sharky

kraj Praha

ICQ: 210410672

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 6.9.2017  16:41

Prapodivný surrealistický experiment bez kloudného děje, natahovaný sled scén, kde se postavy chovají zcela nesmyslně a furt se jenom opakuje: "my nic, to ti druzí"

• 15.7.2017  13:04
    Spotlight (2015)

Hraný dokument, který je sice zajímavý, ale je tak strašně sterilní a bez emocí, až je to nuda k nepřežití. Ovšem Keaton je tu výborný, škoda, že nedostal Oscara.

• 15.7.2017  12:49
    Everest (2015)

85% nejvíc oceňuju, že to to bylo příjemně civilní, žádnej přehnanej patos, prostě člověk versus příroda, která dokáže bejt drsná, ale není v tom zlý úmysl. úžasný záběry hor, který jsou točený opravdu v Nepálu, což není samozřejmostí a dává to filmu prevek realističnosti. Nakonec je ten film víc o horách než o příběhu nebo postavách a to mi přišlo fajn, i když to tu dost lidí kritizuje. některý postavy byly trošku otravný, kdyžto hory, ty jsou jenom krásý:). Takový už jsou režiséři z Islandu, příroda na prvním místě.

• 15.7.2017  12:40

Takovej ten film, kterej tek strašně smutnej až vám vůbec není příjmný ho sledovat. Určitě tomu nelze upřít filmařské a herecké kvality, ale je to trošku přehnaně patetické a vlastně strašně banílní.

• 15.7.2017  12:36
    Lásky čas (2013)

75% Trochu jinej film než čekáte, který si ve finále stejně krade pro sebe Bill Nighy ve vedlejší roli otce. Spíš než velká romanťárna je to jen obyčejný rodinný film s esci-fi zápletkou, ale i to se občas cení.

• 15.7.2017  12:33

na originálu jsem vyrástal a tomuhle filmu se podařilo se mu perfektně přiblížit, je to skoro spíš remake než pokračování (je tam spousta skoro až identických scén). Já vím, že je to hodně připitomnělé, ale takový to přesně mělo být a já si nemohl pomoct a smál jsem se. Asi to není úplně objektivní hodnocení, ale nostalgie je svině:)

• 15.7.2017  12:29

75% Místama skoro až černá komedie s nečekanými dějovými zvraty a hodně divokým finále. Vynikající výkon Roberta Walker, škoda, že jeho kariéra skončila předčasně:(

• 15.7.2017  12:26
    Ex Machina (2014)

74%Vizuálně podmanivá epizoda Black Mirror (Nathanovo sídlo je úplně úžasné), která se ve finále změní v banální hororovou hříčku.

• 8.5.2017  14:06

Jednička vede jenom o fous, díky lepším písničkám. Strážci galaxie maj něco, co mi starašně chybí ve Star Wars od epizody 1 dál, takovou dětinskou hravost a zábavnost a pomrkávání na diváka... Prostě tvůrcům věřím, že se u toho královsky bavili a to se přeneslo i na diváka.

• 24.3.2017  16:41
    Pustina (TV seriál) (2016)

84 % Jo, člověk se nemůže zabavit pocitu, že všechno tohle už dávno viděl v severských detektivkách, ale je to okopírované opravdu velmi dobře. Atmosféra i herecké výkony, až na Nohu, který chvílemi tlačí příliš na pilu, až přehrává, jsou perfektní. Bavilo mě to od začátku do konce, nenudil jsem se a těšil jsem se na další díl. Jenom mi přijde zbytečné furt něco kopírovat, v zemi kde je pár vražd ročně působí ty severské detektivky furt tak nějak nepatřičně, spíš bychom měli točit něco ve stylu Četnických humoresek a Hříšných lidí města pražského.

• 16.2.2017  12:02
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Na závěr čtvrté série zbývá jen jediná, skoro až Hamletovská (toho s Cumberbatchem), otázka: Byla to s*ačka nebo ne? Je tam pár hodně silných scén a zajímavých motivů. Jsou tam třeba i 20minutové pasáže, které jsou poměrně strhující, ale pak vždycky přijde něco, co to shodí až do horoucích odpadových pekel. Obzvlášť postava Mary Watson patří k nejotravnějším postavám televizní historie. Takže sečteno a podtrženo: Ano, byla to s*ačka.

• 9.1.2017  17:19

Sherlock meets Bond meets John le Carré meets Esmeralda. Jedna hvězdička za slibný rozjezd a mínus čtyři za příšerný závěr jak z té nejhorší telenovely. Ono když má něco deset dílů musíte být sakra opatrní s opakováním zápletek, (SPOILER) jakože Johnovi někdo blízký zase znova umře a John je z toho na zhroucení. Dohnat taková herecká esa jako Freeman a Cumberbatch k tomu, aby jejich emocionální projev vypadal nevěrohodně, na to už musí být tvůrce extrémně velký režijní a scénáristický babral.

