoře zaparkovaného slona. Nářečí působí roztomile a Jurko je moc hezkej chlap, ale ani komická postava neúspěšného nápadníka, ze které ostatní diváci tekli blahem a přidávali za ni hvězdu, mě k vyššímu hodnocení nepřinutí. Pana Donutila jsem podobné trapně komické týpky viděla zahrát jinde a lépe.

• 4.11.2018  19:27
    Čára (2017)

Atmosféru to má hutnou jak mlhu nad rybníčkem Brčálníkem, která je, jak známo, hustá tak, že by se dala krájet. Bohužel ve vydařené atmosféře posloucháme dobrými herci odříkávané hodně podivné dialogy a protože drama, čekáme, že děj začne mít pořádný spád. Celých sto osm minut čekáme. Představitele Adama si umím představit i v dobrém filmu. Rozdělím-li film ostrou čarou na to, co v něm bylo dobré a co průměrné až špatné, zůstane v sekci toho dobrého jen závěrečná píseň, zbytek zůstává za čárou.

• 31.10.2018  21:30
    Paddington 2 (2017)

Pomerančovou marmeládu milující méďa je pořád stejně líbezný, postavu ústředního zločince převzal okouzlující a charismatický Hugh Grant (to jméno jsem mu zkomolila asi třikrát, než jsem to napsala správně) a díky obojímu se mi druhý díl líbil o fous víc než první. Jen je mi záhadou, jak to, že všichni kriminálníci uměli v kuchyni vytvořit jen nějaký dezert či sladké jídlo.

• 31.10.2018  21:23
    Paddington (2014)

Pokud přistoupíte na existenci medvědů mluvících plynule anglicky a vařících pomerančovou marmeládu konzumovanou nejlépe mezi dvěma krajíci toastového chleba, musíte z příběhu medvídka hledajícího domov v Londýně, být nadšení. Pokud na existenci popsaných medvědů nepřijmete za svou, tak se vám Paddington líbit nemůže. Může se vám tam zas třeba v roli úhlavní padouchyně líbit Nicole Kidman, která se zas hrubě nelíbila mně, ale já s tím jejím vyblitým prázdným ksichtem mám problém prakticky ve všech filmech kde hraje a dokonce i v některých, kde nehraje a já měla obavu, že ano.

• 31.10.2018  08:37

Ve Finsku mají trollové ocas, asi nejzajímavější prvek celé téhle taškařice. Jinak trollové jsou líní, hloupí a trapní. Trapní ve všech podobach a projevech. Trapní tak, že se za ně stydíte. Elfové jsou laskaví a hodní, pročež jsou v sevřeném šiku a mají natažené luky, než bys řekl 'neodporovatzlunásilím', jen se za kopcem něco šustne. V místě, kde žijí, musejí být Finové skromní. I k pobavení jim tak stačí málo.

• 22.10.2018  21:43
    Krásná Helena (TV film) (1973)

Náhodný objev, čiré potěšení. Co slovo, to perla. Co árie, to záchvat smíchu. Krásná Helena je schopna donutit k přečtení řeckých bájí a pověstí i toho nejzarputilejšího odpůrce literatury.

• 19.10.2018  12:15
    Máma stávkuje (TV film) (2002)

Film, který diváckou obec rozdělí na dvě části a to, překvapivě, na muže a ženy. Ženy zpravidla ve filmu i s jeho nadsázkou uvidí kus svého života a upozornění na to, kolik toho má žena/matka na krku v neplacené druhé směně péče o rodinu, ohodnotí pozitivně, muži zpravidla budou mít pocit, že je z otců a mužů obecně dělána neschopná kariéristická sobecká pakáž. Inu, mít děti naučené na to, že se každému vždy k jídlu uvaří to, co si vyvzpomene, je samozřejmě výchovná chyba a selhání, ale jinak je pravdou to, že od vodění do školek, škol a kroužků, přes nákupy, úklid, vaření a to kouzlo, co ze smradlavé špinavé změti dělá opět čisté vyžehlené prádlo naskládané v šuplících, je z větší části na ženách. Ještě že máme k ocenění vší té péče aspoň mezinárodní den matek.

