sharky

daniel košťál

kraj Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 17.4.2018  12:05

Má rád filmy o novinářích a o historii, ale tady je prostě všechno špatně, všechno zajímavé, co v tom filmu je, se odehraje v posledních dvaceti minutách. O tom měl být celý film, ta předchozí hodina a půl je neskutečně nudná, zbytečná a o ničem. Je to zoufalý pohled, když ani takové herecké osobnosti jako Hanks a Streep se před kamerou bezradně, nepřesvědčivě plácají a nevědí, co mají hrát. Maryl Streep snad v nikdy životě nehrála takhle prázdnu roli o ničem. Kate Graham je tu vylíčena jako neschopná, trapná, nezajímavá puťka, která se jednou v životě vzpamatovala, ale to vůbec neodpovídá skutečnosti. Ve skutečnosti to byla moudrá žena, která celý život ovlivňovala dění v USA. Většina nedostatků toho filmu je vinou mizerného scénáře, ale Spielberg mu zrovna dvakrát nepomáhá. Koukat na jeho filmy, je čím dál větší utrpení. Miloš Forman toho sice netočil tolik, ale každý jeho počin byl něčím mimořádný. Spielberg valí poslední dobou filmy jak na běžícím páse a tomu odpovídá kvalita. Možná by měl zpomalit - dvakrát měřit a míň řezat.

• 15.2.2018  12:26

52 % Pro mě asi nejslabší marvelovka, všechno už jsem viděl mnohokrát někde jinde (hlavně první Thor) a mnohem lépe provedené. Scénář je jedno velké klišé a od začátku víte, co se bude dít v dalších deseti minutách. Příliš mnoho prázdných dialogů s málo hláškami a příliš málo akce, jejíž provedení je filmařsky dost hrozné. Celá řemeslná stránka – kamera, střih, režie je opravdu hodně mizerná. Režisér nedokáže prodat ani ty nejsilnější emocionální momenty (vzkříšení). Jediná dobrá postava je zabitá na začátku + Martin Freeman je trestuhodně nevyužitý a všichni ostatní jsou spíš otravní. Nad vodou to drží hudba, barevná africká výprava a jediný překvapivý, vtipný, povedený moment – „olíznutí nosorožce“. Měl jsem radši jít na Padesát odstínu svobody, když už nic, tak u této trilogie se člověk apsoň nasměje.

• 14.2.2018  12:48
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Furt stejný problém se všemi Marvel/Netflix seriály - strašně málo děje na hrozně moc dílů, je to straaaaaaaaaaaaaaašně utahanéééééééééé. Nekonečné záplavy zbytečných dialogů neberou konce. Musel jsem se hodně ošívat, abych překonal prvních 8 dílů nudy a dočkal se konečně pořádného seriálu v dílech 9-13. Hodně to drží nad vodou skvělé výkony herců, kteří, i když už tu stejnou větu říkají po dvacáté, zní furt přesvědčivě. Úplně nejotravnější jsou nekonečné retro záběry Frankovy manželky a nekonečně blbé výstupy Microvy manželky. Naopak mě bavila celá nejednoznačná postava Billyho Russoa, včetně jeho představitele, něco takového v tomto universu hodně chybělo po odchodu Wilsona Fiska. Vidím to tak na 70 %, chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale finální zúčtování s padouchy mi přišlo příliš brutální, už přes čáru. Chápu, že Frank si to musel vychutnat, ale mnohem víc bych ocenil nějakou soubojovou choreografickou kreativitu, než jen tupé údery bez nápadu. Tak zůstanu na třech.

• 18.1.2018  10:44

Jen řada nudných klišé, bez nějakého kloudného nápadu. A jediný kloudný vtip na tom je, že se u nás tento vánoční film promítá v kinech až po Vánocích.

• 16.1.2018  15:34
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Peter Morgan znovu mistrně zrekonstruoval situace, u kterých nebyl, tak aby dialogy nešustily papírem a byly naprosto přirozené a všeříkající. Výborný scénář, podpořený obřím rozpočtem, vytahuje do hvězdných výšin prvotřídní herecká (a troch i imitační) práce trojlístku Claire Foy, Matt Smith, Vanesy Kirby (přeobsazení v další ředě budu hodně těžko rozdýchávat). Čtvrtá epizoda o námluvách Margaret a jejího fotografa je řemeslným skvostem, zejména střihu a kamery, člověk tu chemii a napětí mezi nimi úplně cítí. Devátá epizoda o vztazích otců a synů je přesný úder na solar plexus.

• 16.1.2018  15:32

Máloco je tak děsivé jako stárnutí. Stárnoucí vyhasínající hvězdy to mají těžké, a to zvlášť dřív, kdy neexistovaly hashtagy a všemu vládli muži a mládí. Zejména pak když je všichni muži opustili… Bezchybný herecký koncert dvou naštěstí ještě nevyhaslých hvězd Lange a Sarandon, jejichž kariéry drží nad vodou kabelová televize (a v případě Jessicy i Ryan Murphy). Natočeno s velkou láskou ke staré kinematografii, povinnost pro každého, kdo má rád film.

