sharky

daniel košťál

kraj Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 9.1.2019  11:37
    Chilling Adventures of Sabrina (TV seriál) (2018)

Seriál pro teenagery, který je koukatelný tak do 15 let, s každým rokem navíc vám musí zákonitě přijít velmi pitomoučký. Celkem funguje atmosféra, ale to je tak všechno. Postavy jsou mnohdy nechtěně komické a přehrávané. úplně je nejhorší je hlavní představitelka Kiernan Shipka, kterou by nevzal mezi sebe ani ochotnický divadelní spolek v Karivné. nemám nic proti proti metoo tématům, ale musí to být naroubováno do děje přirozeně a nenásilně, tady to tak strašně nuceně trčí, že to místy hraničí s parodií

• 7.1.2019  11:39
    Nestvůra (TV seriál) (2017)

Atmosféra výborná, děj zmatený a místy velmi hloupoučký. Postavy mdlé. Jsou tam i vyloženě WTF scény (souboj nahých dědků je jak z Borata). Člověk místo detektivovi spíš fandí tomu, aby už to brzo skončilo.

• 7.1.2019  11:36
    Springfloden - Série 1 (série) (2016)

Oproti jiným severským seriálům to trochu zaostává (ale je to furt lepší než Monster), příliš mnoho motivů, vedlejších linií a postav není ve výsledku zúročeno a vyzní na prázdno. Chybí tomu tah na bránu a na pár místech měl seriál přitvrdit a být k postavám méně laskavý. Některé díly skončí dost vlažně a zábavnost případu to netáhne dál. A závěrečný twist je vysloveně dementní a zbytečný. Celkem se povedlo obsazení kladných rolí. Dvojice vyšetřovatelů „největší duhovky v Evropě“ + „tlustší verze Seana Conneryho“ je celkem charizmatická a zábavná, stejně tak jako srandovní vedlejší figurka „blonďák s náušnicí“. Naopak bych si dokázal představit mnohem démoničtější herečku v roli ředitelky těžební společnosti.

• 7.1.2019  11:34
    Springfloden (TV seriál) (2016)

Oproti jiným severským seriálům to trochu zaostává (ale je to furt lepší než Monster), hlavně tam není ta typická atmosféra severských detektivek. Není to syrové, mrazivé, šedivé, ale spíš takové letní, barevné a teplé. Příliš mnoho motivů, vedlejších linií a postav není ve výsledku zúročeno a vyzní na prázdno. Chybí tomu tah na bránu a na pár místech měl seriál přitvrdit a být k postavám méně laskavý. Některé díly skončí dost vlažně a zábavnost případu to netáhne dál. A závěrečný twist je vysloveně dementní a zbytečný. Celkem se povedlo obsazení kladných rolí. Dvojice vyšetřovatelů „největší duhovky v Evropě“ + „tlustší verze Seana Conneryho“ je celkem charizmatická a zábavná, stejně tak jako srandovní vedlejší figurka „blonďák s náušnicí“. Naopak bych si dokázal představit mnohem démoničtější herečku v roli ředitelky těžební společnosti.

• 7.1.2019  11:08
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

Široko daleko to nejlepší, co lze v žánru komedie vidět. Zábavný, vtipný, romantický, dobře vypointovaný, sexy i s pár přesně umístěnýma vážnýma scénama. A Rachel Brosnahan je úžasná;)

• 7.1.2019  11:07

• 7.1.2019  11:03

Myslím, že druhé řadě trochu uškodil úspěch té první. tvůrci se snažili navýšit počet dílů a rychle tam nacpat toho co nejvíc a výsledkem je, že se tam kříží příliš mnoho děje a motivů, některé zůstanou je nastřelené a zabírají místo humoru, kvalit první řady dosahuje jen tak polovina dílů. Herci jsou ale furt výborní a Tony Shalhoub, který dostal víc prostoru, si suverénně krade každou scénu pro sebe. Stále je to ale výborný seriál. Jestli se zas třetí řada vrátí k 8 dílům, věřím, že bude líp;)

• 7.1.2019  10:55
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Nechci být moc zlej, protože jsem si první 11 dílů docela užil a ten obvyklý problém Marvel/Netflix seriálů, že je tu příliš mnoho dílů na příliš málo děje tady není zdaleka tak hrozný jako třeba ve druhé sérii. Hodně příjemným osvěžením je speciální díl z Kareniny minulosti, takových „jiných“ dílů mohlo být klidně víc. Co se ale nepovedlo jsou postavy a jejich chování a vývoj. Fisk přestal být zajímavý a sexy, Matt je tak nějak furt stejně nudný a jedinou dramatickou postavou, která si projde nějakým smysluplným vývojem je agent Nadeem. Ale ani u něj to nefunguje na 100 %. Největší průšvih je ale scénář posledního dílu, kde se postavy chovají úplně mimózně nelogicky. Takové finále (seriál patrně skončil) Daredevil po výborné první řadě nezasloužil.

