Listeroman

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 26.4.2019  14:30
    Vice (2018)

Příčiny a následky války v Iráku jsou odfláknuté a šíleně zjednodušené. Způsob, kterým McKay natočil světovou krizi v The Big Short (2015) měl být podle mě použit i zde. Tedy pohled řady lidí na stejnou problematiku, komplexní náhled do události, která formovala dějiny. Vice místo toho prezentuje Cheneyho jako člověka, který způsobil válku v Iráku, zasloužil se na založení ISIS a mohl více méně za všechno špatné, co se kdy od 11. září 2001 do teď stalo... Film potom rychle ztrácí na důvěryhodnosti a Adam McKay místo toho, aby se ponořil hlouběji do americké (potažmo světové) politiky, radši všechno svádí na Dicka Cheneyho, aby mu ten životopis trošku zpestřil. Na druhou stranu je to poměrně dobře zahrané, není to úplně nudné a člověk se pár nových informací snad i doví. Každopádně je tu pořád prostor pro nějaký lepší film, který příčiny a důsledky války v Iráku pojme poctivěji.

• 30.3.2019  16:24
    Příchozí (2016)

Zajímavý námět... Jen je škoda, že si neodpustili takový ten typický armageddonovský kýčovismus.

• 9.3.2019  01:14
    matka! (2017)

I když jsem to vůbec nepochopil a musel jsem si přečíst o co vlastně šlo, film mě bavil. Bylo to hlavně tím, že příběh (alespoň mně) neodhalil svoje tajemství a nechal mě hádat. Připadal jsem si až trošku trapně, že jsem to celé neprokoukl, ale co už. Určitě je lepší nevědět celý film o co jde, než odhalit zápletku hned na začátku.

• 3.3.2019  00:44
    Nebe a peklo (1963)

Ze začátku to vypadá na hodně zajímavou a nevšední kriminálku v pojetí jiné kultury, ale jak se film rozvíjel, rychle ztrácel na originalitě a v celkovém součtu jde jen o hezky natočenou detektivku s typicky americkou (mcbainovskou) zápletkou v prostředí Japonska se skvělým Toširó Mifunem. Škoda, že se Kurosawa takhle moc držel předlohy a nenatočil něco originálnějšího.

• 2.3.2019  20:09
    Objetí hada (2015)

Amazonský Stalker, akorát ještě nudnější...Navíc tu chyběla pořádná atmosféra, kterou bych si u podobného filmu představoval (jako např. v Apocalypse Now, Dersu Uzala, nebo v už zmiňovaném Stalkerovi). Té šamanské filozofie z pralesa taky mohlo být víc...Film měl zajímavý námět, ale to je bohužel všechno.

• 26.2.2019  15:17

Slabá napodobenina první série... Samotný případ je hodně upozaděný a prioritou je spíš vztah manželů a vývoj postavy detektiva v průběhu tří, podle mě zbytečných, časových linií. Hlavně mi tam chyběla nějaká zajímavější a napínavější návaznost mezi díly... Nebyl důvod být nějak extra natěšený a nedočkavý, protože stejně v každém díle šlo jen o mix scén z různých dob, ve kterých se detektiv hádá se svojí manželkou, nebo vzpomíná na co zapomněl. Navíc se tam objevila řada nelogičností, špatných střihů a konečné rozluštění nikoho asi nepřekvapilo a ani neohromilo.. Druhá série sice měla podobné mouchy, ale když se nad tím zamyslím, tak byla snad i lepší. Doufám, že vznikne ještě 4. série a tvůrci vymyslí něco pořádného, originálního a nebudou jen vzpomínat na to, jak se všem líbila první série.

• 25.2.2019  21:27

Finální boje možná až moc připomínaly nějakou videohru, ale jinak je to zábavnej, jednoduchej a rychle se ubíhající příběh, kterej by si zasloužil nějaké to pokračování.

