Jezinka.Jezinka

Eva Nováková

okres Cheb

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 4.5.2021  10:18
    Lesní hrdinové (TV film) (2018)

Žít v lese není triviální, natož když je váš les situován do Finska. Vysoké závěje sněhu vypadají dobře v Mrazíkovi, kdo měl s tímto skupenstvím vody tu čest ví, že je to hnusně studený. Polární záře je nádherný světelný efekt, jen vinas teplomilné odrazuje to spojení s pólem. Mými hrdiny jsou veverky, hrdinou našeho syna je jednoznačně bělokur ("Co je to, mami?" "Bělokur." "Bělokur! Co je bělokur?" "Taková lesní slepice." "Bělokur je slepice!") V mluveném výkladu to rozštípli větou:"Mladí občas vyvádějí tak, že člověku vstavá peří na hlavě." Koukam do zrcadla a souhlasím.

• 2.5.2021  01:46

Opravdu zcela upřimně chci vědět, co to na začátku Steven Seagal pekl za dort.

• 24.3.2021  17:15
    Bubáci a Hastrmani (TV seriál) (1999)

Ladovy obrázky budu vždycky hvězdičkovat jako vzteklá, protože ho prostě miluju. A ač mě tento serial v dětství minul, v dospělosti si mě našel a náležitě mě okouzlil.

• 25.2.2021  18:01
    Anastasia (1997)

Ze svých pomatených nákupu DVD bych mohla napsat blbníček či idiotníček, protože taková diagnóza by to snad vysvětlovala. Jako u jiných filmů, i zde jsem nakupovala podle názvu a roku vzniku a přehlédla jiné autorské studio a dostala tak něco z gruntu jiného. A nebýt tahle verze příběhu nešťastné velkokněžny s dabingem jak z porna v 90. letech pro děti tak divácky atraktivní (pro cílového 2-6 letého diváka to opravdu je animované hezky), asi si nad svým omylem drbu hlavu. Takhle holt - no co už, ono to realitě odpovídá víc, než ten mnohem hezčí animák ze stejného roku, který jsem právě pro všechny ty duchy, kouzla, okultismus a já nevím co před lety tak ztrhala. Čím jsem starší, tím víc si přeji, aby aspoň jedno z carských dětí tenkrát skutečně přežilo.

• 10.2.2021  10:34
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Příjemný, místy velmi zábavný, seriál o lidech, jak je poznáte, pokud s lidmi pracujete. Budu se opakovat, ale pokud chce člověk pracovat s lidmi, nejlepší je být patologem nebo katem. Jako lékař člověk lidi potkává v jejich každodenní všední blbosti, která je všude stejná. Tohle není o tuposti venkovských balíků a aroganci Pražáka. Tohle je o lidech, kteří na otázku na jméno odpovídají: "Kdo? Já?" Pro srovnání bych ráda viděla anglický originál. Nepochybuji, že tam se řada debilů vyskytuje taky.

• 28.1.2021  20:32

Ve vztahu k animovaným pohádkám jsem ztratila schopnost odstupu, nadhledu a kritičnosti, zejména pokud mi dané dílo zajistí chvíli klidu, nebo pokud se mým genetickým pokračovatelům líbí. Pokud plati obojí, v prvním hnutí mysli bych pětkovala cokoliv jak vzteklá. Láska nám vítězí, a všechno překoná. Jestliže jsem u jedničky chtěla černého draka já, u trojky se mi dostalo kritického konstatování: "Chci Bílou Běsku a Ježíšek ji asi zapomněl koupit! A toho černého chci taky. Chci oba!" Takže i pokud budu někdy mít černého draka, bude mi zjevně brzy vyvlastněn.

• 25.1.2021  09:41
    Malý princ (2015)

Malý princ mi vždycky připadal dost přeceňovaný, ale tohle se povedlo. Kultivovaný způsob, jak knížku přiblížit nejmenším divákům (než si to přečtou sami a vyhodnotí jako notně přeceňované dílo).

• 20.1.2021  14:38
    Tarzan 2 (2005)

Hodinové pojednání o tom, jak být sám sebou, v případě Tarzana Tarzanem. Kým by už taky měl být, že jo? Objektivně je to trochu nastavovaná kaše, viděno baby filtrem "ty opičky jsou roztomilé a líbí se mi, jak je Tarzan děťátko, to je moc vtipné", takže tak.

• 19.1.2021  20:28
    Bílá paní na hlídání (TV seriál) (2012)

Chci Bílou paní na hlídání alespoň na jedno odpoledne v týdnu. Urgentně!

