Jezinka.Jezinka

Eva Nováková

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 14.5.2020  17:14

Předvídatelný příběh, který se našemu rodinnému arbitrovi vkusu líbí asi víc než jednička ("Chci vidět malého mývala jak volá maminku! Chci ho hned!"), což rodiči nedává jinou možnost, než hodnotit vysoko. Pořád říkám, že jediný funkční model vlady je tyranie.

• 14.5.2020  17:10

Každý má v dětství, nebo od dětství, rád medvědy, zejména ty plyšové a animované. Neměla bych to přiznávat, ale i po opakovaném zhlédnutí na konci vždy uroním sentimentální slzu.

• 23.4.2020  10:44

Bůh s námi, když si sami dokážeme takhle zpatlat silné téma z historie. Příběh se dal pojmout různými způsoby, klidně i jako manželský dialog a epistolární monolog, jak se scenárista pokusil. Jen by to chtělo náznak toho, že adresát ty listy četl. V pojetí, které jsme viděli, to je jen výpověď o špatném fungování doručovatelských služeb. V tématu, ze kterého napětí mohlo téct proudem, měly atmosféru dvě, slovy DVĚ! scény a to defenestrace a popravy (nebudu řešit složení a vrstvu hnoje v hradním příkopu, ani výskyt sekery tam, kde figurovaly meče, neb jsem známá svou laskavostí a benevolencí), což je na stopáž filmu zatraceně málo. Kostýmy jsou moc hezké a ze všech viděných detailů nejhezčí jsou náušnice Zuzany Alžběty Thurnové, které by mi slušely taky. Takže, co že jsem to v sobotu viděla pěkného? Popravu a náušnice.

• 14.4.2020  13:42
    Lichožrouti (2016)

Praha jako malovaná se mi líbila převelice a hlasy postav, zejména dědy Lamora a profesora, byly zdrojem čirého potěšení, méně už příběh sám a popuzující lichožroutí podstata. Každý, kdo kdy pároval ponožky lichožrouty z podstaty nesnáší.

• 14.4.2020  10:32
    Učitel - Série 1 (série) (2016)

K závěru zásadní výhrada. Lhaní je trestné, je-li křivým obviněním nebo křivou svědeckou výpovědí. Ale i tak se těším na další sérii. Pokud polské školství vypadá takhle ... raději bych děti učila doma.

• 8.4.2020  13:30
    Pinocchio (1940)

Dětské publikum je Pinocchiem naprosto a nečekaně uhranuto (od včerejšího do dnešního oběda to tu běželo 6x, nelžu!), proti milované Anně a Else naprosto šokujícně vede na body. Rodič oceňuje pedagogickou pomoc pana Collodiho, která mu umožňuje vysvětlit potěru, proč nikdy, nikdy, NIKDY! nechodit s nikým nikam bez maminčina výslovného souhlasu a obohatit slovní zásobu potomstva o nekompromisní heslo v případě nouze "pomoc pedofil!". Já Pinocchiův příběh znala jen hodně ve zkratce, jak si to pamatovala mamka. Jak to půjde, běžím do knihkupectví koupit knížku, protože tohle je prostě boží.

• 1.4.2020  10:24
    John Wick 3 (2019)

Po dějově nasírací dvojce je trojka v rámci svých velmi limitovaných možností dílo mající hlavu a patu. Pokud tedy přistoupíme na řád světa organizovaného zločinu, jak je nám tu představen. Největší plus filmu jsou ovšem ty přesahy do žanru komedie, které dodají švih kdejaké konině. Myslím, že v příštím díle čeká konec toho frajera z pouště. Chtít po člověku, jehož smyslem života je vzpomínat na mrtvou ženu, snubní prsten, je jasná sebevražda. Druhý adept na mrzký konec je potom ona hysterická arbitryně. Jedna naznačená otázka zůstala bez odpovědi - naučil ten japonský kuchař samuraj někoho ze svých žáků vařit?