• 7.1.2019  10:48
    Daredevil - A New Napkin (S03E13) (epizoda) (2018)

Jeden z nejvíc pitomejch seriálovejch konců, co jsem kdy viděl, chování postav je úplně nesmyslný, vůbec to neodpovídá zbytku seriálu. Tohle se scénáristům fakt nepovedlo...

• 14.11.2018  11:55

Jako PR film Briana Maye je to výborné. Ten, koho měl rád, je vylíčen ve filmu kladně. Kdo mu vadil, je hlavní padouch. Fredie je tak něco mezi. Ale ve chvíli, kdy nehraje hudba Queenu, tak filmu chybí koule a je strašně sterilní. Ve filmu o člověku, který si užíval život tak moc plnými doušky, by měly ty scény vypadat jako ve Vlkovi z Wall Street, nebo aspoň večírky Velkého Getsbyho. Freddie je tu vylíčen jako kanovník jezuitské koleje, který občas vrhne vilný pohled na řidiče kamionu, nebo mu na stole někdo rozsype bílý prášek (asi mouka), veškeré neřesti se ale odehrávají mimo záběr. Místy je ta cenzura, tak do očí bijící, až jsem se musel smát. To už radši měli dohromady sestříhat videa z koncertů. Mnohem radši bych viděl zfilmovaný necenzurovaný původní scénář Petera Morgana (The Crown) se Sachou Baronem Cohenem, který měli režírovat David Fincher nebo Tom Hooper. Ale no nic je tam aspoň pár vtipných hlášek a bezpochyby se jedná o životní roli... Mikea Myerse

• 8.11.2018  10:54

Výborná Claire Foy a zručná režie (až na zcela nepřehlednou bitku v plynových maskách) jsou hlavními klady jinak průměrného filmu. Ze zapomenutelné knižní předlohy byl totálním okleštěním spíchnut scénář, který je velmi hloupoučký a místy ani moc nedává smysl. Z příběhu v podstatě zmizela i stěžejní druhá hlavní postava, jejíž přítomnost ve filmu je z hlediska děje úplně zbytečná a možná je to dobře, protože představitel Blomkvista vážně není dobře vybraný, stejně jako ostatní herci (s jedinou výjimkou toho dětského). Naštěstí to všechno rychle odsýpá, takže člověk nemá moc prostoru, aby se nad tím přemýšlel. To až cestu domů vám dojde, jakou koninu plnou komických pokusů o švédský přízvuk jste to viděli. Hlavně jsem úplně nepochopil, pro koho byl film určen. Pro milovníky knih se od nich moc odkláněl a nenavazoval na předchozí díly, pro lidi, co je neznají, se příliš mnoho zmiňoval děj dvou předchozích dílů, které ale v angličtině nikdo nezfilmoval. Vzhledem k tomu, že z těch dvou Lagercrantzových knih byla tahle tou lepší, tak nevím, zda chci, aby série ještě dál pokračovala.

• 5.11.2018  10:53

Na druhé zhlédnutí moc pěkná pohádka, skoro se mi ani nechce věřit, že tohle vážně napsala sama Rowlingová. Jedinou slabinou jsou ne až tak atraktivní (magické) newyorské lokace a naprosto příšerný casting dvou hlavních rolí (Redmayne, Waterston), který činí tyto postavy otravné a nezajímavé. Ale samotná zvířata byla vymyšlená a vytvořená na jedničku.

• 25.9.2018  20:50

...A to miluju Kláru Issovou, ale tohle se fakt nedá. Viděl jsem pracovně asi 30 minut a je to asi to nejhorší, co kdy naše kinomatografie vyprodukovala. Proti tomu je i Žena za pultem mistrovské dílo, tohle mohlo vzniknout jenom při nějakym dlouhym drogovym rauši....

• 23.9.2018  19:20

První díl jsem Sheridanovi sežral i s navijákem, ale scénář dvojky je neskutečně debilní, chování postav nedává v kontextu děje moc smysl. Smrdí z toho na to honů agitka o ošklivých prohnilých amerických politicích, kterou se Sheridan ani nesnaží skrývat. Ale řemeslně je to opět vymazlené, nový režisér, kameraman i skladatelka zaostávají za svými předchůdci jen o malý krůček.

• 23.9.2018  19:16

Přestřelky moc na efekt a málo přehledné, postavám něco chybí k tomu, aby jim člověk mohl fandit a film k utahání dlouhý na moc málo děje, furt jsem se nějak ošíval...