• 17.10.2018  22:58
    Princezna a námořník (TV film) (2001)

Princezna ve skutečnosti nebyla princezna, ale členka širší vládnoucí rodiny, námořník nebyl námořník ale mariňák. Smutné je, když se na to člověk dívá a ví, že to vyvzdorované manželství nevydrželo dlouho.

• 16.10.2018  12:28
    Gallipoli (1981)

Na film jsme doma koukali nadvakrát a neb jde dnes již o film pro pamětníky, nebylo v prvních třech čtvrtinách zřejmé, jak dramatické finále nás čeká. K poslední čtvrtině jsem pro diváckou pohodu koupila brambůrky. Dostalo se mi napomenutí, že Gallipoli není popcornový film. Rozhodně není, ale jak říkám, já koupila brambůrky.

• 8.10.2018  14:50
    Naši furianti (divadelní záznam) (1983)

Po zhlédnutí minisérie "Tři spory - Spor dramatika Stroupežnického", jsem si uvědomila, že jsem ostuda všech ostud a Naše furianty jsem ani neviděla ani nečetla, a že mám tím pádem mezeru velikosti měsíčního kráteru v základním vzdělání. Stroupežnický prokázal dokonalý vhled do duše české vesnice a jejích obyvatel, jak to dokáže jen ten, kdo bytostně je homo bohemicus, tedy člověk český. Samozřejmě, že banální, humorné i dramatické dialogy mohou plně vyznít jen tam, kde si text podává ruku s divadelním uměním protagonistů. Zde um dramatika s umem herců kráčejí ruku v ruce, aby potěšily české srdce divákovo. Ve sporu s historií je mistr Stroupežnický po zásluze vítězem.

• 24.9.2018  22:29

Buďme upřímní a objektivní, ti králíci v kabátcích jsou prostě boží. Sice je to kýč jak prase (taky v kabátku), ale i tak jsou prostě boží. Malířka Bea je milá a krásná a plně chápe dokonalost svých králičích sousedů, její lidský soused je pravý anglický gentleman, který dokonalost králíků teprve musí pochopit. A ti králíci jsou prostě boží. Nebo, jak zněl nejsofistikovanější komentář k filmu: "Hop, hop."

• 23.9.2018  15:44

Svět začíná být na hlavu, když nejlepší pohádku za poslední dobu natočili Němci. Pokud je Malá čarodějnice řazena k žánru rodinný, rozhodně lze říct, že děti od určitého věku, stejně jako dospělci a starci určitého založení se budou bavit, děti do určitého věku a dospělci a starci jiného založení se bavit nebudou. Já se bavila a Malou čarodějnici řadím k těm filmům, které až vyjdou na DVD, "koupím dětem". Pro milovníky Malé čarodějnice je jistou zajímavostí datum jejích narozenin, které je 8. března, pro milovníky Abraxase je zase podstatná jeho záliba v rozinkách, co kdyby chtěl zajít na návštěvu, člověk nikdy neví u kouzelných tvorů. Staré čarodějky jsou zlé, škaredé a škodolibé, opravdová mrcha je tetička Bimbula, která se pro Malou čarodějku dožaduje trestu a pak ji rok šmíruje. Její inkoustem obarvený jazyk mi bude noční můry působit ještě nějakou dobu. Tanec o Valpuržině noci má složitou davovou choreografii, která působí zdánlivě nahodile, živočišně a spontánně, to vše provázeno skvělou hudbou, rock 'n' rollový drive člověk víc věří Malé čarodějnici než těm starým rašplím, ale nás mladé to na sedadlech v kině svádělo k tanci. Jen mladická ostýchavost a obava ze ztrapnění mě udržela v klidu. Ale o příští filipojakubské noci už to roztočím.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53