• 1.4.2020  10:07

Melancholický příběh o lásce, rodině a odvaze, hrdinové jsou tu navíc králíci. Nikdy není dost filmů, na které může rodič odkazovat, když je potřeba potomstvu demonstrovat, jak dobře se má a jak si má zatraceně vážit toho, že má oba rodiče.

• 25.3.2020  16:34

Atmosféra hutná a tíživá, důchodcovští lovci dokonalí, ovšem atmosféra sama mi ucelený filmový zážitek neposkytla. Tetelit se nad atmosférou strachu, která se utápí ve vizích, představách a vzpomínkách, když krom mlhaveho pocitu film nic jiného nepřináší, by mi připadalo jako čiré pozérství.

• 25.3.2020  14:42
    John Wick 2 (2017)

Hezčí lokace než jednička a tupější děj. Jak jsme mohli vidět, profesionálním zabijákem je v ulicích New Yorku každý popelář, socka, busker a somrák. Porušit pravidla se nevyplácí, a to ani v případě, kdy jste z čarodějnic nejmocnější Baba Jaga a dokázali jste opakovaně, že ve správné ruce je tužka mocnější pistole.

• 24.3.2020  18:54
    John Wick (2014)

Nechápu, že někdo byl schopen odezřít z monitoru (plátna) výraz Johna Wicka. Ca 80% filmu má světelné podmínky přirovnatelné tak k řiti černocha o půlnoci v neosvětleném tunelu. Tam, kde jiní viděli špatnou choreografii a mimiku hlavní postavy, resp. její nedostatek, já viděla vcelku hovno. Ale protože mám ráda bígly, chápu, že byl hlavní hrdina ztrátou psíka hluboce dotčen. Co naopak nechápu, tak proč si na konci pořídil takovou bestii hnusnou. To by tak pro dnešek k mému chápaní a nechápání bylo všechno.

• 26.2.2020  16:19

Téma touhy stát se rytířem, nebo jiným jedincem privilegované třídy, je pro dospělého možná už poněkud vyčpělé a otřepané, dětský divák však všechny ty prince a chuďase a příběhy rytíře neviděl. Dítě také víc pobaví malý čuník a bude víc napnuté u pasáží s draky. A nebude mít výhrady vůči animaci. Zkrátka dospělý divák je zmlsaný a kritický, takže se nenechá opít rohlíkem, zejména když je v dabingu dílo završené hlasem princezny, který je skřípavý, jak když se přejede nehty po tabuli.

• 23.2.2020  18:46

Voříšek, který je evidentně ze stejného hnízda jako Pejsek, co hospodařil s Kočičkou. Nejdřív ho místni alkoholik naučil štěkat a pak jeho psí oko popatřilo na pravé psí víly. A zatímco oko rodičovské slzí nostalgickým dojetím, budoucnost národa nadšeně poskakuje, že "pejsci tam tančí!".

• 6.2.2020  16:55

Podlehla jsem citovému vydírání malého ďábla, slzičkám a smrtícímu argumentu "tatínek by mi to koupil" a přinesla domů DVD s druhým dílem Ralfa. Jak mě jednička vcelku pochopitelně minula, dvojka mě pobavila vtípky z internetu a světem princezen (malý ďábel je miluje, takže zírání do studny, bublin, kýblu na mytí podlahy a Golfského proudu máme doma dost pravidelně). Je to i tak spíš tři a půl, ale zaokrouhluji nahoru. Taky mi život změnil urostlý mládenec ... jestli já nejsem pravá princezna.

• 28.1.2020  20:02

Jsem tedy typ hororového diváka, který by se raději díval na příběh japonských holčiček, které z děsivého démona udělaly šťastnou žábu, ale hrátky s žánrovými klišé i následné boření zdí byly taková jízda, že jsem se chtě nechtě bavila. Pravda, celou dobu jsem doufala, že jde o reality show na studium strachu a lidských reakcí. Konec byl uzemňující, ale příště prosím tu žábu.