• 27.12.2016  16:08
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Myslím, že John le Carré by byl s tímto zpracováním spokojen.Jeho knihy jsou plné dialogů a není v nich skoro žádná akce a taková je i tato minisérie. Atmosféra, napětí i elegance fungují na výbornou a hlavnímu hereckému triu není co vytknout.

• 27.12.2016  16:01
    Mozart in the Jungle (TV seriál) (2014)

Dramedy je těžkej žánr, možná vůbec nejtěžší. kvalita jednotlivých dílů je jak na houpačce, nebo možná lépe řečeno na horské dráze, ale nelze tomu upřít obtížně popsatelný kouzlo. Lola Kirke a G. G. Bernal jsou extrémně sympatická dvojka doplněná skvělou plejádou dalších vymazlených figurek. Já bych asi na Haileyin koncert zašel a asi bych zaskočil i k ní domů;)

• 27.12.2016  15:57

Ach jo, Tim Burton už definitivně ztratil svoje vnitřní kouzlo... Nuda, bez těch obvykle skvěle vypointovaných nápadů, bez nějakýho překvapení, atmosféry, bez čehokoliv magickýho, emotivního, co by mě posadilo na zadek... Snad se mu časem vrátí..

• 27.12.2016  15:43
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Kdyby měla Česká republika vesmírný program, jsem si jist, že by vypadal přesně takto:) Byl jsem uzeměn. Nejodvážnější počin ČT za hodně dlouho dobu. Neskutečný vtipy a hlášky a životní role Martina Myšičky. Díly 2,3 a 4 šlapou jak hodinky. Je momentálně plánované převzetí kontroly nad ČT politiky náhoda? Já bych za tím viděl strach z dalšího Kosma...:)))

• 27.12.2016  15:40

Snesitelná červená knihovna, kterou hodně zachraňuje povedený casting hlavní dvojice a jejich sympaticky civilní herectví. Dračí královna je s tmavými vlasy kouzelná...;)

• 27.12.2016  15:29
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Velkolepý pád drogového krále opět v bezchybném podání Wagnera Moury. Tím že se Escobar ocitá v ještě větších problémech má šanci herecky zazářit ještě víc. Jeho igonorace u hereckých cen je dost tristní. Perfektní spád, každá epizoda odsýpá a všechno graduje k očekávanému konci. Je to dokonalá výpověď o jedné zemi a době. Myslel jsem že s Escobarem seriál skončí, a proto mě potěšil příslib do budoucna - "Agent Peña, how much do you know about the Cali cartel?" .

• 27.12.2016  15:24

Růžové peklíčko mě moc bavilo a už tak nějak chvíli čekám, že něco podobného bude skutečně zavedeno i na západě. Mimochodem na stranickém principu už něco takového plánuje Čína. V každém případě důstojná epizoda, asi nejvíc znepokojivá ze třetí řady, dobře natočená, jen ten konec jsem úplně nepochopil...

• 27.12.2016  15:21

Sám doma v stemělém pokoji jsem se fakt bál. Víc mě bavil průběh než trojitá pointa, která se aspoň částečně dala čekat. Ale nápad určitě super. Spolu se čtyřkou nejlepší díl z trojky...

• 27.12.2016  15:20

pro mě nejslabší díl z trojky, přišlo mi to hodně nevěrohodné. kdybych si měl vybrat mezi spácháním závažného trstného činu nebo odhalením nepříjemné pravdy, asi bych si vybral to druhé,... a asi bych od první chvíle řešil, zda se dá vyděrači skutečně věřit...:(

• 27.12.2016  15:17

Velký a silmný téma, který by si zasloužilo celovečerní stopáž. Je to trochu zratkovité a nepřehledné, ale jinak tomu nejde moc vytknout...

• 27.12.2016  15:14

vmývání mozků v armádě se děje celkem úspěšně i bez technologií, ale ani by mě nepřekvapilo, kdyby třeba Rusko už něco podobnýho chystalo. V každém případě silný díl, i když trochu průhledný, podobné věci už v pár filmech byly, ale Michael Kelly je jako vždy výborný a pro tyhle role slušne vystupujících hajzlů snad není možný lepší obsazení.

• 21.10.2016  20:02
    Anthropoid (2016)

Nepovedeně nekonzistentní přízvuky a rozdílná výslovnost stejných jmen to trochu kazí (film snad měl být raději do kin nadabován). Některé zásadní dramatické momenty se ve filmu dějí jen tak mimochodem a daly by se asi mnohem lépe prodat (např. nápad použít na parašutisty vodu). Chvílemi je to spíš jako dokument, ale klaustrofobní atmosféra bytů a krypty funguje na jedničku, emoce jdou až na dřeň, všem hercům (i těm českým) to věříte a závěrečná přestřelka je technicky naprosto brilantní. Moc pěkná pocta opravdovým hrdinům naší historie, asi natočená líp, než by to v roce 2016 zvládl ryze český štáb (Atentát je jinak na svou dobu výborný film, o tom žádná, ale už je přes padesát let starý, dnešní mládež těžko osloví). Člověk má být dvě hodiny na co pyšný. A teď je ještě potřeba podobně natočit pár událostí z dob komunismu.