• 25.2.2019  01:16
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Na to, že jde o typickou duchařinu s domem, ve kterém straší, mě to dokázalo celých těch 10 dílů zabavit... Vlastně mě ten seriál i příjemně překvapil. Kdyby se podobný příběh měl odehrát během dvou hodin v normálním hororovým filmu, tak by asi za moc nestál. Respektive by to byl prostě jen další z mnoha podobných filmů, ale tím, že je to rozložené do 10 hodin, jde příběh poměrně dost do hloubky. Všechno se vyvíjí pozvolna a autoři netlačili na pilu, jak to u většiny hororů bývá. Potěšily mě třeba i dlouhé a určitě i náročné scény bez střihu. Konec mohl být asi trošku líp podaný, ale je dobře, že se všechno k tomu konci nějak extra neubírá a každý díl je zajímavý sám o sobě.

• 16.2.2019  01:14

Na můj vkus trošku moc nelogičností a to zejména v úvodu. Myšlenka filmu a celkově zápletka nebyla moc promyšlená a režisér se asi nechal příliš unést "honem detektiva za zločincem divočinou". Navíc záporák zde byl od začátku jasný, protože Brown ani nic jiného snad ani nehrál... ale skvěle spolupracující duo Poitier a Berenger film táhne a občas se podobá např. profláklé dvojce ze Smrtonosné zbraně.

• 12.2.2019  03:30
    Oheň (1991)

Málo De Nira, moc klišé... Slušné promo na práci u hasičů, ale třeba takové Towering Inferno (1974) to zvládlo taky a bez kupy zbytečně patetických scén, které Backdraft hyzdí.

• 11.2.2019  21:18

škoda, že to nenechali dělat Kurosawu... mohlo to být určitě daleko lepší

• 11.2.2019  16:29

Zajímavé téma, ale je zpracováno dost povrchově. Heineman se snažil nacpat téměř celou kariéru Colvinové do nějakých 100 minut a u žádné z jejich reportáží se příliš nezdržel. Je to z velké části pohled do jejího osobního života společně s řadou zahraničních misí, kterých se zúčastnila a celkově to nedělá nějaký velký dojem.

• 5.2.2019  20:15

Zajímavě natočený pohled do života pomateného umělce. At Eternity's Gate se daleko víc ponořuje do duše a děl malíře než třeba Pollock (2000) od Eda Harrise. Režisér Schnabel a kameraman Delhomme dokázali snad každý záběr natočit, tak aby z něj mohl vzniknout samostatný obraz. Po zhlédnutí filmu se určitě každý snadno ponoří do Van Goghových děl. Schnabelův Basquiat (1996) určitě také stojí za zkoušku.

• 17.1.2019  19:10

Skvělý odpočinkový film, který si na nic nehraje a zábavně popisuje skutečný příběh. Viggo a Mahershala tvoří parádní dvojku a humorem se nešetří. Hned si jdu pustit nějaký albíčko od Shirleyho.

• 29.12.2018  03:14

Poněkud překvapivě ve velký míře navazující na původního Blade Runnera a myslím si, že to tomuto pokračování jen škodí. Vidíme hodně hezky zpracovaný svět budoucnosti, ale odehrává se v něm bohužel nepříliš zajímavý příběh. Určitě to chtělo trošku víc originality a něco novýho v porovnání s jedničkou. Audiovizuální vzor typického sci-fi, ale bez něčeho překvapivého a ojedinělého. To, co dělalo tak dobrým původního Blade Runnera, Mad Maxe nebo třetího Vetřelce, tu prostě chybí.

• 28.12.2018  20:17

Nic jinýho se od von Triera asi nedalo čekat... čím dále film postupuje tím horší to je. Nějaký scény jsou povedený a občas i poměrně vtipný, ale na dvou a půlhodinový film to nestačilo. Závěr mi hodně připomínal Twin Peaks. Možná kdyby v příběhu figuroval i nějaký detektiv, byl by film zajímavější a alespoň trochu napínavý. Umím si představit kombinaci typického Marlowe detektiva se sériovým vrahem Jackem, troškou víc humoru a hned by šlo pro mě o o třídu lepší film. Takhle je to prostě von Trierova úchylárna, kterou podle mě docela zachraňuje přítomnost jemnýho humoru a Matta Dillona, kterýmu role prostě seděla.