• 21.1.2020  14:22

Možná pod vlivem, ale pod vlivem jediného relevantního diváka mi dvojka plynule navazovala na jedničku. Mezi vznikem filmů byl odstup několika desetiletí, my mezi nimi měli noc. Budu tady chcát proti větru, když řeknu, že mi ve dvojce Mauglí připadal dospělejší, protože rozhodoval sám za sebe a nenechal se jen vláčet osudem, hadem a medvědem.

• 20.1.2020  18:05
    Pocahontas (1995)

Zatímco u Anastázie jsem odchylku (spíš otočku a na hlavu postavení) od historie naprosto nezvládla, u Pocahontas jsem historii zkrátka hodila za hlavu a příběh divácky vděčně pojala jako převyprávění legendy, kdy za onoho času byl bílý muž (tady skutečně jen jeden) ušlechtilé mysli a čistého srdce a rudý muž žil v souladu s přírodou a ještě nebylo zřejmé, jak blbě dopadne. Nebudu si příjemný zážitek z filmu kazit vědomostí, že příběh Pocahontas ve skutečnosti moc romantický nebyl, stejně jako ona sama nebyla éterická kráska s olivovou pletí. Na závěr jen staré indiánské moudro předané bílému muži: "Hlídejte si svou imigrační politiku!"

• 20.1.2020  17:53

Naprostá večerníčková klasika mého dětství, která se doma ocitla nikoli mou zásluhou, potěšila však o to víc.

• 17.1.2020  12:34

Kniha džunglí byla jedna z mnoha hezkých dětských knížek, kterými rodiče vybavili naši dětskou knihovničku. Moc pěkné a poutavé, ale do mé top 10 nikdy nepatřila (ne tak u mé sestry, ta by mě asi za Mauglího vyměnila v tu ránu). Včera jsem pustila film a ráno bylo: "chci Mauglího!" žádáno ještě před snídaní s takovou důrazností, že jsem ráda, že tu máme i druhý díl.

• 9.1.2020  11:31

Legenda o Mulan, chyba při nákupu téměř tak legendární, jako píseň o Mulan sama. Zkrátka jsem myslela, že jde o levnou edici klasických pohádek ve výprodeji a náhled DVD si nezvětšila. Legenda o Mulan 1998, to je snad jasné, co to je! Doma jsem vyvolala velké pobavení (spojené s vytvořením popěvku 'Ráda makaróny vařím' na melodii vykradenou z Ledového království) a nadšené "jééé". Animace mi připomínala Želvy Ninja a jiné skvosty mého dětství a rané puberty. Navíc stará čínská legenda vyprávěná starým Satyrem malým satyřátkům má prostě velké grády. A neb nadšené "jééé" si vysloužil i dračí let v mracích, dávám svému omylu tři hvězdy, protože tahle Mulan si za svou snahu pomoci celé Číně ocenění zaslouží.

• 2.1.2020  22:52

Honza hrdina, který se nenutil do tradic v tom, jak spravně po rytířsku porazit draka a jednal v duchu:"Máš problém? Vem si větší kladivo!", narazí, když dojde na jemnější finesy gerojsko-princeznovské, potažmo celkově společenské konfrontace. Zatímco v chalupách byli rádi, když mohli pravidelně společně pojíst z jednoho hrnce nějakou tu kaši či eintopff (čti směs masa a zeleniny/luštěnin/krup), panstvo nejen, že už nevědělo, co do huby strčit, ale ještě si vymýšlelo komplikované způsoby jak. Princezna se z hrůzy o život rychle oklepala, stejně jako všichni okolo, a místo shovívavé pomoci dvora se Honzovi dostalo spíš pohrdání. Nejhorší v tomto punktu byla královna. Král se jeví vlídný a Honzovi nakloněný, leč těžce pod vyšívaným střevíčkem snobské semetriky, kterou pojal za choť. Honzovi je nápomocen učitel etikety, ale nedostane čas a prostor k tomu, aby Honzovi bylo dopřáno důstojné společenské entree. Po zjevení prince Egona Honza vyklidí pozice, aby se následně ukázalo, zač je v Pardubicích perník, přesněji, co o člověku vypovídá, pokud umí používat příbor a nesrká polévku. (Přesně jen to, že nežere jako prase, o charaktrru nic.) Cesta od kladiva k vidličce je poměrně humorná a já se docela bavila. Čtyři hvězdy jsou moc, hodně přestřeluji, ale v rámci letošních Vánoc jednoznačně nejlepší, princeznu tu mají krásnou a nešišlající, Honzu sympatického, mistra etikety kultivovaného a tak velkoryse chrlím hvězdy, i když z ohavných šatů princezny a královny mám mžitky ještě po několika dnech.

