sharky

daniel košťál

kraj Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 8.11.2018  10:54

Výborná Claire Foy a zručná režie (až na zcela nepřehlednou bitku v plynových maskách) jsou hlavními klady jinak průměrného filmu. Ze zapomenutelné knižní předlohy byl totálním okleštěním spíchnut scénář, který je velmi hloupoučký a místy ani moc nedává smysl. Z příběhu v podstatě zmizela i stěžejní druhá hlavní postava, jejíž přítomnost ve filmu je z hlediska děje úplně zbytečná a možná je to dobře, protože představitel Blomkvista vážně není dobře vybraný, stejně jako ostatní herci (s jedinou výjimkou toho dětského). Naštěstí to všechno rychle odsýpá, takže člověk nemá moc prostoru, aby se nad tím přemýšlel. To až cestu domů vám dojde, jakou koninu plnou komických pokusů o švédský přízvuk jste to viděli. Hlavně jsem úplně nepochopil, pro koho byl film určen. Pro milovníky knih se od nich moc odkláněl a nenavazoval na předchozí díly, pro lidi, co je neznají, se příliš mnoho zmiňoval děj dvou předchozích dílů, které ale v angličtině nikdo nezfilmoval. Vzhledem k tomu, že z těch dvou Lagercrantzových knih byla tahle tou lepší, tak nevím, zda chci, aby série ještě dál pokračovala.

• 5.11.2018  10:53

Na druhé zhlédnutí moc pěkná pohádka, skoro se mi ani nechce věřit, že tohle vážně napsala sama Rowlingová. Jedinou slabinou jsou ne až tak atraktivní (magické) newyorské lokace a naprosto příšerný casting dvou hlavních rolí (Redmayne, Waterston), který činí tyto postavy otravné a nezajímavé. Ale samotná zvířata byla vymyšlená a vytvořená na jedničku.

• 25.9.2018  20:50

...A to miluju Kláru Issovou, ale tohle se fakt nedá. Viděl jsem pracovně asi 30 minut a je to asi to nejhorší, co kdy naše kinomatografie vyprodukovala. Proti tomu je i Žena za pultem mistrovské dílo, tohle mohlo vzniknout jenom při nějakym dlouhym drogovym rauši....

• 23.9.2018  19:20

První díl jsem Sheridanovi sežral i s navijákem, ale scénář dvojky je neskutečně debilní, chování postav nedává v kontextu děje moc smysl. Smrdí z toho na to honů agitka o ošklivých prohnilých amerických politicích, kterou se Sheridan ani nesnaží skrývat. Ale řemeslně je to opět vymazlené, nový režisér, kameraman i skladatelka zaostávají za svými předchůdci jen o malý krůček.

• 23.9.2018  19:16

Přestřelky moc na efekt a málo přehledné, postavám něco chybí k tomu, aby jim člověk mohl fandit a film k utahání dlouhý na moc málo děje, furt jsem se nějak ošíval...

• 23.9.2018  19:14
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

85 % Hravost, fajn postavy a jednoduchý tah na branku. Tenhle seriál má přesně to, co tak zoufale chybí posledním řadám Simpsonových...

• 23.8.2018  12:12

Na děti je to trochu moc pochmurné, nostalgické a filozofické, na dospělé je tam trochu moc mluvcích plyšových zvířátek. Takže finanční propadák je celkem jistý. Ale Marc Forster tyhle emotivní, přemýšlivé pohádky pro dospělé (Hledání Země-Nezmě) prostě umí na výbornou. V druhé části je po depresivním rozjezdu nakonec celkem hodně vtipů i humoru a není tomu ve finále moc co vytknout... distributor film evidentě odepsal a neudělal tomu dabing, což je trochu problém, když máte půlku sálu plnou dětí, co neumí vůbec nebo dost rychle číst, děti pak během projekce dost ruší. V lepším případě vyžadují odchod, v horším čtení titulků od maminky nahlas...