• 23.9.2018  19:14
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

85 % Hravost, fajn postavy a jednoduchý tah na branku. Tenhle seriál má přesně to, co tak zoufale chybí posledním řadám Simpsonových...

• 23.8.2018  12:12

Na děti je to trochu moc pochmurné, nostalgické a filozofické, na dospělé je tam trochu moc mluvcích plyšových zvířátek. Takže finanční propadák je celkem jistý. Ale Marc Forster tyhle emotivní, přemýšlivé pohádky pro dospělé (Hledání Země-Nezmě) prostě umí na výbornou. V druhé části je po depresivním rozjezdu nakonec celkem hodně vtipů i humoru a není tomu ve finále moc co vytknout... distributor film evidentě odepsal a neudělal tomu dabing, což je trochu problém, když máte půlku sálu plnou dětí, co neumí vůbec nebo dost rychle číst, děti pak během projekce dost ruší. V lepším případě vyžadují odchod, v horším čtení titulků od maminky nahlas...

• 18.5.2018  13:16

Vynikající a fascinující pohled na jasný případ s jasnými důkazy, který se změnil v největší šaškárnu, kabaret a zvrácenou frašku, kterou žila celá Amerika. Krásně to ukazuje, proč není dobře, když o vinně a nevinně rozhodují obyčejní občané z lidu, kteří nemají žádné znalosti o práci vyšetřovatelů a soudů. A taky to ukazuje, proč by se soudy neměly živě vysílat v televizi a dělat z nich show. Je to podobné, jako vymývaní mozků lidem marketingovými experty před volbami. Je zajímavé vidět, že obdobné problémy jsou všude na světě. Filmařské provedení je po všech stránkách naprosto brilantní hereckými výkony počínaje, střihem, hudbou, scénářem, kamerou a režií konče. Není tomu co vytkout.

• 18.5.2018  12:57

Úchylné a brutální takovým tím nejdivnějším způsobem. Hlavní „hrdina“ Cunanan působí extrémně odpudivě, že je utrpením sledovat ho každou další minutu. Škoda, že o Versacem je tam toho minimum. Nejvíc ze všeho je to ale strašná nuda k uzoufání. Tohle může bavit jenom lidi, kteří rádi onanují nad úchylnými vrahy. Cunanan žil prázdný a zvrácený život, nic zajímavého na něm nebylo.

• 17.4.2018  12:05

Má rád filmy o novinářích a o historii, ale tady je prostě všechno špatně, všechno zajímavé, co v tom filmu je, se odehraje v posledních dvaceti minutách. O tom měl být celý film, ta předchozí hodina a půl je neskutečně nudná, zbytečná a o ničem. Je to zoufalý pohled, když ani takové herecké osobnosti jako Hanks a Streep se před kamerou bezradně, nepřesvědčivě plácají a nevědí, co mají hrát. Maryl Streep snad v nikdy životě nehrála takhle prázdnu roli o ničem. Kate Graham je tu vylíčena jako neschopná, trapná, nezajímavá puťka, která se jednou v životě vzpamatovala, ale to vůbec neodpovídá skutečnosti. Ve skutečnosti to byla moudrá žena, která celý život ovlivňovala dění v USA. Většina nedostatků toho filmu je vinou mizerného scénáře, ale Spielberg mu zrovna dvakrát nepomáhá. Koukat na jeho filmy, je čím dál větší utrpení. Miloš Forman toho sice netočil tolik, ale každý jeho počin byl něčím mimořádný. Spielberg valí poslední dobou filmy jak na běžícím páse a tomu odpovídá kvalita. Možná by měl zpomalit - dvakrát měřit a míň řezat.

• 15.2.2018  12:26

52 % Pro mě asi nejslabší marvelovka, všechno už jsem viděl mnohokrát někde jinde (hlavně první Thor) a mnohem lépe provedené. Scénář je jedno velké klišé a od začátku víte, co se bude dít v dalších deseti minutách. Příliš mnoho prázdných dialogů s málo hláškami a příliš málo akce, jejíž provedení je filmařsky dost hrozné. Celá řemeslná stránka – kamera, střih, režie je opravdu hodně mizerná. Režisér nedokáže prodat ani ty nejsilnější emocionální momenty (vzkříšení). Jediná dobrá postava je zabitá na začátku + Martin Freeman je trestuhodně nevyužitý a všichni ostatní jsou spíš otravní. Nad vodou to drží hudba, barevná africká výprava a jediný překvapivý, vtipný, povedený moment – „olíznutí nosorožce“. Měl jsem radši jít na Padesát odstínu svobody, když už nic, tak u této trilogie se člověk apsoň nasměje.