• 28.12.2018  07:13

Téměř perfektní film, který těží z předchozích kosmonautských velkofilmů. Líbila se mi temná atmosféra, která doprovázela celý příběh. Oceňuju taky, že se film zaměřil výhradně na Armstronga a jeho ženu a nepletl do něj nějaký přehnaně hluboký myšlenky. No a ještě musím zmínit peckovej soundtrack.

• 28.12.2018  04:35

Moc pěkně natočený, ale příběhová stránka bohužel trošku pokulhává. Zápletka a některé scény či postavy částečně připomínají starší westerny, což určitě není špatně, ale něco tam prostě chybělo. Možná kdyby přibylo trošku humoru a film dostal takový ten lehce Coenovský/Tarantinovský nádech... Příběhová linie totiž není nějak zvlášť zajímavá a i když se ve filmu najdou některé hodně povedené momentky, tak je to do těch dvou hodin až příliš roztahaný. Každopádně jsem ale rád za takový menší návrat westernů mezi hlavní žánry. Buster Scruggs sice nic moc, ale z posledních let (2012-2018) Django, Revenant, Hateful Eight, Bone Tomahawk, Brimstone a teď Sisters Brothers celkem oživují tenhle můj oblíbený žánr. Jen tak dál.

• 27.12.2018  04:36
    22 July (2018)

Nepříliš zajímavý pohled na událost. Cirka od 80. minuty film nemá moc co nabídnout. Breivik je rozebrán jen tak povrchně. Přišlo mi to celkově špatně napsaný...Greengrass se podle mě soustředil na špatná témata. Respektive některým měl věnovat více času (samotný Breivik a jeho minulost) a některým zase méně (soudní proces, pohled premiéra). Jedná se určitě o jeho doposud nejslabší film.

• 8.12.2018  05:15

Ani jedna povídka mě nějak nezaujala... chybí tam příběh, humor či aspoň nějaký překvapivý zvrat. Navíc se mi moc nelíbí styl, kterým to bratři natočili. Je to až moc umělé. Bohužel. Vůbec jsem nepředpokládal, že s tímhle obsazením to může dopadnout až takhle špatně. Za nejlepší povídku považuju asi tu s Dudleym a Neesonem, ale taky to není nic světoborného.

• 30.6.2018  02:36

Nic nového... již několikrát ztvárněný motiv, který není ani o nic obohacen a celkově nemá tedy čím zaujmout.

• 31.1.2018  19:30

Ačkoliv si Spielberg vybral opět zajímavé historické téma, tak to nemělo takový šmrnc jako minule (Most špiónů). Svoboda tisku, morální dilemata, Hanks se Streepovou... všechno bohužel bez pořádného historického kontextu. Samotné odhalené dokumenty nejsou pro film stěžejní a moc se o nich nedozvíme. Delší stopáž a větší ponoření do politiky a historie bych asi prostě ocenil víc, než rozhodnutí tisku - vydat či nevydat, které prostě úplně napínavé není.

• 14.1.2018  06:49

Překvapivé a příjemné oživení filmové scény posledních let. Netradičně pojatý příběh částečně připomínající práce bratří Coenů slušně pracuje s kontrastem peprného černého humoru, buranskými problémy amerického města, brutální vraždy, trpící matky a nespravedlnosti. Kdyby byl film v místech vážnější a realističtější, tak určitě zapůsobí skvělé herecké výkony mnohem víc. Celkově je to ale originální kousek a to se cení.

• 29.8.2017  02:03

Mezi spaghetti westernama sice průměr, ale kombinace Elliho, Terence a Buda má něco do sebe. Navíc mě překvapilo, že se italský film v roce 1968 lehce vyjadřuje proti rasismu a obsadili do předních rolí i několik černochů. Nevybavuju si z té doby něco podobného...