• 18.5.2018  13:16

Vynikající a fascinující pohled na jasný případ s jasnými důkazy, který se změnil v největší šaškárnu, kabaret a zvrácenou frašku, kterou žila celá Amerika. Krásně to ukazuje, proč není dobře, když o vinně a nevinně rozhodují obyčejní občané z lidu, kteří nemají žádné znalosti o práci vyšetřovatelů a soudů. A taky to ukazuje, proč by se soudy neměly živě vysílat v televizi a dělat z nich show. Je to podobné, jako vymývaní mozků lidem marketingovými experty před volbami. Je zajímavé vidět, že obdobné problémy jsou všude na světě. Filmařské provedení je po všech stránkách naprosto brilantní hereckými výkony počínaje, střihem, hudbou, scénářem, kamerou a režií konče. Není tomu co vytkout.

• 18.5.2018  12:57

Úchylné a brutální takovým tím nejdivnějším způsobem. Hlavní „hrdina“ Cunanan působí extrémně odpudivě, že je utrpením sledovat ho každou další minutu. Škoda, že o Versacem je tam toho minimum. Nejvíc ze všeho je to ale strašná nuda k uzoufání. Tohle může bavit jenom lidi, kteří rádi onanují nad úchylnými vrahy. Cunanan žil prázdný a zvrácený život, nic zajímavého na něm nebylo.

• 17.4.2018  12:05

Má rád filmy o novinářích a o historii, ale tady je prostě všechno špatně, všechno zajímavé, co v tom filmu je, se odehraje v posledních dvaceti minutách. O tom měl být celý film, ta předchozí hodina a půl je neskutečně nudná, zbytečná a o ničem. Je to zoufalý pohled, když ani takové herecké osobnosti jako Hanks a Streep se před kamerou bezradně, nepřesvědčivě plácají a nevědí, co mají hrát. Maryl Streep snad v nikdy životě nehrála takhle prázdnu roli o ničem. Kate Graham je tu vylíčena jako neschopná, trapná, nezajímavá puťka, která se jednou v životě vzpamatovala, ale to vůbec neodpovídá skutečnosti. Ve skutečnosti to byla moudrá žena, která celý život ovlivňovala dění v USA. Většina nedostatků toho filmu je vinou mizerného scénáře, ale Spielberg mu zrovna dvakrát nepomáhá. Koukat na jeho filmy, je čím dál větší utrpení. Miloš Forman toho sice netočil tolik, ale každý jeho počin byl něčím mimořádný. Spielberg valí poslední dobou filmy jak na běžícím páse a tomu odpovídá kvalita. Možná by měl zpomalit - dvakrát měřit a míň řezat.

• 15.2.2018  12:26

52 % Pro mě asi nejslabší marvelovka, všechno už jsem viděl mnohokrát někde jinde (hlavně první Thor) a mnohem lépe provedené. Scénář je jedno velké klišé a od začátku víte, co se bude dít v dalších deseti minutách. Příliš mnoho prázdných dialogů s málo hláškami a příliš málo akce, jejíž provedení je filmařsky dost hrozné. Celá řemeslná stránka – kamera, střih, režie je opravdu hodně mizerná. Režisér nedokáže prodat ani ty nejsilnější emocionální momenty (vzkříšení). Jediná dobrá postava je zabitá na začátku + Martin Freeman je trestuhodně nevyužitý a všichni ostatní jsou spíš otravní. Nad vodou to drží hudba, barevná africká výprava a jediný překvapivý, vtipný, povedený moment – „olíznutí nosorožce“. Měl jsem radši jít na Padesát odstínu svobody, když už nic, tak u této trilogie se člověk apsoň nasměje.