• 16.1.2018  15:20
    Génius - Einstein (série) (2017)

Složitá osoba génia fyziky výborně zachycena v záživném a řemeslně výborně zpracovaném seriálu, který má akorát místy příliš velké dějové skoky. Škoda, že to celé nehrál Geoffrey Rush, Johnny Flynn je strašně nesympatický a působí jak laciná imitace Christopha Walze.Potěší české exteriéry a Klára Issová.

• 15.1.2018  15:11

Startrekovské nekonečné „dantovské“ peklíčko s obtloustlým zlým klonem Matta Dammona nemá chybu. Je to strašidelnější představa než z Kingova „To“ a asi tak desetkrát napínavější než většina blockbusterů z poslední doby. Chvílema jsem skoro nedýchal… jen tak dál.

• 9.12.2017  15:22
    Legion (TV seriál) (2017)

je hrozný zjistit ve 33 letech, že už jsem na některý moderní věci starej. Mám fakt rád Dana Stevense, ale co tohle má jako kurva bejt!?:)

• 10.10.2017  10:42

Vítězství formy nad obsahem. Vítězství existencionálního artového dramatu nad hollywoodským mainstreamem. Do teď nechápu, že na tohle dal někdo 160 milionů. Ale je to fajn, takový závan starých časů, film, jaké už se dneska běžně netočí. Scénář je tak na 20minutovou povídku, ale audiovizuální zpracování jsou cinefilní orgie. Problém je trochu v hercích, Jared Leto není dobře obsazený, nemá charizma, aby své dva monology utáhnul a vedle Harrisona Forda vypadá i ten Gosling tak nějak béčkově. Ale kdo by si pomyslel, že v roce 2017 ještě může vzniknout 160minutová sci-fi v podstatě téměř bez akce!? Nenudil jsem se, bavilo mě to a proto musím hodnotit pozitivně, i když si nemyslím, že by ten film byl jakkoliv zásadní dílo.

• 5.10.2017  17:05
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Na tohle jsem byl asi málo zfetovanej...:(

• 6.9.2017  16:41

Prapodivný surrealistický experiment bez kloudného děje, natahovaný sled scén, kde se postavy chovají zcela nesmyslně a furt se jenom opakuje: "my nic, to ti druzí"

• 15.7.2017  13:04
    Spotlight (2015)

Hraný dokument, který je sice zajímavý, ale je tak strašně sterilní a bez emocí, až je to nuda k nepřežití. Ovšem Keaton je tu výborný, škoda, že nedostal Oscara.

• 15.7.2017  12:49
    Everest (2015)

85% nejvíc oceňuju, že to to bylo příjemně civilní, žádnej přehnanej patos, prostě člověk versus příroda, která dokáže bejt drsná, ale není v tom zlý úmysl. úžasný záběry hor, který jsou točený opravdu v Nepálu, což není samozřejmostí a dává to filmu prevek realističnosti. Nakonec je ten film víc o horách než o příběhu nebo postavách a to mi přišlo fajn, i když to tu dost lidí kritizuje. některý postavy byly trošku otravný, kdyžto hory, ty jsou jenom krásý:). Takový už jsou režiséři z Islandu, příroda na prvním místě.

• 15.7.2017  12:40

Takovej ten film, kterej tek strašně smutnej až vám vůbec není příjmný ho sledovat. Určitě tomu nelze upřít filmařské a herecké kvality, ale je to trošku přehnaně patetické a vlastně strašně banílní.

• 15.7.2017  12:36
    Lásky čas (2013)

75% Trochu jinej film než čekáte, který si ve finále stejně krade pro sebe Bill Nighy ve vedlejší roli otce. Spíš než velká romanťárna je to jen obyčejný rodinný film s esci-fi zápletkou, ale i to se občas cení.

• 15.7.2017  12:33

na originálu jsem vyrástal a tomuhle filmu se podařilo se mu perfektně přiblížit, je to skoro spíš remake než pokračování (je tam spousta skoro až identických scén). Já vím, že je to hodně připitomnělé, ale takový to přesně mělo být a já si nemohl pomoct a smál jsem se. Asi to není úplně objektivní hodnocení, ale nostalgie je svině:)

• 15.7.2017  12:29

75% Místama skoro až černá komedie s nečekanými dějovými zvraty a hodně divokým finále. Vynikající výkon Roberta Walker, škoda, že jeho kariéra skončila předčasně:(

• 15.7.2017  12:26
    Ex Machina (2014)

74%Vizuálně podmanivá epizoda Black Mirror (Nathanovo sídlo je úplně úžasné), která se ve finále změní v banální hororovou hříčku.

• 8.5.2017  14:06

Jednička vede jenom o fous, díky lepším písničkám. Strážci galaxie maj něco, co mi starašně chybí ve Star Wars od epizody 1 dál, takovou dětinskou hravost a zábavnost a pomrkávání na diváka... Prostě tvůrcům věřím, že se u toho královsky bavili a to se přeneslo i na diváka.