• 14.2.2018  12:48
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Furt stejný problém se všemi Marvel/Netflix seriály - strašně málo děje na hrozně moc dílů, je to straaaaaaaaaaaaaaašně utahanéééééééééé. Nekonečné záplavy zbytečných dialogů neberou konce. Musel jsem se hodně ošívat, abych překonal prvních 8 dílů nudy a dočkal se konečně pořádného seriálu v dílech 9-13. Hodně to drží nad vodou skvělé výkony herců, kteří, i když už tu stejnou větu říkají po dvacáté, zní furt přesvědčivě. Úplně nejotravnější jsou nekonečné retro záběry Frankovy manželky a nekonečně blbé výstupy Microvy manželky. Naopak mě bavila celá nejednoznačná postava Billyho Russoa, včetně jeho představitele, něco takového v tomto universu hodně chybělo po odchodu Wilsona Fiska. Vidím to tak na 70 %, chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale finální zúčtování s padouchy mi přišlo příliš brutální, už přes čáru. Chápu, že Frank si to musel vychutnat, ale mnohem víc bych ocenil nějakou soubojovou choreografickou kreativitu, než jen tupé údery bez nápadu. Tak zůstanu na třech.

• 18.1.2018  10:44

Jen řada nudných klišé, bez nějakého kloudného nápadu. A jediný kloudný vtip na tom je, že se u nás tento vánoční film promítá v kinech až po Vánocích.

• 16.1.2018  15:34
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Peter Morgan znovu mistrně zrekonstruoval situace, u kterých nebyl, tak aby dialogy nešustily papírem a byly naprosto přirozené a všeříkající. Výborný scénář, podpořený obřím rozpočtem, vytahuje do hvězdných výšin prvotřídní herecká (a troch i imitační) práce trojlístku Claire Foy, Matt Smith, Vanesy Kirby (přeobsazení v další ředě budu hodně těžko rozdýchávat). Čtvrtá epizoda o námluvách Margaret a jejího fotografa je řemeslným skvostem, zejména střihu a kamery, člověk tu chemii a napětí mezi nimi úplně cítí. Devátá epizoda o vztazích otců a synů je přesný úder na solar plexus.

• 16.1.2018  15:32

Máloco je tak děsivé jako stárnutí. Stárnoucí vyhasínající hvězdy to mají těžké, a to zvlášť dřív, kdy neexistovaly hashtagy a všemu vládli muži a mládí. Zejména pak když je všichni muži opustili… Bezchybný herecký koncert dvou naštěstí ještě nevyhaslých hvězd Lange a Sarandon, jejichž kariéry drží nad vodou kabelová televize (a v případě Jessicy i Ryan Murphy). Natočeno s velkou láskou ke staré kinematografii, povinnost pro každého, kdo má rád film.

• 16.1.2018  15:20
    Génius - Einstein (série) (2017)

Složitá osoba génia fyziky výborně zachycena v záživném a řemeslně výborně zpracovaném seriálu, který má akorát místy příliš velké dějové skoky. Škoda, že to celé nehrál Geoffrey Rush, Johnny Flynn je strašně nesympatický a působí jak laciná imitace Christopha Walze.Potěší české exteriéry a Klára Issová.

• 15.1.2018  15:11

Startrekovské nekonečné „dantovské“ peklíčko s obtloustlým zlým klonem Matta Dammona nemá chybu. Je to strašidelnější představa než z Kingova „To“ a asi tak desetkrát napínavější než většina blockbusterů z poslední doby. Chvílema jsem skoro nedýchal… jen tak dál.

• 9.12.2017  15:22
    Legion (TV seriál) (2017)

je hrozný zjistit ve 33 letech, že už jsem na některý moderní věci starej. Mám fakt rád Dana Stevense, ale co tohle má jako kurva bejt!?:)

• 10.10.2017  10:42

Vítězství formy nad obsahem. Vítězství existencionálního artového dramatu nad hollywoodským mainstreamem. Do teď nechápu, že na tohle dal někdo 160 milionů. Ale je to fajn, takový závan starých časů, film, jaké už se dneska běžně netočí. Scénář je tak na 20minutovou povídku, ale audiovizuální zpracování jsou cinefilní orgie. Problém je trochu v hercích, Jared Leto není dobře obsazený, nemá charizma, aby své dva monology utáhnul a vedle Harrisona Forda vypadá i ten Gosling tak nějak béčkově. Ale kdo by si pomyslel, že v roce 2017 ještě může vzniknout 160minutová sci-fi v podstatě téměř bez akce!? Nenudil jsem se, bavilo mě to a proto musím hodnotit pozitivně, i když si nemyslím, že by ten film byl jakkoliv zásadní dílo.

• 5.10.2017  17:05
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Na tohle jsem byl asi málo zfetovanej...:(

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35