• 14.2.2018  12:48
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Furt stejný problém se všemi Marvel/Netflix seriály - strašně málo děje na hrozně moc dílů, je to straaaaaaaaaaaaaaašně utahanéééééééééé. Nekonečné záplavy zbytečných dialogů neberou konce. Musel jsem se hodně ošívat, abych překonal prvních 8 dílů nudy a dočkal se konečně pořádného seriálu v dílech 9-13. Hodně to drží nad vodou skvělé výkony herců, kteří, i když už tu stejnou větu říkají po dvacáté, zní furt přesvědčivě. Úplně nejotravnější jsou nekonečné retro záběry Frankovy manželky a nekonečně blbé výstupy Microvy manželky. Naopak mě bavila celá nejednoznačná postava Billyho Russoa, včetně jeho představitele, něco takového v tomto universu hodně chybělo po odchodu Wilsona Fiska. Vidím to tak na 70 %, chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale finální zúčtování s padouchy mi přišlo příliš brutální, už přes čáru. Chápu, že Frank si to musel vychutnat, ale mnohem víc bych ocenil nějakou soubojovou choreografickou kreativitu, než jen tupé údery bez nápadu. Tak zůstanu na třech.

• 18.1.2018  10:44

Jen řada nudných klišé, bez nějakého kloudného nápadu. A jediný kloudný vtip na tom je, že se u nás tento vánoční film promítá v kinech až po Vánocích.

• 16.1.2018  15:34
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Peter Morgan znovu mistrně zrekonstruoval situace, u kterých nebyl, tak aby dialogy nešustily papírem a byly naprosto přirozené a všeříkající. Výborný scénář, podpořený obřím rozpočtem, vytahuje do hvězdných výšin prvotřídní herecká (a troch i imitační) práce trojlístku Claire Foy, Matt Smith, Vanesy Kirby (přeobsazení v další ředě budu hodně těžko rozdýchávat). Čtvrtá epizoda o námluvách Margaret a jejího fotografa je řemeslným skvostem, zejména střihu a kamery, člověk tu chemii a napětí mezi nimi úplně cítí. Devátá epizoda o vztazích otců a synů je přesný úder na solar plexus.

• 16.1.2018  15:32

Máloco je tak děsivé jako stárnutí. Stárnoucí vyhasínající hvězdy to mají těžké, a to zvlášť dřív, kdy neexistovaly hashtagy a všemu vládli muži a mládí. Zejména pak když je všichni muži opustili… Bezchybný herecký koncert dvou naštěstí ještě nevyhaslých hvězd Lange a Sarandon, jejichž kariéry drží nad vodou kabelová televize (a v případě Jessicy i Ryan Murphy). Natočeno s velkou láskou ke staré kinematografii, povinnost pro každého, kdo má rád film.

• 16.1.2018  15:20
    Génius - Einstein (série) (2017)

Složitá osoba génia fyziky výborně zachycena v záživném a řemeslně výborně zpracovaném seriálu, který má akorát místy příliš velké dějové skoky. Škoda, že to celé nehrál Geoffrey Rush, Johnny Flynn je strašně nesympatický a působí jak laciná imitace Christopha Walze.Potěší české exteriéry a Klára Issová.

• 15.1.2018  15:11

Startrekovské nekonečné „dantovské“ peklíčko s obtloustlým zlým klonem Matta Dammona nemá chybu. Je to strašidelnější představa než z Kingova „To“ a asi tak desetkrát napínavější než většina blockbusterů z poslední doby. Chvílema jsem skoro nedýchal… jen tak dál.

• 9.12.2017  15:22
    Legion (TV seriál) (2017)

je hrozný zjistit ve 33 letech, že už jsem na některý moderní věci starej. Mám fakt rád Dana Stevense, ale co tohle má jako kurva bejt!?:)

• 10.10.2017  10:42

Vítězství formy nad obsahem. Vítězství existencionálního artového dramatu nad hollywoodským mainstreamem. Do teď nechápu, že na tohle dal někdo 160 milionů. Ale je to fajn, takový závan starých časů, film, jaké už se dneska běžně netočí. Scénář je tak na 20minutovou povídku, ale audiovizuální zpracování jsou cinefilní orgie. Problém je trochu v hercích, Jared Leto není dobře obsazený, nemá charizma, aby své dva monology utáhnul a vedle Harrisona Forda vypadá i ten Gosling tak nějak béčkově. Ale kdo by si pomyslel, že v roce 2017 ještě může vzniknout 160minutová sci-fi v podstatě téměř bez akce!? Nenudil jsem se, bavilo mě to a proto musím hodnotit pozitivně, i když si nemyslím, že by ten film byl jakkoliv zásadní dílo.