• 2.1.2020  13:18

Vcelku roztomilá dvojka, která nijak nevyniká originalitou ani děje, ani postav, ani písniček. Navíc si na konci člověk říká: "Proč tohle neudělali už na začátku?" Ale i když to u nás v rámci velkého balíku 'moje pohádky od Ježíška, pusťte mi pohádku!', běželo během dvou dnů dvakrát, nijak mě to nepopuzuje a podmořský svět mě vyloženě baví. Nebudu na tom tedy hledat mouchy, což se ostatně dělá pod vodou špatně, a budu doufat, že všechna nastavovaná vyprávění dosahují aspoň této úrovně.

• 31.12.2019  19:45
    Čertí brko (2018)

Brko má příjemnou atmosféru, pragmatickou a funkční organizaci pekla, sympatické nebo správně nesympatické postavy, mnoho povedených vtipů, jenže k dokonalosti tomu ledacos chybí i přebývá. Vedle vtipů dobrých jsou tu ty blbé a nepovedené, vedle romantických chvilek jsou tu romantické křeče, z nichž nejvetší je šílený song, v němž hlavní postavy vyzpívávají své, zejména ze strany hlavní hrdinky, nelogické vzplanutí. Nelogická a až na konci objasněná, je Luciferova shovávavost vůči Bonifácovi. Slabým momentem jsou klišé jako nepraktický vynálezce, k silným patří debata čertů o tom, kam se dostanou po smrti. Pak jsou zde opakovaně zmiňované politické vtipy a rádoby vtipy, které diváka podle politické (dez)orientace baví či vytáčejí. Ale celkově to drží pohromadě a nikterak to neuráží, což je meta, k níž se řada nových vánočních pohádek ani nepřiblížila.

• 28.12.2019  11:11
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Jsou Vánoce, tak nebudu začínat s kritikou. Masky jsou dokonalé a exteriéry byly vybrané výborně. Čarodějnice Sebela a její partner jsou sympatická manželská dvojice, hraběcí dcerka Julie je hezká holka a mlynář, jehož jménem si nejsem jista (Matěj nebo Matouš - v rozplizlém ději jsem soustředění musela pracně probírat z kómatu) je sympaťák.Tím jsem pozitiva pohádky vyčerpala. Cokoliv se týká děje, motivace a psychologie postav, logiky, dialogů, humoru, akce ... stojí za houby. Z celkově špatného dabingu za speciální zmínku stojí mužný vychlastaný hlas skřítka Theodora. Potřebovalo by to celou horu kouzelného kamení, aby to aspoň trochu drželo pohromadě. Scenáristka a režisérka dokázaly svým výkonem téměř dokonale zmařit snahu všech ostatních profesí o vytvoření hezké pohádky.

• 27.12.2019  14:47

Objektivně za film tak tři a půl, čtyři hvězdy. Ale vzhledem k tomu, jaký průšvih je přijít o zrak a jak statečně se s tím Salia pral, přihazuji hvězdu za téma.