• 23.8.2017  02:50
    Rozsudek (1982)

Paul Newman exceluje v roli právníka, který přišel o iluze a topí své problémy v alkoholu. Soudní tahanice je zajímavá, nepředpovídatelná a uvěřitelná. Sem tam se objevují celkem silná moudra a myslím si, že Rozsudek si tím zachovává i jakousi nadčasovost. Sidney Lumet nehraje příliš na divákovi emoce a nechává filmu plynulý spád. Asi proto mě příběh tolik nestrhl, i když je celkem napínavý. O něco lepší vyprávění příběhu a snad i výraznější hudba by určitě pomohla. Pořád je to ale hodně dobrý film, který prostě jen netlačí na pilu, jako třeba Philadelphia (1993) nebo ...And Justice for All (1979). Je škoda, že se režisér nevěnoval více do hloubky postavy Franka Galvina, protože Newman byl na to očividně připravený.

• 21.8.2017  16:03

Outsider ✔, víc než sport ✔, nikdo jim nevěří ✔, emotivní proslovy ✔, dobrej hráč, kterej má osobní problémy ✔, cesta do finále ✔, vypadá to, že prohrajou ✔ ....prostě klasika... Blue Chips, Hoosiers nebo Glory Road jsou o úroveň výš. Forest a jeho hoši bohužel prostě po celou dobu neodbočí ani trošičku od stereotypu všech filmů ze sportovního prostředí. Námět určitě nabízel víc.

• 6.8.2017  02:26

Prometheus měl v sobě víc... tady mi bohužel chybí ty velkolepé a zajímavé myšlenky, kterými předchozí film končil. Covenant sice přímo navazuje, ale vůbec ne tak jak bych si představoval. Má sice takovou tu atmosféru správného vetřelce, ale nepropojuje všechny předchozí díly, tak jako se to podařilo právě v Prometheovi. Člověk si tam začal uvědomovat určité souvislosti a série měla důvod pokračovat, ale Covenant je spíše takový osamostatněný díl, který podobně jako trojka celému příběhu moc nedává. Celkově vzato to není ani nějak moc dobrý film a pořádný návrat vetřelce snad přijde s Ripleyovou v dalším díle. Je to škoda, protože Prometheus měl našlápnuto k něčemu mnohem lepšímu.

• 5.8.2017  17:17
    Trestanec (2017)

Hodně jednoduchý příběh, který v podstatě nemá co nabídnout. Vyčerpal snad všechny vězeňské gangsterské stereotypy. Trošku nechápu proč vůbec film vznikl. Jako seriál by to asi obstálo, ale na celovečerní film ten scénář prostě nemá...existuje totiž tolik lepších filmů s podobnou tématikou...i Felon (2008) od stejného režiséra je o něco lepší.

• 30.7.2017  01:11
    Dunkerk (2017)

Pro mě dlouho očekávaný film, který nakonec asi splnil to co měl, ale musím říct, že jsem opravdu zrovna od Nolana čekal o úroveň lepší podívanou. Z těch několika pohledů a příběhů se určitě dalo vyždímat víc. Atmosféra je strhující a surovost některých záběrů dodává na autentičnosti, ale z celé bitvy o Dunkerque nám toho zrovna moc neukázali. Nejenže by záběry z fronty, která bránila pláž dodaly filmu větší říz, ale zároveň by podpořily dojem strachu a napětí. Takhle sice cítíme hrozbu, ale krom pár letadel a padajících letáků, jsme se moc akce z první ruky nedočkali. Přál bych si aby se do toho opřel Nolan znovu a natočil třeba Bitvu o Anglii nebo Operaci Market Garden či jinou z významných událostí války. Vlohy pro to má. Dunkerque to dokazuje, ale věřím a doufám, že to dokáže ještě líp.

• 17.7.2017  22:12
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Povedený seriál s téměř filmovou atmosférou. Hodně pomohlo, že přes 5 sérií vydrželi téměř všichni herci a tím se trochu nostalgicky může vracet ke starým událostem. Je však opravdu nutné vidět naprosto všechny díly, protože těch odkazů se objevuje celkem dost. Odposlech a policejní triky jsou nejzajímavější v prvních dílech. Postupně se stanou trošku stereotypem, ale vynahrazuje to změna prostředí a mnoho zajímavých vedlejších příběhů. Určitě bych ocenil pokračování nebo nějaký spin-off.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7