• 24.3.2017  16:41
    Pustina (TV seriál) (2016)

84 % Jo, člověk se nemůže zabavit pocitu, že všechno tohle už dávno viděl v severských detektivkách, ale je to okopírované opravdu velmi dobře. Atmosféra i herecké výkony, až na Nohu, který chvílemi tlačí příliš na pilu, až přehrává, jsou perfektní. Bavilo mě to od začátku do konce, nenudil jsem se a těšil jsem se na další díl. Jenom mi přijde zbytečné furt něco kopírovat, v zemi kde je pár vražd ročně působí ty severské detektivky furt tak nějak nepatřičně, spíš bychom měli točit něco ve stylu Četnických humoresek a Hříšných lidí města pražského.

• 16.2.2017  12:02
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Na závěr čtvrté série zbývá jen jediná, skoro až Hamletovská (toho s Cumberbatchem), otázka: Byla to s*ačka nebo ne? Je tam pár hodně silných scén a zajímavých motivů. Jsou tam třeba i 20minutové pasáže, které jsou poměrně strhující, ale pak vždycky přijde něco, co to shodí až do horoucích odpadových pekel. Obzvlášť postava Mary Watson patří k nejotravnějším postavám televizní historie. Takže sečteno a podtrženo: Ano, byla to s*ačka.

• 9.1.2017  17:19

Sherlock meets Bond meets John le Carré meets Esmeralda. Jedna hvězdička za slibný rozjezd a mínus čtyři za příšerný závěr jak z té nejhorší telenovely. Ono když má něco deset dílů musíte být sakra opatrní s opakováním zápletek, (SPOILER) jakože Johnovi někdo blízký zase znova umře a John je z toho na zhroucení. Dohnat taková herecká esa jako Freeman a Cumberbatch k tomu, aby jejich emocionální projev vypadal nevěrohodně, na to už musí být tvůrce extrémně velký režijní a scénáristický babral.

• 27.12.2016  16:08
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Myslím, že John le Carré by byl s tímto zpracováním spokojen.Jeho knihy jsou plné dialogů a není v nich skoro žádná akce a taková je i tato minisérie. Atmosféra, napětí i elegance fungují na výbornou a hlavnímu hereckému triu není co vytknout.

• 27.12.2016  16:01
    Mozart in the Jungle (TV seriál) (2014)

Dramedy je těžkej žánr, možná vůbec nejtěžší. kvalita jednotlivých dílů je jak na houpačce, nebo možná lépe řečeno na horské dráze, ale nelze tomu upřít obtížně popsatelný kouzlo. Lola Kirke a G. G. Bernal jsou extrémně sympatická dvojka doplněná skvělou plejádou dalších vymazlených figurek. Já bych asi na Haileyin koncert zašel a asi bych zaskočil i k ní domů;)

• 27.12.2016  15:57

Ach jo, Tim Burton už definitivně ztratil svoje vnitřní kouzlo... Nuda, bez těch obvykle skvěle vypointovaných nápadů, bez nějakýho překvapení, atmosféry, bez čehokoliv magickýho, emotivního, co by mě posadilo na zadek... Snad se mu časem vrátí..

• 27.12.2016  15:43
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Kdyby měla Česká republika vesmírný program, jsem si jist, že by vypadal přesně takto:) Byl jsem uzeměn. Nejodvážnější počin ČT za hodně dlouho dobu. Neskutečný vtipy a hlášky a životní role Martina Myšičky. Díly 2,3 a 4 šlapou jak hodinky. Je momentálně plánované převzetí kontroly nad ČT politiky náhoda? Já bych za tím viděl strach z dalšího Kosma...:)))

• 27.12.2016  15:40

Snesitelná červená knihovna, kterou hodně zachraňuje povedený casting hlavní dvojice a jejich sympaticky civilní herectví. Dračí královna je s tmavými vlasy kouzelná...;)

• 27.12.2016  15:29
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Velkolepý pád drogového krále opět v bezchybném podání Wagnera Moury. Tím že se Escobar ocitá v ještě větších problémech má šanci herecky zazářit ještě víc. Jeho igonorace u hereckých cen je dost tristní. Perfektní spád, každá epizoda odsýpá a všechno graduje k očekávanému konci. Je to dokonalá výpověď o jedné zemi a době. Myslel jsem že s Escobarem seriál skončí, a proto mě potěšil příslib do budoucna - "Agent Peña, how much do you know about the Cali cartel?" .

• 27.12.2016  15:24

Růžové peklíčko mě moc bavilo a už tak nějak chvíli čekám, že něco podobného bude skutečně zavedeno i na západě. Mimochodem na stranickém principu už něco takového plánuje Čína. V každém případě důstojná epizoda, asi nejvíc znepokojivá ze třetí řady, dobře natočená, jen ten konec jsem úplně nepochopil...

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34