sharky

daniel košťál

kraj Hlavní město Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 9.3.2020  01:01
    Narcos: Mexiko - Série 2 (série) (2020)

Oproti první mexické řadě tomu chybí nějaké postavy, kterým by člověk mohl aspoň trochu v rámci možností fandit, nebo soucítit, nebo aspoň chápat jejich kroky. S odchodem Dona Neta a Rafy už zbývá jen Pavel Zedníček. jsem rád, že se tento český velikán dočkal role v americkém hitu, ale škoda, že drží prim jen ve dvou dílech. Zbytek castingu je mizernej, hlavně Diego Luna byl velký omyl, nemá vůbec žádné charizma, odhodlání, drive, je jenom a jenom mdlý. Člověk mu naprosto nevěří, že tenhle chlápek by byl schopnej nechat zabít tři malý děti. Gallardo je v jeho podání strašnej looser a to fakt nebyl. O moc lepší ale není ani Scoot McNairy, ten je dobrej jenom jako vypravěč, jakmile se objeví na plátně je takovej matně slizkej a agenta DEA nepřipomíná ani z vlaku. Kolumbijská série byla o level výš. Na druhé straně třeba díl s prezidentskými volbami je (děsivě) scenáristicky výborný.

• 24.2.2020  17:23
    The Orville (TV seriál) (2017)

Narozdíl od od Discovery, tohle má duši původního Star Treku. Gene Roddenberry by to myslím ocenil. Některé díly jsou hodně vážné, humoru tam není až tolik, ale zase to má nápad a je to povětšinou i chytré, takže to vůbec nevadí. jen člověk nesmí čekat řachandu typu Ted.

• 5.2.2020  11:56
    Driven (2018)

Film, který kolísá mezi žánry a neumí si úplně vybrat, scénárista místy hodně přešlapuje na místě, aniž by se někam pohnul, ale je to jinak v kostce zajímavý skutečný příběh a herecké výkony jsou výborné.

• 5.2.2020  11:53

pomalý, intimní film, který asi není úplně pro každého. člověk na něj musí mít čas, klid, trpělivost a náladu. Finále je natočeno strhujícím způsobem.

• 5.2.2020  11:51
    Parazit (2019)

Od scény ve sklepě to jde do kytek. Slibně rozjetej film, totálně zabitej změnou koncepce, konec je prostě jedno velké WTF nedávající logiku...

• 4.1.2020  21:03
    Filmy našeho dětství (TV seriál) (2019)

Povedená vykrádačka komentářů z Honest Trailers. Trochu tomu škodí, že tam chybí klíčoví herečtí aktéři. Ale u Krotitelů duchů snad i ukápla slzička

• 4.1.2020  20:59
    Čertí brko (2018)

V rámci vyčpělé české pohádkové šablony velmi svěží, originální a zábavné. Ale chápu, že voličům Andreje Babiše se to líbit nemůže.

• 25.11.2019  15:16
    Joker (2019)

Tohle je scénáristácká šmíra na úrovni slohového cvičení žáků 2. B. Nic neřešísí film úplně o ničem. Dvouhodinový náhled do života depresemi zmítaného sadistického pošuka je asi tak příjemný jako sledovat stejně dlouhé sadomasochiscké porno. Dlouhá nuda na jendo brdo, kterou člověk ocení více či méně v závislosti na tom, co ho vzrušuje a kde má nastavený práh stravitelnosti. Samozřejmě aboslutní výhrou pro režiséra je perfektní výkon J. Phoenixe i celkově po všech stránkách dobře zvládnuté řemeslo těch technických profesí jako kamera nebo zvuk. Velkou cenu z Benátek beru jako Jokerův nejlepší žert.

• 25.11.2019  15:04
    Anna (2019)

Od první do poslední minuty to příjemně odsýpá a v podstatě to nemá žádné hluché místo. Když se přivřou oči nad pár neologičnostmi, tak to téměř nemá chybu...