• 11.10.2016  16:23

72 % Z pohledu dnešního diváka jsou pasáže bez dialogů a neustále záběry přírody trochu zdlouhavé (ale furt to má o půl hodiny méně než REVENANT), nicméně tomu nejde upřít výborná atmosféra. A Refordovi toho drsnýho zálesáka člověk určitě věří víc než DiCapriovi.

• 22.8.2016  15:51

89 % Tohle je jedna z nejlepších sérií nového milénia a jestli tímto dílem skončí, bude to strašná škoda. V mnoha ohledech funguje Star Trek lépe než Star Wars. Výměny na stěžejních postech filmu výrazněji neublížily. Mezi herci je stále úžasná chemie, Pegg přidal do scénáře svůj vytříbený smysl pro humor (+ je to konzistentní a má to hlavu a patu) a Lin řídil celý film rukou zkušeného kormidelníka. Jestli na tohle přijde mnohem víc diváků než na sebevražedný průjem od DC, tak je něco sakra špatně. Byla slza v oku i příjmené mrazení. Chci čtvrtý a pátý a šestý díl…

• 5.8.2016  23:31

55 % Natěšen po našlápnutých trailerech (hlavně tím s Bohemian Rapsody) musím smutně konstatovat, že mě snad i rande Batmana se Supermanem bavilo víc. Všechny dobré scény byly už v traileru, vlastně stačí vidět jenom trailery a na film už není potřeba ani chodit. Scénáristicky je to velmi jednoduché, slaboduché az hloupe. Vizualne to nema co nabidnout. Ayer byl evidentně povolán na střídačku a producenti si ten film spatlali ve střižně sami. Obsazení je nemastné, neslané. Will Smith je dobrý, ale jeho postava je nezajímavá, nemá co hrát. Jared Leto má i na malém prostoru co hrát, ale hraje Jokera jako seriózní oscarovou roli (why so serious?) místo toho, aby mu dal lehkost, styl, drzost, koule, ukázal šílenství, vzbudil nějakou emoci, strach, humor, cokoliv. Joker je takový nudný chcípaček, kterého je člověku akorát líto. Jediný pozitivum je Margot Robbie, která spolu s hudbou sama táhne celý film. A která jediná pochopila, jak se dělá zábava a jak se hraje komixová postava. Hlasuju pro samostatný film s Harley Quinn (nebo rovnou seriál, co třeba - Doktorka Quinnová 2: Ordinace v temné zahradě?). Zbytek oddílu může být klidně rozpuštěn, případě ideálně raději rovnou odpálen, aby se náhodou nevrátil v dalším díle. Jako "direct to dvd" odpolední oddechovka, kterou netřeba vidět znovu, by to ušlo. Jako blockbuster za víc než 100 milionů je to průšvih!

• 5.8.2016  23:09
    Preacher (TV seriál) (2016)

Pejsek a kočička (Rogen a Goldberg), nejspíš na plech zhulení, navařili totální dada pankový dort, kde se střídají všemožné žánry i scény naprosto geniální, scény úplně dementní a scény zoufale natahované, nudné (těch je bohužel nejvíc). Doteď jsem něpochopil, jak dokázali zařídit, že jim na to dal někdo peníze. S polovičním počtem epizod by to bylo docela fajn, takhle pro mně bylo hrozně náročný se tím prokousat a závěr byl vyloženě na pěst (telemost v poslední epizodě je totální WTF). Nad vodou to drží Joseph "Rudy" Gilgun a jestli dám ještě šanci druhý sérii, tak jenom kvůli němu... 59 %

• 20.7.2016  18:49
    Ripper Street - Série 4 (série) (2016)

Už tomu trochu dochází dech, trpí to syndromem telenovely a zoufale chybí dramaturgie. Postavy mění chování o 360 stupňu a stávají se tím pádem hrozěn nevěrohodné a některé už začínají být opravdu hrozně otravné, že jim má člověk chuť nafackovat (zejména ty ženské). V momentě, kdy to zas nakopne nahoru závěrečný dvojdíl, tak v nejlepším skončí... Třetí sérií to mělo skončit.

• 20.7.2016  18:40
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Hodně civilní a intimní zpracování bez velkých epických scén, ale přesto to jako celek funguje výborně. Jako verze povinné literatury pro 21. století to je určitě víc než důstojné a duch předlohy, včetně ruské nátury, zůstal i v podání Britů zachován. Akorát asi mohl být o něco lepší casting, ne že by herci hráli špatně (i když Nortonovi jsem pár zvratů nevěřil), naopak, spíš jde o výslednou podobu role. Lily James je sice okouzlující, ovšem udělala z Nataši vyloženě hloupou slepici, která už nemá ke konci žádné divákovy sympatie (a trochu by přecejenom mít měla). Pierre má být sice protipól ideálu krásy, ale dát na něj herce, co vypadá na 15 let, vedle ostatních dospělých lidí, působí prostě… prostě divně. Teď bych ještě prosil novu britskou verzi Dostojevského Běsů:)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34