• 16.1.2021  12:35

Ta malá sovička se svým odhodláním najít sourozence a maminku byla prostě dojemná.

• 16.1.2021  12:33

Když je potřeba něco vydělat, je skvělé mít možnost vsadit na jistotu. Jasmína, Aladin a létající koberec takovými jistotami jsou. "Maminko, otřes se!", a maminka ještě před skončením pohádky hledá, zda a kde by se dalo koupit DVD. Film sám není žádná revoluce, ale v neděli jsem to byla já, kdo kvůli němu vstával dřív, aby včas vytáhl z pelíšků cílové diváky. Takže objektivní a přes baby filtr nahlížené hodnocení filmu se liší o několik hvězd.

• 3.1.2021  23:58
    Volný pád (1993)

Zácpa může být dost průser. Nejlepší pak je jít domů.

• 27.12.2020  20:54

Sudičkové byli milí a sympatičtí, což se nedá říct o jejich sestře Lichoradce, která byla rovným dílem šeredná jako afektovaná, což není nic jiného, než běžné atributy její představitelky. Mezi Laurou a Urbanem to nejiskří ani tak, jako mezi mým ukazovákem a tlačítkem výtahu v obchoďáku. Pak jakákoliv pouť za účelem sňatku těch dvou nedává smysl, protože proč by kdokoliv zvedl zadek kvůli něčemu, co není důležité ani jako krajíc chleba k svačině?

• 6.12.2020  11:09

K tomu, aby se sešly všechny z nejhezčích mužských hlasů současného filmu, chyběl už jen Petr Štěpánek.

• 26.10.2020  23:17
    Nebe a Vincek (TV film) (2008)

Půjčili si myšlenku o trochu tupém andělovi na zemi z Anděla paně a rovnou i osvědčenou princeznu, tedy v Andělovi "princeznu" a vypustili do světa roztomilou nedělní poobědovou pohádku. Skvělé obsazení, vcelku smysluplný příběh, i trochu toho přehrávání klady převáží. No a Zuzanu Kajnarovou mám ráda, je to velmi sympatická princezna, každý máme pár takových.

• 26.10.2020  23:08

Kirikou je malý, nasypem mu hvězdy, Kirikou nemá tátu, ale má čarodějnici, Kirikou je chytrý, vždycky vyhraje, vždycky vyhraje! Kirikou je milý, dětem se moc líbí, Kirikou je bystrý, ve smyčce tu běží, pořad dokola běží ... Kirikou je pro malé děti a těm se moc líbí, mým dětem se líbí!

• 29.9.2020  11:51
    Aladin (2019)

Je Aladin dobrý film? Ne, není. Je to zábavný film? Ano, ano a ještě jednou ano. Barevný rozjuchaný kýč, tanečky, písničky a všechny barvy, co umíte pojmenovat a pak také ty, co pojmenovat neumíte, doplněno těmi, co jména ani nemají. Exploze barev zastíní klišé v ději, jednoduchá schémata a nelogičnosti. Na konci budete chtít svůj vlastní létající koberec. My už o něj píšeme Ježíškovi, i když cosi mi říká, že to nedopadne. Kdo hodnotí čistě podle intelektuálních kvalit, nechť si dvě hvězdy odmyslí, ale tomu pak koberec tuplem létat nebude!

• 23.9.2020  10:37

Děj je okleštěn o mnoho mnoho postav, třeba všechny další ženy v životě Jákoba. I když pokud má být příběh pro děti, dá se to chápat. Vztah bratrů k otcovu miláčkovi a protežovanému potomkovi je vykreslen v rámci omezených možností. Ty songy, které vysvětlují tohle i další vztahy a dějové posuny jsou většinou strašné. Některé ne, některé jsou děsivé. Co kazí (zejm. v dabingu) zpěv, to vylepšuje mluvené slovo. Třeba hlas Putifara je opravdu prototypem hlasu moudrého zralého muže. Celkově je to průmer a nijak oslnivé zpracování příběhu, který mám docela ráda. Dobrou hudební verzi zkrátka na tohle má Josef a jeho překrásný barevný plášť.

• 26.8.2020  20:20

Knížka je lepší, ale hospodyně paní Tichá se svou ořechovkou ve všem je tak okouzlující, že si jednu hvězdu zaslouží sama pro sebe. Ořechovou.

• 26.8.2020  20:14
    Pohádka bez konce (TV film) (1986)

Nekonečnost vyprávěné pohádky byla poměrně primitivní, leč Marek Eben s roztomile zamilovaným kukučem, půvabná kominická víla ani sympatický král si zatracení nezaslouží. Není zkrátka všechno nejlepší pohádka měsíce.