• 12.12.2019  23:41

Nějak jsem u Úžasňákových nepobrala, nad čím mám žasnout. Znám lidi zajímavější než tahle famílie, ačkoliv superschopnostmi nevládnou. Ne, že bych se nudila, nebo mě snad dokonce vyloženě štvali. Troufám si říct, že se klidně podívám na další díl, ale rušit svoje silové pole, aby mi mohli přirůst k srdci, taky nebudu.

• 12.12.2019  23:36

Kdybych někdy bývala byla hrávala nesmyslné hry na herních automatech, byla bych se teď více bavila u Raubíře Ralfa. Ne všechno je pro všechny.

• 7.12.2019  21:56
    O perníkové chaloupce (TV film) (2007)

Roztomile hororově komediální pohádková jednohubka, kde kromě obligátního perníku potěší i po mase toužící čarodějnice (proč měla v chalupě ta kvanta česneku, když jejím denním chlebem bylo cukroví?). Tady se do čtvrthodinky nacpalo víc pohádkové atmosféry, než se leckteré vánoční pohádce podařilo v celovečerní stopáži.

• 2.12.2019  00:32

Když dvouhlavého draka bolí hlava, je problém v tom, že neví která, protože ... je debil? Kovář mluví pseudoslovenštinou tak strašnou, že to uráží i mé, vůči prznění slovenštiny zcela inertní, ucho. Další postavy zas na oplátku przní češtinu. Jinak drak prokleje dvě království, protože ... proto. Královské děti se do sebe zamilují, nebo to aspoň tvrdí. Chovat se tak nechovají. Přijde prokletí, vysvobození, po němž se ti dva zamilovaní ani nepoznají. Celé to vypráví dvouhlavý drak dvěma dětem, které ... prostě je to blábol nikoli česko-slovenského, ale galaktického rozměru. Kdybych dávala pohádkám odpad, tady bych ho dala.

• 25.11.2019  10:20

Dvojky bývají průšvih a vykrádačka sama sebe, pokud to vůbec má nějakou myšlenku (jinou, než vydělat tvůrcům nějaký ten další milion), jde-li o muzikál, koná se přehlídka nevýraznosti a plytkosti bez nápadu. Ledové království II jde ve vyšlapaných kolejích - hrdina pocítí nutkání někam jít a řešit, jde, vyřeší a všichni se radují (poznáváme všechny ty drakobijce, hledače zlatých ptáků, ale v podstatě i Pána prstenů), drží se i schématu dvou milujících se sester, které se snaží chránit jedna druhou, přičemž, jak ty vrstvy na hokejce, doopravdy silné jsou jen spolu. Chtít a očekávat něco fungl nového je jako vymýšlet hranaté kolo. V nastaveném schématu tedy po nahlédnutí do minulosti pokračuje příběh dál. Se zacílením na původní fanoušky si dovoluje v zápletkách přidat na složitosti a temnosti. S ohledem na rodiče, tvořící skutečným divákům doprovod, jsou dodány vtípky nejčastěji ze strany Olafa, který konečně přestal být jen otravný tupan a začal být funkční odlehčující prvek, a geniální parodický love song Kristoffa (nějaký americký Michal David, jehož nedokážu identifikovat). U hudby se dá říct, že ač nemá dynamickou hitovku, jakou v jedničce byla Elsina Najednou!, není tupá a kolovrátková. Oscarový hit bude úvodní píseň, co Iduna zpívá dcerkám All is Found, která svou poetičností dotahuje na úvodní píseň maminky z Písně moře (asi není náhoda, že takové písně jako ukolébavku zpívají maminky). Co zážitek z filmu zvedá z objektivních čtyř hvězd na subjektivních pět, je to: "Já bojím, dej ruku! Kam jde Anna? Co dělá Elsa? Má šaty, sluší šaty," které znělo vedle mě. Doufám, že když už si tvůrci dali tu práci s vytvořením spousty krásných šatů a šperků pro obě hrdinky, bude mezera na trhu zaplněna jejich reálnou podobou. Ty plastové korunky a bižuterní hrůzy jsou výsměch veškeré estetice.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56