• 25.11.2019  14:46

zábavná a hravá černohumorná jednohubka, která zbytečně dlouho přešlapuje na místě a samozřejmě se musí sledovat s vypnutým mozkem. Herecká trojice Weaving, Czerny, MacDowell je výborná

• 23.11.2019  12:21
    John Wick 3 (2019)

Nejzábavnější díl s výbornou choreografií

• 28.9.2019  14:47

Vynikající zábava na úrovni, která se nebojí i ostřejších vtípků. Dokonalá chemie hlavních představitelů, díky které funguje film výborně i jako romantika. Takhle dobrý příspěvek do fondu romkomů tu nebyl hodně let.

• 28.9.2019  14:43
    X-Men: Dark Phoenix (2019)

Fakt si nepamatuju, kdy jsem viděl naposled film s takhle hloupými a prázdnými dialogy. Díky příšerným hereckým výkonům - Sophie Turner je totální amatérka, která by neměla hrát ani v reklamě na vložky - jsou některé scény vyloženě sebeparodické. Třeba ta vojenskými vrtulníky, to jsem se začal nahlas smát. Předchozí film byl fajn, tohle je totální průšvih.

• 17.7.2019  00:59
    Zone Blanche - Útočiště (S02E06) (epizoda) (2019)

Totální WTF debilní nesmyslná epizoda, na kterou se scénáristi museli hodně zfetovat.

• 13.7.2019  12:26

Vizuálně velmi povedené, dobře obsazené, má to šmrnc a drive, ale scenáristicky to místy dost pokulhává a vždycky, když se to rozjede, přijde nějaký strašný faul v podobě falešného patosu. navíc film skončí v nejlepším a asi se úplně nedá předpokládat, že ještě bude další díl.

• 12.7.2019  16:24
    7 životů (2017)

Velmi příjemná svižná akční oddechovka se zajímavým námětem. Závěr je nepovedený (hlavně choreografie akčních scén), twist strašně laciný a průhledný.

• 9.7.2019  10:51
    Favoritka (2018)

70% Přijemně jiný (divný) film, taková lehce úchylná (ale spíš úsměvně) artovka, která působí, jak kyby někdo oživil Stanlyho Kubricka. Hrozně to rozdělením do kapitol a strukturou záběrů připomíná zejména Barryho Lyndona. I přes některé velmi dlouhé záběry, film uplyne jak dravá horská voda a skončí dřív, než bych se nadál. už podruhé za sebou vidím Oliviu Colman, kterou nemám moc rád, fakt zaválet, asi ji ještě nakonec vezmu na milost.

• 7.7.2019  17:01

Královsky jsem se bavil od první scény až do poslední potitulkové. Spousta vtipných hlášek, sympatické postavy a zase trochu něco jiného, co ještě v rámci Marvelu nebylo.

• 15.5.2019  22:33
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Vydržel jsem pět dílů. nedávám to. Dvě extrémně nesympatické postavy, přepáleně hrané nesympatickými herečkami. Divné, nelogické jednání, které neodpovídá reálným osobám. Chvílemi komedie, chvílemi smrtelně vážné, ve výsledku to vypadá jak nepovedená parodie, ale hlavně je to hrozně nezábavné...

• 15.5.2019  21:31
    Trust (TV seriál) (2018)

Výborný záležitost, místy se to příliš vleče, mělo to být tak o třetinu kratší, ale jinak je to výborné nahlédnutí do netradičního života rodiny Babišo... Gettyových s skvělými hereckými výkony v čele s lahůdkovým Sutherlandem.

• 4.5.2019  13:58

nějak tomu chybí většina toho, co bylo dobré na předchozím dílu. žádná nová fantastická zvířata a světy, jen furt ty tři zbytečné otravné hlavní postavy (jediná dobrá postava Kowalski je nepříjemně upozaděná). naštěstí je tu nově Brumbál, který to ale sám neutáhne. místo aby to bylo pohádkové a barevné, je to šedé a stereotypní.

• 4.5.2019  13:52

Na tenhle film jsem se vůbec netěšil a musím říct, že mě to bavilo víc než Endgame. Překvapivě svěží vzpomínka na 90. léta dobře odsýpá a má spoustu hlášek, výborného Jacksona i nejnebezpečnější kočičku ve vesmíru a furt se tam něco děje. Akorát se nemůžu zbavit dojmu, že kdyby hrál hlavní roli někdo, kdo nevypadá jako ledová královna a má nějaké charizma a víc než dva herecké výrazy, mohlo to být ještě někde úplně jinde.