• 24.8.2020  10:08
    Shazam! (2019)

Film o hrdinovi v pláštíku, který si z popsaných dělá legraci, nabitý působivými monstry. Cílový divák se v pyžamku choulí na posteli a upocenou pacinkou drží svůj amulet v dětské víře v kouzelnou moc syntetického polodrahokamu. Ve vypjatějších okamžicích se jde schovat do všemocné rodičovské náruče se slovy "musíš mě ochránit", což superwonderbatironmaminka s vrozeným šarmem udělá. Vtipný dětský film, který pár odlehčenými vtípky pobaví i rodiče. Jen mám výhradu k záporákovi, nemám ráda, když sympaťáci hrají padouchy.

• 21.8.2020  19:09
    Maličký (1978)

Není nad to koukat na vánoční film (z celé kolekce vánočních filmú Disney studia) v srpnu, kdy teploty ani v noci neklesnou pod 20°C. Příběh o maličkém je celoročně příjemný a navíc mám zkrátka ráda osly.

• 17.8.2020  09:41
    sKORO NA mizině (TV seriál) (2020)

Nad vulgarismy se nečervenám a nepohoršuji, ale tady jich místo neutrálních vokálů je v dialozích tolik, že je obtížné z té žumpy extrahovat ty dialogy samotné.

• 17.8.2020  09:07
    Toulavý Engelbert (TV film) (1973)

Toulavý Engelbert zahrál na mou romantickou i nostalgickou strunu. Kdo to vidí jinak, je zjevně jinak naladěn.

• 21.7.2020  22:08
    Bing (TV seriál) (2014)

Králíčkovi Bingovi se dějí různé věci, nebo on páchá všelijaké nepříjemnosti svým přátelům a vždy trpěliví vychovatelé všem detským postavičkám pomáhají trable řešit. Bez řevu a bez slz. Děti akceptují logické argumenty a chovají se asertivně a vstřícně. Nikdo nikomu neflákne jednu kbelíkem po hlavě za rozbitou hračku. Děti to milují a dospělý doufá, že si potomstvo z toho přístupu něco vezme. Mám obavu, že spíš začnou řešit věci v záchodě, psí exkrementy na chodníku a čůrání do bazénu. Téma jak něco skončilo v záchodě nebo kde se nečekaně vyskytlo hovínko, má v seriálu co do četnosti zastoupení prakticky stejné jako soulož v pornu.

• 9.7.2020  16:20
    Láska v čase korony (TV seriál) (2020)

Ve výsledku vcelku průměrné dílko mající za cíl pobavit ve stresujících časech koronavirové pandemie. Pár dobrých nápadů a pár výborných hlášek. Proti tomu určitá negradující repetitivnost situací, která začne být pro diváka otravná. Jenže snaha o aktuálnost s sebou z podstaty nenese nadčasovost např. nesmrtelného "Jistě, pane ministře".

• 30.5.2020  15:41
    Kniha džunglí (TV seriál) (1989)

Měla jsem takový vydařený nákup, kdy jsem myslela, že jsem natrefila na výprodej disneyovské edice a pořídila japonské verze pohádek. Ale stejně jako u Legendy o Mulan, i tato verze má dost co do sebe a cílovému mladšímu divákovi se velmi líbí. Animace je nostalgie na osmdesátá léta, ach, to byl čas dětských her, čas malin nezralých ... a dabing výborný. Nevidím důvod plivat špínu a jed na pohádku jen proto, že ji natočili Japonci.

• 28.5.2020  23:30
    Šáteček a jablíčko (TV film) (1983)

V rámci žánru a doby ničím nevybočující příjemná kulisovka, kterých jsme v dětství vídali dvaapadesát do roka. Amálka volající lišku Elišku a medvídka Davídka by si se svým citem pro úderný rým zasloužila zachránit ještě srnu, jezevce, tchoře a bobra.

• 25.5.2020  17:04

Děj to má povšechně pitomý, ale pro kombinaci tance a akrobacie ve vystoupení roztleskávaček mám jen slova nejhlubšího obdivu. Muži musí ocenit i dokonale vysportované postavy ženského osazenstva, tedy, ocenit to musí i ženy, mužům to probudí představivost v kategorii erotického snění.

• 14.5.2020  17:14

Předvídatelný příběh, který se našemu rodinnému arbitrovi vkusu líbí asi víc než jednička ("Chci vidět malého mývala jak volá maminku! Chci ho hned!"), což rodiči nedává jinou možnost, než hodnotit vysoko. Pořád říkám, že jediný funkční model vlády je tyranie.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57