• 5.10.2017  17:05
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Na tohle jsem byl asi málo zfetovanej...:(

• 6.9.2017  16:41

Prapodivný surrealistický experiment bez kloudného děje, natahovaný sled scén, kde se postavy chovají zcela nesmyslně a furt se jenom opakuje: "my nic, to ti druzí"

• 15.7.2017  13:04
    Spotlight (2015)

Hraný dokument, který je sice zajímavý, ale je tak strašně sterilní a bez emocí, až je to nuda k nepřežití. Ovšem Keaton je tu výborný, škoda, že nedostal Oscara.

• 15.7.2017  12:49
    Everest (2015)

85% nejvíc oceňuju, že to to bylo příjemně civilní, žádnej přehnanej patos, prostě člověk versus příroda, která dokáže bejt drsná, ale není v tom zlý úmysl. úžasný záběry hor, který jsou točený opravdu v Nepálu, což není samozřejmostí a dává to filmu prevek realističnosti. Nakonec je ten film víc o horách než o příběhu nebo postavách a to mi přišlo fajn, i když to tu dost lidí kritizuje. některý postavy byly trošku otravný, kdyžto hory, ty jsou jenom krásý:). Takový už jsou režiséři z Islandu, příroda na prvním místě.

• 15.7.2017  12:40

Takovej ten film, kterej tek strašně smutnej až vám vůbec není příjmný ho sledovat. Určitě tomu nelze upřít filmařské a herecké kvality, ale je to trošku přehnaně patetické a vlastně strašně banílní.

• 15.7.2017  12:36
    Lásky čas (2013)

75% Trochu jinej film než čekáte, který si ve finále stejně krade pro sebe Bill Nighy ve vedlejší roli otce. Spíš než velká romanťárna je to jen obyčejný rodinný film s esci-fi zápletkou, ale i to se občas cení.

• 15.7.2017  12:33

na originálu jsem vyrástal a tomuhle filmu se podařilo se mu perfektně přiblížit, je to skoro spíš remake než pokračování (je tam spousta skoro až identických scén). Já vím, že je to hodně připitomnělé, ale takový to přesně mělo být a já si nemohl pomoct a smál jsem se. Asi to není úplně objektivní hodnocení, ale nostalgie je svině:)

• 15.7.2017  12:29

75% Místama skoro až černá komedie s nečekanými dějovými zvraty a hodně divokým finále. Vynikající výkon Roberta Walker, škoda, že jeho kariéra skončila předčasně:(

• 15.7.2017  12:26
    Ex Machina (2014)

74%Vizuálně podmanivá epizoda Black Mirror (Nathanovo sídlo je úplně úžasné), která se ve finále změní v banální hororovou hříčku.

• 8.5.2017  14:06

Jednička vede jenom o fous, díky lepším písničkám. Strážci galaxie maj něco, co mi starašně chybí ve Star Wars od epizody 1 dál, takovou dětinskou hravost a zábavnost a pomrkávání na diváka... Prostě tvůrcům věřím, že se u toho královsky bavili a to se přeneslo i na diváka.

• 24.3.2017  16:41
    Pustina (TV seriál) (2016)

84 % Jo, člověk se nemůže zabavit pocitu, že všechno tohle už dávno viděl v severských detektivkách, ale je to okopírované opravdu velmi dobře. Atmosféra i herecké výkony, až na Nohu, který chvílemi tlačí příliš na pilu, až přehrává, jsou perfektní. Bavilo mě to od začátku do konce, nenudil jsem se a těšil jsem se na další díl. Jenom mi přijde zbytečné furt něco kopírovat, v zemi kde je pár vražd ročně působí ty severské detektivky furt tak nějak nepatřičně, spíš bychom měli točit něco ve stylu Četnických humoresek a Hříšných lidí města pražského.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34