• 4.5.2019  13:46
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

První věc od Chan-wook Parka, která mě opravdu bavila. Naprosto famózní napínavá retro atmosféra a procítěné herecké výkony. Od dvojice Florence Pugh a Michael Shannon bych si klidně nechal prodat i nějaký předražený hrnce.

• 4.5.2019  13:42
    Já jsem noc (TV seriál) (2019)

Zajímavý retro počin, který vás přiměje googlovat informace o tom, jak to teda skutečné bylo. A pointa je, že to nikdo do teď neví. A v tomto duchu je i tato minisérie trochu nedopečená, ale přesto mě to bavilo. Pár scén je opravdu napínavých. Jedinej velkej průšvih je India Eisley, herečka v porovnání s níž je Chuck Norris velmistr Stanislavského metody.

• 4.5.2019  13:38

Tenhle díl má všechno, co chybí Avengers: Endgame. Permanentní okusování nehtů a mrazení v zádech. Dokonalé střídání epických a komorních scén...

• 28.4.2019  00:35

Samé plkání a plakání. Příliš mnoho fanservisu na úkor akce a zábavy. Zábavu obstarává v podstatě jen Thor, ale už je to trochu přestřelené, místy už z něj dělají příliš velkého idiota. Tam, kde je potřeba mít nějakou akční scénu, napětí, nebo honičku je jenom patetický rozhovor Starka s otcem, či setkání Thora s matkou. Navíc se úplně změní charakter postavy Thanose a jeho chování moc neodpovídá tomu, jak byl vykreslen v předchozím filmu. Stopáž je dost přestřelená, první hodinu a půl se tam nic neděje, je to stráááááááááááááášně dlouhééééééééééééé. Kapitánka Marvelová mě bavila mnohem víc, ale na rozdíl od ní, tady funguje hudba na jedničku s hvězdičkou.

• 14.4.2019  16:50

Dobrej nápad, ze kterého šlo ale vytěžit o mnoho víc. Hodně tomu škodí nepovedenýcasting Adama Devinea do stěžejní mužské role. Naopak "Fat Amy" je sázka na jistotu.

• 4.3.2019  19:52
    MOST! (TV seriál) (2019)

Pokud jde o Kolečka, tak mi přijde, že se v tom chvílemi trochu plácal a v jistých momentech moc netušil, co si počít s některými postavami i žánrem. Trpaslík mi přišel mnohem propracovanější a lépe vypointovaný a vygradovaný. Most ke konci spíš drhne, i když je tam pár skvělých momentů. ale tak obecně je to pro mě spíš taková zábava plná drobných pousmání než nějaká třeskutá komedii, kdy smíchy padám ze židle. Možná, že místama to chtělo někde režijně přitlačit. Kontroverzní mi to moc nepřijde, to Trpaslík zašel v posledním díle mnohem dál. Asi je jen většinový divák moc velká názorová konzerva a je hned paf z něčeho trošku liberálnějšího:)

• 12.2.2019  22:54

Asi nejlepší Agatha Christie za hodně dlouhou dobu. Ta strašidelná až hororová atmosféra a kamera tomu moc sluší. Stejně jako lahůdkové herecké výkony.

• 10.2.2019  19:11
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

Fantastické herecké výkony obou hlavních představitelů (+mého oblíbence Alexe Jenningse). Whishawovi už nikdy neuvěřím žádnou heterosexuální roli a Grant konečně po druhé v životě (Paddington 2) dostal zápornou roli a dokazuje, že umí skutečně hrát, jen byl celý život chybně obsazován do rolí romantických milovníků. Táhne to výborný příběh, o kterém je nejlepší dopředu nic nevědět, a především výborně zvolená komediální nadsázka, ve které je to celé lahůdkově zabalené a bez které by to nefungovalo. Už se těším na český remake o obdobném "atentátu" na Sabinu Slonkovou.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36